INDIA BANDEN DE EEMLANDEÜ SPOORWEGRAMP IN DUITSCHLAND Vele dooden en gewonden G. BROUWER EEN HELLEND VLAK 4000 LEYTAX TEL. 1788 Vrijdag 27 December 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34 e Jaargang No. 152 Kerstboodschap Abessijnen der HEVIGE KOUDE IN AMERIKA TEL. 1093 Kruiskamp 1016 Tel. 1993 KRIJGSLIST DER ETHIOPIERS W. LEYENHORST-LEUSDERWEG 242 Belangrijkste Licht op 4 uur 18 min. AMERSFOORTSOi DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS per maanden voor Amersioort 1.95; per maand 0.65; per week met gratis verzekering tegen ongelukken) f 0.15. binnenland iranco pei post per 3 maanden 2.85. Afzonderlijke nummers f 0.05 POSTREKENING 47910 TELEFOON INTERC. 513 PRIJS DER ADVERTENTIEW van 1--4 regels t1.05 met mbegrij vau een oewi snummer 1 elke regel meer f 0.25 Licfdadigheios-advettentiën voor de helft van den prijs. - Kleine Advertentiën „KEITJES" bij vooruitbetaling 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1.Bewijsnummer extra f 0.05 Dstrein rijdt bij Gross*Herin* gen door onveilig signaal Wagons in de Saaie gestort BERLIJN, 25 Dec. (A.N.P.) Dinsdagavond heeft op de Saalebrug nabij Gross*Herin* gen een spoorwegramp plaats gehad, waarbij volgens de eerste berichten één en twin* tig personen werden gedood en tachtig gewond, van wie een aantal ernstig. Volgens mededeeling van de spoorwegdirectie te Erfurt is de D*trein no. 44 van Ber* lijn naar Frankfurt a. Main bij Gross*Heringen in Thüs ringen 25 K.M. ten Noors den van Jena aan de Saaie in den flank van een op een zijlijn rijdenden personentrein gereden. Vermoedelijk is de Dstrein door onveilig signaal gereden. Alle dooden en gewonden bes hooren tot de passagiers van den personentrein; van de inzittenden van den Dstrein werden slechts enkele persos nen licht gewond. Bij de slachtoffers zijn voor zoover bekend geen buitenlanders. Tengevolge van de botsing Is een deel van den personens trein in de Saaie gestort De materieele schade is zeer aanzienlijk. De spoors wegverbinding tusschen Bers lijn en Frankfurt wordt over een ander spoor ge1eid, WEIMAR. 26 December. (A.N.P.) Reeds uit het eerste, officieele bericht over de spoorwegramp nabij Gross Herin gen bleek, dat bier een cata strophe was ontstaan zooals Duitsch- land dit in iaren niet op ziin spoorwe gen heeft beleefd. Reeds onmiddellijk werd n.l. gemeld. dat niet minder dan één en twintig personen daarbij den dood hadden gevonden, terwijl tachtig anderen deels ernstige verwondingen zouden hebben bekomen. Het zou ech ter blijken, dat deze vreeselijke getal len nog in ongunstigen zin gewijzigd zouden moeten worden. Dat de ramp zoo'n omvang heeft aangenomen, ligt wel in de eerste plaats aan de omstandigheid, dat de lokaaltrein, die door den D-trein in den flank werd aangereden, tot de laatste plaats bezet was met personen, die bet Kerstfeest in den familiekring gingen doorbrengen en daartoe na volbrachte dagtaak met den trein naar hun be stemming reisden. De oorzaak Wat de oorzaak van bet ongeluk be treft, staat thans wel vast, dat de machinist van den sneltrein door een onveilig signaal is gereden. Een com missie van onderzoek der Rijksspoor- wegen heeft zich terstond nadat het ongeluk voorgevallen was. ter plaatse begeven, teneinde een uiterst gestreng onderzoek in te stellen. Deze commis sie heeft geconstateerd, dat de signa len inderdaad op onveilig stonden, zoo dat een verhoor van den machinist zal moeten uitwijzen, hoe het mogelijk is geweest, dat hij desondanks zijn trein in volle vaart heeft kunnen doen door rijden. Aangezien de machinist zelf echter zich onder de zwaar gewonden bevindt, en zijn toestand buitengewoon ernstig geacht wordt, is het nog niet mogelijk geweest hem een verhoor af te nemen. Het duurde eenigen tijd, nadat de eerste berichten over de ramp in Gross Heringen