4000 DE EEMLANDER DE OPMARSCH Biimeinlamd NED. AMBULANCE Belangrijkste Nieuws Licht Op 4 uur 50 min. Woensdag 6 November 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34 e Jaargang No. 109 New-Yorksche obsessies CAMPAGNE VOOR MEER STILTE ADDIS ABEBA IS VOLDAAN Ernstig Abessijnsch verlies? naarMakalle gestaakt Egypte stelt Italië te leur Goed bericht voor de K.L.M. Laatste berichten Eerste blad. pag. 3 „ADLER" Agent J. J. MOLENAAR Tramreis met hindernissen AMERSroORlSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS I*' 3 ™°r Araemoort 1.95: per nuad 0.65,^ pe. week met gratis verzekering tegen ongelukken) 1 0.15. Binnenland irancc per post per 3 maanden 2.85. Afzonderlijke nummers 1 0.05 POSTREKENING 47910 TELEFOON 1NTERC. 513 PRIJS DER AOYERTENTIEN van 1—4 regels f 1.05 met inbegnp van een bewijsnummer 11 11 elke regel meer f 0.25 Liefdadigheids-advertenticn voor de helft van den prijs. - Kleine Advertentiën „KEITJES" bij vooruitbetaling 1—5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1.Bewijsnummer extra f 0.05 AMERIKAANSCHE NOTITIES Voor de nachtelijke uren reeds met veel succes bekroond- maar nu overdag nog! (Van onzen correspondent) New-York. October 1935. Onder de vele opmerkingen, die va- derlandsche bezoekers aan New-York maken, mankeert nooit de verbazing over het automobielverkecr. dat dan vergeleken wordt met dat van fietsen in ons land. Niet alleen het aantal trekt de aandacht of de voortreffelijke verkeersregeling met lichten op alle straathoeken van de mijlenlange lini- aalrcchte avemies en boulevards, maar vooral het gemis aan lawaai. Met dat laatste bedoelen de reizigers dan meestal, dat men zoo goed als geen horensignalen verneemt. Dit is eenigs- zins overdreven, aangezien men bij goed luisteren zal moeten toegeven, j dat er wel degelijk getoeterd wordt al is het in vergelijking met het aantal wagens zoo goed als niets te noemen. En de oplossing van dit raadsel is. dat er geen of zoo goed als geen aanlei ding bestaat om een waarschuwend geluid te laten hooien. Alles is zoo ordelijk geregeld voor wagens en voet gangers beide dat het letten op de ver keerslichten het eenige noodige is. Voetgangers mogen alleen maar op straathoeken oversteken en kunnen ook haast niet anders, tenzii ze met zelf moordplannen rondloonen. De eenige gelegenheid om den horen te laten klinken komt voor. wanneer een langs het trottoir geparkeerde wagen onhan dig achteruit schiet door een onvoor zichtig persoon aan het stuur. En soms breekt een helsch concert los, wanneer er een opstopping plaats vindt en rijen wagens voor noch achteruit kunnen, waarop de ongeduldige inzittenden hun wanhoop via den horen te kennen ge ven. Is New-York een stille stad? Ja, zeg gen de bezoekers, altijd in aanmerking genomen, welk een millioenenstad het is en welk een verkeer. Ik vond het vroeger ook. in vergelijking met Parijs of Londen, maar tegenwoordig niet meer. Zijn het soms onze zenuwen, die lang. aam maar zeker gevoeliger wor den door het drukke leven? Toch ben ik het niet eens met vele Amerikanen zelf. die New-York een soort dolhuis vinden, waar het onmogelijk zou zijn om rustig te praten, te werken of te slapen. En hoezeer die opvatting ge huldigd wordt blijkt uit het nieuwste gebod van gemeentewege om meer stil te! Met ingang van den eersten dezer maand wordt er voor vier weken een proef genomen of de New-Yorkers vrij willig willen meewerken om een rusti ger atmosfeer te scheppen. Vooral des nachts, des avonds en des morgens vroeg, wanneer het grootste deel der inwoners slaapt. En verder overdag, wanneer datzelfde deel aan den arbeid is en de rest. die 's nachts werkt, slaapt. Iedere stad heeft waarschijnlijk haar eigen geluiden. New-York heeft voor namelijk te lijden van het gerommel door het viaductspoor. door oudenvet- sche