Stadsnieuws Handel en Nijverheid vergadert Jeugdconcert van 't nut Agenda BE WITTE fa. M. R. N. Oosterveen Verkoopiogee Ook Indië verheugd 2e BLAD PAG 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 17 DECEMBER 1935 Mag een particulier geen feest* of winkelweek organiseeren? De F.A.M. moet zich ermee belasten De nood van den Midden stand Gisteravond had in restaurant Prin cess de maandclijksche bijeenkomst plaats van de verecniging Handel en Nijverheid, welke gepresideerd werd door den heer W. Wijk Jr. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de successen, welke de middenstand in ons land met zijn strijd behaalt, waarbij hij o.m. wees op het tot stand komen van de wet op de uit- verkoopen en opruimingen. Spreker gaf toe, dat er ook euvels zijn bij den mid denstand zelf, zooals die onder alle maatschappelijke menschen worden aangetroffen. In de afgeloopen week is er ook een succes geboekt n.l. door het féit, dat de coöperaties bij de Ned. Spoorwegen geen vrij vervoer meer heb ben. Dit is geen vreugde over de na- deelen van anderen, maar blijdschap over de nadeelen welke den midden stand waren toegedaan en thans terug gekregen zijn. Alleen de middenstand heeft zich met het zakenleven bezig te houden; de anderen, die zich daarmee occupeeren vormen door de betere om standigheden, waaronder zij werken een concurrentie voer dien midden stand. Wat voor de niet-middenstan- ders een kwestie van extra of bijzon dere voordeelen is, vormt voor den middenstand de bestaansmogelijkheid. De middenstand moet tegen dergelijke toestanden te velde trekken. Men moet den middenstand zijn eigen terrein la ten behouden; de middenstand heeft het volste recht om in dezen tijd van een teveel aan dislribuanten, om voor het behoud van zijn terrein te vechten. De middenstand vooral heeft geweldig geleden de laatste jaren; over de kor ting van deze groep wordt niet gespro ken; er zijn er die geen 10 of 20. maar wel 60 of 70 procent korting hebben. Dat dit niet zoo naar buiten treedt, vindt zijn oorzaak in het werken met credieten. Spreker kwam voorts tot de plaatse lijke omstandigheden, die het vereeni- gingswezen nader bepalen. Hij bracht in dit verband ter sprake de personeele belasting, waarbij winkel- en woon ruimte in één worden gerekend en niet gescheiden van elkaar. De heer Wijk hoopte, dat men alom in den lande de aandacht van den minister op dit euvel zal worden gevestigd, zooals men in Amsterdam reeds heeft gedaan. Na lezing van do notulen verklaarde de voorzitter, dat voor de verkiezing voor de Kamer van Koophandel veel be ter gestemd was dan twee jaar geleden; het was 100 procent meer! Toch drong hij er op aan om bij een volgende ver kiezing nog meer belangstelling hier voor te toonen. Er is slechts 40 procent van de kiezers ter stembus gegaan: in andere districten is dit als regel slechts 25 procent. De voorzitter deelde voorts mede, dat er in het voorjaar een winkelbeurs zal worden gehouden door de Vereen, van Huisvrouwen, hetgeen echter geen be letsel is om de winkelbeurs, welke de F.A.M. reeds wilde organiseeren, voort gang te doen vinden. Deze zal echter op een ander tijdstip worden gehouden als die van de Vereen, van Huisvrou wen. Deze zaak zal evenwel nog nader in de F.A.M. worden besproken, vooral wat betreft de samenstelling van de commissie van voorbereiding voor deze tentoonstelling. Mededeeling