BLACK CAP DEFENSIE GOEDGEKEURD DE GEBROEDERS „GOOCHEM" OLD SCOTCH WHISKY p. n. f. 3 75 J. A. SCHOTERMAN Zn. UTRECHTSCHESTR. 17 - Ao 1878 - Tel. 145 Toelatingskwestie d'Ansembourg WIJ LUISTEREN NAAR: STEM AF: Kinderboekje U BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 DECEMBER 1935 99 99 Sole Importers: PARLEMENTAIR OVERZICHT DE VRIJZ-DEMOCRATEN VERDEELD Begrooting verkcersfonds aangenomen De nieuwe warenwet DEN HAAG, 5 Dcc. Met 51 tegen 23 ttemmen heeft dc Kamer de Defen- siebegrootlng, welke zij in den afgeloo- pen nacht om vier uur had afgehan deld. goedgekeurd. Tegen hebben go- stemd de sociaal-democraten en com munisten, de eenlingen Sneevliet (R.S.J en Arts (K.D.P.) en de vrijzinnig-demo craten mevrouw Bakker—Nort en de heeren Ketelaar, Kooiman en Ebels. De heeren Joekes en Schilthuis van de vrij- sinnig-democratische fractie stemden vóór. Mr. Joekes, de fractievoorzitter, heeft dus maar één man aan zijn zijde gekregen. De heer Ketelaar had in den afgeloopen nacht het standpunt verde digd van de vrijzinnig-democraten, die ook tegen deze Defensiebegrooting wa ren, betoogende, dat onze weermacht toch niets tegen een buitenlandschen vijand vermag, enz. De verdeeldheid in dezo fractie trekt uit den aard der zaak de aandacht. Niet minder opzien echter baarde een stemmotiveering van mr. Duys, die voor de eenrte maal het woord voerde, nadat hij zirh van de sociaaldemocrati sche fractie heeft afgescheiden. Hij stemde voor de begroot ing, omdat *J. hierop niets voorkwam, dat geen mini mum moet worden geacht voor wie bonafide het standpunt der landsverde diging aanvaard en zich één voelt met zijn landgenooten. Ook wilde hij door een dóód bevestigen, dat het loslaten van het in deze dagen onhoudbare standpunt der eenzijdige, nationale ont wapening althans voor hem geen holle frase is geweest. Mr. Duys herinnerdo eraan, dat hij zijn standpunt al eenige jaren fteledeu heeft verdedigd in zijn brochure „Tor orienteering". En hij zei- de. dat zijn partij later op een congres heeft getoond, den door hem gewezen weg in te willen slaan. Het verwijt van ten dubbelzinnige politiek wees hij bij voorbaat af. Mr. Duys is, al hoeft hij zich van zijn fractie afgescheiden, nog lid van de S.DJV.P. Een roymontsprocedure zal wel binnenkort in gang worden gezet. Zijn positie van dit oogenblik nu hij ■/een deel van de fractie meer uitmaakt, maar wel lid der S.D.A.P. is en zijn Kamerzetel bezet houdt, is wel heel wonderlijk. In de vergaderzaal wisselt hij geen woord met de fractieleden. HIJ en de anderen zijn lucht voor elkaar. Het Verkeersfonda De begrooting van het verkeersfonde heeft de Kamer aangenomen, nadat o.a. de heer van Kempen (Lib.) verbetering had bepleit van een groep tertiairo we gen in bet zuiden van Drenthe, die nu slechts over bruggen bereikbaar zijn, waarover practisch geen autoverkeer kan plaats vinden Minister van Lidth de Jeude pleegt over de tertiaire wegen overleg met de colleges van Gedepu teerde Staten. Bij de afdeeling der be grooting Luchtvaart drong de heer van Kempen erop aan, dat de regeering ge bruik zou maken van de nationale in dustrie voor den vliegtuigbouw. Dezo afgovanrdigde vreest voorts gevaren van den snellen dienst, maar de minis ter Is, wat dit betreft, gerust. Afgehandeld is het wetsontwerp, dal voorschriften geeft betreffende dc hoe danigheid en aanduiding van waren. Deze wet komt in de plaats van de w a ren wet. Zij is een restant van de alge meene bezuinigingswet en hieruit ge •icht, omdat er een atorm van protest was opgestoken tegen dit onderdeel der besparingsvoorstellen. Zij is toen