AUTOBANDEN PON Balletten van Kurt Jooss Stadsnieuws KNOEIERIJ MET DE SCHOOLBIOSCOOP VAN 'T NUT Verkoopingen Agenda Enthousiaste avond 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 KEURINGSSTEMPELS Een onbewoonbaar verklaarde woning verhuurd aan Am# sterdammers, die dak* loos waren Bedorven worst-geschiedenis Voor liet kantongerecht alhier kwam gistermorgen eveneens de zaak in be handeling tegen een inwoner onzer stad, die vleesch in voorraad had ge had, dat niet voorzien was van de vcr- eischte keuringsstenipels. Deze zaak was een week uitgesteld om een getui ge ie hooren. Als getuige trad op de keurmeester, die meende dat de merken opzettelijk verwijderd waren. Met den invoer van dit vleesch was de gemeenteverorde ning overtreden. Hij kreeg den indruk, dat het vleesch afkomstig was uit Leeu warden. Oorspronkelijk was hem dooi den inwoner de toegang geweigerd; eenige oogcnblikken later werd hij toe gelaten en toen trof hij in een ketel een groote hoeveelheid bedorven worst aan. Volgens getuige was dit een gewone waschketel en geen vuilnisbak. Ver dachte protesteerde hier sterk tegen; hij was gewoon al zijn afval in die ketel te gooien. Waar moest hij dat anders laten? Trouwens, wie zou zoo dom zijn. om worst, die oud en bedorven was, in een open ketel te bewaren voor ver koop? liet was hier een kwestie van zoeken. Het O. M. dacht cr anders over en eischte voor beide overtredingen resp. ƒ25 en 40 subsidiair 10 en 20 dagen. De kantonrechter veroordeelde tot twee maal 25 subsidiair tweemaal 10 dagen. Verdachte verklaarde in hooger be roep te zullen gaan. Vervolgens moest dezelfde persoon voor een tweede geval terecht staan. Op 1 Augustus j.l. toch zou hij ondeugde lijk spek aan iemand verkocht hebben. De gelukkige koopcr werd als getuige opgeroepen. Hij had' een half pond spek gevraagd, waarop verdachte d^jielder ingegaan was en hem even later het gevraagde verkocht had. Tuisgekomen, merkte hij dat het stonk, de maden kon men duidelijk zien! Onmiddellijk ging hij terug om het spek in te ruilen, maar toen was verdachte cr niet, waarop hij de politie in de zaak betrok. Ook dit laatste gebeurde kort, nadat hij het spek gekocht had. Verdachte herinnerde zich niet spek verkocht te hebben aan getuige, dien hij ook niet herkende. Er kwamen te veel menschen bij hem koopen. orn die allemaal te kunnen onthouden! Wèl was door hem op.dat oogenblik. toen het spek teruggebracht was, de keu- iingdienst gewaarschuwd, die toen geen enkel stuk ondeugdelijk vleesch hij hem aantrof. Het zou wel toevallig zijn, dat nu net dat eene stukje spek bedorven zou zijn geweest! Het O. M. verzocht hierop deze zaak een maand aan te houden, om dit toe val eens juister te kunnen onderzoeken aan de hand van andere getuigen. Ondanks onbewoonbaarheid! De overtreding, die hierop ter behan deling kwam, doet zich niet zooveel voor. De zaak zat zoo. Een inwoner alhier had een huis, dat door de gemeente onbewoonbaar verklaard was. Te dien einde was den eigenaar medegedeeld, dat hij zorgen moest, dat dit huis binnen een half jaar ontruimd was, waarbij de gestelde termijn eind November eindigde. We ken te voren werd het reeds niet meer bewoond, toen op een gegeven dag een Amsterdammer den eigenaar kwam vragen of hij niet in dat huis zoolang wonen mocht met zijn gezin, daar hij al eenige dagen rondgezworven had. te vergeefs op zoek naar een woning. De eigenaar stond hem dat daarop voor eenige weken toe. De nieuwe bewoner merkte later pas, dat het huis onbe woonbaar verklaard was, maar hij was er zoolang mee