Stadsnieuws Kunstkring V oor Allen OCCASION PIANO Fa. R. v. d. BURG Agenda 3* BLAD PAG. 1. AMERSFOCRTSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 DE WINKELWEEK IN HET LEUSDERKW ARTIER De installatie van de leden van het eere*comité heeft gisteren in café d'Oran# jeboom plaats gehad Gisteravond heeft in café d'Oranje- boom alhier de installatie van het cere- comité plaats gehad, dat samengesteld is in vërband met de feest- en winkel week, welke van 31 October tót 9 Nov. in het „Leusderkwartier" gehouden wordt. De léden -vap dit eerecomité zijn de heeren: mr. J. C. Graaf van Randwijck (eerevoorzitter), dr. Joh. H. Scheurer, If Martens, G. J. van Tellingen, H. A. de Smit van de Broecké, mr. W. J. B. Versfeit, VV. Wijk Jr.. L. A. A. van Ha- mersveld en H. Elzenaar. De voorzitter, de heer H. Hanhart, richtte het woord tot de aanwezige co mitéleden en plaatste op den voorgrond, dat zij door hun toezegging, om deel uit te maken van dit comité, luister aan het feest bijgezet hadden en een reden van het succes van deze feestweek waren. De winkeliers in het Leusderkwartier hebben getoond in dezen tijd niet bang te zijn; er moest aandacht aan dit kwar tier besteed worden en dat is door hen zelf gedaan door het organiseeren van een lichtwcck. Moeilijkheden deden zich voor, maar middelen zijn gevonden, en •en slotte is men erin geslaagd een kloppende begrooting te krijgen. Zoo spreker hier de prettige samen werking met de winkeliers kan roemen, dan wil hij zeker ook den heer I.uidens noemen, van wien het initiatief uitge gaan is en die zich geen moeite be spaard heeft, om déze feestweek te doen slagen. De hoer Hanhart twijfelt er niet aan. of het resultaat zal een succes zijn en wijst daarbij op de vele attracties, die tienduizenden menschen zullen trekken. In het bijzonder brengt hij den bur gemeester dank voor de medewerking, die op alle wijzen ondervonden is van de zijde van het gemeentebestuur. Met het verzoek aan den burgemees ter om het eere-voorzitterschap van het comité te aanvaarden, welk aanbod ge- accenteerd werd, verklaarde de heer Hanhart het 'eeré-comité voor ge-nstal- teeü). De heer Luidens zette hierna het doel en de plannen van dé feestweek uiteen, waarbij hij wees op de enorme voorbe reiding, die gevraagd werd. Als lid van de propagah'dacómmissië wilde hij een woord van hulde richten aan den secre taris van de Kanier van Koophandel, de gemeente, de Commissie van Toe zicht, het bestuur en andere medewer kenden, voor het nu reeds behaalde suc ces. Zijn meening is, dat deze winkel week met vlag en wimpel zal slagen. In het kort lichtte hij vervolgens toe. welke attracties er al zoo zouden zijn en besloot met de mededeeling, dat mo menteel alle kosten gedekt zijn. Mr. J. C. Graaf Van R an d w ij c k trok! als lid van het eere-comité, een vergelijking met Caesar's tijd. Ook het comité komt. zietmaar verdwijnt, waarbij al of niet overwonnen is. Hier doet 'zich echter het merkwaardige voor, dat het comité van te voren uitgenoo- digd wordt, ingelicht wordt en alzoo de leden een indruk krijgen van iets, waar van zij hot ecre-comité vormen. Na dank gebracht te hebben voor dé woorden, die door den voorzitter aan het adres van het gemeenïebestuur ge richt werden en na eenige herinnerin gen aan den ouden tijd opgediept te hebben in verband me! de te verwach ten aanwezigheid van de paardentram, constateerde spreker mét voldoening, dat er zooveel belangstelling voor deze feestweek bestaat. In vergelijking met vroeger is hel Leusderkwartier hard vooruit gegaan, overal zijn keurige buurten verrezen, alsmede mooie win kels, die ieder's aandacht trekken. Met