BLACK CAP Cognac Vieux XXX J. A. Schoterman Zn. CHAMPAGNE NOCTON 6 Co I A. SCHOTERMAN Zn. De begrooting van Soest EXTRA per kruik f3.25 J. A. SCHOTERMAN <6 Zn. De beroering in Oost-Azië Voor de belangen der aandeelhouders Oost-Iedië De drievoudige moord te Batavia UTRECHTSCHESTRAAT 17 Felle discussies in den raad SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER OLD SCOTCH WHISKY P. fl. f 3.75 UTRECHTSCHESTR. 17 Ao 1S7S - Tel. 145 Ie BLAD PAG 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 17 DECEMBER 1935 per flesch f3.75 Wijnhandel XJtr. straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 GEHEIM CONSISTORIE Twintig nieuwe kardi* nalen benoemd De paus over den vrede VATICAANSTAD, 10 Dec. (Reuter). - De paus heeft vanochtend in tegen woordigheid van alle kardinalen, van de curie cn de kardinalen-aartsbisschop pen van Parijs, Besangon, Weenen, Tu rijn cn Boulogne, die daartoe speciaal naar Rome waren overgekomen, het ge heime consistorie gehouden. Na zijn toespraak kondigde de paus de benoeming aan van 20 nieuwe kar dinalen. In zijn toespraak zeide de paus o.m., dat de redenen van diepe smart in zijn hart de gebeurtenissen zijn, die zich afspelen.in Rusland, Mexico en ten deele ook in Duitschland. De H. Vader wilde niet voortgaan met het geven van opsommingen der verschillende fei ten; met name wilde hij niet aanroeren de conflicten, welke op het oogenhlik niet alleen Europa en Afrika beroeren, doch de geheele wereld, omdat met het oog op een zoo groote onzekerheid der feiten zijn woorden verkeerd zouden kunnen worden begrepen of openlijk worden veranderd. Overigens heeft de paus herhaaldelijk getoond wat men op gerechtvaardigde en wettige wijze van hem zou kunnen verwachten ten gunste van de waarheid, de rechtvaardigheid en de menschlievendheid. Te dien aan zien zou men zich niet behoeven te ver gissen. De paus besloot met de verzeke ring te geven, dat hij al zijn krachten wenscht in te spannen en God om den vrede zal bidden. Het aantal leden van het college van kardinalen, dat gedaald was tot 48, t.w. 25 buitenlanders cn 23 Italianen, is door de benoeming der 20 nieuwe kardinalen derhalve op 68 gebracht. Zooals men weet, is het maximum aantal leden van dit Heilig college 70. De meerderheid bestaat thans uit 37 Italianen. Het verzet tegen de auto* nomie duurt voort PEKING,'16 Dec. (Reuter). De spe ciale politie van de gedemilitariseerde zone heeft Tang Koe. de haven van Tientsin, bezet na een korten strijd mot de provinciale troepen van Hopci. Volgens berichten uit Chineesche bron worden gevechten geleverd tus- schen de speciale politie en de troepen van Japan—Mandsjoekwo in het ge bied van Koe Joean in Oost-Tsjahar. Van Japansche zijde wordt medege deeld. dat de haven Tang Koe werd bezet door militie onder commando van Jin Joe Keng. die 25 November besloot een autonomen raad voor Tsja- har te stichten. De verdedigende troe pen werden aangevoerd door generaal Tsjang Tsjeng. den gouverneur van Hönan. Aan beide zijden moeten zware verliezen zijn geleden. De troepen van Tsjang Ts'jeng zouden terugtrekken naar Takoe. De politieke raad van Hopei en Tsja- har besloot, naar Reuter uit Peking seint, voor 24 December officieel in functie te treden. Naar Reuter voorts meldt, blijven de studenten demonstreeren tegen de auto nomie. De pooiden ziin gesloten en een 20-tal personen werd gearresteerd. Do rolitio zou meester van den toestand ziin. Verscheidene dezer personen wer den licht gewond. LEGERBERICHT VAN BADOGLIO ROME, 16 Dcc. (Reuter). Maar schalk Badoglo seint het volgende 72e legcrbcrieht: Van liet front in Erithrea is niets bizonders te vermelden, behalve eenige gevechten van patrouille langs do ri vier Takazze. De luchtvaartafdeeling in Somaliland heeft belangrijke con cent ratios van Abessijnsche troepen bij Neghelli gebombardeerd. AANSLAG OP EEN HOOFDREDACTEUR HONGKONG. 