geholpen. Sedert ceni- gen tijd woonde hij nu in een ander huis te dezer stede. De eigenaar was echter in overtre ding geweest en had zich gistermorgen te verantwoorden. Kantonrechter: „U heeft op eigen ge zag gehandeld. U wist toch, dat het de bedoeling was, dat er niemand meer in dat huis kwam. toen het eenmaal niet meer bewoond werd. ook al was op dat oogenblik de termijn van ont ruiming niet verstreken. Een kleine moeite zou het geweest zijn, om in deze de gemeente te raadplegen!" Verdachte: „Ik wist en weet nog niet of ik wel een strafbaar feit pleegde. Ik kon die menschen toch maar niet zoo op straat laten loopen!" Het O. M. achtte het feit wettig en overtuigend bewezen en eischte 10 subsidiair 4 dagen. De kantonrechter veroordeelde tot 6 subsidiair 3 dagen. Gevaarlijke hond Twee dames waren aan het wande len, toen de kleine hond, die zij bij zich hadden, de aandacht trok van een veel grootcrcn en oorlogszuchtigen vier voeter. Het gevaarlijke dier takelde de kleine geducht toe, waarna hij ook aan vallend optrad tegen één der dames. Deze had al meer last gehad van den vechtersbaas, die zelfs zoo brutaal was om soms hij haar in huis te komen huishouden! De eigenaar was al eenige malen gewaarschuwd, maar dezehad steeds nagelaten zijn „lieveling" te muilkorven. Dat was blijkbaar niet noodig. Nu zal hij het nut daarvan wel inzien waarschijnlijk, want nadat de dame in kwestie de gebeurtenissen weergegeven had. eischte het O. M. te gen hem 10 subsidiair 4 dagen met toewijzing van de civiele vordering, in gediend voor de behandeling door den veearts van den geheten kleinen hond. Dc kantonrechter wijzigde van eisch aJleen de 10 in ƒ8. DE WINKELWEEK IN HET! LEUSDERKW ARTIER In principe besloten tot de oprichting van een wins keliersvcreeniging Uitreiking der prijzen De geliceie beschikbare ruimte van caie <J Uranjeboi/m was gisteravoud in beslag genomen door de vele winke liers van het Leusderkwartier, die als besluit van de zoo goed geslaagde win kelweek een feestavond hielden, w aar- bij tevens de in de gehouden wedstrij den behaalde prijzen werden uitgereikt Beide zalen waren feestelijk met bloe men versierd, terwijl een band onder leiding van den heer Van Loo aan het geheel nog meer luister bijzette. De heer Hanhart heette als voor zitter van het comité den aanwezigen welkom, waarbij lui memoreerde, dat deze feest- en winkelweek buitenge woon coed geslaagd is, al zijn er na tuurlijk ook fouten gemaakt, fouten, welke voor een eventueele volgende winkelweek tot leering zullen .strek ken. Spreker bracht in het algemeen dank aan allen, die aan het welslagen van deze week hebben bijgedragen, waarbij lui speciaal den'heer Luidcns als reclame-adviseur noemde en voor al deze deelnemende winkeliers nulde bracht voor hun medewerking. Hij achtte het van groot belang, dat door deze winkelweek de winkeliers elkaar beter hebben leeren begrijpen. Dit is hard noodig om te komen tot een goe de samenwerking, welke onmisbaar is. Men moet naast elkaar, achter elkaar en mét elkaar blijven verder werken. (Applaus). Uit liet verslag van den penning meester bleek, dat de uitgaven geweest zijn f 3703.