èK NILLMIJ DAGBLAD ITALIANEN RUKKEN OP yOOHUA* Zr. G. VISSER- UITSLAGER TENTOONSTELLING OOSTERSCHE TAPIJTEN AFWEERMAATREGELEN VAN ITALIË Stadsnieuws Sport FEL GEVECHT BIJ ADOEA? Geen basis voor vrede Advertentiën Laatste Berichten Ie BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 OCTOBER 1935 WERELDGEBEUREN' NU SANCTIES ZULLEN WORDEN TOEGEPAST Te Rome uit men vooral zijn teleurstelling over het feitdat Frankrijk in het ■Engelsche vaarwater is ge; raakt NU binnen zeer korten tijd de sanc ties, waartoe te Genève is beslo ten, ook inderdaad tegen Italië zullen worden toegepast, is men er zich te Rome terdege van bewust, dat Italië het leven niet meer op denzclfden voet, als tot dusver, kan voortzetten. Reeds zijn verordeningen uitgevaardigd, waar van het doel is in de staatsbedrijven tot kostenbesparingen te geraken; bo vendien is bevolen, dat het vlccschver- bruik aanzienlijk moet worden inge krompen. Kortom: Italië heeft de eer ste economische afweermaatregelen ge nomen, die, wanneer de nood gaat nij pen, stellig zullen worden gevolgd door maatregelen, die van nog ingrijpender aard zijn. Uit het bovenstaande volgt inmid dels, dat de internationale actie tegen Italië, die aanvankelijk te Rome werd voorgesteld als iets vrij onschuldigs, waardoor de Italiaansche belangen nau welijks zouden worden geschaad, inder daad als iets zeer ernstigs wordt be schouwd. Wat den Italianen echter, nu de Vol kenbond zich tegen hen heeft gekeerd, vooral een doorn in het oog is, is het niet te loochenen feit van een Fransch- Engelsch samengaan, een eenheids front, welks totstandkoming vele Italia nen niet hadden verwacht. Ofschoon de fascistische pers bij het aannemen dezer houding laat zij zich ongetwijfeld leiden door instructies van hoogerhand nog steeds nalaat Frankrijk te kri- tiseeren in dezelfde felle bewoordingen als reeds herhaaldelijk geschiedde met betrekking tothet „perfide Albion", wordt het standpunt der Franschen niettemin ten zeerste betreurd. Temeer acht men de houding der Franschen be vreemdend, aangezien in den wereld oorlog van 1914 Italië tenslotte de par tij van de Entente heeft gekozen; door dit besluit nam Italië groote risico's op zich: 't offerde goed en bloed. Ter vredes conferentie bleek echter van de dank baarheid der Entente niet al te veel: bij de vcrdceling van den buit kwam hét er zeer slecht af. De Franschen ver klaren thans wel, dat de loyale trouw aan den Volkenbond zwaarder moet wegen dan de oprechte vriendschap met Italië, die nog steeds bestaat, maar te Rome acht men deze platonische gene genheid een al te schrale troost. Van daar, dat te Rome te kennen wordt gegeven, dat Italië in den vervolge de bescherming zijner nationale belangen boven de vriendschap met welke natie ook zal stellen. Tot dusver kocht Italië in Frankrijk voor milliocnen aan par fums,'hoeden, kleeren en tal van an dere artikelen. Deze millioenen zullen nu in Italic blijven. Het spijt Italië evenzeer zoo wordt betoogd dat het deze politiek tegen Frankrijk moet nemen, als het Frankrijk spijt, dat het genoopt is deel te nemen aan de sanc tiemaatregelen. Deze laatste, en dit ziet men Tn Italië PERZISCHE TAPIJTEN Een prachtiae expositie in ..Concordia" In „Concordia" exposeeren de ge broeders Evrenian uit Amsterdam van af heden een buitengewoon fraaie col lectie Perzisch tapijten en kleeden. De gebroeders