WINTER IN DUITSCHLAND BILJARTERS ZOEKEN OVEREENSTEMMING GEWONNEN EN VERLOREN J. REEP WINT OP SABEL ONTEVREDENEN BIJEEN REVANCHE-MATCH EERST 4-3, DAN 1-6 ter niet fraai en hun schieten bepaald FEDERATIE VAN CLUBS EEN WEDSTRIJD GESPEELD 2c BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 23 DECEMBER 1935 OLYMPISCHE SPELEN NIEUWE KRACHTEN IN DE BERGEN Alles is gereed voor de ont» vangst der gasten in Garmisch=Parten< kirchen Veelzijdige wintertooi Toen, zeven jaar geleden, de Olympi sche Winterspelen in de Alpen werden gehouden, ontmoette men vele jonge lieden, die lange tochten op de ski's over de grenzen en borgen ondernamen, ten einde, ondanks hun beperkte mid delen, getuigen van deze geweldige wed strijden te kunnen zijn. Zelfs uit het verre Noorwegen kwam een sport-en- thousiast aldus over. Noch moeite, noch koude, noch afstand hadden hem kun nen weerhouden dezen tocht te onder nemen. Wanneer de duisternis inviel, sloeg hij ergens zijn kleine tent op. Hij zettê zijn thee, vroor maar trok steeds verder tot hij zijn doel had bereikt. En wanneer men hem ter plaatse vroeg of al die ontberingen niet overdreven wa ren. alleen om de Olympische Winter spelen te kunnen zien, lachte hij. Hij wees op zijn landgenooten, die zich ge reed maakten tot den strijd en zeide: „Er is steeds nog één kameraad meer noodig, om door zijn aanwezigheid en zijn geestdrift bij te dragen tot hun overwinning". Vele landgenooten en vrienden der strijders op ski, schaats of slee, zullen, allen bezield door dezen geest in den aanstaanden winter naar Duitschland komen. Beter dan ooit zijn alom de voorbereidingen voor hun ontvangst ge troffen. De toeristen, die van 6 tot 16 Februari te Garmisch-Partenkirchen de Olympische Winterspelen willen bij wonen en zij, die zich aangetrokken voe len door de sneeuw-schoonheid en het winterklimaat van Duitschland, zullen er zeker gastvrij worden begroet. En hoe veelzijdig is niet het Duitsche land in zijn wintertooi! Het strekt zich uit van de vlakten voor ijs-zeilsport in het Noorden tot het hoog in de bergen liggende Riessei^Meer nabij Garmisch- Partenkirchen, waar de Olympische Winterspelen in het snel-schaatsenrij- den worden gehouden; van het groot st eedsche „Sportpaleis" tot aan het kunstijsstadion aan den voet van de Zugspltze; van de besneeuwde vlakten van Oost-Pruisen tot het hoogste Duit sche ski-gebied: het op een hoogte van 2800 M. gelogen Zugspitzplatt. Zoo veel zijdig als de landschappen op deze af standen en de hier geboden sport-mo- gelijkheden, zijn ook net klimaat en de levensvormen in de verschillende Duit sche bergstreken. Niet alleen te Garmisch-Partenkir chen zal de wintersport dezen winter in het teeken van de Olympische Win terspelen staan. Dit zal ook het geval zijn in de wintersport-oorden der naaste omgeving, zooals, bijvoorbeeld, te Oberammergau en Mitten wal d. De ver bindingen zijn zoo gemakkelijk, dat men zelfs nog München tot het gebied dor Winterspelen kan rekenen. Hun pro gramma zal trouwens het Carnaval, de kunstenaarsfeesten en de „Fcstspiele" in de Beiersche hoofdstad ook vermel den. De ski beheerscht hier het terrein en dank zij do ski zijn ook talrijke kleinere oorden, welke midden in het mooie Duitsche ski-land zijn gelegen, een goed doel voor tochtjes geworden. Men denke slechts aan Ruhpolding, Oberaudorf, Lenpgriês en Nesseiwang, en voorts ook aan de op hooge bergen en passen lig gende berghotels, zooals, bijvoorbeeld, de Predigtstuhl bij