Amersfoort Belastingverhooging en loonsverlaging De begrooting aangenomen 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 14 NOVEMBER 1935 GEMEENTERAAD SALARISHERZIENING HET MINST KWADE Vrijheidsbond tegen de geheele begrooting omdat de belas* ting wordt verhoogd Loonsverlaging van 5 pCt. thans voorkomen? Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Woensdag 13 Nov. des middags 2 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden. Na opening der vergadering wordt voortgegaan met de behandeling der begrooting voor den gewonen dienst. Ondersteuning aan be hoeftigen De heer Spiekermann (R.K.) liceft gevraagd of bii het bepalen van de vergoeding voor armlastige krankzin nigen een bepaald systeem wordt ge volgd en daarop is geen antwoord ge geven. Wethouder Thien (R.K.) deelt me de. dat de bijdrage wordt vastgesteld op grond van een onderzoek naar de omstandigheden van het gezin. Aan de vaststelling van die bijdragen zal spr. de meest mogelijke aandacht schenken. Hierna wordt de begrooting Kapitaal- dienst zonder discussie afgehandeld. De heer Huslage (S.D.) vraagt of het mogelijk is tusschentijds de af schrijvingspercentages te herzien. De Voorzitter: We moeten eerst het voorstel bezien, maar theoretisch is het mogelijk. De verschillende voorstellen door B. pn W. in hun aanbiedingsbrief gedaan worden aangenomen. Personeele Belasting wordt verhoogd De heer van Gent (V.B.) heeft ernstig bezwaar tegen verhooging der opcenten voor de Pers. belasting. 1-lij vreest er toeneming voor van de werk loosheid en zal tegen stemmen. De heer van Galen Last (C.H.) heeft ook ernstige bezwaren tegen dit voorstel. De heer Bakker (V.B.) zal tegen de heele begrooting stemmen als dit voorstel blijft gehandhaafd. De heer Spieker mann (R.K.) heeft ook ernstige bezwaren maar na het rustige betoog van den wethouder lijkt het hem beter er voor te zijn. De heer van Tellingen (Amersf. Belang) is ook tegen belastingverhoo ging. De heer Hu si age (S.D.) vraagt waaruit de heeren dan dit bedrag wil len dekken, als de verhooging niet wordt aangenomen. De heer Waterloo (K.P.D.) sluit zich hierbij aan. De heer Graaff (A.R.) heeft zich altijd bii de democratische loonpolitiek aangesloten. Maar thans is het anders. Als hii moet kiezen tusschen belasting verhooging en loonsverlaging. dan kiest hii het laatste. Een geschoold ar beider in dienst der gemeente gaat bo ven het loon van gelijkwaardige arbei ders bii het Rijk. de Spoorwegen, en in het vrije bedrijf. We hebben f 22.500 noodig en die kunnen we krijgen door 21/» pet. te korten op de loonen. Op deze basis wil spr. het overleg voort zetten. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 15 tegen 10 stemmen, zoodat de opcenten Pers. belasting ver- hoofd worden. Tegen: Stadig, van Tellingen. Bak ker, Bennenga. van Galen Last. van Gent. Graaff. van Nieuwenhuizen. Rui tenberg. Smeetink. Herziening van de salarissen De Voorzitter stelt thans aan de orde: 9. Voorstel van B. en W. betreffen de herziening der jaarwedden van het gemeente-personeel. De heer Ruitenberg (V.D.) gaat na het gehoorde met het voorstel mee, maar hii betreurt, dat B. en W. zijn teruggekomen op den post inzake de inspecteurs. In het Georg. overleg is er nog al tegen geprotesteerd, maar uit ondervinding weet spr. dat het wel wenschelijk zou zijn. dat deze men- schen in een andere klasse zouden