Suprematie van Engeland Een groote zege met 3-0 RONDOM DE BEUL WINST VAN DE MATCH NABIJ Kinderhoek je DE GEBROEDERS „GOOCHEM" Laval's kansen verbeterd UIT DEN U.P.V.B. Euwe's voorsprong vergroot Laatste Berichten Ie BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 5 DECEMBER 1935 SPORT Zonder té kunnen tegen* scoren moeten de Duitschers het strijdperk verlaten Fraaie en spannende ontmoeting Op het terrein van de Tottenham Hotspurs werd gistermiddag onder leiding van den Zweedschen scheidsrechter Ohlsson de landen- wedstrijd Engeland—Duitschland gespeeld. In de eerste helft nam Engeland de leiding door een doel punt van den midvoor Camsell. In de tweede helft scoorde dezelfde speler met een fraai onverwacht schot een tweede doelpunt, enkele minuten later gevolgd door een goal van Bastin. Het einde kwam met een 3-M) overwinning voor En geland. Ruim 50.000 toeschouwers hebben de zen landenwedsirijd bijgewoond, welke volkomen verdiend door het Engelsche elftal is gewonnen, zonder dat de Duit schers konden tegenscoren. Na den stortregen van den morgen was het weer wat opgeklaard en in de middaguren kwam nu en dan de zon door de wolken. Het veld was uitste kend bespeelbaar, doch zwaar, hetgeen vanzelfsprekend een niet te onderschat ten voordeel opleverde voor de Engel- schen. Onder leiding van den Zweedschen scheidsrechter, den ook in ons land be kenden Ohlsson werd, na het spelen der volksliederen, begonnen. Hapgood had den toss gewonnen en de opstel ling van beide elftallen was als volgt: Engeland: Doel: Hibbs (Birmingham). Achter: Male (Arsenal) en Hapgood (Arsenal). Midden: Crayston (Arsenal), Barker (Derby County) en Bray (Manchester City). Voor: Matthews (Stoke City), Carter (Sunderland), Camsell (Middlesbo- rough), West wood. (Bolton Wanderers) en Bastin (Arsenal). Du itschlan d Doel: Jakob (Jahn Regensburg). Achter: Haringer (Wacker München) en Münzenberg (Alemannia Aken). Midden: Janes (Fortuna Dusseldorp), Goldbrunner (Bayern München) en Gramlich (Eintracht Frankfurt). Voor: Lehner (Schwaben Augsburg), Szepan (Schalke '04), Hohmann (Bcn- rath), Rasselnberg (Bcnrath) en Fath (Wormatia Worms). Aanvankelijk was het spel verdeeld. De Duitsche voorhoede was snel, doch de Engelsche verdediging gaf weinig kans aan de tegenstanders om gevaar lijk te worden. Aan den anderen kant vlogen schoten van Camsell en Barker over de lat. Langzaam maar zeker viel een Engelsch overwicht te constatee- ren, waarbij de Duitsche doelman Ja kob al zijn talenten moest toonen om zijn doel schoon te houden. Na tien minuten spelen nam Enge land den eersten hoekschop, direct ge volgd door een tweeden. Het Duitsche elftal was intusschen nog niet inge speeld en waarschijnlijk speelden de zenuwen nog een belangrijke rot. In tusschen bleken doelman Jakob en de back Haringer weinig last van zenu wen te hebben en goed gesteund door de middenlinie slaagde het Duitsche achtertrio erin in het eerste halfuur doelpunten te voorkomen. De Duitsche midvoor leidde de ove rigens weinig voorkomende Duitsche aanvallen, doch elke poging werd in den kiem gesmoord door het prachtige spel van Male en Hapgood. Vooral het snelle starten der beide Engelsche backs viel op, waardoor zij steeds iets eerder bij den bal waren. De twee eer ste hoekschoppen werden na 25 minu ten door twee andere gevolgd, doch Jakob redde op betrouwbare wijze. Een