ONZE STAD EEN VERKEERSOBSTAKEL? KROON-TAX Wiener Sangerknaben Garage: Kroontjesmolen 2 Speciaal goedkoop tariei Ondern. J.v.Hoevelaak. 2c BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 OCTOBER 1935 i— STADSNIEUWS MEN ïviOi^r IviubR IN DE TOEKOMST ZIEN Om verkeers* en bedrijfscen* trum te blijven heeft onze stad verbeterde radi* ale wegen noo* dig Een ringbaan om de stad? Zaterdagavond na afloop van een maaltijd, aangeboden door de Maat schappij van Nijverheid aan haar leden, ineld mr. Scheurer, secretaris van de Kamer van Koophandel, een causerie over de economische kleur van onze streek. Hoewel men het in détail niet op alle punten met den heer Scheurer eens mag zijn, verdient deze causerie toch v el in breeder kring bekend te worden. Hei doel van dit schrijven is dan ook in hoofdzaak om middenstandsvereeni- gingen ertoe te brengen hem hen het zelfde eens te laten zeggen. Allereerst dan trachtte de heer Scheu rer door middel van een diagram aan te toonen, dat de groei van Amersfoort lang niet gunstig afstak bij den groei van andere steden. Het groepeeren van cijfers is een schoone kunst en statis tiek vait misschien te bewijzen, dat epn derde klas-spoorwagen harder loopt dan een eerste klas. die gekoppeld is aan denzelfden trein. De bewijskracht van dit diagram werd dan ook door eenige heeren, waar onder onze Burgemeester, betwist. Nie mand evenwel beweerde, dat Amers foort nu bij uitstek een gunstige positie inneemt. Het felle van mr. Scheurer's diagram had evenwel het voordeel erop te wij zen, dat het hoognooodig tijd is, dat in Amersfoort eens duchtig bestudeerd wordt Of de tijdsomstandigheden niet zoodanige vervormingen geven, dat de burgerij op zijn hoede moet zijn. Vooral door de veranderingen in het wegennet zou het mogelijk zijn, dat de Amersfoortsche bedrijvigheid zich naar andere centra verplaatst en volgens mr. Scheurer vormen zich reeds nieuwe centra in onzen omtrek. Dit is een gevolg van het automobiel- verkeer en zal nog versterkt worden, wanneer nieuwe wegen zijn gelegd. Als gevolg van de causerie van den heer Scheurer, teekende ik bijgaand wegen kaartje en een blik daarop zal ieder on bevangen beschouwer oogenblikkelijk overtuigen dat men, wat betreft, het we- gepplan, met lapmiddelen voor Amers foort niets zal bereiken op den duur. Er is in Amersfoort een groot aantal middenstanders die het liefst zien, dat' het steeds groeiende verkeer door Amersfoort zou blijven gaan. Ik laat jn het midden of het goed is voor het hotelwezen en den winkel stand, dat men in de hoofdstraten van onze stad soms niet rustig kan gaan. Een debat hierover kan men ook wel uitsluiten, want het algemeen belang eischt nu eenmaal dat het doorgaand verkeer vrijen weg heeft. Er zijn voor beelden te over, dat men zich op den duur niet stoort aan vermeende plaat selijke belangen. Baarn, Hilversum, Laren, Naarden en Muiden heeft men reeds links en rechts laten liggen. Amsterdam heeft een prachtige ring baan van Berlagebrug tot Haarlemmer poort en vrijwel een rechte snede van Berlagebrug naar Sloterdijk. Apeldoorn doorkruist men langs een mooie vrije baan en in Zwolle gaat men tegenwoordig langs de singels. Ook in Arnhem en Nijmegen laat men (Je city zoo goed als geheel liggen. 11 recht en Amersfoort liggen nog als ware verkeersobstakels in den weg van hei snelverkeer. Het is vanzelfsprekend, «lat deze bemoeilijkingen op den duur ui« den weg geruimd zullen worden. Van hier.naar Berlijn merkt men van Osnahrück, Ilannover, Brunswijk en Mnairdehurg bijna niets. Een tweede belangrijk punt is. dat er •en tendens is om de wegen steeds zoo veel mogelijk te verkorten. Dit spaart wegdekverbniik en hierdoor blijft ook heel wat kaoi -ai in het land door verminderd verbruik aan benzine, auto mobielen en automobielslijtage. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÖOOOOOO Naar aanleiding van de Zaterdag j.l. door Dr. Scheurer alhier gehou- J i den voordracht over de economische I kleur onzer streek zond de heer 5 J. Spaander ons nevenstaand stuk, 5 waarin hij zijn ideeën omtrent den aanleg van wegen door en rond i stad nader uiteenzet. Verbetering van het „bestaande" wegennet in de buurt van Amersfoort om toch hot verkeer door of juist langs Amersfoort te leiden, kan dus slechts tijdelijk succes hebben. De drang van elders zal toch „short-cuts" in het le ven roepen en het is vanzelfsprekend dat op den duur de sterpunten die nu naar Amersfoort wijzen, verbonden zul len worden door dwarswegen, ongeveer als geschetst. Er zullen zich dan wel nieuwe centra vormen, doch het lijkt mij dat Amersfoort dan kan worden ..het centrum" van een drukkere streek, als men zelve de hand aan de ploeg slaat. Zoo u niet mij nu eens voor een oogenhlik wildot aannemen, dat de lo gische ontwikkeling zoo zal zijn, dat Amersfoort op den duur komt te liggen in een web van wegen als geteekend, wat moet Amersfoort dan doen om hier zooveel mogelijk profijt van te trekken? Amersfoort moet dan gaan werken voor zooveel mogelijk goede radiaal wegen. Het is zeer wel mogelijk, dat de weg AmersfoortEde aanmerkelijk wordt verkort en verbeterd. Het kaartje maakt dan duidelijk, dat op den duur alle verkeer uit Noord-Holland naar Arnhem en Duitschland over Amers foort moet gaan. Nog belangrijker voor Amersfoort schijnt mij een goeden weg van Doorn naar Gcldcrmalsen. Dan zou zeer zeker alle verkeer uit de noordelijke provincies naar Brabant en België, Amersfoort als hoofdverkccrsknooppunt kiezen. Meet u de afstanden maar na. Het Gooi en de midden Veluwe zou den dit uit den aard der zaak eveneens doen. Hierbij mag ik noe voegen, dat het den meeste automobilisten niet bekend is. dat de kortste weg van Amersfoort naar Maastricht nog steeds over 's Her- togenbosc.h loopt. Met dit geheele be toog wil ik zeggen, dat de energie van Amersfoortsche instanties niet ver bruikt moet worden om de normale ontwikkeling van het wegennet om te leiden voor een tijdelijk voordeeltje, doch dat men zich moet neerleggen bij een natuurlijke ontwikkeling en men moet gaan propageeren voor een ver dere ontwikkeling van zoo'n net. wat voor Amersfoort zeer gunstig kan wor den door het logische van die natuur lijke ontwikkeling. Amersfoort heeft zijn ligging mee. Mr. Scheurer sprak ook nog over de belangrijkheid van een vliegveld voor onze stad. Zelve hield ik mij met dit probleem korten tijd bezig, doch trad toon uit de commissie van het vliegveld „Amersfoort", omdat men in deze com missie te daadkrachtig was. De jongere leden wilden met alle geweld zoo vlug mogelijk een vliegveld hebben en zou den de plaats ervan b.v. gaarne willen bepalen op een stuk land wat toeval lig ter beschikking lag om het veld zoo vlug mogelijk te krijgen. Het is van zelfsprekend. dat Amersfoort binnen afzienbaren tijd een vliegveld moet krij gen, doch dan moet de ligging onafhan kelijk zyn van toevallig gemeentelijk of particulier bezit en onafhankelijk van het „bestaande" wegennet. Het vliegveld is mijns inziens een on derdeel van het toekomstige verkeers- net en zijn ligging moet bepaald wor den in verband met het web van we gen, dat zeker rondom Amersfoort zal groeien en in verband met de verbeter de radiale wegen, die Amersfoort op den duur noodig heeft om te blijven het verkeers- en bedrijfseentrum zoover Amersfoort dit nu nog is. Als u het schetskaartje nog eens be schouwt. dan ziet u dat Amersfoort is het snijpunt van drie groote verkeers aders, waarvan er één vrij goed is, een tweede is slechts ten deele goed en de Noord-Zuid-weg kan men niet meer be schouwen als zoodanig, daar een