5ERRËE Prov. begrooting verschenen Stadsnieuws Marktberichten PUZZLE-R UBRIEK Laatste Berichten Tegenoffensief van Nassiboe? INLAID- HOUTNERF Omtrek Hulp voor de industrie SANCTIEMAA TREGELEN DER STA TEN GEEN BELASTING- VERHOOGING A. H. VAN NIEUWKERK N.V. WONING-INRICHTING ZIJDEN-DONZEN-WOLLEN- GESTIKTE- MOLTON- REIS- EN TOCHTDEKENS Ie BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 Bouwstoffenhandel „AMERSFOORT" Kantoor en opslag: Hoogstraat hoek Berg en Dalstraat Amersfoort. Telefoon 1762. H.H. Stucadoors. Verkrijgb.: RibbestrekmetaaL Na 6 uur J. P. J. v. d. DONK. VERMEERSTRAAT 8. Tal. 1932. VERKEERSONGEVALLEN Been gebroken Op den hoek van den Utrechtscliè- weg, nabij pension Rustoord is gisteren een wandelaar aangereden door een wielrijder. De voetganger kwam hier door te vallen en brak een been; hij is met de auto van den behandelenden ge neesheer naar het ziekenhuis De Lich tenberg overgebracht Onverantwoordelijk Doordat gisteravond op den Hoogcweg een handkar reed, welke niet was ver licht, is een auto daartegen op gebotst, met het gevolg,, dat beide «voertuigen werden beschadigd en de knrrevoerder tegen den grond werd geslingerd. Hij is gelukkig niet gewond. Geeft richting aan Een wielrijdster, die vergat richting aan te geven toen zij, rijdende in de richting Utrechtschestraat, plotseling links af ging naar Plantsoen-West, bracht hierdoor een achter haar aanko mende motorrijder in gevaar. Gelukkig wist deze. laatste door zeer krachtig remmen een ernstige aanrijding te voor komen. De wielrijdster die op deze wij ze de vrijheid en veiligheid van het ver keer in gevaar heeft gebracht, is hier over door de politie flink onderhouden. LOOP DER BEVOLKING Overzicht van October Aantal geboorten: 38 mannen. 39 vrou wen. totaal 77. Aantal overledenen: mannen 15. vrou wen 16. totaal 31. Meer geboren dan overleden: 23 man nen. 23 vrouwen, totaul 46. Gevestigd: 220 mannen. 265 vrouwen, totaal 485. Vertrokken: 165 mannen, "151 vrou wen. totaal 316. Meer gevestigd dan vertrokken 55 mannen. 114 vrouwen, totaal 169. Totale vermeerdering: 798 mannen, 137 vrouwen, totaal 215. Bevolking on 1 November 1935: 22032 mannen. 23055 vrouwen, totaal 45087. GARNIZOEN Eerste luitenant K. J. If. Poll is vtin zijn non-activiteit In. actlevon dienst'her steld bij het,. 16o' rogimont'infanterie en wordt werkzaam gesteld bij de 4e öfdce- ling van bet korps politictroepc'n, met besremming voor commandant der on- derafdecling Assen. Eerste luitenant H. Kromhout van het 21e regiment infanterie, die den inten dance-cursus aan de hoogere krijgs school te 's-Gravenhage onlangs heeft be ëindigd, is werkzaam gesteld ouder de bevelen van den hoofdintendant. Eerste luitenant C Tonnet, van het 8c, B. C. J. Brouwer, van het 5e, N. P. P. van Hoorn, van het 3e en L. H. Ie F vre de Montigny, van het 8e regiment veld artillerie, zijn gedetacheerd, sinds 1 Oc tober, bij de Rijschool alhier. PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ Voor liet Plaatselijk Crisis-Comité is nog de volgende gift binnengekomen A. F. M. R. 50.— FRUIT- EN GROENTENVEILING Druiven 913; Tomaten 35; Goud- reinet 929; Bellefleur 611; Sterappe len 917; Winterjan 6—10; Beurré Glairgeau li20; Brederode 79; Cam- pagnozoet. 