onverwacht schot van Bray keerde de Duitsche doelwachter eveneens op meesterlijke wijze Met groote moeite hield hij direct daarna een laag schot van Carter eruit en een vijfde corner voor Engeland was het resultaat. Nog meer corners volgden en het was eigen lijk onbegrijpelijk, dat. het overwicht van Engeland nog niet in een of meer doelpunten was uitgedrukt. Twee minuten voor de rust gehikte het eindelijk aan Camsell, die het leder van Barker had gekregen, te scoren. De Engelsche midvoor zag kans met drie tegenstanders op ziin hielen den bal van dichtbij onhoudbaar in te schieten. De laatste aanval voor de rust was een Duitsche. wnarbii Fath scherp voor doel plaatste, doch Lehner tuist even «e laat kwam om in te schieten. Ruststand 10 In de tweede helft strandde een Duit sche aanval op de verdediging van En geland en direct daarna schoot Camsell naast. Even later kreeg Hohmann een fraaie kans, doch zijn schot in don hoek werd uitRtekend door keeper Hibbs gekeerd. Het initiatief was we derom bij de Engelschen. en doelman Jakob kreeg druk werk. Door uitloopen wist hij een zeker doelpunt te voorko men toert de F.ngolsche voorhoede weer op zijn doel kwam nnnstormen en nog weken de Engelschen niet. want enkele momenten later loste Rnstin een hard laag schot, hetwelk den Duitschen kee per voor nieuwe puzzles plaatste. De Duitsche voorhoede speelde beter sa men dan voor de rust, vooral Rasseln berg bouwde het spel goed op. Een buitenspel doelpunt van Lehner werd door scheidsrechter Ohlsson ge annuleerd. Ook de grensrechter had het geval van buitenspel ontdekt en zwaai de met zijn vlag. Aan den overkant kwam een schot van Carter tegen de lat terecht. Het overwicht van het En gelsche elftal was nu niet meèr zoo groot als in de eerste drie kwartier. Na 20 minuten vergrootte Camsell den voorsprong van Engeland. Bastin had den bal goed vrijgemaakt, gaf hoog voor en de Engelsche midvoor wist met het hoofd den bal langs den uitgeloo- pen Duitschen doelman in het not te plaatsen, 2—0. Drie minuten later wa ren de duizenden getuige van een irachtigen aanval van den Engelschen inkervleugel. Van Bastin ging het naar Camsell en deze passeerde handig naar den buitenspeler terug, die met een geweldig hard schdt in den uiter sten hoek onhoudbaar voor Jakob in schoot. De Duitsche verdediging kon het tempo niet meer geheel volgen. Bijna had Gramlich in eigen doel geschoten, doch hij wist den bal op het laatste oogenblik nog tot hoekschop te verwer ken. Dit was intusschen reeds de twaalfde corner! Het scherpe tempo dér Engelschen spelers konden in het laat ste gedeelte van den wedstrijd de Duit sche spelers niet meer volhouden. In de laatste minuten kreeg Duitschland nog een kans de eer te redden, doch dit lukte niet. daar doelman Hibbs door snel uitloopen het gevaar wist te be zweren. Nog een corner werd er door Engeland genomen en het fluitje klonk voor de laatste maal, toen de duister nis snel inviel. Een spel beschouwing Iu de eerste helft was er slechts een elftal op het veld, en dat was dat van de Engelschen. Zij hadden het initia tief, zij gaven het tempo aan, zij waren technisch en tactisch beter en zoo be hoefde het geen verwondering te wek ken, dat in 60 van de 90 minuten En geland een zeer groot overwicht had. Dit werd tenslotte in drie goede doel- nmten uitgedrukt, doch het aantal vansen, hetwelk de