ontvangen waren, voor men reddingscolonnes georganiseerd had. Alle bureaux waren uiteraard reeds gesloten en in de meeste woningen had men de Kerstboomen al ontstoken. Bovendien werd het reddingswerk ern stig belemmerd door de sneeuw en de heerschende vorst. Het terrein van de ramp bood een ontzettenden aanblik. De express-trein had dén lokaaltrein aangereden, ter wijl deze zich reeds voor een gedeelte on de brug over de Saaie had bevon den. met het gevolg, dat de achterste lij tuigen getroffen werden. Verschei dene rijtuigen sloegen om. werden te gen de leuning van de brug geslingerd, die totaal vernield werd en vormden daar een ruine, waaruit na een oogen- blik van vreeselijke stilte, luid gejam mer en gegil weerklonk. Een der aan gereden rijtuigen was in de Saaie ge stort, een tweede rijtuig was wel door de leuning geslagen, maar was boven de rivier blijven hangen. Alle inzitten den van het laatste rijtuig, dat in de rivier geslingerd was, ziin of wel op slag gedood dan wel in het ijskoude water verdronken. Aan het reddingswerk werd deelge nomen door het garnizoen van Naum- burg en door groepen S.A.-manncn. die met koortsachtigen ijver een aanvang maakten met het bergen van dooden en gewonden. Bij het licht van in al lerijl opgestelde schijnwerpers werk ten de mannen in de ijzige koude on onderbroken voort. De dooden* en ge wonden werden uit de overblijfselen bevrijd en de gewonden met de meeste spoed overgebracht naar de ziekenhui zen van de naburige steden Jena, Apolda en Naumburg a. d. Saaie. Het moeilijkste werk was het bergen van de slachtoffers uit den in de rivier gestorten wagen. Daartoe moesten zich verscheidene manschappen te water begeven, hetgeen bij de heerschende, ijzige koude ontzaggelijk veel eischte van de krachten der mannen. Inmid dels waren speciale groepen spoorweg arbeiders bezig met steekvlammen de in elkander gewrongen metalen over blijfselen los te snijden, teneinde zoo spoedig mogelijk de spoorbaan te be perken. Militairen hadden een cordon getrokken rondom de plaats des on heil s en aan niemand werd verlof ver leend het terrein te betreden. Op het terrein van het ongeluk wa ren voor het geven van leiding bij het verleenen van hulp en het overige red dingswerk o.m. verschenen de direc teur van de rijksspoorwegen, de heer Dorpmueller. henevens de rijksstad- houder voor Thueringen, Suackel. Het aantal slachtoffers Wat het aantal slachtoffers betreft, definitieve cijfers hieromtrent zijn nog niet bekend gemaakt Het verluidt echter, dat het aantal dooden sedert de eerste officieele mededeeling gestegen is tot 31, terwijl zich onder de 62 ge wonden nog verscheidene personen be vinden, die zoo zware verwondingen hebben, dat voor hun leven gevreesd wordt. Officieele mededeeling ERFURT. 26 December. (A.N.P.) Het vreeselijke spoorwegongeluk, dat zich Dinsdagavond nabij Gross-Herin- gen heeft voorgedaan, heeft, voor zoo ver tot dusverre kon worden vastge steld in totaal 33 dooden geëischt. 10 personen werden zwaar gewond. 7 an deren kregen minder zware, maar toch ernstige kwetsuren. Van de talrijke lichtgewonden bevinden zich nog 10 in de verschillende ziekenhuizen, ter wijl de overigen intusschen konden worden ontslagen. Woensdagavond om 8 uur deelde de rijksspoorwegdirectie te Erfurt het volgende mede: „Op 24 December 1935 om 19 uur is de D-44 BerlijnBazel bij het binnen rijden van het station GrossHeringen op den vertrekkenden personentrein 825 Erfurt.Leipzig gereden. De perso nentrein 825 wordt volgens program door den F.D. 44 ingehaald en moet bij het vertrek uit het staüon Halle—Er furt kruisen. De D-44 reed door het op „Halt" staande signaal, dat zich voor den ingang van het station GrossHe ringen bevindt, en botste daardoor op den door dit sein volstrekt beveiligden personentrein 825. die in den