trams, die weldra door bussen vervangen zullen worden en door vrachtauto's. Iets. dat we dank zij do malaise eenige jaren gemist hebben, is het ratelend lasschen van de stalen ge raamtes der in aanbouw zijnde wol kenkrabbers. Wanneer men het onge luk heeft ziin woonhuis of kantoor vlak in de buurt te hebben van een dergeliiken aanbouw dan zou het eeni ge middel om op den duur geen zenuw aanval te krijgen ziin om te verhuizen. Ik kan er van meepraten, toen ik eenige iaren mijn kantoor op de Fifth Avenue had en de French Building van 40 verdiepingen als buurman kreeg. Eerst werden de bestaande hui zen en winkels afgebroken. Het ken merkende lawaai daarvan was hot storten van nuin door houten glijbanen od wachtende vrachtauto's. Het was verstandiger te zwijgen, wanneer een lading kwam afzakken. Waren de hui zen met den grond geliik gemaakt, dan begon men de fundamenten voor den wolkenkrabber te leggen. Natuurlijk moeten die dien zijn en de rotsbodem wordt dan met drilboren bewerkt, waarin dvnamiet. gestopt wordt. De dvnamiet is niet zoo erg. maar de drilboren ziin een marteling. Dan worden de stukken rots door stoomgraafmachines opgeschept en op de auto's gesmakt, die dan later in de eerste versnelling do steile helling raar den boganen grond moeten op klimmen. Alles bii elkaar een verruk kelijk concert. Is de grond diep genoeg dan komen de staalarbeiders al het geraamte plaatsen en nu bereikt de kakanhonie haar toppunt. Na de meer dere sousterrains komt dan gelijk vloers. eerste, tweede, vijfde, twintig ste verdieping en zoo door. Overal vlie gen gloeiende bouten door de lucht van de kolenoventfes naar de klinkers, die met wind en ruimte links, rechts en onder zich even gemoedelijk hun werk doen als ik achter miin schrijftafel. Het is pen interessant gezicht en het is tvpisch Amerikaansch. maar het is ook zonuwsloopend. Langzamerhand wordt het geluid minder, wanneer het werk tot de dertigste of veertigste ver dieping genaderd is en men zelf maar on de twaalfde huist. Het kan ook an dersom ziin! Rubber als geluid dempend middel Wat burgemeester La Guardia en ziin medewerkers daartegen zullen be denken weten we nog niet. maar elec- trisch lasschen in plaats van met bou ten schijnt al een mogelijkheid te zijn geworden. Neen. op het oogenblik wor den heele andere dingen verbeterd. Daar werd bijvoorbeeld heel ernstig een proef genomen met rubberbeslag voor paardenhoeven en luchtbanden om de wielen van melkkaren. Als een proef werden de paarden der bereden politie en die van de groote melkmaat- schapniien als Borden en Sheffield al dus uitgerust en door deskundigen eenparig goedgekeurd. Vooral de melk boer. die in het holletic van den nacht de ronde doet. met. flesschen klappert en eindelijk onder luid geratel en ge klop van paardenhoeven de stilte ver breekt is een groot zondaar Verder zijn bet de wagens der openbare reiniging, die bii het ochlendschemcren de ronde doen en dan de metalen aschbakken banteoren alsof zij ketelmuziek aan het maken ziin. Dit moge den lozer niet zoo erg toeschijnen, maar een New- Yorksch huis. om maar te zwijgen van een flatgebouw, heeft soms een batterij van 20 of 30 aschbakken buiten staan. En dat zoo huis aan huis. want meer dan huishoudelijk vuil moeten asch en sintels weggehaald worden. Maar de Amerikanen hebben de groote deugd om zoo ver mogelijk door te gaan. wanneer ze eenmaal met iets begonnen ziin. En zoo werd bijv. een naar avonden geleden de balletmeester van de Radio Music Hall, de leider van de 24 beroemde danseresjes, bekeurd wegens te luid praten na elf uur des avonds. Hij schold een taxichauffeur uit nadat de twee wagens tegen elkaar gebotst waren en het kostte minister Davidoff den volgenden dag vijf dollar boete wegens' onnoodig lawaai maken! Om het met een paar cijfers duidelijk 'e maken: sinds