komen. In andere plaatsen wordt de arbeid der Bouwinspecteurs meer ge waardeerd. Hun arbeid is niet. plezie rig. en dat er wel eens wrijving is. is te begrijpen. Tb zijner tiid zal spr. nog eens op deze zaak terug komen. De heer Bennenga (C.H.) meent, dat het moeilijk is te voldoen aan bei de brieven van den ministeer tegelijk. Daarom is liet goed gezien thans den brief van 25 Mei te behandelen. Wan neer de loonen van een algemeen standnunt worden herzien, kunnen uit zonderingsposities worden herzien. Spr. wijst er op flat de machine- schrijfsters te hoog worden bezoldigd en men was het daar algemeen over eens. Als het noodie is. dan moet men wijzigingen aanbrengen, dat is beter dan zich om bijkomstige redenen er tegen te verzetten. In deze gemeenti worden ceen excessen on salarisgebied aangetroffen, maar men had toch in nader overleg met de Raadscommissie moeten treden. Spr. vereenigt zich met de aange brachte correcties. De loonen kunnen zeer wel de vergelijking met andere loonen weerstaan. De heer van Gent (V.B.) meent dat uit het schrijven van Ged. Staten een herziening der salarisregeling wel dringend noodig is. Trouwens B. en W. hebben al meermalen een herziening toegezegd. Spr. kau zich in het alge meen met het voorstel verecnigen. om dat de salarissen nog voldoende uit steken boven het vrije bedrijf. Daarbij hebben de gemeentewerklieden nog vele voordeden. Ze hebben het heele jaar werk en twee weken vacantie, ze hebben een mooie gelegenheid pen sioen te krijgen. Zo hebben geen regen en ook geen vorstverzuim. Op twee punten volgen B. en W. de wenschen van den i^inister niet. In de eerste plaats ten opzichte van den concierge. B. en W. zeggen, dat de minister geen juist inzicht heeft in de taak van den concierge, wiens werk overeen komt met dat van een kamer bewaarder. Spr. begrijpt die positie ook niet en wil gaarne inlichtingen. De positie van de Inspecteurs bij Bouw- en Woningtoezicht moet worden herzien. B. en W. hebben dan ook een voorstel gedaan, maar het Georg. Over leg wijst dit af en B. en W. zijn direct bereid zonder eenige motiveering dit over te nemen. Spr. begrijpt niet waar om B. en W. er zoo gauw op terugko men. Hii acht zich bevoegd die heeren te kunnen gadeslaan in het werk. dat ze verrichten en hii heeft altijd den indruk gekregen dat ze een zeer nete lige positie bekleeden. Noodgedwongen moeten die heeren ons den wee wel eens versperren. Zij doen dat altijd op een behoorlijke en redelijke wijze. In verband met het. vele werk, dat zij heb ben gedaan voor de samenstelling der Bouwverordening is het wel zeker, dat de heeren een slaris ontvangen als in andore plaatsen. De heer van Tellingen (Amersf. Belang) wijst er op. dat een der ma- chineschriifsters al 17 jaar in dienst is der gemeente. Zij zal nu 5 jaar moe ten werken met. elk iaar een teruggang van f 100. Dat lijkt spr. voor zoo iemand niet plezierig. Zii heeft steeds naar een pensioengrondslag van f 1683 moeten betalen en zal nu overgaan tot f 1100. Is het niet mogelijk haar te benoemen tot klerk. De heer Waterloo (K.D.P.) zegt. dat salarisherziening en loonsverlaging aan de orde van den dag zijn. Dat vindt zijn oorzaak in de aanpassings politiek van de Regefring, maar we blijven draaien in den vicieusen cirkel. De salarispost blijft beschouwd als de sluitpost der begrooting. Er moet f 5000 worden gevonden en de minst