als een apart wetsontwerp Ingediend, maar na de indiening heeft dit meer dan één l«langrtjke verandering ondergaan. Het ontwerp is nu niet meer dan een wijzi ging van zekere artikelen der bestaan «le warenwet, maar de regeering heeft het den vorm van een nieuwe wet laten houden, omdat anders nog meer tijdver lies het gevolg zou zijn geweest. Aan verscheidene ornstise bezwaren tegen haar aanvankelijke voorstel Is zij tege moet gekomen. Dc laatste belangrijke wijziging, welke zij er in heeft aange bracht, is. dat de keuring toch zal kun nen blijven betrekking hebben niet al leen op de volksgezondheid, maar ook op de eerlijkheid in den handel. Hierte genover wil minister Sllngenherg het bedrijfsleven wat meer in de kosten der keuringsdiensten laten bijdragen, dan voordien In zijn tiedoeling lag Rijk en bedrijven zullen tezamen de helft van ds totale kosten der dienst betalen, de gemeenten de andere helft. De heeren Drees (S.D.) en Geseling (R K.) hadden er bezwaar tegen, dat de gemeenten niet zullen profiteeren van de bijdragen van het bedrijfsleven. Het Rijk brengt die bijdragen in mindering alleen van zijn eigen aandeel. De gemeenten Innen die bijdragen ook nog. maar zullen, naar minister Slingenherg den heer Drees antwoordde, althans de onkosten van de inning mogen aftrekken van de opbrengst, die zij het Rijk moeten ge ven. De bedrijven, in een bepaalden kring gelegen, betalen hun aandeel in de koeren van den dienst, in dien kring gevestigd. De heer Drees merkte op, dat de bedrijven in de eene landsstreek veel meer zullen moeten betalen dan in de andere, maar volgens den bewindsman was een compensatie van dit bezwaar het feit, dat een keuringsdienst, die veel geld kost, ook veel werk verzet. De heeren Schilthuis (VJ)J. Wieleng* IA.R.) en Goseling maakten zich onge rust, dat de bedrijven nieuwe, zware lasten zouden krijgen. Z.Exc. vertelde, dat zij wat meer dan een vierde deel der totale kosten zullen opbrengen, maar volstrekt niet het leeuwendeel van de helft, door Rijk en bedrijven ge zamenlijk te betalen. Zij hebben er be lang bij, 'iet de keuring ook op de eer lijkheid in den handel betrekking blijft hebben. F.r komt een commissie van bijstand voor de uitvoering van zekere bepalin gen der wet. Mr. Goseling wenschte. dat er figuren uit het bedrijfsleven in deze commissie zitting zullen hebben. De minister beloofde hem dit. Particuliere keuring stations Waarin nu eigenlijk de bezuiniging schuilt, welke de nieuwe wet zal bren gen? Er zullen keuringsdiensten wor den opgeheven. Mevrouw de Vries— Bruins (S.D.). en de heeren Wiclengn en Bakker (CH.) vreesden, dat te veel keuringsdiensten het slachtoffer zullen worden, en de laatste was bang, dat in zonderheid het platteland het loodje zal moeten leggen. De heer Bakker denkt er anders over dan mr. Vervoorn (Platteland), volgens wien alle keu ringsdiensten moeten verdwijnen, om dat hun controle toch weinig geeft en zij een hoop geld kosten. Minister Slin genherg weet nog niet, welke diensten zuilen worden opgeheven. Hij zal, vol gens wensch van den heer Wlclcnga bestaande, particuliere keuringsstations die aan zekere voorwaarden voldoen, in het keuringswerk opnemen. Z.Exc. beloofde, de plattelandsbclangen behoor lijk te zullen behartigen. Hij herinnerdo eraan, dat de bedoeling is geweest, door deze wet zes ton te besparen. Of dit doel zal worden verwezenlijkt? Hun, die zich ongerust maakten over do ge meenten, verzekerde Z. Exc., dat het ook Z.L verkeerd zou zijn, de kosten op de gemeenten af te wentelen. HU wees erop, dat zij toch ook van de bezuini ging gaan profiteeren door de concen tratie van diensten, welke geschieden zal. Mevrouw de Vries—Bruins en de heer Drees hebben amendementen ver dedigd. waarover morgen zal worden gestemd. Wij rullen ze vermelden, als hun lot vaststaat Even over half vijf mochten wij al naar huis. 