het oog daarop kan hij niet slechts ho pen, maar ook overtuigd zijn, dat dit feest zal slagen en het door heni gc- wenschte succes zal opleveren. De heer H. Hanhart dankte den bur gemeester voor zijn woorden en wees hierbij op de duisternis, die steeds in hét Leusderkwartier hee'rscht. In tegen stelling niet die buitengewoon scliaar- sche verlichting, zullen die tien dagen in het begin van November eens alles in een zee van licht plaatsen en zoo doende een heel ander perspectief van dit kwartier bieden. Van de gelegenheid 0111 het woord te nemén, maakte de heer VV. Wijk Jr. ge bruik, die naar voren bracht, dat dé drie middenstandsvereenigingen ten zeerste door de uitnoodiging vereerd zijn. Hij voelde dit aan als een werke lijke saamhoorigheid en hoopte dat dezè steeds zou toenemen tüsschen den mid denstand van binnen- en buitenstad. Onder uiteenzetting van zijn idéé over een mogelijke samenwerking tüs schen den middenstand en dé winke liers van het Leusderkwartier. bracht de voorzitter spreker dank voor zijn woorden. Vervolgens richtte de heer Hanhart namens het bestuur, het verzoek tot de leden van het eere-cómité om volgende week Donderdag aanwezig te zijn bij de opening van de feestweek, waaraan hij tevens het verzoek verbond aan den burgemeester, of déze zelf officieel de opening wilde doen plaats vinden. Al vorens de bijeenkomst te sluiten ver zocht de heer Hanhart de pers, om de bewoners van het Leusderkwartier op te wekken om zooveel mogelijk tijdens de feestweek te vlaggen, hetwelk wij bij deze doen. NIJVERHEIDSONDERWIJS algemeene vergadering van de Vereeniging ter bevordering van het Nijverheidsonderwijs in hoofdzaak voor aanstaande ambachtslieden, zal op Dinsdag 29 October in de Ambachts school alhier gehouden worden. SLACHTOFFERS VAN I JKWLT-l ONTROLE Tal van veroordeelingen voor ,,0t kantongerecht Er* •lijk vervoer vrr kuikens Ons vri.e land;:e Er zijn weer eens heel wat nering doenden siacinon'er geu orden van de gehouuun ijkwetcontr.de, welke ook dit jaar heelt plaats gehad Hoewel men in de bladen de aankondiging van de te houden ijk kan lezen, blijken er nog sieeds belanghebbenden te zijn, die het óf vergeten, of het er maar op wagen, op hoop van zegen! Vanmorgen waren verschillende winkeliers voor het kan tongerecht alhier, om Z'ch voor het niet laten herijken van hun maten of ge wichten te verantwoorden. De een had de malen pas voor een zacht prijsje ge kocht en vergeten ze te laten ijken, de ander had een afgekeurde maat ge bruikt, althans in zijn zaak gehad en, zooals door het O.M. werd opgemerkt, natuurlijk lustig iederen dag zijn cliënten tekort gedaan; weer een an der was in zijn vorige woonplaats ge- wend geweest tijdig een waarschuwing voor den ijk te ontvangen, enz. enz. Het werd voor hen allen voor iedere maat of gewicht, dat in beslag geno men was 0.50 boete subs. 1 dag met verbeurdverklaring van bet in beslag genomene. dat soms ook nogal in de papieren liep, daar een der verdachten zeide hierdoor een nieuwe inhoudsmaat te moeten koopen, welke hem 15 zou kosten. MoTen al deze vonnissen, wel ke -geen hooge boeten inhielden, een waarschuwing zijn voor het volgend jaar! Behandel de dieren met zachtheid! Een inwoner van Zeist had op een goeden dag voor hem kwaden dag eenige kuikens vervoerd in een mand, wélke veel te kléin was om alle dieren te bergen. Het waren maar kuikens, dus kónden ze er wel in, weshalve onze dierenvriend twee verdiepingen in het mandje maakte en boven op de onder ste laag een plankje legde, waarop de rest van het vrachtje geborgen werd. Of die onderste beesten nu in de knel zaten en zelfs niet. eens konden staan, was een punt, dat bij den man blijk baar niet in overweging genomen werd, want hoewel hij reeds eerder gewaar schuwd was deed hij het toch maar weer. Gelukkig beeft de politie aan deze ergerlijke wijze van veevervoer een eind gemaakt en den man verba- lisèerd. Zóoals de ambtenaar van hot O.M., mr. Zijlstra, opmerkte, had de dierenarts het een zeer ernstig feit ge vonden, reden waarom spreker ƒ25.