bezol digden worden het meest gekort. Als er verlaagd moet, worden dan gelijk over de geheele linie. In het Georg. Overleg waren alle organisaties er tegen. Het blijkt, dat er geen excessen zijn en daarom kan spr. niet meegaan met het voorstel. Te meer niet. daar nog lang niet zeker is. dat de 5 pet. van den minister er niet zullen komen. Bij deze bezuinigingen heerscht toch maar al te veel het domme potlood. B. en W. geeft in overweging deze salarisherziening weer in bespreking te geven bii het Georg.Ovcrleg en te trach ten daar tot overeenstemming te ko men en deze niet in te voeren voor vast staat, dat de 5 pet. van den minis ter niet zullen worden ingevoerd. De heer Frcmouw (S.D.) bestrijdt den heer Graaff. waar deze heeft be toogd dat de loonen hier hooger zijn. Hii wil dus nog verder gaan dan de minister, die de loonen hier niet te hoog vindt. De loonen moeten niet op en neer gaan met de conjunctuur, er moet eenige vastheid zitten in de loonen. De minister heeft bepaald, dat het salaris van den concierge moet worden ingedeeld bij de bode's. Hieruit blijkt wel hoe met ruwe hand is ingegrepen. De functie van concierge is inderdaad gelijk aan die van Kamerbewaarder bij het Departement. De loonen van de schalen 6. 7 en 8 moeten worden gebracht in één schaal, zoodat de machinist bii de waterlei ding geliik komt met een gewoon ar beider. Deze loonherzicning wordt niet al leen afgewezen omdat ze wordt opge legd. maar ook om billijkheidsoverwe gingen. De lagere loonen zullen wat naar beneden moeten en het hooger personeel boven f 3000 krijgt er iets bii. Dit leidt er niet toe de stemming onder het personeel te verbeteren. De loonen van het overheidspersoneel zijn steeds achteraan gekomen bii de loo nen van het particuliere bedrijf en het gaat niet oo ze nu te verlagen met een beroep op het particuliere bedrijf. Spr. geeft, in overweging de motie van het Georg. Overleg, die met alge- meene stemmen is aangenomen, te aanvaarden. De Voorzit te r: Met algemeene stemmen, dat wil zeggen alleen van de organisaties. De heer Graaff (A.R.) vindt het niet zoo bevreemdend, dat de salaris sen omlaag moeten. Ilii weerspreekt, dat het tot sluitpost dient of tot bezui niging. In de Raadscommissie voor het Georg. Overleg was men het algemeen eens met het standpunt van B. en W. Spr. betreurt dat het college is terug gekomen van het voorstel de salarissen bij het Bouw- en Woningtoezicht be treffende Hii zal voor dit voorstel stemmen. Dat door deze narticole regeling men het lager personeel omlaag brengt ten nchocve van het hoogere personeel acht hii onjuist. Dit is alleen om te komen tot een hetere regeling. De heer Fremouw (S.D.) heeft in de Raadscommissie voor het Georg. Overleg geen ander geluid laten hooren dan hii hier beeft laten hooren. Als de heer Graaff dat hier naar voren wil brengen gepft hii een geheel verkeerde voorstelling van zaken. De lieer v an Gale n Last (C.H.) herinnert er aan. «lat hii bii verschil lende posten heeft aangetoond, dat er bezuinigd kan worden. Voorstellen heeft hii niet gedaan, omdat het lteter is het aan R. en W. over te laten, i De heer Hu sla ge (S.D.) betoogt. lat de soc. democraten gewoon zijn dekking aan te wijzen. Bii de discussie over de kweekelingen heeft de heer Fremouw dan ook gezegd desnoods de Pers. Belasting nog meer te willen ver- li oogen. De heer v. d. Linden (R.K.) meent, dat voor al het gemeentebelang in het oog moet. worden gehouden. Vergelij king met het plaatselijk loonpeil kan fout zijn Wat de hoer Graaff heeft ge zegd over de Raadscommissie voor het Georg. Overleg, daarmee kan spr. in stemmen. Laten we het voorstel aan vaarden om de 5 pet. bezuiniging af te wijzen. De heer Bennenga (C.H.) schaart zich achter de heeren Graaff en v. d. Linden on verbaast zich er over dat de heeren thans een geheel ander stand punt hebben ingenomen. Wethouder X o o r d e w i e r (S.D.) wijst er nadrukkelijk op. dat hij steeds op den voorwond heeft gesteld, dat hij tegen het voorstel was. De heer Freraouw (S.D.) sluit ziel» daarbij aan. De heer Graaff (A.R.): Dan is h'et een afschuwelijk misverstand geweest. Wethouder Thien antwoordt Wethouder Thien (R.K.) zegt. dat B. en W. van mecning blijven, dat het voor de gemeente cn voor de werklie den liet beste is het voorstel van B. cn W. te aanvaarden. Zii kunnen dan bij den minister sterker staan hii de weer legging de 5 pet. in te voeren. Dat de minst draagkrachtigen het meest moeten lijden is onjuist, hetgeen spr. in procenten weergeeft. De laagste groepen zijn juist bet minst gekort. Dat de hoogere ambtenaren meer zou den verhoogd worden is eveneens on juist. Het is heel goed te doen blijken van waardeering voor. bepaalde ambtena ren: maar er zijn wel meerdere ambte naren die met meer of minder recht kunnen beweren te laag bezoldigd te ziin. Dat B. en W. hun voorstel inzake Bouw- en Woningtoezicht hebben terug genomen acht snr. iuist daar liet niet goed is bepaalde ambtenaren naar vo ren te brengen. Beïer is bet dit na te gaan als de geheele regeling op de helling komt. De heer van Tellingen (Amersf. Belang) bepleit nogmaals de belangen van een der machinesehriifsters. Wethouder Thien (R.K.) kan de nadeelige gevolgen voor deze persoon niet ontkennen, maar de oplossing die. de heer van Tellingen vraagt, is zoo niet te geven. Overgaan naar een an dere groen geschiedt op grond van prestatie. De heer Fremouw (S.D.) zou wil len. dat de maehineschriifstcrs op 25-jarigen leeftijd in de groep van klerk worden opgenomen. Wethouder Thien (R.K.) vindt dit bezwaarlijk, liet kan slechts gaan na toetsing der kwaliteiten. De instelling der nieuwe loon? groep 5 wordt aangenomen met 15 tegen 10 stemmen. Tegen: Beaufort, Waterloo en de 8 sociaalsdemocraten. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 15 tegen 10 stemmen. Tegen: de sociaalsdemocraten en Waterloo en Beaufort. De begrooting wordt daarna aangenomen met 20 tegen 4 sterns men. De heer Graaff was even afwes zig, Tegen: van Gent, Bakker, Smeitink, van Tellingen, De post onvoorzien bedraagt ruim 22,000. Het gebruik van ges meentegrond 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe verordening tot heffing van rechten voor het ge bruik van openbaren gemeentegrond enz. De heer Spieker mann (R.K.) herinnert er aan. dat het juist 10 jaar gelden is. dat de binnenstad werd ver beterd. Toen is toegezegd, dat afge stane stoepen en gronden niet zouden worden belast. Het spiit spr. dat men thans zoo ver niet is gegaan. De heer Spiekermann die zeer slecht is te volgen, betoogt, nog. dat bij deze verordening liet venijn zit in den staart. Do heer van Gent (V.B.) meent, dat het bedrijfsleven geen enkele ver hooging der lasten meer kan dragen. Door het heiasten van oorspronkelijk