deel ervan volkomen onbruikbaar is gewor den voor het moderne verkeer. Het verkeer van deze drie hoofdwe gen wordt grootcndeels door één nauwe nek gedrongen en kronkelt zich verder door onze gemeente langs grillige pa den. Een voor de hand liggende oplos sing voor de moeilijkheden die het Amersfoortsche bedrijfsleven in de toe komst heeft te wachten uit de geschet ste veranderingen is ten eersle, dat de radiaal wegen worden verkort en ver beterd. Die verkortingen op grooten af pand zelfs blijven een Amersfoortsch belang. Een verkorting b.v. van den weg AmersfoortEde zal een ieder voelen als een sladsbelang. doch een verkor ting NijkerkZwolle is dit even zoo good als een verbetering van den weg van Doorn naar Zaltboinmel met een brug te Wijk bij Duurstede. Waarom niet? Die radiaal wegen behooren zich niet in ons stadje te storten, doch moeten uitmonden op een ruime ringbaan rond om de stad met viaducten over de spoorwegen. Die ringbaan moet geven een vlugge verbinding tusschen alle hoofdaders onderling en aan die ring baan .moet tevens liggen ons vliegveld. Op die manier zou Amersfoort kunnen worden een der grootste vcrkeerscentra van Nederland, want de ligging is gun stig en wordt nog gunstiger na het in polderen van het Zuidelijk deel van het 1 Jselmeer. Ik hoop, dat dit schrijven midden- siandsvercenigingcn ertoe brengt mr. Scheurer z'n causerie eens te laten her halen en dat er uit vereenigingen als b v. de Maatschappij van Nijverheid eens een actie mocht gaan om grondig het Amersfoortsche wegenplan voor de toekomst te besludeeren en dan tevens te bepalen de ligging van een vliegveld, nat wij in de naaste toekomst noodig zullpn hebben. Is zoo'n ringbaan mogelijk? Na het lezen van het voorgaande zal er misschien bij u de vraag rijzen of zoo'n ringbaan om Amersfoort moge lijk is. Hoewel ik niet weet welke plan nen het gemeentebestuur heeft uitge werkt, kreeg ik toch door gesprekken met lieden, die zich voor ditzelfde on derwerp interesseeren, den indruk, dat men het öf te ver zoekt öf te nabij. De waarheid ligt meestal in 't midden. Een ringbaan langs onze schoone singels eu plantsoenen zou ik achten te zijn een vandalistisch stuk werk. Ik er ger me reeds aan het eertijds artistieke stuk plantsoen wat nu verdwenen is tusschen het, politiebureau en Achter Davidshof. Zöo'n ringbaantje zou trou wens het verkeer niet kunnen verzwel gen op den duur. Het trekken van een ringbaan langs Laan 1914 en den Doodcwcg schijnt mij op het eersle gezicht niet in het alge meen belang, onulat misschien een be tere oplossing met betrekkelijk weinig kosten mogelijk is. Deze baan wordt te 'ang. Wat dan? De oude stad Amersfoort ligt gekne pen tusschen dc vork van twee spoor wegen en wel tusschen de lijn naar Hhe- nen en de lijn naar Zwolle en Apel doorn. Deze ongunstige omstandigheid zou ik willen veranderen in een gun stige, door langs die twee spoorbanen een deel van een ringbaan ie leggen, ais geteekend in dc tweede schets. Begiunende bij den overweg van den Arnhemschewog (bock Everard Meys- terweg). zou men een weg kunnen trek ken langs de spoorbaan tot aan het via duct in de Stationsstraat, dat daar over de spoorlijn gaat. Zoo er bezwaar bestaat dat deze weg over het slukje rangeerterrein gaat. dan kan men hem voor een eindje voeren langs den Berkcnweg. Vanaf het via duct kan de ringbaan dan doorloopen, de schuinte af langs het Smallepad en deze kan dan geleid worden over een nieuwe brug over de Eem, die ligt tus schen de spoorbrug en de Koppelpoort. Door deze brug wordt het scheepvaart verkeer niet verhinderd, daar ze gaat over een stukje dood water. Daarna kan de weg verder loopen langs de spoorbaan en met een bocht uitmonden up den Randen hroekerweg. In dit stuk zijn nog eenige variaties mogelijk en één