Reichenhall en het Oberjoch bij Hindelang. Ook de lager gelegen Wintersport-oorden in het Beiersche Woud, in het Zwarte Woud, in Thüringen, in den Harz, in het Erts gebergte, in het Reuzengebergte en ten slotte in het Sauerland, de Winterberg, het skigebied van het Rijnland. Hier is de ski thuis. Maar in de groote plaatsen bestaat ook volop gelegenheid om schaatsen te rijden en ijs-hockey te spe len. Overal vindt men goede rodelba nen. De beste bobbanen bezitten Gar- misch. Oberhof, Friedrichroda cn Schrei- bnrhau. Slechts weinige van deze oorden van verpoozing en sport waren oorspronke lijk centra van vreemdelingenverkeer. Het zijn meestal dorpen In het geberg te, welke geleidelijk door de beoefenaars van do Wintersport zijn ontdekt. Zij hebben vrijwel steeds hun eigenaardig heid en hun oude huizen behouden. Een en ander is weliswaar in den loop der tijden gemoderniseerd, maar er wordt steeds voor gezorgd, dat het landschap niet wordt verstoord. De vreemdeling, die zich hier voor korten tijd of voor langen duur vestigt, kan zijn eigen leven leiden. Hij kan een vreemdeling blijven, tenzij hij zich wil aanpassen aan de levensgewoonten van de streek. Vacantie in den zomer beteekent uit rusten zonder al te groote lichaamsin spanning. Vacantie in den winter vergt echter meer beweging. Daarom geeft de jeugd in de wintersportoorden den door slag. Zij schenkt een frissche atmos- fiheer aan den winter in het gebergte, n Duitschland, het land met de sterk ste wintersportorganisatie van de we reld, is de wintersport zoo populair, dat men haar vindt in bergstreken, welke niet eens over eigenlijke wintersportoor den beschikken. Wie de wintersport zelfstandig beoefent, zal zich er zeker goed thuis voelen. SCHERMEN Wedstrijden van den Mili# tairen en Studenten Schermbond Zaterdag werden in Den Haag de schermwodstrijden van don Militairen en Studenten Schermbond beëindigd met den personeelen sabelwedstrijd, waarvoor als gewoonlijk groote belang stelling betoond werd. Deelgenomen werd door 60 schermers, waaronder 6 Leidsche studenten en 1 Utrechtsche student. Deze werden in de voorronde in 9 poules ondergebracht: uit iedere poule gingen de drie best geplaatsten naar de kwart-finale over. Het sabelschermen van alle deelne mers was van goed gehalte, de tech niek bleef in de partijen tusschen de sterkste krachten bewaard, doch er werd soms te veel den tegenaanval ge zocht. die door de jury niet voldoende werd afgestraft. Het steeds zoeken van den arret, is het gevolg van weinig vertrouwen hebben in de eigen ver dediging. Met weren en ripostreeren wordt niet alleen meer bereikt, doch dit. ver hoogt het aantrekkelijke van het sa belschermen. Jn de eerste voorronde kwamen en kele verrassingen voor. Van Hoorn (Leiden) won van den cadet Remmert; Snorn klopte den Leidschen schermer Ten Bosch: terwijl Reefs geslagen werd door De Bruvn. De Utrechtsche student Fischer bracht het in zijn poule tot twee overwinningen en viel uit. In de kwart finale werd In 5 poules geschermd. 15 schermers gingen naar de demi-finale over. Voor die demi finale klasseerden zich uit poule I: 1. Reefs met 4. 2 Vennik met 4, 3 Die- mont met 3 winslpartijen. Uit. poule II: 1. Pufkcns met 4, 2 Colenbrander met 4, 3 Langeraar met 3 gewonnen partijen. Uit poule III: 1 Statins Muller met 4, 2 Verbrugge met 4. 3 De Boer met 2 winstpartijen. Uit poule IV: 1 Lange met 4. 