10—11; Groninger Kroon 10— 13; Zoete Reinet 8—11; Lomoenappelen 79; Present v. Engeland 11—22; Bosch appel 710; Jasappel 68; Benderzoet 1011; Kassnijboonen 2431; Lof 9—10; Spinazie 815; Spruiten G11; Uien 28—29; Sla 8—30; Andijvie 7—17; Knol selderij 2022; Prei 8—16: Radijs 9— 16: Wortelen 4—0; Seldery 10—16; Peter selie 7—10; Bloemkool 6—8; Witte kool 78; Roodc kool 49; Gele kool 47; Groene kool 1280; Chin, kool 10—13; Boerenkool 1112 cent. EIERVEILING Veiling van 7 Nov. Aanvoer plm. 15.000 stuks. Heneieren 3.50—3.60; witte eieren 5.005.60; bruine eieren 5.25—5.75; eendeieren 2.502.60. Handbal NED. ARBEIDERS SPORTBOND Handbalprogramma Het programma van de door den Ar beiderssportbond te spelen liandbalwcd- slrijden op a.s. Zondag, luidt als volgt: B klasse District 7: Heorcn: 1112 Amersfoort IIZeist; 11—12 Hilversum II—Utrecht IL Dames: 12—1 Amersfoort I—Utrecht I (vriend schappelijk). A klasse: Heeren: 1—2 A.H.C.—Animo: 2—3 AmersfoortUtrecht; l3 Hilversum—Turnen. Dames: 1—2 HilversumTurnenj 2—3 A.H.C.—Animo. SCH AAKVEREENIGING AMERSFOORT De wekelijksche opgave voor onze schaakspelers Een eindspel uit een partij Donder dag i.l. bii dc schaakvereeuiging Amers foort gespeeld: Stand na de 40e zet van wit: Wit Ka'2 Lel Pc5 en pion 1)4. Zwart Kc4. Pbl en Pion a6. Het verdere verloop van de partij is zeer interessant om de wijze waarop zwart z'n tegenstander. die zich reeds zeker van dc winst acht. er in laat loopen. maar bok'omdat er uit blijkt: le. hoe sterk de centrale positie van den zwarten koning is: 2c. hoe zwak een pion kan worden als hij in rarid- pion verandert' en ,3e. dat de looper in dit geval op de. verkeerde kleur stond. Speelt zwart: 40 Pc3f dan kan wit vervolgen 41: Lxc3.... Kxc3: 42. Ka3 en zwart kan opgeven want z'u pion gaat ook verloren (of 41. Lxc3a6; 42. Ka3a(>xb5; 42. 42. Lxb5 en wit wint). Zwart laat echter z'n paard in dc steek en offert ook nog ziin laatste pion: 40. J a&—a5! Wit kan nu geen Ka3 spelen, doch had z'n paard moeten redden, door het bijv. naar d7 te verplaatsen. Wit. zeker van z'n ..vrij pion", slaat 41. b4xa5— Kc4xc5. 42. Ka2xbl en nu ging de zwar te koning naar a8 en de partij werd remise. Aanlig is het. eens te proI>eeren de belegering van den zwarten koning in ziin hoekie na te spelen en dan tot de slotsom te komen, dat er remise of pat moet volgen omdat de looper en de pion geen van beiden oo aS schaak kunnen geven. Had de looper op een wit veld gestaan, dan zou wit gewon nen hebben! DE CRISIS OPGELOST Geen geldgebrek meer Gevraagd 20 dubbeltjes zoodanig neer te leggen in een figuur, dat men dui delijk 6 rijen ontwaart, waarop 4 dub beltjes liggen. 6 rijen van 5 dubbeltjes elk en bovendien nog 3 rijen van 8 dub beltjes. Dus 6 X 4 24. 6 x 5 30 en 3X8 24 tezamen 78. Dit is vanzelfsprekend geen gemak kelijk vraagstuk! DE OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZLE De woorden zijn resp.: Schorseneer. Abracadabra. Hamster. Deurwaarder. Blindedarmontsteking, Hartsvanger. Lievevrouwcbedstrob,"--* Kwikstaart. >-■ Hazelnoot. Gcertruidenbnrg. Uiver. ÏJzendijkc. Humaniteit. Nonchalant. Huldeblijk. Uonncker. Vijl. Duur. De landman gaat nu de avond is ge- x vallen. En dc arbeid rust, voor 't laatst zijn hoeve rond; Hij keurt het werk in schuur en stallen, En als zijn schaduw volgt hem trouw de hond. Ras Desta zou oprukken naar Mogadiscio Italianen zeer actief ADDIS ABEBA, 9 Nov. (Copyright Reuter-A.N.P.). De dag van Vrijdag werd gekenmerkt door een voortzetten van het Italiaansche offensief op alle fronten. Na de verovering van Makalle, Dolo en Azbi zijn de Italiaansche troe pen niet op hun lauweren gaan rusten, maar zijn zij verder Zuidwaarts opge rukt, waarbij hun voorpostendetache menten verscheidene schermutselingen hadden met kleine groepen van de Abessijnscbe achterhoede, in den loop waarvan zij een