16 Dec. (Reuter). - Lai Koeng Tsji, de hoofdredacteur van één der belangrijkste Chineesche bla den alhier, is in een druk gedeelte van het centrum der stad door een kogel getroffen. Zijn toestand is zorgwekkend. De dader van den aanslag is onbekend gebleven. De Parijsche correspondent van de Times meent zeer goede reden te heb ben voor de veronderstelling, dat het aan Abessynië gedane aanbod, een eigen haven te hebben aan de kust van de Roode Zee, door een belangrijk voor behoud zal worden beperkt. Het schijnt,' dat men den negus zal verbieden een spoorlijn naar deze haven aan te leg gen. Deze mededeeling zou evenwel pas gedaan worden, wanneer de negus het vredesplan principieel zou hebben aangenomen. De correspondent merkt woordelijk op: .Laval heeft dus gezorgd voor de be langen der aandeelhouders van de spoorlijn Djiboeti—Addis Abeba". Het O.M. eischt 18 jaar gevangenisstraf BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). Heden morgen werd de zaak H. verder behan deld. Het requisitoir en het pleidooi werden uitgesproken. De belangstelling was heden zoo groot, dat het publiek op het moment, dat het werd toegelaten, de zaal bin nenstormde om de beschikbare zitplaat sen te bezetten. Als laatste getuige werd gehoord me vrouw Ch. RazouxSchultz, lid van den Volksraad, die zich destijds (als buiten gewoon ambtenaresse van politie) in opdracht van den president van den Raad van Justitie met H. in verbinding stelde naar aanleiding van diens hu welijksleven. Beklaagde had toen beter schap beloofd en wilde zijn schoon ouders excuses aanbieden voor de belee- digende woorden, welke beklaagde hen had toegevoegd. Mevrouw Razoux Schultz had hiervoor haar bemiddeling verleend; het resultaat van die be moeienissen was echter weinig bevredi gend. Hierna hield de ofiicier van justitie, mr. Jóngmans, zijn requisitoir, dat door beklaagde met gebogen hoofd werd aangehoord; af en toe wischte II. tra nen weg. De officier acht het ten-laste-gclegde wettig en overtuigend bewezen. Be klaagde had niet den opzet om de slachtoffers to verwonden, doch om deze te dooden. De officier van justitie reconstrueerde den moord en legde uit hoe beklaagde zijn reeds zwaargewonden schoonvader nogmaals een kogel door het lichaam schoot. Uitvoerig zette de officier de voorgeschiedenis van het drama uiteen. Concludeerendc dat geen verzachten de omstandigheden aanwezig zijn, eischt spreker tenslotte wegens moord een gevangenisstraf van achttien jaar. Vervolgens hield de verdediger, mr. Plate, een uitvoerig pleidooi, waarin hij aanvoerde dat beklaagde door storing in zijn verstandelijke vermogens niet toerekenbaar kan geacht worden voor zijn daad. Pleiter vroeg ontslag van rechtsver volging en riep ingeval van afwij zing hiervan de uiterste clementie van den raad in. De uitspraak za&op 23 December ge schieden. DE STRANDING VAN DE „TOGIAN" BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). De po gingen om de „Togian" van de K.PAL vlot te krijgen, worden voortgezet. Eerst moeten echter de gaten, ontstaan door het vastloopen, worden gedicht. Aangezien men verwacht, dat het, nog meerdere dagen zal duren alvorens de „Togian" weer drijvende is, vertrekt hedenmiddag de „Valentijn" van Tandjong-Priok naar de plaais van de stranding met meerder reddings-mate- riaal en andere benoodigdheden. De „Jupiter", een sleepboot van de K.P.M., wordt in gereedheid gebracht, om zoo noodig eveneens naar de plaats