Expositie nadert haar einde 3 NOVEMBER, DE LAATSTE DAG Bloedige botsingen in Kentucky Ingezonden Sport Olympische Military der K.M.S.V. Schotland—Engeland WINTERSPORT- SEIZOEN Ie BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONMRDAG 31 OCTOBER ros UIT BRUSSEL De tentoonstelling had een groot er succes dart ven wacht werd (Van onzen correspondent). Zondag 3 November, om middernacht, zal het afgeloopen ziin met de Brussel- sche tentoonstelling. Dat» zullen voor de laatste maal de lampen «loeien, zal het laatste vuurwerk worden afgesto ken, zal het laatste banket plaats heb ben. De tentoonstelling zal dien dag nog een schitterend versierd zijn met vlag gen en wimpels. Alle muziokvereenigin- gen van het land zijn uitgenoodigd, dien dag, otu concerten te komen geven in alle lanen, op allo hoeken, op alle kiosken, geheel den dag door. Zij zullen vrijen toegang hebben. In de feestzaal zal s namiddags een groot concert ge geven worden onder leiding van den hekenden dirigent Defauw. In Oud Brussel zal liet plezier blijven duren tot waarschijnlijk later dan middernacht. En Maandag wordt er de biil ingezet. Het is liet oogenblik om te onder zoeken wat de tentoonstelling is ge weest. De directeur generaal, de heer Ch. Fonck, die de kunst verstaat om met de pers om te gaan. heeft hierom trent verklaringen afgelegd cn gezegd dat, op het oogenblik van de sluiting ongeveer 20 millioen personen de hoog vlakte van den Iloizel, met zijn sprook- jesstad, zullen hebben bezocht. Men voorzag nooit meer dan 10 millioen be zoekers. De devaluatie heeft echter veel geholpen. De heer Fonck betrekt een slechts klein kantoortje op de tentoon stelling, maar van hieruit heeft hij alle draden in handen en kan hij desnoods tot de bezoekers spreken langs de luid sprekers, zooals hij heeft gedaan toen men hem het bericht bracht van den dood van Koningin Astrid. Er zijn ook alle mogelijke statistieken aangebracht en zoo kan hij dadelijk mededeclen dat er tot dusver juist 50 t.h. mooie dagen zijn geweest, 20 t.h. overtrokken cn 20 t.h. regendagen sedert de opening. Een ander diagram, over dc bezoeken, toont aan dat de massa steeds Zondags is ge komen. De lijn zakt een beetje Maan dags. zinkt letterlijk in Dinsdags, stijgt weer een beetje Donderdags, zakt weer Vrijdags om steil naar omhoog te gaan Zaterdags en nog steiler Zondags. En zoo was het iedere week. Nooit is het bestuur voor een niet voorziene moei lijkheid komen, te staan. Men heeft er ceu klein oogenblikje aan gedacht de tentoonstelling te ver lengen, doch het plan, voor zoover het dan mocht bestaan hebben, werd dade lijk opgegeven. Inderdaad, het is bewe zen dat psychologisch een verlenging veelal een mislukking is. Do tentoon stelling moet in schoonheid kunnen ein digen, niet een beetje spijt cn verdriet omdat het nu gedaan is. Dan blijft de Eoedc herinnering levendig. Vele ge- ouwen zijn overigens niet opgericht met het oog op liet gure seizoen, noch wat verlichting noch wat verwarming betreft. Bovendien zijn de meesto con tracten van de deelnemers ten overstaan van de tentoonstelling zelf en van der den afgesloten voor een duur die tot 3 November gaat en een verlenging zou slechts tallooze moeilijkheden meêbren- f;en. En dan Is er nog het feit dat het n ternat ionaal Tentoonstellingbureau een begin- en een einddatum vaststelt cn dnt deze moeten worden geëerbie digd. I)e belangstelling in den winter zou overigens toch niet dezelfde zijn als in tiet afgeloopen zomerseizoen. Wat de* ontvangsten betreft moet men zich geen illusies maken. Deze zullen niet meer dan 35 millioen bedragen, terwijl de uilgaven 230 millioen beloo- pen. Dc toegangsprijs werd opzettelijk vrij laag gehouden 5 francs. Om het bezoek te bevorderen. Doch do uitgaven worden gedekt door de concessies van het attractiepark, door do loterij voor de