— boete subs. 10 dagen eischte, waarvan de kantonrechter, mr. Muller Massis, 20 subs. 10 dagen maakte. Bacchus'vereerder Een politieagent alhier was gewaar schuwd, dat er op den Liendertschen weg een man was die een groote hoe veelheid kinderen om zich heen had, vermoedelijk omdat hij dronken was. Dit vermoeden bleek juist te zijn, zoo dat de man. dié vanmorgen voor nog zoo'n gevalletje moest terechtstaan, naar het bureau wérd meegenomen. Hij scheen nogal eén voorstander te zijn van het steunen van de Nederlandsche industrie, althans van de bekende Schiedamschc industrie, wanthij stond terecht wegens dronkenschap bij negende herhaling! De ambtenaar van het O.M. vond blijkbaar eén afzonde ring uit de maatschappij maar het bes om dezen Bacchus-vereerder tot be ter inzicht te brengen, reden waarom hij tweemaal drie weken hechtenis en drie jaar opzending naar een rijkswerk inrichting eischte. hij welken eisch de kantonrechter zich aansloot. Ons vrije landje Een arni boertje, dkt wat boontjes over had, ging déze 9 kilo totkal aan den man brengen. Daarvoor moest hij echter een bepaalde vergunning hebben en aangesloten zijn bij een be paald lichaam, dat de kantonrechter zelf blijkbaar ook niet bij name kende. Het boertje zeide dit niet geweten te hebben, waarop de kantonrechter hem adviseerde voortaan die paar boontjes maar in te maken, dan had hij nergens last mee. Het feit, door ons hoertje ge pleegd, mag nu eenmaal niet. vandaar de 1.50 boete, welke ook aan een froitventer, die pruimen had vervoerd zonder vergunning, werden opgelegd. WINKELSLUITING Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat zij aan het bestuur van de naaikrans onderaf- deeling van de Vereeniging „Evange lisch Luthcrsche Kring" ontheffing van de bepalingen der Winkelsluitingswet hebben verleend en hebben toegestaan, dat tijdens don bazaar op 12 en 13 No vember 1935 in den foyer van Amicitia verkocht wordt tot 12 uur n.m. SOCIËTEIT AMICITIA Eervol ontslag aan den gérant Van welingelichte zijde vernemen wij, dat den heer Reinders reeds eeni- gen tijd geleden op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als gérant van Ami citia, zoodat wij kunnen verwachten, dat hij eerlang deze gemeente gaat ver laten. Subliem spel van Louis de Vries in „De Despoot" Opvoering in Grand Theatre Henry Clerc heeft in ziin tooneelstuk l'Autoritaire den grooten striid uitge beeld van een man met een sterk ka- rakter, met een sterke persoonlijkheid, welke zijn goede nienscheliike eigen schappen in dien oogenschijnlijk harte loozèn man aanwezig ziin overscha duwen. Hij heeft in Perre Berjon den man geschilderd, die voortdurend in conflict is met anderen en vooral ook met zichzelf, omdat hij tenslotte in zijn hart degenen, die hij met ziin despo tisch optreden terroriseert, geen ver driet wil doen omdat hii van hen houdt: zijn vrouw en zijn zoon Pascal. Er ontstaat in hem een psychologisch conflict, waarbij het materialisme over het schoone van het greint ie moreele, dat uit ziin handelingen bliikt in hem te bestaan, zegeviert, overwint omdat hij zelf niet de kracht heeft zich tegen zijn uitvallen te verzetten.' Hierdoor ontstaat in zijn gezin een sfeer van beklemming als hii thuis komt. Zijn vrouw, die hem