van de stranding te vertrekken. VOORLICHTING AAN DE INHEEM- SCHE EN CHINEESCHE PERS BATAVIA, 16 Dec. (ANETA). Tor beschikking van den Regceringsgemach- tigde voor Algemeens Zaken met rang en titel van Patih is gesteld Datoe Toe- menggoeng. Deze zal worden belast met werkzaamheden ter voorlichting van de Inheemschc Maleische en Chineesche pers. Gelijk bekend drong de Inheemscho Pers reeds sedert langen tijd aan op de vestiging van een zoodanig contact centrum. Sec6 demi Sec. per fl. f2.40 bij 6fl. f 2.15 per fl. UIT DEN OMTREK SOEST, 16 December. Hedenmor gen kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder voorzit terschap van den burgemeester, mr. Dckcth. Afwezig was de heer Endendijk (A.R). Na vaststelling der notulen van do vergaderingen d.d. 30 October. 11 en 20 November 1935, deelt de voorzitter me de. dat er een schrijven van het Ned. Station yan melkcontrole was binnen gekomen, dat zij een subsidie der ge meente niet wenscht te ontvangen. Daarna werd overgegaan tot de alge- meene beschouwingen over de gemeen- tebegrooting. De heer No ode r (S.D.A.P.) opent deze beschouwingen met een terugblik naar do verkiezingen. Het verheugt spr., dat de katholieke arbeiders zich thans bij de KJD.P. hebben aangesloten. Hun belangen zullen bij deze partij be ter behartigd worden. Spr. constateer de, dat de R.K. Staatspartij en Alg. Be lang juist met de hakken over den streep zijn gekomen. Het spijt spr., dat de heer Mulder niet meer in den raad werd verkozen, alhoewel de heer Mulder een princi pieel tegenstander van spr. was, had hii de grootste waardeering voor hem. Over de begrooting sprekend, zeide spr., dat de wijze waarop de begroo ting is sluitend gemaakt, weer op de oude wijze is geschied. Het is hier weer salaris- en loonsverlaging. In verband met de verleden jaar ge korte salarissen en loonen is spr. thans tegen deze verlaging. Spr. noemt het een gekkenhuis. Hij gelooft, dat het regime van de gemeente Soest er den laatsten tijd zeer op vooruit is gegaan. De slechte finan- cieele huishouding van het verleden moet ons toch wat geleerd hebben. Het totaal der salarissen van Soest is ongeveer 130.000. Wij leven te ver boven onzen stand Spr. zag gaarne het gasbedrijf on dergebracht bij openbare werken. Het loopt de spuigaten uit, als men con stateert, dat een tekort van 124.621 op de diverse woningvereenigingen is geboekt. De heer van Klooster (R.K.) zegt, dat het schijnt, of hij de geheele boel in de war' gestuurd heeft. Hij wijst erop dat ia 1918, toen de uitga ven aanzienlijk minder waren, de ge meente slechts 8000 zielen telde. Spr. deelt de meening niet van den vorigen spreker, in verband met de „verheer lijking" van den heer Mulder, want deze heeft de gemeente veel nadeel be zorgd. De heer vaa Breukelen (K.D.P.) yindt het moeilijk zich een direct oor deel daarover té vormen Na lezing cn bestudeering komt spr. tot de conclu sie, dat het met den toestand van de gemeente Soest allertreurigst gesteld is. De Iijeer Tl hijs sen |(K.D-P.) con stateert, dat tegen de gemeentewet is gezondigd, daar deze vermeldt, dat de gemeentebegrooting minstens 14 dagen ter inzage ligt. Nu hebben we telkens en telkens weer .wijzigingen bijgekre- gen. Vroeger was Soest een rijke ge meente, thans moet er bij den minis ter om 50.000 gebedeld worden Een lid van den raad was in Den Haag geweest en men had dat lid verteld, dat deze gemeente in een zwart blaad je stond. De 'werkverdeeling van de diverse afdeelingen is zeer onbillijk- Wethouder de Bruin heeft niets "te doen, daartegenover staat, dat de bur gemeester veel te veel te doen heeft. Het „Alg. Belang" heeft wel dege lijk het algemeen