„BLACKCAP MASSA PON AUTOBANDEN Stadsnieuws Verlofhoudster kwam in verzet N.V. Geldersche Credietvereeniging Oranje-Vereeniging in het Soesterkwartier Agenda „CULTURA" F 0.70 V erkoopim^en OCCASION VLEUGEL Fa. R. v. d. BURG 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 Zij zou op allerlei manieren door de politie „gezocht" worden Ernstige aanrijding Voor het kantongerecht alhier kwam gistermorgen nog eens een oude zaak in behandeling. Het betrof hier h-et on derzoek van het alcoholgehalte van een tweetal dranken, „Schilletje" en „Voor burg", die in Juli in beslag genomen waren door twee heeren van de politie in een verlofszaak in de Weslerstraat, alhier. Deskundig onderzoek bracht naar vo ren, dat het schilletje 16.3 vol. en de Voorvui'g 15.6 vol. alcohol bevatte, beide dus iets boven de toegestane 15 vol. Het O.M. eischte den vorigen keer slechts 5 subs. 2 dagen, waarna de kantonrechter schuldig verklaarde, zon der strafoplegging. Tegen die schuldig verklaring nu kwam de verlofhoudster gistermorgen in verzet. Als pleiter trad voor haar op Mr. Simon uit Utrecht, terwijl van de politie dezelfde getuige als vorigen keer aanwezig was. Mr. Simon stelde getuige aanstonds een reeks vragen. Waarom bij het ver dacht vond, dat op die flesch 14,5 pet. stond, waarom hij die flesch al niet eerder in beslag had laten nemen en waarom dit juist wel geschieden moest, toen de verlofhoudster afwezig was. Getuige gaf op al deze vragen een ant woord. De getuige-deskundige, die de vloei stoffen door een analyse onder zijn toezicht had laten onderzoeken en ook zelf onderzocht had, handhaafde zijn eerstijds afgelegde verklaringen, dat procents-gewijze het gehalte iets te te hoog was. Pleiter bracht hiertegen in, dat hij dezelfde dranken door een apotheker hier ter stede had la'^n onderzoeken en dat dit het volgende resultaat had: „schilletje" 15 vol pet. en „voorburg" 12.5 vol pet.! Welk onderzoek was nu juist? Getuige-deskundige meende geen vol doende waarborgen te hebben, dat die dranken uit dezelfde flesch afkomstig waren voor het onderzoek, welke ver onderstelling pleiter ten stelligste meende te kunnen bestrijden. Het O.M., waargenomen door Mr. Zijlstra, achtte slechts het onderzoek van deskundige voor hem van waar de, waarmede dus het wettige bewijs van overtreding geleverd was. Hij eisch te vernietiging van het vonnis en faoog f 5.subsidiair-2 dagen. Hierna nam mr. Simon het woord en wees allereerst op het belang van de al of niet schuldig verklaring van zijn cliënte. Op alle mogelijke manieren Wordt getracht haar het leven zoo moeilijk mogelijk te maken; nog kor; geleden heeft de gemeente bij Gedepu teerde Staten een zaak aanhangig ge maakt met het doel deze verlofhoudster haar verlof te ontnemen. De wijze, waarop dat in dit geval ge tracht is te bewerkstelligen, kan hij slechts „stiekum" noemen. Waarom werd de verlofhoudster niet onmiddel lijk gewaarschuwd, toen de dranken in kwestie in beslag genomen werden? Het is hier héelemaal een geval van „zoeken" geweest. Bij den verkoop van zwak alcoholhoudende dranken hangt men nu eenmaal van den leverancier af, men moet op hem kunnen vertrou wen. Deze. leverancier was volkomen bona fide en heeft het grootste belang bij deze uitspraak. Daarom is een apo theker in den arm genomen en heeft men alles gedaan, wat door de politie is nagelaten. Hier is, volgens pleiter, afwezigheid van alle schuld, waarhij hij ook nóg wijzen wil op de mogelijk heid, dat het onderzoek beïnvloed is door het al of niet schudden van de vloeistoffen, waardoor het gehalte van de