werd gedaan van een rondgezonden circulaire om te komen tot een feestweek voor de binnenstand, welke circulaire bij verschillende mid denstanders ontstemming verwekt zou hebben, daar deze middenstanders van oordeel waren, dat zulks van de F.A.M. behoorde uit te gaan. De voorzitter was van oordeel, dat, hoewel men niet ieder particulier initi atief zonder meer moet verwerpen, men toch ook maar niét 200 achter het karretje moet gaan loopen van een per soon, die iets op touw wil zetten. Hij gaf toe, dat men wel iemand moet hebben die van deze zaken verstand heeft en gelgenheid heeft dit alles te organiseeren. daar de middenstanders zélf daar niet voldoende tijd voor heb ben, laat hij dat doen uit naam van de F.A.M., waarbij de organisatie dan zélf de belooning zal vaststellen. Deze zaak zal ook in de F.A.M. ter sprake worden gebracht. Besloten werd aan het verzoek van de winkelbedienden om mee te werken aan de sluiting op Oudejaarsavond voor zoover de aard van het bedrijf dit toelaat. Besloten werd aan de F.A.M. voor te stellen om op Oudejaarsavond om 7 uur te sluiten en hiervoor aan alle winkeliers in onze stad bulletins uit te reiken. De collecte voor den wereldbond der Kerken, welke Zaterdag door het Plaat selijk Oecumenisch Jeugd-Comité is ge houden, heeft S0.21 opgebracht. Er werden ongeveer 770 brochures en in signes verkocht. BEDRIJFSLEVEN Openinq zaak in religieuze artikelen, schrijfbehoeften etc. Morgenmiddag opent mej. H. Kanne- gieter. in het perceel Oude Soesterwcg 117, waar voorheen Schoenmaker ge vestigd was. een zaak in religieuze ar tikelen. schrijfbehoeften en wat dies meer zij. Deze zaak maakt e^n welver- zorgden indruk en is zeer zeker aller lelane«te!ling waard, vooral nu ook nog een rijke sorteering versieringen uitgestald ligt met het oog op Kerstmis. Wij verwijzen voor verdere bijzon derheden naar de desbetreffende ad vertentie in ons blad van Zaterdag. TENTOONSTELLING VAN KONIJNEN Men schrijft ons: De Leusder Konijnen-fokkers Club heeft op 12, 13 en 14 December een goed geslaagde Konijnen tentoonstel ling gehouden in het gebouw van den heer R. v. d. Hengel bij de Tol te Ha- mersveld. Als keurmeester fungeerde de heer G. J. Ham uit Leusden. Een groote verscheilenheid van ras sen was vertegenwoordigd, en de kwa liteit der dieren stond ditmaal bijzon der hoog. De Vlaamsche reuzen waren ia vijf kleuren vertegenwoordigd, waarin onze stadgenoot, de heer J. Eijbergen, met een jonge witte voedster de kroon spande. De heer K. v. d. Wel was met een mooie collectie groot Zilvers vertegen woordigd, evenals de heer E. v. Zoeren met een mooie collectie blauw Wee- ners. Het Hollandsche ras was bijzonder goed en in acht verschillende kleuren vertegenwoordigd. Onze stadgenoot, de heer L. Haksteeg, Marconistr. 5, wist beslag te leggen op een lsten prijs met eereprijs met een jongen zwarten ram. Ook de heeren J. Vial, H. J. Hofland en K. v. d. Wal wis ten in deze rassen beslag te leggen op een lsten prijs. Verder waren de klein Zilvers, Rus sische brandneuzen en Zilvervossen zeer goed vertegenwoordigd. Als bijzonderheid vermelden wij, dat wij uit betrouwbare bron vernomen hebben, dat de Leusder Konijnnenfok- kers Club gereorganiseerd zal worden, om daarna een districtvereeniging te worden, genaamd; Konijnen-fokkers Vereeniging Amersfoort en Amstreken. Op Donderdag 19 December zal alhier in Amicitia