aantal krijgsgevange nen maakten. Zij bevinden zich thans op omstreeks dertig kilometer ten Zui den van Makalle. Sedert de opening der vijandelijkhe den zijn de Italianen nu over een diep te van ongeveer 150 K.M. op Abes- sijnsch gebied doorgedrongen. Ten Noorden van Amba Ajali wordt geen enkele Abessijnsche formatie ge signaleerd. De rechtervleugel der I'ali- aansche troepen la eveneens begonnen met den opmarsch in de provincie Am- hara, in de richting van het Tana-meer. Alle uit Ogaden komende berichten wijzen er op, dat ook daar een offensief ontketend is, waarhij tanks en pantser auto's dc voorhoede vormen. De corres pondent van Reuter-A.N.P. in Harrar seint, dat do Abessijnon na den val van Gorahei zich terugtrekken op Dag- gab ur, dat ruim 206 K.AL meer naar het Noorden ligt. Men meent te weten, dat talrijke Grieken en Arabieren den dood hebben gevonden bij het lx»mhar- demênt van Daggabur. dat Vrijdag door Italiaansche vliegtuigen is uitgevoerd. Dedjazmatsj Nassiboe, de commandant van een Abessijnsch legercorps in het Zuiden, zou zich op het oogenblik in Daggabur bevinden, tezamen met Wehib Pasja, tien Turksclien militairen advi seur. Zij zouden er toe overgaan een loopgravensysteem te doen inrichten en diepe grachten te laten graven, die de Italiaansche tanks tot staan zouden kunnen brengen. De Abessijnen zijn voor? nemens te Daggabur krachtis gen tegenstand te bieden en te trachten den Italianen den weg naar Djidjiga en Harrar te versperren. Te dien einde heeft Nassiboe bevel gege* ven onmiddellijk belangrijke versterkingen uit Djidjiga te laten komen. Volgens een bericht uit Harrar, dat échter nog niet bevestigd is, zou Ras Desta, de opperbevelhebber in het Zui den, een tegenoffensief hebben geopend en oprukken langs de rivier Juba met Mogadiscio als einddoel. TEGEN EEN BRITSCHE LEENING Te Tokio meent men, dat Engelsche hulp aan China den vrede in OostsAzië zal bedreigen In welingelichte legerkringen tc To kio wordt vernomen, dat de activiteit, welke in Britsche kringen ten toon wordt gespreid om een internationale leening te verstrekken aan China, een bedreiging vórmt voor den vrede in het Verre Oosten. Het Japansche leger is van oordeel, dat de Japansche regeering zich in dc eerste plaats moet verzetten tegen het toestaan van een leening door een der de mogendheid aan China jpm dit land bij te staan in de nationalisatie van het zilver en in de tweede plaats moet weigeren deel te nemen aan een in ternationale leening tot dit doel. CHERTOK HEEFT NOG NIETS GESTORT LONDEN, 9 Nov. (Reuter.) Te Londen wordt gezegd, dat dc Ethiopi sche regeering nog geen enkele stor ting heejt ontvangen van Chertok, den Amerikaanschen financier, die bepaal de bedragen ter beschikking van de Ethiopische regeering zou hebben ge steld in ruil voor concessies. 1.50 per meter 200 c.m. breed in diverse dessins tijdelijke aanbieding =v/ ofBKïllliKlfT in o utrecht e grootste in midden-nederland show-rooms: oudegracht 34-36 nachtegaalsraat 2-6-8 modelhuizen: maliesin'-el 20 schimmelpeninckl6 (tuindorp) bemuurde weerd o.s. 14 Gedep. Staten stellen een commissie van advies voor dit vraagstuk in Rapporten der Kamers van Koophandel In hun memorie van Toelichting op de zoo juist verschenen Provinciale begroo- tin gvoor 1936 doen Gedep. Staten nog de volgende belangrijke mededecling: Bij de behnadcling van de begrooting voor het loopende dienstjaar in Uwe tweede gewone zitting van het vorige jaar, verklaarde ons College zich bereid een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheid en wenschelijkheid van het vcrleenen van medewerking door dc Pro vincie tot het verbeteren of helpen van bestaande industrieën, het vestigen van nieuwe industrieën en het oprichten van eene industrie bank, welke in dc kapi taalbehoefte voor dit doel kan voorzien, Overeenkomstig ariikel 12. 