alcohol-sterkte zou kunnen variëe- ren, wat deskundige evenwel weerlegt. Pleiter besluit met aan te dringen on ontslag van rechtsvervolging, daar ziin cliënte geheel te goeder trouw was. Op zijn verzoek zal de kantonrechter schriftelijk vonnis doen, zoodat de uit spraak over 8 dagen volgt. Ernstige aanrijding Begin Juli had op het gevaarlijke kruispunt fianrtenbroekerwegHeili ge-; hergerweg een botsing plaats tus- schen een auto en een motor, waarbij de motorrijder zeer ernstig gewond werd en nog steeds onder doktersbe handeling staat. •Als verdachte stond in deze de auto mobilist terecht. Hij verklaarde, dat hij bij het passeeren van den Heiligenber- gerweg hoogstens met een snelheid van 1» K M. per uur gereden had en den mo torrijder pas bemerkte toen het te laat was. De motor bewoog zich in de rich ting Hamersveld met een snelheid van ongeveer 40 K.M. per uur. Volgens ver dachte had de motorrijder nog best achter zijn wagen door kunnen schie ten, maar had hij geen voldoende tegen woordigheid van geest gehad: ook reed hij pas on een nieuwen motor. Hij gaf toe dat hij den motor voorrang moest hebben verleend, maar hij had hem niet gezien. De motorrijder verklaarde hierna, dat hij juist voorzichtig gere den had bij dat kruispunt, omdat eeni- ge da een te voren ter plaatse ook zoo'n ernstig ongeluk was voorgevallen. Ver dachte liegt: hij reeds zeker met een snelheid van 50 K.M. per uur. Ook zou hij zich na het ongeluk niet om zijn slachtoffer bekommerd hebben, maar het eerst naar zijn auto gekeken heb ben. Later heeft hij ook niet meer naar diens toestand geïnformeerd. Ken agent, van de motorpolitie ver klaarde dat het uitzicht ter plaatse zoodanig is, dat men op 15 K.M. van het kruispunt, een gedeelte van het ver keer van rechts aan kan zien komen en met een snelheid van 30 K.M. per uur nog gestopt kan worden. Volgens OPGERICHT 1866 DEPOSITO 1 DAG OPZEGGING l\% DEPOSITO 3 MAANDEN OPZEGGING OF VAST 3% DEPOSITO 6 MAANDEN OPZEGGING OF VAST 3|% DEPOSITO 1 JAAR OPZEGGING OF VAST 4% Amersfoort Utrechtschestraat 34 hem heeft verdachte niet hard gereden, daar hij instrumenten op zijn wagen had, die anders zeker zouden breken. Ook staat hij bekend als een voorzich tig automobilist. Een getuige, die de botsing niet direct gezien had, verklaarde dat de automo bilist signalen gegeven had en zijn snel heid 30 a 35 K.M. moet geweest zijn. De Kantonrechter concludeerde hier uit. dat verdachte, ook al rijdt hij al 16 jaren op den weg. niet opgelet heeft. Het O.M meende dat verdachte wel eenig uitzicht had en het uitgesloten was dat bij den motorrijder niet gezien kon hebben. Hij wilde niet letten on de noodlottige gevolgen van dit ongeluk, maar zich alleen bepalen tot den straf- rech-telijken kant van de zaak, reden, waarom hij 40 subs. 10 dagen eischte. De Kantonrechter veroordeelde tot 25 subs,. 12 dagen met het oog op de civiele vordering, die nog tegen ver dachte ingesteld zal worden. Woensdagavond a.s. zal in het pa rochiehuis aan de Paulus Borstraat al hier de oprichtingsvergadering plaats vinden van de Oranje Vereeniging voor het Soesterkwartier. Pastoor J. H. Hooy- man zal spreken over de beteekenis van het vorstenhuis, terwijl de heer P. Veenkamp een algemeen propaganda- woord zal spreken. Aan dezen avond zal worden medegewerkt, door de Chr. Muziekvereeniging Hosanna. NEDERL. ISRAËL. GEMEENTE Bezoek van den Opperrabbijn Voor de eerste maal na zijn langdu rige ziekte zal Opperrabbijn J. Tal uit Utrecht een bezoek brengen aan de Ne- derlaudsch-lsraëiictische Gemeente, al hier. Dit bezoek zal