den eersten October, dus nog in geen twee weken, werden f-v ruim vierduizend bekeuringen op dit gebied gemaakt! Daar was van al lerlei ender. Heel veel leden van fuif jes. die tot zonsopgang geduurd had den en de buren uit den slaap hadden gehouden. Vele lieden, die gewend wa ren hun radio viva voce te laten door- bulderen zonder er zich om te bekom meren of de naaste omgeving dat pro gram ook mooi vond. zat te studcercn of slapen wilde. En de radio-maat- schapniien hebben er direct het hunne toe bijdragen, 's Morgens voor achten en 's avonds na tienen doen de aankon digers op geregelde tiiden een beroep op het luisterende publiek om de radio zoo zachtjes te laten klinken, dat men die buiten do eigen kamer niet hooren kan. ..Ilc zou het buitengewoon onaan genaam vinden om andere menschen met miin stem wakker te maken of anderszins te ergeren!" zei onlangs een aankondiger van WOR. Wanneer dat niet helpt Natuurlijk wordt de heele geschiede nis ook van den humoristischen kant bekeken en beleefden de caricatuur- teekennars can paar gulden dagen. Maar het groote publiek deed onmis kenbaar van ziin sympathie blijken door teekenen van instemming en groote medewerking. Het ongelukkige van het. geval is. dat de ergste gelui den haast niet vermeden kunnen wor den. Nog altijd bonken de trams over wissels en kruispunten, fluiten de ver keersagenten en toeteren de tallooze sleepbooten en Oceaanstoomcrs om het heele eiland Manhattan heen, dat nu eenmaal het ergste van lawaai te lij den heeft. Wanneer een ..Normandië" of een ..Europa" hun afscheidssignaal iaten klinken trilt de lucht boven het middengedeelte van de Citv. Wordt dan het asfalt beneden ons kantoor- raam opgebroken en komt er voor de gezelligheid nog een vliegmachine overschieten, dan blijft er niet veel over van de campagne om meer stilte wanneer de telefoons rinkelen en de schrijfmachines ratelen. De hoofdzaak is echter, dat men zich tot het hoog- noodige lawaai beperkt tusschen 11 en 8 uur in den nacht en daarin is het succes onverwacht groot geweest. Het ligt nu in het plan om een zelfde cam pagne overdag te gaan houden en dat 2al wel niet. zoo gemakkelijk gaan. Toch heef de gemeentelijke overheid de grootste illusie, dat het gelukken /al en wijst od het succes van steden als Londen en Rome. waar het lawaai veel minder is geworden. Wanneer nu vandaag of morgen een dito aanval gedaan wordt od de slordigheid en ver ontreiniging van straten, narken e.d. kan New-York een zeer bewoonbare stad worden niet alleen maar een mooie stad. Het merkwaardige zorge- looze en onbeschaafde laissez aller der millioenen inwoners is nog nooit van te voren van hoogerhand zoo aange- rnkt als door de tegenwoordige autori teiten. die eerst veel ongerechtigs in bet bestuur en beheer van de stad heb ben opgeruimd en nu blijkbaar met de stad zelve beginnen. SLACHTOFFERS VAN NOODWEER JACKSONVILLE. 5 Nov. (Reuter). Tijdens het noodweer dat hier heeft gewoed ziin minstens vier personen ge dood en een 100-tal gewond. De schade wordt op minstens 1 millioen dollar getaxeerd. Waterleidingen zijn vernield, telefoonpalen ziin omgeworpen en licht- leidingen afgeknapt. In verband met de toepassing der sancties ging te Genève vooral do aandacht uit naar den Italiaan- schen gedelegeerde Aloisi. dien men links op de foto ziet met de han den in den zak. De Geneefsche beslissingen toegejuicht ADDIS ABEBA, 5 Nov. (Reuter). In regeeringskringon stelt men zeer veel belang in de debatten te Genève, en men verklaart zich voldaan over de genomen beslissing, om de sancties op 18 November in werking te doen tre den. Men vraagt zich af, onder welke voorwaarden, in welke mate zij zullen worden toegepast en wat de definitie ve houding der verschillende landen op het oogenblik der toenassing zal ziin. Dezelfde kringen hebben het