INDIA BANDEN «E MOLENAAR DE EEMLANDEü Hoare terug Erger dan een mandaat! AUTO SLIP GEVAAR ABESSIJNSCH GESCHIL isr«! Vertrouwen beschaamd 4000 L E Y T A X TEL. 1788 Dinsdag 17 December 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34e Jaargang No. 145 Moeilijke taak! Nog steeds spanning in Egypte Het lijk van Fawcett gevonden? BENESJ EN NEMEC IN HET KRIJT TEL. 1093 Gastrecht geschonden o- Standplaats naast Hotel Monopole TEL. 1830 Belangrijkste Nieuws op 4 uur 13 min. NIEUWS VAN HET AMERSFOOR15CH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden voor Amerstoort 1.95; per maand 0.65; per week met gratis verzekering tegen ongelukken) f 0.15. Binnenland iranco per post per 3 maanden 2.85. Afzonderlijke nummers f 0.05 POSTREKENING <7910 TELEFOON INTERC. 513 PRIJS DER ADVERTENTIEN van 1—4 regels f 1.05 met inbegnf van een bewijsnummer elke regel meer f 0.25 Liefdadigheids-advertentiën voor de helft van den prijs. - Kleine Advert en tien „KEITJES" bij vooruitbetaling 1—5 regels i 50 cent, elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1.Bewijsnummer extra f 0.051 Men gelooft dat de eerste minister de vertrous wensquaestie zal moeten stellen „Schandelijke voorstellen" LONDEN, 16 Dec. (A.N.P.) De Brit- sche minister van buitenlandsche za ken Sir Samuel Hoare is in den namid dag per vliegtuig uit Zurich van zijn verblijf in Zwitserland, te Londen terug gekeerd. Bij de behandeling van de motie van afkeuring, die Labour Donderdag a.s. zal indienen, zal ook minister-president Baldwin het woord voeren, en in som mige kringen- verwacht men, dat de regeering haar rol bij de voorbereiding der Parijsche voorstellen met kracht zal verdedigen. Ook hoopt men, dat Baldwin thans de verklaringen zal af leggen, die hij verleden week in het La gerhuis geweigerd heeft op grond van het feit, dat de voorstellen toen nog niet ter kennis van de betrokken regee ringen en van den Volkenbond waren gebracht. In de lobby van het Lagerhuis ge looft men echter, dat er- ook thans nog tal van kwesties zijn, die Baldwin lie ver niet zal onthullen, en men acht het daar niet onwaarschijnlijk, dat Bald win Donderdag meer zal afrekenen met decritici in eigen rijen dan met de aanvallen der oppositie. Juist riaai*- om gelooft men aan de mogelijkheid, dat de eerste minister, evenals inder tijd bij de Indiië-wet, de vertrouwens kwestie zal. stellen. De Londensche avondbladen houden zich natuurlijk eveneens met de zaak bezig. De „Evening Standard" doet een beroep op zijn lezers om Hoare gerech tigheid te doen wedervaren, want het is bekend, dat hij met bepaalde op drachten naar Parijs ging. Do voorstel len in de kabinetszitting van verleden week Maandag waren met algemeene stemmen aangenomen, en daarom acht het blad het onbillijk, thans een zon- denfook te willen zoeken. I-Ioare is voor het plan niet meer of niet minder ver antwoordelijk dan elke andere minister Eden inbegrepen. Het blad noemt het onzinnig, over het aftreden van den minister van buitenlandsche zaken te willen spreken. Of a.'le ministers tre den af, of er wordt in het geheel niet afgetreden. Reeds thans heeft brigade-generaal Spears aangekondigd, dat hij Woens dag in het Lagerhuis den minister-pre sident zal vragen, of het juist is, dat indien de Keizer van Abessynië de Pa rijsche voorstellen als basis voor onder handelingen had willen aanvaarden, hem zou worden medegedeeld, dat Abessynië geen toestemming zou krij gen voor den aanleg van een spoorweg naar A$sab. Voorts zal generaal Spears vragen, of de Britsche regeering deze voorwaarde kende toen zij den Negus de vredesvoorstellen aanbeval. Ook in de Lagerhuiszitting van he den kwamen de Parijsche voorstellen reeds ter sprake en ontwikkelde zich bij het stellen van vragen door Lager huisleden een soort