tentoonstelling, door nog andere ont vangsten. De uitgaven ziin eigenlijk niet reusachtig als men bedenkt dat de tentoonstelling to Parijs, van 1937, die slechts veertig hektaren zal beslaan, en minder heteekenis hebben zal, door haar beperkt karakter, een hegrooting heeft van zes honderd millioen frank. Dat is het wat ook de huitcnlandsche deelnemers hebben opgemerkt, name lijk dat zij nog nooit aan een tentoon stelling van dezen aard hebben meege werkt met zoo weinig kosten. En van dc grootste buitenlandsche deelnemers heeft betoogd dat de kosten te Brussel slechts de helft zullen bedragen van de kosten die te Antwerpen werden ge maakt. Dat laat steeds een goeden in druk, vooral wanneer de tentoonstel ling dan ook geslaagd is. Voor België zelf cn Brussel vooral is economisch en moreel de tentoonstel ling een succes geweest zonder weerga. De industrie en de handel hoeft er een stimulans in gevonden, er werd werk gelegenheid verschaft aan duizenden en dit schept meer blijmoedigheid, meer hoop op betere tijden. Op toeristisch ge bied is de propaganda reusachtig ge weest. België Is nu ongetwijfeld beter bekend dan ooit. De afbraak Voor Brussel behoort de tentoonstel ling dus reeds vrijwel tot het verleden. En men heeft reeds andere plannen. Tegen 15 Januari zal alles afgebroken zijn en op 1 April zal het terrein volle dig in gereedheid zijn gebracht om er de Brusselsche jaarbeurs te houden. Dit beteekent dat waar nu de snrookjesstad verrijst, alles zal in orde zijn gebracht, de wogen, de nieuwe rooilijnen, enz. Want een 10.000 arbeiders zullen er werk vinden bij de afbraak van de pa viljoenen en bij den aanleg van de nieuwe wijk. Hierbij let men natuur lijk ook in de eerste plaats op de nood zakelijkheid dezen winter zooveel moge lijk werkloozen te helpen door werk verschaffing. Men weet dat de groote paleizen zullen blijven, evenals dc groo te lichtfontein, het stadion, het plane tarium, het paviljoen van de stad Rome. Nu reeds zijn dc plannen gereed voor de oprichting van groote en luxueuse woningcomplexen op het terrein. Tot den laatsten dag zullen do 200 luidspre kers gehandhaafd blijven. De afbraak zal met muziek gebeuren! Het lied is uit Zondag zal nog een laatste reuzentaptoe worden gehou den 's nachts, met de militaire kapellen van het Brusselsche garnizoen en de fanfaren in uniform, van brandweer, politie, douanen, enz. En dan vallen de deuren dicht, voor goed. NEW YORK. 30 OcL (Reuter). Te Mannington in den staat Kentucky hebben bloedige botsingen plaats ge had tusschen de politie cn georgani seerde mijnwerkers: 700 tot dc vakver- eeniging behoorendc mijnwerkers ver schenen in vracht- en luxe-auto's in het plaatsje en trachtten een kolenmijn binnen te dringen, waar ongeorgani seerde arbeiders te werk waren gesteld. Een poging der mijnpolitie. de indrin gers met traangas te verdrijven, mis lukte. Dc arbeiders drongen steeds meer op. Vanuit de menigte zouden 200 revolverschoten ziin gelost, waarop de politie met machinegeweervuur ant woordde: 15 personen werden- gewond, van wie twee zwaar. Daar verdere on geregeldheden werden gevreesd, werd een mitrailleurafdecling van de natio nale garde alsmede cavalerie naar Mannington gezonden. Kort voor deze voorvallen hadden andere arbeiders bij twee elders geleeen miinen betoogingen gehouden. SCHIP IN BRAND BOSTON, 30 Oct. (Reuter). Dc Atnerikaansche mailboot Exarch, op weg van New York naar de Middel- landsche Zee, meldde gisteren, dat op het lusschendek brand is uitgebroken. Het schip verzocht de zich in de nabij heid bevindende vaartuigen om hulp te verleenen. De Exarch heeft een beman ning van 45 koppen en verscheidene passagiers aan boord. Het schip be vindt zich op 700 mijl ten Oosten van Boston. LUCHTDIENST NAAR PALESTINA JERUZALEM, 30 Oct. (Reuter). Dc Roemeenschc regeering zou op bet oogenblik