belang gediend. Memoreerend de laatste vergadering van de R.K. Staatspartij, zegt spr., dat de heer Van Klooster afwezig was, dat is een mooie politiek. (De heer Hilhorst protesteert). Het, is niet verheugend te constatee- ren, dat de heer van Klooster tegen het uitbreidingsplan gestemd heeft, doch altijd tegen het grondbezit gewerkt heeft. De belastingen in Soest zijn veel te hoog en dit is volgens spr. te wijten aan den heer van Klooster. De heer Thijssen vindt het onge hoord, dat er een voorstel is om een kasgoldleening aan te gaan. De kas- geldleening van 1935 was 120.000, die van 1934 was 1.000.000. De K.D.P. zal een nieuws koers inslaan, een koers van Vita Nova. De heer Hom (R.K.) keurt de •hou ding van den heer Thijssen af, want hij sprak alleen voor de publieke tribune, in plaats van het gemeentebelang te dienen. In verband met de verlaging der sa larissen en loonen. zegt spr in prin cipe hier tegen te zijn. De korting moet geschieden bij de goed gesalarieerde ambtenaren, maar niet op de kleine salarissen. De heer Hilhorst (R. K.) wil be neden de salarissen van 2500 niets korten. De heer de Nies (S.D.A.P.) onder schrijft het gesprokene van den heer Hilhorst. Wethouder de Bruin (A.R.) brengt het werk der afdeelingen naar voren. De heer Thijssen heeft gezegd dat spr. niets ie doen heeft, doch men moet niet uit het oog verliezen, dat Openbare werken niet gunstig staat aangeschreven, hetgeen logisch te ver klaren is, daar deze afdeeling geen geld in de kas brengt, doch een groot bedrag opeischt. In verband met de groote reorganisatie roept spr. de medewerking van den raad in. Deze reorganisatie is noodig geworden dooi het groofe onproductieve werk, dat et was. De voorzitter wijst op het vrien delijk gebaar, dat tot hem was gericht met het zoo uitermate zware werk. dat op spr. schouders zou rusten. Wat betreft de salarisregeling, bestaat hier een misverstand- Wij hebben ons aan te passen aan de salarisverlaging van het rijk. De kindertoelagen zijn ook veranderd en gunstiger dan vroe ger. Spr. eischt van allen, dat men met overleg en studie te werk zal gaan. Waarom zouden wij de belastingen verhoogen. Die kasgeldleeningen waren noodig voor de uitvoering van groote werken. Wethouder G a s i 11 e (V.B.) wil nog even de salarisverlaging recht zetten. Deze verlaging van 5%, die door den minister wordt verlangd, is tijdelijk. Als men om zich heen kijkt, zal men zien, dat de toestand overal zeer slecht is. Alles gaat naar beneden. De heer Nood er (S.D.A.P.) vindt het heel gemakkelijk iemand te be schuldigen, die niet hier aanwezig is. De heer van Klooster zal nu de persoon lijke aantijgingen tegen den heer Mul der in het openbaar moeten herhalen. Spr. vindt het belachelijk, dat er zoo veel personeel noodig is om de admini stratie der gemeente te onderhouden en vraagt zich af waarom het ge meentebestuur niet ingegrepen heeft in de woningbouw. Indien men het plan der rioleering had aangenomen, dan zouden met be hulp van het werkfonds honderden menschen werk hebben kunnen krijgen. De levensstandaard is niet naar be neden gegaan. Men wil in het gevlei komen hij de regeering om de 50.000 uit het werkloozenfonds te bekomen. De heer Van Klooster (R.K.) weerlegt de beschuldiging van het tekort in zake het grondbedrijf. Spre ker noemde dit een leugen van den heer Thijssen. Spreker heeft voor iemand, die zich katholiek noemt, en zich op een derge lijke manier afgeeft op de R.K. Staats partij, geen hoogachting. De heer Thijssen (K.D.P.) rpaakt den voorzitter een compliment voor zijn diplomatie omtrent de verdeeling der werkzaamheden in het college van B. en W. Spr. geeft vervolgens weer af