AUTOBANDEN 1 I PON Remisepartij te verwachten TOCHT Quick in jubileum-vreugde! 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 E. M. JAARSH HAARDEN en HAARDKACHELS G. TH. VAN BEKKUM W erkvergunningen voor Vreemdelingen ALJECHIN STAAT STERKER Omtrek FORTMANN HEHENKAMP SITTERS G KAR 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 9 DECEMBER 1935 STADSNIEUWS HERDENKING VAN HET 45-JARIGBESTAAN Een bijzonder varieerend en aantrekkelijke programma in „Amicitia" Onze A.F.C „Quick", die momenteel zonder eigen terrein is, daar het nieu we home aan den Dorresteinschesteeg nog niet gereed en Birkhoven voor haar niet meer toegankelijk is, had Zater dagavond als „tijdelijk veld" alle za len van „Amicitia" gehuurd om daar het 45-jarig bestaan der vereeniging te herdenken. Veel, zeer veel publiek heeft het „spel" bijgewoond en de penning meester, die in dit opzicht niet al te vaak verwend wordt, kon zich nu weer vergenoegd de handen wrijven over de bijzonder goede recette. Na een korte begroeting van den voorzitter der feestcommissie, den heer 1' Col der, verkreeg Quick's praesus. de beer E. A. G a 1 e s 1 o o t, het woord, die zijn voldoening over de gioote be langstelling voor dezen avond te ken nen gaf. Hij zag deze opkomst als een bewijs van het hernieuwde medeleven met de oudste voetbalvereeniging ter stede, na een periode van depressie. Een speciaal welkom richtte hij tot het aanwezige eere-lid, den heer E. van Vollenhoven. De rood-zwarte band heeft nieuwe en versterkte saamhoorigheid en sportieve vriendschap geschapen, die door dit feestelijk samenzijn nog weer versterkt zullen worden. Een eeresaluut brengt spreker aan de vroegere bestuurders der vereeniging in die 45 jaren, om dan te besluiten met een opwekking aan het adres van de leden: er zijn heel veel jonge menschen bij ons aangesloten: wanneer deze later naar elders hetzij in eigen land, het zij in Oost of West— zullen gaan en nog weer eens terugkeeren naar de stad met de fraaie Lange Jan, laat het hen dan gegeven zijn nog eens in dankbaar heid te denken aan de vreugde van hun jonge jaren, aan de vreugde, welke door „rood-zwart" bereid werd! Het programma Een aanvang werd daarna gemaakt met de opvoering van een alleraardig ste adspiranten-revue „Quick op reis", onder leiding van mej. Hans Snoek. Het Quicktcam gaat op stap naar Tirol om in Judelstad een wedstrijd te spelen tegen een Tiroolsch elftal. We maken de hartelijke begroeting mee door den burgemeester van Judelstad, die zijn menschen een volksdans laat uitvoe ren. We zien het heele gezelschap om het kampvuur geschaard en na een welverdiende nachtrust zien we „onze" jongens dan des ochtends in een laatste training voor den grooten strijd, die... met 5—1 door .Quick gewonnen wordt. Met een beclduitzending en een radio rede komt het slot van de revue, die èn voor de jeugdige executanten èn voor mej. Snoeck met haar „stille medewer kers" een heerlijk succes werd. Mej. Snoek mocht later op den avond een bloemenhulde in 'ontvangst nemen. Vervolgens waren woord en vleugel aan Louis Noiret, de bekende caba retier en conférencier. Vrijwel onmid dellijk had hij contact met de zaal door zijn vlotte, geestige nummers, waarvan ons vooral zijn „Operaliedje" bijzonder bekoren kon. Zonder ook maar eenigs- zins te chargeeren, gaf hij een bijna volmaakte expressie van de denkbeel dige medewerkenden. Zijn stemwisse lingen waren kostelijk .zijn mimiek hij zonder geestig. Maar ook in de beide andere nummers had hij „de zaal op de hand," vooral als er medewerking van die zaal verzocht werd. De heer Noiret gaf dan ook onomwonden