Engelsche voorhoe de heeft gehad om tot scoren te kun nen komen, is zeer groot geweest. Ook de 13 hoekschoppen, welke op het Duitsche doel zijn genomen, hebben duidelijke taal gesproken. Opmerkelijk was wel het feit, dat het spel der Duitschers te langzaam was om tegen deze Engelsche profs succes tc kunnen bereiken. Male en Hapgood b.v. waren gewoonlijk door hun blik semsnel ingrijpen de Duitsche voor hoedespelers verre de baas. De beide kanthalfs steunden de voorhoede prach tig en gaven afgemeten passes aan het binnentrio. Camsell heeft zich op de midvoorplaats bijzonder geweerd en hij was de ziel van den aanval. In het Duitsche elftal was keeper Jakob wel de beste speler, aan hem heeft Duitschland het te danken, dat de nederlaag niet hooger is geworden. Ook de beide backs Haringer en Mün zenberg hebben zeer veel werk verricht, doch tenslotte zijn zij moeten zwichten voor de overmacht. Voor de rust was de middenlinie uitstekend, doch daar na kon het drietal het tempo niet meer volhouden en vooral Janes werd een 7.wak punt in het Duitsche elftal. In de voorhoede moest, het van het binnen trio komen, waarbij Hohmann niet te leurgesteld heeft. De Engelsche captain Hapgood ver klaarde na afloop, dat het een mooie wedstrijd was geweest. Onze tegenstan ders waren faire voetballers, doch over hun prestaties ben ik wat'teleurgesteld. Eigenlijk had ik meer van hen ver wacht. Het tempo was niet snel genoeg, zoodat het Engelsche elftal steeds vol doende tijd had om zich op de juiste wijze op te stellen. De Duitsche aanvoerder Szepan zei- de, dat zijn spelers gespeeld hebben zoo goed ze kunnen, maar ik wenschte, dat zij zoo goed spelen kunnen als de Engelschen. i Het wedstrijdprogramina voor a.s. Zondag is als volgt samengesteld: le klasse: Volharding—Driebergen. Stichtsche Boys— E.S.V.A.C SperwerGooische Boys. Soesterberg-—'s-Graveland. SchcrpenzeelVecnendaal. J.S.V.—De Raven. 2e klasse A: N.I.O.Sparta. Wijk bij Duurstede—Amerongen. V.V.O.P.—Woudenberg. V.V.O.G.F.A.K. 2e klasse B: De Zebra'sMinerva. U.J.S.—Nijenrodes. VreeswijkD.W.S.V. U.S.C.—Mijdrecht WJD.O.N.V.C 3e klasse A: T.O.S.G.V.V. RapidAvance. SpoorvogelsD.O.S.V. MaarssenG.M.H. All RoundV.V.U. Reserve lc klasse A: 't Gooi 4—Amsvorde 2. Amersf. Boys '2Velox 5. Hilversum 5B.V.G 2. Reserve 4e klasse D: Sopla 4Zeist 5. Soesterberg 3Amf. Boys 4. Amsvorde 4A.P.W.C 4. Spoorvogels 2Soest 4. Uit het bovenstaande programma blijkt dat er ondanks de radio-uitzen ding van den interlandwedstrijd Ierland —Holland in den Provincialen Voetbal bond volop zal worden gevoetbald. Hei Bondsbestuur heeft intusschen mede gedeeld dat geen uitstel van te spelen wedstrijden op dien dag zal worden verleend. Een maatregel die natuurlijk is getroffen, om geen achterstand in de afwerking van de competitie te krijgen. NEDERLANDSCHE ELFTAL TE LONDEN LONDEN, 4 December. (A.N.P.). Het Nederlandsch elftal onder leiding van den heer Otto de Vries en verge zeld van eenige leden der Technische Commissie de heeren Mundt en Triebei, mitsgaders van de hecren K. J. J. Lotsy Harry Denis, Cohen den keeper van Sparta, is heden na een vrij rustigen overtocht per „Batavier V" te Graves- end aangekomen. De heer Bouljon had alles voortreffelijk geregeld. Bob Glen- denning zorgde voor de jongens. Een aardig oogenblik was het gister avond bij het passeeren van den Iioek, toen daar het elftal een