AUTOBANDEN „DE WITTE" Stadsnieuws UITVERKOOPENEN OPRUIMINGEN Liefdadigheidsconcert in de St. Joriskerk KERKDIENSTEN MET KERSTMIS De Amersfoortsche Autobusdienst Kerstgedachte PON Onze ijsbanen geopend OUD EN NIEUW 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 24 DECEMBER 1935 Een drietal gevallen van over* tredingen van de nieuwe wet zijn voor het kans tongerecht behan* deld Onverantwoordelijk auto-rijden Gisteren zijn hier voor het kantonge recht voor het eerst een drietal zaken in behandeling gekomen, welke overtre ding van de wet op uitverkoopen en op ruimingen inhielden. Het eerste geval had betrekking op een manufacturenwinkel alhier, waar van de winkelier ..Heden Reclame ver koop" aangekondigd had. De winkelier in kwestie zeide, dat deze woorden slechts als blikvanger voor zijn étalage gediend hadden; geen prijzen waren aangekondigd, noch een pijl of ook maar iets bijzonders was aangebracht. Het O.M., waargenomen door Mr. Zijlstra. bracht naar voren, dat dit de eerste zaak was, die met betrekking tot bovengenoemde nieuwe wet aanhangig was gemaakt. Het gaat hier om een principieele uitspraak. Wat de kwestie in deze dubieuze zaak betrof, meende het, dat geen strafbaar feit gepleegd was. Het ten laste gelegde en bewezen verklaarde feit was niet strafbaar, aangezien dit volgens deze wet dan pas strafbaarzou zijn, indien de wijze, waarop verdachte in zijn win kel den verkoop aankondigde, rede lijkerwijze den indruk wekte van een tijdelijke en voordeelige aanbieding in verband met bijzondere omstandighe den, die zich met betrekking tot zijn winkelnering voordeden. Het zou te betreuren zijn, aldus de ambtenaar, dat. waar alleen maar spra ke is van tijdelijke voordeelige aanbie ding, ook dit niet meer mocht.. Hoe zou den anders de winkeliers omstreeks den tijd van St. Nicolaas en Kerstmis nog reclame kunnen voeren? Wat dezen manufacturier aanging, was Mr. Zijlstra van oordeel, dat de aanbieding geen voorspiegeling inhield van bijzondere omstandigheden, die zich in zijn winkelnering voordeden, redenen waarom hij vrijspraak eischte. Uit spraak op 30 December. Vermeldenswaard was wat het O.M. omtrent art. 2 lid 2 van bovengenoemde wet zeide: Oorspronkelijk luidde dit atf.: Met de aankondiging van een verkoop als uit verkoop of opruiming wordt gelijk ge steld elke zoodanige aankondiging of andere handeling, die redelijker wijs den indruk kan wekken, dat aankondi ging van een uitverkoop of opruiming plaats heeft. Zonder de strekking van dit art. te veranderen heeft d e minister hieraan een scherpere omschrijving wil len geven, waarin de uitverkoop en op ruiming omschreven werd als manipu laties van tijdelijken aard met het oog op bijzondere omstandigheden in het bedrijf. Wel degelijk blijft derhalve het criterium of bij het publiek de indruk wordt opgewekt van een uitverkoop of opruiming. Het tweede geval betrof een sigaren winkelier alhier. In zijn étalage had hij een kist staan, waarop stond: „Oprui ming van H. B. K." (Hollindo) diverse sigaren; sigaren van 8, 7 en 6 centen voor 3 centen. Verdachte verklaarde, dat het een kist met restanten was, die hij recht streeks van de fabriek toegestuurd kreeg. Van wat er op het deksel stond had hij zich geenszins rekenschap ge geven. Het O.M. wees erop, dat het publiek wel degelijk den indruk kreeg, dat een opruiming gehouden werd. Dit was nu een zuiver geval van redelijkerwijze den indruk wekken, dat de verkoop een tijdelijk voordeelige aanbieding betrof. Daar verdachte echter, afgaande op zijn verklaringen, geheel te goeder trouw was geweest, wilde het slechts f 1 boete eisclien. Uitspraak 30 December. Het derde geval had betrekking op een zaak in ijzerwaren alhier. Hier was aangekondigd: „Uitverkoop wegens op ruiming. Opheffingsuitverkoop." Verdachte was niet verschenen. Het O.M. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen; dit ge val was een overtreding van de nieuwe wet en strafbaar. De eisch luidde f 10 subsidiair 4 da gen. Uitspraak 30 December. Onverantwoordelijk Vervolgens stond terecht een taxi chauffeur, die in de bebouwde kom van Soest met een vaart van ongeveer 80 K.M. door de bocht gevlogen was. Een agent had hem halt toegeroepen en tee- kens tot stopnen gegeven, maar ver dachte was doorgereden. Hij veront schuldigde zich met te zeggen, dat de persoon, die hij vervoerde, hem ge vraagd had zoo hard mogelijk te rij den, daar hij den trein aan het station te Baarn halen moest. Getuige, verbalisant, merkte op, dat het de gewoonte was van alle taxi chauffeurs, om, volgens afspraak, alles te ontkennen! Het O.M. achtte deze manier van rij den hoogst onverantwoordelijk en eisch te 2 x 25 subsidiair 2 x 10 dagen. De uitspraak luidde 2 x 15 subsidiair 2 x 8 dagen. UIT HET POLITIERAPPORT Door de politie is aangehouden de vertegenwoordiger van een brouwerij, verdacht van verduistering in dienst betrekking. Nadat proces-verbaal tegen hem is opgemaakt, is hij door den Commissaris van Politie alhier op vrije voeten gesteld. Op het politiebureau werd door twee personen aangifte van diefstal van hun rijwiel gedaan. Het Mannenkoor en leden van de stafmuziek treden op ten bate van Kin* derzorg Alle plaatsen bezet gisteravond in de St. Joriskerk, waar Amersfoort's Man nenkoor een Kerstuitvoering bracht? Neen, dat was niet zoo, maar toch kan men tevreden zijn, gezien de gladde straten en het minder aangename weer. Er was een aantrekkelijk programma en een aantrekkelijk doel; de bate zou zijn een Kerstgave aan Kinderzorg. Wegens de werkzaamheden achter in het kerkgebouw voor de centrale ver warming had het koor zijn gewone plaats verwisseld met vooraan in de rechter zijbeuk, ook een goede plek, zooals bleek. Gerrit van den Burg zette in met de majcslatische Praeludium en Fuga in G-groot van Bach. Een heerlijk orgel werk, waarbij wegzonk het later ge speelde Noël van Enrico Bossi. Een vrij kort nummer met stemmetjes uit den hooge, met tremolo en een piccologeluid als slottoon. Het koor ving aan met het bekende „Stille nacht". Het werd een der fijnste liederen van den avond; wijding*ging ervan uit. Evenzoo waren juweeltjes hei door Bern. Diamand bewerkte 15-eeuw sche Kerstlied. „Ons ghenaket die avondstaer" en de twee gedeelten uit de Volksmesse van Schubert „Heilig ist der Ilerr" en „Mein Heiland". Uit de bewerking van het echt Hollandsche oud Kerstlied „Nu zijt wellekome" bleek hoe zoo'n bewerker het teere, het een voudige kan wegwerken. Ook was daar het koor niet gelukkig met op toon hoogte blijven. Evenzoo bij het vol gende lied. Daarentegen stond de zware en kloeke Achtste Psalm van Verhey stevig op alle punten. Het bijzondere van dezen avond vorm den de twee instrumentale nummers, waar het orgel musiceerde in samen werking van bazuinen en trompetten, bespeeld door musici van de infanterie- muziek. Het waren daarvoor bijzonder geëigende nummers in bewerking van dr. Joh. Wagenaar. In „Komt, dankt nu allen God" is aan het orgel een zware partij toebe deeld en treedt het koper voornamelijk op in de