Pro „DeBeul" HET ROKIN- VRAAGSTUK DE GEBROEDERS „GOOCHEM' Het uniform van LISTERINE TANDPASTA TEKORT WORDT EEN ROODE VLAG MET LEUZE Postzegels buiten koers de Nat. Jeugdstorm Leiden's stadhuisbouw 2e BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 17 DECEMBER 193S Motie van den Bond van kunstenaars ter verdedi» ging der cultureele beginselen Propaganda voor de humanitaire idee Dezor dagen heeft te Amsterdam de Bond van Kunstenaars ter verdediging van de Cultureele Rechten een lezing goorganiseerd over „Fascisme, Cultuur en Katholicisme". Voordat de heer A. van Duinkerken, die de lezing zou hou den, zijn rede aanving, nam do verga dering naar aanleiding van het gebeu ren in verband met de opvoeringen van „De Beul" een motie aan. In deze motie spreekt de Bond als zijn meening uit, dat in dit stuk niet andors gezien kan en mag worden dan een poging om door middel van het too- neel de humanitaire idee, zooals die o.a. wortelt in het Christelijk geloof, te verdedigen tegenover de machts- en de daarmee onverbrekelijk samenhangen de geweldidee. De Bond protesteert voorts tegen het weren door enkele schouwburgdirec ties to Haarlem en Utrecht van dit stuk uit hun gebouwen en tegen het zijns inziens voorbarig verbod door den Burgemeester van Den Haag. Daartegenover getuigt de Bond van zijn groote waardeering voor de houding van den burgemeester van Amsterdam en betreurt ten sterkste, hoezeer ook begrijpende de motieven die daartoe geleid heb ben, dat de Directie van de Araster- daimsohe Toonoelvereeniging beslo ten heeft het stuk van het openbaar repertoire terug te nemen. Tenslotte wekt de Bond van Kunste naars ter verdediging van de Cultu reele Rechten alle kunstenaars en in- tellectueelcn op, krachtig op te komen voor de vrije kunstuiting en zich moe dig te verzetten tegen iedere aanran ding van de vrijheid om tijdwideeën in do kunst tot uiting te brengen. In de schittering van gezonde tanden demonstreert zich de jeugdige frischheid van den mond Beschermt deze frischheid met Tweemaal per dag Listerine gebruiken is een gewaarborgde verzorging Groote Kleine tube 50 cents tube 25 cents 10.000.000 oCer geestdriftige gebruikers de geheele wereld AANGEZUIVERD De Groningsche orkestver» eeniging zal geen schade lijden GRONINGEN, 16 Dec. In verband met de aanhouding van den wethouder van Groningen, den heer N. de J., die zich als administrateur van de Groning sche Orkestvereeniging heeft schuldig gemaakt aan malversaties in de boe ken van het Pensioenfonds van dit in stituut, vernemen wij, dat. er groote kans bestaat, dat het tekort ad 10.000 van particuliere zijde wordt aangezui verd. Vast staat in elk geval, dat de Groningsche Orkestvereeniging geen fi- nancieele schade zal lijden. Naar aanleiding van verschillende geruchten, welke in Groningen de ron de doen, dat ook andere bestuursleden van de Groningsche Orkestvereeniging bij deze zaak betrokken zouden zijn, kunnen wij melden, dat deze uit de lucht zijn gegrepen. Woensdag a.s. zal de heer de J. door den rechtcr-commissaris worden ge hoord. DE SNEEUW WORDT DUUR BETAALD Profiteerend van de eerste sneeuw in dit seizoen, heeft de straatjeugd van Rotterdam haar winterpret bot gevierd door ongeveer 2000 straatlampen stuk te gooien. Verscheidene straten ston den den geheelcn avond in het donker. Dit vandalisme kost de gemeente 3500. WERELDJAMBOREE 1937 De kapitein-adjudant J. N. Breunese, organisator der Internationale Vier- daagsche afstandsmarschen van den Nedorlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding die door de regecring ter be schikking was gesteld van de Neder- landsche Padvindersverceniging voor de organisatie van dc Wereldjamboree 