flank ge raakt werd. Het staat vast. dat bij het vertrek van dezen trein het signaal voor binnenrijden niet op H. getrok ken kan worden. Bij het onmiddellijk na het ongeluk ingestelde onderzoek naar de seininstallatie is gebleken, dat deze goed functionneerde. Wat, de schuldvraag betreft kan ver klaard worden, dat het Dinsdagavond zeer druk was in verband met de Kerstdagen. D-trein 44, welke het on geluk heeft gehad, had twintig minu ten vertraging en het schijnt dat de machinist deze vertraging heeft willen inhalen, hetgeen tot gevolg had, dat hii niet met de noodige oplettendheid tewerk ging. De machinist, die ernstig gewond in het ziekenhuis te Naum burg ligt, heeft dat toeeegeven. Op een uur, dat de wereld feestviert, moet het Abes* sijnsche volk strijden LONDEN, 25 December. (Reuter.) Het Abessijnsche gezantschap alhier pu bliceert een Kerstboodschap van Abes- synië aan het Engelsche volk. Hierin wordt het volgende gezegd: Gij, rechtvaardige mannen en vrouwen van het machtige Britsche rijk en gij Mohammedanen overal ter wereld, luis tert naar de roepstem uwer nederige en ongelukkige Abessijnsche broeders. Op een uur, dat de wereld feestviert, moet liet Abessijnsche volk strijden en dooden. Moet het zich laten dooden zonder dat hiervoor een billijke reden is. Abessynië heft daarom de handen op naar God en naar alle volkeren van rechtvaardigheid en eer, en smeekt hun een eind te maken aan de wreede afslachting van Abessyniërs en van onschuldige Italianen. De wereld kan zeker één volk, hoe sterk en trotsch het ook moge zijn, een halt toeroepen, en het verhinderen zich aan plundering en moord schuldig te maken. Zijt gij tang voor slechts één volk? Hebben het egoïsme en de diplomatie lafaards van u gemaakt? Laat u terwille van uw eer cn uw naam niet door één en kelen man de les lezen. De Abessyniërs zijn niet bevreesd om den strijd voor hun honderdjarige on afhankelijkheid voort te zetten, doch zij kunnen niet begrijpen, waarom de geheele wereld werkloos blijft toezien, terwijl een goedgewapende aanvaller een weerloos volk tracht te dooden en uit te plunderen. Wanneer gij feest viert, mannen en vrouwen, vergeet dan niet de arme weerloozen. Gedenk hen in uwe gebe den en steunt vrijelijk en uit den grond van uw hart de armen en verdrukten. Wanneer ieder deed, hetgeen hij zou willen dat hem gedaan werd, de wereld zou een plaats van vrede en geluk zijn voor de menschheid. ONDERMINISTER TANG YU-JEN VERMOORD SJANGHAI, 25 December. (A.N.P.) De Chineesche onderminister van het verkeerswezen Tang Yu-Jen is heden avond, toen hij voor zijn woning in de Fransche concessie uit zijn auto stapte, door drie Chineesche studenten dood geschoten. De daders ontkwamen per auto. Tang Yu-Jen was vroeger onderminis ter van buitenlandsche zaken. Tal van personen om het leven gekomen CHICAGO, 26 Dec. (A.N.P.) Een buitengewoon hevige sneeuwstorm tij dens welken ongeveer 70 personen om het leven zijn gekomen, heeft een groot deel der Vereenige Staten geteisterd. De meeste doodelijke ongelukken hadden plaats tengevolge van het feit, dat tal rijke automobilisiten op de gladde bui tenwegen door de sneeuw werden ver blind. Ook zijn een aantal personen door de buitengewoon lage temperatuur om het leven gekomen. In het midden-Wes ten daaldo het kwik verscheidene gra den onder het nulpunt Fahrenheit. Op vele plaatsen viel zes tot tien duim sneeuw, waardoor het verkeer ontzag gelijk belemmerd werd. Bij Devils Lake in Noord-Dakota is een temperatuur waargenomen van 22 graden onder het nulpunt Fahrenheit, wellicht de laagste temperatuur, die in de Vereenigde Sta ten gemeten is. Uit andere plaatsen ko men berichten over temperaturen van 18, 15 en 10 graden onder nul Fahren heit In Chicago en omgeving is de temperatuur gedaald tot 5 graden onder het nulpunt