in eigendom om niet overgedragen grond zai men krijgen, in de toekomst, dat niemand meer daartoe bereid is. Door het belasten van rijwiclrekkcn zal men verkrijgen, dat deze rekken verdwijnen. Wethouder Thien (R.K.) zegt, dat de beweringen van den heer van Gent door B. en W. niet geheel voor hrtn re kening kunnen worden genomen. De precario-rechten zijn al heel oud en waar de minister een besluit heeft uit gevaardigd dat alle verordeningen aan ziin goedkeuring moeten worden on derworpen spreekt het toch vanzelf, dat B. en W. de verordening aan de veranderde omstandigheden willen aan passen. Fiscaal levert deze verordening weinig op. Wethouder Noordewier (S.D.) wijst er op. dat voor plaatsingvan benzinepompen graag betaald zal wor den. Bovendien ziin andere punten aanmerkelijk verlaagd. De heer van Gent (V.B.) is dank baar voor de gegeven toelichting, maar betreurt het dat er geen beroepsin stantie Is. De heer Bakker (V.B.) wijst er op. dat betaald moet worden voor het ma ken van vaste inritten. Is het de bedoe ling. dat ook voor nieuwe huizen moet worden betaald. Wethouder Noordc w i e r (S.D.) Als het een bestaand huis is moet er voor worden betaald. Wethouder T hie n (R.K.) meent, dat iemand, die zich bezwaard voelt, wel in beroep zal gaan bij B. en W. Per amendement wordt met 13 tegen 11 stemmen besloten, dat vrijwillig af gestane gronden in 25 jaren niet zullen worden belast. De heer van Gent (V.B.) vraagt wat men verstaat onder een element. Wethouder T h i e n (R.K.): Ken aan tal elementen vormt een batterij. Nu is bet de bedoeling elke automaat te be lasten. niet elk laatje. De Voorzitter: Is u tevreden met bet antwoord van onzen batterijcom mandant. De heer Waterloo (K.D.P.) be pleit verlaging van het recht voor rij- wielrekken. Dc heer Hu sla ge (S.D.) zegt. dat de bedragen aan den lagen kant zijn genomen. Als er in de praktijk onbil lijkheden blijken, kan er nader over gepraat worden. Wethouder Thien (R.K.) sluit zich hierbij aan. De heer Waterloo (K.D.P.) kan zich er dan mee vereenigen. Dc verordening wordt aangenomen met algemeene stemmen. 4. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van dc verordening voor de in richtingen voor Handclonderwijs. Wordt aangehouden. 5. Voorstel van B. en W. tot ver huring van liet pekel lokaal van het openbaar slachthuis. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een dading met de N.V. Ne- derlandsche Hotel Maatschappij geves tigd te Amsterdam. Wordt aangehouden. 7. Afwijzend advies van B. en W. inzake het wegnemen van de stoep vóór het perceel Krommestraat 70 (v.m. muziekschool). De heer van Tellingen (Amersf. Belang) drukt ziin spijt uit. dat het niet kan gebeuren om dc hoogo kosten, maar hii kan zich met dit advies ver ecnigen. Het voorstel wordt aangenomen. 8. Reclames en ontheffingen straat- en rioolbelasting dienst 1935. Aangenomen. 10. Ontheffingen en reclames straat- en rioolbclasting dienst 1934. 11. Ontheffing schoolgeld Handels dagschool dienst. 