een Jeugdconcert worden gegeven, door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen als tweede concert in de serie van vier, die nu op het pro gramma staan. Zooals men weet, was het eerste geheel vocaal, thans zal Me vrouw Rosa Spier, onze bekende harpis te optreden en Piet van den Hurk, fluitist, begeleiding Gerrit van den Burg op piano, en sonate op clavichord. Uit verschillende perioden is muziek ge kozen om aan de hoorders een indruk te kunnen geven hoe deze instrumenten zich daartoe leenen. Mevrouw Spier zal verder tijdens het concert aan haar publiek een korte uit leg geven, hoe de harp vanaf het eerste gebruik zich ontwikkeld heeft tot het zeer samengestelde instrument van tegenwoordig. Er zal een morgen- en een middag concert gegeven wórden respectievelijk aanvangende half elf en half twee pre cies. Ook ouders en verdere belangstel lenden hebben toegang, waarvoor toe gangsbewijzen beschikbaar zijn zooals elders in dit blad aangegeven. A.R. KIES VEREENIGING NEDERLAND EN ORANJE De A.R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje kwam gisteravond in leden vergadering bijeen in De Valg onder leiding van den heer J. H. van Lonk- huijzen. Blijkens een ons toegezonden communique hield de heer J. A. Mulder een inleiding over de vraag; „Kan een belijdend christen N.S.B.er zijn?" In een zeer principieel betoog komt hij tot een positief ontkennend ant woord. Een aangename discussie volgde. Het was een leerzame vergadering, welke goed was bezocht. NAT GONELLA TE UTRECHT Naar aanleiding van de komst van de Engelsche Jazz- en Showband Nat Gonella and his Georgians op Zondag 22 December in de Tivoli-zaal te Utrecht kunnen wij nog mededeelen, dat de band bestaat uit den leider en trom pettist Gonella zelf, een saxophonist en een rhythme-team, samengesteld uit een 18-jarige pianist met'een uitnemende techniek, een stringbas en een drum mer met een geweldige breaks. Nat zelf is 27 jaar oud en heeft in de ensembles Ray Noble en Lew Stone gespeeld. Nat is een groot bewonderaar van Louis Armstrong, hoewel Nat's stem veel beschaafder klinkt dan die van Armstrong. Voor de vele bewonderaars van deze band zullen „Troublesome trumpet", „I cannot dance" en „Easy to remember" zeker geen onbekenden zijn. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentrale, behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations door: 10.05—12.20 Keulen. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.206.50 Berlijn. 7.00— 8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.009.30 London Regional. 9.3011.25 Boedapest. AANBESTEDINGSNIEUWS Door den architect Johs H. Blom werd heden aanbesteed het bouwen van een boerderij aan den Liendert- schen weg. De uitslag was als volgt: Gcbr. Pijpers 2622 N.V. „Brumobo" 2698 \V. Wassink 2737 H van IJ ken 2747 Slakhorst V» Vleinveld, Nijkerk 2773 B. en Aann. bedr. „Amersfoort" 2790 II Anema 2835 F. v. Straten, Everdingcn 2870 W. Roorsen, Hoevelaken 2925 Theo F. van Keulen 2981 A. Denmer, Nijkerk 2982 J. de Rijke 3027 C. van Zwol 3068 Gebr. ten Hoven, Terschuur 3072 J. E. Haspils, Eeten (N. B; 1 3088 H Kaspers, Driebergen 3150 W. Heere 3165 Th. van Denderen, Zeist 3290 H. Jekel 3400 v. d. Berg en Dijkhuizen 3410 H. v. d. Heuvel 3575 D. van Schooneveld 3689 De anderen alhier. TEEKEN DES TIJDS Door een bewoner van de Barchman Wuytierslaan is op het politiebureau