2 Ten Bosch met 3, 3 Swcllengrebel met 3 gew. partijen. Uit poule V: 1 v. d. Wall Bake met 5, 2 Saraber met 3. v. Hoorn met 3 gewonnen par tijen. De demi-finale werd over 3 poules verdeeld; uit iedere poule gingen de drie best geplaatsten naar de finale over. De strijd om de klasseering werd zeer spannend. In de meeste gevallen werden de partijen door den oneven treffer beslist. Van de meest spannen de partijen verdienen vermelding, die geschermd door v. d. Wall BakeLan seraar; Ten Bosch—Swellengreber en Vennink—Ten Bosch door eerstge noemde schermers gewonnen. Naar de finale gingen over: Uit poule I: 1. Statins Muller met 4 gew. pari 2. Langeraar met 2 gew. part. 3. v. d. Wall Bake met 2 gew. pari Uit poule II: 1. Vennink met 4 gew. part 2. Verbrugge met 3 gew. part. 3. Diemont met 2 gew. part. Uit poule III: 1. Reefs met 3 gew. part. 2. Colenbrander met 3 gew. part. 3. Saraber met 2 gew. part. Aldus 6 cadetten en 2 adelborsten, terwijl de Leidsche student v. d. Wall Bake het civiele contingent vertegen woordigde. De finale gaf meer spannende par tijen dan hoogstaande sabeltechniek. Er werd meer het treffen gezocht, dan het sabelspel gevolgd. De openings partijen Diemont—Langeraar en Ven- nikv. d. Wall Bake werden door eerst genoemde schermers gewonnen. De adelborst Saraber, die zeer snel aan viel. wist na den stand 3—3 v. d. Wall Bake met een juist geplaatsten voor steek te slaan. In een buitengewoon spannende partij wist Reefs met 4—3 te winnen van Vennik. Veel pleizier beleefde Reefs hier niet van, omdat v. d. Wall Bake, die goed partij bleef geven, hem met dezelfde cijfers sloeg. Op de helft van den strijd stonden aan het hoofd: Vennik. Recfs en Sara ber. ieder met 3 winstpartijen. In de tweede helft begon Saraber door snel aanvallen Reefs een 4—3 nederlaag te bezorgen, terwijl de cadet Venmk achtereenvolgens verloor van Verbrugge en Statins Muller. Saraber had momenteel de leiding met vijf winstpartijen. Onverwachts verloor hii van Diemont. terwiil Reefs zijne laat ste partij won. Beiden eindigden met een gelijk aantal overwinningen, zoo dat beiden om de eerste plaats moes ten overschermen. Dczo barrago partij begon met een 3—0 voorsprong voor Reefs, doch door snel aan te vallen bracht Saraber den stand op 33: door een voorsteek wist Reefs die partij in zijn voordeel te eindigen, waardoor het eindresultaat werd: 1. J. Reefs (K.M.A.) met 6 gew. part.. 22 ontv. en 30 gegeven treffers. na barrage met 2. G. Saraber (K.I.M.), resp. met 6. 21, 26. 3. H. Vennik (K.M.A.), met 5, 19, 9. 4. Diemont (K.M.A.) met 4, 22. 24. 5. C Verbrugge (K.M.A.) met 4, 24, 25. 6. W. Colenbrander (K.M.A.). met 3. 24. 19. 7. W. Langeraar (K.I.M.), met 3, 25, 18. 8. J. Statins Muller (K.M.A.), met 3, 27, 20. 9. R. v. d. Wall Bake (Leiden), met 2. 29. 22. De Duitsche biljartbond ver» biedt zijn spelers in Ne# derland uit te komen Nu er eenigen tijd verloopen is na de Rotterdanische vergadering en men langzamerhand de scheuring in den Nederlandschen Biljart Bond een feit ziet worden, willen wij een kort resumé geven van den stand van zaken. Allereerst vond een belangrijke ver gadering plaats te Rotterdam, welke op hoogst neutrale, voortreffelijke wijze door Jhr. Mollerus werd gcloid, slag vaardig cn iedereen het volle pond ge vende. De indruk welke wij van zijn leiding hebben behouden is, dat hij zich zoo boven 'de twee richtingen heeft ge steld, dat zelfs zijn mede bestuursleden, hoe gaarne enkelen 't zouden willen, nog steeds niet weten hoe do voorzitter van den Biljart Bond over de befaamde Duitsche