MODE- EN STOFFENHUIS LJ.LUYCX&Zn. TEGEN DE LINTBEBOUWING Congres te den Haag BRANDSTICHTING OP VEENHUIZEN KNOEIERIJEN MET CONSENTEN C.Z.C. PREDIKBEURTEN „ACTIEF Agenda Advertentiën AANBESTEDING HOLFRA electr. VAAT-WASCHMACHINE Langestraat 49-51 Langestraat 49-51 3e BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 De heeren Edo Bergsma, Bakker Schut en Talsma zetten be* zvvaren tegen lintbebou* wing uiteen 's-GRAVENHAGE. 8 Nov. In een der zalen van den Dierentuin te dezer stede is hedenmiddag onder auspiciën van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N. W.B., den Bond Heemschut, de commis sie „De Weg in het landschap", het Ned. Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, de Ver. van Ned. Gemeen ten en de Ver. Het Nederlandsche We gencongres een bijeenkomst gehouden ter bespreking van het vraagstuk der lintbebouwing. De vergadering werd geleid door den lieer Edo J. Bergsma, voorzitter van den A.N.W.B., die de verschillende auto riteiten in de eerste plaats den mi nister van Waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jende en de zeer vele andere belangstellenden welkom heette en daarna het woord gaf aan den mi nister, ter opening van de bijeenkomst. Vervolgens sprak de heer Bergsma het volgend inleidend woord: Als burgemeester peilde ik de nood lottige werking van lintbebouwing ten aanzien van de financiën der gemeente en van de gemeentebedrijven, leerde ik de moeilijkheden kennen die lintbebou wing in den weg legt aan dc behoor lijke hygiënische en maatschappelijke voorzieningen, aan rioleeringen, huis vuilafvoer, toevoer van gas, water, elec- trischen stroom, telefoonverbinding en centrale tijdaanwijzing. Als chef der gemeentepolitie voelde ik de nadeelen, die lintbebouwing in het leven roept ten aanzien van politiezorg. Als burgemeester, chef ook der ver keerspolitie en niet minder als voorzit ter van een grooten verkeersbond, als verkeersman, zag ik hoe de lintbebou wing liet snelverkeer belemmert en het verkeer in het algemeen onveilig maakt. Als voorzitter van den Boschraad, aan welk lichaam mede is opgedragen de zorg voor behoud van bosschen en houtopstanden, leerde ik kennen de pernicieuse gevolgen van lintbebouwing voor de bosschen, die al maar meer verdwijnen en van het natuurschoon, dat steeds meer geschonden wordt. Ten slotte heb ik als voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Toe ristenbond moeten ondervinden, dat een der edelste oogmerken en doelein den van het toerisme, het brengen van den mensch in de natuur en tot de na tuur, door lintbebouwing, die de na tuur van ons afsluit en aan ons oog onttrekt, zeer ernstig wordt bemoeilijkt en geschaad. Inleiding Ir. Bakker Schut Daarna was het woord aan deii heer' ir, P. Bakker Schut, directeur van den Gemeentelijken Dienst van Stadsont wikkeling en Volkshuisvesting te 's-Gra- venhagc, aan wiens rede het volgende is ontleend: Spr. meent, dat dc bezwaren van lint bebouwing in hoofdzaak van drieërlei aard zijn. In do eerste nlaats verzet zich daartegen elk redeliik stedebouw- kundig inzicht. Ten tweede kleeft daar aan het niet te onderschatten bezwaar, dat grootc brokken natuurschoon on herstelbaar worden bedorven. En in de derde nlaats schept dc lintbebouwing uit verkeersoosrpunt schier onoverko melijke moeiliikheden. Spr. lichtte een en ander nader toe en gaf te kennen dat het aanbeveling zou verdienen, voortaan ten aanzien vati de lintbebouwing vier categorieën we gen te onderscheiden: 1. De grootc doorgaande verkeers aderen. de eigenlijke sneciale autowe gen". Hier dient elke bebouwing, zelfs die van agrarisch karakter, te worden geweerd. 