193-11935. Dc punten 10 en 11 worden aangeno men. Daarna sluiting BEKENDMAKING HET BALLET JOOSS KOMT WEER Donderdag 21 November in Grand Théatre Donderdag 21 November wacht ons een van de belangrijkste gebeurtenissen op kunstgebied. Het ballet Jooss, dat wij het vorige j„ar voor het eerst in Amersfoort introduceerden, zal dan terugkeeren cn in het Grand Théatre een nieuw pro gramma geven, aangevuld met de beste nummers van het oude répertoire. Zooals men weet zijn dc studio's van Ballet Jooss en van het dansinstituut Jooss thans gevestigd in Zuid-Engeland in Dartington-Hall, bij de stad Totness. Dartington-Hall is een stichting van den maeceoas Elmhutst. Deze stichting heeft ten doel om jonge begaafde mcnschen van alle nationaliteiten rangen en stan den in de gelegenheid te stellen zich ge heel te wijden aan die kunsten en weten schappen waartoe zij zich geroepen voe len. Men vindt er scholen, en instituten op elk gebied. De familie Elmhurst, na het zien vait d_* opvoeringen van „De groene Tafel" te Londen, stelde zich on middellijk met. Kurt Jooss in verbinding, en vroeg hem zijn dansinstituut naar Dartington-Hall over te plaatsen, hein te vens alle mogelijke middelen ter beschik king stellende om zijn idealen op de meest serieuze en zekere manier te ver wezenlijken. Thans bezit de dansschool van Jooss te Dartington-Hall 3 studio's, een eigen schouwburg en een openlucht theater. Hier beeft Jooss zich dezen zo mer voorbereid op zijn nieuwe wereld tournee. Behalve enkele van de beste krachten van vroegere tournees, heeft Jooss eerf' aantal jonge talentvolle dan sers geëngageerd, w.o. ook twee Holland sche. Naast het oude répertoire, z.a. „Dc groene Tafel Bal in Oud Weencn, Pa vane, Wereldstad en de Verloren Zoon, brengt hel ballet Jooss dit seizoen 3 nieuwe Balletten met als „Pièce do mi lieu een nieuw dansdrama „De Spiegel" dat ontleend is aan de hedendaagsche samenleving. De beide andere balletten boeten: Ballade, (renaissance Ballet) en Heden... speelt Johann Strauss, een vroolijke Weensche geschiedenis uit het einde van de vorige eeuw. Deze beide laatste balletten zijn rijk gecostumeerd, in dc eigen ateliers van Dartington-Hall zijn dezen zomer onder leiding van den Russischen kunstschilder Georg Kirst'a en den bekenden opera-ensceneur Heinz Heckroth niet minder dan 140 costuums vervaardigd. Waar zijn de Postvliegers? Hoeveel dagen zijn ze onderweg 2 Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van F. Boels om ecii verlof B in het perceel Kamp 35. BRIDGECONCOURS Voor Amersfoortsche bleekneusjes Men verzoekt ons opname van het vol gende: Naar wij vernemen laat de inschrijving voor het Zaterdagavond te houden brid geconcours van de Bridge-Club „Amers foort" nog veel te wenschen over. Dat is wel zeer te betreuren, daar liet wordt ge organiseerd ten bate van de afdeeling Amersfoort van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstcllings- cn Va cantickolonies. Voor een zoo prachtig doel moet toch een eenigszins belangrijke bate kunnen worden afgedragen en gaar ne doen we een beroep op de vele Amers foortsche bridgers om hieraan mede te werken. Vele dames cn heeren beoefenen dit spel cn gewoonlijk ontbreken zij niet bij een drive of een concours. Waarom dan nu niet ingeschreven? Men bezorgt zich zelf een aangenamer) avond cn men steunt een goed doel. De inschrijving is nog opengesteld tot Zaterdag a.s. des v.m. 12 uur. Men geve zich dus op. FRUIT- EN GROENTENVEILING 13 November Druiven 1112 ct., goudreinet 919 ct., bellefleur 710 ct., Groninger kroon 9— 12 ct., jasappel 6—8 ct., sterappcl 912 ct., Bramley Seedling 8—10 ct., Present v. Engeland 13li ct., Zwijndrcchtsche wijnperen 1112 ct., maagdeperen 11—12 ct., kassnijhooncn 2527 ct., kas-princes- seboonen 50 ct., spinazie 1016 ct., sprui ten 811 ct., uien 2728 ct., bloemkool 45 ct., roode kool 4—7 ct., gele kool i -8 ct., groene kool 13—80 ct., boerenkool 21— 26 ct., knolseldcric 2042 ct., andijvie 6 13 ct., sla 57 ct., prei 6—11 ct., peterse lie 1118 ct., selderie 1118 ct. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gister avond 157 wagens aangevoerd. ORANJE-VEREENIGING SOESTERKW ARTIER Het bestuur thans definitief samengesteld. Het ledental tot 187 gestegen Gisteravond werd in het parochie huis aan de Paulus Borstraat, dc eerste ledenvergadering gehouden van de Ora njevcreeniging „Soestcrkwart ier" De opkomst was buitengewoon goed, waarover Voorzitter C. v. d. Brink zijn vreugde uitsprak. Spr. deelde mede dat op de oprichtingsvergadering 105 gezin nen als lid waren toegetreden, dit aan tal is inmiddels gestegen tot 187 (ap plaus). Dit aantal moet vanzelfsprekend grooter worden, want we kunnen toch zeker in dit kwartier 400 a 500 leden hebben. Voor een goed werkende Oran je Vereeniging is een goed bestuur noo dig en vooral een goede Voorzitter. Het Comité heeft als candidaat gesteld de heer J. H. Veenkamp, terwijl vanuit dc vergadering de heer R. A. kcijzcr werd gecandidateerd. Na stemming werd de lieer J. II. Veenkamp tot Voorzitter gekozen. Tot bestuursleden werden gekozen dc heer R. A. Keizer, C. v. d. Brink, G. Kap penberg. J. J. Feiten, G. J. A. Vcrweij, G. J. Munster, W. J. Jansen en G. Nieuwborg. Een 10-tal personen gaven zich op als propagandist voor aanwerving van nieuwe leden. Enkele personen maakten van de rondvraag gebruik. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: J. II. Veenkamp, Voorzitter. R. A. Kcijzcr, 2e Voorzitter. G. J. A. Ver- weij, le Secretaris, G. Kappenberg. 2e Secretaris, G. Xieuborg, ie Penning meester, J. J. Feiten, 2c Penningmees ter. C. v. d. Brink, W. J. Jansen en G: J. v. Munster. Commissarissen. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentrale, behalve de programma's der beide Ilollandsche zenders, die der /olgendc buitcnlandschc zendstations door: 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.356.20 Droitwich. 6.206.50 Keulen. Gram. Uitz. A.R.C. Diversen. London Regional Nieuwe Uitgaven Door de „Vereeniging van hroedcrijcn en pluimvecfokbedrijven in Nederland" is dezer dagen een uitgave verschenen onder den titel „Wij doen een beroep op u". In deze brochure, waarmede licht ge worpen wordt op de kunstmatig gescha pen moeilijkheden voor dc pluimvee houderij, wordt tevens op dc onhoud baarheid van dezen toestand gewezen. In hooge mate zijn daarom van belang de artikels die overgenomen zijn van dc „Nieuwe Rotterdam-cbe Courant" en het „Algemeen Handelsblad", alsmede een schrijven van de vereeniging aan den Minister van Landbouw. -10.— -12.- BURGERLIJKE STAND Overleden: Willem Jansen, 44 jaar. echtgenoot van Willempje Dunk. Hoelof Hofmeijcr, 79 jaar, ongehuwd. Gehuwd: Coenraad Eijkelboom en Wil lempje Snijders. Jacobus van Herwaar den en Cornelia Rijndcrs. Arie Wallort cn Suzanna Meerbeek. Heintje Terpstra en Alida Schild. FAILLISSEMENTEN I)e arrond.-rechtbank te Utrecht heeft in staat van faillissement ver klaard: J. J. Bruckwildcr, sigarenwinkelier, te Utrecht, Ondiep 2. Recht.