DË EËMLANDEü VERRAAD AAN GENEVE Verslapping van Londen 4000 DE ONRUST IN EGYPTE G. BROUWER ADLER GARAGE MOLENAAR Vrijdag 13 December 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34 e Jaargang No- 142 Aldus wordt, hoe langer hoe meer, het voornemen, om Italië Abessijnsch grond gebied te schenken, bestempeld TWEE ENGELSCHE RESOLUTIES Journalist ter dood veroordeeld Gunstige keer in het mijnconflict Kruiskamp 101B Tel. 1993 De vlootconferentie De salarismaatregelen Belangrijkste Laatste berichten Eerste blad pag. 3 Licht op 4 uur 13 min. AMERSFOOMSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden voor Amersioort 1.95; per maand 0.65; per 1 week met gratis verzekering tegen ongelukken) f 0.15. Binnenland irancc per post per 3 maanden 2.85. Afzonderlijke nummers i 0.05 POSTREKENING 47910 TELEFOON INTERC. 513 PRIJS'DER ADVERTENTIEN van 1--4 regels f 1.05 met inbegrif van een tewi,snummer elke regel meer f 0.25 Liefdadighejds-advertentiën voor dej helft van den prijs. - Kleine Advert en tien „KEITJES" bij vooruitbetaling 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1.—. Bewijsnummer extra f 0.05' Verzet tegen een vredes# verdrag ten gunste van den aanvaller Cot tegen Laval's politiek Volgens Reuter verluidt, dat het be sluit van Genève, om het Engelsch Fransche plan voor te leggen aan den Volkenbond, zoowel in officieele als in niet-officieele Engelsche kringen met groote voldoening is ontvangen. Krin gen, die nauwe betrekkingen onder houden met de regeering, wijzen erop, dat deze wending, waarbij den Volken bond de beslissende invloed op de situatie wordt overgelaten, in hoofd zaak is toe te schrijven aan de houding van het Britsche kabinet, terwijl de Franschen hadden voorgesteld, dat de plannen in de eerste plaats aan Musso lini alleen moesten worden voorgelegd. In de wandelgangen van het Lagerhuis was Donderdagavond een besliste wij ziging op te merken in de stemming en wel ten gunste van de regeering. Een „vredesverdrag ten gunste van den aanvaller" wordt evenwel pertinent van de hand gewezen. Intusschen zijn in het Lagerhuis twee resoluties inge diend met betrekking tot het Parijsche vredesplan. De eerste, waarvan wij den inhoud reods hebben vermeld, is onder teekend door dertien aanhangers der regeering. De andere resolutie gaat uit van den leider der liberale oppositie, sir Archibald Sinclair. Zij wordt ge steund door twee liberalen en twee le den van de Labourpartij. Zij houdt in, dat het Lagers: huis iedere regeling in het ItaliaanschüAbessijnsche ge* schil, welke de territoriale on# schendbaarheid en de econo# mische onafhankelijkheid van Abessynië ten gunste van den nauwkeurig vastgestel# den aanvaller zou schenden, veroordeelt en dat het iedere regeling op deze basis zal be# schouwen als een verraad aan den Volkenbond en als een handeling van nationale on# eer. Het is niet onmogelijk, dat de La- bouroppositie eveneens een motie zal indienen voor a.s. Donderdag, den dag, waarop in het Lagerhuis over de bui- tenlandsche politiek zal worden gede batteerd. Reuter meldt, dat de Britsche minis ter voor Volkenbondsaangelegenheden, Eden, vanavond van Genève naar Lon den zal vertrekken. Hij zal de volgen de week naar Genève terugkeeren ter bijwoning van de zitting van den Vol kenbondsraad. De permanente onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken, sir Robert Vansittart, die bij de besprekingen te Parijs een voorname rol heeft gespeeld, is gisteravond te Londen teruggekeerd. Havas meldt uit Genève, dat minis terpresident Laval het voornemen heeft Vrijdagavond of Zaterdagmorgen naar Parijs terug te keeren. In ieder geval zal hij Dinsdag a.s. in den senaat aan wezig zijn bij de debatten over de wets ontwerpen betreffende de weerorgani- saties. Den volgenden dag zal hij opnieuw naar Genève vertrekken om als ver tegenwoordiger van Frankrijk in den Volkenbondsraad deel te nemen aan de besprekingen over de Parijsche voorstellen en de antwoorden, die