2. De overige hoofdverkeerswegen (waaronder in dit verband zoowel Riiks als Provinciale wegen zijn te verstaan') alsmedo dio wegen, welke uit een oog punt van natuurschoon zeer belangrijk zijn. llicr kunnen boerderijen e.d.. als mede in sommige gevallen landhuizen op zeer ruimen onderlintren afstand worden toegelaten. 3. De reeds in belangrijke mate door lintbebouwing aangetaste deelen van de hoofdverkeerswegen. waarvoor zorg gedragen dient tc worden, dat de ge bouwen niet tc dicht op elkaar en te dicht op den weg komen. 4. Voor alle overige wegen en weg gedeelten en vooral ten aanzien van die. welke voor het verkeer en (of) uit een oogpunt van natuurschoon van be lang zijn. worde eveneens de bebouwing door nauwkeurige voorschriften gere geld. opdat een te oneen cedrongen of tc hinderlijke bebouwing worde verme den. In dit verband rijst de vraae of niet de tijd gekomen is om tc geraken tot de onstelling van een nationaal plan. Rede J. J. Talsma De heer J. J. Talsma. burgemeester van Renkum, zeide in zijn inleiding o.a.: Reeds in 1928 werd op een vergade ring van hetzelfde karakter als deze een motie aangenomen, waarbij de overheidsorganen dringend werden uit genood igd maatregelen te nemen tegen het voortschrijdende kwaad der lintbe bouwing. Thans, zeven jaren later, komt b.v. een gemeente als Baarn nog met een uitbreidingsplan, waarvan de Utrecht- 6che Provinciale Schoonheidscommis sie verklaart: „dit is een van overheids wege voorgeschreven lintbebouwing", en dat nog wel op terrein o.a. behooren- de tot het Domein Socstdijk en langs de prachtige wogen "naar Hilversum en dc Vuurschc. Vorig jaar verwierp dc EeTstc Kamer een zeer bescheiden ontwerp, dat ïn het verkeersbelang lintbebouwing langs de Rijkswegen trachtte tegen te gaan. Verschillende, meestal weinig steek houdende argumenten werden tegen dat ontwerp aangevoerd, zoo b.v. on volledige regeling van edhadevergoe-f ding. Gebrek aan inzicht en onderschei dingsvermogen zijn oorzaak van deze onbevredigenden loop van zaken. Men is zich niet bewust, dat lintbe bouwing duur is en bijgevolg zeer nadeelig voor onze volksgemeenschap. Dit kan o.a. worden bewezen aan dc hand van cijfers betreffende hoogere, kosten van electriciteits-, gas-, water en andere voorzieningen bij lintbebou wing in tegenstelling met concentrische uitbreiding. Ook afvoer van vuil en af valwater, faecaliën, enz. is duur, blijft dan ook vaak achterwege, waardoor vervuiling van de omgeving en veront reiniging van wateren intreedt. Voorts valt wijzen op hoogere kosten van en groote bezwaren voor brandweer, po litie, onderwijs, enz. Dc nadeelen van lintbebouwing moe ten alle burgers dragen, helaas verslui erd in hun belastingbiljetten en tarie- vennota's. Het aangewezen middel om de be bouwing te regelen is het uitbreidings plan met bebouw! ngsvoorschriften. Langs nieuwe verkeerswegen dient bebouwing geheel te worden vermeden; bij bestaande wegen worde onderschei den in verband met reeds aanwezige bebouwing. Dc leider van den Limburgschen Spreekplannendienst bepleitte een sa menwerking tusschen streekplandien sten. De heer Ten Bokkel Huinnik zeide, dat een eenvoudig practisch mid del vergeten is, n.l. de speciale auto weg. Spr. lichtte dit nader toe. Dc sprekers hebben nog kort geant woord. De Voorzitter stelde een motie voor, waarin er bij de Overheid op aan gedrongen wordt, zooveel mogelijk in onderlinge samenwerking spoedig maat regelen te treffen tegen den misstand der lintbebouwing. De motie werd goedgekeurd. De Voorzitter sprak hierna een slotwoord, waarin hij do urgentie van spoedige voorzieningen ten aanzien van do lintbebouwing onderstreepte. Spr. besloot