voorgevecht, dat een voorproefje geeft van den slag, die Ponderdag verwacht kan worden. De Labour-afgevaardigde Dalton vroeg Eden, onder applaus van een groot aantal leden en onder protesten van anderen: „Neemt de regeering nog steeds de verantwoordelijkheid op zich voor deze schandelijke voorstellen?" Eden bleef onbeweeglijk in de regee- ringsbank zitten. Op de vraag van Dalton, of de regee ring voornemens bleef, haar verdrags verplichtingen volgens artikel 16 van het Volkenbondsstatuut na te komen en dienovereenkomstig den olie-invoer naar Italië te verbieden, antwoordde Eden ontwijkend: „De toepassing van sanctiemaatregelen door den Volken bond richt zich niet naar artikel 16, doch naar de door de Volkenbondsver gadering van 1921 aangenomen resolu ties". Op de vraag van den Labour-afge- vaardigde Thurtle, of de regeering haar verklaring van 23 October, dat elke re geling van het Iatliaansch—Abessijn- sche conflict in overeenstemming met. het Volkenbondsstatuut moest zijn, handhaafde, antwoordde Eden bevesti gend. ZWARE SNEEUWSTORMEN Volgens berichten uit Reykjavik heeft boven het westelijk deel van IJsland een zware sneeuwstorm gewoed. Drie visschérsvaartuigen met een beman ning van in het geheel tien koppen, worden vermist; men vreest, dat zij vergaan zijn. Binnenl. De Negus heeft zich over de voorstellen uitgesproken LONDEN, 16 Dec. (A.N.P.) Lit Dcs- sie, waar Haile Selassie zich bij de troepen van het Noordelijk front be vindt, wordt gemeld, dat daar vanoch tend een officieel communique is uitge geven, waarin wordt verklaard, dat de „voorstellen insluiten het prijs geven van een integreerend deel van het Abessijnsche grondgebied ten gunste van een staat, welke reeds unaniem door den Volkenbond tot, aanvaller was verklaard, terwijl Italië een uitgangs punt wordt, gegeven voor een dercle po ging Abessynië te veroveren. De voor gestelde Italiaansche zóne, de zóne voor de kolonisatie en de oeconomi- sche ontwikkeling, waarvan de Abes sijnsche burgers en maatschappijen zouden worden buitengesloten is erger dan een mandaat, daar het laatste de belangen van de bevolking waarborgt en het principe huldigt van een gelijke behandeling van alle buitenlanders. De keizerlijke regeering is ervan overtuigd, dat de Volkenbondsraad op 18 December de voorstellen, welke een aanval doen op de souvereiniteit van Abessynië en het Abessijnsche grondge bied verbrokkelt ten gunste van een staat, die als aanvaller is veroordeeld, niet zal aanvaarden." Laat thans Uw autobanden voorzien van 'n speciale slip- groef, OVERDWARS, alleen deze groef is slipvrij en betel dan andere profielen. Wij snijden deze groef voor U op onze nieuwste machine Stationsplein, Tel. 1210, Amersfoort Volgens een Reuter-bericht is het gedurende het week-einde opnieuw tot anti-Britsche buitensporigheden te Cairo gekomen, waar eenige honder den studenten en scholieren zich voor de ambtswoning van den Britschen hoogen commissaris verzamelden en „Weg met Engeland" riepen. De molestatie van een Britschen mi litair door een tamelijk groote menigte heeft geleid tot een proteststap van de Britsche vertegenwoordiging bij den Egyptischen minister-president. De Britsche autoriteiten hebben er bij de Egyptische regeering op aange drongen de noodige stappen te doen ter bescherming van de Britsche mili tairen en de Europeanen in het alge meen. Alle Britsche soldaten te Cairo heb ben instructie .ontvangen naar de ka zernes terug te keeren. Op instigatie van den leider van de Wafd-partij, Nahas Pasja, heeft de executieve der studenten-vereeniging besloten niet verder te betoogen. Reuter meldt nader, dat de studen ten voort gaan met luidruchtige de monstraties, welke ingrijpen van do openbare macht noodig maken. Afgezien van de politie is thans de hulp van huzaren en