Fahrenheit. De vliegtuigen kunnen niet starten, de treinen hebben vertragingen van omstreeks twee uur. Een wind met een snelheid van 38 me ter per uur heeft de sneeuw over In diana voortgejaagd, waardoor verkeers ongelukken zijn ontstaan, die in totaal zes dooden eischten. Op de ijsbedekte wegen van Iowa zijn vier personen ge dood, terwijl in Iowa. Nebraska en Illio- nois verscheidene personen doodgevro ren zijn. De koudegolf is zelfs tot het Zuiden toe doorgedrongen. In Noord - Ohio zijn minstens 11 personen gedood en omgekomen, ook in Washington, Maryland en Georgia zijn tal van slachtoffers gevallen. In Noord-Dakota is een dokter, die er met een oudenvetsche slee op uit was doodgevroren, terwijl zijn vrouw met bevroren ai-men en beenen eindelijk een boerderij bereikte. De paarden zijn hier gestorven, eveneens tengevolge van de overweldigende koude. In de stad New York zijn drie personen doodgevroren. 12000 man zijn daar aan het werk ge steld om de straten sneeuwvrij te ma ken. Verwacht wordt, 'dat de koudegolf vanavond in het Oosten der Vereenigde Staten zijn laagste punt zal bereiken en dan over den Atlantischen Oceaan zal verdwijnen. MONGOLIË GEDEELTELIJK ONAF HANKELIJK TIENTSIN, 25 Dec. (A.N.P.) Vol gens heden hier ontvangen Chineesche berichten heeft de machtige Mongool- sche leider Prins Teh Wang een groot, deel van Oost-Mongolië onafhankelijk verklaard. Verder wordt gemeld, dat deze be weging wordt gesteund door het Ja- pansche Kwantoeng-leger. De onafhan kelijkheidsverklaring zou gericht zijn tegen den Russischen invloed in het ge bied van den prins. De mogelijkheid van een aansluiting van het gebied van Wang bij Mandsjoekwo, dat beheerscht wordt door het Japansche leger, wordt onder de oogen gezien. Japansche telegrammen uit Ilsinking bevestigen de Chineesche berichten en melden verder, dat prins Teh Wang alle Mongoolsche „banieren" heeft op geroepen hem te steunen. ONZE KAMERPLANTEN Nu buiten de eerste sneeuw de vel den dekt, willen we thans eens aan dacht wijden aan onze kamerplanten. Nu is het begrip kamerplant zeer ruim en echte plantenliefhebbers bereiken zelfs met moeilijk te kweeken planten, waaronder orchideeën, in de kamer even goede resultaten als kweekers in hun goed ingerichte kassen. We wil len hier echter voornamelijk schrij ven over de meer algemeene kamer planten. Deze kunnen we verdeelen in groepen, in verband met de voor haar wenschelijke behandeling. Zoo hebben we de rijk bloeiende potplan ten als: Begonia, Cyclamen en Primula obconica die nu bij duizenden hun weg vinden naar onze woonhuizen en £r wintersche sfeer verdrijven. Ze zijn gedurende den zomer opge kweekt in kassen en bakken en berei ken nu het hoogtepunt van hun kort stondig leven, n.l. den bloeitijd. Bij deze planten dus geen winterrust maar het volle leven, en als gevolg daarvan verbruiken ze tamelijk veel water. We moeten dus zorgvuldig gie- tCn' j^ces ec^ter voorzichtig en giet steeds op een schotel waarin de pot wordt geplaatst. De teere knoppen en bloemen mogen niet nat worden, daar door zouden ze gemakkelijk gaan rot ten en afsterven. Giet daarom steeds in de morgenuren, opdat tegen den avond alle vocht, ook van het scho teltje, weer weg is. Gebruik water dat kamertemperatuur heeft en zorg ook vooral dat de planten, die aan regel matige kaswarmte waren gewend, niet op de tocht of te koud staan. Plaats ze ook zooveel mogelijk in het dag licht. Ook andere kamerplanten gaan thans bloeien, o.a. Azalea indica, Ca mellia, Sparmannia aricana of kamer linde, Calla of Aaronskelk en sommige Bromeliasoorten. Ook deze verlangen nu tamelijk veel water. We kunnen ze echter gerust op de potkluit gieten Zoolang de Azalea nog in knop staat moet men bovendien dé geheele plant een paar maal daags besproeien met lauw water, waarvoor we een bloe- menspuit