a.s. Zondagmiddag plaats vinden. Na het middaggebed ter Synagoge zal de Opperrabbijn een pre dikatie houden. GARNIZOEN Eerste-luitenant A. Baretta, van het 7e reg. veldartillerie en gedetacheerd onder de bevelen van den chef van den generalen staf, wordt 1 November van die detacheering ontheven, overge plaatst bij het 5e regiment veldartillerie alhier, met bestemming voor de functie van adjudant van den commandant der IVe divisie. LOGGEN'S POFFERTJES- WAFELBAKKERIJ EN TWEEDE U.S.O. CONCERT IN GRAND THEATRE Andrie Rodenburg (viool) als solist Het is in het Grand Théatre nog niet zooals het wezen moet. Ondanks onze groote appreciatie voor hetgeen dooi den bouw en de inrichting van de zaal is tot stand gebracht, kunnen we toch niet anders dan constateeren, dat er nog een en ander ontbreekt. In de eer ste plaats: de onvoldoende ruimte in de vestiaire. Welgeteld heeft men twintig minuten noodig om van de straat at de zaal te bereiken. Wil men dus de voorstellingen op tijd laten beginnen, dan zou het publiek er zich aan moeten wennen twintig minuten voor den aan vang voltallig aanwezig te zijn! De ecnige manier om dit. te bereiken zou zijn: onverbiddcllijk de zaaldeuren op het aanvangsuur sluiten. Doch we vreezen, dat dit het ongenoegen zou wekken van hen, die vóór het aan- vangsuur aanwezig waren en toch niet binnen zouden kunnen worden gelaten. Een moeilijk dilemma, waarvoor echter een oplossing moet worden gevonden, indien men er prijs op stelt de goede stemming onder het publiek te handha ven. Gisteravond was het met die stem ming in den aanvang slecht gesteld. De dirigent betrad precies op tijd de diri- geerplaats en tikte af, waarop de zaal verduisterd werd. Doch wegens het luid gepraat in den voorhal, de openstaande deuren en het geloop der binnentreden- ncn kon het concert niet beginnen. Ten slotte werd het licht maar weer aange stoken en gewacht tot de drukte wat geluwd was. Doch ook nadat om S.17 ten slotte met de uitvoering van het eerste nummer begonnen was, werden de deuren niet gesloten en bleven do laatste bezoekers hun plaatsen opzoe ken, hetgeen zeer storend werkte. Dit was de tweede fout. De derde fout was, nat ook daarna in de loges achter in de zaal de geanimeerde gesprekken der ouvreuses in de achtergang duidelijk Henri van Goudoèver jMjjyijpjr gevolgd konden worden. Wat meer dis- y>IC'Z//SA. cipiine op dit punt is een eerste eisch. Door bovengenoemde omstandigheden was het niet goed mogelijk bij de uit voering van Weber's Óberon-Ouverture. waarmee het concert begon, de aan dacht op de muziek te concentreeren. Eerst bij den aanvang van de vierde symphonie van Beethoven was de noo- clige rust tot stand gekomen en konden we ons geheel overgeven aan het sa- voureeren van deze exquise muziek. De dirigent van Goudoever zorgde voor een prachtige, strakke vertolking. Misschien was de wedergave zelfs wat te strak. Blijkbaar voelt van Goudoever veel voor een sterk geaccentueerd rhythme. Daardoor ontstaat een pittig, monumen taal geheel, een krachtige zelfbewust heid, die prettig aandoet in de deelen. waarin forschheid en hoekigheid op zijn plaats is, maar de muziek aan diepte doet verliezen, waar ze meer ge dragen, meer inncrlijk-bewogcn moet zijn. Daardoor kunnen we ons het twee de deel, ondanks de mooie vloeiende cantilene van de eerste violen in het hoofdmotief, teerderder, meer tot het hart sprekend denken. Maar in de eer ste en vooral in de laatste Satz was de voordracht voortreffelijk en hebben we genoten van deze overbekende, maar ons toch steeds weer opnieuw boeiende muziek. Ook