zangwijze. Het tweede nummer, het slotstuk van den avond, was de bewerking van het bekende Alleluja uit de Messias van Handel. Machtig straalde het koper onder de hooge Gothische beuken der St. Joris. De aanwezigen hebben op dezen mooien avond reeds een weinig kun nen kennis maken met de centrale automatische verwarming in de St. Jo ris. Te zeven uur was het stoken aan gevangen, dat nu doorgaat tot het Kerstfeest. Dan zal te rekenen vallen op een verwarmd kerkgebouw. Vermoedelijk hebben we gisteravond een historisch moment bijgewoond, toen we een der kerkknechts een war me stoof zagen aandragen. De laatste in de St. Joris? EEN GESCHENK VOOR DE REMONSTR. GEMEENTE In de godsdienstoefening der Remon strantsche Gemeente op eersten Kerst dag zal door Dr. Miedema een paneel worden ingewijd, dat door hem aan de gemeente is geschonken en aangebracht is boven den kansel. Het is een Christus- basrelief van de hand van den beeld houwer S. Miedema, waarvan zich reeds een exemplaar in de catechisatiekamer bevindt Gedurende de Kerstdagen zullen te de zer stede de volgende Kerkdiensten worden gehouden: Eerste Kerstdag St. Joriskerk 10 uur: Ds. Pannebakker. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk 10 uur: Dienst 6 uur: Dienst Emma Kerk 10 uur: Dienst 6 uur: Dienst Vrijz. Hervormden Luthersche Kerk 7 uur: Ds. Dikboom. Doopsgezinde Gemeente 10.30 uur: Ds. Hylkema. Evangelisch Luthersche Kerk 10.30 uur: Ds. de Jongh. Geref, Kerk (Zuidsingel 10 uur: Ds. Schouten. 5.30 uur: Ds. Popma. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat) 10 uur: Ds. Popma. 5.30 uur: Ds. Schouten. Geref. Kerk in Hersteld Verband 10 uur: Ds. W. A. Voors, em. pred. te Hius ter Heide. 7 uur: Nog niet bekend. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Prof. P. J. M. de Bruin var Apeldoorn. 5.30 uur: Prof. de Bruin. Geref. Gemeente 10 uur: Godsdienstoefening. 5.30 uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente 9.30 uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud Katholieke Gemeente ('t Zand 13) 7 uur: H. Dienst. 10.30 uur: II. Dienst 5.30 uur: Vesper. Universeele Eeredienst (Soefi Bewe ging) Toonzaal Sierkunst 11 uur: Dienst, onderwerp: „Het Gods kind." Christian Science Society (Laantje 3) 8.15 uur: Getuigenis-avond. Commissarissen zijn collectief afgetreden In de gisteravond gehouden vergade ring van de N.V. Amersfoortsche Auto busdienst is bet voorstel van de com missarissen tot reorganisatie van het bedrijf in bespreking gekomen. De hou ding van de grootste aandeelhouder, in casu de gemeente, met betrekking tot dit voorstel was van dien aard, dat de commissarissen besloten hebben tot een collectieve ontslagname als zoodanig. Kerstavond van den Ned. Protestanten Bond In de Remonstrantsche Kerk en Theosofische Loge, waarbij Dr. R. Mie* dema ds. Dik* boom vobr* gingen Gisteravond heeft de Nederlandsche Protestanten Bond voor de kinderen van Zondagscholen een Kerstavond gehou den. In de Remonstrantsche Kerk aan de Heerenstraat ging dr. R. Miedema voor, in het gebouw van de Theosofische Vereeniging Ds. Dikboom. In de Remonstrantsche Kerk was het al zeer vol door de aanwezigheid van de kinderen van de Zondagscholen van Leusder- en Heerenstraatkwartier, als mede door de vele ouders. Dr. Miedema leidde dezen stemmigen avond in met een toepasselijk woord op naderend Kerstmis en gebed. Na het zingen van een Kerstlied, werd een mooie serie plaatjes op het doek iu beeld gebracht, waarbij Dr. Miedema de kinderen vertelde over de geboorte