daurvan heeft hetzelf de voordeel als een weg die langs de spoorbaan loöpt. Wegen toch die langs de spoorbaan loopen zijn uitermate ge schikt voor snelverkeer, omdat bet ver keer slechts van een kant kan komen en wandelaars zich altijd aan denzelf- den kant van dien snelverkecrsweg be vinden. F/-Cjee r 6 /CA?. >i De door mij bedoelde variatie is, dat men vanaf het Smallepad een brug •egt naar de Schimmelpenninckkade en dan den weg verder laat loopen rechtuit van de Schimmelpenninckkade naar de Solicitusstraat. Dc Scheltus- straat verlengt men dan naar den Lage- weg, die van zelve voert naar den Hoo- geweg. Technische moeilijkheden zijn hier niet, omdat de Schimmelpenninckkade zeer gemakkelijk verbreed kan worden ioor de beek even te verleggen naar de siadszijde. Aan de doorbraak van de Schimmelpenninckkade tot aan de Schel tusstraat behoeven slechts een viertal huisjes ten offer te vallen. Ook is het mogelijk om het stuk van den overgang Arnhcmschcwcg tot aan het viaduct in de Stationsstraat aan den binnenkant, dus aan den stadskant, \an de spoorbaan te leggen. Hoewel mij deze oplossing niet zoo goed lijkt is deze aanleg waarschijnlijk veel goedkoopcr. Een stuk van dezen weg ligt er reeds langs den beslaandcn Arnhcmscheweg. Van het. punt waar deze weg dc-spoorbaan verlaat kan men den weg doortrekken naar het viaduct in de Stationsstraat achler hel. R.-K. Kerkhof langs. Men gaat dan onder het viaduct door en maakt daar een hveede opening naast de spoorbaanopening cn men blijft dan op hetzelfde niveau waar op hel Smallepad nu ligt. De rest van de hier gedachte ring baan is reeds gereed, want we kunnen immers doorgaan langs den Randcn- hroekerweg, den Bisschopwcg, Vermeer- siraat naar het aangegeven punt van uitgang, dat is de overweg van den Arn- hemscheweg. Op deze ringbaan sluiten r.u aan: de wegen van-Arnhem, 's-Her- togenbosch, Utrecht, Amsterdam, Bun schoten en Zwolle met Apeldoorn en kleinere. Een der benoodigde viaducten bestaat reeds in de Stationsstraat en waarschijnlijk zou het goed zijn wan neer er twee viaducten over de spoor- en ringbaan gebracht werden om het Soesterkwar.tier cn het Bergkwartier te verbinden met het stadsgedeelte binnen den ring. Onder het Bergkwartier ver sta ik ook het Lcusdcrkwartier. Bij de Vlasakkers zou men ook een viaduct kunnen bouwen over de spoorbaan. Dc Bokkeduinen leenen zich daar heel goed voor. De geschetste ringbaan is slechts 6 K.M. lang en ongeveer dc helft van deze ringbaan ligt practisch gesproken ge reed. Nu ben ik mij zeer goed bewust dat om zoo'n ringbaan tot stand te brengen er heel wat technische en financiöelc moeilijkheden overwonnen moeten wor den en ik ben ook overtuigd, dat op dit schetsplan wel heel wat is aan te- merken, maar al dient het alleen om te wijzen op de urgentie van ons ver keersprobleem, dan heeft het reeds goe den dienst verricht. Sommige lezers zullen zich er mis schien over verwonderen, dat ik me hier niet dacht een „halve" ringbaan en wel een die b.v. loopt van het viaduct in de Stationsstraat naar den overweg van den Arnhemschewcg en verder langs de Vermeerstraat., Bisschopsweg cn Randcnhroekerweg. Men zal toch opmerken, dat op dit stuk der ringbaan alle hoofdwegen aansluiten cn het an dere stuk dus schijnbaar niet noodig is. Dat ik toch een gesloten ringbaan pre fereer vloeit voort uit drie redenen. Ten eerste dertk ik. dat. het laten loo pen der ringbaan langs het Smallepad en over de Iiem het stadsverkeer zeer ten goede kan komen. Ik zou het zelfs advisable vinden wanneer er aan den anderen kant van de spoorbrug over de Eem ook een brug werd geworpen, juist langs de spoorbrug, om de twee Éem- oevers, dc beide havenkaden, te verbin den In gedachten trek ik reeds een weg door van die tweede nieuwe brug langs de spoorlijn