laat sten groet kreeg van Hollandsche voetballers met de opdracht in Dublin te winnen. De stemming onder de deelnemers aan de tournee is voorbeeldig: er is saamhoorigheid ep een heel prettige verstandhouding, zoodat er in dit op zicht reden is voor eepig optimisme. Vanmiddag wordt de Engeland— Duitschland wedstrijd bijgewoond, mor gen gaat de reis verder naar Dublin. ATHLET1EK DRIE RECORDS NIET ERKEND AMSTERDAM, 4 December. Naar wij vernemen zijn drie records op de estafette-nummers gevestigd tijdens wedstrijden op 8 September te Amster dam door de Recordcommissie van de K.N.A.U. niet erkend, omdat een der tijdwaarnemers geen officieel waarne mer van de Unie was. Deze drie records waren: 10X100 M. estafette in den tijd van 2 min. 12,3 sec. van Brünhilde (Gronin gen); 200—150—10050 M. estafette in den tijd van 2 min. 5,8 sec. van A.D.A. (Amsterdam) en 4X100 M. estafette in den tijd van 50,8 sec. van A.D.A. (Am sterdam). NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND AMSTERDAM, 4 December. Naar wij vernemen zijn de volgende presta ties als Nederlandsch record door de Hecordcommissio van de Koninklijke Nedcrlandsche Aftiletiek Unie erkend: 4X100 M. estafette nationale ploeg in den tijd van 41,4 sec., gevestigd op September 1935 te Düsseldorf. 4X1500 M. estafette Amsterdamsche Athletiek Club in den tijd van 17 min. 36 sec. op 25 Augustus 1935 te Amster dam. Kogelstooten tweehandig 26.42 M. door A. G. J. de Bruin op 13 October 1935 te Gronau gevestigd. Olympische tienkamp, gewone telling 7390.61 punten door R. J. Brasser, ge vestigd op 7 en 8 September 1935 te Amsterdam. EUWE—A LJECHIN Na 47 zetten gaf Aljechin de 26ste partij op, waardoor Euwe 9 winstpartijen heeft Stand 14-12 voor Euwe In de Militiezaal te Amsterdam werd gisteravond de te Zandvoort afgebroken 26e partij van de match Euwe—Aljechin om het wereldkam pioenschap voortgezet. Na 47 zetten gaf Aljechin dc partij op, waardoor de stand 1412 ten gunste van Euwe is geworden. Euwe heeft 9 gewonnen partijen, Aljechin 7, ter wijl de 10 overige partijen in remise eindigden. Van groot belang was welke de af gegeven zet van Euwe zou zijn. doch toen onze landgenoot om half zeven met Pd8c6 de klok liet loopen, wist men, dat er voor Aljechin geen redding meer mogelijk was. Een fijne ma noeuvre met het paard dwong Aljechin zijn Toren af te staan en toen gaf de wereldkampioen op. De groote activi teit van het witte paard, zoowel in de opening van dc partij als in het mid dengedeelte en eindspel, was een zeer opmerkelijk feit. Deze 20ste partij is een der fraaiste en beste duels van de geheele matei) geweest. De stand is nu 1412 voor Euwe geworden. Onze landgenoot heeft prachtige kansen voor den titel, maar zelf weet hij wel, dat hij er nog niet is. Met twee punten ach terstand heeft de wereldkampioen niets meer te verliezen en een Al jechin in nood is een gevaarlijk speler! WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE NEW YORK NEW-YORK, 4 Dec. (A.N.P.). - Dins dagavond was de stand op de New- Yorksche Zesdaagsche, welke Zondag avond is aangevangen als volgt: 1. Kilian—Vopel, afgelegd G56 mijl 70 punten. 2. YatesRodman, 54 punten. Op één ronde: 3. Walthour—Crossley. 59 punten. Op twee ronden: 4. Schoen— Putzfcld 00 punten. 5. Grimm—Wissel, 50 punten. 