op de R.K. Staatspartij. Spr. zou er hartelijk voor bedanken op een dergelijke wijze gekozen te worden als dat bij de R.K. Staatspartij geschiedt. De heer Hom (R.K.) antwoordt ver volgens de he: ien Nooder en Thijssen cn betreurt net, dat op zoo'n uitvoerige wijze de machtsverhoudingen zijn be sproken en dat geregeld om de vier ja ren voor de publieke tribune wordt ge sproken in plaats van de gemeente belangen te behartigen. Den Voorzitter spijt het, dat er personen in het debat zijn betrokken. Indien men overgaat tot wachtgeld-in voering dan zal dit voor de gemeente funest worden. Spr. zegt, dat hij wel de persoon is, die over de bekwaamheid der personen kan oordeel en. De heer Nood er (S.D.A.P.) wil fei ten naar voren brengen. Vroeger zijn ambtenaren aangesteld, waarmede men nu in de maag zit. Het dagelijksch bestuur heeft volgens spr. geen verziende blik gehad i.z. de woningvereenigingen. De heer E n d e n d ij k (A.R.) kan hét ntet betreuren, dat hij zoo laat ter ver gadering was gekomen, want uit het de bat kan spr. opmaken, dat er niet veel prettige dingen zijn naar voren ge bracht. De ambtenaren maken geen be zwaar tegen de 5 %-korting op hun sa larissen. Tegen half een wordt de vergadering geschorst tot des middags half twee. KERKNIEUWS LUSTRUMCONFERENTIE V.C.S.B. 500 deelnemers uit alle dee* len vap het land aanwezig Zaterdagmiddag 14 December is de conferentie van den Vrijzinnig Christe lijke Studenten Bond in Arnhem begon nen. Deze wordt gehouden ter gelegen heid van het vierde lustrum. Omstreeks 1 uur kwamen de bijna 500 deelnemers uit alle deelen van ons land aan, waar onder vele oud-leden. Om half vier opende in het gebouw „De Vereeniging" de praeses van den Bond, de heef J. M. de Jong, de conferentie. Hij las stukken uit den Bijbel voor en de Beginselverkla ring van de V.C.S.B. Spr. wilde voor eerst op deze conferentie herdenken wat de V.C.S.B. in het verleden betee- kend heeft. Zij, zoo vervolgde spr., die God ervaren, hier cn nu, zien hun kiacht vernieuwd cn weten zich opge nomen in een groot onbegrepen ver hand. Wij moeten het gemeenschappe lijk wagen met do waarheid, die zich van ons meester maakte. De openingslezing van Prof. dr. L. J. van Holle, mede bedoeld als inleiding op het Lucifer-spel, had, tot onderwerp: dc voortgaande openbaring. Deze term is een theologisch kader voor een zeer bepaalde geloofsinhoud: dat God niet enkel uit het verleden spreekt tot ons, maar in het heden voor de toekomst ons roept tot nieuwe daad, tot nieuw geloof, dat, zich verdiept van een geloof in het leven tot dat in ge rechtigheid. tenslotte tot dat in Gods red dende en richtende liefde, gelijk die ons vooral in het Evangelie openbaar wordt Prof. van Holk besloot zijn lezing met de heilwensch dat geest cn prestaties van don V.C.S.B. bij dit lustrum, de Bond tot steun en richtsnoer moge we zen voor de komende jaren. 's Avonds hield Prof. Dr. G. J. Hea ring een lezing over „Dc kracht van het Geloof". Wij geven hiervan de voor naamste punten weer. Godsdienstig geloof is meer dan reli gieus sentiment. Het is geloof in God cn in Zijn waarheid. Het kan nooit ont staan zonder Gods aanraking cn open baring. Het berust dus op genade. Ook het Fascisme cn het Communis me zijn, in hun beste uitingen, vormen van geloof, ja, van hartstochtelijk ge loof. Hun goden echter vertoonen aavd- sche trekken; daarom is hun waarheid troebel. De waarheid van het Christelijk geloof is: Gods openbaring in Christus. Deze rijke waarhheid houdt in: Gods souvereiniteit en gerechtigheid; de ver gevende en vernieuwende liefde van God; offer en kruis: de eerbiediging van den mensch en zijn leven; de solidari teit. van het mcnschclijk geslacht cn de geloofsgemeenschap van Christus' jon- UTRECHTSCHESTRAA T17 TELEFOON 145 WOENSDAG 'V'H'V'A 9.00 Cor Steyn zegt het met rozen (op het V.A.R.A.