dragonders inge roepen. De demonstranten eischen onniiddel lijke onderteekening van een verdrag, dat de verhouding tusschen Engeland en Egypte regelt. De leider van de Wafd, Nahas Pasja, heeft een bezoek gebracht aan den minister-president Nessim Pasja, om hem te verzoeken de verkiezingen zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. MATTO. Uit Cuyaba in Brazilië wordt gemeld, dat in de Grosso het lijk wn een blanke is gevonden, waarvan men vermoedt, dat het het stoffelijk overschot is van den ongeveer tien jaar geleden verdwenen Engglschen onder zoekingsreiziger overste Fawcett. Het lijk werd door telegraaf-arbeiders ge vonden nabij een dorp, dat wordt be woond door inboorlingen van den Cha vante-stam. Alle teekenen wijzen erop, dat het slachtoffer door inboorlingen is gedood en gescalpeerd. De geruchten omtrent overste Fawcett zijn nooit geheel verstomd. Tn 1928 ge loofde men eindelijk zekerheid te heb ben, dat hij nog in leven was en werd eën Engels'clie expeditie uitgezonden, die echter geen spoor van hem vond. FRANKRIJK BETAALT NIET De Fransche gezant te Washington heeft de Amerikaansche regeering dóen weten, dat Frankrijk de 15 Dec. verval lende oorlogsschulden-rènte niet zal be talen. WERELDGEBEUREN WIE WORDT OPVOLGER VAN MASARIJK? Van dooslaggevende beteekenis is de beslis^ singdie de Sudetent Duitschers nemen VOOR Tsjecho-Slowakije is liet mor gen een belangrijke dag, omdat dan de Nationale Vergadering zal uitmaken wie staatspresident Ma- saryk, die Zaterdag j.l. is afgetreden, zal opvolgen. De stemming, waaraan wordt deelgenomen door de leden van den Senaat en het Huis van Afgevaar digden, die onderscheidenlijk uit 150 en 300 personen bestaan, gaat alleen door, wanneer de absolute meerderheid der Nationale Vergadering, dus minstens 226 leden, aanwezig zijn. In beginsel is het mogelijk, dat reeds bij de eerste stemming de president wordt aangewe zen; voorwaarde hiervoor is echter, dat hij minstens drie vijfden verwerft van het totaal der uitgebrachte stemmen. Slaagt de candidaat, die er het best voorstaat, hierin nochtans niet. dan wordt overgestemd. Wanneer den twee den keer wederom geen meerderheid van drie vijfden door één der candida- ten wordt behaald, dan vindt ten der den male een stemming plaats tusschen de twee candidaten. die bij den twee den keer de meeste stemmen op zich wisten te vereenigen. In zooverre is de stemming morgen eenvoudig, dat de strijd zal worden uit gestreden tusschen slechts twee candi daten. Eén daarvan is dr. Benesj, do bekende politicus, die als minister van huitcnlandsche zaken veel van zich heeft doen spreken en die bovendien Zaterdag j.l. door Masaryk als zijn op volger werd aanbevolen. Dat Masarvk dit advies gaf. behoeft niet te bevreem den. daar het Benesj is geweest, die in dertijd met Masarvk in den vreemde samenwerkte bij do stichting van een zelfstandigen Tsjecho-Slowaakschcn staat. Voor Benesj is Masarvk's morcc- le steun natuurlijk van groote beteeke nis. maar desniettemin is het nog altijd niet zeker, of Benesj inderdaad als overwinnaar uit het strijdperk zal tre den. Dr. Benesj is de candidaat van links. Dit beteekent, dat hij kan rekenen op de stemmen van zijn eigen partij (de Tsjecho-Slowaaksche nationaal-socialis- ten, ten aanzien waarvan moet worden opgemerkt, dat er een hemelsbreed ver schil bestaat, tusschen lxun politieke dankbeelden en die der Duitsche na zi's). de Tsjecho-Slowaaksche en Duit sche sociaal-democraten, de communis ten en vermoedelijk ook de Tsjechische Katholieke Volkspartij, die Benesj zeer erkentelijk is voor het feit. dat hij heeft bijgedragen tot het sluiten van het ac- coord tusschen zijn regeering en het Vaticaan. Onzekerheid bestaat o.a. nog ten aanzien van de houding, welke zal worden aangenomen door de Katholie ke Slowaaksche Volkspartij en de cle- ricale Duitsche christelijk-sociale partij. Benesj' tegencandidaat is dr. Bohumil Ncrnec, die gesteund wordt door de meerderheid der rechtsche partijen. Ne- mec is hoogleeraar in de botanie aan de Tsjechische universiteit te Praag en schijnt thans partijloos te zijn. als werd hij vroeger door de nationaal-de- mocratische partij naar den senaat ge delegeerd. Bovendien onderhoudt hij goede relaties met de Tsjechische agra riërs. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Nemec behalve op dien van laatst genoemde politieke groep, staat kan maken op den steun van de nationale verecniging (de kern hiervan is de na- tionaal-democratische partij onder lei ding van dr. Kramarsch). de fascisten, den Duitschen boerenbond, de Tsjechi sche industriecle Dartij en misschien de Hongaren. Op grond van de tot dusver gemaakte berekeningen, komt men tot de conclu sie. dat Benesj voorloopig een voor sprong heeft van ongeveer een der tigtal stemmen, maar hier dient on middellijk aan te worden toegevoegd, dat bij bovenvermelde berekening de beslissing van de Sudeten-Diiitsche partij buiten beschouwing is gelaten. Het is juist deze partij, die in de Na tionale Vergadering door 67 leden is vertegenwoordigd en pas vandaag haar beslissing zal nemen, welke vermoede lijk den doorslag zal geven. De span ning blijft zoodoende tot op het laatste oogenblik bestaan. F.r blijkt, inmiddels uit, dat de verkiezing ditmaal meer voeten in de aarde zal hebben dan in dertijd die van Masaryk. Wij teekenen hierbij aan, dat laatstgenoemde tot. drie keeren toe Tsjecho-Slowaaksch staats president is geweest. De constitutie, die herkiezing slechts éénmaal toelaat, is indertijd sneciaal ten behoeve van Ma saryk gewijzigd, teneinde het mogelijk te maken, dat hij ten derden male den hoogsten post in den staat bekleedde. Groote belangstelling voor de behandeling door den Volkenbondsraad GENEVE, 16 Dec. (Reuter). Alle ministers van buitenlandsche zaken der landen, die in den Volkenbonds raad zitting hebben, zeer waarschijnlijk met uitzondering van Litwinof, zullen Woensdagmorgen te Genève zijn. Beves tigd wordt, dat ook Aloisi aanwezig zal zijn. De Argentijnsche gedelegeerde Linz Guinazu zal presideeren, want de gewone raadszitting van Sept. is niet gesloten. Verwacht, kan worden, dat de ochtendzitting gewijd is aan de kwestie der Assyrische Christenen in Irak en dat 's middags zal worden be gonnen met de behandeling van het Italiaansch—Abessijnsche conflict. Het is nog niet zeker, dat de offi- cieelc antwoorden van Italië en Abes synië binnen zullen zijn, wannéér de raad bijeen komt. Men gelooft dan ook algemeen, dat de zitting tot minstens Vrijdagavond zal duren. De terughou dendheid der Italiaansche pers ten aan zien van de Britsch-Frnnsche voorstel len wordt hier druk besproken. Men gelooft niet, dat hierin een verwerping moet worden geziën doch twijfelt er niét aan, of de duce zal de voorstellen aan een nauwkeurig onderzoek onder werpen en eventueel eischen opstellen. Voor de activiteit van het Britsche ka binet bestaat hier eveneens levendige belangstelling. Uit Dessie, waar Ilaile Selassie zich bij de troapen van het Noordelijk front bevindt, wordt gemeld, dat door deze vanochtend een officieel communiqué is uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de Parijsche voorstellen insluiten 'l priisgevcn van een integreerend deel van net Abessijnsche grondgebied ten gunste van een staat, welke reeds ano niem door den Volkenbond tot aanval ler was verklaard, terwijl Italië een uitgangspunt wordt gegeven voor een dérde poging om Abessynië te verove- rén. BRITSCHE GEZANT BIJ HITLER Naai1 Reuter uit Berlijn verneemt, blijft het bezoek, dat de Engelsche am bassadeur aan Hitier heeft