1937, zich niet kunnende vereenigen met de inzichten op organisatorisch gebied der Ned. Padvindersvereeniging, heeft zijn werkzaamheden afgebroken en heeft zijn militaire functie, kapitein-adjudant van den commandant der le divisie te 's-Gravenhage weder hervat. ONTPLOFFING TE HEYTHUIZEN ROERMOND, 16 Dec. Omstreeks elf uur hedenmorgen is in de smederij van den heer Snijders te Hcythuvzen een ernstige ontploffing gebeurd mei een laschapparaat, waarbij de 25-jarige landbouwerszoon W. Booncn, zwaar is gewond. Dr. Smits, die spoedig te»* plaatse was, verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer op verzoek van de familie naar de ouderlijke woning vervoeren, daar dc toestand hopeloos was. De landbouwer Boonen was heden morgen naar de smelterij van Snijders gegaan. Terwijl do smid in zijn woning was heeft Booncn een gloeiend stuk ijzer in den carbid-ketel, die bevroren was, eestoken, waardoor do ontploffing is ontstaan. Stukken van den ketel trof fen het slachtoffer in het gelaat. B. werd zwaar verminkt en badend in zijn bloed aangetroffen. Het. droevig on geval heeft groote opschudding in het stille dorp gebracht. (De Telegraaf). Overtreding Uniform» verbod? De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, nam heden conclusie in zake het cassatieberoep van den of ficier van Justitie te Middelburg tegen een vonnis der rechtbank aldaar, waar bij A. de W. is ontslagen van rechts vervolging ter zake van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 435a van het Wetboek van Strafrecht (uni formverbod). Do W. heeft namelijk in een 1 Mei-optocht met een roode vlag geloopen, waarop voorkwamen de woorden: De S.D.A.P., uw partij. Mr. Berger concludeerde tot verwer ping van het beroep. De Hooge Raad zal arrest wijzen op 13 Januari. GEHEIME ZENDER IN beslag genomen HELLENDOORN, 16 Dec. Zater- dagmorgen is door de riiks- cn gemeen tepolitie een inval gedaan ten huize van den heer T. aan den Ommerweg Hellendoorn. Een zender, welke werking was. werd in beslag genomen. Door de politie was in samenwerking met personeel van P.T.T, reeds gerui- men tijd naar dezen zender gezocht, doch de opsporing werd zeer bemoei lijkt door het feit, dat telkens van zend- plaats werd verwisseld. Het in beslag genomen toestel behoorde gedeeltelijk in eigendom toe aan den heer T. uit Hellendoorn. terwijl onderdeelen, af komstig waren uit Olst en Deventer. Tegen den heer T. is proces-verbaal opgemaakt. AUTO DOOR TRAM GEGREPEN SASSENIIEIM. 16 December. Gis- teravond reed een personen-auto, ko mende uit de richting Leiden en be stuurd door den heer Geers uit Am sterdam op de tramrails toen uit de richting Haarlem de electrische tram naderde. Door tie gladheid van den weg slaagde de bestuurder van de auto er niet in van do trambaan te komen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De auto werd van voren geheel ver nield. Twee dames, die achterin den wagen zaten, en de bestuurder, kregen lichte verwondingen, terwijl de eige naar van de auto. de heer Cornelissen uit Amsterdam, die naast den bestuur der was gezeten, zeer ernstig werd ge wond. Het slachtoffer werd naar het St. Elisabethziekenhuis te Leiden ver voerd. De tram werd slechts licht be- chadigd. Opvolger Prof. Prinsen Gerard Brom of Anthonie Donker AMSTERDAM. 16 Dec. Voorgedragen wordt voor gewoon hooglccraar in do Nederlandsche Taal- en Letterkunde: 1. dr. G. Brom. hoogleeraar aan de R K Universiteit te Nijmegen. 2. dr. N. A Donkersloot (Anth. Donker), leeraai aan het Lyceum Alpinum te Zuoz. Ds. H. DEKKER NAAR AMSTERDAM BEROEPEN Vacature*dr. de Vrijer AMSTERDAM, 16 Dec. - De Alge- meene Kerkcraad der Nederduitsche Hervormde Gemeente te Amsterdam hoeft in zijn vergadering van Maandag 10 December 1935 in de vacature dr M. J. A. de Vrijer beroepen ds. H. Dek ker, predikant te Apeldoorn. KONINGIN BEZOEKT WOUBRUGGE ALPHEN a. d. RIJN. 16 Dcc. - Zater dagmiddag beeft II. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de gemeente YVoubrugec. waar II.M. ondanks de fel le ourle dc onlangs volgens het sy steem Dekker omgebouwde watermolen op het doek bracht. OPCENTEN OP ENKELE BELASTINGEN Verscheidene Eerste Kamer» leden kunnen zich met het ontwerp niet vereenigen Blijkens het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot hef fing van opcenten op enkele belastingen ter versterking van do middelen tot dek king van do uitgaven des Rijks juichten oenige leden toe, dat als gevolg van het overleg tusschen den Minister van Finan ciën en de Tweede Kamer in de aanvan kelijke wetsvoordracht zoodanig verbete ringen zijn gebracht, dat het ontwerp in zijn huidigen vorm alleszins aanneme lijk mag worden genoemd. Verscheidene leden hadden niettemin zoodanige bezwaren tegen het ontwerp, zooals het de Eerste Kamer heeft bereikt, dat zij hun stem daaraan niet konden geven. Ettelijke leden hadden in de eerste plaats bezwaar tegen belastingverhoo- ging in het algemeen. H.i. boteekendo dit wetsontwerp een vcroordccling, ja zelfs een falen van dc tot dusverre door de Re gecring gevoerde fiscale politiek, in haar ontoereikendheid en onvastheid. Deze politiek immers was gericht op voeging van den cconomischen toestand ten onzent naar de gewijzigde economi sche wereldstructuur, en wel door met name de kosten van hot levensonderhoud te verlagen. Belastingverhooging nu kan slechts een daaraan tegengesteld effect teweegbrengen, deswege de leden, hier aan het woord, een voorstel daartoe in hooge mate inconsequent achtten. Bo vendien vestigden zij de aandacht op het ook in de Tweede Kamer in herinnering gebrachte feit, dat de Regecring tot voor eenige maanden bij herhaling placht te verklaren, dat verhooging van de belas tingen in strijd met 's Lands welzijn was cn dat de grens van de draagkracht al lengs was bereikt. Enkelen hunner bepleitten dc invoering van een belasting op de bruto-winsten van die naamloozo vennootschappen, te heffen dus bij de bron. Sommigen bepleitten versterking van do middelen door verhooging van de in voerrechten, een denkbeeld, dat van an dere zijde bestrijding vond. Weder andere leden verklaarden, een verhooging van de belasting van de groo te inkomens nog wel mogelijk te achten. Verscheiden leden verklaarden zich in gcene dcele te kunnen vereenigen met het voorstel tot het heffen van tijdelijke opcenten op de successie-belasting. Zij waren, op grond van dit onderdeel van liet wetsontwerp, niet genegen, hun stem cr aan te geven. Sommige leden betreurden het verval len van het voorstel tot verlaging van den accijns op gedistilleerd en bier voor namelijk, omdat dit practisch beteckent handhaving van een te zwaren last op een deel van do bevolking. Zij drongen er op aan, dat de Minister zijn standpunt te dezer zake alsnog zou herzien. AMSTERDAM WORDT GELAST.... Het Handelsblad verneemt, dat, in dien de Raad van Amsterdam in den loop dezer week wat wordt verwacht opnieuw de loon- en salarisvoor drachten, welke B. en W», op last van de Kroon andermaal hebben ingediend, zal verwerpen, onmiddellijk daarop hei reeds gereed liggend Koninklijk Besluit zal verschijnen, waarin het, dagelijksch gemeentebestuur wordt gelast de wed- de-verlaging per 1 Januari a.s. in te voeren. RECHTERLIJKE MACHT Door de arrondissements-rechtbank te Arnhem zijn ter vervulling van twee vacatures van rechter in baar college opgemaakt de volgende alfabetische lijsten van aanbeveling: A. mr. J. F. van Beeck Calkocn, rech ter in de arrondissements-rechtbank te I eeuwarden: mr. W. G. F. Borgerdorff Mulder, rcchtcr-plaatsvervangcr in dc nrr.