be sluit van den Volkenbond, ora Frank rijk en Engeland te machtigen, te stre ven naar een oplossing en verzoening, gunstig ontvangen. Met ongeduld cn nieuwsgierigheid wordt afgewacht welk voorstel zal worden kunnen gedaan, gezien de eischen. die Italië heeft gesteld. Om trent het resultaat is men cenigszins sceptisch gestemd. Wat betreft het verzoek om finan- cioolen steun, dat Abessiniö heeft in gediend. merkt men od. dat de regee ring om verschillende redenen geld noodig heeft: de voornaamste hiervan is wel. dat de belastingen niet binnen kon>cn. Italiaansche bommen richten onheil aan ROME, 5 Nov. (Reuter). - De bizonderc correspondent van de Popoio di Roma te Djiboeti bericht, dat de Ita* liaansche luchtmacht een transportcolonne der Abes* sijnen, welke wapens, muni* tie en benzine van Britsch So* maliland naar Harrar ver» voerde, heeft vernietigd. De Italiaansche bommen moeten 500 personen hebben gedood en enkele honderden tonnen materiaal hebben vernietigd. Do correspondent heeft verklaard, dat. de troepen van Ras Nassiboc hier door een ernstig verlies hebben geleden Deze troepen hebben getracht een te- gen-aanval te doen op do troepen van generaal Graziani. OVERTREDING VAN DE DEVIEZENWET OLDENBURG, 5 Nov. (A.N.P.) De rechtbank heeft wegens deviezen over treding den pater provinciaal van de Dominicanerorde in de provincie, Siem- mcr uit Keulen, veroordeeld tot 1 jaar cn 3 maanden gevangenisstraf cn 37000 mark boete cn den procurator-generaal van de Rozenkransmissie, <lr. Horten, tot 2 jaar gevangenisstraf en 70000 mark boete. Van beiden wordt de preventieve hechtenis afgetrokken, terwijl een be- drng van 55000 mark in beslag genomen werd. DOOR HONGERSNOOD BEDREIGD Uit Managua, de hoofdstad van Nica ragua, wordt gemeld, dat 5.000 Suma- Indianen, die door de jongste overstroo mingen al hun bezittingen vernield za gen, sedertdien zoo goed als uitsluitend van bananen hebben geleefd. De bana nen-voorraad dreigt echter binnen 24 uur te zijn uitgeput, waardoor de slachtoffers door hongersnood worden bedreigd. De Amerikaansche legatie in Nicaragua heeft het staatsdepartoment te Washington medegedeeld, dat de toe stand uiterst critiek is. Vermoedelijk zal van Amerikaansche zijde hulp wor den verleend. Onderbreking voor enkele dagen. Belangrijk onder* houd tusschen Musso lini en Britschen ambassadeur? ASMARA. 5 Nov. (A. N. P.) De oorlogscorrespondent van het D. N. B. meldt, dat hedenmiddag te 12 uur de opmarsen der Italiaansche troepen naar Makalle gestaakt is. Deze onderbreking der operaties zal wellicht enkele dagen duren. Daarmede gaat echter geen tijd verloren, daar het terrein verkend wordt door patrouilles en vliegtui gen. Bij geruchte verluidt, dat Ita liaansche voorposten reeds zijn doorgedrongen tot in de nabijheid van Makalle. Het «ros van het leger staat evenwel nog steeds bij Hausien. De stilstand in den opmarsch zal door de intendance-dientsen worden be nut om levensmiddelen cn munitie naar het front te vervoeren, waarvoor 000 tot 700 vrachtauto's noodig ziin. Binnenkort zullen pogingen gedaan worden om de troepen door middel van valschermen uit vliegtuigen van voedsel te voorzien. In het eerste eel id van het legercorps Santini bevindt zich Ras Kocksa met zijn troepen. De regcering van Ethiopië verklaart geen enkel bericht over den Italiaan- schen opmarsch te bezitten. De /.ware bombardementen aan liet front van Ogaden doen voorzien, dat belangrijke operaties op til ziin. De Abessvnicrs zeggen, dat do meeste Italiaansche bommen niet ontploffen wegens de zandige gesteldheid van den bodem. Ras Koeksa verklaarde overtuigd te ziin. dat de 3000 Abessvnicrs. die giste ren ten Zuiden van Makalle ziin waar genomen. ziin mannen zijn. die zich te Makalle bij hem willen voegen. Hel 37ste Italiaansche legerbericht Generaal De Bono