—. de inkomsten f 3347. er is een inventaris met een geschatte waarde van f 356. zoodat de begrooting sluit. Den penningmeester, den heer Hak. werd hulde gebracht voor het ge voerde beheer. Aan de iuryledcn voor den etalage wedstrijd voor Ned. Fabrikaat werd. alvorens tot de uitreiking der prijzen werd overgegaan, dank gebracht voor hun medewerking. Hierna reikte de heer Hanhart den prijswinnaars de voor hun prestatie beschikbaar gestel de prijzen uit. De prijswinnaars hebben wij reeds onlangs in ons blad bekend gemaakt. De heer Krabshuis bracht als winkelier dank aan den initiatiefne mer den heer Luidcns, aan de winke liers voor hun medewering en speciaal aan den voorzitter. den voliiverigen heer Hanhart, die tijd en rust heeft op geofferd voor liet welslagen van deze winkelweek. Hierna reikte hij den heer Hanhart den vijfden prijs van den ge houden etalagewedstrijd uit. waarna een luid applaus en een „Hij leve hoog" losbarstte. De heer Hanhart endosseerde een belangrijk deel van de hem toegezwaai de lof aan zijn medebestuurders en speciaal den heer Krabshuis. met wiep hii nog vele jaren hoopt samen te wei ken. Na de. prijsuitreiking richtte de voor zitter zich tot den organisator! den heer Luidcns. dien hii de gangmaker van de winkeliers noemde. liet werk. dat de heer Luidcns heeft gepresteerd noemde spreker onbetaalbaar, doch bil wilde hem toch een aandenken aan deze feestweek geven. Hii overhandig de den lieer Luidcns een album met alle foto's van de gehouden winkel week en voorzien van een oorkonde, geleekend doCT onzen stadgenoot Dick VOOR BIJ Meester; teveiis werd heni een enve loppe met inlvoud overhandigd. Ook den heer Luidens Jr. werd een enveloppe met inhoud overhandigd voor al het werk. dat hii voor de win kelweek heeft gedaan: ook den lieer C. v. d. Poel. die den organisatoren vele diensten heeft bewezen en mei. Zwartevecn werd een souvbnir voor hun werk aangeboden. Tenslotte werd den heer Van Schaick van café d'Oranicboom. die zoovele malen voor de organisatoren heeft klaar gestaan, grootcn dank voor zijn zoo zeer gewaardeerde medewerking gebracht, in welken dank ook de heer Pieters werd betrokken. Aan het einde van het officieele ge deelte werd in principe besloten tot de oprichting van een winkcliersvereeni- eing in het Leusderkwartier. waarvoor na St. Nicolaas de oprichtingsvergade ring zal worden gehouden. De heer B e n 11 e v bracht namens de winkeliers het bestuur hulde voor den verrichten arbeid, welke hulde hii in stoffeliiken vorm uitdrukte door den voorzitter een groote mand met fraaie bloemen aan te bieden. Hierna werd overgegaan tot gezellig samenzijn, dat tot ver na middernacht heeft geduurd. De Mij. tot Nut van 'i Algemeen, De partement Amersfoort, gaat dit seizoen voort niet het geven van schoolbioscoop voorstellingen voor de Lugere scholen, do Ambachtsschool en voor het voort gezet onderwijs. De eerste serie film- lessen zijn ochtend- en middagvoorstel lingen voor do openbare lagere scholen voor de -ie en hoogere klassen. Hiertoe hebben Burgemeester en Wethouders van Amersfoort wederom hunne toe stemming verleend. Voor de eerste serie in dit seizoen is het programma: 1. I)c Veluwe, 2. Van Boom tot krant, 3. Het leven der mieren, terwijl besloten wordt niet een ontspanningsfilm: Mutt ep Jutt in dc kegelhaan (te geven op den 28en en 29en November a.s.). De toelichting bij de films wordt weer verzorgd door den heer B. A. I-I. van Ruyven, onderwijzer aan de school Voor buitengewoon lager onderwijs al hier. Voor de le serie ftlmlessen gaven zich 1280 leerlingen op van de hoog ste klassen van 15 lagere scholen. VRACHTAUTO GESLIPT Gistermiddag is een vrachtauto, af komstig uit Wijk bij Duurstede op den Leusderweg tengevolge van remmen, geslipt en tusschén twee hoornen door. een voortuin ingereden, waarbij bet lick vernield werd. Een 65-iarige ar beider. die werkzaam was op hot voet pad. werd aangereden en bekwam, naast ontvellingen, eenige