de beide na de pauze gespeelde nummers waren niet bepaald novitei ten. Een werk als het vioolconcert van Mendelssohn kunnen we alleen nog ten volle waardeeren, als we er een vlek- kelooze uitvoering van te hooren krij gen. Gisteren ontbrak er zeer zeker wei nig aan de vervulling van dezen wensch. De solist Andries Rodenburg speelde dit werk met de vereischte hra- vour, doch wist deze in het laatste deel, waarin zijn spel iets gejaagds kreeg, niet tot het eind vol te houden. Ook werd de toon soms door bijgeluiden ontsierd en waren enkele flagoolettonen niet onberispe'ijk. Met dat al gaf hij. de halsbrekende moeilijkheid van het werk in aanmerking genomen, er een zeer aannemelijke vertolking van, waar bij hij door de mooie, puntige, beschei den begeleiding door het orkest uitne mend ter zijde werd gestaan. Met de feestelijke Meistersinger- Ouverture, dat wonder van polyphonie, werd de avond besloten. De dirigent verstond het dit werk door een zinrijke detailleering, door prachtig-opgebouwdc cümaxen en door geraffineerd-verzorg- :1e klankkleur als het ware een nieuwe frischheid te verleenen. Het was een waardig, jubelend slot. SCHWERZEL. BURGERLIJKE STAND 24 October Geboren: Herman, z. van Evert van de Haar en Trijntje Bos. O n d e r t r o u w d: Willem Hendrik Meijer en Wilhelmina van den Brink. Otto Cisch en Adriana Nicsje Hof- mann. 99 OLD SCOTCH WISKY slechts f3.75per flesch.Sole Importers: J. A. SCHOTERMAN ZN. A' 1878 Utrechtschestraat 17 Telefoon 145 AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentrale, behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations door: 11.05—12.20 12.20- 2.20 2.20— 6.20 6.20— 6.50 7.00— 8.00 8.00— 9.00 9.00—12.— London Regional. Brussel Vlaamsch. Droitwich. Diversen. Gram.-uitz. A.R.C. Weenen. Droitwich. Een oude bekende heeft weer zijn ten ten op het terras van Amicitia opgesla gen. Met deze bekende bedoelen wij de poffertjes- en wafelenkraam van Log gen, die van 20 October tot en met 10 November weer zijn kundigheid op het gebied van deze oud-Hollandsche heer lijkheden aan de Ivcistad zal toonen. De woorden poffertjes en wafelen heb ben van oudsher reeds een goeden naam, maar dat de naam Loggen er voor onze stad onafscheidelijk aan ver bonden is, zal men wel toegeven. Wij hopen, maar weten ook, dat Loggen de traditie zal handhaven. PROPAGANDA-AVOND VAN DEN BRIDGE BOND De propaganda-avond van den Ned. Brigdge-Bond op Woensdag 30 October a.s. zal ongetwijfeld voor de vele Amcrs foortsche bridgers een interessante avond worden. Niet alleen om de lezing van een zoo volkomen deskundige als Mr. E. C. Goudsmit, maar ook omdat een demonstratie-partij zal worden gespeeld door den heer en mevrouw W. B. Buma en Mr. Goudsmit en partner. De lezing en deze demonstratie-partij zullen zeker zeer leerzaam zijn, zoodat wel een groote belangstelling mag verwacht worden. BEDRIJFSLEVEN Heropening Hedenmiddag had de heropening plaats van de naar de eischen des tijds ingerichte zaak in kruidenierswaren, comestibles en fijne vleeschwaren van den heer W. van Ginkel in de Ver- hoevensfraal. Een en ander had veel be langstelling; een schat van bloemstuk ken vulde de groote ruimte die nu door de verbouwing verkregen is. MAKTBERICHT 25 October Appelen 712. peren 46 per H.L. Hoendcreieren 4.905.50, eendeneieren 33.50 per 100 stuks. Grasboter 1, per K.G. Kippen 60—80 ct., hennen ƒ1.60—1.75, tamme konijnen ƒ0.702.40 per stuk; oude tamme eenden 3555 cent, fazan ten 1.201.60; tamme duiven 2040 ct. per paar; biggen 10—13 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 