en ziin zoon met alle liefde omringt, lijdt hevig onder zijn nukken en kuren, ziin zoon. voor wien hii zich opofferingen getroost om hem te laten studeeren. vervreemdt van zijn eigen vader, in wien hii alleen maar de despoot zieten niet het zorgzame gezinshoofd. Hier vooral komt ook het goede van Pierre Berion's karakter tot uiting: hii wil ziin zoon méér geven dan hii zelf vroeger gehad heeft en voelt zich daarmee geheel verant woord. omdat hii dat alles aan zijn zoon laai gelegen liggen. Hii denkt al weer uitsluitend aan het materiele en vergeet de groote factor, welke zijn gebrek aan psychologisch inzicht sterk op den voorgrond plaatst: de factor moreele steun. En daarvoor behoeft Pascal niet bij ziin over zichzelf tevreden ziinde va der aan te komen. Hii zorgt voor het geld en daarmede meent hii zijn plicht gedaan te hebben! Zoo ook te genover ziin zorgzame vrouw, die ge bukt gaat onder de angst, welke hij haar onwetend op het liif iaagt. wan neer hii na haar goed bedoelde raad weer opvliegt als een briesende leeuw, wanneer zii haar moederhart weer heeft laten spreken tegenover den va der. wiens vaderhart niet voldoende ontluiken kan... De innerlijke strijd sloopt het for- sche lichaam van den ouden Berjon, die zijn zoon wegjaagt, omdat hii om mortele redenen trouwt met een ge scheiden vrouw, voor wie hii als jong advocaat het echtscheidingsproces heeft gewonnen. Ook hier is weer het ster ke vooroordeel oorzaak, dat Berjon de goede eigenschappen in die vrouw, ook wanneer zij zich volgens allen een goe de echt genopte en moeder loont, niet wil .zien en de allerlaatste poging van zijn zoon. om tot verzoening te konten, afslaat, ook al zou hii er ditmaal zelf materieel, moe gebaat ziin! Hii- voert dan nog wel strijd, om ziin personeel dat door een faillissement. werkloos zou worden voor deze ellende te kun nen .besparen, doch wederom over- lieerseht ziin koppigheid, wantdie vrouw van ziin zoon heeft ziin plan nen. om ziin ioneen met een riik meis je te laten trouwen, verijdeld en daar om wordt bet goedbedoelde aanbod van zijn zoon die karakter toont en zélf wil versoberen om den naan» van ziin vader te redden geweigerd en 'aat hij hèm wederom gaan. zooals hii gekomen is. Een geschiedenis als deze uit te beel den is niet eenvoudig: nten moet hier voor een groot karakterspeler zijn, die met laaiende hartstocht de rol van den despoot kan spelen en het sterke sen timent. dat on vele plaatsen vereischt wordt op de iniste wiize weet te ver tolken. In het volbrengen van deze ge weldige taak is Louis de Vries, die gis teravond de rol van De Despoot ver vulde in het gelijknamige stuk. dat voor de leden van den kunstkring Voor Allen in het Grand Theatre werd op gevoerd. glansrijk geslaagd. Ziin spel was van begin tot einde subliem. In het eerste bedrijf was ziin rol tragi-ko- misch: tragisch omdat hii hieri» reeds, den indruk geeft slachtoffer te zulten worden van zijn karakter, komisch; vooral, omdat zijn houding tijdens het diner noopt tot lachen. De tragische achtergrond van het geheel komt ech ter in het tweede bedrijf al heel gauw aan de oppervlakte, wanneer de hevige botsing tusschcn moeder en zoon eener zijds en de vader van de andere zijde de scheiding doet ontstaan, welke de daad van moeder Berjon tot gevolg heeft. Hier bereikt het snél van Louis de Vries ongetwijfeld het hoogtepunt, het machtige spel, dat. gehoord het ge lach op de meest tragische oogenblik- ken, blijkbaar niet door allen voldoen de is begrepen. Het is ook in dit be drijf. dat wij kennis maken met de overige medespelenden: de huishoud ster Amelie (Juli Meyer). Alice Gau- bert (Annv Follendér) en