wondjes aan bet hoofd. Een ter plaatse gekomen ge neesheer achtte de verwondingen niet ernstig, waarna de man per taxi naar zijn woning overgebracht is. Dc be stuurder van de vrachtauto beweerde, dat hii remmen moest voor een luxe auto. die de Celcbesstraat uitkwam. De bestuurder van deze auto verklaar de. dat de vrachtauto te snel gereden had. De politie zal onderzoeken, in hoeverre genoemde beweringen juist zijn. SPOORBOOMEN NIET GEZIEN? Een melkventer uit Hoevelaken, die gisteren ruim vijf uur den Utrecht- schen weg opreed, berherkte op een ge geven oogenblik. maar te laat. dat dc spoorboomen gesloten warén. Het ge volg was. dat hii daarmede met zijn driewieliee motorbakfiets in botsing kwam. Hii beweerde de hoornen niet gezien te hebben, doordat de regen hem bet uitzicht belemmerde. Door dc po litie is proces-verbaal opgemaakt. BURGERLIJKE STAND 21 November Geboren: Maaitje, d. van Cornells Vecnvliet en Anna van den Ilam. Louis Adrianus Petrus, z. van Cornells Adria- nus Bcens en Gerardina Paulina Eijkel- hoom. Hermanna Egberta Maria, d. van Gerardus Johannes Leeuwenkamp en Johanna Maria Mcijcrs. Overleden: Piet Huiberl de Neef, •81 j., echtgenoot van Corina de Groot; Elisabeth Cornelia van Hoogevest. S3 j., weduwe van Gerardus van Wijland; Ilendrina Kuiper, 55 j., echlgenoote van Pietcr van Soest. Ondertrouwd: Albertus Lodcwijk Ilaneveer en Dirkje Johanna Christina Schook; Johan Groenesfein en Maria Barfüss. Gehu wd: Jannes Cornells Bakker en Hermina Flora Frederika Beek: "Bartholomeus Arnoldus van der Nagel en Anna Gecrtruida Spijker. BAARN 25 November, „üc Pauw" a.d. Ecnv nesserweg 59. Yerkooplng van een drie tal huizen. 3 uur n.tn. 27 November. Villa „Wicderhold" a.d Boschstrnat 13. Verkooping inboedel. 10 uur v.m. ACHTERVELD 3 December. Café „Buitenlust." Ver kooping boerenhofstede „Kallenbroek." 11 uur v.m SPAKENBURG 28 November. Volksbelang. Verkoo ping van wei- en hooiland. 11 uur v.m. 5 December. Hotel „Eemland." Vei ling hoenderpark „De Lichthoek." 11 uur v.m. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentrale, behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende huitcnlandsche zendstations door: 11.05—12.20 London Regional. 12.20— 2.20 Brussel Ylaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.356.20 Diversen. 6.20.6.50 Keulen. 7.008.00 Gram.-uitz. A.R.C. >*.0010.20 l.ondon Regional. 10.2012.00 Weenen. UIT HET POLITIERAPPORT Door de nolitie is gisteren een schoor steenbrandie in de Micrcvcldstraut met behulp van een minimax gcbluscht. Geverbaliseerd werden verder eenige personen, die zonder vergunning aan het venten waren; een wielrijdstcr. die links in de bocht reed en een automo bilist. die zijn auto meer dan 5 Meter van een straatlantaarn onverlicht had neergezet. MARKTBERICHT 22 November 1935 Appelen ƒ8—10, peren 4—8 per H.L. Heneieren ƒ3.30—-4.50, hoendereieren ƒ5.306.30, eendeneieren ƒ3.003.50 pe r 100 stuks; liooiboter ƒ1.80 per K.G. Kippen 4575 et., jonge hanen 50 —60 et.; tamme konijnen ƒ0.80—1.10, wilde konijnen 6585, oude tamme eenden 45—60 ct., fazanten 90 cent per stuk. Biggen 10—15 pér stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 100 H.L. appelen, 10 H.L. peren, 150.00 st. hoen dereieren, 1900 stuks eendeneieren, 20 Kg. Ixooiboter, 185 biggen. Grand Théétre. Vertooning van de film: „De mooiste dag van mijn leven.'" Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag en Woensdagmiddag mati nee om 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van de films: „Lokvogel" en „Golddiggers of 1935." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.45 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. Vertooning van de film: „Heiratsmarkt." Voorstellingen: savonds 8.10 n.m. Zondags matinée 2.30 uur n.m. TOON EEL Drie nieuwe werken Het is merkwaardig, dat Kurt Jooss er zoo snel in geslaagd is dc belang stelling voor «lex'i dans in grocpvorm in die mate op te wekken, dat zelfs in een middelgroote stad als Amersfoort een groote zaal als die van het Grand Theatre zeer goed bezet is, als Jooss zijn nieuwe programma brengt. Voor eenige jaren geloofde niemand aan een opbloei van liet ballet. De dood van Pavlova scheen het einde lo zijn van een dansvorm, die zijn volledige vervulling gevonden had. Maar wij hebben ons vergist, zooals wij ons thans weer vergissen ten opzichte van het tooneel. Beide kunsten zijn even oud als dc wereld en zonder hen is geen cultuur denkbaar. Beide zijn zij een uitdrukking van hun tijd, tastende naar een vormgeving van wat in dien tijd leeft. Het ballet had zich reeds overleefd, het werk de herdenking van liet verleden en miste contact met den toeschouwer. In dc snelle wisseling van ideeën en opvattingen was het achter gebleven en verstard tot stcreotvp amu sement, dat dienst deed bij opera en revue. Tot Jooss de choreografie weer dienstbaar maakte aan wat leeft in onzen tijd niet voor niets heeft zijn nieuwe nummer „De Spiegel" en kort, zakelijk, bondig zich uitsprak in dat naar den vorm niet te overtreffen dansdrama: „Dc groene Tafel". Het nieuwe programma opende met „Ballade", een ballet geïnspireerd op het Fransche volksliedje „Le Boi a fait battrc tambour", liet heelo drama is samengevat in een regel uit een kro niek van omstreeks 1100. De koningin schenkt aan dc jonge markiezin een vergiftigde bloem, aangezien dc ko ning haar te zeer liet hof maakte. Dames en heeren van het hof vormen den neutralen achtergrond, waartegen het drama zich afspeelt, scherp gemar keerd in de costumes van de hoofdper sonen, rood tegen wit. Het is ondanks bet invoegen van oude danspassen een ballet dat al dadelijk doet kennisma ken met den tvpischen stijl van Jooss. Dramatisch kan een handeling hem niet sterk genoeg zijn, hij zet de tegen stellingen aan tot het uiterste en hij vindt in zijn dansers willig materiaal. Het tweede nummer was „Wereld stad", het eenige nummer dat van het vroegere programma was overgebleven. Het kwam op het grootere tooneel thans beter tot zijn recht. De inzet van het nummer de straat geeft een beeld van hei dansideaal van Jooss, de afzonderlijke typeering steeds ondergeschikt te doen blijven aan dc massale uitbeelding. Elke groep be weegt zich afzonderlijk, maar blijft deel van het geheel. Dat is de groote bekoring van dit dansen, de gesloten beid van de totale groep en daarnaast de weloverwogen verdeeling over breed te en diepte van de speelruimte. Er vallen hij dit dansen dan ook nauwe lijks afzonderlijke préstatics op. al willen wij bij dit nummer Ilans Zuellig noemen om zijn doorleefde mimiek, niet het minst in het laatste deel, dc dan cings. In dit slot kon de ware dans- lust worden uitgeleefd, het kon dit evenzeer in het volgende nummer: „He den Johann Strauss". De muziek van Strauss, zeer vrij bewerkt, diende als ondergrond voor een parodistisch ballet, dat ook individueel prachtige typeeringen te zien gaf (de officieren), maar waarbij naar onzen smaak de pa rodie al te zeer de clownerie ging be naderen. Het tevéél aan parodie werd hinder lijk. En ze was dat niet in bet analoge nummer van het vorige programma, liet bal