de eemlandeq WINST VOOR LABOUR GUERILLA BIJ MAKALLE St. NICOLAAS bij RAMSELAAR 4000 FIAT GARAGE MOLENAAR K.L.M. materieel Vrijdag 15 November 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34 e Jaargang No. 118 Belangrijke slinking van het aantal stemmen, uitgebracht op de nationale candidaten bij de Britsche verkiezingen BALDWIN BLIJFT AAN 'T BEWIND NIEUWE ONLUSTEN IN EGYPTE HEVIGE SPANNINGEN IN EGYPTE Firma M. A. RAMSELAAR NEDERLAND EN DE SANCTIES Belangrijkste Nïeo ws Licht op 4 uur 36 min. AMEPSFOOR15CH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS per j maanden voor Amersioort 1.95; per maand 0.65; per - week met gratis verzekering tegen ongelukken) 1 0.15. Binnenland ran cc per post per 3 maanden 2.85. Afzonderlijke nummers t 0.05 POSTREKENING 47910 TELEFOON INTERC. 513 PRI K 11FR AnVFRTPNTlFN l~«"egels i 1.05 met «nbegnr van een Lew. snummerl ütlH AUVt:Hlt:Nllt:N clke regcl mm o.25 Licldadigheids-advertentién voor di helft van den prijs. Kleine Adverientiën „KEITJES" bij vooruitbetaling 15 regel* 50 cent, elke regel meer 10 cent. driemaal plaatsen t 1.—. Bewijsnummer extra f 0.03| De regeering profiteert van het thans bestaande kiesstelsel „Bescheidener" meerderheid Met meer spanning dan gewoonlijk ziet Engeland het eindresultaat van den korten, doch feilen verkiezingsstrijd te gemoet, die door alle partijen als ge volg van de omstandigheden, waaron der de verkiezingen zijn gehouden, met groote intensiteit is gevoerd. De belangstelling voor de uitslagen was dan ook zeer groot en vooral in het Londensche West End hadden vele groote restaurants in de buurt van Pic cadilly „election suppers" georganiseerd waarbij de bezoekers voortdurend van de uitslagen op de hoogte werden ge houden aan de hand van de radio-uit- zcnding der B.B.C. Bijna overal, waar de candidaten der nationale regeering zich gehandhaafd hadden, was hun meerderheid echter aanzienlijk geslonken. Vele uitslagen toonden tal van conservatieve verliezen aan de Labour Party. Een belangrijke overwinning hehaalden de conservatie ven in Lancashire. ITier word de leider der oppositioneele liberalen, sir Herbert Samuel, verslagen door den conservatie ven candidaat Minto Russell. Te Birmingham werden eenigen der voornaamste conservatieve leiders en ministers herkozen, n.l. Locker Lamp- son, sir Austen Chamberlain en de kan selier van de Schatkist Neville Cham berlain. Dc ondcr-staatssecretaris van het luchtvaartministerie sir Philipp Sas- soon werd eveneens herkozen. Te Ply mouth werden de nationale candidaten Lady Astor (conservatief) en Hoare Be- lisha (nat.-liberaad) herkozen. Van de Labour-1 eiders is sir Stafford Cripps te Bristol herkozen tegenover don nationalen Labour-candidaat Church. Te Barnley boekte Labour een aardig succes, doordat de Labour-candidaat Burke dezen zetel heroverde op admi raal Campbell, die in 1931 wijlen Arthur Henderson hier verslagen had. De voor zitter van den Londenschen graafschaps raad veroverde te Hackney een zetel op de conservatieve miss Graves. Te Man chester werd een conservatieve zetel veroverd door den voormaligen Labour- minister Clvnes, terwijl te Sheffield de oud-Labourminister van marine Alexan der eveneens een conservatieven zetel veroverde. Een teleurstelling in Labour-kringen is, dat de oud-Labourminister van ar beid, miss Margaret Bondfield, er niet in geslaagd is te Wallsend de conser vatieve miss Ward van haar zetel te verdringen. Ook de conservatieven ken nen echter dergelijke teleurstellingen. Zoo heeft de zoon van Winston Chur chill, Randolph Churchill, het tegen zijn Labour-tegcnstander moeten afleggen en heeft te Dartford de nationale candidaat Malcolm Campbell, de bekende motor renner en wereldkampioen, van wiens populariteit men zich in conservatieve kringen zooveel had voorgesteld, den conservatieven zetel moeten afstaan aan dpn vakvereenigingsleider Green. Ten slotte is dc leider der communistische