den ambte naar Bretonnct (Jos Liesting). Juli Meyer is hier de even kostelijke als hartelijke huishoudster, die door haar langdurige verblijf in het gezin de tweede moeder geworden is, doch de klassieke eigenschappen, die zoo'n huisgenoot nu eenmaal sieren het afluisteren van twistgesprekken niet verloochenen kan. Annie Follendér. die voorbeschikt is om ter wille van haar geld Pascal's (Alex Faassen) vrouw te worden geeft hier een goede uitbeel ding van de ware geliefde, die zich zelf opoffert ter wille van het geluk van hem. dien zii liefheeft. Bretonnet geeft een nracht-uitbecl- ding van den rustige ambtenaar, die zich door niets uit het veld laat slaan en met bewonderenswaardige kalmte juist datgene naar voren weet te bren gen. dat precies voldoende is om de te genpartij van gevoelige repliek te die nen. Mevrouw Berjon (Julia Cuypers) is de moeder, die met al haar teederc zorgen voor den vrede in het gezin, zichzelf steeds op den achtergrond stelt ter wille van hen. die haar lief zijn; haar man en haar zoon. maar zij is ook degene, die aan diezelfde teeder- heid ten gronde gnat. Alex Faassen is de zoon, die een zelfde sterk karakter heeft als ziin vader, doch het aan de andere züde uitbuit. Schenkt ziin vader Moderne, kruissnarige KLING- MANN piano, voorzien van ivoor klavier, in uitnemend.m staat, bie den wij aan voor slechts f 295.— Levering met vijf j.iar garantie. Arnh.straat. Pianohandel van 1887. alle waarde aan het inaterieele. hij, de jonge advocaat, kent alleen moreele waarden waardoor hii innerlijk ten zeersle bevredigd wordt, doch waar door hij ook in kommervolle omstan digheden geraakt, hetgeen niet zou zijn geschied als hij hii de keuze van zijn vrouw, gelijk zijn vader dat wilde, al leen naar het geld had gekeken. Het geheel is een stuk met een veel- heteekenenden inhoud, welke op uit stekende wijze is weergegeven voor de genoemde spelers van de N. V. HM Hollandsch Tooneel, waarvan Louis de Vries verreweg de beste was. Zijn spel was meesterlijk. De vele aanwezigen hebben hiervan genoten en dit laten blijken door het gulle applaus aan het eind der bedrij ven. Jammer was het. dat de voorstel ling een half uur te laat begon, hetgeen in hoofdzaak te wijten was aan de slechte regeling hii de garderobe. Ver betering hiervan is dringend noodig in het belang van ertn goeden gang van zaken en een on Mid beginnen, zooa's dat bij een tooneelvoorstelling behoort. /D. INT. Verkiezing van notabelen Bij de gisteren gehouden verkiezing van notabelen, welke is gehouden in de consistoriekamer der Sint Joriskerk, zijn de aftredendon, de heeren G. J. van Amerongen, B. Ruitenberg Hzn. en B. van Si'fhout herkozen, terwijl in de va cature Dr. B. Keulen is gekozen de heer W. Fröger. NIEUV/E T.TTiI?"700NAANGLUI- TIN SEN Door een onjuiste opgave in de laat ste lijst der telefoonaansluitingen staat bij Gebrs. Riis. Soesterweg 29 als tele foonnummer vermeld 2059. Dit moet echter zijn 2054. BEDRIJFSLEVEN Opening salon „Albert" Hedenmiddag heeft op den Arn-hern- sehen weg tegenover garage Haimcrs- vcld d-e opening plaats gehad van de Heerenkapperszaak Salon „Albert". De belangstelling van publieke zijde voor deze keurige, naar de eischcn des tijds ingerichte zaak bleek aanstonds groot te zijn. Wij willen hierbij voor bijzon derheden verwijzen naar de advertentie in ons avondblad van gisteren. GARNIZOEN Eerstc-Iuitenant H. II. Blom, van het 16e regiment infanterie en gedetacheerd bij den vrijwilligcn landstorm in hot landstormverband Rotterdam, wordt 1 November voor 3 jaren gedetacheerd bij de hoogere Krijgsschool te 's-Graven- hage tot het volgen van een cursus