80 H.L. apptlcn, 30 H.L. peren, 110.000 stuks hoendereieren, 1400 stuks eendeneieren, 20 Kg. grasboter, 275 biggen. DE WINKELWEEK IN 'T LEUSDERKWARTIER Welke attracties er alzoo gedurende de feestweek zullen zijn Gisteravond vergaderde in café d'Oran- jeboom het comité der Winkelweek Leus- derkwartier met de deelnemers onder voorzitterschap van den lieer Hanhart. De heer Bolmeyer las de notulen dei- vorige vergadering, welke werden goed gekeurd. Daarna zette de voorzitter uit een, wut het bestuur in de periode sedert de vorige vergadering heeft uitgevoerd. Hij brengt dank aan de overige bestuurs leden en commissieleden voor hun werk. De bedoeling is om het Amersfoortsche publiek te laten zien, dat er in het Leus- derkwartier een winkelstand is, welke de aandacht verdient. I)e bcgrooting voor de feestweek is kloppend. De deelnemers krijgen voor hun contributie ad f 5 dui zend bonnen en bij elk kwartje verkoop geeft iedere winkelier een bon. Twintig bonnen op een kaart geplakt geven voor de kinderen recht van toegang tot een kinderfeest. Een der attracties zal dan zijn het bezoek van een vliegmachine, waaruit toffees worden gestrooid over de kinderen. Een der deelnemers heeft een compleet ameublement beschikbaar gesteld voor hem of haar, die de meeste bonnen inlevert. Met dergelijke attrac ties wil men trachten den omzet op te voeren. De kaart met 20 bonnen de kaart kost een dubbeltje geeft bovendien nog recht op een extra surprise. Ten slot te geeft de volgeplakte kaart kans op het winnen van een prijs te verstrekken op een bon in den etalagewedstrijd, waarvoor het publiek zelf de jury zal zijn. Er is dus met vrijwel alles rekening gehouden, al zal er allicht nog wat te wenschen overblijven. Extraverlichting begint reeds bij het Julianaplein, waar tevens de paardentram zal draaien en tot het Borneoplein zal doorrijden. Het buurtschap Kroontjcsmolcn is dus ook in het plan opgenomen. Het idee om een loterij te houden heeft men laten varen. De heer Luid ens licht daarop toe, hoe het bestuur zich de versiering denkt. Het bestuur zal zelf een courant uitge ven, waarin alle bijzonderheden vermeld zullen worden. Ecnige leden vroegen en verkregen in lichtingen. De bedoeling is niet, dat ven ters langs de deur bij hun klanten afge ven. Het bonnenstelsel geldt alleen voor den winkclverkoop. Tijdens de vergade ring werden nog talrijke prijzen beschik- VOOR B!J baar gesteld: luxe voorwerpen, gebruiks artikelen, sjoelbak, wijn, sigaren enz. De prijzen worden in een winkelhuis geëta leerd. De voorzitter bracht onder luid applaus der aanwezigen den heer Van Scliaik dank voor zijn goede hulp en groote bereidwilligheid. Tijdens dc ver gadering gaven zich nog verscheidene aanwezigen op als deelnemer. Thans zijn er bijna honderd leden-win- keliers aangesloten. In aansluiting met liet bovenstaande kunnen wij nog mededeelen, dat de Ver. Ned. Fabrikaat ter gelegenheid van deze winkelweek een Ned. fabrikaat-étalage wedstrijd organiseert. Deze vereeniging stelt zich ten doel, te bevorderen dat aan voortbrengselen van de nationale nijver heid de voorkeur wordt gegeven boven buitenlandsche artikelen, wanneer het nationale produkt èn in prijs èn in hoe danigheid tenminste gelijkwaardig is aan het buitenlandsche produkt. Een dergelijke bevoordeeling (Ier natio nale nijverheid is alleszins gerechtvaar digd en in tijden als wij tegenwoordig beleven meer dan ooit geboden. Dc Ncderlandscbe nijverheid hccfl zich in de loop der jaren tot een zoodanig peil weten op te werken, dat op indus trieel gebied Nederland werkelijk