kwestie denkt. Het was begrij pelijk, dat een scheuring volgde, maar niet begrijpelijk dat bijv, de praeses der 's-Gravenhaagsclie de heer Sanders den aanwezigen verzocht „de politieke er niet in te halen" daar het juist een po litieke kwestie is, welke de scheuring veroorzaakt De Duitsche kwestie is een voudigweg niet te overbruggen in den Ned. Biljart Bond omdat in dezen bond nu eenmaal een groot aantal Joden en niet Joden zijn vereenigd en de Joden vervolging in Duitschland, aan deze kwestie ten grondslag is. Alleen wanneer men zich op het standpunt zou kunnen stellen van den allerlaatsten spreker in Rotterdam, die naar voren bracht dat hij als Biljarter enkel en alleen vraagt „met hoeveel ge middelde speelt U" maar nooit infor meert of iemand Katholiek. Protestant, Duitscher of Franschman is. Er is wei nig aandacht voor dezen spreker ge weest ook al omdat de vergadering aan het verloopen was. JDe ontevredenen die na do stemming over de motie der Noordelijken, in de minderheid kwamen, verlieten de zaal. Wij hadden van een Sandcrs-Pinto enz. deze grove onbeleefdheid tegenover den voorzitter niet verwacht; terecht wees onze Utrechtsche Hoofdbestuurder de heer Tj. Brouwer daarop. Het hielp niet. I-Iet kwam ons voor, dat hier geen biljarters de vergaderzaal verlieten, maar de hee- ren die hoewel zij bijna nooit een queue aanraken nu bot een politieke kwestie betreft op de bres staan. „Rembrandt" had water in de wijn gedaan, nam genoegen met het niet spelen tegen Duitschers in Nederland en in Duitschland. Het „Noorden" bleef op zijn standpunt staan en wilde de Duitschers wel ontvangen, maar niet naar Duitschland gaan. Wanneer wij de zaak nu ohjectief bezien, is dan het verschil tusschen beide moties zoo groot, dat dit een scheuring waard is? Het volgende viel dus te constatee- ren: 1). Een voorloopige stopzetting van EUWE-ALJECHJN Dr. Aljechin stuurt een schriftelijke uitdaging uit Parijs Naar wij vernemen heeft de ex- wereldkampioen dr. A. Aljechin uit Pa rijs een schrijven gezonden aan het F.uwe—Aljechin-comité, waarin hij offi cieel de uitdaging bevestigt, die Aljechin tijdens het feest in het Carlton-hotel te Amsterdam tot dr. Euwe heeft gericht voor een revanche-match om het we reldkampioenschap. Aljechin verzoekt hem te willen bevestigen, dat men deze uitdaging heeft ontvangen. IJSHOCKEY Amsterdam wint eerst in een spannenden doch ruwen wedstrijd Het was een fraaie wedstrijd, die wij Zaterdagavond op de Sportfondsen- kunstijsbaan te zien kregen. We waren voorbereid op ruw spel der Hongaren, doch deze brachten in hun forsch spel weinig goede momenten en het was dus aan beide zijden een jacht naar pun- len. Jammer, dat de Blauwe Zes zich ook eenige malen tot ruw spel en truc jes lieten verleiden, al deden ze het heel wat onhandiger en in 't oog loo- peuder dan de gasten. B. van der Stok moest daarom niet minder dan drie maal do baan af. Griffin, die nu weer zoover hersteld is, dat hij vanavond als scheidsrechter kon fungceren, had geen gemakkelijke taak, temeer daar de I-Ion garen hem probeerden te intimideeren door hun protesten. Vooral Graf Beth- len protesteerde meer, dan hij dezen avond presteerde. Het is te hopen, dat de Blauwe Zes. de trucjes, die ze Za terdag geleerd hebben, gauw vergeten want het praedicaat, dat ze verleden jaar te Davos gekregen hebben, de meest faire spelers van Europa te zijn. mogen ze niet verliezen. Bedacht op alles pakken de Blauwe Zes dadelijk flink aan met de