in algemeene krijgskundige studiën. Eerste-luitenant J. W. D. Meihuizen, van het 7e regiment veldartillerie te Bergen op Zoom, wordt 1 December overgeplaatst bij het 5c regiment van dat wapen te dezer stede. POPPEN EN MARIONETTEN TENTOONSTELLING De. poppen- en marionnetten-tentoon- stelling van Harry van Tussenbroek in „De Poth" alhier is verlengd tot 3 No vember. Zaterdagmiddag a.s. zal d>e heer Otto \an Tussenbroek uit Utrecht een cause rie houden over deze tentoonstelling 'in ,.De Poth". NAJAARSTENTOONSTELLING VAN HET KUNSTENAARSGILDE De najaarstenfooonstclling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgilde zal ditmaal in „De Poth" plaats hebben van 16 tot en met 30 November. Ter gelegenheid van de opening dezer ten toonstelling, welke geschiedt door mèj. N. Postlnimes Moves uit Heemstede, zal hef Gildelid, de heer Joh. VV. Meyll, stadsheiaardier te Nijkèrk, een beiaard bespeling geven op'de klokken van de O.L. Vrouwetoren. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentrale, behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations door: 11.05—12.20 12.20—2.20 2.20— 5.35 5.356.20 C.206.50 7.008.00 8.00— 8.50 8.50—10.20 10.20—12.00 London Regional. Brussel Vlaamse!-. London Regional. Droit wich. Diversen. Gram. uitz. A.RU London Regional. Droit wich. London Regional. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus, zoon van Her- manus Pouwen en Wilhelmina Meijer. GETROUWD Elbertus Jacobus Bouw man en Wilhelmina Grietje Bakker. OVERLEDEN: David Heijmans van der Douwcr, oud 76 jaar, weduwnaar van Johanna Oppenheijm; Maria Mar- garetha Geijtenbeek, oud 65 jaar, we duwe van Mijndcrt Pijpers. Grand Theatre. Vertooning van de film „Turandot." Voorstellingen: Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag- en Woensdagmiddag mati née om 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van de films „Het mysterie van de 39 voetstap pen" en „Rumba". Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.30 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. 2022 October. Vertooning van de films: „Bandictcn- romantiek" en „Valsch beschuldigd". Voorstellingen: 'savonds 8.10 n.m. Zondags matinee. 2.30 uur n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regentesse- laan. Iederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Eibllotheek. Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. 526 October. Sierkunst. Tentoonstel ling van werken door Leo Gestel. Dag. geopend van 1018 uur n.m. 12 October—3 November. De Poth. Aiuersf. Kunstkring. Poppen en mario netten-tentoonstelling van Harry van Tussenbroek. Te bezichtigen van 10 tot 4 uur v middags dagelijks, terwijl op 16, 19, 23 en 26 October ook geopend van 7—9 u. n.m. 19—27 October. Lunapark te Hoog land. 24 October. Grand Theatre. Tweede U. S.O.-concert. 8 uur n.m. 24 October. Patrimonium. Gebouw Eben Haëzer. Ds. S. J. Popma spreekt over: „Iets Over de Theologie van Barth". 8 uur n.m. 24 October. Theosofische Loge. Dc heer J. Kruisheer houdt een openbare lézing over „Noodlot en vrije wil." 8 uur n m. 25 October. Amsvorde. Scheidsrech- tersver. S.V.D.A. Lezing door den heer J. J. Grootmèvèr over voetbalspelregels. S uur n.m. 25 October. Amicitia 't Nut. Tooneel- avond door Kommer Kleijn en zijn ge zeischap. 8 uur n.m. 26 October. De Poth. Otto van Tussen broek spreekt over de poppen en mario netten-tentoonstelling van Harry van Tussenbroek. 3 uur n.m. 26 October. De Valk. Feestavond van Gymnasiastenclub L.E.A. 8 uur n.m. 27 October. Berghotcl. Zondagmiddag- concert door het Ned. Kamermuziek En semble. 2.30 uur n.m. 28 October. Remonstr. Kerk. Kerk dienst door ds. J. J. Thomson van Bilt- hovèn. 