partij, Harry Pollitt, er in zijn district niet in geslaagd den Labour-zetcl te ver overen. In zijn Londensch district Poplar werd de grijze, onlangs afgetreden lei der der Labour Party, George Lansbury, «net groote meerderheid herkozen. De minister voor de dominions, J. II. Thomas, nationale Labour-groep, werd eveneens herkozen. Van de nationale Labour-groep werden voorts herkozen de staatssecretaris voor Schotland. God frey Collins en de civiele lord der ad miraliteit' Kenneth Lindsay. Ondanks het nachtelijk uur bleef het publiek bijeen op alle plaatsen in tie open lucht of in localiieifen, waar de uitslagen bekend werden cremaakt. Dc stad had een bijna feestelijk aanzien en het verkeer op de drukke knooppunten moest evenals overdue worden geregeld. Ook de onlangs gekozen leider van de Labour Party, majoor Attlee. die Lansbury als zoodanig opvolede. werd herkozen. Voor het eerst zullen een moeder en haar zoon tezamen zitting hebben in het Lagerhuis: lady Astor en haar zoon W. W. Astor. die beiden candidaat der conservatieven waren, werden gekozen Nader wordt gemeld: Wanneer men de door de recee» ringspartijen in de verschillende districten, waarvan de resultaten bekend zijn. behaalde stemmen samentelt, blijkt, dat dc regee- ringspartijen (tot vanochtend 7 uur) 4.634.529 stemmen hebben behaald, tegenover dc onnositie 4.342.948 stemmen Indien in bet Vereenisde Koninkrijk derhalve volgens het stelsel der evenredige vertegenwoordiging zou zijn ge. stemd, zou het verschil tusschen de regeeringspartijen en de oppo. sitie ongeveer 6 a 7 pCt. hebben bedragen en zeer zeker geen meer» derheid van 97 zetels (18487). Merkwaardige vergissingen Het is gebleken, dat hier en daar merkwaardige vergissingen zijn voorge komen. Sommige stemgerechtigden wa ren niet ingeschreven en hadden geen oproeping gekregen. Op enkele plaatsen waren kinderen naar dc stembus opge roepen. Zoo hebben een tienjarige jon gen te Edinburgh en een twaalfjarig meisje te Croxley Grcem hun stem uit gebracht. Verschillende zakenlieden hebben eerst hun stem uitgebracht in hun woonplaats en daarna in de plaats, waar hun zaak gevestigd is. Een vrouw heeft zich met een door een kiesorgani- satie ter beschikking gesteld vliegtuig van Londen naar Greenock in Schotland begeven om daar haar stem uit te bren gen. Vervolgens keerde zij door de lucht naar de hoofdstad terug om andermaal te stemmen. Te Watford was 's ochtends geen bus aanwezig, zoodat de kiezers naar huis moesten worden gestuurd. Vier menschen op leeftijd zijn in de stemlokalen plotseling overleden. Een Italiaansche colonne zou geheel vernietigd zijn Dc gevechten in de omgeving van Ma- kalle ontaarden hoe langer hoe meer in gevechten met alleenstaande groe pen, die dc Italianen niet in gesloten linie aanvallen. Een Abcssijnsche patrouille zou gis teravond een aanval hebben gedaan op een achterwaartsche verbindingslinie der Italianen naar Makalle en een Ita liaansche colonne volkomen vernietigd hebben. WILDE STRAATGEVECHTEN Geen aanleiding tot stap» pen van de Britsche regeering CAIRO, 14 November. Hedenoch tend trok een menigte van 1500 perso nen gewapend met stokken en boom takken op van Gizeli naar Cairo, doch zij werd door de politie tegengehouden, waardoor een verwoed gevecht ont stond. Een Britsch politic-officier was genoodzaakt van zijn vuurwapen ge bruik te maken, waardoor vier perso nen werden gedood. In den middag hebben wederom ver scheidene duizenden studenten, die zich hadden verzameld in de nabijheid van de universiteit, getracht de stad binnen te trekken. Bij de Abbas brug stiet de optocht op de polltie-afzet- ting, die onder bevel van een Engelsch politic-officier stond. Er ontstond een wild handgemeen, waarbij de politie zich genoodzaakt zag. van de vuurwapenen gebruik te maken. De menigte trok daarop terug, de doo den en gewonden medevoerende. Bij deze botsing zouden vier studenten ge dood en zes