Cana- deezen in de voorhoede. Het duurt niet lang of door fraaie schoten van Boyd en May is de stand 4—0 voor Neder land. Hef lijkt op een echec van Boe dapest. doch niet voor niets hebben deze de naam gevaarlijk te zijn. als zij achterstaan. Over het algemeen is hun rijden ech- onzuiver. Sztoits en Houthaler zijn nog de besten en dc laatste maakt in den eersten speeltijd een tegenpunt 4—1. De tweede speeltijd brengt geen doel punten, hoewel er fel om gevochten wordt. Zoo fel zelfs, dat er van beide zijden spelers de baan afgestuurd wor den. Soms spelen de teams nog maar met vier spelers! In den derden speeltijd zotten beide ploegen er alles op om tot doelpunten te komen. De Hongaren laten nu beter spel zien en spelen ook iets minder ruw. Hebben ze iets van de onzen ge leerd? Ze zien in, dat ze van taktiek moeten veranderen en dit komt het spelpeil ten goede. Het waren werkelijk fraaie schoten, waarmee Heuthaler de stand op 43 bracht en die, van verre gelost, van Marle volkomen verrasten. De Hollandsche overwinning hangt aan een zijden draadje, want de Hongaren zwermen als vliegen om het doel van van Marle. De Nederlandsche verdediging werd verscheidene malen doorbroken cn het lag aan het onzuivere schieten der Hon garen, dat niet gescoord werd. Met 43 komt het einde van een wedstrijd, die niet op hoog peil stond, doch niettemin zeer spannend was. De verwachting, dat het ijshockey- team zich niet hij zijn nederlaag van Zaterdag zou neerleggen, doch er alles op zou zetten, is waarheid geworden. Met 61 zijn de Blauwe Zes in den revanche-wedstrijd verslagen. De om standigheden waren de Nederlanders ook niet gunstig. De Boedapesters waren met een ge heel volledig team opgekomen, terwijl aan Nederlandsche zijde Dupon cn v. d. Mandele ontbraken. Invaller was Heijer- mans, die echter slechts even aan den wedstrijd deelnam. Er zat voortdurend vaart in het spel en er waren vele spannende momenten, ondanks het feit, dat Boedapest voort durend in de meerderheid was. Bij de Blauwe Zes stond Gerritsen in het doel. Hoewel deze vaak zeer verdienstelijk speelde is hij toch niet zoo „safe" als Van Marle. Vooral het wegwerken van de puck Is dikwijls onvoldoende, waar aan zekor drie doelpunten geweten kunnen worden. Fel valt Boedapest in den eersten speeltijd aan en reeds dadelijk is het Amsterdamsche doel vele malen in ge vaar. Het eerste doelpunt wordt ge maakt door v. d. Stok, die de puck in eigen dool werkt. Met Boyd en May spelen afwisselend Cohcn-Tervaert en F. de Jong in de voorhoede. Cohen-Tcrvaert is buitenge woon goed op dreef en heeft Zondag avond eenige prachtkansen voor goals gehad, die door pech en buitengewoon goed optreden van den Hongaarschen doelman niet in een punt werden om gezet. B. v. d. Stok blijkt een zeer go- yaarlijk schot van verre te hebben, het geen nog wel eens productief voor de Hollanders kan worden. Zondagavond kwam het echter niet zoover. Houthaler en Sztoits brengen den stand op 30, een goede voorsprong voor de gasten. In den tweeden speeltijd maakt Paddy het eerste tegenpunt, doch dé Hongaren laten zich ook niet onbetuigd. Door scoren van Palfalvy en Heuthaler ein digt dezen speeltijd met 51. In den derden speeltijd wordt er fel gevochten; hoewel de overwinning van Boedapest zoo goed als onbedreigd is. Er wordt forsch gespeeld, doch het ruwe, unfaire spel van gisteren blijft gelukkig achterwege. Even voor het einde vergroot Hairy, den voorsprong der gasten. 