te kennen, dat hij over het aanwezige materiaal zeer tevreden was! Kr volgde een show-nummer van de „All Star Melodians", dat blijkens het applaus veel waardeering had. Dit or kest verzorgde ook de entre-actes en later de dansmuziek. Sint Nicolaas komt Juist toen Louis Noiret met.een enkel woord het ballet-Hans Snoek introdu ceerde, kwam de mededeeling, dat er „twee vreemdelingen" aan de deur stonden, die er op stonden om alsnog te worden binnengelaten... Groote nieuwsgierigheid; Daar kwam Sint, ge volgd door zijn meer getrouwen dan ditmaal zwarten Piet, binnen en nam plaats op het tooneel. Louis Noiret trok zich bescheiden terug en ten tooneele werd een tip van den Quick-historie- sluier opgelicht en bovendien wat ge praat over het „Quick-van-heden" Voor al de nog te plaatsen aandeelen. ten be hoeve van het nieuwe terrein, hadden Sint's speciale aandacht. En de gulle hand van Sint bleek niet slechts op 5 December, doch ook nog op den 7en tot strooien bereid te zijn; verschillende at tenties werden uitgedeeld. Aan het slot verscheen de heer Gale- sloot nog ten tooneele om met eenige hartelijke woorden hulde te brengen aan den heer Jac. H. van Goor. oud-speler en captain van het eerste elftal, thans nog penningmeester, voor zijn grooten en veelzijdigen arbeid voor Quick. Den heer van Goor werd een fraaie, staande schemerlamp aangebo den. Toen kwam dus na dit Spaansche intermezzo het ballet Hans Snoek, dnt enkele dansen op gracieuze, wel verzorgde wijze uitvoerde. Danshouding en gebaar wijzen op een ernstige stu die, die eraan voorafgegaan moet zijn. Opvallend goed was b.v. ook de behecr- sching van het lichaam. Een extra com pliment aan de vertolkster van den sportdans mag hier niet achterwege Mijven. zonder daarmee ook maar iets aan de anieie nummers van het ballet afbreuk te willen doen. Ras Dopreo vertoonde verbluffende staaltjes van vingervlugheid en Mon sieur Trichlnellis zag, wat een ander niet zou kunnen zien. Hij kwam, zag (mèt blinddoek) en overwon (het pu bliek): Zoowel de „vingervlugge" als de „allesziener' 'waren geslaagde sluit stukken van het tweede gedeelte van het program, waarin ook Louis Noiret S. zijn liedjes en grapjes nog eens bracht. De heer Galesloot sloot daarna het officieele gedeelte van den" avond en bracht daarin dank aan de feestcom missie en aantal van andere medewer kers. Na afloop bal. In de foyer, welwillend met planten versierd door de firma S. G. Kortbeek, werd door velen tot laat in den nacht een offer aan Terpsichore gebracht Er was stemming, er was prettig aandoende vroolijkheidEen waardig besluit van een feestelijke her denking, waarop de organisators niet anders dan met de grootste voldoe ning mogen terugzien. Een enkele opmerking tot slot: wij wezen er reeds op, dat het muzikale gedeelte van den avond was toever trouwd aan de „AU Star Melodians". Men moet een bewonderaar van hot- jazz zijn om urenlang met onverdeeld genoegen naar de prestaties van dezen ongetwijfeld ijverigen band te kunnen luisteren; over smaak valt nu eenmaal niet te twisten. Maar erger is, dat dit orkest vrijwel niet in staat is om ook eens iets ónders dan dit genre muziek te brengen, het geen o.a. ten duidelijkste bleek bij de meer dan onvoldoende wijze, waarop het eenvoudige „Daar ginds komt de stoomboot..." bij aankomst van Sinter klaas en de begeleiding van het spe ciaal vervaardigde jubileumlied ver tolkt werden. Wij geven dezen band dan ook in overweging om zich minder eenzijdig te ontwikkelen, daar bij fees telijke samenkomsten als deze het veel soortige publiek ook veelsoortige sma ken vertegenwoordigt LOOP DER BEVOLKING Overzicht van November Aantalgeboorten: 27 m., 33 vr., totaal 60; aantal overledenen: 12 m., 14 vr.. totaal 26; meer geboren dan overleden 15 m., 19 vr., totaal 34. Gevestigd: 140 m.. 163 vr., totaal 303; vertrokken: 106 m., 138 vr., totaal 244; meer gevèstigd dan vertrokken: 34 m., 25 r„ totaal 59. Totale vermeerdering 49 m., 44 vr., to taal 93. Bevolking op 1 December 1935 220M m., 23099 vr., totaal 45180. in nieuwe zending. 