7.30 uur n.m. 28 October1 November. De Valk. Tentoonstelling (Het gezellige Huis'. 29 October. Ambachtsschool. Alge meene vergadering van de Ver. ter be vordering van het Nijverheidsonderwijs. 8 uur n.m. 30 October. Rem. Kerk. Wijdings avond Allerzielen. Medewerking van E. Micdema en G. v. d. Burg. 8 u. n.m. 30 October. Foyer Amicitia. Kon. Ver. Oost en West. Lezing van dr. Kooper over dieren onder de Indische lamp. 8.15 uur n.m. 30 October. Eben-Haëzer. Herdenking samenkomst der Hervorming. Sprekers: Ds. P. Hofstede van Lensden over: „De strijd voor het geloof' en ds. M. G. Ger ritsen over: „Een groote schal." 7.30 uur n.m. 31 October. Sierkunst. Genootschap Nederland—Frankrijk. Prof. Paul Fie- rens: L'evolution actuelle de la peintu- re franchise." Lezing met lichtbeelden. 8 uur n.m. 31 October. Markthal. Openbare ver gadering van de N.S.B. Sprekers: Graaf de. Marchant et d'Ansembourg en J. H L. de Bruin. 8.30 uur n.m. 31 October. Grand Theatre: Wiener Siingerknaben. 8 uur n.m. 2 November. De Volk. Dansavond van Instituut Ab Bovenkamp, 8 uur n.m. 3 November. Dc Valk. Toonèclavond „Eigen Kring." 8 uur n.m. 3 November. Volksgebouw. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Otto vhn tussenbroek spreekt over: „Mcnf»chen, dieren én dingen." 4 November. De Vólk. Propaganda- avond van S.O.V. 8 uur n.m. 5, 6 en 7 November. Grand Theatre. Buziau met jubileumrevue „Met Vlag en Wimpel". 8 uur n.m. 6 November. De Valk. Ned. Reife Ver. lezing met lichtbeelden van den heer S. de Leve over Mooi België. 8 uur n.m. 7 November. Rem Kerk. Voordracht met lichtbeelden over AbeSsvnië en het Oostersch Christendom door dr. R. Mie- dema. 8 uur n.m. 7 November. Theosofische Loge. Bel- lamybeweging. Spreker Mr. Manussen. 8 uur n.m. 7 November. Patrimonium. Gebouw Eben Haëzer. Ds. S. J. Popma spreekt over „Iets over de Theologie van Brun- ncr". 8 uur n.m. 8 November. Grand Theatre. Concert vereeniging en Amersf. Kunstkring. Concert door Ethel Bartlett en Rac Robbertson. 8 uur n.m. 8 November. Eben I-Iaëzer. Propagan- da-vergadering van de Gerei. Ver. voor Drankbestrijding. Ds. D. van Dijk van Groningen spreekt over het onderwerp: „Uit de oude doos." 8 uur n.m. November. Schermzaal Bereden Wapens. Jaarlijksche diStricts-schcrm- wedstrijden. 9 November. De Volk. Feestavond van D.V.V. 8 uur n.m. 10 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ing door „Eigen Kring". 8 uur n.m. 14 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ring door „Advendo". 8 uur n.m. 15 November. Markthal. Propaganda- vergadering v. d. Chr. Besturenbond en Chr. Nat. Vakverbond. 8 uur n.m. 16 November. De Valk. Soiree van de R.H.B.S. 7.30 uur n.m. 1630 November. „De Poth." Najaars tentoonstelling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgilde. De opening geschiedt door Mej. N. Posthumes Mcywes uit Heemstede. 17 November. De Valk. Congres van dc S.D.A.P. 7.30 uur n.m. 18 November. De Valk. Ned Reis Ver eeniging. Wintersportlezing van de WAT ETEN WIJ MORGENT Voor de koffietafel Ansjovis met tomaat.' Bereiding Ontzout de ansjovis en maak xe schoon. Leg de filets ruitsgewijs op een schotel. Laat plakkentomaat en ringen uit 20 minuten marineeren in een mengsel van 4 doelen slaolie en 1 deel kruidenazijn. Laat ze iets uitlekken exi garneer hiermede den ansjovisschotel. Voor de middagtafel Kabeljauw met kerriesaus. Aardappelpuree. Worteltjes. Rijst met bessensap. DE BENODDICDE VISCH even bestellen GLASTRA'S VISCHHANDEL UT RECHTSC HE STRAAT <0. Tal. 91 hoeren Ramcrsdorfer (skileeraar in Oos tenrijk) en Beurs over Wintersport, 8 uur. 24 November. De Valk. Feestavond van N.A.S.B. afd. Amersfoort. 