een plan bestudeeren tot in stelling van een luchtdienst van Boe karest naar Jeruzalem.. De duur van de luchtreis zou ongeveer 10 uur bedragen. Gisteren is een proefvlucht gemaakt door een vliegtuig, dat te Lydda land de. BAZAR CHRISTELIJKE JEUGD- YEREENIGING „IMMANUËL" Geachte Redactie, Gaarne zagen wij onderstaand stukje opgenomen in Uw veel gelezen blad. Het is nu bijna een jaar geleden dat wij ons nieuwe Gebouw aan dc Tulp straat mochten openen. Werd ons eerst do verzekering gege ven, dat wij dat gebouw met, kachels mochten verwannen, helaas bleek dit niet het geval te ziin; de Gemeente eischte centraio of gasverwarming. Dit nu was een leelijke streep door onze rekening, daar wij hierop niet hadden gerekend. Een verzoekschrift aan het Gemeen tebestuur, om toch gezien de toestand onzer financiën met kachels te mogen verwannen, werd afgewezen. Wat moesten wij nu doen: ons mooie werk stopzetten, of het geld leenen en centrale verwarming aan laten ieggon, besloten werd tot het laatste. Dus werd dezen zomer de centrale verwarming in ons gebouw aangelegd. Daar wij hier in een arbeidersbuurt zittende, werken moeten met de dub beltjes van de kleine Luijden, waaron der vele werkloozen. die weinig of reen contributie betalen, kunt U wel ïegrijpen. dat wij er zoo niet komen. Nu hebben wij deze zaak biddend aan God opgedragen en wii hebben de vaste overtuiging, dat het in orde komt, doch daarom mogen wij niet stilzitten, doch aan den arbeid, „want zegt Christus bid en werkt en U zal ge geven worden." Wij 'hebben dan ook besloten om van het voorjaar een bazar te organ!- seeren. Daartoe is een commissie benoemd, die gaarne giften en gaven voor dat doel in ontvangst neemt: wij doen daartoe een beroep op allen, die het wèl meenen met de Christelijke jeugd en naar wij hopen en vertrouwen niet tevergeefs. Wij weten wel dat de tijden slecht zijn, doch ondanks dat durven wij te vragen, omdat wij de overtuiging heb ben dat het noodig is. Een berichtje naar één der onder* staande adressen en het wordt gaarne opgehaald. Bij voorbaat onzen hart el ii ken dank. U. Mijnheer de Redacteur, beleefd dankzeggend voor Uw welwillendheid, Bazar-com missie Christelijke Jeugd-Vereeniging „Immanuër Hoogachtend. Mej. G. v. Putten. IJsseltscheweg 23 C». de Gans. Tulpstraat 35 H. C van Norden, Leliestraat 5i J. Jonker, M. Withoosstraat 33. Slechts drie paarden komen in aanmerking voor den strijd om de overs winning De uithoudingsproef Gisteren werd It. Pahud als no. 1 ge start om op Madel wie Du het eciste wegparcours van de uithoudingsproef af te leggen. Dit was 7 K.M. lang en voerde naar de renbaan Birkhoveu. Hier moest een steeple worden gere den van 4 K.M. met een minimum snel heid van tiüO M. per minuut Dat wil dus zeggen, dat de steeple in 6'40" moest worden gereden. Sneller rijden gaf winstpunten, langzamer rijden verlies punten. In de steeple waren 12 flinke hinder nissen te overwinnen. Madel wie Du van lt. Pahud startto heel snel en ging dc eerste ronde erg hard. Daarna scheen het alsof ze ver moeid raakte en begon ze haar tempo iets te minderen. Jammer dat haar rui ter een vlag miste cn daarom een volte moest rijden, wat het verschillende se conden kostte. Haar tijd was 6'33", dus nog binnen den tijd. Daarop volgde lt. Cnopius op tubë pine. De vos ging extra goed, cn of schoon hij in 't algemeen nog wel eens terughoudend is voor een hindernis, ging hij uitstekend door cn legde regel matig het parcours af. Tijd 6'33". Welskrabbit van res. It. Von Hemert ging zeer snel, doch maakte een weige ring, wat 20 strafpunten kostte. Dit paard liep de 4 K.M. in 6'9". Charlotte Cordav hebben we wel eens beter gezien. Ze gaat nog niet aan dc teugel en kan veel sneller gaan. Ze hield voor elke hindernis iets in, waar door ze veel tijd verloor. Tijd 7'01", waardoor ze dus strafpunten