Evrenian ziin van oor sprong Armeniërs, die meer dan een eeuw lang van vader op zoon een uit gebreide tapijtenhandel hebben gedre ven en die nu al weer verschillende jaren in dc Leidschestraat te Amster dam een filiaal hebben. Juist in den laatsten tijd heeft de firma er zich op toegelegd, om met een zeer uitgebreide collectie te exposeeren. De keurcollectie. een 150 stuks, be staat uit grootere en kleinere kleeden, waaronder zeldzaam mooie exemplaren in Bochara. Yamouth. Kazak. Shirar, Afghan, Herir. Gorevan. Tabriz, Meched, Balouchistan en Hamadan. Iets bijzonders is een tapiit met zijde ge knoopt. waarin in elke vierkanten meter maar eventjes 350.000 knoopen zitten. Fraaie zware tapijten met zeld zame combinatiekleur sieren deze ex positie: vooral een zeer oud Chineesch tapijt, dat practisch onverslijtbaar is, trekt de aandacht. Veel is er te bewonderen. Van enorm groote tapijten tot kleinere matten en loopers. En alles is origineel en hand- geweven. Daar ligt geen stukje fa briekswerk. geen enkele namaak. Daar ligt iets voor dc kenners, voor dc fijn proevers. De expositie is tot en met Dinsdag geopend. Voor nadere bijzonderheden leze men de annonce in dit nummer. hoe langer hoe meer in, sturen het er op aan belangrijke levensaderen van Italië door te snijden. Het aanvanke lijke optimisme te Rome is verdwenen, nu het blijkt, dat het Genève ernst is met dc tuchtiging van Italië, dat men wil berooven van belangrijke actiemid delen: wapens en geld. De eerste wil men Italië onthouden, door het geen grondstoffen meer te leveren, het laat ste door de markten te sluiten voor den Italiaanschen uitvoer, waardoor Italië tot dusver de beschikking kreeg over belangrijke bedragen. In dit ver band wordt in Italië gesproken vaneen economische belegering, waartoe, naar verklaard wordt, de mogendheden, die thans besloten hebben over te gaan tot strafmaatregelen, niet hun toevlucht zouden hebben genomen, wanneer Ita lië koloniën van beteekenis zou hebben bezeten. In elk geval is men er te Rome van doordrongen, dat Genève door middel van een uithongering zal trach ten Italië te doen capituleeren, een po ging, die Mussolini met alle energie, waarover hij en zijn volk beschikken, zal probeeren te verijdelen. De Italiaansche bevolking zal zich eerlang veel moeten ontzeggen; dat haar deze beproevingen te elfder ure nog zullen worden bespaard, is zeer onwaarschijnlijk. Hier en daar heeft men nog een oogenblik de hoop ge koesterd, dat tenslotte de sanctiemaat regelen misschien niet zouden behoe ven te worden toegepast, wanneer voor den datum der voorgenomen inwer kingtreding nog een schikking inzake het Oost-Afrikaansche conflict zou wor den bereikt, doch deze hoop heeft men thans vrijwel laten varen, aangezien de tot dusver gevoerde onderhandelin gen hebben aangetoond, dat, wat Italië met betrekking tot Abessynië verlangt, verre uitgaat boven hetgeen zou kun nen worden ingewilligd. OLYMPISCHE MILITARY VAN DE K.M.S.V. 12 October—3 November. De Poth. Amersf. Kunstkring. Poppen en mario netten-tentoonstelling van Harry van Tussenbroek. Te bezichtigen van 104 uur 's mid dags dagelijks; Woensdags en Zaterdags ook van 7—9 uur n.m. 29 October1 November. De Valk. Tentoonstelling (Het gezellige Huis). 30 October. Parochiehuis Paulus Bor straat. Oprichtingsvergadering Oranje Vereeniging Soesterkwartier. 