ernstig gewond zijn. Bij dc politie werden de Britsche officier en een Britsch sergeant zwaar gewond. Alle faculteiten zijn door de regee- ring voor den tijd van een week geslo ten. Op het oogenblik is het te Cairo weer rustig. Nader wordt gemeld, dat de Egyp tische regeering heden in buiten gewone zitting is bijeengekomen in verband niet den gespannen poli ticken toestand. Besloten werd, dal de universiteiten met ingang van Zondag' een week lang gesloten zul len blijven, indien niet alle studen ten uiterlijk Zaterdagmorgen weer op de colleges zijn verschenen. NOBELPRIJS VOOR NATUURKUNDE STOCKHOLM, li Nov. (A.X.P.). De Nobelprijs voor Natuurkunde voor het jaar 1935 is toegekciid aan prof. Chad- wiclc to Cambridge. De Nobelprijs voor litteratuur wordt dit jaar niet toegekend, doch blijft ge reserveerd voor een evéntucclc toeken ning in 1936. KERKDIEFSTAL IN WESTFALEN In de groote kerk te Telgte bij Münster is een brutale nachtelijke inbraak ge pleegd, waarbij de daders tal van kost bare gewijde voorwerpen hebben buitge maakt ter waarde van 200.000 R.M. Dc Duitsche crimincele politie heeft een on derzoek ingeleid. WERELDGEBEUREN Leest de speciale St. Nicolaascourant, met de berichten over de aankomst van St. Nicolaas. Deze courant wordt a.s. week huis aan huis bezorgd. Vanaf morgen 16 November worden Uw Cassabons reeds geldig voor St. Nicolaas afgestempeld. NIEUWE ACTIVITEIT DER NA TWNALISTEN Engeland voorshands niet bereid een uitgebreider mate van onafhankelijkheid toe te staan IN 1922 werd Egypte „onafhankelijk", omdat er toen een einde kwam aan het Britsche protectoraat. Het werd een z.g. soeverein koninkrijk. De Egyp tische nationalisten hebben echter om die „onafhankelijkheid" altijd een beetje gelachen, omdat zij slechts schijn was. Dit was te wijten aan dc vier bekende reserves. Deze voorbehouden waarborg den den Britten alle rechten niet lie trekking tot de verbindingswegen van het Britsche imperium in Egypte, in de eerste plaats ten aanzien van het Suez kanaal: bovendien behield Engeland zich voor Egypte tegen buiteniandsche aanvallen en inmenging te beschermen; Groot-Britannië wilde voorts de rechten der vreemdelingen en minderheden blij ven behartigen en verlangde tevens dat het in den Soedan een doorslag gevenden invloed zou uitoefenen. Men ziet dus, dat er van de Egypti sche onafhankelijkheid op deze wijze niét al te veel overbleef en de ontstem ming, die deze toestand zoodoende in het leven riep, heeft er dan ook her haaldelijk toe geleid, dat de Engelschen en Egvptenaren meermalen hebben on derhandeld, teneinde tot een vergelijk! te komen, waardoor de spanning tus schen Cairo en Londen zou kunnen worden opgeheven. In 1924 heeft Mac Donald, in 1927 Chamberlain en in 1930 Henderson zijn best gedaan om tot een schikking te geraken. Laatstgenoemde was van de drie politici voor de verst gaande concessies to vinden: het leek er zelfs een oogenblik op, dat men het eens zou worden. Men kwam overeen, dat er alleen nog maar Britsche gar nizoenen in de kanaal-zóne zouden zijn; dc bescherming der minderheden en buitenlanders zou aan Egypte worden overgelaten en de capitulaties zouden worden opgeheven. Dat een vergelijk tenslotte toch nog achterwege bleef, moest worden geweten aan dc omstan digheid, dat dc zienswijzen ten aanzien van dc Egyptische en Engelsc.lie rechten in den Soedan te zeer uiteenliepen. Terwijl, gelijk wij uit het bovenstaan de zagen, aan Egvpte's onafhankelijk heid nog wel het een en ander ont breekt, is ook de binnenlandsch-staat.