aangifte gedaan van diefstal van een slede uit zijn tuin. BURGERLIJKE STAND 16 December Geboren: Helena, dóchter van Marti- nus Peterse en Jannetje van Burgste den. Overleden: Anna Geertrui Boks, 71 jaar, ongehuwd. Adrianus Albert Ver- staij, oud 9 maanden. Marinus Bakker, oud 3 maanden. Franciscus Joan van Grasstek, 80 jaar. Rudolf Le Poole, 59 jaar, echtgenoot van Emilie Geertruida Faure. Wouter Muijs, oud 4 dagen. ARBEIDSBEURS Aanvragen van werkgevers op 13 December boven de 18 jaar 3 Dagmeisjes, 5 dienstboden, 2 col porteurs, 1 kapster, 2 kruideniersbe dienden, 1 keukenwerkmeisje, 1 dienst bode (noodhulp), 1 werkmeisje. Beneden de 18 jaar 1 Aank. kappersbediende, 1 aank. werktuigk. teekenaar, 5 dagmeisjes. Aanbiedingen van werk zoekenden op. 13 December 1935. Boven de 18 jaar 1 Accountant (ass.), 2 agenten, 7 ar beiders Zeepfabr., 4 autogeenlasschers, 13 automonteurs, 1 banderolleerder, 6 banket- en broodbakkers, 2 ban ketbakkers. 26 bankwerkers. 1 beeld houwer, 2 behangers-stoffeerders, 6 be- tonvlechters, 8 betonwerkers, 4 bierbot- telaars, 3 blikslagers, 1 bloemist, 1 boek binder, 9 boekdrukkers, 10 boekhouders, 3 bouwk. opzichters, 9 broodbakkers, 3 buffetjuffrouwen, 40 chauffeurs, 2 cho coladewerkers, 1 colporteur, 3 construc tiewerkers, 1 correspondent, Dagmeis jes, 11 dienstboden, 19 electriciens, 6 electr. lasschers, 4 expeditieknechten, 52 fabrieksarbeiders, 3 fabrieksmeisjes, 1 forceur, 2 framebouwers, 2 framevij- lers, 1 gas- en waterfitter, 3 graniet werkers, 6 graniet-schuurders, 123 grondwerkers, 25 havenarbeiders, 3 hoefsmeden, 1 houtfraiser, 5 huishoud sters, 3 huisknechts, 5 hulp i.d. huis houding, 2 hulpvakarbeiders (Tvp.), 1 glas-in-lood-zetter, 2 meetarbeiders, 1 steenzager, 1 schoorsteenmantelsteller, 1 borstelmaker, 1 klompenmaker, 1 bos jesmaker, 2 vertegenwoordigers, 1 keur meester, 1 buffetchef, 6 bouwk. tee kenaars, 1 bedienjuffrouw, 1 huisjuf frouw (hotel), 4 incasseerders, 4 inpak kers, 2 instrument-makers,, 33 kantoor bedienden (mann.), 14 kantoorbedien den (vrouw.), 13 kantoorwerksters, 5 kappersbedienden, 11 kellners, 5 ketel makers, 1 kinderjuffrouw, 1 kistenplak- ker, 12 kleermakers, 1 klinker, 4 koks, I koperslager, 8 kruideniersbedienden, 3 kuipers, 1 lederbewerker, 10 letter zetters, 3 lompensorteerders, 14 loodgie ters, 7 loopknechts, 178 losse arbeiders, II machinale houtbewerkers, 9 machi ne-bankwerkers, 1 machinist, 16 maga zijnmeesters, 13 metaaldraaiers, 3 me- taalfraisers, 7 metaalschavers, 1 metaal- stamper, 58 metselaars, 6 meubelbeit- sers, 27 meubelmakers, 2 meubelstoffeer ders, 1 modelmaker, 1 monteur, 18 on- derwijzers(essen), 69 opperlieden, 4 pakhuisknechts, 1 pettenmaker, 1 piano stemmer, 1 graveur, 1 gereedschapma ker, 1 machinetechniker, 1 metaalzager, 1 moffelaar, 1 vernikkelaar, 2 zilverslij pers, 1 Ringer, 1 filiaalhouder, 1 stal knecht, 1 casserollier, 1 huisbewaarder, 2 verpleegsters, 1 telefoniste, 2 hoofdon derwijzeressen, 4 plaatwerkers, 1 radio monteur, 8 reizigers, 5 rijwielherstellers, 5 rijwiellakkers, 6 rijwielmonteurs, 3 scheerders (textiel), 96 schilders (huis), 4 schilsters, 6 schoenmakers, 17 siga renmakers, 2 sigarensorteerders, 2 sme den, 8 slagers, 3 soldeerders, 2 spoor weg-arbeiders, 1 steenhouwer, 57 steno typisten, 6 stokers, 11 straatmakers, 15 straatmakers-handl., 40 stukadoors, 1 suiker-werker, 1 tabakstripper, 1 tee kenaar (techn.), 4 werkt, teek., 1 centr. v. teek., 103 timmerlieden, 15 tuinlieden, 1 twijner, 1 uitvoerder, 4 veldarbeiders, 1 venter. 