-rechthank te Den Haag: mr. T. P Viruly. subst.-grifficr bij dc arr.-rech' bank te Arnhem. B. mr. A. W. L. Bondam, rechter plaatsvervanger in de arr.-rechtbank ie Arnhem; mr. TL Sluyterman. rechter In de arr.-rechtbank te Zutfen; mr. I» VHegenfhnrt, subst.-grifficr bij dc arr.- rechtbank te Den Hnng; mr. II. P. E. Mijnssen. subst.-griffier bij dc arr.- rechtbank te Breda is met het lot tegen een van bovengenoemde candidaten af gevallen. Een oplossing met behoud van het water Rapport architect Baanders AMSTERDAM, 16 Dec! Men zal zich herinneren, dat in het voorjaar een aantal ingezetenen der hoofdstad een adres tot den Raad heeft gericht, ter beplciting van een oplossing van het Rokinvraagstuk met behoud van het water. Do daarin ontwikkelde denk beelden schenen aan de besturen van Amsteledomam, het Kon. Oudhoidkun- dig Goenotschap, den Bond Heemschut cn de verecniging Hcndrick de Keyser zoo aantrekkelijk, dat zij deze door een deskundige op hun technisoho uitvoer baarheid hebben doen onderzoeken. Architect H. A. J. Baanders heeft zich met dit onderzoek willen belasten en van zijne bevindingen een rapport op gesteld, waarmede genoemde besturen zich ten volle hebben kunnen vereeni gen. Dit rapport is tlians door hen, met een begeleidend schrijven, aan den Raad gezonden met het verzoek hier aan de opmerkazamheid te willen schenken, die het verdient, in do hoop dat het moge medewerken voor het Rokinvraagstuk een oplossing to berei ken, waarbij een karakteristiek stads beeld. zooveel als nog mogelijk is, wordt bewaard. Een viertal oplossingen is in tceke- ning gebracht. Zooals reeds in het adres der 56 inge zetenen is betoogd, is het noodzakelijk, dat de tramsporen tusschen de ver- koersbanen voor linksch en rechtsch verkeer worden gelegd, om een voor het verkeer duidelijke wegindeeling te verkrijgen. Met ingang van 1 Januari Met ingang van 1 Januari 1936 wor den, krachtens Koninklijk besluit, bui ten gebruik gesteld en dus voor de frankeering waardeloos de postzegels, briefkaarten, briefomslagen, postbla- den en kaarten tot mededeeling van adreswijziging behoorende tot de uit giften van vóór 1924, met uitzondering van de herdenkingspostzegels, uitgege ven in de jaren 1913 en 1924, onder scheidenlijk ter herdenking van Neder- land's onafhankelijkheid cn van het Regeeringsjubileum van II. M. de Ko ningin. Bovendien worden buiten ge bruik gesteld de in 1924 ter herdenking van het 100-jarig bestaan der Noord- en Znid-Hollandsche Reddingsmaatschap pijen uitgegeven zogels en de bizondere zegels, in de jaren 192.3—1930 op grond van het K. B. van 8 December 1923 (weldadigheidszegels). Het bovenstaande is reeds in den loop van het voorjaar gemeld, tevens is cr destijds een toelichting van hei hoofdbestuur der P.T.T. op gegeven. Evenwel wordt ons de vraag gesteld naar een recapitulatie, met de moti veering, dat er velen zullen zijn, die niet precies weten in welk jaar deze of gene zegel is uitgegeven en geen re cente postzegelcatalogus bij de hand hebben om dit na te zién. Het lijkt ons wel bezwaarlijk in dezen zin aan dit verzoek te voldoen, dat wij een opsomming van alle bestaande bi zondere postzegels met het jaartal van hun uitgifte zouden moeten opnemen, aangezien er ca. 180 verschillende soor ten van zulke zegels in omloop zijn. Wij vertrouwen echter, dat het voldoen de zal wezen indien wij vermelden welke zegels na 1 Januari nog geldig blijven. Het zijn de volgende: A. Van do gewone zogels alleon do zegels zooals deze thans nog op