en het leven van Jezus. Tot slot van dezen mooien Kerstavond rond den prachtigen Kerstboom kregen de kinrie ren een klein geschenk, waarna zij in nerlijk en uiterlijk verrijkt huiswaarts keerden. Dezelfde waardige Kerstttaditie had, zooals gezegd, ook in de Theosofische Loge plaats, waar Ds. Dikboom een aan dachtig gehoor had. Daar is weer over héél de wereld Het Licht van Kerstmis opgegaan... Het Licht van inkeer en genade, Van blijden zinne breekt zich baan... Een vrede-stemming maakt zich meester Van vader, moeder en het kind... We zien weer over héél de aarde Het Licht, dat alle menschen bindt... Daar is het feest, dat Vrede predikt, Dat ingetogen Licfdo zaait... De Kerstgedachte, die de wereld Verheft, veredelt en verfraait... Daar zijn de vele Kerstverhalen, Die spreken van verdraagzaamheid... Versterking van den band des levens, Beslechting van den aardschen strijd... Daar is weer Kerstmis! En wat zien we? Haar Licht wordt bitter-slecht verstaan... De Kerst-gedachte is weer langs ons En over ons ook heengegaan... Er wordt in Afrika gevochten: Een mènsch wordt door een mènsch gedood- Wij staan aan nieuwe gruweldaden Ondanks het Kerstfeest tóch weer bloot... Daar is weer Kex*stmis! En haar lichtjes Vertellen ons van vreê-op-aard... Hoe jammer, dat men die gedachte Niet zonder schending nog bewaart... Het Kerstlicht wenkt! Het wil verhalen Van liefde, yrede en verstand... En juist met Kerstmis gaan gedachten Naar ginder, waar géén Kerstlicht brandt... PHI LI A (Nadruk verboden) KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bu reau van den Burgerlijken Stand ge durende de beide Kerstdagen en op den Nieuwjaarslag voor het publiek ge opend zal zijn des voormiddags van 8*/j tot 9 uur, uitsluitend tot het doen van aangiften van geboorten en overlijden. De hiervoor noodigc aanvrage moet geschieden aan het Gemeentehuis mon deling of schriftelijk, uiterlijk tus- sclien 8 en 8K uur des voormiddags van den dag, waarop men aangifte wil doen. VOOR BIJ Dank zij de vorst van den af- geloopen nacht, zijn de banen in en rond einze stad opengo- steld voor het publiek. Zoowel de Maat, de Ijsbeer, als de ijsbaan aan den Randen- broekerweg zijn dus open en ook de baan van de Amers foortsche IJsvereeniging aan de Rubbensstraat. Wat de laatste betreft, deze zal hedenavond geopend zijn, zoo het ijs zich in de middag uren vcjdoende sterk getoond heeft. POLITIERECHTER Men meldt ons uit Utrecht: Voor den politierechter stond gisteren een Amersfoortsche juffrouw terecht ter zake van beleediging. Had een andere juffrouw, die notabene nog wel een schoonzuster was, eenige zeer onaardige woorden toegevoegd, voornamelijk op zeer bijzondere wijze doelend op der schoonzuster Duitsche afkomst mét het voorvoegsel, uit drie lettertjes bestaan de, dat gemeenlijk gebruikt wordt ter aanduiding van overrijp fruit. Maar tevens had zij van de wieg, waarin de jongste spruit tevreden lag te slapen, een gebruik gemaakt, dat tot dusverre nog voor een dergelijk uti- liteitsvoorwerp eenig was. Ze had er haar schoonzuster mee mishandeld! Verdachte ontkende, had niet geschol den, had misschien in de drukte van het verkeer op de markt wèl de schoon zuster met de wieg aangeraakt, maar zekerlijk niet mishandeld. Dat was lang niet alles, want in plaats van verdachte, had de schoonzuster, die nu getuigde, eenige leelijke woor den gebruikt en zou daarbij het woord „viezerd" op duidelijke wijze ten ge- hoore zijn gebracht. Met dit al, het was evident, dat de fa