't Heerlijk avondje was geko men! DE GROOTE WERKEN IN AMSTERDAM-OOST De werken in Amsterdam Oost zijn zoover gevorderd dat thans overgegaan kon worden tot aanbesteding van den onderdoorgang, dio de Insullndeweg met de Wijttenbachstraat zal verbinden alsmede van den tunnel, die de reizi gers zal brengen van de Celebesstraat naar het voorplein van het toekomstige station Muiderpoort. In verband met dit werk worden de personensporen naar en van Hilversum omhoog gebracht en gelegd op de vol tooide onderdoorgangen. Dc tunnel Insulindeweg-Wijttenbach- straat krijgt een breedte van 27'/» M. met twee rijwegen en twee trottoirs, ieder resp. breed 9'/t en 4.25 M. De to tale lengte van dezen tunnel, die twee lichtopeningen krijgt (van 16 en 8 M. lengte) wordt ongeveer 95 M. Die naar het voorplein wordt 8 M. lang en. 6 M. breed. Het werk moet midden 1937 gereed zijn. De aanbesteding zal geschieden voor Rijksrekening, door de Ned. spoor wegen op 24 December a.s. te Utrecht. De kosten worden geraamd op 319000 M. WIJZENBEEK f 's-GRAVENHAGE. 5 December. Hi or ter stede is heden op 61-jarigen leeftijd overleden de heer M. Wijzenbeek, oud assistent-resident. DE INBRAAK IN HET REMBRANDT- THEATER AMSTERDAM, 5 Dcc. Naar wij \crnemen heeft de justitiedienst van liet bureau Singel een der vijf gearres teerden, in verband met den in het Rrmbrandt-lheater gepleegden inbraak vrijgelaten, zoodat zich thans nog drie mannen en een vrouw In arrest bevin den. DE KORTENAAR EN DE VAN GHENT Hr. Ms. Korienaer en Van Ghent zijn op 4 Dec. des mor a ens om 7 uur van Aden vertrokken. Hr. Ms. Gelderland is op 4 Dec. des morgens om 8 uur te Funchal aangekomen. Mededeelingen van de Minis* ters met betrekking tot het onderzoek Verschenen is een vervolg-verslag naar aanleiding van het in de afdee- lingen verhandelde betreffende het rap port der commissie tot onderzoek van den geloofsbrief, met bUbehoorende stukken, van den heer M. V. E. H. J. M. Graaf de Marchant et d'Ansem bourg. Wij ontleenen hieraan in de eerste plaats het antwoord op vragen, over gebracht aan de ministers van justitie, van buitenlandsche zaken en van de fensie a.i. Op de vragen, tot de belde eerstgenoemde ministers gericht, werd in een door hen, onder dagteekening van 15*20 November J.l. aan den voor zitter der Kamer gericht schrijven een volgend antwoord ontvangen. De commissie had o.m. gevraagd: Is indertijd aan den heer J. B. C E. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg 's Konings toestemming verleend tot het zich begeven in vreemden krijgs dienst? De ministers antwoorden hier op, dat bij een ingesteld onderzoek niet is kunnen blijken, dat de bedoelde toe stemming zou zijn verleend ol ver zocht. De datum waarop door het thans be noemde Eerste Kamerlid graaf de Mar chant et d'Ansembourg het naturalisa- tieverzoek tot de Pruisische autoritei ten werd gericht en do beweegredenen daartoe zijn den ministers niet bekend. Van een gedachtenwisseling over dat verzoek tusschen de Pruisische en de Nederlandsche regeering is niet geble ken. In 1920 werd gerapporteerd, dat het verzoek zou zijn gedaan door den va der. Eenigerlei verband tusschen dit verzoek en het dienst nemen of het zich begeven in het Duitsche leger is den ministers niet bekend. Evenmin is den ministers iets be kend of de lieer dc Marchant voor 3 Maart 1914, dus