6—1, met welken stand het slot van don wedstrijd komt. Voorloopig hebben geen ijshockey- wedstrijden meer op de kunst-ijsbaan plaats. De Blauwe Zes gaan op tournóe en komen in Januari weer terug. Zaterdag IS Januari heeft een ont moeting plaats tusschen de teams van Amsterdam en Brussel. de competitie en wanneer deze weder in werking zal treden, dan op veel een voudiger schaal. 2). Het uittreden van twee bestuurs leden. 3). Het moeten annuleeren van in ternationale wedstrijden. Omtrent dit laatste bereikten ons na elkaar twee berichten. d.d. 20 December: Het bestuur van den Nederlandschen Biljart bond heeft in laatste instantie getracht om de wed strijden om het wereldkampioenschap driebanden in het Noorden van het land ondergebracht te krijgen. Het is hierin echter, naar wij vernemen, niet geslaagd, waardoor het bestuur thans besloten heeft om verder afstand te doen van alle andere internationale wedstrijden, waaronder ook begrepen is, de vijfkamp. Het gevolg hiervan is, dat de bekende motie Rembrandt, of schoon deze op de laatst gehouden ver gadering te Rotterdam verworpen werd in werkelijkheid toch in uitvoering ge bracht wordt. 21 December: De club van Jan Dom- mering, Bristol te Arnhem, heeft zich telegrafisch tot het hoofdbestuur ge wend met het verzoek haar de organi satie van de wedstrijden om het we reldkampioenschap driebandenspel op te dragen, 22 December: De ontevredenen verga deren te Amsterdam in Krasnapolsky ten einde gemeenschappelijk de situa tie. ontstaan door het bekende besluit inzake de motie Rembrandt, te bespre ken. Een vertegenwoordiger van het Bondshestuur werd uitgenoodigd de vergadering bij te wonen. Bekend werd dat het hoofdbestuur zich op deze bijeenkomst niet deed ver tegenwoordigen, maar de bijzondere vergadering wel in kennis stelde met het voornemen de internationale wed strijden te annuleeren. Na bespreking met het bestuur van den Nederlandschen Biljart Bond had de „Bristol Biljartclub" te Arnhem besloten haar aanvraag om de wereldkampioenschappen over driebanden te mogen organi- seeren, in te trekken. Officieel was immers bekend, dat, wanneer deze kampioenschappen waar dan ook in Nederland zouden worden geor ganiseerd, Duitschland daaraan niet zou deelnemen. Vervolgons kwam dan dezen Zondag te Amsterdam de vergadering der „on tevredenen" hijeen. Op deze bijeenkomst waren afgevaar digden aanwezig van de volgende bil- jartvereenigingen: 's Gravenhaagsche Biljart Vereeniging, K.R.A.S., Rem brandt, Ons Genoegen, Zaandam, Wil- lielmina, Plan Zuid, Groene Sociëteit, Vondel, B.V.1932, die Haghe, „Rotter dam", D.O.S., „Amsterdam", Insulinde, Benoorden het IJ, „Watergraafsmeer" en „Doe je best". Bij den aanvang der bijeenkomst la* de heer Pin to, voorzitter van K.R.A.S, en leider dezer vergadering, een schrij ven voor, afkomstig van het N.B.B.-be- stuur, waarin medegedeeld werd, dat om principieele en tactische redenen het bondshestuur niet kon voldoen aan het verzoek een vertegenwoordiger naar deze vergadering te zenden. Voorts werd er in dit schrijven op gewézen, dat men bij den N.B.B. de overtuiging heeft, dat de Duitsche Biljart Bond er niet aan denkt spelers te laten deelnemen in wedstrijden, in Nederland georgani seerd. Óp practische gronden zal Neder land in het seizoen 1935/1936 de twee toegewezen tournooien om het wereld kampioenschap niet kunnen organisee- ren. In het schrijven werd tenslotte medegedeeld, dat het bondshestuur ernstig elke poging om tot een oplos sing te komen in