als volgt: Bedenke men toch, dat er bijna geen land is dat door zijn vele waterwegen, zijn vele polders en dijken, de dicht heid van zijn bevolking, zijn buiten alle verhouding groot getal wielrijders, de buitengewone reis- en verplaatsings behoefte zijner bevolking, het in ver houding tot andere landen gering aan tal bosschen en recreatiegebieden, zóó zeer lijdt onder stelsellooze bebouwing aan onze verkeerswegen te land en te water als juist Nederland. Wie de economische behartiging der gemeenschapsbelangen wensoht, wie de veiligheid van het verkeer nastreeft, wie voorkomen wil, dat ten koste van millioencn aangelegde wegen weer ten koste van nieuwe millioencn moeten worden vervangen cn ten slotte, wie dc schoonheid van ons nu nog mooie va-' derland lief heeft, werke samen, opdat; er een einde kome aan liet kwaad der, lintbebouwing, een kwaad dat steeds dieper invreet ten koste van het alge meen belang. Tegen dit kwaad te wa pen. De vergadering werd o.a. bijgewoond door vertegenwoordigers van de mitiis- ters van Binncnlandsche Zaken, Defen sie, Landbouw en Sociale Zaken, den commissaris der Koningin in Gelder land, vertegenwoordigers van de com missarissen der Koningin in Limburg, Overijsel, Friesland, Utrecht en Zee land, voorts door leden van Gcdeput. Staten, autoriteiten op het gebied der Volksgezondheid, van Rijks- en Provin cialen Waterstaat, leden van den Boschraad, den directeur van het Staatsboschbeheer, van de Monumen tenzorg, tal van burgemeesters, direc teuren van Gemeentewerken, leden van strcekplancommissies, enkele leden der Staten-Gencraal cn anderen. ASSEN, 8 Nov. Dc Officier van Justitie eischtc lieden tegen P. D., ver pleegde te Veenhuizen, thans gedeti neerd, wegens opzettelijke brandstich ting, gepleegd op 7 October in de be zembinderij vari de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen, een gevangenisstraf van drie jaar. Bij de behandeling van de zaak deel de verdachte mede, dat hij den brand had gesticht, omdat hij tegen eiken prijs Veenhuizen wilde verlaten. Hij zeide een eenzame opsluiting in de gevangenis te prefereeren boven de ge zamenlijke werken in het gesticht te Veenhuizen, die z.i. ontzettend demora- liseercnd is. De president wees hem er echter op, dat hij na hel uitzitten van zijn ge vangenisstraf toch weer zijn straf te Veenhuizen moest doormaken. Intusschen was het een gelukkig feit, dat de brand spoedig ontdekt werd, daar anders de gevolgen niet te over zien waren geweest, daar er m dezelf de ruimte in dat oude gebouw een grootc voorraad heide was opgestapeld, terwijl do zolder vol lag met klompen. Ook do'omliggende perceelen waren dan zeer zeker door den brand aange tast. Uitspraak over 14 dagen. UIT DE STAATSCOURANT Bij Kon. besluit van 30 October 1935 is aan J. Parthesius en J. Witkamp, beiden te Haarlem, verlof verleend tot het aannemen van het eeretoeken van ridder der orde van de Kroon van Italië. Bij Kon. besluit is aan G. J. de Goede op zijn verzoek met ingang van 1 .Tan. 1936 eervol ontslag verleend als bur gemeester van Wijdenes. Een aantal zaken behandeld voor de Rotterdamsche rechtbank ROTTERDAM, 8 Nov. In een extra zitting van de kamer van strafzaken van de Rolterdaniscbe rechtbank, ge presideerd door mr. dr. G. L. van Oos ten Slingeland, zijn hedenmiddag eeni- ge gevallen van fraude ten nadeele van de Crisis Zuivelcentrale behandeld. De 34-jarige vleeschhouwcr en koopman J. M. S., gedetineerd en de 28-jarige boek houder Fr. J. hebben zich te verant woorden gehad wegens vervalsching van twee invoermachtigingen van de stichting Crisis Zuivelcentrale voor in voer van ongesmolten rundvet