vóór zün inlijving, zich in vóóropleiding heeft begeven of anderszins dienst genomen heeft in of in betrekking heeft gestaan tot het vreemde leger. Waar de Nederlandsche regeering in een ontslag uit het Duitsche staats verband niet is gemoeid geweest, be schikken de ministers hieromtrent niet over bescheiden ter toezending aan do Kamer, ook niet over een aan be langhebbende verschafte oorkonde van ontslag of over een afschrift daarvan. Wat betreft de vragen: le. Kan een minderjarige door eigen naturalisatie in een vreemd land zijn Nederlandsche nationaliteit verliezen? en 2e. Is voor het zich begeven in vreemden krijgs dienst, bedoeld in art 7, sub 4o, van de Wet op het Nederlanderschap en het ingezetenschap, de vrijwilligheid een essentieel element?, waarvan de eer ste ontkennend en de tweede door de commissie tot onderzoek van den ge loofsbrief bevestigend wordt beant woord, zeggen de ministers, dat deze opvatting van de commissie overeen stemt met een in zich voordoende ge vallen door opvolgende ministers van justitie bezegelde practU'k. Ook is in deze practijk gehuldigd de stelling der commissie, dat iemand zijn Nederlan derschap niet verliest, tenzij dit on twijfelbaar vaststaat Aan het antwoord op de tot den mi nister van defensie a.i. .gestelde vra gen wordt het volgende ontleend: De heer M. V. E. II. J. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg, geboren 18 Januari 1894, zou naar zijn leeftijd in Januari 1913 in aanmerking zijn geko men voor de militie te worden inge schreven. De inschrijving had dan moeten geschieden in de gemeente Gul pen, waar zijn vader woonde; hij zelf woonde in Duitschland. Intusschen is Graaf de Marchant slechts inschrijvingsplichtig geweest, indien hij óf Nederlander óf ingeze- tene-niet-Nederlander was. Van de hoe danigheid van ingezetene in den zin van de Militiewet kon te zijnen op zichte geen sprake zijn, omdat een der vercischten daarvoor was, dat hij zelf in Nederland woonde. Blijft over de vraag, of hU Nederlander was. De eerste, die geroepen was daar- o\er te oordeelen, was degene, die voor de aangifte ter inschrijving voor de militie had moeten zorgen. Deze ver dichting zou aangenomen, dat de n Duitschland wonende zoon in Ja nuari 1913 ook niet in Gulpen ver toefde op den vader hebben ge nist. Deze had echter den burgemees ter van Gulpen bij brief van 6 Decem ber 1912 medegedeeld zij het ook niet bepaaldelijk met betrekking tot dc militie dat zijn zoon in Duitschland genaturaliseerd was en dientengevolge de Nederlandsche nationaliteit verloren had. Uit het feit, dat de vader hetzij dan te recht of ten onrechte in de overtuiging leefde, dat zijn hier bedoel de zoon geen Nederlander meer was. volgt, dat er voor hem ook geen aan leiding bestond, dezen zoon ter in schrijving voor de militie aan te geven. Op den burgemeester rustte de taak om, zoodra hij zou ontdekken, dat de inschrijving ten onrechte achterwege was gebleven, ambtshalve tot inschrij ving over te gaan. Dit moet in het al gemeen ook nog geschieden, indien eon dergelijk verzuim eerst na genii- men tijd aan den dag treedt. De bur gemeester van Gulpen heeft Graaf de Marchant Jr. nimmer voor de militie ingeschreven. Wat de reden hiervan is. is na zooveel jaren niet met zekerheid na te gaan. De meening van den vader, dat zijn zoon sinds zijn naturalisatie in Duitsch land geen Nederlander meer was, was tot 1920 ook die van deiv zoon zelf, getuige diens op 27 December 1919 ge dane aanvraag om door naturalisatie de hoedanigheid van Nederlander te herkrijgen. Toen de minister van justitie hij de beschikking van 15 September 1920 te kennen gaf. dat niet was gebleken, dat Graaf de Marchant zijn door geboorte verkregen Nederlanderschap had verlo ren, dat hij mjLW. steeds Nederlander was geweest, volgde hieruit voor wie deze uitspraak als juist aanvaardt, dat Graaf de Marchant in 1913 voor de militie had moeten worden inge-chre- HILVERSUM I 1875 m. K.R.O. 8.00—0.13 Morgenconcert. 