heeft telegrafisch het volgende 37ste legerbericht gepubli ceerd: „De opmarsch, die op 3 November bij liet aanbreken van den dag is begon nen, is gisteren op alle fronten voort gezet. Nadat het eerste legercorps zijn posities bij Maiuec had verlaten, trok het gisteren door het stroomgebied van de Maiaini, en bezette het dorp Adde- laghi. Ilet. Inlandsche legercorps rukto in twee colonnes op en bezette het dorp Hausien en arriveerde vervolgens op den rechtervleugel bij den heuvel Af- curre. Tegelijkertijd bezetten onze co lonnes, die door de vallei van de Da- gub trokken, de Oostelijke versterkin gen bij Agame. De opmarsch verliep in zeer vlot tempo. Groote groepen Abessyniërs vluchtten voor ons Inlandsch leger corps uit. Onze troepen werden overal goed ontvangen door de bevolking, die in de dorpen de Italiaansche driekleur had uitgestoken. De luchtmacht heeft verkenningsvluchten uitgevoerd boven het gebied aan het front van Somali* land. In de Ogaden-sector blijven onze troepen actief. Wederom bespre kingen ROME. 5 Nov. (A.N.P.) Dinsdag middag heeft een onderhoud plaats ge had tusschen Mussolini en den Brit schen ambassadeur, Sir Eric Drum mond. In een officieele mededeeling wordt gezegd: „De Italiaansche regeerings- chcf heeft gedurende een uur een on derhoud gehad met den Britschen am bassadeur. Onderwerp van bespreking was. evenals bij het laatste onderhoud op 29 October, de F.ngelscb-Italiaansche verhouding in de Middellandsche Zee" Naar uit Rome nader wordt gemeld, gelooft men, dat het onderhoud tus schen Mussolini en den Britschen am bassadeur zeer belangrijk is geweest. Italiaansche afweer maatregelen in werking De eerste afweermaatregelen legen de sancties zijn heden in geheel Italië in werking getreden. De nieuwe kan toortijd loopt van 8 tot 12 en van 3 tot 6. Het sluitingsuur voor winkels is met een uur vervroegd: de winkels gaan thans te 7 uur des avonds dicht. Verder waren vandaag voor het eerst alle slagerijen gesloten. In restaurants en restauratiewagens mocht slechts één visch- of vleeschgerecht worden geser veerd. OPROEP VAN KONING GEORGE „Mijn kracht is de liefde van mijn volk" ATHENE, 5 Nov. (Reuter). Koning George heeft een oproep gericht tot het Grieksche volk: „Met Gods hulp en door den wil van het volk teruggekeerd op den troon, keer ik zonder wrok over het verleden naar Griekenland terug. Ik ben vast besloten trouw en loyaal te zijn aan het constitutioneel regime en heb tot de vies gekozen: „Mijn kracht is de liefde van mijn volk". Ik vraag medewerking van allen, teneinde de welvaart en het geluk van het vaderland te verzeke ren." De Times m'eldt uit Cairo, dat, naar verluidt, dc Italiaansche gezant Chigi, in een onderhoud met den Egyptischen minister-president Nessim Pasja krach tig heeft geprotesteerd togen het besluit der Egyptische regeering in principe de sanctie-maatregelen tegen Italië te steu nen. De gezant zou gewezen hebben op dc vroegere altijd goede betrekkingen tusschen Egypte en Italië cn voorts heeft hij herinnerd aan den steun, dien Italië Egypte heeft verleend bij de kwes tie der Egyptische openbare schulden. Tenslotte verklaarde de gezant, dat Ita lië zich in de toekomst dc tegenwoor dige houding van Egypte zou herinne ren. De Times meldt verder, dat de Ttn- liuansche consul-generaal te Alexandria gisteren in een vergadering van Itali anen heeft verklaard, dat het hun plicht was een krachtigen boycot tegen Engel- sclic waren toe te passen. Naar verluidt, zouden dc teckcnen van dezen boycot reeds zichtbaar zijn. TROEPENVERVOER PORT SAID. 5 Nov. (Reuter). De Suezkanaalmaatschappii deelt mede. dat in dc tweede helft van October, tusschen 15 en 31 October i.l. 15 Italiaan pcho en twee Grieksche schepen het Suezkanaal passeerden met troepen cn oorlogsmateriaal, bestemd voor Mns- saola in ltaliaansch