milieverhoudingen niet bepaald roos kleurig waren en dat een gezamenlijk Kerstfeest beslist niet zou plaats heb ben! Tot op de zitting toe bejegende men elkaar met minachtende blikken. Neen, vrede op aarde was het bij lange na niet. Getuigen werden gehoord, brach ten niet veel nieuws, hadden soms wèl wat gehoord, dan weer niet, soms wèl wat gezien, dan weer niet. De officier achtte het ten laste geleg de bewezen en eischte 15 boete. Mej. mr. De Boer wees op de getui genverklaringen, die eigenlijk niets de finitiefs naar voren brachten en con cludeerde vrijspraak. De politierechter vond evenwel dat die familiescheldpartijen maar eens uit moesten zijn en om in deze kwestie eens een voorbeeld te stellen, veroor deelde hij verdachte conform den eisch Dure woorden zijn er toch! HET KERSTVERHAAL UITGEBEELD Men schrijft ons: Zaterdagmiddag werden in het ge bouw der Theosofische Vereeniging door leerlingen van het „Vcrtelklasje" van den heer Visser voor genoodigde kinde ren en enkele ouderen, zeven „Levende schilderijen" vertoond, tafereelen uit het Kerstverhaal voorstellende. Op dit „Vertelklasje", dat eiken Zaterdagmid dag gehouden wordt ten huize van den heer Visser, worden verhalen uit het Oude- en Nieuwe Testament zoo een voudig en onsectarisch mogelijk behan deld. Ten einde de kinderen meer in het schoone Kerstverhaal te doen inleven, liet de heer Visser hen verschillende fragmenten uitbeelden. Met heel een voudige hulpmiddelen werd veel be reikt; zoo brachten een paar gekleurde lampen verrassende licht-effecten te weeg. Het geheel was eenvoudig kinder lijk gehouden. Dat de kinderen zich goed in de sfeer van het schoone ver haal hadden ingeleefd, bleek wel uit den ernst en devotie, waarmede ze elke handeling verrichtten. Hoe goed was b.v. de houding van Za- charias, waarmede hij de Tempel ver laat, wanneer hij voor z'n ongeloof in de voorspelling van den Engel met stomheid gestraft wordt. Hoe goed ook wisten de herdertjes hun verbazing en schrik uit te drukken bij het zien van het licht en de woorden van den Engel, en bovenal hoe roerend devoot waren die gezichtjes, waar in het laatste tableau de herders met de koningen verzameld zijn om de kribbe. Met heldere stem werden door een on gezien dame, ter verduidelijking, gedeel ten uit het verhaal voorgelezen. Het ge heel werd begeleid door goede gramo- foonmuziek. De heer Ram vertolkte stellig de ge voelens van alle aanwezigen, toen bij den beer Visser en zijn leerlingen har telijk dankte voor het gebodene. VEREEN. HET VOLKSGEBOUW In ons blad van Zaterdag hebben wij abusievelijk vermeld dat de heer J. van Doorn in bet bestuur van de Vereeni ging Het Volksgebouw is gekozen. Ge noemde beer is echter als bestuurder uitgetreden. HET KERSTPROGRAMMA IN CITY-THEATER Vertooning van „In de Cata» comben van Parijs" en „Stimme der Liebe" Nog niet zoo lang na de film „Charly Chan in Londen", waarin Warner Oland zich zoo op den voorgrond plaat ste zien wij hem hier in City Theater in de film „Charley Chan in Parijs of wel „In de catacomben van Parijs". We zouden hem moeilijk als een an der dan de Chineesche detective kun nen indenken, die met groote scherp zinnigheid de moeilijkste problemen oplost. Dat hij ons in een dergelijke film weet te boeien, moet wel toegeschre ven worden aan de wijze, waarop hij te werk gaat. Hij constateert en conclu deert geheel naar eigen begrippen in een als het ware verzonken Oostersche sfeer, zonder zich ook maar een oogen- blik te storen aan oppervlakkigheden, waarmede