uit het buitenland in Nederland. Volgens de dagvaarding had verdachte J. die for mulieren, welke voorzien waren van valsche handteckeningsstempels van den chef van de afdeeling margarine, vetten en olie. Van de Schoot, on van de handteckcning van den kassier van de afdeeling boekhouding dier stich ting, Van Wijk, ingevuld. Verdachte S. had op deze formulieren zijn handtee- kening geplaatst, met het oogmerk die stukken als echt en onvervalscht te ge bruiken of te laten gebruiken, waaruit eenig nadeel kon ontstaan. Subsidiair was verdachte S. uitlokking tot valsch heid in geschrifte ten laste gelegd. Do verdachten gaven de feiten toe. S. had zijn boekhouder J. opdracht gege ven dc formulieren in te vullen en had zelf de aldus opgemaakte stukken aan ambtenaren van de C.Z.C. overhandigd. Op deze wijze ontdook S. de heffing van 20 cent per K.G. op vet waardoor hij het Rijk in totaal voor 4000 gulden heeft benadeeld. De substituut-officier van justitie, mr. E. D. I-I. Schutter, achtte na getuigen verhoor ten aanzien van beiden verval sching van een geschrift, dat tot bewijs moest dienen, bewezen door dc verkla ringen der getuigen en de eigen opga ven der verdachten. Verdachte S. heeft zich bovendien schuldig gemaakt, aan gebruikmaking van de vervalschtc formulieren. S. heeft zich aan ernstiger feiten schuldig ge maakt dan J. Eerstgenoemde heeft J. gedwongen tot het invullen van de for mulieren op straffe van ontslag. S. heeft ook het grootste voordeel ervan ge noten. Hij zegt zelf 4.000.— cn dit stemt vrijwel overeen met de opgave van dc C.Z.C. J. heeft in totaal niet meer dan 100— ontvangen. Over bei de verdachten is een reclasseeringsrap- port uitgebracht. De conclusie van het rapport over S. luidt ongunstig. Verdachte komt niet in aanmerking voor een voorwaardelijke straf, omdat hij geen schuldgevoel toont. Gunstiger is het rapport over J., maar het mis drijf is te. ernstig om een voorwaarde lijke straf op tc leggen. Het O.M. eisch ic tegen S. een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis en tegen J. zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk mul drie jaar proeftijd, eveneens met aftrek. Wegens uitlokking van en mede plichtigheid aan valschheid in geschrif te en diefstal, subsidiair verduistering van twee invoermachtigingen stond daarna terecht de 47-jarige gewezen beambte van de Crisis Zuivelcentrale, H. A. J. de R. uit 's-Gravcnhage, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te «otterdam. Verdachte bekende. Hij had twee keer een blanco invoermachtiging voor ongesmolten rundvet weggenomen van bet bureau der Crisis Zuivelcentrale cn aan S. ter hand gesteld. Mij was daartoe gekomen, omdat hij als bode bij dc C.Z.C. belast zijnde met het over brengen van formulieren naar dc ka mer van den heer Spandow naar de tikkamer, eens een formulier te veel had meegekregen. Dit formulier bracht hij terug, maar later had hij er een tweetal meegenomen en van stempels voorzien. Hij had van S. een bedrag van tien gulden ontvangen. Dc rechtbank hoorde dezelfde getui gen als in do vorige zaak en bovendien dc verdachten J. cn S. J. verklaarde o.a., dat S. hem had medegedeeld, dat de consenten bij den bode van dc Crisis Zuivelcentrale voor het grijpen lagen. Getuige was er niet in geslaagd zijn directeur te weerhou den van het gebruik maken van der gelijke blanco consenten. Uit de mededeelingen van S. bleek, dat hij sinds 1932 behoort tot dc erken de importeurs van ongesmolten rund vet, uit welken hoofde hij vaak op het bureau van de Crisis Zuivelcentrale kwam. Naar S. verklaarde was het plan om gebruik te maken van ver valschtc consenten uitgegaan