8.15 uur n.m. 30 October. Monopolc. Propaganda- avond van den Ned. Bridgebond. Lezing door den heer E. C. Goudsmit. 8 uur n.m. 30 October. Rem. Kerk. Wijdings avond Allerzielen. Medewerking van de heeren E. Miedema en G. v. d. Burg. 8 uur n.m. 30 October. Foyer Amicitia. Kon. Ver. Oost en West, Lezing van dr. Kooper over dieren onder de Indische lamp. 8.15 uur n.m. 30 October. Eben-Haëzer. Herdenking samenkomst der Hervorming. Sprekers: Ds. P. Hofstede van Leusden over: „De strijd voor het geloof" en ds. M. G. Ger ritsen over: „Een groote schat" 7.30 uur n.m. 31 October. Sierkunst. Genootschap Nederland—Frankrijk. Prof. Paul Fie- rens: L'évolution actuelle dc la peintu- re. francaise." Lezing met lichtbeelden. 8 uur n.m. 31 October. Café d'Oranjeboom. Ope ning van de feestweek. 3 uur n.m. 31 October. Markthal. Openbare ver gadering van de N.S.B. Sprekers: Graaf de Marchant et d'Ansembourg en J. H L. de Bruin. 8.30 uur n.m. 31 Oct. Restaurant Princess, propagan- da-simultaanséance voor de Schaakver- eeniging Amersfoort 8 uur. 31 October: Grand Théatre: Wiener Sangerknaben. 8 uur n.m. UTRECHT 31 October. Stadsschouwburg. Rott. Hofstad Tooneel voert op: „Madeleine's Misdaad." 8 uur n.m. Gisteren heeft de dressuur* proef in onze omgeving plaats gehad Heden uithoudingsproef Een belangrijke wedstrijd van de Ko ninklijke militaire Sportvereeniging vindt dezer dagen plaats in onze naaste omgeving. Gisteren is namelijk het eerste gedeel te verreden van den Olympischen samen gestelden ruiterwedstrijd, de dressuur proef heden, Woensdag, vindt de Uithoudingsproef plaats, terwijl Donder dag het springconcours gehouden wordt. De eischen zijn geheel aan die van "de Olympiade in Berlijn 1936 zoodat de ze wedstrijd een vergelijkende proef be- teekent voor de paarden die in training zijn genomen voor 1936, Niet alle aspi rant-olympische vertegenwoordigers zijn echter aanwezig. Enkele paarden als Esp oir van den heer Kalm en H a r 1 e k ij n van Lt. Ton- net (Rijschool) hebben in het voorjaar in Berlijn reeds bewezen met goede kans op succes aan een dergelijken wedstrijd te kunnen deelnemen. Het zou dus te riskant zijn deze paarden wederom in hetzelfde jaar een kracht proef te laten afleggen. Danseuse Rose, Blitzmiidcl en Tam- belle zijn door verschillende redenen o.a. de Amerikaansche reis van onze springruiters niet in staat hier ver toond te worden. Bovendien zijn op het laatste moment nog eenige paarden we gens kreupelheid uitgevallen, waarbij Neekrose van LL Heerma van Voss. Ondanks het zeer ongunstige weer hadden zich omstreeks 10 uur vele be langstellenden vereenigd op de Leus? derheide, om getuige te zijn van de dressuurverrichtingen. Vlak naast den straatweg naar Maarn was met behulp van witgekalkte latten een buitenmanége uitgezet, zoo dat de paarden tegelijkertijd moesten bewijzen gehoorzaam aan hun ruiter te zijn bij voorbij snorrende auto's en in de wind klapperende vlaggen. De jury werd gevormd door den Kolo nel Jhr. Quarles van Ufford, den Majoor Cameling Helmolt en den Kapitein Ver- steegh. Het programma dat voorgereden moest worden is hetzelfde als dat voor den Olympischen samengestelden Rui terwedstrijd en moest uit 't hoofd ge kend worden. Over het algemeen vielen de vertoo ningen ons tegen. Madel wie Du van LL Pahud de Mortanges begon heel goed, doch werd in het tweede gedeelte van het programma wat onrustig, zoodat