anderen zich bezig houden. In deze sfeer hult zich de film. wordt zij beheerscht door het spel van dien man. Filmtechnisch brengt zij ons geen nieuws, al heeft de regisseur Lewis Warner Oland Seidler soms op verdienstelijke wijze ge tracht met behulp van het beeld een gewaarwording van emotie te scheppen. Neen, men moet deze film gaan zien om het spel van Warner Oland, dat ka rakteristiek en daardoor in hooge mate meeslepend is. Karakteristiek door de wijze waarop hij zich in fijne beeld spraak, geaccentueerd door een moei lijk gesproken woord, uit; meeslepend, doordat hij het mysterie oplost, zonder zijn conclusies in het openbaar te trek ken. Hij is naar de lichtstad gekomen en ziet zich gesteld voor een raadselach tige moord-affaire. Nauwelijks heeft hij zijn onderzoek aangevangen of zijn ge heime assistente, een cabaret-danseres, wordt door een messenwerper gedood. Deze consternatie wordt gevolgd door een tweede moord, waarvan een meis je, dat indertijd veel omgang had met den vermoorde, verdacht wordt. Hoe Charly Chan klaarheid in de zaak brengt, zullen wij hier niet vertellen, maar emotioneel is zijn onderzoek in de catacomben zeker. Naast hem mogen wij door haar spel Mary Brian, die van den moord be schuldigd wordt, noemen, alsmede haar tegenspeler Thomas Beek. Het tweede hoofdnummer is „Die Stimme der Liebe" met in de hoofdrol de zanger Marcel Witttrisch. Deze rol prent, waarin een belangrijke rol aan de zang is toebedeeld, verhaalt ons de historie van den tenor Ekhardt, die zoo door de vrouwen achtervolgd wordt, dat hij zijn huisknecht opdracht geeft seen enkel vrouwelijk wezen meer in huis te laten. Dan volgt zijn benoeming aan 'n conservatorium, waarbij natuur lijk ook een meisjesklasse, die hem 'n een hulde wil brengen. Zij krijsen geen toegang, doch een van hen weet met een trucje toch binnen te komen, waar om zij gewed had met de anderen. Het lukt haar en Ekhardt wordt zelfs ver liefd op haar als zij samen in Berlijn uitgaan. Later treft F.khardt. haar op een muziekavond van haar oom, waar hij optreedt. Na veel bijkomstigheden komt het happy end namelijk dat Ek hardt met haar trouwt. LAATSTE REPRISE VAN „ELEKTRA" De Amsterdamscbe Tooneel vereeni ging zal op herhaald verzoek op Zater dag 28 December a.s.. dus nog in do Kerstweek, een laatste voorstelling ge ven van .Elektra", onder auspiciën van de Wagner-Vereeniging in den Stads schouwburg te Amsterdam. De voorstelling is geheel gelijk aan die van de première. De muziek van Alphons Diepenbrock zal uitgevoerd worden door het Utrechtsch Stedelijk Orchest, onder leiding van mr. Johan nes den Hertog. Wegens de zeer hooge kosten zijn ver dere voorstellingen niet meer mogelijk. Leden van den Amersfoortschen Kunstkring hebben toegang tegen zeer gereduceerde prijzen op vertoon van hun lidmaatschapskaart aan de kassa van den Stadsschouwburg. Plaatsen kunnen nu reeds schriftelijk opgegeven worden aan de N.V. Amsterdarosche Tooneelvereeniging. Stadsschouwburg, Kamer 19, Amsterdam, AANBESTEDINGSNIEUWS Het een-jarig onderhoud van Militai re gebouwen en werken op verschillen de plaatsen, aanbesteed 10 December j.l., is door den Minister aan de laag ste inschrijvers gegund. Voor Amers foort aan de firma v. d. Brink v. d. Broek te Barneveld voor 31.840; voor Legerplaats bij Zeist aan Jan in 't Hout te Soesterberg voor 3978; voor Soes- terberg en Leusdcrheide aan P. Hen zen te Eist fpr. Utr.) voor 17.450. BEDRIJFSLEVEN Heropening Heden is de luxe Brood- en Banket bakkerij. gevestigd Oude Socsterweg 154 die overgegaan is in handen van den heer H. Ernsten, heropend. Voor bijzon derheden betreffende deze bakkerij „De Toekomst" willen wij verwijzen naar de desbetreffende advertentie in dit blad. TELEFOON 22 IN DE KEURIG VERSIERDE ZALEN WORDT OOK GEVIERD HET Nog enkele plaatsen beschikbaar voor het diner op 2en Kerstdag. TELEFOON 22 De Amersfoortsche Bergkapei Regentesselaan 21 10.30 uur: Dr. J. C Wissing, Tiel. BUITENGEMEENTEN BAARN EN EEMBRRUGGE 10 uur: Ds. Blaauwendraad. 