10.30—11.00 Muziekuitzending voor fa brieken. 12.301.00 n.m. Hot K.R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 2.00—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rij pere jeugd door Mevr. A. Schelfhout v. d. Meulen. 2.30—3.00 n.m. Soprtuitslagen door P. Olthoff. 3.00—4.00 n.m. Kinderuurtje verzorgd door Mevr. Sophie Nuwenhuis van der Rijst. H.I.R.O. 4.00 n.m. Uitzending dvoor de Bond voor Staatspensionneering. 4.10 n.m. Ds. D. A. van Krevelen: „Land in zicht?" 4.30 n.m. Uitzending voor de Centrale Bond van Werkmeesters en ander op zichthoudend personeel. 4.40 n.m. „Sint Nicolaas-surprises". Een gesprek tusschen twee hoofdbe stuurders. K.R.O. 5.00—650 n.m. De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 650—6.45 n.m. Journalistiek weekover zicht door Paul de Waart. 7.15—755 n.m. Katholieke Radio Volksuniversiteit. Juridische faculteit. De rechter voor een probleem van mo dern vereenigingsrecht. Is actie tot boy cot rechtmatig? door Mr. Flip C. M. van Campen. 7.408.00 n.m. De wedstrijd Engeland —Duitschland. Nabeschouwing door den ooggetuige Passepartout. 8.05—8.20 n.m. Actueels aetherflitsen. 8.20—8.50 n.m. De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 8.509.05 n.m. Fragmenten uit „Pijp en toeback" van Felix Timmermans door Leon van der Hulst. 10.00-11.00 n.m. Het K.R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 11.001150 n.m. Het lied van den nacht. HILVERSUM II 3013 m. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continu-bedrijven. De Zonnekloppers o. 1. v. Cor Steyn. 12.00 Orvitropia o.l.v. Jan v. d. Horst. 2.00 n.m. Hoe de toonkunst groeide XLI. Joh. Brahmg (1833—1896). Rhapso- die voor altsolo en mannenkoor naar Goethe's „Harzreise im Winter". 250 n.m. Van het witte doek. Film kwartiertje door M. Sluyser. 2.35 n.m. Sandor Sipos, cymbaal en Daaf Wins, piano. 3.05 n.m. Zigeunermuziek. Causerie, geïllustreerd met gramofoonplaten, door Rutgcr Schoute. 3.45 n.m. V.A.R.A.-kinderkoortje „De Krekeltjes" o.l.v. Leida Hulscher. A. d. vleugel: Jo Klckhefer. 4.06 n.m. „Mijn reis door vijftien lan den". Causerie door L. de Jong. ven.. Do burgemeester van Gulpen ls echter tot korten tijd geleden van deze beschikking onkundig gebleven, wat zijn verklaring hierin vindt, dat Graaf de Marchant destijds te Amsterdam woondè. Ook heeft deze zelf, voor zoo ver bekend, geen stappen gedaan om de inschrUving alsnog in orde te bren gen. Ware hij wèl ingeschreven, dan is hiermee nog niet gezegd, dat hij ook tot dienstvervulling geroepen zou zijn geworden en indien ook dit het geval zou zijn geweest, zou hij waarschijn lijk evenals in andere soortgelijke gevallen is geschiedvan werkelijken dienst in vredestijd zijn vrijgesteld. Zoolang hij burgemeester was. zou hij bovendien vrijstelling van werkelijken dienst in geval van mobilisatie hebben genoten. Het i3 zoo goed als zeker, dat hem nimmer eenige oproeping met betrek king tot den militieplicht heeft be reikt. Ten aanzien van het met Duitschland gesloten vestigingsverdrag valt op te merken, dat dit verdrag, zoowel van Duitsche als van Nederlandsche zijde steeds is beschouwd alleen betrekking te hebben op personen, die óf Duit- scher óf Nederlander, maar niet allebei