0 M. H. c. KAALTE AMERSFOORT Aid. BONHEI ERIE Avond-Handschoenen in zwart, wil, crè me, grijs. Buffel-Leder Handschoenen in moderne kleuren. Wollen Handschoenen met Shawls en mutsen Peignoirs is groot assortiment. Tricot Jasjes en Tricot Vesten. Angora Hoedjes AFD. STOFFEN-. Crêpe Satin, Taffet, Metaal-stoffen, Wol met zijde nouveau tés. Bouclé en Angora-stoffen. H. M. VAN RAALTE VOOR BIJ BESTUURDERSBOND VAJS DE NED. VAKCENTRALE Een geslaagd St. Nicolaas* feest voor de kinderen van de leden in „De Valk- Men schrijft ons: Zaterdag heeft de Bestuurdersbond Amersfoort van de Ned. Vakcentrale voor de kinderen van de leden een in alle opzichten geslaagd SL Nicolaasfeest in „De Valk" gehouden. Toen de voorzitter, de heer De Vries 's middags het feest opende, kon hij tot zijn genoegen constateeren, dat de groo te zaal geheel bezet was. Hij sprak een woord van welkom tot de kleine gasten, en evenzoo tot de musicie, ook nog kin deren, die reeds, bij den aanvang St. Nicolaas versjes lieten hooren, die uit volle borst door de kinderen werden meegezongen, zoodat de stemming er al spoedig inzat. Na de opening begon de heer Maas, lid van een der aangesloten afdeelingen, met z'n zoon poppekast te vertoonen. De vertooning, die ongeveer één uur duur de, bracht de kinderen in vervoering. Al gemeen was de pret Na deze vertooning volgde tractatie en toen kwam de climaxaankomst van St Nicolaas met zwarte Piet. Wat ke ken de kleine peuters schuchter naar dien goeden Sint met Pieterman, bang als ze waren, dat ze in den zak zouden worden geborgen en medegenomen naar Spanje. De heer Maas en zijn zoon mochten van St Nicolaas een dankwoord met tractatie in ontvangst nemen als groote kindervriend, die geheel belangeloos zóóveel opofferingen getroost had om de kleintjes een aangenamen middag te bezorgen. Eveneens mochten de kleine musici,, kinderen, den grooten dank met tractatie van St. Nicolaas in ontvangst nemen. Want hier was: Door kinderen en voor kinderen het parool. Nadat St. Nicolaas een rondgang door de zaal had gemaakt en de kinderen had toegesproken, nam hij, onder geju bel der jeugd, afscheid en vertrok weer naar Spanje. Hierna volgden een viertal komi sche kinderfilms, begeleid met piano muziek door den heer Mulder, die de begeleiding, onvoorbereid, schittterend volbracht. Ook bij het vertoonen der films schaterden de kinderen het uit. Aan het einde hiervan werd alle kin deren een tractatie mee naar huis gege Ven.' Om ruim 6 uur sloot de voorzitter met een woord van dank aan alle me dewerkenden het feest. KOSTELOOZE VACCINATIE Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat op Woensdag 11 December 1935 om 2 uur nam. gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting in het gebouw Westsingel 45. Gewenscht is geboortebewijs of trouwboekje mee te brengen. VOOR Lieve Vrouwenstraai 14 vlak bij de Langestraat AGENDA VOOR DE A.S. RAADSVERGADERING De Gemeenteraad is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen 17 De cember a.s., des avonds om 7 uur. De agenda bevat de volgende punten: 1. Ingekomen stukken en mededee- iingen. 2. Benoeming van de leden der Raads commissies. 