studie zal nemen. De heer Wittebol (K.R.A.S.) stelde enkele practische punten vast, volgens welke deze bijeenkomst z.i. zou moeten verloopen. In de eerste plaats moest men zich uitspreken, of een besluit bij meerderheid van stemmen genomen, bindend zou kunnen zijn. Bij de discussie bleek, dat zeven aan wezige verecnigingen geen vrij mandaat voor deze bijeenkomst hadden. De heer Wittebol stelde vervolgens een viertal punten aan de orde, waar over de aanwezigen zich konden uit spreken. Verscheidene afgevaardigden spra ken zich uit voor afscheiden, dit in ver band met eon consequente'houding ten aanzien van de beslissingen van Rot terdam. Aandere sprekers drongen aan om alsnog een weg te vinden, teneinde een scheuring in den Biljart Bond te voorkomen. Na zeer uitgebreide debatten kon men zich tenslotte met het volgende voorstel van den hoer Wittebol vereenigen: „De vergadering, zich haar groote verantwoordelijkheid tegenover de bil- jartsport, belichaamd in den N.B.B., be wust, besluit de opzegging van het lid maatschap van den N.B.B. tot nader te bepalen datum op te schorten en een commissie uit haar midden te benoe men teneinde, onder handhaving van de beginselen, neergelegd in het geamen deerde voorstel van den Noordelijken Biljart Bond, alsnog te trachten hij den N.B.B. op dit punt overeenstemming te verkrijgen." In de commissie werden tenslotte zeven personen gekozen, n.l. do heeren Wittebol, De Boer, Sanders, Presburg, Groenemeyer, Ter T.ingen en Mulder, die dezer dagen bijeen zullen komen om zich nader te beraden over de uit voering van het met algemeene stem men aangenomen voorstel-Wittebol, WIELRENNEN Een definitief bestuur ge» kozen voor Midden» Nederland Zooals wij reeds eerder hebben mede gedeeld, bestond er reeds langen tijd be hoefte aan een federatie van wiclex-clubs in het midden des lands. Men kent b.v. de federatie van clubs in Noord-Holland die veel doet in het belang van de clubs, als b.v. wedstrijden organiseert op den weg of de baan. Welnu ook in onze om geving werd gevoeld dat er meer con tact moest komen, de renners moesten gelegenheid krijgen om niet altijd in clubverband te rijden, doch zich meten in sportieven strijd met dc renners van andere clubs. En zoo werden dan door toedoen van enkele bekende wielren-officials de af gevaardigden van enkele clubs bijeen geroepen. Dat was eenige weken gele den in Hilversum, waar een voorloopige federatie werd opgericht. Een voorloo pig bestuur werd gekozen, plannen zijn uitgewerkt, een ontwerp-statuten samen gesteld. Gistermorgen kwamen de afge vaardigden van de toegetreden clubs in Utrecht in vergadering bijeen om niet alleen de federatie definitief op te rich ten, maar ook de statuten en andere zaken te regelen. De heer van de Biezenbos uit Amers foort, voorzitter van het voorloopig be stuur, heeft een kort welkomstwoord gericht tot de aanwezige clubvertegen woordigers. Vertegenwoordigd waren: De Volhar ding, Utrecht; de Zwaluw, Zeist; het Hert, Amersfoort; de Adelaar, Hilver sum; de Pedaalridders, Amersfoort en Woerden te Woerden. Allereerst werd overgegaan tot behandeling van de ont werp-statuten. Na uitvoerige besprekin gen werden deze statuten behoudens enkele wijzigingen van ondergeschikt belang vastgesteld. Tot uitdrukking komt hierin nadrukkelijk, dat de fede ratie zich ten doel stelt om de wioler- sport te bevorderen door het organisee- ren van wodstrijden op den weg en baan voor de aangesloten clubs, als mede een onderlinge