- kundige toestand verre van normaal. Wel kregen de Egyptenaren in 1923 een constitutie, maar koning Foead stelde deze in 1930 buiten werking; hij ver ving ze door een nieuwe grondwet, die den invloed der volksvertegenwoordi ging feitelijk uitschakelde; de ministers toch werden rechtstreeks verantwoorde lijk aan den kroon. Een jaar geleden trachtte men de ontstane ontevreden heid te eliminéeren door Nessim pasja, die thans nog aan het bewind is, tot premier te benoemen en den invloed der hovelingen te beperken, maar in we zen veranderde er toch niet al te veel aan den toestand. Opheffing der grond wet van 1930 ging namelijk niet ge paard met het herstel der constitutie van 1923; de volksvertegenwoordiging kreeg geen kans haar invloed uit te oefenen, daar ze gewoonweg naar huis werd gestuur. Ook Nessim pasja bleek een dictator te zijn en de verwachtin gen van degenen, die hoopten, dat hij te allen tijde voor Egvpte's belangen zou opkomen, werden deerlijk teleur gesteld; hij, die zonder grondwet re geerde, kwam in het Britsche vaar water terecht. Den laatsten tijd, als gevolg van het feit, dat de Engelsche strijdkrachten in c aigemeene maatregclct <un bestuur afgekondigd Economische en financieele maatregelen Gisteravond zijn afgeko;. digd de aigemeene maatreg» !en van bestuur tot verdc toepassing van de Uitvoerve bodenwet 1935 en de toepa sing van de daarbij aanslir tende Sanctiewet 1935. Da«r aan wordt het volgende on4 leend; De uitvoer is verboden uit hei Ko ninkrijk naar Italië en zijn bezittingen van: a. paarden, muilezels, ezel», kamer- len en alle andere transporldiercn: b. rubber; c. bauxiet, aluminium, aluminium asyde. ijzererts en iryrrsrluoot, chroom, •aangaan, nikkei, litanutn. wolfraam 'dnadium, hun ertsen en ijzer-alliage* evenals ijzermolvhdorn. 'izer-«'Mroman raan-aluminium. ijzer-siiirium. ijzer-si- iicomangaan'; tin en tinertsen i De lijst c omvat alle ruwe vormen van de hier vermelde mineralen en me talen en hun ertsen, afval en alliages. Onder dit verbod is niet begrepen doorvoer met of zonder overlading an ders dan na opslag in extrepot. Voorts vallen onder de verbodsbepaling geen goederen waarvan blijkt, dat zij op den datum van inwerkingtreding van dit besluit (welke is bepaald op 18 No vember a.s.) reeds teil uitvoer waren ingeladen. Leeningen verboden Verboden zijn voorts alle recht s- streek-rbe of middellijke leeningen aan de Italiaansche regeering en alle in schrijvingen op leeningen, in Italië of elders rechtstreeks of middellijk door de Italiaansche regeering uitgegeven, alle bank- of andere credieten. welke rechtstreeks of middellijk voor tie Ita liaansche regcering bestemd zijn. even als dc verdere uilvoering van alle be staande overeenkomsten, die betrekking hebben op leuningen bestemd voor de Italiaansche regcering, alle leeningen voor openbare lichamen of voor na tuurlijke personen of rechtspersonen, gevestigd op Itaiiaansch grondgebied, evenals alle inschrijvingen op zoodani ge lecningen, in Italië of elders uiige geven; alle bank of andere credieten voor openbare lichamen of voor na tuurlijke personen of rechtspersonen, gevestigd op Itaiiaansch grondgebied, evennis de verdere uitvoering van des- betreffende bestaande overeenkomsten, nlle uitgiften van aandeden of eenige andere uitgifte ten gunste van openbare 'iehamen of van natuurlijke nersonen •f rechtspersonen, gevestigd op Ita- iaansch grondgebied, evenals alle des- hei.i'éffende inschrijvingen. Hieronder vallen niet credieten, bin nen de grenzen van het normale scheepvaartverkeer verleend ter zake van havenonkosten ten behoeve van schepen onder Italiaansche vlag. welke óór liet inwerkingtreden van dit be sluit uit ecu Italiaansche haven zijn uitgevaren. Dit besluit treedt in Neder land, in Ned.