naar viaduct nummer II, wat op den kop van de Nijverheids straat zou moeten staan cn waarop ook uitloopt de Soesterweg. De tweede reden waarom ik een ge sloten ringbaan de voorkeur zou geven boven een halve ringbaan is dat men nu nog niet weet hoe zich het wegen plan in de toekomst zal wijzigen Met een gesloten ringbaan kan men aan sluiten in de toekomst waar men wil. Het derde punt wat ik naar voren breng is wei zeer belangrijk. Een G K.M. ringbaan waarop zes hoofdwegen uit monden voor snelverkeer en welke uit den aard der zaak ook gebruikt zal worden voor stadsverkeer is aan ge weldige slijtage onderhevig cn wordt doorsneden door velerlei soort gelei dingen en pijpen. Op die ringbaan mag nooit verkeers- stagnatie zijn voor reparaties. Een ge sloten ringbaan nu heeft het voordeel, dat men steeds kan reparccrcn zonder het verkeer ook maar een oogenhlik te bemoeilijken. Langs de hier gedachte ringbaan zal men zelden meer dan 3 K.M. afleggen om naar een gewensch- ten uitgang te komen. Het afsluiten van een helft is dus practisch geen be zwaar vooral als men bedenkt, dat dc locht door onze stad nu ook al onge veer 2 K.M. bedraagt van spoorbaan tot het einde der Kaïnperbinnenpoort. Tegen dit plan zou men ook nog kunnen aanvoeren, dat er reeds een verbinding bestaat tusschen den weg van Amsterdam naar den Arnhemsche- vveg over dc D. F. Laan. langs Laan 1914, langs den Doodcweg naar den Her- tonkop. Deze weg is nog langer dan dc ge projecteerde weg langs liet station cn verder langs de ringbaan. Deze laatste weg stolt de automobilisten ook nog in dc gelegenheid even 1c rusten op het Stationsplein of op de Stationsstraat, waar ook geschikt gelegen inrichtingen zijn. Ze kunnen nu ook in Amersfoort tanken. Waar deze ringbaan een zeer korte is en geheel op gronden binnen de ge meente Amersfoort ligt, zou men zoo'n geheel project door de Amersfoortsche wcrkloozen kunnen doen gereed ma ken. De benoodigde kunstwerken zou men door <le Amersfoortsche aanne mers cn fabrikanten kunnen doen uit voeren. De vliegenthousiasten zullen nu mis schien vragen of liet ook hij zoo'n klei ne ringbaan mogelijk is oin daaraan een goed vliegveld tc leggen. Uit het schetskaartje blijkt duidelijk, dat er vier vrije ruimten zijn, waarvan twee on middellijk aan de ringbaan grenzen, waarop men een vliegveld zou kunnen stichten. Tusschen den Liendertscheweg cn den weg naar Hoevelaken is ruimte te over voor een groot veld cn de spoor baan nnur Apeldoorn ligt ongeveer 2 K.M. van de geteekende ringbaan en vormt dus geen beletsel. Men zou trou wens ook nog den Liendcrtsehcwcg langs de spoorbaan kunnen verleggen. Vanaf de hooge oude vestingmuren van Amersfoort zou men dan een schoon gezicht hebben op de bedrijvigheid van zoo'n ideaal gelegen vliegveld, hetwelk binnen 5 minuten met een taxi van ons station zou zijn te hereiken. I give my ideas for better. Oct. 1933. Amersfoort. JAN SPAANDER. INTIEME KUNSTAVOND VAN 'T NUT Kommer Kleyn en zijn gezel* schap geven voor een volle zaal in Amicitia een too* neelavond Gisteravond heeft het Kommer Klevn- enscrnble voor het plaatselijk «lepaiie ment van de Maatschappij tot Nut van t algemeen in Amicitia een toonccl- avond gegeven. Wij zijn wel eens naar avonden van 't Nut geweest, waarbij wij ons afvroe gen, waarom de belangstelling zoo ge ring was, gezien de belangwekkendheid van den avond. Het beloofde toonccl van gisteravond scheen echter fascinoo- rend gewerkt te hebben, althans, Ami citia was goed gevuld. Dubbel jammer is het daarom, dat Kommer Kleyn -n zijn gezelschap de aanwezigen zoo wei nig hebben kunnen bekoren. Dat het eerste stukje „Dolly's, kleine rekeningen", een blijspel in twee tafc- reelen door A. H. Jones, als een zee- afgezaagd onderwerp behandelde, is nog tot daaraan toe, maar