-orgel). 10.15 Uitzending voor dc arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.30 n.m. V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hu- go de Groot. I.30 n.m. ClavecimJjel en piano 2.00 n.m. Voor de vrouwen. Groote Vrouwenfiguren (III). „Katerina Bresh kovsky" door Mevr. N. de JongZer- nike. 2.15 n.m. Variatie-concert m.m.v. Ed dy Walis, viool; Sandor Sipos, cym- baal: Joh. Jong. orgel; Isja Rossican, piano; Cor Steyn, orgel en accordeon; Reinier Bennink, slagwerk; Bert van Dongen, zang. 3.00 n.m. Voor de kinderen m.m.v. Kinderkoor „De Jonge Stem" o.l'.v. Henk Duinker. Lien Hanja. piano. Mr. J. H. van Peursem, postzegelpraatje. V.A.R.A.-Tooneel o.lv. Willem van Ca- pellen. Ary van Nierop. vertelling. Oom Henk. vraaguurtje. J Postzegelpraatje door Mr. J. H. van Peursem. 5.30 n.m. De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 6.20 n.m. Serenaden-parade door Alb. de Booy, zang en Joh. Jong, orgel. 6.45 n.m. Sportuitzending. 7.00 n.m. Schubert-lcwintet o.l.v. Jo Kolvers, afgewisseld door Harry Wig- gelaar. viool en Rutgcr Schoute, piano. 7.30 n.m. Opvoeding tot persoonlijk heid. Beantwoording van ingekomen vragen door G. van Veen. 8.15 n.m. Mevr. A. E. J. de Vries— Bruins: De weldadigheidspostzegels. 8.20 nm. A.B.K. (Avond Bonte Kunst) m.m.v.: Eddy Walis en zijn orkest Mignon Spence, sopraan. Coos en Pol ly Speenhoff. liedjes. Leo Fuld met Jiddische liedj.es. Straatmuzikanten 1935. Isja Rossican, piano. Rinus de Wilde, geluidsimitafor. Prof. Barandini en Zoon. Gijs Grutjesklopper en ,zijn wiif 10.15 n.m. A.B.K. (Avond Bonte Kunst). (Vervolg en slot). II.00 n.m. Populaire Engelsche mu- ziek-ensembles (eigen opnamen). 11.30 n.m. Nacht-Silene met tusschcn spelen van Joh, Jong. piano. HILVERSUM 1 1875 m. N.C.R.V. 8.00—8.15 Schriftlezing en meditatie. 11.0012.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. Zang: L. J. A. v. Necr- den-Ongers, sopraan. 12.15—12.30 n.m. Leger des Heils- kwartiertje. 12.302.00 n.m.. Ensemble-muzLek o. l.v. Piet v. d. Hurk. 2.003.00 n.m Zang-recital door Lex Karsemeijer, tenor Aan Oden vleugel: Rudolf Karsemeijer. 3.1o3.30 n.m. Enkrateia-kwartiertje „Iets over de N.C.V.G.O.U. en het Unie- geren; het Koninkrijk Gods, dat komt. De opvoering van Vondel's Lucifer werd Jaterdagavond bijgewoond door vele vooraanstaande personen uit de Vrijzinnig Christelijke organisaties. Zoo waren van den Raad vim Advies aan wezig: Mr. R. Mees, en de Hoogleeraren van Holk, Schermerhorn en van dei- Pot, van het bestuur der C. S. Ooi- gaard tstichting: Mcj. de Kantelaar, Ir. Mijnlieff en Prof. van Mourik Broek man, verder Dr. Noordhoff, bestuurslid van het Internationaal Verbond voor het Vrijzinnig Protestantisme, dc Hoog leeraren van Everdingen, Edelman en van Leeuwen, Mej. Dr. N. A. Bruining en Dr. J. A. de Koning, bestuursleden van de Centrale Commissie voor het Vrijz. Prot., mevrouw Heering, mevrouw Roessingh, mej. E. C. Knappert, verte genwoordigers van R. K. Studentenver- een iginggon cn de N.C.S.V. cn tenslotte afgevaardigden van de zusterorganisa ties van de V.C.S.B. in dc V.C.J.C. Na dc Lucifer-opvoering verspreidden dc conferentiegangers zich. door de hee- le stad: de eerstejaars en de O.L.O.-lc- den hadden hun nachtverblijf in het Bondscentrum: het Oolgaardtliuis, de spelers van Lucifer sliepen in de Arn- hemsche jeugdherberg cn de overigen waren bij particulieren ingekwartierd. De maaltijden echter worden gezamen lijk in het Oolgaardts'huis gebruikt. Na dc preek van Ds. Kleyn, welke sprak naar aanleiding van Rom. XIII vers 11—13, gehouden in het gebouw van de Vrijz. Herv. werd een flinke wandeling gemaakt. 