gebracht, de aandacht in politieke kringen trekken. Men brengt dit bezoek in verband met dat van den Franschen ambassadeur aan den rij liskanselier enkele dagen ge leden. Naar het schijnt, wil Duitschland t.a. v. de in het officieuse communiqué me degedeelde onderwerpen (beperking van wapening en luchtpact) voorloopig een afwachtende houding aannemen. Hitler is sterk getroffen door den.keer. dien het Abessijnsche conflict plotseling heeft, genomen en acht een weerslag op den Europeeschen toestand mógeiii'- Mij acht daarom den tijd nog niet ge komen voor een regeling van interna tionale vraagstukken. Niettemin stelt de officeele Duitsche diplomatie er prijs op, vriendschappelij ke betrekkingen met Engeland te on derhouden. Zij is van gevoelen, dat de Engelsche regeering het contact met de Duitsche regeering wilde hervatten in verhand met de verzoeningspoging te Genève. de Vlootconferentie en de ge beurtenissen in het Verre Oosten. Beriijnsch berichtgever van Politiken moet Duitschs land verlaten De Berlijnsche correspondent van hét Kopenhaagsche dagblad Politiken, Thorwald Steinthal, heeft aanzegging gekregen, dat hij op korten termijn het Duitsche rijksgebied moet verlaten. De officieele motiveering van dit besluit zegt, dat hij door „voortdurende onware en hatelijke berichtgeving aan zijn blad de belangen verplichtingen van het gastrecht, dat hem in Duitschland sedert jaren is verleend, op grove wijze heeft geschonden".' HERVATTING VAN HET OFFENSIEF De Italianen gewagen van een gevecht in Ogaden ADDIS ABEBA, 17 Dec. (Reuter). - Uit goede Italiaansche bron wordt ver nomen, dat de Italianen het offensief in Ogaden hebben hervat. Voorafgegaan door een escadrille van negen vliegtuigen, die de Abessijn sche voorhoeden bombardeeren en verschillende slachtoffers maakten, heeft de Somali-infanterie, daarbij ge steund door tanks, op 65 K.M. ten Zui den van Sasabaneh de Abessijnsche -li- niet aangevallen. F.r hadden verwoede gevechten plaats, zonder dat aan een van beide zijden groote voordeden werden behaald. (De Abessijnen gewa gen inmiddels van de verovering van talrijke intaliaansche pansterwagens.) De Volkenbond niet in staat of bereid meer dan de helft van zijn macht te ontplooien Hoare's houding toegelicht De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph meent een voorspel ling te kunnen doen over de richtlijnen, waardoor de regeering, althans de mi nister van buitenlandsche zaken Hoare, zich Donderdag bij de debatten in het lagerhuis zal laten leiden. Het blad zegt, dat het zal gaan om de vraag, of de Volkenbond zal kunnen worden ge maakt tot een werkzaam instrument, dat de geschiktheid heeft de beginse len van den Volkenbond af te dwingen. Door haar politiek, liet Volkenbond? statuut te'handhaven, heeft, de Britsche regeering de toepassing van econonu sche sanctiemaatregelen vooi^esteld welke ten deele succes hebben gehad Ongeveer een week geleden heeft de regeering geloofd, dat Europa bij de samenwerking nog verder zóu gaan Dit geloof is thans evenwel beschaamd. De regeering zal derhalve in het lager huis meedéelen, dat, indien de tuss.cihen Hoare en Laval gesloten overeenkomst ook maar slechts voor de helft bevredi gend voor den Volkenbond is, zulks het geval is, omdat de Volkenbond niet in staat of bereid is meer dan de helft van zijn macht te ontplooien. In het lagerhuis zal worden medegedeeld, dat de keus van een anderen weg tot èen gevaarlijke situatie zou leiden. De re geering heeft één enkel doel: de staten, die tot den Volkenbond behooren, te overreden alle nóodige stappen te doen om te waarborgen, dat de Volkenbond voortaan zijn verplichtingen in alle op zichten zal kunnen nakomen. Dit zal het onderwerp zijn der belangrijke be sprekingen, welke de ministers Don derdag aanstaande