3. Benoeming van leden der onder wijscommissies. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening voor de inrichtin gen voor Handelsonderwijs. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling der vergoeding ex. ark 101 der L.O. wet 1920 over het Jaar 1933 voorzooveel noodig met gelijktijdige vaststelling der 3-jaarlijksche afrekening. 6. Advies van B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van J. J. Frank om ontheffing van de Verordening be treffende het verlecnen van drankver gunningen ten aanzien van het perceel Stationsplein 6. 7. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot wijziging van de Algc- moone Politieverordening. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening op het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst van vee en vleesch enz. 3. Voorstellen van B. en W. tot wijzi ging van de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van het open baar slachthuis. 10. Voorstel van B. en W. om mode werking te verleenen tot oprichting en instandhouding van een industrie-labo ratorium door de Gasstichting. 11. Voorstel van B. en W. betreffende kostprijsberekening van het Grondbe drijf per 1 Januari 1936. 12. Voorstel van B. en W. om een cre- diet te verleenen voor verbouwing van de Arbeidsbeurs. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van ha vengeld. 14. Voorstel van B. en W. tot voorloo- pige vaststelling der bedrijfsrekeningen en der gemeente-rekening dienstjaar 1934. 15. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de rekening van het Burger Weeshuis over 1934. 16. Voorstel van B. en W. betreffende toepassing van de jaarwedde-verorde- ning van het gemeente-personeel. 17. Voorstellen van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegrooting dienst 1935 en 1936. 18. Voorstel van B. en W. tot onttrek king aan den publieken dienst van een gedeelte van den Buurtweg. 19. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een strookje grond nabij Birkhoven van G. Ensing. 20. Voorstel van B. en W. tot overname van strookjes grond aan de St. Agatha- straat. 21. Voorstel van B. en W. tot aanvul ling van het Raadsbesluit d.d. 29 Octo ber 1935 betreffende de uitgifte in erf pacht van een perceeltje grond gelegen nabij den Hoogwcg aan de P.U.E.M. 22. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een lokaal in de Koppelpoort aan B. van Bronkhorst. 23. Voorstel van B. en W, om hun col lege te machtigen over te gaan tot ver huur van verschillende perceeltjes op Rerg-Zuid en aan den Isseltseheweg. 24. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een gedeelte van den Buurtweg aan P. K. varf Eykelenburg. 25. Reclame schoolgeld Handelsdag school dienst 1934/1935 en Buitenge woon L.O. dienstjaar 1934/1935. 26. Reclames en ontheffingen straat- en rioolbelasting dienst 1933, 1934 en 1935. ST. NICOLAAS DACHT AAN DE ARMEN Een mooie middag met veel vreugde, dank zij het werk van de pad* vinders Zaterdagmiddag hielden de voortrek kers van de Ned. Padvinders, afd. Amersfoort hun langzamerhand traditio neel geworden St Nicolaas-bijeenkomst in het Rembrandt-theater. Men kan niet anders dan bewondering hebben voor dit werk, dat beoogt kin deren, wier deur SL Nicolaas meesten tijds voorbijgaat, toch nog te laten mee genieten op dezen, bij uitstek Holland- schen feestdag. De middag, welke voor de aanwezigen een opeenvolging van verrassingen was, begon met een film voorstelling, waarbij vooral de Mickey- Mousefilms bij de kleintjes in den smaak vielen, getuige het veelvuldige gejuich en applaus. Even was het een spannend moment toen om kwart