van ver dachte. Getuige was cr op ingegaan, omdat hij daarvoor belangrijke kosten de heffing van 20 cent per K.G. vet bespaarde. In totaal heeft getuige een bedrag van vijftig gulden aan ver- dachto ter hand gesteld. Verdachte was speciaal naar Rotterdam gekomen om de consenten te overhandigen. Verdachte zeide, dat S. het eerst over de consenten heeft gesproken. Op een vraag van rechter mr. H. Franken, zei de verdachte, dat hij aan anderen dan verdachte geen consenten heeft afgege ven. Het O.M., mr. Schutter, was van mee ning, dat uit dc verhooren is komen vast te staan, dat cr overleg is ge pleegd tusschen verdachte cn S. over de verstrekking van blanco consenten, verdachte dus veroordeeld moet wor den wegens medeplichtigheid aan valschheid in geschrifte en bovendien wegens diefstal van de formulieren. Ook over dezen verdachte is een reclas- secringsrapport uitgebracht, waarvan dc conclusio niet onverdeeld gunstig is. Daarbij komt, dat de feiten van zeer ernstigen aard zijn cn ernstige gevol gen hebben gehad. Verdnchlc was wel geen ambtenaar, maar bij heeft in zijn betrekking van bode bij do Crisis Zuivelcentrale schro melijk misbruik gemaakt van het in hem gestelde vertrouwen. Daar staat te genover dat verdachte niet veel voor deel heeft gehad van de gemaakte han delingen. Rekening houdende-met alle 'Omstandigheden, requireerde het O.M., tegen de R. acht maanden gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Na re- en dupliek tusschen O.M. en verdediger bepaalde de rechtbank de uitspraak in deze zaak op 21 dezer. AMERSFOORT Zondag 10 November 1935. St. Joriskcrk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Emma Kerk. 10 uur. Dienst. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur. Dienst G uur: Ds. Pannebakkor. Bethelkcrk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Godsdienstoefening door den heer v. d. Heide. Wljkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje". 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. Luthersche Kerk. Geen dienst. Remonstrantsche Kerk. WA uur: Dr. Miedcma. Doopsgezinde Gemeente. 10*/* uur: Ds. Hylkema van Almelo. Evangelische Luthersche Kerk. 10A uur: Ds. de Jongli. Vrije Jeugdgemeenschap. Theos. Loge. Geen dienst. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Schouten. bA uur: Ds. Popma. Gercf. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Popma. bA uur: Ds. Schouten. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur: Ds. G. Ubbink van Utrecht. 4 uur: Geen dienst. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. G. W. Alberts van Vlaar- dingen. bA uur: Ds. Alberts. Dinsdag, 12 November. TA uur: Ds. L. S. den Boer van Arnhem. Geref. Gemeente. Gebouw G J. M. V. Stoovestraat 11. 10 uur: Godsdienstoefening. b'A uur: Godsdienstoefening. Maandag 11 November, 7 uur: Ds. II. Ligtenberg van Lisse. Vrije Geref. Gemeente. (Muurhuizen 53). 9.30 uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud Kath. Gemeente. ('t Zand 13). 10 uur: II. Dienst. Universoelc oeredienst (Soefi-bevveging). Toonzaal Sierkunst. 11 uur: Dienst; onderwerp: „Do gods dienst der Soefi's." Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regcntcsselaau 21). Geen opgave ontvangen. Leger des Heils (Langestraat 94). 10 uur: Ileiligingsdienst. 3A uur: Openluchtsamenkomst, 8 uur: Openbare samenkomst. Christian Science Society, ('t Laantje 3). 10A uur: Hollandsche dienst. De Amersfoortsche Borgkapel. Regentcssclaan 21. 10A uur: Prof. Dr. G. J. Thierry; onderwerp „Waar zit mijn loven op vast BUITENGEMEENTEN Baarn en Eembrugge. 10 uur: Ds. Kievit. 6 uur: Ds. Blaauvvendraad Barneveld. 9A uur: Ds. Wolthcre. 