de beide oorlogvoerende staten zullen heb ben gegeven. Uit Londen wordt nog gemeld, dat Eden voor zijn vertrek naar Genève voor de komende belangrijke bespre kingen van de Britsche regeering vrij mandaat heeft gekregen inzake de po gingen tot bijlegging van het Itali- aansch-Abcssijnsche conflict. Overeen komstig den wensch van zijn regeering moet zijn optreden natuurlijk binnen het kader der Volkenbondspolitiek blij ven. In wel-ingelichte kringen interpre teert men dit aldus, dat Engeland, zoo wel wat betreft de vredesonderhande lingen als een eventueel noodzakelijk wordende verscherping der sancties, prijs blijft stellen op collectief optre den. Volgens een bericht uit Parijs schijnt het, dat een interpellatie van den radi- caal-socialistischen afgevaardigde Cot, hoe ver de Fransche bemiddeling in het Oost-Afrikaansche conflict zal gaan, aanleiding zal zijn tot een groot debat over de buitenlandsche politiek. In de wandelgangen van de kamer verklaarde Cot, dat hij het speciaal had voorzien op de buitenlandsche politiek en in het bijzonder op de inter nationale handelingen der regeering, die naar zijn meening het collectieve veiligheidssysteem, waarop het Volken bondsstatuut berust, in gevaar kunnen brengen. Men mag den aanvaller niet een belooning garandeeren en het mo- reele aanzien van Frankrijk tegenover de wereld schokken. Tn de heden te houden radicaal-socialistische fractie vergadering zal Cot voorstellen zijn in terpellatie met een motie te steunen. De socialisten zullen bij het debdt over de begrooting van buitenlandsche za ken een vermindering van de post voor den Franschen spoorweg van Djiboeti naar Addis Abeba voorstellen. Wan neer Cot's interpellatie er toe zal lei den, dat Laval, wiens politiek hij ge vaarlijk acht, naar Parijs terugkeert, zou hij zich daarover ten zeerste ver heugen. Hij zal niet toelaten, dat sanc tiemaatregelen tegen Abessynië zullen worden toegepast. Moet Abessynië mis schien tot aanvaller gestempeld wor den? Indien de Volkenbond zijn taak vervult, zal Italië nooit krijgen wat Frankrijk en Engeland het aanbieden. Zal men Italië schenken, wat het met wapengeweld niet kan veroveren? De nieuwe aanval op de regeering'Laval Reuter seint nog uit Parijs, dat de nieuwe aanval op de regeering-Laval, welke dezen keer op de buitenlandsche politiek wordt gedaan, voornamelijk komt van de zijde der communisten, de socialisten en vooral door het optreden van den radicaal-socialisten afge vaardigde Pierre Cot. De Ami du Peuple stelt in het bizon der de radicaal-socialisten verantwoor delijk voor de nieuwe manoeuvre tegen de regeering. Het blad ziet het kartel der linkerzijde krachtiger dan ooit. De socialisten hebben zich, aldus het blad, Donderdag eensgezind betoond in den wil af te rekenen met de tegenwoor dige regeering. De radicaal-socalisten hebben niet nagelaten in hun voet stappen te treden. De grondwet van 1923 zal hersteld worden Engeland tevreden CAïRO, 13 Dec. (A.N.P.) Koning Foead van Egypte heeft gisteren een decreet geteekend tot herstel van de grondwet van 1923, die in 1930 werd op geheven. CAïRO, 13 Dec. (Reuter). De Brit sche residentie heeft den ministerpresi dent medegedeeld, dat de Britsche re geering geen enkel bezwaar zou maken tegen het herstel van de grondwet van 1923. LONDEN, 13 Dec. (Reuter). Naar men hier gelooft, zal het herstel van de grondwet van 1923 de taak van Nessim pasja niet vergemakkelijken en geen oplossing vormen van het binnen- landsch probleem in Egypte. Men herinnert eraan, dat de twee partijleiders Sidkoei pasja en Mahmoed pasja deze grondwet, toen zij aan het bewind waren, buiten werking hebben gesteld. Men wijst evenwel op het besluit van Nessim pasja, de grondwet te wijzigen, om haar in algemeen overleg met de partijen meer levensvatbaar te maken, met welk besluit men van Britsche zijde niet anders dan tevreden zal kun nen zijn. Op het oogenblik kan men evenwel geen Britsche stap verwachten, daar