de kantoren verkrijgbaar zijn. Hiertoe be- hooren o.a. ook het vredeszegel, de zegels van 36, 70 en 80 ct. B. Van de buitengewone zegels: 1. de onafhankelijkheidszegels (met jaartallen 1813—1913); 2. de Jubileumzegcls (met jaartallen 1898—1923) 3. de luchtpostzegels van 40 ct., 75 ct., 1.50, 4.50, 7.50 cn het driehoek- zegel voor bijzondere vluchten; 4. de Prins Willem zegel (met het jaartal 1533); 5. de weldadigheidszcgels, die nog geen 5 jaar oud zijn, n.I.: serie 1931/'S2: foto's van misdeelde kinderen en het opschrift „voor het misdeelde kind" (geldig tot 1—1—'37); serie 1932/'33: kind met bloem (4 ver ^fhHlende voorstellingen) (geldig tot serie 1933/'34r kind met ster (voorstel-, ling voor alle zegels dezelfde), geldig lot 1—1—'39; serie 1934/'35: kind met pon (voorstel ling voor allo zegels dezelfde), geldig tot 1—1'40: serie 1935/'»36: kind onder appelhoom. (voorstelling voor alle zegels dezelfde) geldig tot 1—1—*41 6. de zomerpostzegels 1935 met beel tenis van Guvot. Piepenbroek. Donder* en Sweelinrk (geldig lof 1 1*ii T^uchtvaartzegel 1935, geldig tot 1— pa \99 103. „Vooruit dan maar," zei de molenaar en hij hielp bei den om een baal meel op den rug te hijschen. Nadat ze ieder nog een lekkere wortel hadden gekregen, begon ons twee tal den terugtocht. 104. Nadat ze de helft van den weg hadden afgelegd, werden ze wel een beetje moe. „Ik ga een beetje uitrusten bij dat hek daar." zei Pit. en Pat vond dit best. Hik liet zijn baal tegen het hek rusten, daar dit de gemakkelijkste ma nier was. TWEE ZANDBAKKEN GEZONKEN IJMU1DEX, 16 Dec. Hedenavond omstreeks zeven uur zijn twee zand bakken van de Amstcrdainsche Ballast Maatschappij 200 Meier bewesten de Velser-spoorbrug omgeslagen. Een der bakken is midden in het vaarwater ge zonken, de tweede sloeg om cn werd 'ater naar de haven van de Amster dnmsche Ballast Mij. gesleept. Do op- varenden kondon zich tijdig in veilig heid brengen. Ter plaatsewaar de zandbak gezonken is. heeft de Rijkswa terstaat een wrakscheepje gelegd. Een pleidooi van mr. Van Vessem voor den Hoogen Raad W. W. v. R. heeft te Arnhem in het openbaar gedragen do kleeding van den Nationalen Jeugd Storm. Op dien grond werd hij gedagvaard voor het Kantongerecht te Arnhem wegens over treding van het uniformverbod. De Kantonrochter sprak den verdachte vrij, de rechtbank te Arnhem veroor deelde hem echter tot een boete van 5. De rechtbank grondde haar vonnis op het doel van de Nationale Jeugd storm: „het Nederlandsche volk is geen willekeurige groepeering van zelfstan dige enkelingen, maar een organisch geheel, waarin de enkeling of een groep eigen belangen onderbeschikt heeft te stellen aan het belang van dc geheelo volksgemeenschap. En deze ge meenschap heeft te dienen naar de mate van de verkregen vermogen." De rechtbank zag daarin een „bepaald staatkundig streven". Mr. A. J. van Vessem uit Utrecht heeft voor den Hoogen Raad een cas satiemiddel toegelicht en o.m. betoogd, dat de Nationale Jeugdstorm geheel buiten dc N.S.B. staat en geen staat kundig streven vertegenwoordigd. Al stond deze organisatie niet vrip van de N.S.B., dan nog zou haar uniform niet onder het uniformverbod vallen. Maar thans is het k fortiori uitgesloten. Er is niet veel scherpzinnigheid voor noo- dig aldus pleiter om te bespeu ren, dat de rechtbank de eisch van toe passing van het christelijk beginsel van menschelijke solidariteit en altru- isme in eigen nationalen kring door den kunstgreep van het poneeren der hypothese, dat de toepassing van dit christelijk beginsel „do verhoudingen in den staat" zou raken, op al fe licht zinnige wijze in een „bepaald staatkun dig streven" heeft omgetooverd. Pleiter concludeerde tot vernietiging en ontslag van rechtsvervolging. Conclusie van O.M. 30 December. onder dankbetuiging voor de in die be trekking bewezen diensten. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau mei. C. L Draaijer. be sturende zuster van de Christelijke Wijk- en Ziekenverpleging „Bethel" te Delft. Toegekend dc zilveren eere-medallle der Oranje-Nassnu Orde aan: mej. W. J. Nijland, leidster der Borduurafdeeling van do Singer Maatschappij in Neder land, te Amsterdam: A. F. G. Lüttger, chef van het Centraal Declcnmagazijn van de Singer Maatschappij in Neder land, te Amsterdam; H. J. Jorna, ver tegenwoordiger van de Singer Maat schappij in Nederland, te Hnrlingen; en de bronzen eere-medaille aan J. D. A. Lioffering. handzetter bij de N.V. Boek en Kunstdrukkerij v.li. Mouton Co. te 's-Gravenhage. Bij K.B. is aan den commies bij den P.T.T.-dienst J. II. W. Kruijilenherg op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Bij beschikking van den Minister van Landbouw en Visscherij is met ingang van 1 Januari benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op de Rijks- land bonwwinterschoól te Goes P. de Bruijnevan Cruijninger te Oostburg. UIT DE STAATSCOURANT Bii Kon. besluit is benoemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau mej. C. A. .1. Druijvosteijn. penning- mecsteresKO van do Ver. voor Zieken verzorging te Banrn. wonende te Baarn Bij K.B. is benoemd tot advocaat- generaal bij het gerechtshof te 's-Gra- \enhagc Mr. A. Rombach, thans offiripr van Justitie hij dc rechtbank te Gro ningen; tot substituut-griffier hij de rechtbank te 's-Gravenhage Mr. F. W. A. Kti.vpet Boone, gewezen griffier bij lief voorma lige kantongerecht te Medemhlik, thans tijdelijk ambtenaar hij het Departement van Binneulnndsehc Zaken, wonende te 's-Ornvon hage. Bij K.B. is aan mr, dr. R. I. Zijlstra op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het College van Regenten over de gevangenissen te Rotterdam, Commissie van onderzoek inzake dc bekende strubbelingen Bij het opruimen vau de overblijfselen van het oude Leidschc Stadhuis zijn twee aan het terrein grenzende huizen ver zakt. Hierdoor moeten deze huizen ge deeltelijk worden afgebroken. De eige naars stellen hiervoor verantwoordelijk de aannemers of de gemeente Leiden. Dc gemeente Leiden geeft de schuld aan de nannemers, die echter beweren niet annsprakelijk tc zijn wegens het bestek. Indien zonder meer aan het bevel der bouwpolitie om de woningen gedeeltelijk af te breken, zou worden voldaan, zou daarna de toestand niet meer zichtbaar zijn om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Daarom heeft de gemeente Lei den ln kort geding aan den President der Hangsche Rechtbank verzocht, een com missie van deskundigen te benoemen ten einde een en ander vast te stellen. De gemeente verwacht, dat partijen zich bij hef oordeel der commissie zullen neerleg gen. De kwestie is Zaterdag in kort geding hehandeld. Op verzoek van de tegenpartij liet mr. Briët uit Leiden, die namens de gemeente op«rad. den eisch, dat de com missie ook de kosten van herstel zou berekenen, vallen. Mr. Goudsmit. namens de aannemers optredende, betreurde, dat do gemeente Leiden geenszins overleg gepleegd had met de tegenpartijen om deskundigen te benoemen. Hierop antwoordde mr. Briët, dat, met zulk overleg te veel tijd verloren zou zijn gesaan. Kr is haast bij de zaak. De President weer hierop den eisch toe en benoemde tot deskundigen de ar chitecten J. W. v. d. Wee'e 's Gravenha- ge, W. Verschoor to Rijswijk, benevens ir. G. Jonkheid, directeur der Bataafsche Aanneming Maatschappij te 's-Graven hage.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7