gebruiken. Deze behande ling zal het opengaan van de knoppen bevorderen. Een in knop staande of bloeiende Camellia moet vooral steeds in denzelfden stand voor het raam blijven staan. Draaien we de plant, d^n vallen de knoppen er af. De Cli via houden we voorloopig tamelijk droog. De planten zijn nog in rüst maar vormen intusschen bloemknop pen. Omstreeks half Februari plaat sen we de planten wat warmer en geven we geleidelijk aan meer water, daar dan de bloemknoppen zich zullen ontwikkelen. Onze cactussen houden w.e in .4en w'nter vij droog. Maar ook hier zijn uitzonderingen. Zoo zal een lidcactus of Epiphyllum die in knop staat meer water vragen. „HORSE WEIDE" maakt d'ervaring Dia ze heeft als kweekeri) Dienstbaar aan Uw tuinbelangen 't Beste voor Uw tuin blijft zijl Reuter meldt, dat te Addis Abeba van verschillende zijden berichten zijn ontvangen omtrent de gevechten in Sjiré, die het oprukken naar Endase- lasi mogelijk maakten. De wereld was verbaasd, dat de Italianen zich tien tanks lieten ontnemen, terwijl de vijand geen enkel hulpmiddel bezat tegen deze gevechtsmachines. De Abessijnen wis ten evenwel uitstekend gebruik te ma ken van het terrein als camouflage. Zij legden zich in hinderlaag en plaatsten in een vallei strooien poppen, gekleed in de traditioneele witte kleeren der Abessijnen, zoodat het- leek, alsof hier een leger was verzameld; zelf in khaki gekleed, verborgen de Abessijnen zich ia een andere vallei, in afwachting van de dingen, die zouden gebeuren. Een Italiaansch vliegtuig vloog over het gebied en zag de strooien poppen voor Abessijnsche krijgers aan, wierp bommen naar beneden en waarschuw de de Italiaansche strijdkrachten, in de meening, dat de vijand buiten ge vecht was gesteld. De Italianen rukten op, voorafgegaan door tanks; plotse ling overvielen de Abessijnen in grooten getale de Italianen, die het terrein vei lig achtten. In korten tijd waren de Italiaanscho troepen door een groote overmacht omringd, zoodat zij geen tegenstand meer konden bieden. Het bericht, dat de Abessijnen de stad Adiwala, gelegen op Eritheesch ge bied tusschen Asmara en Adoea, zou den hebben veroverd, wordt formeel door Rome tegengesproken. Na eon officieel onderzoek van het Engelsche ministerie van buitenland sche zaken heeft de regeering de over tuiging gekregen, dat geeii enkele Britsche firma dum-dum-kogels of an dere verboden wapens naar Abessynië heeft verzonden. Mussolini zinspeelt op de eventualiteit van een Europeeschen oorlog Pessimisme van den paus Mussolini heeft den vertegenwoordi ger van de Az Est een onderhoud toe gestaan, waarin hij o.a. zeide: De tegenwoordige beproeving van het Italiaansche volk heeft het tot een bewonderenswaardige eenheid saamge- smolten. Het gevoel van saamhoorig- heid is sterker dan ooit en de eensge zinde geestdrift van het volk geeft mij een geweldige kracht. Mijn verantwoor delijkheid en mijn plicht, het welzijn van het volk te dienen, worden steeds duidelijker. De algemeene stemming is veel ener gieker en gaat veel verder dan het of ficieele standpunt; het volk is veel krijgshaftiger dan men algemeen voor stelt. Ik begrijp niet, waarom men ons niet toestaat kalm en rustig onze koloniale aangelegenheden te regelen. Ik moet er hier nogmaals den nadruk op leggen, dat ik de Abessijnsche kwestie zuiver zie als een koloniale aangelegenheid. Het is nooit mijn—bedoeling geweest bierdoor een Europeesch conflict te ont ketenen. Zoover het mogelijk is, leid ik tie hartstochten, doch natuurlijk slechts zoolang, als dit in overeenstemming is met mijn vaderlandsche gevoelens. De tijden zijn zeer moeilijk; ik geloof, dat Europa op het oogenblik werkelijk beslis* sende uren beleeft. Wij wil* len den vrede, de sancties be* teekenen evenwel een afglij* den op een hellend vlak; men kan niet weten, waar