1ste lid van wel op dc Kamers van Koophandel, S. 1920, nr. 152, hebben wij te dezer zake het advies gevraagd van do Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht, de Geldersehe Vallei en Gooiland. Deze Kamers hebben ons daarop een gemeen schappelijk rapport doen toekomen, waarin zij omstandig haar meening om trent deze zaak kenbaar hebben ge mankt. Overeenkomstig conclusie A van het rapport, heeft ons College Ihuiis eènj© Commissie ingesteld, welke tot taak heeft om na te gaan, of er in deze Pro vincie vraagstukken van voldoende ge wicht en mogelijkheden voor oprichting van nieuwe of voor verbetering en uitbreiding van bestaande bedrijven van genoegzaam belang aanwezig worden geacht om deze tot een onderwérp van verdergaand onderzoek te maken. Tot leden van deze ConunisSie hebben wij benoemd de heeren Prof, Pr. II. R. Kruyt, Hoogleeraar in de Chemie te Utrecht, J. H, van Lonk hnyzen, Voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldcrscho Vallei te Amersfoort, .Tos. ten Berg, Voorzitter van de afdceling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht te Utrecht, Ing. J. Hammes, Be drijfsingenieur van de N.V. Kon. Ned, Fabriek van gouden en zilveren werken Gerritsen en van Kempen te Zeist en J H. de Jong, Directeur van Don we Eg berts, Tabaksfabrieken, Koffiebrande rijen en Theehandel, N.V. te d® Bildt. De Commissie heeft het recht zich in overleg met ons College een of meer leden toe tc voegen, die haar geschikt voorkomen. Met liet resultaat van het onderzoek der Commissie hopen wij u te zijner tijd in kennis tc stellen. WERELDGEBEUREN EIGENBELANG SPEELT EEN GROOTE ROL Hoe de strijd in Afrika de politieke constellat tie in Europa kan be ïnvloeden DEZER dagen lieten wii uitkomen, dat. wanneer Engeland zoo'n na druk legt op de lovalc toepassing van het Volkenbondshandvest en met klem de toepassing van sancties tegen Italië verdedigt, het niet de liefde voor den Volkenbond ..an sich" is. waardoor liet zich bii ziin besluiten laat leiden. Bedreigd geachte Britsche belangen zijn het geweest, die landen ertoe brachten tegen Rome zoo'n forschen toon aan tc slaan en een groot deel der wereld te betrekken bii een anti-Ita- liaansche collectieve actie. Voor vele andere staten geldt natuur lijk hetzelfde: wanneer Oostenrijk en Hongarije te kennen geven, dat zij aan de sancties niet meedoen, in tegenstel ling tot tientallen andere staten, dan is het. alweer hun eigen economisch en politiek belang, dat hen er van heeft weerhouden Italië onwelgevallig te zijn. Ook in de Grieksche pers. in een or gaan der Volkspartij, dus van een re- gceringspartij, werd dezer dagen een artikel gepubliceerd, waaruit duidelijk blijkt, dat ideëele overwegingen gc- ilieenliik geen rol spelen in de inter nationale politiek, maar slechts egoïs me en de drang naar zelfbehoud. In verhand hiermee wordt eraan her innerd. 