1 verfmaler, 4 naaisters, 4 ver vers, 22 verwarming-monteurs, 5 ver- warmingstechn., 2 viltbewerkers. 12 voe gers, 12 voerlieden, 1 vuurwerker, 5 wa felbakkers, 2 wagenmakers, 2 wasch- knechts, 5 werkmeesters, 50 werkvrou wen, 37 wevers, 6 winkelbedienden, 10 winkeljuffrouwen, 2 zadelmakers, 1 zilversmid, 1 papiersnijder, 1 controleur (bierbrouwerij), 14 olieslagers, 1 cigaril- losinpakker, 1 etaleur, 1 varensgezel, 1 bezorger, 2 controleurs, 1 dekopenhaal- ster, 7 onderwijzeressen. Beneden de 18 jaar 3 Automonteurs, 3 banket- en brood bakkers, 1 bloemist, 2 broodbakkers, 22 dagmeisjes, 1 dienstbode, 2 electriciens, 21 fabrieksjongens, 3 fabrieksmeisjes, 1 verpleegster, 2 leerl. verkoopsters, 9 kantoorbedienden 'm.)( 11 kantoorbed. (vr.), 2 kappersbedienden, 1 kinderjuf frouw, 1 kleermaker, 1 loodgieter, 3 loopknechts, 14 losse arbeiders, 3 ma chine-bankwerkers, 1 metaaldraaier, 2 metselaars, 2 meubelmakers. 1 assisten te tandarts, 3 rijwielherstellers, 5 huis schilders, 1 slager, 2 steno-typisten, 3 tabakstrippers, 1 teekenaar, 2 timmer lieden, 4 tuinlieden. 4 naaisters, 1 ver- warmin-monteur, 1 winkelbediende, 6 winkeljuffrouwen. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aanplakplaatscn. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 16 December Druiven 1213 ct., Goudreinette 10 16 ct., Bellefleur 6—8 ct., Present v. Engeland 5—11 ct., Sterappel 710 ct., Jodenpeer 810 ct., Prei 619 ct., Boe renkool 1128 ct., Groenekool 3638 ct., Gele kool 46 ct., Roode kool 67 ct., Bloemkool 7—9 ct., Andijvie 1017 ct., Wortelen 1418 ct., Spruiten 1011 ct., Bieten 3437 ct., Knolseldery 21—34 ct., Selderie 9—22 ct., Peterselie 6—8 ct NIEUWE KALENDERS De Victoria-Bron te Amsterdam heeft, evenals het vorig jaar. weer een nieuwe kalender uitgegeven. Het is wederom weer een eenvoudige doch duidelijke in rood en zwart uitgevoerde inaandkalender. die op vele kantoren een plaatsje zal vinden. Van de Brandmaatschappij te Am sterdam van 1790 N.V., vertegenwoor diger de heer F. W. Elsmann alhier, ontvingen wij eveneens een aardigen maandkalender, uitgevoerd in geel zwart en bruin, die ook door zijn dui delijkheid bij velen een welkome gast zal zijn. De Ripolin lakverf-fabrieken zonden ons ook dit jaar weer haar traditionee- len weekkalender met datumaanwijzcr welke een practische reclame is. De N.V. Verzekering-Maatschappij St. Petrus te De Bilt, zond ons haar in diepdruk uitgevoerden maandkalender welke op iedere bladzij een afbeelding van een kerk of een kerkinterieur heeft, waardoor de ruimte voor de data te veel beperkt is geworden om den kalender practisch en duidelijk te kun nen noemen. Overigens is het voor de bezitters een goede vraagbaak, daar op de achterzijde der bladzijden aller lei gegevens betreffende verzekeringen zijn afgedrukt. In iedere bladzij zijn de datums van twee maanden weergege ven. De firma L. A. A. van Hamersveld, auto-garage en verhuurinrichting zond ons een duidelijke in frisch rood en blauw uitgevoerde maandkalender, welke, doordat er ook ruimte is vrij gehouden voor het maken van aantee- keningen, zeer practisch is. Zij bevat bovendien op iedere bladzijde de post- tarieven voor het buitenland, hetgeen zeer gemakkelijk is. Grand Théatre. Dagelijksche vertoo ning van de film: „Kermis der IJdel heid." Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag en Woensdagmiddag mati nee om 2.30 uur n.m. City Theater Vertooning van de films: „Suikerfreule" en „Vaders Eere woord." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.45 tot 8.30 nu n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia Vertooning van de film: „De Groote wherry race." Van 15 t.m. 17 December. Voorstellingen: 's avonds 8.10 n.m. 7onda<j«j emfinÊe ->:I0 uur n in Museum Fléhite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging. Regentesse- laan lederen dag van 6—8 uur. openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal Nieuwstraat 24. 13 t.m. 29 December. De Poth. Am. Kunstkring. Tentoonstelling van Ja- pansche kunstvoorwerpen uit de col lectie van Meurs te A'dam. Opening op 13 December n.m. 2.30 uur met inlei ding van den heer W. J. G. Meurs. 17 December. ,,d' Oranjeboom." Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkun de. Lezing met lichtbeelden over: „Ka merplanten en hun verzorging" door den heer G. Schoonderbeek, hortulanus R'damsche Diergaarde. 8 uur n.m. 17 December. Concordia. Propaganda- avond van de vrouwencluh van de Soc.- Democratische Arb. Partij. 8 uur n.m. 17 December. Eben Haëzer. Openbare getuigenisavond van „Kerk en Vrede." 8.15 uur n.m. 18 December. De Valk. Feest, middag en avond, van den Chr. Bond van Spoor en Tramwegp" neel. 8 uur n.m. 18 December. Ami<-; i Ver. v. Huis vrouwen. Lezing van mevr. Boldingh— Goemans. 8 uur n.m. 19 December. Amicitia. Mij. tot Nut van 't Algemeen. Jeugdconcert. 10.30 uur v.m. en 1.30 uur n.m. 19 December. Amicitia. Vereen, voor Veilig Verkeer. Vertooning van de A. N W. B. Verkeers geluidsfilm 8 uur n.m 19 December. Hotel Monopole. Fing- vergadering van de Ned. Ver. tof Be vordering der bijenteelt. 7.30 uur p.m. 21 December. De Valk. Kerstbal. S.30 uur n.m. 23 December. St. Joriskerk. Liefdadig hcidsconcert v.h. Amersf. Mannenkoor ten bate van Kinderzorg. 8 uur n.m. 26 December. City Theater. Kerstver gadering van de S. D. A. P. Ds. A. v. d Heide spreekt over hef onderwerp ..Van het duister toch naar het licht 10 uur v.m. 28 December. De Valk. Oudejaars avond bal van A.D.V.E.N.D.O. 8 uur n.m. 29 December. De Valk. Zanguitvoe ring van Bel Canto. 8 uur n.m. 29 December. Soc. Concordia. Joodsche Vereen. ..Nuf en Genoegen." Lezing door Dr. P. IJssel de Schepper uit 's-Oraven- hnge over: „Karaktervorming." 8 uur namiddags. 4 Januari. Markthal. Feestavond v. d. Amersf. Bestuurdersbond ter herden king van het 35-jarig bestaan. 7.30 uur namiddags. UTRECHT 18 December. Tivoli. U.S.O.-zevcnde abonnementsconcert. Solist: Jan Sme- terlin. 8.15 uur n.m. 21 December. Stadsschouwburg. „Von- del's Lucifer", opgevoerd door den Vrijz. Chr. Studentenbond. 8 uur n.m. 99 AFD, WIJNHANDEL 99 TeL 22 V00RDEK0MENDEFEESTDAGEN Uw wijnen van superieure kwaliteit zijn Monrose 1924 Fronsac) f 1.35 Hutcheson Douro Port Wine (origlneele afvulling' f 1.50 Garvey's Sherry (Jerez) f 1.50 Voor hoogere merken vrage men Hastrich zelf. Wat eten wij morgen? VOOR DE KOFFIETAAFEL Garnalen met eieren. Bereiding: Wasch de garnalen zorg vuldig en laat ze uitlekken. Snijd 3 hard gekookte eieren aan plakjes, be dek hiermede de garnalen en doe er wat mayonnaitse over heen, versier een schotel met blaodies sla. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebraden sausijsjes. Witte boonen. Gedroogde appeltjes. Beschuitjes met Leidsche kaas en dun gesnede roggebrood. Bereiding witte boonen en appeltjes: Kook 500 gram geweekte witte boonen gaar in het weekwater met 1 eetlepel zout, laat ze uitlekken en stoof ze nog even met wat gesmolten boter (c.a. 2 eetlepels). Ontdoe 500 gram gedroogde appelfjes. na ze gewasschen te hebben, van" de klokhuizen, laat ze een paar uur weeken in kokendl water met 50 gram basterdsuiker en wat kaneel, zoo dat ze net onder staan en kook ze op zacht vuur gaar VA 3 uur. LANGESTR. 42-Tel- 77 Chocolade- en Fondant Kerstkransjes Plumpudding NED. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN Wat wil, wat deed en wat doet de Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren? Onder dezen titel heeft, de vereeniging een keurig geïl lustreerd bockjp in omloop gebracht, waarin bovenstaande vragen op afdoen de en duidelijke wijze beantwoord zijn. Zij wil strijden om de dierenmishan deling meer cn meer uit onze samen leving te verbannen: arbeiden om de positieve eigenschappen: belangstelling, medelijden cn rechtvaardigheid in den mensch te wekken, ook waar het be treft het dier, dat naast ons leeft en lijdt. Verder vertelt dit werkje van de sym pathie en medewerking, die de vereeni ging thans van zoovele zijden mocht ontvangen, ook uit kringen der prak tijk. Ook wordt er op gewezen, dat de grondslagen voor dierenbescherming over het heden heen reiken tot in het menschenhart van alle tijden. Waar liefde woont, is het verlangen; waar kwaad naast goed leeft, is de strijd om het zwakke te beschermen! Uit alles, wat dit werkje inhoudt, als mede ook uit ervaring, moet deze ver eeniging op aller steun kunnen en mo gen rekenen. A.V. IS.V.D.A. 2—3 Zaterdagmiddag heeft Amersfoort Vooruit op haar terrein een oefenwed strijd gespeeld tegen de Scheidsrech- tersvereeniging Amersfoort. Nadat de rust met 10 in het voor deel der thuisclub ingegaan was, en de gastheeren geruimen tijd na de thee nog met 2—1 leidden, wist S. V. D. A. kort achter elkaar tweemaal te scoren, zoodat de eindstand 3—2 in het voordeel der gasten werd. Zaterdag a.s. speelt A.V.' I tegen Snarta uit Nijkerk. terwijl het tweede elftal Zondagmorgen tegen een elftal van de Posterijen uitkomt. Tafeltennis. „OVER 'T NET" C WINT MET 6—4 De competitiewedstrijd tusschen Barna" (Zeist) en „Over 't Net" C (Amersfoort), welke gisteravond in Zeist is gespeeld eindigde in een 64 overwinning voor onze stadgenootcn. Hedenavond spelen in de Valk de teams A en B van ..Over 't Net" tegen elkaar. Deze wedstrijd geldt voor de competitie 2e klasse Stichtschen Tafel tennis Bond. AMERSFOORT 20 December. Wagenwerkplaats. Ver* kooping van eiken-, grenen- en vuren- afbraakhout. 10 uur v.m. 2 Januari. Concordia. Verkooping van 9 woningen, drie woonhuizen, winkel huis en een perceel grond. 