het einde is. Voor mij is de wereld in twee deelen verdeeld: degenen, die aan onze zijde siaan en zij, die tegenover ons staan. Derhajve is het voor mij een groote vreugde, dat Hongarije zoo eervol en trouw bleef aan zijn geschiedenis. Wij zullen dit nooit vergeten; de namen van onze vrienden, die begrepen heb ben, dat wij niets anders willen dan het recht om te leven en te arbeiden, zullen in marmer worden gebeiteld. Aan den vooravond van het Kerst feest heeft de paus zijn gebruikelijke Kerstrede gehouden voor de kardinalen en bij deze gelegenheid ook over den internationalen toestand gesproken, dien hij dreigend noemde. De paus zei- de vervolgens: Wij hebben er naar gestreefd bij te dragen tot het behoud van den vrede en nog tot het allerlaatste oogenblik had den wij gehoopt u vandaag een woord van hoop en een woord van vertrouwen in de toekomst te laten hooren, maar de gebeurtenissen van den laatsten tijd hebben deze hoop teniet gedaan. De paus besloot ziin rede met op te merken, dat men echter in geen geval alle hoop mocht laten varen en dat men den moed, voort te gaan met het vredeswerk, niet mocht verliezen. PAUL BOURGET OVERLEDEN PARIJS, 26 December. (A.N.P.) De beroemde schrijver, lid van de Acadé mie. Paul Bourget, is Woensdagnacht overleden. Paul Bourget was in 1852 te Amiens geboren. Hij debuteerde in de letteren met een bundel verzen, waarna hij een aantal romans schreef. In 18S9 publi ceerde hij „Le Disciple", roman, die veel stof deed opwaaien en talloozc pennen in beweging bracht. Zijn roem was ge vestigd en in 1S94 (leed hij zijn intrede in de Académie. Onder zijn bekendste werken kunnen nog genoemd worden Le Démon du Midi, L'Emigré, Essais do psychologie contemporaine, Etudes et Portraits. JONGETJE IN KOKEND WATER GEVALLEN DEN HAAG. 26 Dec. In een wo ning aan de Remhrandtstrant te Loos duinen is Dinsdag het driejarig jon getje W. K. in een waschketel met ko kend water gevallen en in het R.K. Zie kenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIT BLAD HEEFT EEN DAG EL IJK» SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN NIEUWE WAGENS PASSAGIERS TOT f 5000.- VERZEKERD in binnen- en buitenland op andere pagina's BINNENLAND Een reeks van auto-ongelukken in ons land. (Tweede Blad, pag. 2). Geen loonsverlagfing bij de spoor» wegen. (Tweede Blad, pag. 2). STADSNIEUWS Brood- en banketbakkerij uitgebrand. (Tweede Blad, pag. 1.) Kerstvergadering der S.D.A.P. (Tweede Blad, pag. 1.) W. Meursing Korthals Altes over» leden. (Tweede Blad, pag. 1.) Laatste berichten Eerste blad pag. 3 TING WEERVERWACHTINC Medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt. Verwachting: Matige tijdelijk krachtige ZO. tot ZW. wind, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, tijde lijk regen, aanvankelijk iets zachter. Storm waarschuwingsdienst Gesèind van de Bilt hedenochtend i* 8.20 aan alle posten: Weest op uw hoede. Laat Uw Garage-houder thans MONTEEREN Centraal-Stock: N V. ATOC i o. Hoogeweg 14 Tel. 884 Amersfoort HET VERLIES VAN DE LINDBERGHS In hoofdartikelen schrijft de geheele Amcrikaansche pers, naar Reuter uit New York meldt, over het plotselinge, definitieve vertrek van de familie Lind bergh naar Engeland. Men merkt op. dat dit vertrek van den nationalen held een „vernederende kritiek" is op de wijze, waarop in de Vereenigde Staten de wet wordt toegepast. De meeste bla den oefenen openlijk kritiek op de toe passing van de strafwetten en vragen „zuivering" in de Vereenigde Staten, terwijl in congreskringen te Washing ton officieus de mogelijkheid van een versterking van de wetten op het ont voeren van kinderen wordt besproken. COMPONIST BERG OVERLEDEN WEENEN. De bekende Oostenrijk- sche componist Alhan Berg is op 50-ja- rigen leeftijd overleden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1