5 uur: Ds. v. d. Berg. Hoevelaken. O'/a uur: Ds, Mulder. 2 uur: Ds. Mulder. Hoogland. 9x!t uur: Ds. Posthumus Meyjcs. 10 uur: Ds. Hofstede. Nijkerk. 9A uur: Ds. Luteijn. 5 uur: Ds. Luteijn. Soest Oude Kerk. 10 uur: Ds. van Schaick. 6 uur: Ds. Groenevcld. Emma Kerk. 10 uur: Ds. Grocncveld. Soest. (Vrijz. Godsdicnstigen). Ds. J. Dikboom, Amersfoort. Soesterberg. 10 uur: Ds. Tuinstra. (i uur: Ds. Tuinstra. De Vuursche. Geen opgave ontvanger Woudenberg. 9A uur: Ds. Klomp. 6 uur: Ds. Klomp. CHEMISCH REINIGEN 20 korting Verven 10 TEL. 1717 ff TEL. 1717 Grand Théatre. Yortooning van de film „Königswalzcr." Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag- en Woensdagmiddag mati- née om 2.30 uur n.m. Gty Theater. Vertooning van de films„De vrouw in de gevangenis" en „Dc deppere lafaard." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.30 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. Vertooning van dc film: „De Rozenkrans" van 8 t/m. 14 November. Voorstellingen 's avonds 8.10 n.m. Zondags matinée. 2.30 uur n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regentesse- laan. lederen dag van 0—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. 2—16 November. Sierkunst Tentoon stelling werken van W. J. van Dam. Dagelijks van 10—5 uur. Zondags van 2—5 uur. 9 November. Schermzaal Bereden Wapens. Jaarlijkscho districts-scherm- wedstrijden. 9 November. De Valk. Feestavond van D.V.V. 8 uur non. 10 November. Soc. Concordia. Jood- sche Vereen. „Nut cn Genoegen. Lozing, van den heer Jos. Gompcrs uit Amator dam over: „Oorzaak en gevolg van dc ontrechting der Joden in Doitschiand." 8 uur n.m. 10 November. Theosofische Loge. Openbare lezing door den heer W. Bur ger over het onderwerp: „Oppcrmcn- schen." 8 uur n.m. 10 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ring door „Eigen Kring". 8 uur n.m. 11 November Luthersche Kerk Openba re samenkomst uitgaande van Alg. Ned. Vrouwen Vrede Bond en Kerk en Vrede, Spreker ds. J. R. Immink uit Utrecht. De clamatïc Mevr. van Veen-Wilson uit Alk maar. 8 uur n.m. 12 t/m. 10 November. Sierkunst. Ten toonstelling op gebied van kunstnijver heid. Geopend van 10 tot 20 uur. 12 November. Grand Théatre. Film middag voor de Vereeniging van Huis vrouwen. Vertooning van: „Altijd Wel kom" (firma Droste). 2A uur. 12 en 13 November. Amicitia. Bazar van den Evang. Lutherschen kring. Ge opend van 10 uur v.m. tot 12 uur n.m. 14 November. Ruitcrsportverceniping „Ecmland." Rallye-paper met cross country bij Hoogland. Start heeft plaats om 1 uur bij de Rijschool. 14 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ring door „Advcndo." Opgevoerd wordt de klucht: „Daar liegen wo ons uit." 8 i*ur n.m. 15 November. Amicitia. Filmavond van de B.V.L. 8 uur n.m. 15 November. Markthal. Propaganda vergadering v. d. Chr. Besturenbond en Waar zjjjï de Postvliegers? Hoeveel dagen zijn ze onderweg 6.11 6J1 7.11 tui 2.11 2.11 3.11 4.11 7.11 8.11 Amsterdam Praag Rome Athene Mersnmatrub Caïro Guza Bagdad Boeshir Djask Karachi Jodpocr Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Bangkok Alorstar Singapore Mcdnn Batavia 6.11 6.11 Vertrek van het eerstvolgend post vliegtuig van Amsterdam op 13 No vember. Chr. Nat. Vakverbond. 8 uur a.m. 16 November. Monopolc. Bridgc-con- cours door de bridge-club Amersfoort t.b.v. de Kinderherstcllings- en Vacantic- kolonies. 8 uur n.m. 16 November. De Valk. Soirée van de R.H.B.S. 7.30 uur n.m. 1630 November. „Do Poth." Nnjaars- tentoonstelling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgildc. Do opening geschiedt door Mej. N. Posthumes Meyes uit Heemstede. 