-Indië, in Suriname en in Curacao in werking op den dag vol gende op dien zijner bekendmaking in het getrokken gebiedsdeel. Invoerverbod De in voet tn het Koninkrijk van alle goederen (andere dan goud of zilver in baren en muntstukken) van oorsprong of herkomst uit Italië of zijn bezittin gen is verboden. De producten en goe deren. die in Italië of zijn bezittingen zijn verbouwd of voortgebracht en in een ander land een bewerking hebben ondergaan, en de goederen, die ten deele in Italië of zijn bezittingen zijn vervaardigd en ten deele in een ander land. zullen worden beschouwd als on der deze verbodsbepaling te vallen, tenzij een verhouding van 25 of meer van de waarde van de goederen op het oogenblik, waarop zij de lantste plaats van verzending hebben verlaten, is toe te schrijven aan bewerkingen, welke hebben plaats gehad sinds de goederen definitief Italië of zijn bezit tingen hebben verlaten. Hieronder vallen niet; de goederen, waarvan blijkt, dat zij vóór den datum van inwerkingtreding van dit besluit 18 Nov.) op bet grondgebied van Italië of van zijn bezittingen ten uitvoer zijn ingeladen in liet vervoermiddel waar mede zij bedoeld grondgebied hebben verlaten; voorts niet de persoonlijke ha gage van reizigers, komende uit Italië of zijn bezittingen; boeken, dagbladen en periodieke uitgaven, kaarten en car tographiscbe werken, gedrukte of ge graveerde muziek. Egypte ten zeerste zijn uitgebreid in verband met het Oost Afrikaansc ie conflict, heeft de oppositie zich weer danig geroerd en er hebben, gelijk de telegrammen reeds hebben laten weten, bloedige botsingen plants chad in den loop van anti-Engelsche Hetoogingmi. Met grooter nadruk dan ooit tevoren dringen de Egyptische nationalisten aan op toekenning ecner algeheele rn- afhankelijkheid, con eisch, dien Enge land echter thans in liet geheel niet he reid is in te willigen, aangezien de re geering te Londen van oordeel is. dat nan concessies thans allerminst kan worden gedacht, daar Groot-Rritannië's positie in Egypte door Ftn're ernstig wordt bedreigd. Men had gehoopt, dat. nu Kgvpto En geland steunt, wat de toepassing der sancties betreft. Londen uit pure dank baarheid den Egvptenaren belangrijke concessies zon hebben gedaan, naar daarvan is niets gekomen Sir Samuel Hoare, de Engelsche minister \an bui teniandsche zaken, hoeft weliswaar in een rede uiting gegeven anti zijn erken telijkheid, maar er zich overigens slechts toe bepaald te verklaren, dat getracht zal worden de Egyplisch-Engelsche be trekkingen te eeniger tijd op een wijze, die beide partijen bevredigt, te regelen. Een wissel op de toekomst derhalve! Met spanning wacht de wereld in middels af. of zich liet Engelsch-Egyp- tische conflict zal ontwikkelen op een voor Groot-Britannië zeer gevaarlijke wijze. Te Londen troost men zich cr voorloopig mee, dat de anti-Engelsche betoogingen geen pro-Itnliannsch karak ter dragen. Ware dit wel het geval, dan zou de situatie veel bedenkelijker /iin. TREIN-ONTSPORING BIJ GOUDA Een zestal wagens van een goederentrein uit de rails geloopen GOUDA, 15 Nov. Hedenmorgen te ongeveer 5 uur is door het ontijdig om trekken van een wissel trein 5000, een goederentrein welke op weg was naat Rotterdam, gedeeltelijk ontspoord. Ken zes-tal wagens zijn uit dc rails geloo pen. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats gehad. De, vertraging, wclkn tengevolge van dit ongeval in het trein verkeer ontstond, was in den loop van den morgen in zooverre hersteld, dal het verkeer over een ander spoor werd geleid. Het noodige personeel is niet ma teriaal ter plaatse teneinde het versper de spoor zoo spoedig mogelijk vrij te maken. Omtrent de ontsporing vernemen wij na der, dat dc goederentrein uit 45 wagons bestond. De ontsporing gebeurde te 5.40 op dc splitsing Den Haag—Rotterdam. Van de zes derailleerendo wagens kan telden er vijf. Het vooi-ste gedeelte van den trein kon kort naar liet ongeval de reis naar Rotterdam voortzetten. Per soonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Onmiddellijk nu het bekend worden van liet ongeval zijn ingenieurs dei spoorwegen met personeel en materiaal naar de plaats der ontsporing vertrok ken. Hef opruitningswerk is in vollen gang. Het verkeer tusschen Gouda en Rotterdam en tusschen Den Haag en Rotterdam is voorloopig over een enkel spoor geleid. Maatregelen zijn getroffen om het ongerief van de reizigers tot een minimum te beperken. De treinen uit de richting 