'dat Turkije en de sovjetunie een vriendschapsverdrag hebben geslo ten. niet in de laatste plaats om ge meenschappelijk op te komen voor hun belangen in Irak en in Syrië. ..omdat iedereen ter wereld weet. dat in deze streken zich de vijanden van het nieu we Turksche régime verbergen". Tus- schen Engeland en de sovjetunie be staat bovendien een naar oetrolcum riekende vijandschap in Perzië en dc gebieden van den Kaukasus. Beide sta ten, de sovjetunie en Turkije, worden door hun samengaan in staat gesteld den vrede in deze gebieden te waar borgen. Niet in de laatste plaats geldt dit met betrekking tot de politiek van Italië ten aanzien van Klein-Azië. De kusten van Klein-Azië. zoo werd in be doeld Grieksch blad de Vradyni betoogd, werden door Italië bedreigd. Daarom heeft Turkije ook zoo'n groot belang bii dc ontwikkeling van het lta- liuanscb-Ahessijnsch conflict. Vastge steld wordt, dat te dezer zake tusschen Griekenland en Turkije een volledige overeenstemming bestaat: Griekenland en Turkije zijn gelijkelijk geïnteres seerd bii de handhaving van het even wicht in de Middellandsche Zee. In niet mindere mate echter wordt door de gebeurtenissen on het Oost- Afrikaansche striidtoonccl dc houding en de positie van Joego-Slavië beïn vloed. van den staat derhalve, die tot voor betrekkelijk korten tiid niet Italië overhoop lag en die uit den aard der zaak zeer gaarne zou zien. dat het door de politiek van den Volkenbond bevrijd wordt van den Italiaanschen druk. Wanneer er één staat is. die belang heeft hij een échec van Italië in Afrika, dan is het ongetwijfeld Joego-Slavië. Men ziet dus uit het vorenstaande, dat niet minder dan drie leden van den Balkanbond, Griekenland. Turkije en Joego-Slavië, in verband met aller lei politieke belangen met spanning den loop volgen van den Italiaansch- Abessijnschen oorlog. Een overwinning van Italië kan hun bezwaarlijk wei- kom ziin. Het behoeft dan ook geen be toog. dat zii zich aan de zijde hebben geschaard van die staten, welke door toepassing van sancties de positie van Italië trachten te verzwakken. P,n hier uit volgt weer. waarop trouwens reeds meermalen is gewezen, dat een oorlog, die zich heclemaal in Afrika afspeelt, desniettemin de constellatie in Europa op zeer belangrijke wijze kan beïnvloe den. Dc invloed van de ongun» stige factoren kon wor* den geneutraliseerd Slechts enkele subsidies verlaagd Verschenen is de Provinciale begroo- ting voor den dienst 1936. Aan de me morie van Toelichting van Gedep. Staten is het volgende ontleend: De gewone dienst sluit in inkomsten en uitgaven met een bedrag van 3,$gl?.517.48 (voor het loopende dienst jaar ƒ3.421.070.01); de' buitengewone met een bedrag van ƒ18.740.058.75 (voor het loopende dienstjaar ƒ17.250.461.57). Dc begrooting wordt geopend met het batig rekeningssaldo van 1933, groot 188.644.80. wel fk saldo 61.925.75 hooger is dan het batig rekeningssaldo van 1932. De hij het opmaken van de begroo ting voor 1935 door ons gevolgde en door Uwe Vergadering aanvaarde ge dragslijn om bot openingssablo der be grooting, voor de naaste toekomst op een bedrag van 100.000.te stabilisec- ren, hebben wij uiteraard ook thans in acht genomen. Mitsdien hebben wij van het openingssaldo, groot 188.644.80. een bedrag van 100.000.aan do begroo ting ten goede laten komen en het over blijvende bedrag van 88.644.80 gereser veerd. Verhoogd niet het op de begroo- ting voor 1935 geresorveerde bedrag van 26.719.05, dat. naar de onderhavige be grooting wordt overgebrachtmaakt dit een bedrag van 115.363.85. Tegen- en meevallers Het vorige jaar moesten voor het slui tend.maken van de begrooting de belas tingen worden verhoogd en de subsidies worden verlaagd. Thans deden zich we der eenige ongunstige factoren voor, die bijzondere zorg noodig maakten om, ook bij handhaving van de verleden iaat genomen maatregelen tot cene sluitende begrooting te'konten. In <le eerste plaats valt te noemen een steeds voortgaande daling van de hoofdsom dor Rijksinkomstenhelnsting. Als tweede ongunstige factor is te vermelden eene vermeerdering van do uitgaven wegens rente en afschrijving van kapitaalsuitgaven, als daar zijn de uitgaven voor wegenverbetering, dc aan- legkostcn van het Valleikanaal en dc bijdrage van de Provincie in de aanleg- kasten van het. Amsterdam-Rijnkanaal. van dcfee beide'ohguvt- s.flge factoren fezanten moet dus ge steld kordon ó|i rónd 86.000. Daartegenover stonden echter ook gunstige factoren. De invloed daar van was van dien aard, dat het bij eene zoo scherp mogelijke raming van alle begrootingsposten, de post voor onvoorziene uitgaven inbegre pen, mogelijk bleek den invloed van de ongunstige factoren te neutra- Hseeren. Het is ons op deze wijze mogen gelukken do hegrooting zon der 'belastingverhooging sluitend tc maken. De subsidies Wij behoefden bij het sluitend ma ken van de hegrooting dc verschil lende subsidies en bijdragen van de Provincie niet opnieuw aan te tas ten. De desbetrefende posten zijn dan ook in de begrooting uitgetrok ken tot dezelfde bedragen, als voor bet loopende dienstjaar zijn toege staan, noebthans met dit verschil, dat het subsidie aan de Provinciale Utrcchtsche Verecniging ter bevor dering van dc hygiëne van Moeder en kind, met instemming zoowel van de Verecniging zelve als van den Inspecteur der Volksgezondheid op 4500.— is uitgetrokken, welk bedrag 500.lager is dan voor 1935 is toegestaan, en dat het sub sidie aan do tuinbouwverecniging „Lopikenvaard" te Jaarsveld ten be hoeve van haar tuinbouwdemonstra- tiebcdrijf niet opnieuw is uitgetrok ken. Het bestuur «lezer laatste Vereeniginfi heeft tot Uwe Vergadering het verzoek gericht over 1930 opnieuw een subsidie van 350.te mogen ontvangen, doch wij stellen U voor hierop afwijzend te beschikken op grond van het door ons ingewonnen advies van den Rijkstuin» bouwcosulent. Daaretegen zijn in de hegrooting tot hoogere bedragen uitgetrokken de sul)» sidies aan of ten behoeve van: a. inrichtingen voor blinden, doof stommen enz., waaraan als nevendoel vakonderwijs, niet vallende onder «le be palingen «Ier Nijverheidsonderwijswet, wordt onderwezen 100.— meer); b. de verpleging van armlastige krank zinnigen en zwakzinnigen 6940.— meer) c. de wijkverpleging 200.meer); d. dc nazorg van zwakzinnigen 1000.— moer); Als nieuwe subsidies zijn in dc be- groodng opgenomen de in Uwe vorige zitting verleende subsidies voor de restauratie van den gei neen teloren te Vleuten en de uitwendige restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Renswoude. De desbetreffende (tosten zijn tot de maximum toegestane bedragen uitge trokken, t.w. «mderschcidclijk 3370.—» en 44.00—, Met betrekking tot liet subsidie in de kosten van uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vacan- tiekoloniex teekenen wij nog aan, dat ons uit een van den Inspecteur der Volksgezondheid ontvangen rapport, op gemaakt na een derwege door hem in gesteld onderzoek, niet is gebleken, dat de op de begrooting voor 1935 toegepas te en op «le voorliggende hegrooting ge handhaafde verlaging van het subsidie tot 10.000.in liet algemeen remmend op dc uitzending van kinderen van ge meentewege zou werken. Het wegenplan Bij kennisneming van «le hegrooting zal U voorts nog blijken, dat op «len ka- pitaaldienst, nevens een bedrag van 20.000.