ze niet datgene te zien gaf wat we van haar verwachtten. We twijfelen er ech ter niet aan of ze zal heden en morgen wel haar schade inhalen. Haar ruiter heeft trouwens gisteren al getoond dat liet niet zijn schuld was, want hij reed daarna nog buiten mededinging een jong rijkswedstrijdpaard Ikarus voor en deed dit meesterlijk. Welshrabbit van Res. Lt, Von Hemert ging goed, in aasmerking genomen dat het paard in zijn dressuur nog veel te leeren heeft. Aubépinc van Lt. Cnopius viel ons niet tegen, maar heeft iets gedwongens in zijn bewegingen. Dc lt. EHerbroek die nog slechts korten tijd bereden officier is, heeft zijn paard Bob keurig voorgereden ofschoon zijn paard van nature geen rjiooio gang en houding heeft. De overige deelnemers vonden we be paald slecht. De officieele rij ploeg blijft geheim tot na afloop van den geheelen wedstrijd. Wij merkten bij de aanwezigen op: den generaal-majoor Baron van Voorst tot Voorst, die zooals steeds, weer zeer opgewekt acte de présence gaf. Verder twee bekende Duits'che con coursniiters, die de olympische voor bereidingen In Holland eens van na derbij Malden volgen. Na afloop van de dressuurproeven werden de parcoursen van steeple en cross country bezichtigd. We gelooven dat de paarden heden een zwaren dag hebben. Om 10 uur vanmorgen startte lt. Pa hud als eerste deelnemer voor het le wegparcours, dat leidt naar de ren baan Birkhoven, aldaar werd gestart om 10.30. Na de steeple werd weer een wegparcours gereden dat voert naar de cross country, welke is uitgezet in de Treek en op de Leusderhcide. Hier start, de eerste deelnemer orii 11.25 in de Berkenlaan. Aan deze cross wordt buiten mededinging deelgenomen door lt, van den Bosch, onze Olympische vijfkamper. VOETBAL ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE U. P. V. B. Ie klasse A. N.I.O.Blauw-Zwart. le klasse B. C.J.V.V.—Huizen 1. Stormvogels—Vossen. Climax—Zuidvogels Rood-Wit 2—Zuidvogels 2. BLkwartier 2Climax 2. Victoria (H.)N.A.S. 1. 's-GravelandT.O.V. 3e klasse. Amf. Vooruit 2Rood-Wit 2. N.A.S. 2—Huizen 4. BI.-Zwart 2BLkwartier 3. KRINGWEDSTRIJDEN VAN DEN STICHTSCHEN SCHIETKRING Od dc banen vain de schietclub „Wil lem Teil" te Beusichem vonden vanaf 19 tot en met 26 October de door den Stichtschen Schiet kring georganiseer de schietwedstrijden plaats. Tijdens deze wedstrijden wist de Amersfoortschc Schietvereen. „Prins Hendrik" in de eerste afdecling Korp sen Vaste baan, den eersten prijs te behalen met 222 punten. De heer D. Stam wist zich in de cate gorie Personeel Eerste afdeeling van den eersten prijs meester te maken met 93 punten. Op de vrije baan cer- afdeeling klasseerde de heer M. A. v. Bemmel, zich als derde met 88 pun ten. Beide partijen zouden ernstige verliezen hebben geleden Vliegtuigen blijven actief ADDIS ABEBA, 30 October. (Reuter*A.N.P.) De militaire wandeling der Italianen in Tigre, zooals men den opmarsch met het oog op het uitblijven van Abessennschen tegenstand rustig noemen kan, wordt langzaam voortgezet over een breed front. De Italianen zijn thans doorges drongen in vruchtbaarder stres ken, waar geen gebrek aan water heerscht, hetgeen hun voorzies ningsdiensten zal vergemakkelijs ken. Het is vrijwel zeker, dat Ras Seyoem op bevel van den keizer zal voortgaan zich terug te treks ken en Makalle zonder strijd zal laten schieten. De stad is trous wens al voor een groot