8 uur. 30 November. De Valk. Jubileumuit voering van de oud-onderofficieren. 8 uur n.m. 20 November. De Valk. Muziekuitvo^ ring door „Hosanna" 8 uur n.m. 21 November. Thosofische Loge. Bel- lamy-beweging. Spreker: Mr. Manus sen. 23 November. De Valk. Feestavond van D.V.O. 8 uur n.m. BAARN 727 October. Baarnsch Lyceum. Tentoonstelling van schilderijen, leeke- ningen, houtsneden, su eed- en drijf werk van Dirk de Leeuw Dagelijks van 104 uur. Zondags 1J304 uur n.m. UTRECHT 24 October. Stadsschouwburg. Hol landsch Tooneel voèrt op: ,De despoot.'* 8 uur n.nt. 25 October. Stadsschouwburg. Hol landsch Tooneel voert op: „Pontanus." 8 uur n.m. 27 October. Stadsschouwburg. Am- sterd. Tooneelver. voert op: „Dc gebor duurde hal." 8 uur n.m. 28 October. Stadsschouwburg. FritS Hirsch Operette. 7.30 uur n.m. FAILLISSEMENTEN De Arrondissementsrechtbank fa Utrecht heeft lieden in slaat van fail lissement verklaard: A. Ph. van Amerongen, rijwielhande laar te Amersfoort, Kruiskamp no. 89. Rechter-comm. mr- D. Visser. Curator mr. W. J. B. Versfeit te Amersfoort. J. B. de Boevé, koopman te Soester- berg, Amersfoortsche straatweg 121. Rechter-comm. mr. D. Visser. Curator mej. mr. R. W. de Boer te Baarn. K. E. van Charante, handelende on der den naam Magazijn Geka, koop man te Utrecht, Bckkcrstraat 12. Rech ter-comm. mr. D. Visser. Curator J. W. Flieringa te Utrecht. A. J. Dieben. handelende onder den naam magazijn Geka, koopman te Utrecht, Twijnstraat 51. Rechter-comm. mr. D. Visser. Curator mr. J. W. Flie ringa te Utrecht. G. J van Bemmei, koopman te Zeist, Sanatoriumlaan 16. Rechter-comm. mr. D. Visser. Curator mr. J. Winkel te Utrecht. J. H. dc Kruijff, landbouwer en ge- pensionneerd spoorweg beambte, Beesd. Rechter-comm. mr. D. Visser. Curator mr. dr. H. C.. A. Gerlings te Utrecht. J. van Rhijn te Vleuten, Schoolstraat A 172. Rechter-comm. mr. D. Visser. Cu rator mr. A. J. Moll te Utrecht. J. van Setfen te Utrecht, Voorstraat 94. Rechter-comm. mr. D. Visser. Cura tor rfir. F. P. van Ravenswaa^' te Utrecht. Geëindigde faillissementen Geëindigd zijn de navolgende faillis sementen: II. C. Th. Anderson, hotelhouder. Ab coude, curator mr. dr. H. C. A. Ger lings. Utrecht. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige uit deel in gs lijst met ecne uitkeering van 10.3578 J. SchÖnhage. grossier in kunstbloe men, Utrecht. Haverstraat 40. curator mr. G. J. Kuiper, Amersfoort. Geëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. D. van Mannen, horlogemaker en winkelier. Amersfoort, Appelmarkt 5, mr. S. Knoppers. Amersfoort. Geëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. M. J. Prins, aannemer. Zeist. Amalia v. Solmslaan 18, curator mr. H. L. L. van Hoogenhuyze. Zeist. Geëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. J. van Brummcn. Driebergen, cura tor mr. M. F. Drüghorn. Zeist. Geëin digd door opheffing wegens gebrek aan actief. P. II. Hörmann, Utrecht, curator mr. H. P. M. Steenberghe. Utrecht. Geëin digd door het verbindend worden der eenige uitdeclingsliist met eenc uitkee ring van 4.282 Mr. W. A. Vrolijk. Utrecht, curator mr. R. van Woelderen. Utrecht. Geëin digd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsliist met eenc uitkee ring van 0.8853 A. C. Lekkerkerker. landbouwer. Ben schoD nabij den Dam. curator mr. E. C. Simons, Utrecht. Geëindigd door op heffing wegens gebrek aan actief. J. C. de Weerd, koopman en aanne mer. Utrecht. Kruisdwarsstraat 55bis, curator mr. W. Th. D. A. van Eek, Utrecht. Geëindigd door opheffing: we gens gebrek aan actief.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5