boekte. Bob van lt. EUerbroek ging in een rustig tempo rond en sprong alle hin dernissen behoorlijk. Rikiki zal wel heel goed geweest zijn. we hadden geen tijd meer naar hem te kijken, evenmin als naar Ikarus van lt. Pahud. We vernamen echter dat beide paarden goed zijn rondgekomen. We moesten ons haasten om niefs van de cross country te missen. De laatste ruiter startte om 1155 in dc steeple en op dit zelfde uur werd ook al de eerste deelnemer gestart voor de cross. De ruiters moesten na de steeple direct doorgaan in het 2e wegparcours. Dit liep over Vlasakkers, Soesterberg, Leusderheide naar de Berkenlaan al waar op de 4-sprong het beginpunt van de cross-country was. Het wegparcours was 15 K.M. lang en moest worden af gelegd in 1 uur 2y2 minuut. De route was duidelijk aangegeven. Toch moest ieder ruiter zich goed re- kcnschnp geven van den weg. Dit on dervond lt. Cnopius, die zich vergiste cn 6 K.M. omreed, waardoor hij te laat aankwam voor de cross. Daar het vastgestelde tijdstip voor de start van de cross bleef tellen, gaf hij zich verder gewonnen. Als oefening zal hij nu morgen Da afloop van het spring concours de cross rijden. Wij hadden een plaatsje gevonden op de heuvels op dc Leusderheide, waar een groot gedeelte van de cross te over zien was. Het parcours was ruim 6 K.M. lang en moest worden afgelegd in 14 minuten. Sneller of langzamer rijden gaf weer winst- of verliespunten. Madel ging weer zeer goed en had bij geen enkele hindernis moeilijkheden. Haar tijd was 11'29" hetgeen 4S winst punten opleverde. Welskrabbit maakte een tijd, die iets korter was (11'22") doch dit bracht ook 48 winstpunten op. Hij had echter één weigering, 20 strafpunten, dus in totaal 28 winst punten. Charlotte Corday weigerde in het be gin van het parcours drie maal, zoodat ze gediskwalificeerd werd. Ze legde verder het parcours rustig af in den tijd van 14'49". Lt. EUerbroek heeft de cross wegens weigeren van Bob niet beëindigd. Rikiki van kapitein Stoffels ging goed; Het keuren der paarden van de deelneming aan de Olympissche Military, welke Dinsdag,^ Woensdag en heden in de omgeving onzer stad plaats heeft gehad doch had blijkbaar moeilijkheden bij een hindernis gehad. De tijd was 14'57'' Als laatste kwam Ikarus aan in den geweldig snellen tijd van 10'49". Dit paard, dat eerst sedert 1 jaar bij de troep is, belooft veel voor de toekomst en onder de leiding van lt. Pahud twij felen we niet of het zal nog dikwijls van zich doen spreken. Na de cross moest nog een vlak ge deelte van 2000 M. gegallopeerd worden. Hier werden geen strafpunten op be haald. Het resultaat van dezen dag is-, dat nog slechts 3 paarden heden de over winning zullen bekampen. Dit zijn Ma del wie Du, Welskrabbit cn Rikiki. De ze volgorde geeft tevens dc stand van hun prestaties tot op heden aan. Het springconcours vindt heden, Don derdag, plaats op het springterrein naast de Schietbanen op de Leusder heide. VOETBAL 2-2 GLASGOW. 30 Oct. (A.N.P.) Door de ongunstige weersomstandigheden waren slechts 18.000 toeschouwers te Ibrox Park aanwezig om den wedstrijd tusschen de League-elftallen van Schot land en Engeland bij te wonen. De samenstelling der ploegen was de volgende: Scholsche League: Doel: Dawson (Rangers). Achter: Cooper (Aberdeen) en Mac Gill (Aberdeen). Midden: Massie (Heart), Simpson (Rangers) en Brown (Rangers). Voor: Main (Rangers). Walker (He art). Mac Grory Celtic). Venters (Ran gers) en Rodger (Ayr United). Engelsche League: Doel: Sagar (Everton). Achter: Male (Arsenal) en Hapgood (Arsenal). Midden: Smith (Leicester City), Youngd (Huddersfield) cn Bray (Man chester Citv). Voor: Birkètt (Middlesbrough), Bow- den (Arsenal). Camscll (Middlerbr,),. Tilson (Manchester City) cn Brook (Manchester City). Het terrein bevond zich in slechte conditie, terwijl er een stevige wind stond. Na een