deel ges evacueerd. Men gelooft, dat de geweldige aan tallen manschappen, die de Abessijnen blijven samentrekken in de streek van Dessie, zich Noordwaarts in beweging zullen stellen, zoodra de keizer zal zijn aangekomen. Men verwacht, dat Haile Selassie zich in de eerste dagen van November naar Dessie zal begeven. Te Addis Abeba aangekomen koe riers, die uitgezonden waren door het hoofdkwartier van Ras Seyoem, heb ben den correspondent van Reuter-A. N. P. verteld, dat de vorige week een fel gevecht geleverd is in een klein dal ten Zuiden van Adoea. Italiaansche verkenningstroepen ter sterkte van verscheidene honderden manschappeh, zoo vertelden de koeriers, bemerkten krijgslieden van de stammen, die on der bevel staan van Dedzjasmatsj King- 'foe. Zij meenden slechts met een af deeling van de achterhoede der Abes- sijnsehc troepen te doen fe hebben, zoo dat zij hun opmarsch voortzetten. Plot seling werden zij echter bestookt, door een goedgevoed vuur van eon belang rijke legerafdceling van Ras Seyoem, die op de beide hellingen van het dal verborgen lag. De Italianen verspreid den zich in tirailleurslinie, waarbij zij zoo veel mogelijk gebruik maakten van deoncffenheden van het terrein en be antwoordden het Abcssijnsche vuur, waarbij aan beide zijden belangrijke verliezen werden geleden. Tenslotte trokken de Italianen zich terug. Ten paleize wordt dit verhaal slechts gedeeltelijk bevestigd. De correspon dent van Reuter-A.N.P. voegt hieraan toe, dat het niet altijd mogelijk is zich geheel te verlaten op de door koeriers hierheen gebrachte inlichtingen. Verder zijn er talrijke schermutse lingen en gevechten van minder be lang in de bergstreken van Tigre, die zich uitstekend lecnen voor hinderla gen, geleverd. In Ogaden is vooral de Italiaansche luchtstrijdmacht actief, vooral op den linkervleugel van het Italiaansche front. )Copij right Reuter-A.N.P.) De strijdmethode van Ras Nassiboe Uit Mogadiscio is bericht ontvangen, dat de Ethiopische troepen hun terug tocht voortzetten en stellingen op den heuvelrug bezetten. Het strategische plan van Ras Nassiboe beoogt de Itali anen terrein te laten winnen, totdat de Abessijnen gunstige verdedigingsstellin- gen kunnen innemen, van waar zij tot den tegenaanval zouden kunnen 'over gaan. Nassiboe concentreert een groote troepenmacht tusschen de beide Itali aansche linies. Ontruiming van Abessynië geëischt De oud-gezant te Parijs. Tecle Ha- wariate, verklaarde bij het passeeren van Diredaoca o.a.: „Ik ben blij terug le komen. Ik ben in het geheel niet voornemens, zooals de geruchten wil den doen gelooven, de leiding op mij te nemen van de artillerie, doch uit sluitend om rust te nemen." Hawariate gelooft persoonlijk, dat het conflict met Italië niet kan geregeld worden, indien Italië niet vooraf het bezette gebied ontruimt. De handelslieden te Addis Abeba, grooten en kleinen, speciaal de Moham medanen, blijven hun trouw betuigen. Zij hebben de regeering een bedrag van 600.000 francs in zilverstukken geschon ken, alsmede paarden, muilezels en al lerlei handelsartikelen. Sommigen heb ben de regeering ook grond geschon ken. De schenking hiervan zal heden met groote plechtigheid geschieden. Tecle Hawariate, die binnenkort te Addis Abeba aankomt, zal door den ne gus eenigen tijd te Addis Abeba wor den gehouden, daar Haile Selassie zich op de hoogte wil stellen