de toestand in Egypte nog te verward De New York Herald Tribune meldt uit Moskou, dat Z. L. Michailof, een 54- jarige sovjet-Russische onderdaan, die assistent-correspondent van de Interna tional News Service was, ter dood is veroordeeld onder beschuldiging van spionnage. Michailof heeft in het geheim terecht gestaan voor de militaire kamer van het oppersle gerechtshof. Bijzonderhe den zijn niet medegedeeld. Zijn vrouw is op de hoogte gesteld van de uit spraak. Onmiddellijk is een verzoek om clementie bij de overheden inge diend. Kalinin zal binnen 72 uren na de uitspraak het beroep in behandeling moeten nemen. Michailof was voor de bolsjewistische revolutie lid van de sociaal-democrati sche partij. Hij heeft in 1905 aan den opstand deelgenomen. In de afgeloopen vijf jaren heeft hij te Moskou voor ver? schillende buitenlandsche bladen ge werkt. Te Rome meent men, dat Engeland zijn tegenstand heeft opgegeven Duce wil tijd winnen ROME, Donderdag. Het ziet er naar uit, dat Musso# lini niqt van plan is zich te haasten met het beantwoor# den der Parijsche bemidde# lingsvoorstellen, die hem gis# teren door de Britsche en Fransche ambassadeurs zijn overhandigd. Vermoedelijk zal hij tege# lijkertijd met het aanvaarden van de voorstellen als een ba# sis voor onderhandelingen tegenvoorstellen doen, die veel verder gaan dan de Pa# rijsche. De indruk bestaat in zekere kringen, dat de duce zich voorstelt zooveel mo gelijk te profiteeren van wat men de verslapping van Engelands houding noeimt. Hij zal veel meer vragen, zoo zegt men, dan hij ook maar in de verste verte denkt te krijgen. Hoewel men algemeen aanneemt, dat hij den in houd der voorstellen, waarover thans onderhandeld moet worden, reeds van buiten kende, kan de duce, indien hij ziöh daartoe geroepen voelt, tijd win nen om de Volkenbondsprocedure zoo lang mogelijk op te houden. Hij kan dat bijvoorbeeld bewerken door het vra gen van toelichting aan de ambassa deurs van Engeland en Frankrijk. Tot dusverre bestudeert hij de voorstellen echter „met welwillendheid en met vol le belangstelling", zooals een vertegen woordiger der regeering mededeelde. Men verwacht, dat het wel cenige da gen zal duren, alvorens het dictatoriale „ja", „neen" of „misschien" zal wor den uitgesproken. Het optimisme in Italiaansche krin gen is stijgende, nu Engeland, zooals men dat hier noemt, zijn tegenstand heeft opgegeven. Van officieele zijde heeft men de pers echter gewaarschuwd niet al te optimistisch te zijn, omdat daardoor de zaken alleen maar inge wikkelder zouden kunnen worden. Men verwacht, dat Genève slechts door middel van de Engelsche en Fran sche ambassadeurs te Rome in kennis zal worden gesteld van het Italiaan sche antwoord, want hier wordt nog steeds met nadruk verklaard, dat de voorstellen afkomstig zijn van de Fran sche- en Engelsche regeeringen en niet van den Volkenbond. De rol van het Vaticaan Intusschen acht men het steeds waar schijnlijker, dat het Vaticaan zijn roi zal gaan spelen. Het is algemeen be kend, dat de paus wel zoo gesteld is op het zien eindigen van den oorlog in Oost-Afrika, dat hij zijn invloed vrij wel zeker in deze richting zal uitoefe nen. Verscheidene welingelichte prelaten hebben openlijk verklaard, dat men zich ernstig bezorgd maakte over het drei gende spook van een petroleum-embar go en dat de paus alles in het werk zou stellen om een dergelijk embargo te ver hinderen. De aanwezigheid van een pauselijk nuntius te Genève zou ook in die richting wijzen. De Italianen bekommeren zich niet in het minst om de categorische ver werping der Parijsche voorstellen door Addis Abeba. Zij beschouwen dit als een feit in hun voordeel, omdat daaruit de onredelijkheid van den negus zou blijken. (Auteursrecht News Chronicle-A.N.P.). LONDEN, 13 Dec. (Reuter). Ten aanzien van het miinconflict in Enge land schijnt men thans od een gunsti ger wending te kunnen rekenen. De onderhandelingen, die op 17 December tusschen eigenaars cn