6. GcorgettiHurtgen, 32 punten. TOONEF.L JJ »»J PERSCOMMENTAAR De Herv. Kerkeraad te Amstet* dam is hij zijn beoordeeling afgegaan op de novelle en niet op den tooneel* tekst De meeste bladen leveren uitvoerig commentaar op de gebeurtenissen, die rich Zondag j.l. in den Amsterdam- schen Stadsschouwburg 'nebben afge speeld bij de vertooning van „De Beul wat daarop is gevolgd. „De Telegraaf', die de relletjes af keurde, maar ze zeer laakbaar meende te mogen vinden, en ze uitgelokt acht door het gezelschap zelf, betoogt thans in haar raadsoverzicht, waarbij zij zich homogeen verklaart met de woor den van mej. Frida Katz: „Dat, ondanks dit ordeverstorend clement (liggend volgens dit blad in het stuk zelf red. U.D.) de burgemeester het stuk niet ver biedt, men kan het betreuren, doch men heeft zich bij dit oordeel van den hoogsten magistraat neer te leggen". „Het Handelsblad" achtte het onbe grijpelijk dat „door het extra-subsidie aan dit wanproduct nog een soort van gemeentelijk getuigschrift werd- ge hecht". De relletjes noemde het blad onduldbaar en beschamend, maar be schamend aan twee kanten, zoowel voor een deel van het publiek als voor het gemeentebestuur. Ook de N.R.Ct. vond reden voor een verbod, speciaal in verband met de be leedigingen jegens een bepaald land, die de Amsterdamsche tooneclreferent van dit blad in het stuk gesignaleerd heeft. Hoogeliik verbolgen is de tooneel- redactcur van „D c T ii d", Leonardus van den Broeke. die zich in een open brief tot Burgemeester de Vlugt heeft gericht met het verzoek dat door een verbod of anderszins geen herhalingen meer kunnen plaats vinden van dez.e uiterst ecvaarliike en zenuwopwinden- de opvoering" waarbii het meest stui tende wat dit: ..dat in een huis der gemeenschap dc politic in groot aantal waakte opdat toch maar rustig kon toe- geiubeld worden de godslastering, de godloochening, de ophitsing, de tot haat opzwiepende voorstelling van hetgeen in marxistische kringen voor fascisme geldt, alsmede de beleediging van een ..bevrienden" staat. - Mcnno ter Braak, die in „Het vader land" een ongunstige kritiek schreef op stuk en voorstelling, noemt het waarschijnlijk, dat de hetze die door de Telegraaf is ingezet tegen hot stuk meer aanleiding gegeven zal heb ben tot deze „heroïsche relletjes" dan het stuk zelf. Ilij betoogt dat de Am sterdamsche Tooneelverecniging door haar durf onri een experiment aan te vatten, zich gunstig onderscheidend van de lauwheid van het alledaagsche premièreleven, dit subsidio dubbel en dwars verdient. „Het Volk", dat de geste van Van Dalsum en Defresne verdedigt, deelt mee, dat de bekende motie van den Alg. Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te Amsterdam, aanhangig is gemaakt door ds. L. C. W. F.kering, „een der weinige predikanten die zich geestverwant voelt van ir. Mussert". Volgons de inlichtingen, die Het Volk heeft gekregen, heeft ds. Ekdring geen opvoering van het stuk bijgewoond, maar heeft hij geciteerd uit de novel le „De Beul", waaruit het stuk is be werkt. Er bestaat echter een groot prin cipieel verschil tusschen de novelle en de tooneelbewerking, waarbij nog komt, dat Van Dalsum de tooneelbe werking van Laearkvist opnieuw be werkte en daarbij o.a. dc passages, waartegen de bezwaren van ds. Eke ring zich richtten, volkomen veran derde. Verschillende tegenstemmers in den Kerkeraad waren het niet eens met de wijze, waarop de Kerkeraad zich «en oordeel moest