17 November. De Valk. Kadercursus S.D.A.P. en N.V.V. 18 November. Do Valk. Ned Reis Ver eeniging. Wintersport lezing van de heerèn Ramersdorfer (skiIon nar in Oos tenrijk) en Beurs over Wintersport, 8 uur. 20 November. R.K. Rond van Handels- Kantoor cn Winkelbedienden. Bondssc- cretaris A. Boersmn houdt inleiding over: „De beteekenis der vrije Christe lijke Vakbeweging". 20 November. De Valk. Muziekuitvoe ring door „Hosanna" 8 uur n.m. 23 November. De Valk. Feestavond van D.V.O. 8 uur n.m. 23 November—5 December. ^Sierkunst. Tentoonstelling van werken van Albert Fiks. 24 November. De Valk. Feestavond van N.A.S.B. afd. Amersfoort. 8 uur 25 November. Amicitia. Filmavond van 't Nut. 8 uur n.m. 29 November I 'm. 1 December. Markt hal. Amersf. Kleinveefokkorsvcreenl- ging houdt de 10c nationale tentoonstel ling. Opening 9 uur v.m. 30 November. I)c Valk. Herdenking van het. 45-jarig bestnnn van de Afd. Amersfoort van den Kon. Ned. Bond van Oud-Ond.-Off. UTRECHT 11 November. Stadsschouwburg. Opera Italiana. Voorstelling van „Do Trou badour." 11 November. Tivoli. Zevende Volks concert door het U.S.O. 8.15 uur n.m. 12 November. Stadsschouwburg. Lief dadigheidsvoorstelling door bot Utr. Studenten Tooneol van„Het Politic- raadsel." 7.30 uur n.m. 13 November. Tivoli. Vierde Abonne mentsconcert van het U.S.O. 8.15 uur n.m. 15 November. Tivoli. U. S. O. Kamer muziekavond. Het Hollandsch Strijk kwartet. 8.15 uur n.m. OMREKENINGSKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel - ZOrich Kopenhagen - Oslo Stockholm New York Milaan Praag Off. Niet Off. 8 Nov. 9 Nov. 7.2.-,", 7.25 H 0.59.271 0.59.26 9.70% 9.70 24.89 34.89 47.S9 47.90 32.40 32.45 at;.4.-> 86.50 37.40 37.45 1.471/, II.9714 1.47*4 12.00 6.11 6.11<4 Medeged. door de Rottcrd Bnnkvcreeru Voorloopig kosteloos. FAILLISSEMENT J. H. OVERMARS. Bij vonnis van dc Arron- dissements-Recbthank tc Utrecht d.d. 6 November 1935, werd in staat van fail lissement verklaard: J. H. OVERMARS, winkelier, v. Ostadeplein 2 te Amersfoort, met benoeming van den Edelachtbarcn Heer Mr. T. F. DORHOUT MEKS. lid dier Rechtbank, tot Rechter-Com- missaris en van den onder- geteckende tot Curator. Mr. A. II. KONING, advocaaf en procureur, Utrechtschewcg 101, Amersfoort. KOSTELOOS. Bij beschikking van de Arrondissements-Rcchtbank te Utrecht d.d. 6 November 1935, is het faillissement van A. PH. VAN AMERONGEN, rijwielhandelaar, wonende Kruisknmp 89 te Amersfoort, opgeheven wegens gebrek aan actief. Mr. W. J. B. VERSFELT, curator. Utrechtschcweg 101, Amersfoort DE ECHTE „stormgaard"' lange leeren motorjas van dc zwaarste kwaliteit leder zoo- noodig op maat slechts f 32.50 Alleen bij HUIB HOLSTEIJN. De Stadsarchitect te Amers foort zal op Donderdag 21 Nov. trachten aan tc beste den: „Het verbouwen van 26 wonigen aan de Gaslaan" Bestek en teekening zijn verkrijgbaar vanaf 11 Nov. a f (restitutie f 2,50) bij de Centrale-Boekhouding (9—12 uur) Achter Davidshof 2 (postrekening 49545). Toezending alleen na beta ling. Wordt gevraagd met 1 De cember, wegens huwelijk dei- tegenwoordige. een net bur ger meisje, als MEISJE ALLEEN Leeftijd niet onder 18 jaar. van goede mondelinge got voorzien. Aanm. Dillenburg- laan 8 's avonds na 7 uur. ADVERTEERDERS. KOOPT BIJ ONZE (bordenwasscher) voor huishoud, gebruik, in z. goeden staat, t. overname aangeb. v. f 90.— (nieuw f 215. Br. onder No. 5338 bur. Amersf. Dagblad. NIEUWE WOLLEN JAPONSTOFFEN CLOQui ANGORA enz. Fluweel 70 c.m. f 1.45, 90 c.m: f 1.95 per Meter in moderne kleuren Velours Chiffon f 1.95, f 2.40, f 3.50 per Meter in alle mode kleuren CREPE SATIN CLOQUE LAME voor Avondkleeding

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 11