niet hij andere landen ten achter staat. Waarom zouden wij dan niet bij bevredi ging onzer behoeften aan verbruiksarti- kelen ons bij voorkeur bedienen van bet Nederlandsche produkt. Het is 'n daad die niet slechts de industrie zelve, doch tenslotte de gcheclc Nederlandsche ge meenschap moet ten goede komen. Van alle takken van ons bedrijfsleven is er wel geen als dc industrie, die in staat is werkgelegenheid te verschaffen aan de zich voortdurend uitbreidende Neder landsche bevolking. Men behoeft slechts te wijzen op het werkelijk angstwekkend werkloosheidsvraagstuk, om aan te too nen, dat het een absoluut nationaal be lang is er toe mede te werken, dat aan produkten van de Nederlandsche nijver heid een gerechtvaardigde voorkeur bo ven buitenlandsch fabrikaat wordt ge geven. Hoe langer hoe meer dringt het besef van deze groote noodzaak in al zijn geledingen door, maar het is voor al de Handeldrijvende Middenstand, die hierbij zulk een grooten steun kan ver leenen. Laat deze toch in steeds grootere mate beseffen, welk een gewichtige rol zij kan vervullen door den verkoop van liet Nederlandsch fabrikaat te bevorde ren. Zij dient daarmede een nationaal be lang waarmede het hare ten nauwste sa menhangt. Wij vernemen nog dat ook de heer Ant. Hofkamp, voorzitter van Vreemdelin genverkeer alhier, zitting in het eere comité gneomen heeft. Grand Theatre. Vertooning van de film „De bonte Sluier." Voorstellingen: Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag- en Woensdagmiddag mati- née om 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van de film „Jeanne d'Arc." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.30 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. 27, 28 en 29 Octo ber. Vertooning van de films: „Z'n groote dag" en „Drei von der Stempel- stelle." Voorstellingen 's avonds 8.10 n.m. Zondags matinée. 2.30 uur n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regentesse- laan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nicuwstraat 24. 4. 526 October. Sierkunst. Tentoonstel ling van werken door Leo Gestel. Dag. geopend van 1018 uur n.m. 12 October3 November. De Poth. Amersf. Kunstkring. Poppen en mario netten-tentoonstelling van - Ilarry van Tussenbroek. Te bezichtigen van 10—4 uur 's mid dags dagelijks; Woensdags en Zaterdags ook van 79 uur n.m. 1927 October. Lunapark te Hoog land. 25 October. Amsvorde. Scheidsrech- tersver. S.V.D.A. Lezing door den heer J. J. Grootmcyer over voetbalspelregels., 8 uur n.m. 25 October. Amicitia 't Nut. Tooncel- avond door Kommer Klcijn en zijn gc zeischap. 8 uur n.m. 26 October. De Poth. Otto van Tussen broek spreekt over de poppen en mario netten-tentoonstelling van Harry van Tussenbroek. 3 uur n.m. 26 October. De Valk. Feestavond van Gymnasiastenclub L.E.A. 8 uur n.m. 27 October. Berghotel. Zondagmiddag- concert door het Ned. Kamermuziek En semble. 2.30 uur n.m. 28 October. Remonstr. Kerk. Kerk dienst door ds. J. J. Thomson van Bilt- hoven. 7.30 uur n.m. 29 October1 November. De Valk. Tentoonstelling (Het gezellige Huis). 29 October. Ambachtsschool. Alge- meene vergadering van de Ver. ter be vordering van het Nijverheidsonderwijs.] S uur n.m. 30 October. Parochiehuis Paulus Bor straat. Oprichtingsvergadering Oranje Vereeniging Soesterkwartier. 8.15 iiur n.m. 30 October Monopole. Propaganda- avond van den Ned. Bridgebond. Lezing DAT WIJNTJE ZAL U SMAKEN een frissche, zoele vruchlen- wijn. Heerlijk als apérilief, maar niet minder 's avonds bij een geanimeerd gesprek, of een vlot spelletje kaart. SPECIALE AANBIEDING ALLEEN DEZE MAAND per ilesch SLIJTERIJ HAVIK 41 - TEL. 292 AMERSFOORT 29 October. Verkooplokaal Muurhul zen 47. Vcrkooping van meubilair goe deren. 