Erithrea. POSTVLIEGTUIG NEERGESTORT BUENOS-AIRES, 5 Nov. (Reuter). - Het postvliegtuig Santiago de Chili- Natal is omlaag gestort. Vier inzitten den zijn om het leven gekomen. NAAR ABESSYNIE Na, volgens artikel 11 van de Con ventie van Genève van 27 Juli 1929, goedkeuring te hebben ontvangen van de Nederlandschc Regeering een ambu lance'uit te zenden naar Abessynië, is door het Hoofdbestuur van bet Nedcr- landsche Roode Kruis aan de Ethio pische Regeering een telegram gezon den, waarin de vraag wordt gesteld of de aangeboden hulp wordt aanvaard, waarop gisteravond het volgende in het Fransch gesteld antwoord Is ontvan gen: „Zijne Majesteit aanvaardt met een gevoel van levendige erkentelijkheid het edelmoedige aanbod van het Ncd. Roode Kruis." In verband hiermede is tot leider dor Ambulance aangewezen Dr. Ch. W. F. Winckel te Amsterdam, tot chirurg Jhr. Dr. J. N. van der Does te Arnhem cn tot administrateur Ir. J. J. W. de Vries te Nuncn. Het verdere personeel zal nog nader worden bekend gemaakt. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Zooais bekend hebben de Britschc posterijen onlangs het tarief voor hot postvervoer per Nederlandscho lucht lijn naar cn van Singapore en de ove rige plaatsen in Malaya zeer verhoogd en kort daarop het vervoer uit do Ma- leische staten naar Europa per K.L.M. geheel verboden. Heden is bij dc K.L.M. bericht ontvangen, dat dit laatste ver bod opgeheven is, dank zij do kracht dadige protesten der zakenwereld in de Straits Settlements, die ondanks de hoogcre tarieven welke gehandhaafd worden do voorkeur geeft aan het snel lere postvervoer per K.L.M. DIT BLAD HEEFT EEN DACEUJK- SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN op andere pagina's STADNIEUWS De gemeenterekening 1931. (Tweede Blad, pag. 1). De Revue Met Vlag cn Wimpel. (Tweede Blad, pag. 1). Het tweede lustrum der V.A.R.A. her» dacht. (Tweede Blad, pag. 1). SPORT De vijftiende partij EuweAljechin afgebroken. (Eersle Blad, pag. 3). WEERVERWACHTING Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Ve nvachting: Zwakke tot matige Z.W. tot Z.O. Wind, nevelig tot half be wolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerstand 773.9 te Ha- pa randa. Laagste barometerstand 747.0 te Ma- linhead. Wanneer U een rijdt, weet U pas wal een volmaakte auto mobiel is En toch het goedkoopste ook in onderhoud, wegen belasting etc. Stationsplein 5 - Amersfoort Telefoon 1210 Vanwege een gewonden passagier AMSTERDAM. G Nov. Gisteren wilde een ongeveer 60-jarige man bii de halte Amstcllaan. hoek Rijnstraat od het uch- terbalcon van oen tramwagen van lijn 25 stappen. Juist op dit oogenblik zette de tram zich in beweging, waardoor do man kwam te vallen en een duw kreeg van den bijwagen. Doordat de bestuur der onmiddellijk stonte. word erger voorkomen. De gewonde werd in den bijwagen gedragen, met dc bedoeling hem. in afwachting van het geneeskun dig onderzoek, aan het politic-posthuis in do Ferdinand Rolstraat ..af te leve ren". Daar aangekomen weigerde het slachtoffer echter den tramwagen te vcrlntaen: omdat hii onmiddellijk door deskundigen geholpen wilde worden. Van het posthuis- uit werd daarop het Binnen-Gasthuis gewaarschuwd, doch toen dc tram met. den gewonde op liet Rokin aankwam, was er geen brancard ter plaatse. De tram vervolgde daarop haar reis met het slachtoffer en reed naar het Centraal Station. Inmiddels was het door den patiënt zoo zeer gc- wenschte deskundige personeel ver schenen en kon hij naar het Binnen- Gasthuis worden overgebracht. Hier bleek, dat hii slechts een lichto kneu zing had ongeloopen en niet behoefd© te worden opgenomen J. LISSONE f Te Haarlem is in den ouderdom van G4 jaar overleden de heer J. Lissone, oud-directeur van het reisbureau Lls- sone.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1