vormen. Opmerkelijk is, dat ds. Aris in het orgaan van de afd. Amsterdam van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden zijn gemcentenaren heeft opgewekt de voorstelling van dit „uiterst belang wekkende stuk" toch vooral te gaan zien. Het Volk meldt nog, dat de directie van de Amsterdamsche Tooneelverec niging ten stadhuizd te Amsterdam over deze kwestie een onderhoud heeft gehad met den wethouder voor de kunstzaken, F.. Boekman. De hecren Van Dalsum en Defresne hebben hun zaak bepleit en aan do hand van het manuscript aangetoond, dat van godslastering geen sprake kon zijn. De houding der com. missie van deskundigen In verband met het feit, dat ook do commissie van deskundigen gunstig ad vies beeft uitgebracht aangaande het Btibsidieeren van het tooneclstuk „De Beul" verneemt het Handelsblad, dat deze commissie er in dit advies aan de Commissie van Bijstand uit den ge meenteraad, don nadruk op heeft ge legd, dat zij bet als baar taak be schouwt, een oordeel op u its lui tend artistieke gronden te vellen. Uit dit oogpunt achtte de commissie dc keuze van het stuk zeer ongelukkig. Niet alleen omdat deze bewerking van een novelle h.i. geen tooneel is gewor den, maar ook omdat het slot, naar de commissie meent, door de Nederland sche bewerkers slerk is gewijzigd. Dat een dergelijke ingrijpende verandering mogelijk was, pleit, tiaar liet oordeel der e.nmmissip. ten zeerste tegen de ar tistieke waarde van het oorspronkelijke tooneelwcrk van Pür Lagerkvlst. 83 Pit's klomp schoot telkens uit, zoodat hij dan cenige maten ten achter kwam. Hij kreeg zoo'n pijn in zijn voeten* dat hij. op het laatst ging hinken en teneinde raad trok hij daarom zijn klompen maar uit. nnrn deze onder zijn armen en danste verder op zijn kousen, tot vermaak van het pu bliek. 84. Na den dans werd er gepauzeerd en aan een ieder een glas limonade aangeboden, iedereen had het warm en voor al een dikke hoornblazer had het erg te kwaad. Pat was in tusschen den kant van het orkest opgewandeld. Hij vond ul die instrumenten reusachtig interessant. De commissie heeft niettemin het toekennen van een subsidie verant woord geacht op grond van „de be- heersching der middelen" waarme de het slecht geschreven stuk door de Amsterdamsche Tooneelvcroeni- ging is opgevoerd, ofschoon zij het betreurde, dat zooveel talent aan een dergelijk werk is besleed. Zooals men weet bestaat de commis sie van deskundigen uit mevrouw Jo van AmraersKüller, Anton van Duin kerken en J. F. Ankersmit, die geacht worden resp. het vrijzinnige, katho lieke, en socialistische standpunt te ver tegenwoordigen. Godsdienst, Gezin, Gezag Het Centraal bestuur van het Natio naal Verbond „Godsdienst, Gezin, Ge zag" heeft zich met een schrijven tot den Minister van Binnenlandsche Za ken gewend naar aanleiding van de opvoering in den Stadsschouwburg te Amsterdam. Adressanten zijn van meening, (lat door een en ander de diepste gevoelens van de ©vergroote meerderheid van bet Ncderlandschc volk in ernstige mate worden gekrenkt, en dat het de plicht van de overheid is, niet alleen zich te onthouden van de bevordering van der gelijk ergerlijkheden, maar evenzeer als dienaresse Gods deze krachtig te bestrijden, zoodat geen protesten en volksuitingen noodig behooren te zijn, voordat de overheid aan deze haar plicht voldoet. Den minister wordt verzocht te willen bevorderen, dat afdoende