over drie SL Nicolaas en zwarte Piet de zaal binnen traden, maar toen bleek, dat Sint goed gemutst was, maakte de min of meer angstige terughoudendheid plaats voor uitbundig gejuich en toen St. Nicolaas zijn gewoonte getrouw, de aanwezigen op eenige lekkernijen onthaalde, werd de vreugde nog grooter. En dit was eigenlijk pas het begin, want daarna mocht er van elk gezin nog één komen om een voorraad kleedingstukken, speel goed en levensmiddelen in ontvangst te nemen. Op deze wijze kon in ruim hon derd gezinnen, welke in zeer sterke mate onder den druk der tijden te lijden hebben, vreugde worden gebracht. Het is ondoenlijk om hen die dit feest mogelijk hebben gemaakt afzonderlijk te noemen en te bedanken en we vol staan derhalve met 'n woord van hulde aan de padvinders als organisatoren van dit weldadigheidsfestijn. Liefdadigheidsconcert van het Mannenkoor Dinsdag 23 December in de St. Joriskerk ten bate van Kinderzorg Maandagavond 23 December a.s. zal Amersfoorts Mannenkoor in de Sint Jo riskerk, een Kerstuitvoering van gewij de muziek geven, waarvan de geheele opbrengst ten goede zal komen van Kin derzorg alhier. Medewerking van dit concert verlee ncn Gerrit van den Burg (orgel), A. Mei- lof (trompet), P. J. F. Pala (trompet), C. H. v. d. Bergh, H. Bodewitz en F. J. v. d. Neut (bazuin). Wij twijfelen er niet aan of de Sint Jo riskerk zal dien avond vol loopen. In de eerste plaats omdat de reputatie van het Mannenkoor van dien aard is, dat zijn zang gaarne gehoord wordt, voorts van wege de medewerking van eenige leden van de stafmuzick van 5 R. I. en last not least: omdat het voor Kinder zorg is! Wie wil, indien hij eenigszins kón, niet iets missen ten bate van die arme klei nen, die tóch reeds zooveel missen? Moge daarom in den avond van den drie en twintigsten December in de St. Joriskerk de steen gelegd worden voor een prettig Kerstfeest in Kinderzorg aan den Arn hemscheweg. De Commissaris van Politie te Amers foort vestigt er, wellicht ten overvloede, de aandacht der belanghebbenden op, dnt aanvragen om werkvergunningen ingevolge de zoogenaamde „Vreemdelin- lingen-Arbeidswet", alsook aanvragen om verlenging van reeds verstrekte ver gunningen ten behoeve van in dienst betrekking zijnde vreemdelingen ten spoedigste zullen moeten worden aange vraagd. Aanvragen moeten geschieden bij den dienst der Arbeidsbemiddeling te dezer stede, terwijl inlichtingen over een en ander worden verstrekt door den Poli- tie-vreemdelingendienst op alle werkda gen van 912; van 1416 en van 19—21 uur. Voor dienstboden geldt deze regeling voorloopig nog niet. Het ligt in de bedoeling om aan het begin van het jaar 1936 tegen eventueele overtredingen op te treden. DUIVEN MEDEGENOMEN DOOR JEUGDIGE LIEFHEBBERS Een bewoner van de Goudsbloem straat miste dezer dagen uit het hok achter zijn woning een tweetal duiven. Hij stelde de politie hiervan in kennis, waarop deze de daders opgespoord heeft. Het bleken zeer jeugdige jongens te zijn. De knapen zijn over hun han delwijze door de politie ernstig onder houden. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de AmersfoorLsche Ra- dioccnlrale. behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations door: 10.55—12.20 Keulen. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.204.20 I/jnden Regional. 4.205.50 Hamburg. 5.506.50 Diversen. 7.00—8.00 Gram. Uitz. A.R.C 8.009.20 Weenen. 