1*1 recht kwamen hedenmor gen normaal binnen. Naar de schuld vraag het ongeval is naar gemeld te wijten aan het ontijdig omzetten van een wissel wordt een onder-zoek in gesteld. DE NIEUWE STADSSCHOUWBURG TE ARNHEM ARNHEM, 14 Nov. B. en W. der ge meente Arnhem hebben aan de archi tecten F. M. A. Brons te Arnhem en Ir. G J. Langhout en Ir. A. J Langhout re Amsterdam, die voor flit doel zullen samenwerken, opdracht gegeven tot bet maken van plannen en bestekken voor den bouw van een nieuwen Stads schouwburg ie Arnhem. In verband hiermede heeft de heer Brons die de functie van technisch ambtenaar bij den lienst van gemeen tewerken te Arnhem vervult, ontslag gevraagd uil den gemeentedienst. BOERDERTJBRAND DE WIJK. H Nov. - Hedenmiddag brandde door onbekende oorzaak de ka pitale boerderij van den landbouwer \V. Steenbergen 1p Koekonge onder de gemeente De Wijk geheel af. Een paard, een koe en li varkens kwamen in de vlammen .om. De geheele voorraad hooi. bestaande uit 70.000 halve Ka., en 30.000 halve Kg. stroo werd eveneens een prooi der vlammen. Hei huisraad kon ge deeltelijk worden gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbe kend. TROM DENIJS f Te Den Hang is op 58 jarigen leeftijd overleden de bekende concertzanger Thorn Dcunijs. In tal van plaatsen in Europa is de heer Denijs als bariton- zanger opgetreden. De leraarde bestel ling beeft plaats Maandag a.s. 12 uur op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen. Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIT BLAD HEEFT EEN DAGE LIJK* SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN op andere pagina's ST M1SS)El\rS Overtreding van het arbeidsbesluit. (Kantongerecht). (Tweede Blad. nag. 1)» Too»'eelavond van A.D.V.E.N.D.O. (Tweede Blad, pag. 1). SPORT De partij Eu weAljechin te Zeist. (Eerste Blad, pag. 2). Ra live Paper en Cross der R. S. V. Eeml&nd. (Eerste Blad, pag. 3.) WEERVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt. VerwachtingMeest matige O. lot Z. wind. licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, koude nacht, overdag zelfde 'empera- tuur. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hoogste barometerstand: 772.8 te Riga, Laagste barometerstand: 739.8 te Vest» manocr. De nieuwe ruime 4/5 persoons, zonder middenstijl, kleine 6 cylinder, voordelig in wegenbelasting en benzine gebruik De auto welke zich aan de economische toestand heeft aangepast. Te bezichtigen: Stationsplein 5 - Amersfoort Een mededeeling van de K.L.M. naar aanleiding van be» schouwingen over de keuze van het materiaal De K.L.M. schrijft ons: De vele berichten, welke den laat sten tijd van bepaalde zijde in do pers gelanceerd zijn betreffende do keuze van liet luchtvaartmaterieel voor de Ncdcrlandsche luchtlijneni kunnen door de K.L.M. niet bespro ken worden, daar bedoeld onder werp zoo vele kanten op econo misch, technisch en verkeerstech nisch gebied heeft, dat het zich niet voor behandeling in de pers leent. Het bovenstaande wil geenszins zeggen, dat dc K.L.M. de vele dik wijls onjuiste beschouwingen onder schrijft; liet tegendeel is waar. GESTOLEN AUTO NA TWEE JAREN TERECHT In den nacht van 14 op 15 Nov. 1933 werd uit een pakhuis aan de Prins Hen drikkade. ie Broek op I-angendijk, een auto. benevens een Alhinmotor, gesto len ton nadcele van den heer I'. de Wit, Elk onderzoek naar den dief bleef vruchteloos. Dezer dagen werd bij den importeur van Al bi ii-motoren te Amsterdam na vraag gedaan naar enkele onderdeel en. Aangezien de gestolen motor deze dee- len had gemist, werd nu opnieuw een onderzoek ingesteld, inet het gevolg, •lat de verdwenen motor spoedig werd gevonden. Bij verder speuren in do hoofdstad werd een spoor gevonden dat leidde naar Bergen (N.-IL), waar ze kere N. werd gearresteerd. De auto is ie Amsterdam opgespoord. De heer Da Wit kon hem nog als zijn eigendom herkennen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1