in Oud-Weenen, met den paro dist ischen dansmeester, die daar zoo fijn en bescheiden voor dc note gaie zorgde. Nu de pauze kwam het hoofdnummer van het programma, een équivalent, maar gelukkig geen imitatie van „l)c groene Tafel". Al zijn deze beide dons drama's als tijdsbeeld ook nauw ver want, het statische van de Groene Ta fel beeft plaats gemaakt voor een dy namiek, zooals ook in Wereldstad over- liccrscht. Het ballet is daardoor min der expressief geworden, maar heelt gewonnen aan levendighpid. Het is een veelomvattend tijdsbeeld, het. is zelfs onzen tijd vooruit, want behalve ooi- log en werkloosheid brengt bet revolu tie en de nieuwe gelukkiger ver houdingen daaruit ontstaan. Er zijn Vier danseressen van het Jooss* Ballet prachtige vondsten, de eenheid der drie soldaten bijvoorlieeld en hun terugkeer in de maatschappij. Als soldaten zijn zij één, als individu vallen zij terug tot de groep, waaruit zij afkomstig zijn. Prachtig liet gebaar van teleurstelling van de overblijvcndcn. De parodie \an dc huldiging der teruggekeerde bel len is allergeestigst getypeerd in de be kranste maagden en deri feestredenaar Heel sterk van expressie was dc wer keloosheid der arbeiders, mei liet leego gebaar en de meelijwekkende aftocht van de tragische groep. Het ballet De Spiegel, zij liet dan niet zoo geserreerd als de Groene Tafel, bleek toch een belangrijk en sterk werk dat ons Jooss weer deed kennen als een meesterlijk dans-regisscur, die mo gelijk als choreograaf zijn evenknie kan vinden, maar ongetwijfeld uniek is in de beheersching van zijn materie. Waar onder wc alles mogen verstaan wat meewerkt aan de uitdrukking van dc idee, waaraan dc dans vorm wil ge ven. I)at is ten eerste de begaafdheid van den leider om aan de idee een zoo po sitieve gestalte te geven, door een strak volgehouden directheid, ccn gericht zijn op één doel, dat dc groo'e lijn, ook in een ballet van grooteren op zet, nooit verloren gaat en de aan dacht door détails niet wordt afgeleid van het geheel. En dan, naast «Je .sa menvoeging van het dansers-materiaal tot een werkelijke eenheid, ook dc be- heersching van de hulpmiddelen, als het costuum en mei licht. Jooss Iaat toovcrcn met licht, het Is voor hom middel om dc expressie oneindig aan te zetten. De lichtinstallatie van het Grand Theatre bleek aan dc zware cischcn to kunnen voldoen, ze zal wel zelden zoo op de proef gesteld worden als gisteravond. Aan het slot was er nu eens geen di recte run op de vestiaires, het publiek wilde geen afscheid nemen voor Kurt Jooss zelf op het tooneel gehuldigd was. Men was pas tevreden gesteld, toen Jooss zich met den troep had lo ten bejubelen en dc heide pianisten Fritz Cohen en Fritz Waldmann in het applaus hadden gedeeld. X. U doet er toch wat aan? Nog een luttel aantal dagen. En voor élke spiegelruit, Kijken onze kleine kleuters Zich de beide oogen uit! Vol verwachting klopt het hartje Van het blij-gestemdc kind, Vol verwachting gaan gedachten, Naar den zoo goedgeefschen Sint! Zal Hij mij wat moois woer brengent, 'k Was het hééle jaar zoo zoet Sinterklaasje Picterbaasje U onthoudt dat toch wel goed?! Met hun platgedrukte neuzen Tegen sterke winkelruit, Kijken onze kleine kleuters Zich de beide oogen uit! Vol verwachting gaan die oogen Naar een bouwdoos, kleurenboek, Chocoladeletters, spoortrein Want wie wet was, krijst de koekt En die jonge oogen zien dan Alles wat hot hart begeert i Dagen tellen 5 December Och, wat wordt die Sint geëerd! Eén ding wordt door kleuteroogen (Heel gelukkig!) niet ontdekt: Dat de sterke