9.2012.00 Londen Regional. AANGIFTE VAN DIEFSTAL Gistermorgen heeft een bewoner van de Papaverstraat op het politiebureau aangifte gedaan van diefstal, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in zijn woning gepleegd zou zijn. Uit een buf fetlade werd een bedrag van ƒ35 ont vreemd. De dader(s) zou zich toegang verschaft hebben door het W.C_-raam- pje. Door de recherche wordt een on derzoek ingesteld. EUWE-AUECH1N Maar waarschijnlijk zal Euwe er in slagen om zich te handhaven (Van onzen eigen verslaggever) AMSTERDAM. Zondagavond. Wederom bevinden wij ons in het uit verkoren heiligdom van Caissa, in de Ainstcrdamsche militiezaal. Een moei zaam bedwongen spanning heerscht on der de ontelbare belangstellenden, nu een der laatste beslissendo partijen van deze spannende match om het wereldkampioenschap gespeeld wordt. Wint Euwe, dan kan hem den titel haast niet ontgaan, verliest hij, dan heeft Aljechin goede kansen op het behoud van zijn wereldkampioenschap. Bij het podium, vóór den aanvang verzamelen zich de buitenlandsche meesters. Maroczy met zijn lange ar men verschikt iets aan de stoelen, Kmoch arriveert met de klok, dr. Tartakower is, als vrijwel altijd, in gesprek over een analytisch onder werp. De kleine Flohr wordt hartelijk door dr. Euwe gegroet. Mieses, de grijze oude schaakmatador, toont een nog levendige belangstelling dan an ders. Kortom, men voelt zich thuis in deze zaal, waar dr. Euwe aan de perstafel, vóór het begin, zich nog enkele oogen- blikkcn onderhoudt met dr. Tartako wer, wiens opmerkingen aandachtig worden anngohoord. Zoo nadert dan het beslissende moment, de spelers en secondanten zetten zich. dr. Euwe brengt zijn klok in beweging. Hij blijkt besloten te hebben tot een damegam biet. Het leek of de in deze partij gespeeld» variant van het damegumbiet, volgen» de snelheid waarmede geopend werd hij beide spelers blijkbaar goed bekend, vooraf door dr. Aljechin met een zijner Parijsche kennissen, de Oostenrijksehe schaker Klein, in het bijzonder bestu- deerd was. Hoe het zij, tijdens den strijd wendde dr. Aljechin zich met een vraag tot den dichtbij zittenden heer Klein, waarop deze een antwoord gaf. De heer Van Harten, lid van het Euwe—Aljechin Comité, wees er den heer Klein op. dat het ongepast was met dr. Aljechin over de partij te spreken. In een zijzaal ontstond een discussie, waarbij de heer Klein zich niet correct gedroeg. De toegang tot de zaal werd hem daarop onverwijld ontzegd. Even eens was dit het geval met dr. Frank, medisch raadsman van Aljechin. dia zich op minder correcte wijze jegen» het comité uitliet. Na de 40ste zet wordt de partij afga» broken. Euwe overhandigt de af te geven zet, in den volgenden stand: WitKd2, Pe3, pionnen op b2, d4, f3, g3 en h2. Zwart Kd6, Lb5, pionnen op a4, aÖ, e6, f4, g5 en h6. De 27ste partij opge* geven door Euwe Zaterdagmiddag waren talrijke be langstellenden naar hotel „Witte Brug" gekomen om de voortzetting van de afgebroken 27ste partij van de match Euwe- Aljechin om het wereldkam pioenschap bij te wonen. Tot groot» teleurstelling moesten zij ter plaats» vernemen, dat Euwe medegedeeld had niet verder te spelen, daar hij geen mogelijkheden tot behoud van remis» zag. De stand van de match Is thans ge worden, dat F.uwe 14 nunten heeft en Aliechin 13. De wereldkampioen heeft 8. Euwe 9 partijen gewonnen, terwijl de overige tien in remise zijn geëindigd. BRAND GEBLUSCHT Zaterdagavond omstreeks 12 uur ont stond brand in een perceel aan de Barchman Wuytierslaan. Een voorbij ganger. die juist passeerde, begaf zich op het geroep der bewoners direct naar binnen en wist door zijn doortastend optreden verdere uitbreiding te voorko men. Oorzaak was het te dicht hij den haard plaatsen van een rekje met woschgood. UIT HET POLITIERAPPORT Door de politie is met behulp van