maatregelen worden genomen, opdat dergelijke ver tooningen in de toekomst onmogelijk zullen zijn. Vragen van den heer Amelink De heer Amelink heeft don Minister van Binnenjfndsche Zaken de volgende vragen gesteld: Is het jnist, dat in het door de Am sterdamsche Tooneelvereonlglng gespeel de stuk „Dc Beul", de Christelijke gods dienst wordt gesmaad en onze wecr- macht wordt bespottelijk gemaakt? Is het juist, dnt in dit stuk, godslastering, moord, doodslag en verheerlijking van geweld, schering en inslag zijn? Tndien dit juist is. wil de Minister dan bevorderen, dnt de onvoering van dit tooneclstuk wordt verboden? PARIJS, 5 Dec. (Reuter). Laval heeft ccnige wenschen der radicale groep ingewilligd, o.a. met betrekking tot de voorstellen inzake het delict van aansporing tot moord en het recht van de prefecten, aan zonder voorafgaande vergunning, der militaire autoriteiten, dc mobiele garde op te roepen. Laval zou echter hebben verklaard, dat het licm om redenen van nationale verdediging onmogelijk voorkomt de mobiele garde van het ministerie van oorlog los te maken. Laval zal in zijn rede in de Kamer mcdedeeling doen van dezo aan de radicalen gegeven satisfactie. Men is van oordcel, dat er een ontspanning is jngetreden en dat de kansen van hef kabinet, oineen meerderheid te krijgen, zullen stijgen. KERKNIEUWS Nederl. Hervormde Kerk Aangenomen naar Amsterdam ds. J. L. G Gregory te Wageningen. Gereformeerde kerken Bedankt voor Haren (Gr.) ds. D. Zwart te Aal ten. Beroepen te Leerdam ds. G P. Boodt te Molenaarsgraaf. Beroepen te Beverwijk ds. II. Hol- trop, O.I. predikant met verlof hier tc lande. Christ Gereformeerde Kerk Tweeta". te Nicuwpoort ds. A. Du bois te Oud-Beyerland en ds. C. Smits tc -Slied recht. Beroepen te Drachten ds. M. W. Nieuwenhuyze te Franeker. LABOUR PARTIJ TEGEN DE REGEERING Labour heeft Woensdag in het. Lager huis bij de debatten over de troonrede een motie van afkeuring ingediend In den gebruikclijken vorm van oen amendement. In het voorstel wordt be treurd, dat het de Brïtsche regecring niet gelukt is een doelmatige politiek voor het herstel en de handhaving van den vrede en voor dc vermindering der bewapening door ccn internationaal ac eoord lot stand te. brengen. Verder wordt het betreurd, dat de regecring er niet in geslaagd is de economische oor zaken der oorlogen weg te nemen of een plan op te stellen, waardoor de armoede wordt uitgeroeid, de werkloos heid verminderd, de toestand In do noodlijdende gebieden verbeterd en waardoor rekening wordt gehouden met de eischen tot loonsverhooging der mijnwerkers. HULPVERLEENING AAN UITGEWEKENEN GENEVE, 5 Dec. (A.N.P.). De com- missie voor de reorganisatie van het hulpverlceningswerk aan vluchtelingen die door de jongste Assemblee Is inge steld, heeft het eerste gedeelte van haar taak volbracht, n.I. het hooren van de vertegenwoordigers der verschil lende officicole en particuliere organi saties, die zich met het vluchtelingen werk bezig houden. In een Woensdag gepubliceerde communiqué wordt ver klaard. dat ten aanzien van de vluch telingen, die momenteel verzorgd wor den.door het Xanscn bureau. n.I. Rus sen, Armeniërs, Assyriërs. Chaldeeërs en Turken, het probleem zijn oplossing nadert. Velen der genoemde vluchte lingen hebben zich in verschillende landen kunnen vestigen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3