met, de Euro- peesche gevoelens. Vermoedelijk zal Hawariate den negus naar Dessie ver gezellen en zal hij een belanggrijke mi litaire of civiele functie ontvangen. Volgens een ander Reuter-bericht zal Tecle Hawariate eerlang niet een be langrijke missie naar het buitenland worden gezonden. De aard der missie wordt niet nader aangegeven. Slaven en krijgsgevangenen in de goudmijnen Uit Asmara wordt gemeld: In "krin gen der concessiehouders is levendige voldoening gewekt door het, bericht, dat Abessijnsche gevangenen en in vrijheid gestelde slaven te werk gesteld zijn in de goudmijnen. Deze mijnen waren ge sloten alcjus een officieele mededea- ling tengevolge van het dienstnemen oer valide inboorlingen-arbeiders in het Italiaansche leger. Wat de opbrengst der mij non betreft deelt men do volgen de cijfers mode: in 1931 2 Kg., in 1932 35 Kg., in 1933 106 Kg., in 1934 200 Kg. on in 1935 tot 31 Juli 111 Kg. goud. Men venyacht, dat dc mijnen thana spoedig weer geëxploiteerd zullen kun nen worden, aangezien uit Italië in genieurs zijn aangekomen, die een aan hang hebben gemaakt mot de bestij- deering van den bodem in de bezette gebieden. Ongecorrigeerd). Italiaansche suggesties konden Parijs en Londen niet bevredigen Atmosfeer iets verbeterd De tijdens de recente Fransch-Italb» nansche diplomatieke sedachtenwisse- lineen omredoken voorstellen, die ten doel hadden een basis te scheppen voor verzoening en eon einde te maken aan de vijandelijkheden in Afrika, zijn het onderwerp geweest van nauwkeu rige bestudeering te Londen, waarbij men naging of deze voorstellen aan de voorwaarden voldeden, die herhaalde lijk uiteengezet ziin door de Britsche regeering. m.a.w: of zii in overeenstem ming waren met den geest, van het Vol- kenkondshandvest en zoowel aanvaard baar voor Abessvnië als Italië. De Fransche en de Engelsche regce- ring aldus een bericht uit Londen ziin het onderling eens over deze voor* waarden en de recent, voorstellen, die ook ann de gezamenlijke bestudeering ziin onderworpen van Fransche en Britsche deskundigen te Pariis. worden beschouwd als te voldoen aan deze essentieele vcrcischten. De mogelijke voorwaarden voor een zoodanige regeling, dat de Fransche en Britsche regeeringen zich in staat zouden gevoelen die ter kennis van den Volkenbond te brengen als geschikt om aan* bevolen te worden aan de bij het conflict betrokken partijen, zijn derhalve niet voortgekomen uit de rccenten gedachtenwisselingen en de verhalen, die de ronde doen met betrekking tot het be* zoek van Hoare aan Genève, vol* gens welke bij dit bezoek derge* lijke mogelijkheden zouden be* staan, kunnch derhalve volstrekt tegengesproken worden. (Ongecorrigeord). SANCTIES TEGEN ITALIË De Oostenriiksche minister van han del Stockinger heeft een rede gehouden, waarin hij zich bezig hield met het standpunt der Oostenriiksche rcgecring inzake het geschil in Oost-Afrika het optreden van den Volkenbond. Hij noemde het een ernstige onrechtvaar digheid iegens Oostenrijk, wanneer men beweert, dat Oostenrijk voorne mens is de rol van wa oen leverancier en oorlogswinstmaker te spelen. Oos tenrijk. aldus Stockinger. is noch pro- Italiaansch, noch anti-Volkenbondsge- zind. Het eeniee doel der Oostenriik sche regeering is. dat het aantal werk- loozen' wordt verminderd, dat het te kort aan handel wordt gereduceerd cn de productie gestimuleerd. Oostenrijk