ook het spel vermocht niet te bevredigen. Noch bij Kommer Kleyn, noch hij Miep van den Berg vlotte het; de indruk was slechts stroef, geforceerd spel. Alleen Willem dc Vries wist zich «enigszins boven deze middelmatigheid uit te werken en toon de ook in zijn verder optreden een ze kere overtuiging, die prettig aandeed. Het tweede stuk, getiteld „Lef", een spel in één bedrijf door Jack London, bracht een kleine opleving tegen hel slot. Er ging nu kracht uit van de stille, gespannen houding van Miep van den Berg, terwijl ook Kommer Kleyn in zijn rol van inbreker zich herstellen ging van zijn zwak begin. Matig bleef hel echter en ook de „levenstragedie" in bedrijven door Vale Robertson na de pauze, getiteld „Het. drempeltje", kwam daar niet boven uit. Wel trok de Vries in letterlijke en figuurlijke beteekenis zijn tegenspeelster mede en kregen wij momenten, dat wij konden genieten var: (Ie fijne trekjes die ongetwijfeld in die kleine tragedie opgesloten liggen, al zullen de meesten het stuk reeds van vroeger gekend hebben. Heclemaal onbevredigend zijn wij ech ter niet huiswaarts gegaan, daarvoor was het slot, een blijspel in één nedrijf door J. B. Schuil, te goed, zoowel wat den inhoud als ook het spel betrof. Hier in kregen wij tenminste een Kommer Kleyn te zien, die blijk gaf van beVr kunnen. Zijn klankrijke stem kwam nu tot zijn recht en zijn monologen, terwijl hij ook zijn tegenspeler «Ie Vries soms op die scherpe, overtuigende wijze, zoo- als wij dat eigenlijk van heni steeds verwachtten, de niond sloot. Trouwens, het stuk had een aardigen inhoud. I)n|f krijgt op zijn kamer om Iwurten zijn vriend en diens verloofde op bezoek, om dat dat tweetal gekibbeld heeft. De oor zaak van die tweedracht werd op ori- gineele wijze gevonden in de scheiding tusschen Napoleon en Josephine de Beauharnais, «alsmede een scherp ge zegde van Nietzsche. Dolf slaat zich op do juiste, komische wijze door de moei lijkheden heen en zorgt dat de schei ding nmar van tijdel ijken aard geweest is. Het gezelschap toonde zich van een andere, maar betere zijde; willen wij bier dc kostelijke dialogen noemen tus schen dc Vries en Kommer Kleyn, als ook de Vries en Miep van den Berg, rijk aan verdienstelijk spel. Zoo was dus het slot van dezen avond behoorlijk en hebben wij daaraan een goede herinnering^ Nog één opmerking moeten wij hier (t-hter nog maken. n.J dat wij heel achter in de zaal me* malen de stem van den souffleur A boord hebben, wat niet de bedoeling kart geweest zijn. Onze abonné's zullen voor deze voorstelling een korting krijgen Zooals wij reeds mededeelden, kom. het vermaarde jongenskoor uit Wccnen, de Wiener Sangerknaben in Amers foort. Het koor zal op Donderdag 31 October in liet Grand Theatre optreden en een uitgebreid programmu ten go- hooro brengen. Naast geestelijke liederen van Or lando di Lassns, Gallus, da Vittoria en anderen, volksliederen van Schubert, wordt dien avond ook een walsen-pro- grarnma gegeven. Onder meer staat op liet programma de beroemde wals: Ro sen aus dein Süden van Strauss. Te vens komt lot opvoering de komische opera Monsieur et Madame Denis van Jacques Offcnbaeh, die door dc jongens in costuum gespeeld zal worden. Voor onze abonné's hebben wij nog een verrassing. Met de directie van het Grand Théatre kwamen wij overeen, dat zij op de geannonceerde entree-prij zen een korting krijgen van twintig procent. Iedere abonné heeft recht op hoogstens drie plaatsen tegen den gere- duceerdcn prijs. Van Woensdag 10 uur af kunnen de plaatsen afgehaald wor den aan het Grand Théatre op vertoon van een ingevulden bon. Deze bon zal Maandagavond voor de eerste maal in ons blad geplaatst worden. VOOR ALLES VEILIGHEID STADSRITTEN 25 ct. BUITENRITTEN

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5