9.30 uur v.m. 5 November. Corcordia. Vcrkooping van complex huizen a.d. Westsingel, la, lb, lc, 2 en 3; winkelhuis a.d. Arnhem- schestraat 2a en 2b en een woonhuis a. d. Heiligenbergerweg 53. B AARN 29 en 30 October. Villa Spoorweglaan 14. Inboedelveiling. HOOGLAND 30 October. Hofstede „Weerhorst" E 109. Verkooping boerderij inventaris en kave en vee. 10.30 uur v.m. Een nagenoeg nieuwe salonvleu gel merk JUL. BLüTHNER, in bij zonder mooien staat, als gelegen heid t;r overname aangeboden. Arnh.straat. WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor de koffietafel Macaroni met kaas. Bereiding: Fruit een fiin gehakt uitje in de bol er goudgeel en roer dit met wat peper voorzichtig door de gekook te macaroni. Maak op de bekende wij ze een sausje van boter, bloem, melk, een eidooier en wat zout. Smeer een vuurvast, schat eitje in met boter en doe de macaronie hier in. Overstrool liet met geraspte kaas en laat het scho teltje in den oven even mooi bruin worden. Voor de middaatalel Biefstuk. Aardappelen Bloemkool Custard met bitterkoekjes. HET MENU VOOR ZONDAG Voor de koffietafel Vierschelnen Bereiding: 3 Kalfsnieren. 125 gr. gaar kalfsvleeseh. 1 eetlepel gebakte ui. 1 eetlepel gehakte peterselie. 3 d.L. nier bouillon. 20 gr. boter. 20 gr. bloem, 1 eidooier, zout. peper. noot. paneermeel en boter. Knok de nieren (die men eenigen tiid in koud water heeft laten uittrekken) in kokend water met zout gaar 1 mr). Hak de nieren en 't kalfsvleeseh fiin. Fruit de ui met de bloem en de boter lichtbruin. Kok er met. de bouil lon een sausje van. als de ui gaar is. Laat. bet fijngehakte vleesch hier in 2 a 3 min. koken en maak het mengsel af niet dc peterselie, de eierdooier en de kruiden. Vul de beboterde schelpen met de niermassa. Bedek ze met paneermeel 'n leg er een paar klonties boter op. Bak ze vlug bruin in een warmen oven Voor de middaatafel Groentesoen. Gevulde kalfsborst. Brusselsch lof. Appelmoes. Sinaasappel gelei met geslagen room. Bereiding: L. water. 1 d.L. sinaas appelsap, Vi d.L. citroensap, 300 gr. suiker, 35 gr. gelatine, schil van ci troen. schil vau Vs sinaasappel. Breng het water aan den kook. Los de suiker er in op en laat de schillen er 10 minuten warm in trekken. Laat de stroon 5 minuten doorkoken zonder deksel. Voeg er de geweekte gelatine hii. daarna van het vuur het vruchten san. Haal de schillen er uit en laat de massa onder af en toe roeren, bekoelen Spoel een puddingvorm om met eiwit en doe het vochht. hierin, zoodra hot begint te binden. Stort de gelei, als ze geheel gebonden is. en dien haar op met geslagen room. door den heer E. C. Goudsmit. 8 uur n.m. 30 October. Rem. Kerk. Wijdings avond Allerzielen. Medewerking van E. Micdcma en G. v. d. Burg. 8u. n.m. 30 October. Foyer Amicitia. Kon. Ver. Oost en West. Lezing van dr. Kooper over dieren onder de Indische lamp. 8.15 uur n.m. 30 October. Eben-Haëzer. Herdenking samenkomst der Hervorming. Sprekers: Ds. P. Hofstede van Leusden over: „De strijd voor liet geloof' en ds. M. G. Ger ritsen over: „Een groote schat." 7.30 uur n.m. 31 October. Sierkunst. Genootschap NederlandFrankrijk. Prof. Paul Fie- rens: L'evolution actuelle de la pcintu- re francaise." Lezing met lichtbeelden. 8 uur n.m. 31 October. Markthal. Openbare ver gadering van de N.S.B. Sprekers: Graaf de Marchant et d'Ansemhourg en J. If. L. de Bruin. 8.30 uur n.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5