kwartier spelen nam het Schotsche team de leiding en eerst 2 minuten na rust maakte de Engelsche midvoor Camsell den gelijkmaker 11. Twintig minuten voor het einde wist rechtsbinnen Bowden met een fraai schot het Engelsche League-team de leiding te geven. Viif minuten voor tijd slaagde Venters er in voor Schotland den stand op 2—2 1e brengen. In de tweede helft was de spil Young we gens een blessure uitgevallen, waar door de voorhoede een sterken steun miste. Door dit 2—2 gelijke spel staat dc Schotsche League bovenaan met 3 punten, terwijl Engeland en Ierland resp. tweede cn derde zijn. Bovenstaands foto werd genomen tijdens de Olympische Military der Kon. Militaire Sport Vereeniging, welke in de omgeving onzer stad wordt gehouden. Paard cn oppasser be» achut tegen den regen - HET K.N.G.V. NAAR BERLIJN? De heer J. H. F. Sommer, voorzitter der Technische Bestuurderen van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, verzoekt ons het volgende te willen mededeelen: Teneinde den onjuisten indruk weg te nemen, gevestigd door onzuivere ver melding van den uitslag van het on derzoek naar de technische mogelijk heid inzake deelneming aan de Olym pische Spelen, op 29 September 1.1. te Leiden plaats gehad hebbend, en ter vermijding van verkeerde veronder stellingen omtrent de opvattingen van de leden van het Keurturnercorps, is Zondag j.l. nogmaals de lijst ter teeke- ning voorgelegd. Een vijftal in aanmerking komen de keurturners, inziende, dat het voor de juiste beoordeeling van den toestand wenschelijk is, dat ieder zich uitspreekt, heeft alsnog dc ver- eischte verklaring onderteekènd. Enkele keurturners waren afwezig, doch volgens de onderteekenaars mocht worden aangenomen, dat ook onder hen nog één bereid gevonden zou worden. Hiermede is wel niets veranderd in de conclusie „technisch onmoge- 1 ij k", doch voor de beoordeeling door het K.N.G.V. is een zuiyerder sfeer ge schapen. Dat geen der keurturners de verkla ring op 29 September had ondcrtcckend was het gevolg van het fejt, dat toen enkelen zich niet bereid verklaard had den, de anderen meenden dat het toch geen zin meer zou hebben de handtee- kening te plaatsen. STADION FEIJENOORD N.V. ROTTERDAM. 30 Oct. Naar wij vernemen zal op Donderdag 7 Novem ber a.s. des namiddags te half drie in tegenwoordigheid en met medewerking van den Burgemeester van Rotterdam, den heer Mr. P. Droogleevor Fortuyn, het eerste spant voor den bovenbouw van het Feyenoord-stadion gesteld wor den. SCHAKEK STICHTSCH-GOOISCHE SCHAAKBOND Thans nadert de tijd weer dat de wintercompetitie van den Stichtsch- Gooischen Schaakbond een aanvang zal nemen. Er zullen dit seizoen niet minder dan 43 tientallen aan deze com petitie deelnemen. Nieuwe clubs, die tot den S.G.S. toetraden, waren de Schaakclub „De Dom", Utrecht en de Schaakclub „Culemborg". Hieronder laten we de deelnemers volgen in volgorde na loting: le klasse: Bussum, 2, Bussum 3, Utrecht 2, Hil versum 1, Zeist 1» Utr. Chr. Schaak-, vereeniging 1. 2e klasse A: Amersfoort 1, Soest 1, Hilversum 2, De Pion 1, Utrecht 3. 2e klasse B: Zuilen 1, Oudewater 1, Utrecht 4, Oog in Al 1, Waverveen 1. 3e klasse A: Hilversum 3, Naarden 1, Unitas 1, De Pion 2, Bilthoven 1. 3e klasse B* Het Sticht 1, Utr. Chr. Schaakver- eeniging 2, Zuilen 2, Utrecht 5, .Via- pen 1. 4e klasse A: Amersfoort 2. De Pion 3. Soest 2, Denk en Zet (Am.) 1, Hilversum 4, Naarden 2. 4e klasse B: Oog in AI 2, Mijdrecht 1, Zuilen 3, Het Sticht 2, De Dom 1, Waverveen 2, 4e klasse C: Bilthoven 2, Culemborg 1, Denk en Zet (Am.) 2, Soest 3, Soesterberg 1. De leiding berust ditmaal bij Ir. H. J. van Steenis, die deze taak van Drs. Jarig Jarigsma heeft overgenomen. De eerste wedstrijd zal op 12 Novem ber gespeeld worden tusschen Soest 2 en Amersfoort 2 voor de 4e klasse A. RJL V.V. AMERSFOORT De R.K. V.V. Amersfoort. I speelt as, Zondag tegen Olympia I, terwijl het tweede team bij S.D.O. 2 op bezoek gaat, De belangrijkste wedstrijd? data der verschillende landen Wij zijn thans in staat de belangrijk ste data te vermelden van de winter sport-evenementen, welke in de diverse landen in het aanstaand seizoen zul len worden gehouden. 