6 uur: Ds. Kievit. HOEVELAKEN 9.30 uur: Ds. Mulder. 2 uur: Leesdienst. HOOGLAND 9.30 uur Ds. Posthumus Meijjes. LEUSDEN 10 uur: Ds. Hofstede. NIJKERK 9.30 uur: Ds. v. d. Graaf. 5 uur:Ds. J. Ch. W. Kruishoop van Ermelo. SOEST (Vrijz. Godsdienstigen) Ds. J. H. Groenewegen, Arnhem. SOESTERBERG 10 uur: Ds. Tuinstra. 6.30 uur: Ds. Tuinstra. WOUDENBERG 9.30 uur: Ds. Klomp. Tweede Kerstdag Nieuwe Kerk 10 uur: Dienst. Emma Kerk 2.30 uur: Liturgische dienst. Evangelisch Luthersche Kerk 4 uur: Kerstfeestviering. Geref. Kerk (L. Vrouwenstraat) 10 uur: Ds. J. Gillebaard, van ZeisL Chr. Geref. Kerk 10 uur: Prof. P. J. M. de Bruin, Apel doorn. Geref. Gemeente 7 uur: Ds. R. Kok, van Vcencndaal. Vrije Geref. Gemeente 5 uur: de heer G. J. Zwagcringk van Bolnes. Oud Kath. Gemeente 10 uur: H. Dienst. BUITENGEMEENTEN BAARN EN EEMBRUGGE 10 uur: Ds. Kievit. HOEVELAKEN 9.30 uur: Ds. Mulder. LEUSDEN 10 uur: Ds. Klomp van Woudenberg. NIJKERK 9.30 uur Ds. Luteijn. SOESTERBERG 10 uur: Ds. Tuinstra. WOUDENBERG 9.30 uur: Ds. Hofstede, van Leusden. HOTEL „DE WITTE" IN KERSTTOOI GEHULD Traditiegetrouw steekt hotel „d Wit te" zich tijdens de komende feestdagen in een Kerstkleed. Dit jaar heeft de heer Hastrich al bijzonder veel aan dacht besteed aan zijn zaak, zoowel wat interieur als exterieur betreft. Naar bui ten toe valt 's avonds de origineele en fYaaie kerstomlijsting van het gebouw zeer ïn het oog. De heer Dick Meester, ontwerper en uitvoerder hiervan, legt hiermede veel eer in. Wat het interieur aangaat, dit is geheel gestoken in een kleurenpracht van rood, wit en groen. Bijzonder stemmig doet de dinerzaal aan, kosten noch tijd zijn gespaard om een prettige kerststemming te wekken bij de gasten. Geheel in de lijn van de aangebrachte kerstversiering, zijn ook de fraaie menukaarten, waarvan wij in zage kregen. Wij hopen voor hotel „De Witte" dat hier een bedrijf uitoefent, hetwelk de toets der kritiek kan door staan dat onze stadgenooten deze attenties zullen weten te waardeeren. BURGERLIJKE STAND 21 December Overleden: Franz Anton Lohman, 74 jaar, echtgenoot van Bertha Antonia Fe- kele; Elisabeth Clara de Haas, 78 jaar, weduwe van Willem Meschendorp; Ka rei Petrus Joseph Waterkoort, 43 jaar, ongehuwd. 23 Decembei. GEBOREN: Francientje, dochter van Gerrit Jan Berendse en Wilhelmina Ida Snoek; Rutgenis Gertrudis Johan nes, zoon van J. M. van Wcsterlaak en Hendrika Paulina van Doornik; Wil helmina Catharina. dochter van Wil helmus Petrus Adrianus Verheuvel en Geertrui van Beusekom: Jan. zoon van Jan Renes en Alberta Petersen. OVERLEDEN: Jan Kaljee, 73 jaar, echtgenoot van Johanna Cornelia Koer man; Hendrik Steinmeier, 35 jaar, echt genoot van Gerrigje Gorter; Maria Brink, 82 jaar, weduwe van Gijsbert Apeldoorn; Willem van de Bunt, 84 jaar, weduwnaar van Cornelia Vosse- gat; Johanna Maria Pijpers, 49 jaar, cehtgenoote van Johannes Brandsen; Jan Willem Stapel, 84 jaar, weduw naar van Julia Louisa Kirchhof.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5