tegelijk zijn. Aan art. 4 van dit ver drag zou Graaf de Marchant derhalve alleen vrijdom van den Nederlandschen dienstplicht hebben kunnen ontleenen, indien hij Duitscher was, zonder te vens Nederlander te zijn. Echter zou hij, had hij alleen de Duitsche natio naliteit bezeten, ook afgescheiden van het verdrag, niet militieplichtig zijn ge weest, zooals omdat hij destijds geen ingezetene was als omdat in het tegen overgestelde geval de uitzondering van art 13, lo. der Militiewet op hem van toepassing zou zijn geweest. De commissie van rapporteure is van meening, dat het antwoord, door den minister van defensie a.i. verstrekt, vol ledig bescheid geeft op de gestelde vragen. Ten aanzien van hét bcschoid, door de ministers van justitie eu van bui tenlandsche zaken gegeven, is zij daarentegen van oordeel, dat dit niet het noodige licht verspreidt over het geen de afdeelingen der Kamer blijk baar te dezer zako nog verlangde, te weten, voordat de toelating van den heer de Marchant weder in openbare behandeling komt. Mitsdien heeft de commissie het haar plicht geacht mede daar de Kamer zich bij haar besluit van 18 September j.l. vereenig- de met het motief der conclusie van de commissie tot onderzoek van den geloofsbrief van den heer de Mar chant. dat zij „de gelegenheid moet hebben desverlnngd door het vragen van nadere inlichtingen de feitelijke gegevens te doen aanvullen en Graaf de Marchant, indien dit geschiedt, ook de gelegenheid moet hebben, desver- langd nadere bewijzen omtrent zijn Nederlanderschap aan te voeren" de griffier der Kamer op to dragen den heer de Marchant namens haar uit te noodigen, In haar vergadering van 3 December 1935 te verschijnen, ten ein de haar naar aanleiding van enkele vragen alsnog eenige opheldering te verschaffen. De briefwisseling tusschen den grif fier en den heer de Merchant reeds gepubliceerd Is aan het slot van het vervolg-verslag opgenomen. 5.10 n.m. „De mooiste dag van m'n Ie- .en" Fragmenten uit dc nieuwste Jo seph Schmidt-film, muziek van Hanns May; reportage m.m.v. de Monopolie film. (eigen opnamen). 5.40 n.m. Dirk Coster spreekt over: ,De groote zomer". A. M. de Jong. 6.00 n.m. „De Wielewaal", zanggroep der Amsterdamschc A.J.C. o.l.v. Piet 'Figgers. Jan Peters sproekt over: „Het Kernwerk der A.J.C." „De Wielewaal" vervolgt. 6.30 n.m. Esperanto-ultzonding. 7.00 n.m. Jack de Vries' Internationals. Refreinzang: Jackie Glazcr. 7.40 n.m. Stemmen uit het proleta riaat. Een Egmondsche visscher spreekt. 8.45 n.m. Rccitecrwedstrijd van de Re derijkerskamer „De Morgenschemering". Een parodie op een ouderwetsche reci- teerwedstrijd ten platteiande (met jury leden en muziek). 9.30 n.m. Een twinklend lied. Een zin gende harmonica, m.m.v.: The Twink- ing Three. Cor Steyn's Accordeon-Or kest. Frans Nienhuys. 10.00 n.m. I. Paasse spreekt. 10.15 n.m. „De terugtocht van Sinter klaas", m.m.v. De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis. Emmv Arbous. Paul Col lin. V.AR.A.-Tooneel. 11.00 n.m. Mignon-kwintet. 11.30 n.m. Reginald Foort bespeelt het V.A.R.A.-orgeI. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 1250 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5.20 Concert door het Orkest „Con- stantin" o.l.v. Emile Maetens. 6.20 Viool recital door Bertha van Eis. 7.20 Kamer muziek concert door Mme Scapus-Van Dommelen, piano; Peter Saenen, viool. 8.20 Kamermuziek door het „Ouatuor 35". 9.15 Suzanne Despres zegt godich- ten van M. Maeterlinck, Charles Van Lerberghe, Jules Jouy. 9.25 Zangrecital door Mme. Farrère. 9.50 Suzanne Des- pres: „Lettre d'une inconnue, Zweig". 