de minimax een schoorsteenbrandje in do Aucubastrnnt gebluscht. De oorzaak was natuurlijk een vuile schoorsteen. Verder werden een wielrijder en een automobilist geverbaliseerd, wegens het rijden met niet voldoende remmen. GARNIZOEN Ecrste-luitenant B. A. do Veer, van do school voor reserve-officieren der cava lerie te Amersfoort, is bestemd om de functie te vervullen vun adjudant van den inspecteur der cavalerie tevens commandant der lichte brigade te 's Gravenhage. Eerste-luitenant der militaire admini stratie ,T. II. Bartman, werkzaam bij de VlIIe afdeeling van het departement van defensie, wordt 1 Januari eervol van die werkzaamstelling ontheven en overgeplaatst bij hot 21e regiment -in fanteric te Amersfoort, De eerste ploeg der lichting 1036, aan gewezen voor do onderofficiers oplei ding bij het onbereden gedeelte van het 1sto en het 5de regiment veldartillerie te Utrecht en te Amersfoort wordt 16 December 1935 voor eerste oefening in gelijfd. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der ge meente Amersfoort brengen ter alge meone kennis, dat zij voornemens zijn den Raad dier gemeente een voorstel «e doen tot het onttrekken aan den public- ken dienst van een gedeelte van den Lageweg, gelegen ter weerszijden van de Liniedijk, uitmakende een oostelijk deel van het perceel kadastrnal hekend gemeente Amersfoort sectic A no. 2352 en een westelijk deel van het perceel kadastraal bekend als voren no. 866, ter gezamenlijke grootte van ongeveer elf aren tien centiaren; dat op 13 December 1935 des namil dags ten 3 ure in het gemeentehuis aan den Westsingel door hun Collego zit ting zal worden gehouden tol het aan- hooren van bezwaren tegen dit voorstel; dat schriftelijk bezwaren, te richten aan den Gemeenteraad, vóór genoem den datum kunnen worden ingezonden aan het adres van den Burgemeester. UTR. STEDELIJK ORCHEST Woensdagavond heeft in Tivoli te Utrecht het zesde abonnements-concert door het Utrechtse!» Stedelijk Orchest plaats. Solisten zijn: Alcio F.hlcrs, clave- cimhel en Joh. Feitkamp, fluit. Het Mozart-programma is als volgt: 1. „Eine kleine Nachtmusik", Sere nade voor strijk instrumenten, K.V 525. 2. Concert-Rondo voor clave- cimbel en orkest in D. K.V. 382. 3. Con cert voor fluit en orkest in D. K.V. 314. 4. Concert voor clavecimhel en orkest in Res, Johann Christian Rach. 5. Bran- denburgsch Concert in D (no. 5), Johann Sebastian Bach. WANDELSPORT Naar men ons mededeelt heeft een groep va:i de wandelsportafdeeling van De Princevlag Zaterdag met goed gevolg deelgenomen aan den door de wandel sport vereeniging W.I.K. te Rotterdam uitgeschreven wandeltocht. THEOSOFIE Op verzoek willen wij nogmaals er aan herinneren, dat mej. II. Gantvoort mor genavond in het Gebouw van de Theoso fische Vereeniging zal spreken over het onderworp: „Individu en gemeenschap". pudeuik WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Vischschelpen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken schol. Aardappelen. Worteltjes. Peterseliesaus. Watergruel. KAASMARKT Aangevoerd werden 32 wagens, teza men wegende 8000 kg. De prijzen waren 19 tot 21.—. Handel vlug. BOERDERIJ AFGEBRAND HOEVELAKEN, 9 Dec. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uilgebro ken in de boerderij van E. van Leyon- horst aan den Hoogonbrinkersteeg al hier. De boerderij is lot aan den grond toe afgebrand. Verzekering dekt dc scha de. VILT GUMMI LATTEN DEKENS. Plaids, Voetzakken, Waterstoven, Bedkrniken. LANGESTRAAT 63 TEL 883 ZONDER VOOBUIIBETAUNf, Veerstraat 50, Tel. 6819 HILVERSUM.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5