competitie. Als naam is aangenomen Federatie voor wielerclubs in Midden Nederland. Verder werd een definitief bestuur ge kozen. De heer van de Biezenbos. voor zitter van het voorloopig bestuur, wenschte, in verband met andere bezigheden, n.l. voor zijn wielerclub „Het Hert" te Amersfoort niet voor praeses in aanmerking te komen. De samenstelling werd daardoor als volgt: G. Ducaat, De Volharding te Utrecht, voorzitter; A. F. Donath, I-Iet Hert te Amersfoort, secretaris: W. Houtkamp, de Adelaar te Hilversum, pennihgmees- ter; L. van Hoeven, de Pedanlridders, Amersfoort; G. Vlastuin, dc Zwaluw, Zeist; en .1. v. d. Maal, Woerden te Woerden als commissarissen. De contributie werd hierna eveneens vastgesteld, terwijl besloten werd om op 9 Februari a.s. een algemeene vergade ring van de Federatie te houden. In de Commissie voor het samenstel len van een concept Huishoudelijk Re glement werden gekozen de hoeren L. van Hoeyen, Amersfoort; G. Vlastuin, Zeist en J. v. d. Maal te Woerden. Na enkele inleidende besprekingen werd aangenomen dat de aangesloten clubs vóór Februari a.s. zullen hebben in te zenden een plan voor te verrijden wedstrijden in het a.s. zomerseizoen, om zoodoende dan tot een definitief pro gram te komen. Contact zal voorts door het Federatie-bestuur worden gezocht met de diverse baandirecteuren. Verder zullen pogingen worden ge daan om alle wielerclubs tot aanslui ting bij de Federatie Midden Nederland te bewegen. Het spreekt bovendien van zelf, dat. het bestuur contact zal zoeken met de Nederlandsche Wielren Unie om zoodoende in het algemeen belang van de wielersport ook goed werk te kunnen verrichten. De vergadering die te 9 uur 's morgens aanving, was te ongeveer 12 uur ten einde en had een geanimeerd verloop. KORFBAL Waarom werden van Bonds» wege de wedstrijden niet afgelast? Hoewel wij wel verwacht hadden en stellig wij niet alleen dat de Ne derlandsche Korfbalbond alle wedstrij den zou afgelasten, ging déze bond daar niet toe over. Dat dit de clubs veel moeite en niet te vergeten geld kostte, behoeft geen betoog. Óok de Bond zelf lijdt er financieele schade door, want de terreincommissarissen dienen hun seinkosten declaratie bij den bondspen- ningmeester in. Waarom de N.K.B. onder de Zater dag bestaande terreintoestand niet tot afgelasten overging, is ons een raadsel. Misschien vinden we de oplossing in den loop dezer week in het officieel or gaan vermeld Ook in den G.U.K.B., die, naar wij meenen te weten, zich refereert aan de besluiten van den N.K.B., hetgeen hij meerdere districtsbonden het geval is, zal er weinig of niets gespeeld zijn. IJSHOCKEY IN HET BUITENLAND DavosSt. Moritz 30 (10, 00, 2—0). Bern—Zurich 2-0 (0—0, 1—0. 1-0). Rood Wit BazelTitisee 70 (4—0, 2—0. 1-0). Arosa—Óxford 31 (10, 00, 2—1). Dusseldorf: Berlijnsch team—Brussel 2-3 (0-2, 1—1, 1-0). Garmisch: Riessersee—Cambridge 04 (0-1, 0-2, 0—1). London: EngelandCanada 7—7 (2—4. 3—1, 2—2). Parijs: Volants—Wembley Lions 31 (0-1, 1-0, 2-0). Hamburg; Noord-Duitschland—Polen 2-1 (0-0, 1-1, 1-0). WEDSTRIJDEN TE WEENEN WEENN, 22 Dec. (AN.P.) De be kende Oostcnrijksche schaatsenrijders Stiepl en Watzulok kwamen heden te gen elkaar uit op de 5000 meter. Watzu lok won in den uitstekenden tijd van 8 min. 41.5 sec. met een tijd van 8 min. 18.9 sec. De Poolsche kampioen Kal- barezyk, die momenteel voor training te Weenen vertoeft, werd derde in den tijd van 9 min. 12.9 sec.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6