mijnwerkers zullen worden gehouden, zullen, naar men verwacht, de beslissing brengen. Wellicht zal het mogelijk blijken de loonkwestie op nationalen grondslag te regelen. De eigenaars schijnen thans bereid te zijn tot groote tegemoetko mingen aan de eischen der mijnwer kers. OVERSTROOMING IN MACEDONIË Tengevolge van den hevigen regen val ziin vele dorpen in de streek van Werrin in Macedonië overstroomd. Ex- Dedities zijn uitgezonden om de bevol king hulD te verleenen. Op de hellin- een van den berg Athos zijn twintig huizen door het water vernield. Alle verbindingen ziin verbroken, zoodat de reis. die de koning door het gebied zou maken, voorloopig is uitgesteld. KLIM- OF LEIPLANTEN DIE NU DE AANDACHT TREKKEN Nu het winter wordt en er in het algemeen weinig moois in onze tui nen te zien is, zijn er enkele hout gewassen, die op dezen regel een uit zondering maken, en juist nu onze aandacht trekken. Zoo kunt ge een heester in uw tuin hebben die nu, in December, zeer rijk bloeit met goud gele buisvormige bloempjes. Het is de winterjasmijn of Jasminium nudi- florum, een heester met lange, slappe dunne twijgen, die groen van kleur is, en waartegen de goudgele bloempjes fraai afsteken. Door de slappe takken is deze heester zeer geschikt om als leiplant te worden gebruikt. We plan ten haar liefst voor een muur en zoo mogelijk op het Zuiden. Vooral op een dergelijke standplaats zal deze heester goed groeien en rijk bloeien. Er bestaat ook een variëteit van met goudbonte bladeren, n.l. Jasm. nudifl. var. fol. aureis. Deze is wat zwakker van groei. Een andere heester die op een zelfde standplaats nu aller aan dacht zal trekken is er een van ge heel anderen aard. Het is de vuur- doorn of Pyracantha. Dit is een groen glijvend houtgewas met lange takken en een zeer losse groeiwijze, waar door ook deze geschikt is om als lei- plant te worden gebruikt. Ze bloeit in Mei met witte bloemtrossen en het is dan ook niet de bloei waar we thans van kunnen genieten. De bloemen worden echter gevolgd door groote trossen roode of gele bessen; deze steken fraai af tegen het glimmend groene blad, en van dit schoons kun nen we genieten tot in den winter. Ook in aqdere tuingedeelten kan men de Pyracantha aanplanten, maar daar zullen de vogels de bessen eerder wegpikken. Er bestaan verschillende variëteiten van. P. coccinia var, La- landii heeft Helderroode bessen, van P. crenulata var. Rogersiana zijn de bessen oranjerood, terwijl P. eren. var. flava prijkt met heldergele bes sen. Ook onder de bergmispels of Co- toneaster zijn verschillende soorten en variëteiten die als leiplant kunnen worden aangeplant. Zeer geschikt daarvoor is C. horizontalis. Dit is een heester met plat groeiende takken die heel gemakkelijk iegen muren kunnen worden geleid. Het zijn niet alleen de vele vuurroode bessen, maar ook de levendig rood verkleurende blaadjes die nu de geheele plant vuurrood kleuren. Ook een groenblijvende, klein-bladerige soort, C. microphylla kan op een dergelijke plaats worden gebruikt. Bij deze soort steken de vri) groote vuurroode bessen fraai af tegen de glimmend groene bladeren. „HORSE WEIDE" maakt d'ervaring Die ze heeft als kweekerij Dienstbaar aan Uw tuinbelangen 't Beste voor Uw tuin blijft zij! Vooral Engeland heeft ernstige bezwaren tegën het Japansche plan LONDEN, 13 Dec. (Reuter). In de gisteren gehouden zitting van de vloot conferentie heeft lord Monsell met den algemeenen steun van Canada, Austra lië en Zuid-Afrika uiting gegeven aan de ernstige bezwaren van Engeland tegen het Japansche plan. Norman Davis heeft, naar men ge looft, drie bezwaren naar voren ge bracht: (1.) Aanvaarding van het plan in zake een gemeenschappelijke maxi mumgrens zou leiden tot een vermeer dering en niet tot een vermindering van den vlootbouw. (2.) Het plan houdt in het geheel geen rekening met de werkelijke vloot- behoeften. (3.)) De evenwichtstheorie van Wash ington zou omvergeworpen worden. Ook signor Pini