-comm. nir. D Kaars Sypesteyn. Curator mr. W. Th. D. A. van Eek, te Utrecht. Geëindigd zijn de navolgende faillis sement cn M. Kasius. veehandelaar, te Zegveld. Curator mr. A. F. v. d. Bosch, te Woer den; geëindigd door het verbindend .worden der eenige uitdcelingslijsi niet ecne uitkeering van nihil A. Hopstaken, caféhouder, te Utrecht, Kanaalstraat 217. Curator tnr. J. M. A. Paling, te Utrecht; geëindigd door op heffing wegens gebrek aan actief. J 5 5f S 1 13.11 9.11 13.11 9.11 10.11 11.11 Amsterdam Praag Rome Athene Mersamatrut' Cairo Gaza Bagdad Boeshir Dfask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyah Rangoon Rangkok Aiorstar Singapore Mertan Batavia Vertrek van het eerstvolgend post» vliegtuig van Amsterdam op 16 No vember. -i 3- 5 CS 13.11 12.11 11.11 10.11 13.11 9.11 13.11 9.11 KLEEDING, SCHOEISEL EN DEKENS GEVRAAGD! Woensdag komt de wagen 1 van den Bond van Barms hartigheid langs de huizen Het is zoo langzamerhand een tradi tie geworden, dat tegen den winter bij degenen, die iets kunnen missen, wordt aangeklopt om kleeding, schoeisel en dekens voor hen, yic deze onmisbare dingen door den nood der tijden niet hebben. Deze traditie van den Bond van Barmhartigheid, die zich telkcnjare met de inzameling van dc verschillende goederen belast en later met dc distri butie aan die gezinnen, die na onder zoek daarvoor in aanmerking blijken te komen, handhaaft deze traditie geluk kig ook dit jaar! Gelukkig, omdat het werk dat deze bond doet dit jaar nóg minder gemist kan worden dan vorige jaren, gelukkig óók omdat tientallen gezinnen reikhal zend uitzien naar het bericht, dat zij ook wat kunnen krijgen van hetgeen is ingezameld. Lezers en vooral lezeressen, wij ho pen, dat ge ecnig idee zult hebben van hetgeen het beteckent bij barre koude geen voldoende klcedfng te hebben, bij nat weer geen behoorlijk schoeisel te kunnen aantrekken, wat het is des avonds door gebrek aan dekens zelfs in bed geen verwarming te kunnen vin den. Moeders, die zelf haar kinderen goed gekleed naar school kunnen zenden, die 'b avonds haar kleinen warm kun nen toedekken, op u wordt in de eerste plaats een beroep gedaan ter verzach ting van het leed van die kinderen, wier moeders hun niet kunnen geven wat zij noodig hebben! Wanneer gij kleeding voor volwas senen kunt missen, gooi ze niet weg, doch bewaar ze, kijk of ze nog bruik baar zijn en geef ze aan den Bond van Barmhartigheid, die er een beetje vreugde mee zal brengen daar waar sedert lang geen vreugde is geweest. Woensdag a.s. zal de wagen van den Bond van Barmhartig heid door onze stad gaan. In dien go iets bestemmen wilt voor dit goede doel. wordt men verzocht dit even op te geven aan het Jongenshuis van hef Le ger des Hcils, Emmalaan 18, Tel. 270, of aan het Leger des Hoils, Langefetraat 94. De wa gen zal dan bij u kouten om de goederen af te halen! Indien ge niet tevoren kunt opgeven nf go bruikbare kleeding, schoeisel of dekens kunt missen, wordt men ver zocht deze voor Woensdag a.s. gereed te loggen, opdat «In wagen hot bij zijn rondgang kan meenemen. Men weet niet. hoeveel er zal binnenkomen, doch wat wèl bekend is, is dat er véél noo dig is! Moge een tweede rit noodig blij ken Belanghebbenden worden verzocht geen verzoekschriften te zenden en daarmede te wachten tot nadere mede- deelingcn volgen. EIERMARKT BARNEVELD BARNF.VKLD. Aangevoerd 530.000 eieren. Witte eieren 5.30—5.60, bruine eieren 5-506.10, eendeneieren 2— 2.30. Handel nogal vlug.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5