zullen voeren. Sir Samuel Hoare zal tot taak hebben met zijn collega's na te gaan hoe de situatie aan het lagerhuis zal worden voorge legd. Volgens al zijn verklaringen tot nu toe, die uitgesproken vrijmoedig zijn geweest, zal. naar men vertrouwt, Hoare ook ditmaal op het standpunt staan, dat niets kan w:orden gewonnen, maar wel veel verloren, indien onaan gename feiten zouden worden verheeld. De debatten zullen van groote beteeke nis zijn voor de zitting van den Volken- bondsraad. In vooraanstaande kringen gelooft men, dat de Volksnhóndsraad. evenals- tot nu toe het geval was, niet geneigd zal zijn bet vredes plan in zijn tegenwoordigen vorm aan te nemen. Daarmede zal de Volkenbond de verantwoordelijkheid op zich nemen nieuwe voorstellen te moeten indienen, terwijl de oorlog in Abessynië intus- schen voortgaat. Valt het Britsche kat binet uit elkaar? De politieke medewerker van de Daily Mail beweert, dat het aftreden van den Britschen minister voor VoL kenbonds;aangelegenheden Eden zeer spoedig te vers wachten is en dat ook andere ministers ontslag uit hun functie zullen verzoeken. Volgens de Daily Mail zou het kabi net in twee groepen uiteenvallen: (1) de tegenstanders van een felle sanctie- politiek:' ministerpresident Baldwin, de minister van financiën Chamberlain, do lord-kanselier lord Hailsham, de mi nister van marine lord Monsell, de mi nister van handel Runeiman en de mi nister van huitenlandsche zaken sir Samuel Hoare; (2.) de tegenstanders van het Parijsche vredesplan, de mi nister voor Volkenbondsnangelegenhe- clen Eden, de ministers van landbouw Elliott, onderwijs Stanley, oorlog Duff Cooper en de minister van openbare werken Ormsby Gore. De politieke correspondent van de Morning Post schrijft, dat Baldwin in het Lagerhuis de houding der regee ring tegenover het Parijsche vredesplan nadrukkelijk zal verdedigen. Volgens de Morning Post verwacht, men, dat Baldwin zal mededeelen, dat een on- Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIT BLAD HEEFT EEN DAGELIJK SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN NIEUWE WAGENS PASSAGIERS TOT f 5000.- VERZEKERD in binnen-en buitenland W.LEYENHORST-LEUSDERWEG 242 op andere pagina's STADSNIEUWS Vergadering van Handel en Nijver» heid. (Tweede Blad, pag. 1). Laatste berichten Eerste blad pag. 3 WEERVERWACHTING Medegedeeld door het Kon. Ned. Mét. Instituut te de Bilt. Verwachting: Zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind. ge deeltelijk bewolkt, aanvanke lijk weinig of geen neerslag, temperatuur om bet vriespunt. Hoogste barometerstand 766.6 te Ha- paranda. Laagste barometerstand 747.5 te Brest. Laat Uw Garage-houder thans MONTEEREN, Centraal-Stock: N V. ATOC i.o. Hoogeweg 14 Tel. 884 Amersfoort volkomen embargo zou worden beant woord met maatregelen, van militairen aard en dat de Fransche regcering heeft geweigerd voorzorgsmaatregelen te tref fen voor doelt re ff en den steun in do Middéllandsche Zee, voor het geval niet te voren de vredesvoorwaarden aan Mussolini ter goedkeuring zouden wor den voorgelegd. Aan den anderen kant verluidt algemeen, dat verscheidene ministers, o.w. Eden en de minister van financiën Chamberlain, hun ernstigen twijfel hebben uitgesproken of het wel verstandig is de voorstellen goed te keuren. Intusschen heeft, men ingezien, dat een verwerping der voorwaarden zou hebben geleid tot het aftreden van Hoare. OORLOGSFRONT ROME, 16 Dec. (Reuter). Het bom bardement van Neghclli werd uitge voerd door .15 vliegtuigen. Vele brandbommen stichtten brand in het tentenkamp. Het schijnt, dat hier het grootste deel van de torepen van Ras Desta verza meld was. Dc raid werd uitgevoerd door vlieg tuigen van het kamp hij Lugh, op onge veer 800 km. afstand.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1