10 November: Opening van het Olym pisch Ijsstadion te Garmisch. 2731 December: IJshockey-wedstrij- den om den Spengler^beker to Davos. 8—13 Januari: Italiaansche ski-kam pioenschappen te Madonna di Cam- piglio. 1112 Januari: Duitsche kampioen schappen kunstrijden te Oberstdorf. 1419 Januari: Duitsche ski-kam pioenschappen te Oberstdorf. 1719 Januari: Academische wereld kampioenschappen ski te Mürrn. 18—19 Januari: Duitsche kampioen schappen in het hardrijden op de schaats te Füssen. 22—26 Januari: Poolsche ski-kam- pioensohappen. 2426 Januari: De Europeesche kam pioenschappen in het kunstrijden voor heeren, dames en paren te Berlijn. 252Ï6 Januari: Europeesche kam pioenschappen in het hardrijden op de schaats te Oslo. 25—27 Januari: Oosten rij ksche ski kampioenschappen te Bad Ischl. 31 Januari—2 Februari: Internatio naal ijshockcij-tournooi te Arosa. 1 Februari: Wereldkampioenschap pen in het hardrijden voor dames te Stockholm. 1—2 Februari: Wereldkampioenschap pen in het hardrijden te Davos. 616 Februari: ie Olympische win terspelen te GarmischPartenkirchen. 19—24 Februari: Fransche ski-kam pioenschappen te Chamonix. 21—22 Februari: F.I.S.-wedstrijden te Innsbruck. 21—22 Februari: Wereldkampioenschap pen in het kunstrijden voor dames, hee ren en paren te Parijs (mogelijk ook 28 —29 Febr.). 21—23 Februari: Tsjechische ski-kam pioenschappen. 22—23 Februari: Ski-kampioenschap pen van Zwitserland te Wildhaus. 24 Februari* Kilomètre lancé te St. .MoriU, 26 Februari: Corviglia-afdalingswed» strijd te St. Moritz. 26 Febr.1 Maart: Duitsche ijshoc- key-kampioenschappen te Neurenberg. 28 Februari1 Maart: Zwitsersche ski-kampioenschappen té Davos met uilzondering van den langen-afstands- wedstrijd en de estafette. 8 Maart: Europeesche kampioen schappen in ij.s-zeilen op het Sohwen- zaitmeer bij Angersburg in Oost-Prui sen. 58 Maart: Noorsche ski-kampioen schappen te Kongvinger. 89 Maart: Sal pausselka-wedstrijden te Lathi in Finland. 1415 Maart: ArlbergKandahar te St. Anton. DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1940 BRUSSEL. 30 October. (A.N.P.) De president van het Internationaal Olym pisch Comité heeft verklaard, dat hij eeen bericht ontving, als zou Italië afstand hebben gedaan van de Spelen in 1940 ten gunste van Tokio. Ook het bureau te Lausanne had daaromtrent niets vernomen. Het Italiaansch-Olym- pisch Comité zou deze aangelegenheid eerst in ziin volgende biieenkomst be handelen. Bovendien heeft de heer. Baillet Latour medegedeeld, dat al mocht Italië van de organisatie 1940 af zien. het nog geenszins zeker is. dat de Spelen dan te Tokio worden gehou den. Immers ook Helsingfors Is als can- didaat. te beschouwen, en mede in dit verband-meende dc I.O.C.-president, dat het boven aangehaalde bericht als zeer onwaarschijnlijk mag worden be schouwd. AUTOMOBILISME DE K.N.A.C. EN DE STERRIT NAAR MOKTE CARLO In het belang van een waardige ver tegenwoordiging der Nedcrlandsche automobielsport in het buitenland heeft de K.N.A.C. alle Nederlandsche rijders, die vermoedelijk aan den Sterrit naar Monte Carlo zullen deelnemen, uitge noodigd tot een bespreking, ten einde na te gaan welke maatregelen kunnen worden getroffen om tot een juiste be hartiging aller belangen te geraken en te komen tot een goede samenwerking. Deze bijeenkomst zal worden gehou den op Donderdag 21 November a.s. in een der zalen van het secretariaat, Lango Vijverberg 10 te 's-Gravcnhage, des middags te 2 uuft

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2