8 uur n.m. OLYMPISCHE SPELEN VOOR HET VOETBAL- TOURNOOI Reeds zestien landen hebben inge schreven voor het Olympisch Voetbal- tournooi, dat in Augustus 1936 te Ber lijn en eventueel in andere steden van Duitschland zal worden gehouden. Be halve Duitschland hebben ingeschre ven Egypte. Bulgarije, Estland, Fin land. Haiti, Britsch-Indië, Italië, Japan, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Polen, Zweden, Hongarije en de Vereenigde Staten. Indien men deze inschrijvingen na der beschouwt, is het duidelijk, dat vele landen alsnog in de komende maanden bij de bovenstaanden zullen kunnen worden toegevoegd. In verband met de groote vraag naar kaarten voor de ruiterwedstrij- den der Olympische Spelen, heeft het Organisatie Comité besloten, de dres suur-wedstrijden niet, zooals aanvanke lijk was beoogd, op de rijbaan, maar op het poloveld te houden. Daar zullen n.l. zonder moeilijkheden 7 tot 8 dui zend toeschouwers de wedstrijden kun nen volgen. Op, Zaterdag 8 Augustus is het polo- tournooi afgeloopen, en dan zullen op het grasveld met behulp van bloembak ken e.d. twee of drie dressuurbanen voor de groote tribune worden aange legd. Deze banen zullen een afmeting heb ben van 60 bij 20 Meter. Op het veld zullen bij-tribunes worden opgericht, die plaats zullen bieden aan ongeveer 'iOOO toeschouwers. De dressuurwedstrij- den beginnen pas vier dagen na afloop der polowedstrijden, zoodat er tijd ge noeg over blijft om de dressuurbanen cn tribunes in orde te brengen. Van de dertig Olympische jollen, die het Organisatie Comité voor de aan staande Spelen bij een Berlijnsche werf heeft bosteld, zijn er reeds twintig vrij wel gereed. Zij behoeven alleen nog maar gevernist te worden. Ook de hjj- behoo^ende zeilen zijn reeds in den maak. In het volgend voorjaar zullen de booten naar Kiel worden overge bracht, waar zij ongeveer 14 dagen voor het begin der Olympische zeilwed strijden onder de deelnemers zullen worden verloot. Iedere zeiler heeft dan voldoenden tijd aan zijn boot te wen nen. Op deze wijze wordt bereikt, dat de vertegenwoordigers van alle landen onder volkomen gelijke voorwaarden den strijd kunnen beginnen. Dr. Euwe krijgt geestdriftige gelukwenschen uit den Oost BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). De Ned.* Indische Schaakbond deed het volgend telegram aan dr. Euwe seinen: „Euwe Wereldkampioen-scha ken Amsterdam. De Indische Schaakbond is zeer geestdriftig over Uw daverend succes". Ook van andere zijden uit Ned.-Indi8 werden telegrafische gelukwenschen gezonden. Het „Initiatief Comité Amsterdam'* deelt ons mede. dat eenige bestuursle den van dit Comité, alsmede eenige leden van het EuweAliechin-Comité hedenavond om 6.30 uur dr. M. Euwe in eenige versierde auto's van zijn huis naar het Carlton-hotel zullen brengen. AMSTERDAM—BOEDAPEST Op Zaterdag 21 en Zondag 22 Decern* ber zullen op de Kunstijsbaan te Am sterdam wedstrijden plaats vinden tus schen het Amsterdamsche team „De Blauwe Zes" en het team van Boeda- Dest. Beide wedstrijden vangen des avonds om 2015 uur aan. VOETBAL RAIMOND BRAINE GEBLESSEERD Raimond Braine, de bekende Belgi sche middenvoor van de Praagscha voetbalvereeniging „Sparta". heeft gis teren tijdens een match van „Sparta" een blessure opgeloopen. die heden ernstiger bleek, dan zij zich gisteren bij een eerste onderzoek liet aanzien. Het staat thans vast. dat Braine in ieder geval de eerste zes weken niet zal kunnen spelen, aangezien de blessure geruimen tijd zal vergen om te gene zen. DE WEDSTRIJDEN VAN ONZE PLAATSELIJKE CLUBS Voor Zondag a.s. Door den K.N.V.B. zijn, afgezien van de weersomstandigheden, voor Zondag a.s. voor onze plaatselijke vereenigingen de volgende wedstrijden vastgesteld: H.V.C.—Oosterpark. Z.N.C.Amersfoortsche Boys. Holland—A.P.W.C. Woerden—Quick. Amsvorde—B.V.Ü E.A.C—Sopla.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5