arm-der-crisis Zich ook hier heeft uitgestrekt .s Kindcroogen, die voor „crisis" Absoluut gesloten zijn. Zien slechts speelgoed, licht en vreugde, Boterletters, marsepein Voelt U lezers, lezeressen Feit'Iijk hier geen oogcn-plicht Houdt ook U eens voor de „crisis" Korten tijd die oogen dicht! Opent gastvrij weer uw woning Voor den goeden Spaanschen Sint En bedenkt: liet gaat om vreugde, Om de blijdschap van het k"l n dl PIIIL1A.' (Nadruk verboden). Museum Fléhite, Wcstsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regentesse- laon. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Munthuizen 9. R.-K. Leeszaal. Nicuwstraat 24. M 16-30 November. „De Potli" Najaars tentoonstelling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgildc. De opening geschiedt door Mej. N. Posthumes Meycs uit Heemstede. 22 November. Grand Theatre. Cult, groep Kath. A'foort. Opvoering van het tooneelspel „Kinderen van ons volk." 8.15 uur n.m. 23 November. Amicitia. Revuegezel schap S. B. O. Opvoering van de revue „Hoe bestaat 't 8 uur n.m. 23 November. De Valk. Feestavond van D.V.O 8 uur n.m 23 November5 December. Sierkunst. Tentoonstelling van werken van Albert Fiks. 24 November. Princesse-Room. Noderl. Zionistenbond. De lieer Z. Mossel uit Amsterdam spreekt over bet onderwerp: „Het Hebreeuwsch in de Nationale Her leving." 8 uur n.m. 24 November. De Valk. Feestavond van N.A.S B afd. Amersfoort. 8 uur 25 November. Foyer Amicitia. Ver. van Huisvrouwen. Lezing over de de monstratie van artikelen van do firma Aucrhaan. Dc heer van Capelle spreekt over het onderwerp: „Loerde groote mode" en de lieer Callenbach over het onderwerp: „Van boom tot hoek." 2.30 uur n.m. 25 November. Amicitia. Filmavond van 't Nut. 8 uur n.m. 26 November. Sierkunst. Genootschap Nederland—Frankrijk. Mme. G. Mala- terre—Sellier: „Le réveil de la femme en Oriënt." 8 uur n.m. 27 November. Amicitia. Uitvoering van de Chr. Gymnast iekvereeniging Jahn. 7.30 uur n.m. 27 November. Concordia. Filmavond van de Ned. Chr. Heisvcreeniging. 3 uur n.m. voor kinderen en .8 uur n.m. 27 November. Theosofische Loge. Ncd. Ver. van Spiritisten „Hnrtnonia." Séance door mevr. Akkeringa. 28 en 29 November. Amicitia. School bioscoop. 28, 29 en 30 November. Grand Thea tre. Bcrgrevue. 8.15 uur n.m. 29 November Lm. 1 December. Markt hal. Amersf Klelnvepfokkersvereeni- ging houdt de 10e nationale tentoonstel ling. Opening 9 uur v.m. 30 November. De Valk. Herdenking van het 45-Jarig bestaan van de Afd. Amersfoort van den Kon. Nod. Rond van Oud-Ond.-Off 30 November. Amicitia. Kunst na Arbeid voert op: „Schakels." 8 uur n.m. UTRECHT 21 t.m. 26 November. Tivoli. Ruziatt in de jubilcumrcvue: „Met Vlag en Wimppl." 8 uur n.m. 22 November. Stadsschouwburg. Bal let Jooss. 8 uur n.m. 24 November. Stadsschouwburg. Cen traal Tooneel voert 'op: „Oost West, Egypte 't best." 8 uur n.m. 27 November. Concert door Het Am- sterdamsche Concertgebouworkest o.l.v. Prof. Dr. Willem Mengelberg. 8.15 uur n.m. ZEIST 23 November. Figi. Abonnement svoor- stelling door dc N.V. Amsterd. Tooneel- vereeniging van „De Geborduurde hal." 8 uur n.m. 29 November. Figi. Eerste abonne mentsconcert. Cello Recital De Machu- la; a.d. vleugel Theo v. «I. Pas. 7 December. Figi. Derde nhonne- menfsvoorstelling Centraal Tooneel voert op: „Oost—West, Egypte 't best." 8 uur n.m. BAARN 19 Nov. t.m. 10 December. Baarnsch Lyceum. Tentoonstelling voortbrengse len van land cn volk van Celebes. Dag. 10—4 en Zondags van 1.30 tot 4 uur n.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5