— als oorsteu termijn van de in Uwe vorige zitting tot ecu bedrag van 100.000.toegestane bijdrage aan do gemeente Utrecht teil behoeve van do werken tot verbetering van de spoor wegtoestanden binnen die gemeente, oeu bedrag van 300.000.is uitgetrok ken voor de uitvoering van het provin ciaal wegenplan. Wij hebben ons daar bij gehouden aan hel richtsnoer, ont vouwd in onze voordracht van 18 Juni 1935, waarmede Uwe vergadering zich heeft vereenigd. In «leze voordracht deelden wij aan Uwe Vergadering mede, dat wij ons als gemachtigd beschouwd zouden willen zien in het jaar 1935 400.000.— voor «le uitvoering van het provinciaal wegen plan te besteden, indien tegen het eiiulo van het jaar blijkens de alsdan bekende gegevens de financieele vooruitzichten zulks naar ons oordeel zouden toelaten. Wij zijn van meening, «lat dit inderdaad hel geval is, zoodot wij in de voorlig gende hegrooting mot «le besteding van een bedrag van 400.000.over liet jaar 1935 hebben rekening gehouden. Mede in veilmnd met het bovenver melde dient het door ons in meerge noemde voordracht vermelde werk programma voor 1935 en 1936 in zake do uitvoering van hot provinciaal wegen- plan ccuige wijziging en aanvulling te ondergaan. Zoodra overeenstemming is bereikt inzake de overneming van dc brug over de 's-Gravelandscno vaart, welke brug een onderdeel vormt van den weg van Loenen naar Hilversum (weg nr.. 2), zal tot «Ion bouw van eene nieuwe brug worden overgegaan. Deze bouw zal wellicht nog ten laste van liet dienst jaar 1935 kunnen worden gebracht. Ook in het jaar 1936 zal nog aan de vol tooiing van «le verbetering van den zooeven vermelden weg moeten worden gewerkt. Voorts zal in hot jaar nog een aan vang kunnen worden gemaakt met do verbetering van het westelijk einde van den weg de Meern—Oudewater (weg nr. 5), welke verbetering tol nu achterwege is gebleven, omdat het daaraan aan sluitende gedeelte in de provincie Zuid- Holland, de Haaatrechtsche dijk, onver beterd was gebleven. Naar wij verne men zullen «le noodigc werken aan den Haastrechtschen dijk binnenkort wor den ter hand genomen: in verband hier mede verdient het aanbeveling, «lat het in Utrecht gelegen weggedeelte, dat aan dezen dijk aansluit, eveneens verbeterd wordt. Tenslotte stellen wij ons voor de ver betering van «len weg nr. 16, lngonsehe veerVoenendanl, voort te zetten en zoo mogelijk met do verbetering van den weg nr. 4, Woorden—Montfoort, een aanvang te maken. (Ongecorrigeerd). AANRANDING SOEST. Door dc politic olhierlis op heeterdaad betrapt J. P. uit Utrecht, die zich aan aanranding schuldig maakte. De politie heeft reeds 6 maanden ge tracht hem te pakken te krijgen, maar door zijn sluwe optreden, wist hij nog altijd den dans te ontspringen. Thans is hij voor den officier van justitie ge leid. Bekensteinselaan 10 Telefoon 543 Amersfoort 3 groote toonzalen met 28 modelkamers 7 étalages Groote verscheidenheid. Pracht dessins. Concurreernde prijzen. Komt U even onze speciale deken-étalage zien!!! OPLICHTING TE SOEST SOEST. Naar aanleiding van een onderzoek ingesteld door den contro leur bij de werkverschaffing, steunver lening en maatschappelijk hulpbetoon heeft de politie alhier gearresteerd J. de G. verdacht van valscheid in geschrifte en oplichting. De G. heeft bij de steun verlening enz. inkomsten die hij had vcggavegen en zoodoende de gemeente en het Rijk in een half jaar tijds voor ruim G0Q.— opgelicht. Hij is ter beschikking van den officier .van justitie gesteld. „Wat denk jij van de candidaten die er gesteld zijn?" „Dat ik van harte dankbaar ben, 'dat er maar één gekozen kan worden."

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3