uitte bezwaren tegen het plan. De Fransche bezwaren zijn minder gericht tegen het plan zelf, dan wel tegen de procedure, dat de drie groote vlootmogendheden onder elkaar afspra ken maken. Daar het zich als een der belang rijkste zeemogendheden beschouwt, wenscht Frankrijk, zoo werd verklaard, geen herhaling van Washington. Een der voornaamste vragen, waarop Nagano, naar men verwacht, heden het antwoord zal geven, is hoe de Ja panners hun eisch in overeenstemming brengen met het principe van gelijke veiligheid. Nagano heeft zich inmiddels met Tokio in verbinding gesteld. Debat in het College van gedelegeerden BATAVIA, 12 Dec, (Aneta.) Alvo- rens de salaris-debatten aan de orde werden gesteld, behandelde het college van gedelegeerden eenige wijzigings- ontwërpen. De vergadering was geheel volledig; de publieke belangstelling was slechts beperkt. De regeering was vertegenwoordigd door de heeren Wes- terouen van Meeteren en Beets. Nadat de voorzitter de bezoldigings- maatregelcn aan de orde had gesteld, nam de heer Soe'ardjo het woord. Hij vroeg o.a. of de doorvoering der maatregelen reeds vaststaat of niet. De heer Westeroucn van Meeteren beant woordde deze vraag namens de reegee- ring ontkennend. „Inderdaad zijn eenige voorbereiden de maatregelen genomen, zooals dit te doen gebruikelijk is. doch in de betrek kelijke circulaire is uitdrukkelijk het voorbehoud gemaakt, dat de voorschrif ten vervallen indien niet tot de uitvoe ring van de ontworpen voorstellen wordt besloten." De heer Soetardjo dankt de regeering voor deze mededeeling en betoogt dat de voorstellen een salarisherziening beduiden, waarbij het Inlandsche be- stuur5corp3 van 13 tot 64 procent in salaris achteruitgaat. Spr. vraagt waar aan dit corps dat verdiend heeft. Hij citeert klachten waaruit blijkt, dat het, Inlandsche bestuur zich getrapt en in het moeras gedompeld waant. De voorzitter verklaart dat derge lijke uitdrukkingen niet toelaatbaar zijn, ook niet als citaat. De heer Soetardjo acht de maatrege len vluchtig en slordig voorbereid; hij verwerpt de basis waarop zij rusten, n.l. de toestanden in de Vorstenlanden, omdat de ambtenaren aldaar het voor recht „den vorst te dienen" als een groote compensatie beschouwen en daarom gaarne met minder salaris ge noegen nemen. De heer Soetardjo vraagt vóór de behandeling van de mo ties overlegging van de resultaten van het budget-onderzoek, eenige jaren ge leden gehoüden, alsmede van recente cijfers omtrent het verloop van de prij zen van levensmiddelen en huishuren. Hij wijst op diverse onlogische con sequenties van het regionale bezoldi gingsstelsel en concludeert dat deze voorstellen hoogst onrechtvaardig zijn. Indien opgelegd zullen zij worden aan vaard, doch onder protest van het In- landsch Bestuur. De heer Soeroso merkt op, dat de po sitie van den Inlandschen ambtenaar reeds van vóór 1913 nooit juist is ge waardeerd; hij critiseert de huidige voornemens die zelfs leiden tot achter uitgang beneden het peil van 1912. Spr. waarschuwt voor de ernstige ge volgen van de regionale regeling en meent dat door bezuiniging op de Staatsmarine de noodige gelden kunnen worden verkregen. De heer Van Helsdingen (Chr. Staatk. Partij) brengt hulde aan de op stellers der nieuwe regeling voor de formuleering, doch voert bezwaren aan tegen de bestendiging van de over- gangsporting voor 1936 en tegen de be ginselen van het regionaal bezoldi gingsstelsel. Al zou hij zich in principe met het regionaal stelsel kunnen ver eenigen, tegen deze maatregelen heeft hij toch bezwaar. Spr. acht de belangen waar het hier om gaat, zóó groot, dat hij het niet onredelijk zou achten in dien een deel van de ontvangsten uit het uitvoerrecht voor bevolkingsrubber ter bestrijding van het begrootingste- kort zou worden benut. De heer Kerstens (Nat. Kath. Partij) meent, dat de voorgestelde regeling op overhaaste wijze is tot stand gekomen. De regeering erkent blijkbaar niet de wenschelijkheid dat in het