10.30—12.20 Concert door Emile Deltour en zyn orkest. BRUSSEL 327.9 M. Vlaamsch programma 12.20 Concert door Paul Godwin en zijn orkest. 4.35 Lezing vanwege de Belgische vcr- eeniging voor de Volkenbond. 550 Dans muziek dooro Joë Heyne and his boys. 650 Ing. Rob. de Man: „De evolutie van de Opera". Groote Opera en Opera huf- fa. 7.20 Voordracht door Alice Heskens. Cieltje, Sabbe. 850 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 8.50 Radiotooneel. .De Arke Noaeh's" van Anton Van de Velde. Regie: Joz. Contrijn. 9.20 Vervolg concert. 105012.20 Concert door John Rutten en zijn Orkest. D EUTSCHLA NDSENDER 1571 M. 550—7.50 Vroolijko muziek. 11.20 Po pulair concert uit Saarbrücken. 1.20 Gevarieerd programma. 3.20 Pro gramma Stuttgart. 5.20 Populair concert door het Omroeporkest o.l.v. Otto Do- brindh 6.20 Programma uit Frankfort. 7.30 n.m. Dansmuziek m.m.V. het Bar- 750 n.m. Hamburg (331.9): „Ihre Hoheit die Tanzerin", operette van Goetze. 7.50 n.m. Midi. Reg. (2965): Haendel; „Messiah" met Elsie Sud- dely, Gladys Palmer e.a. 8.20 n.m. Rome (420.8) „Don Carlos", opera van Vrdi. 8.50 n.m. Droit wich (1500) Music Hall. 9.10 n.m. North Reg. (449.1): '.oricert m.m.v. Benno Moiseiwitsch, piano. 1050 n.m. M.ünchen (405.4).: Dansmuziek o.l.v. Bruno Aulich. 10.30 n.m. London Reg. (342.1): Dansmuziek o.l.v. Henry Hall. nabas von Geczy- en het Adalbert Lut- terorkest, Leonore Bader en Rio Kube. Spreker: L'do Vietz. 950 „Eine kleine Nachtmusik". Liederen bij de luit door Toni Jackel. A. d. Vleugel: Herbert Ja ger. 10.20—12.15 Dansmuziek o.l.v. llja Livschakoff. DROITWICH 1500 M. 10.35 Korte Godsdienstoefening. 11.20 Het B.B.C. „Northern" Orkest. Bella Redford, mezzosopraan. 12.35 Het Commodore Grand Orkest o.l.v. Harry Davidson. 255 T. L. M. Fuge geeft een oogge* tuigeverslag van den rugbywedstrijd Ierland—Nieuw-Zeeland uit Dublin. 4.05 Het Hongaarsch Zigeuner Orkest o.l.v. Miklós Lorsy. 5.05 Reginald King en zijn Orkest; Isabel Rhys Parker, sopraan. 5.50 „Five hours back", heruitzen ding uit Amerika. 8.05 Het B.B.C. Orkest (Afd. C) o.l.v. Julian Clifford Jeanne Chevreau, harp. 8.50 n.m. „Music-Hall". Collinson en Dean, komieken. Les Allen en zijn „Canadian Bachelors". Anona Winn. Stainlless Stephen, komiek. Renée Houston, Joe Young. Het B.B.C. variété orke3t o.l.v. Kncalc Kelley. 10.20 Het B.B.C. Theater Orkest o.l.v, Mark H. Lubbock. Eric Workman, ba* riton. WIJDINGSSTONDEN Hilversum I. 11.30—12.00 gods dienstig halfuurtje door pastoor Perquin. Hilversum II. 10.00—10.15, V.P.R.O. Morgenwijding. GR AMOFOON MUZIEK Hilversum I. 10.00—10.30, 12.15- 1250, 1.00—1.10, 1.30—1.40, 550—5.45, 6.45- 7.00, 7.35-7.40. 9.05-10.00 U belt en wij draaien en 11.2012.00. Hilversum II. 8.00—10.00. 12.45- 1.00, 4.20 platen der maand, 8.15 U vraagt en wij draaien Brussel Fr. 7.05, 7,45. 8.20, 8.40, 12.20, 6.50 en 10.00. Brussel VI. 7.05, 7.45, 8.05, 8.30, 9.05—9.20, 4.50 en 7.35. Droit wich. 1.35 Filmmuziek. RADIOKRANT Nieusberichten geven beide Hol* landsc.be zenders om 8 uur en voorts Hilversum I om 10.30 en Hilversum II om 10.10. 85. De orkestleden bevochtigden hun droge kelen en ook alle toeschouwers leschten hun dorst. Niemand lette op den nieuwgierigen Pat. Daar kwam Pit aandragen met twee gla zen limonade. EB "V/ s \^rr 86 .„Ik vind die dingen zoo eigenaardig," zei Pat tegen zijn broer. „Als Je blaast en Je drukt op die knoppen, dan komt er muziek uit. Zal ik het eens probeeren?" „Niet doen jó, fluisterde zijn broer verschrikt. Als Pietersc het ziet, zijn we verloren. Ik weet wat andere."

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2