's Middags werd in het gebouw „de Vereeniging" een bont programma ten toóneole gebracht, waarin vele interne aangelegenheden gehekeld werden. De afdeeling Amsterdam voorde oen decln- matorium op. Dit was speciaal door Mevr. Henrietta Roland Holst voor deze goletrenbeid Geschreven en was een «rhoon cotniiypnis van wat er in de Vrijz. Chr. Stud. Bond aan idealen leeft. STEM AF: 3.35 n.m. Droitwich (1500): Concert uit Bournemouth o.lv. Richard Austin, m.m.v. Lionel Tertis, alt-viool. 8.05 n.m. Koningsbergen (291): „Hansel und Gretel", sprookjes-opera van Humper- dinck. 8.10 n.m. Rome. (420.8): _JLa Bohème", opera van Puccini. huis", door Mevr. C- van Lennep— Gunning. 4.005.00 n.m. Kerstprogramma. Christelijk liederenuurtje te_ houden door Johannesde Heer, Mej. C. de Jager, sopraan en W. Ven-er, viool. 5.00—6.00 n.m. Kinderuurtje te leiden door J. Kooman. Zang: Mej. N. Even" blij. Piano: Mej. G. Koeman. 6.006.30 n.m. Landbouwhalfuurtje. ..Besmettelijk verwerpen", door Dr. D. M. Hoogland. 6.30—7.00 n.m. Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. P. Veldstra „Het bin- nen-aanvaringsreglement". L. K. A. v. Duuren: „De motoren". Plm. 7.157.30 n.m. (.Een kwartiertje Radio-Reportage"-; eventueel gramo- foonmuziek. 7.30—7.40 n.m. Hclène Ludolph, so* praan, zingt (gr.pl.-) 7.40—8.00 n.m. Een woord tof onze zeelieden. „Onze Tehuizen", door Jonk* vrouwe M. J. C. Ortt. 8.058.15 Orkestplaten. 8.1510.00 n.m. Christelijk Oratorium vereeniging te Haarlem. Dir.: George Robert. Solist: Marcel Dupré, orgel. 10.0510.20 n.m. „Eén kwartiertje BRUSSEL 483.9 M. (Fransch programma) 12.20 Concert door het orkest „Con« stantin" o.l.v. Emile Maetens. 5.20 Dansmuziek door „Mickey's CluÜ Orchestra" o.lv, Jeff Hallet. 6.10 Pianorecital door Gabrielle Tam- buvser. Sonate in as kl. t.. Wcber. 8.20 Concert o.lv. Jean Kumps. 10.45—11.20 Dansmuziek door Joe An» dy and his entertainers. BRUSSEL 321.9 M. (Vlaamsch programma)' 1.30 Concert door Emile Maetens en zijn orkest. 8.20 Concert door het omroeporkeei o.l.v. Paul Douliez. 10.3011:20 Dansmuziek door 'Jim Matherson and bis boys. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 2.35 Baskische volksmuziek (opn.)' 3.20 Concert door het Barnabas von Geczvorkest. 6.20 n.m. Nieuwe pianomuziek. Aan den vleugel Willy Stech. 9.50 „Eine kleine Nachtmusik". Fried rich Mensing zingt liederen van Schu« bert. Schumann en Loewe. Aan den vleugel: Wolfgang Brugger. 10.2011.20 Dansmuziek o.l.v. AdaK bert Lutter. DROITWICH 1500 M. 12.05 n.m. Orgelconcert door Quentin MacLean. 12.50 Charles Manning en zijn orkest I.35 van Birmingham: Orgelrecital door G. D. Cunningham. 5.05 Het John MacArthur Kwintet. 5.35 n.m. Het Adolp Hallis Kwintet met Lola Gordon. 6.50 De grondslagen der muziek. He- len Perkin speelt pianomuziek uit d® Weensche neriode. 7.50 Het B.B.C. dansorkest o.lv. Hen* ry Hall. II.2012.20 Dansmuziek door Lou Preagcr en zijn orkest. GRAMOFOON MUZIEK Hilversum I 8.15—9.30 cn 10.28 -10.30. Hilversum II. 8.00, 12.00, 9.50 —10.15. Brussel Fr. 6.55, 7.20, 820, 835, 9.00—9.20 en 1.30. Brussel VI. 6,55, 7,20, 7.45, 820, 840, 9.00—9,20 en 12.20. Droitwich. 11.20. WIJDINGSSTONDEN Hilversum I. 1030—11.00 mor gendienst door Ds. H. v. d. Elskamp. Hilversum II. 10.00—10.15 Y.P. R.O.-morgenwijding. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Hol* landsche zenders om 8.00 en voortjB Hilversum I om 10.00 en Hilversum 1! om 9.45 uur. ff ff Sole Importers:

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2