ambtenaren corps rust moet zijn. Spr. acht de door voering van het regionaal stelsel on rechtvaardig. Dit zal, naast het H.B. B.L., op verschillende plaatsen sociaal ontwrichtend werken, om van verbitte ring nog maar te zwijgen. Spr. merkt verder op, dat de regeering met de be stendiging van de overgangskorting een lichtpunt aan den somberen econo- mischen hemel uitblaast. De eenige op lossing is een geheel nieuw salarisstel sel met een regionaal bezoldigingsstel sel, zonder de overgangskorting. Spr. wijst op de opleving in Amerika, welke ook op onze begrootingspositie van in vloed zal zijn. De fluctuaties kunnen zoodanig zijn, dat een bedrag van 7 k 8 milhoen niet van de ambtenaren be hoeft te worden gevraagd. Men zette de schroef nog niet zooveel verder aan, dat niet alléén de schroef dol zou worden. Ook de heer Sosrohadikoesoemo cri tiseert de maatregelen, waardoor mede de opkomst van den inheemschen mid denstand wordt bedreigd. Spr. betwij felt of de maatregelen getuigen van juist koloniaal beleid. PESTGEVALLEN IN DJOCJA DJOCJA, 12 Dec. (Aneta). In ver band met het voorkomen van twee restgevallen, waarvan het laatste geval de vorige week werd geconstateerd, is m de kotta Djocja de pest-ordonnantie van kracht verklaard. Dit beteekent echter niets verontrustends, doch moet uitsluitend als een administratieve maatregel worden beschouwd. AARDSCHOKKEN TAKENTON, 12 Dec. (Aneta). Woens dag j.l. te 20.31 uur zijn alhier eenige lichte aardbevingen geconstateerd. MEDAN, 12 Dcc. (Aneta). Gister avond te kwart-over-acht werd hier een vrij sterke aardschok gevoeld waarvan het epi-centum vermoedelijk dicht bij lag. Er is geen schade aangericht. Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIT BLAD HEEFT EEN DAGEL1JK» SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN op andere pagina's BINNENLAND De werkverschaffing tijdens da Kerstweek. (Tweede Blad, pag. 3). OMTREK Gemeenteraad van Hilversum. (Eerste Blad, pag. 2.) SPORT De schaakmatch EuweAljechin. (Eerste Blad, pag. 4), STADSNIEUWS Met Dr. Visser naar de Karakorum. (Tweede Blad, pag. 1.) Lezing over „Ouders in de litteratuur en in het leven." (Tweede Blad, pag. 1). Propaganda-avond van de V.A.R..A. (Tweede Blad, pag. 1.) WEERVERWACHTING Medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt. Verwachting: Meest zwakke O. tot N.-O. of N. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen sneeuw, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Verdere vooruitzichten: Lichte vorst Hoogste barometerstand 773.8 te Aber* deen. Laagste barometerstand 751.8 te VardÖ, De nieuwe ruim 4/5 persoon, zuinige 4 cyl. motor flinke kofferruimte, 4 onafh. geveerde wielen, voorwielaandrijving. Een pro duct van één der grootste fa brieken met wereldrepulatie Te bezichtigen: Stationsplein 5 Amersfoort DICHTER OVERLEDEN LONDEN. 12 Dec. (A.N.P.) De In het geheele Britsche rijk bekend© dichter van Iersche sentimenteele en andere liederen en volksliederen, die in millioencnoplaag verkocht werden, Wilfred Sanderson, is op 57-jarigen leeftijd overleden. JUBILEUM CORPS MARINIERS BUITENZORG, 12 Dec. (Aneta). Bij het 270-jarig jubileum deed Zijn© Excellentie de gouverneur-generaal aan den commandant van de zeemacht het volgende seinen: „De Landvoogd verzoekt u aan het corps mariniers, ter gelegenheid van do herdenking van het 270-jarig bestaan, zijn gelukwenschen te willen overbren gen en spreekt het vertrouwen uit in d© voortzetting van een eervolle corps-tra ditie". GOUVERNEUR-GENERAAL WEER NAAR BUITENZORG BATAVIA, 12 Dec. (Aneta). D© gouverneur-generaal, die thans nog op zijn buitenverblijf te Tjipanas vertoeft, zal van 16 December af weer te Buiten zorg verblijf houden. OUD-MINISTER VERSCHUUR HERSTELLEND DJOCJA, 12 Dec. (Aneta). De heer Verschuur is thans herstellende van zijn malaria-aanval; hij zal vermoedelijk morgen naar Soerabaja doorgaan e# vervolgens oversteken naar Ball.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1