wenscht slechts ziin eieen bestaan te beveiligen. De minister zeide tenslotte, dat het land den Volkenbond cn vooral Engeland dankbaar is voor de verleen de hulp cn dat het vurig wenscht. dat de vrede zal worden hersteld. De Finsche rcgecring heeft, den Vol kenbond medegedeeld, dat zii de sanc ties tegen Italië volledig zal toepassen. Te Alexandrië zijn 1300 havenarbei ders in staking gegaan. Aangezien met het oog op de aan staande inwerking-treding der sanctie- maatregelen tegen Italië op het oogeiv blik groote verschepingen van katoen naar dat land plaats vinden, hopen zii juist op dit oogenblik hun looneischen met goed gevolg te kunnen doorzetten. De Zwitsersche bondsraad zal de sanctiemnatregelen, in den vorm van bondsraadbesluiten afkondigen. Deze worden dan ter kennis van het parle ment gebracht. De St. Golhard bliift voor den door voer van wapens gesloten, doch voor het overige transltovorkeer geopend. (Ongecorrigeerd). Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig gedragen lij den, ons liefst jongst dochtertje en zusje MARTHA, in den ouderdom van 14 jaar. Susteren: G. LUSINK. A. R. LUSINK— RUST. Amersfoort: C. STAARTJES— LUSINK. ILSE. ANNIE. Susteren: HILDE. Susteren, 28 Oct 1935. Hcerenweg 3. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrij dag 1 November op de Algemeenc Begraaf plaats „Rusthof" te Amersfoort Vertrek van Vermeer straat 122 te Amers foort, te 2 uur n.m. GEEN KOU lijden als U zich voorziet van een prima leeren jekker met 5 zakken en zware voering voor f 17.50 van HUIB HOLSTEIJN. Hij was hun eeniqe kostwinner Toen blevenze alléén maar gelukkig zorgde voorhal EEN POLlSvande lEVENSVERZEKERING-Mll Bijkantoor te UTRECHTt Maliebaan I Telefoon 11494 Goedkoop en goed, dat zijn twee zaken Die wij U openbaar gaan maken. Gehakt half om half 35 ct. p. p., Magere braadlappen, malsch en sappig 2y2 p. f 1.—Slagerij BEN POLAK TeL 659. 0A OflZEYOOHUKT UnSUMTttD n VMM PRIMA I KWALITEIT. WEKT DC er» LUST OP en BEVORDERT 01 SPVSVERTltRRM. baTa.262HMll Vermeerstraat 10. TeL 885 VOETVERZORGING VOETMASSAGE VOETG YMNASTIEK Spreekuur Dag. 2ft beh. Dinsd. Tarief f 1.50 Ziekenf. f 1 Hertzlnger Schimmel Kantoor: KAPELWE6 12 Tal*536 282 Bouwen vakkundige an raaak- volle villa's in het BYMNASIUMKWARTIER Chemisch reinigen van Heerenkleeding bij ons, bsteskent als nienw terug. Prtys thans slechts f 3. Ververij firma K. W. JAEGER Langestraat 80. TeL 198 PIENTER WEZEN! LEZEN AMERSFOORTSCH DAGBLAD TE AMSTERDAM, LEIDSCHESTRAAT S, zullen vanaf hedsn 30 OctobfT t-m. Dinsdag 5 Nov. a.s. oen houden van EEN KEURCOLLECTIE In de groote zaal van het gebouw „CONCORDIA" Langestraat 113 Amersfoort. Deze zullen voor zeldzaam lage prijzen worden verkocht, met volle garantie voor echtheid Voor één prijs twee Taptyten Vloerkleed 310 X 205 Hallkleed 190 X 120 Een onverslijtbaar Vloerkleed 300 X 250 Een prima Tafelkleed 180 X 120 SAMEN Fl. 90.00 SAMEN Fl. 135.00 Kn nog honderden Tapijten te zien, vanaf f 7.50. Al* BOUCARA, GORDES, MALABAR, AFGANISTAN, KELIM, AFSHAR, SHIRAZ, HERIZ. De reeds voor jaren ingevoerde firma, in Holland, geniet vun het publiek het verdiende volle vertrouwen. Dc tentoonstelling wordt gehouden van 's morgens 10 uur tot 8 uur 'a avonds. Talrijke tevredenheidsbetuigingen staan ons ten dienste. Zonder verplichting tot koopen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3