RINTEL AUTOBANDEN Broodbakkerij uitgebrand FELLE BRAND AAN PON NVHnMIPDENSIANDS- BANIOTg AMERSFOORT Lips - Safe - Inrichting Kerstvergadering der S.D.A.P. JOH. BOTTINGA Langestraat 28 Tel. 59 V erkoopïngeira DE KLEEREN MAKEN DEN MAN. KLEEDING NAAR MAAT P. E. RINTEL Afdeeling kleeding naar maat Agenda VOOR DE A.S. FEESTDAGEN d'Arnhemsche Poortwal" Ingezonden Omtrek DE „OVERDEKTE" 2e BLAD PAG 1. AMERSFOOETSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 DECEMBER 1933 STADSNIEUWS DE LANGE GRACHT Energiek werken van onze brandweer voorkomt erger Moeilijk blusschingswerk Een zware binnenbrand, welke uitgroeide tot een uit* slaande brand, woedde twee# den Kerstdag in de Brood# en Banketbakkerij van den heer Cohen. Den tweeden Kerstdag, des morgens om ongeveer WA uur, toen de heer Co hen met zijn personeel zijn dagelijk- sche werkzaamheden, het bakken van brood etc., was begonnen, hoorde hij op de daarboven gelegen verdieping, welke als opslagplaats diende voor meel enz., een knetterend geluid. Na een haastig ingesteld onderzoek naar dit verdachte geluid, bleek tot zijn groote schrik deze verdieping te branden, terwijl het vuur zich reeds een weg baande naar de aangrenzende slaapkamer. Het alarmee ren van de politie en de brandweer was door de tegenwoordigheid van geest van den knecht slechts een werk van enkele oogenblikken. De politie, welke mei haar materiaal spoedig op de plaats des onheils verscheen, kon met haai slang op de waterleiding tegen de vuur zee, welke op den zolder en bovenver dieping in hevigheid was toegenomen, weinig beginnen. De brandweer daaren tegen, welke zeer spoedig na de politie voor het brandende perceel aankwam, stond voor een uiterst moeilijke taak. Niet zoozeer wat de brand betrof, dan wel dooi- de ligging van het perceel Om het vuur zooveel mogelijk tot het brandende huis te beperken, werden alle kringen gewaarschuwd, zoodat bin nen zeer korten tijd het volledige ma teriaal met alle manschappen aanwezig was om den strijd tegen het vernielende element, het vuur, te beginnen. Aan de voorzijde tastte men het vuur direct fanatiek aan, dóch ook de achterzijde, waar het gevaar het grootst was, werd echter niet vergeten. Integendeel, doch de brandweerlieden stonden voor de uiterst moeilijke taak deze zijde, welke grenst aan de achterzijde der huizen van de Lieve Vrouwestraat, te kunnen bereiken om het vuur doelmatig te kun nen bestrijden. Bovendien had het aan grenzende perceel, waarin gevestigd is het kantoor van mr. J. H. v. d. Urk, aan de dakgoot reeds vlam gevat. Zeei tactisch liet de commandant dit eerst bestrijden om verdere onheilen te voor komen. Daarbij kwam nog, dat hiei niemand aanwezig was. S^ooals gezegd, het in elkaar grijpen der perceelen aan de achterzijde bemoeilijkte het blus schingswerk in niet geringe mate. De brandweerlieden stonden in den be- ginne t. e ver van de vuurhaard verwij derd om succesvol uit den strijd te voor schijn te kunnen komen. De obstakels overwonnen Nadat ook aan de achterzijde met eenige stralen water werd gegeven, overwon men de hinderlijke obstakels van muren en afdakjes van schuren etc. door met de slangen steeds dichter en dichter het vuur te benaderen. En dit was noodig ook, want de lekkende vlammen gaven zich nog allerminst ge wonnen. Doch toen de dappere brand weerlieden kans hadden gezien om met zes stralen op de waterleiding het vuur aan deze zijde aan te tasten, was de vuurzee aan alle zijden ingesloten, zóó, dat voor verdere uitbreiding allerminst vrees bestond. Op de Langegracht. stond de Magyrusladder opgesteld en de mo torspuit, zoodat. ook van de bovenzijde af het noodige water op het vuur werd gestort. Een drietal gezinnen in veiligheid gebracht Toen het vuur nog in al zijn hevig heid woedde, werden de gezinnen van de achterliggende perceelen uit een oog punt van veiligheid gewaarschuwd, dat zij hun woningen moesten verlaten. Zij vonden een onderkomen in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging „St Joseph". Gelukkig bleven deze percee len, dank zij het vlug ter plaatse zijn van de brandweer, alsmede het ener giek werken van ons corps, gespaard. Het vuur mindert Tegen een dergelijke overmacht moest het vuur retireeren; -de vlammen werden steeds minder en men zag nog slechts dikke rookwolken opstijgen. Voor de brandweer was de duisternis een handicap, doch tegen zeven uur, toen de laatste lantaarns uitgingen, was men den brand zoo goed als meester, zoodat een aanvang gemaakt kon wor den met de nablusschingswerkzaamhe- den, welke vanzelfsprekend nog een tijdlang in beslag namen. Zooals begrij pelijk in dit vroege morgenuur was de belangstelling niet zeer groot. Slechts de omwonenden waren door het geroeze moes getuigen van dit schouwspel. Te gen het einde van het blusschingswerk verschenen vroege kerkgangers, die met verwondering kennis namen van dezen kerstbrand. Van den inboedel werd niets gered, alleen een paar automaten, welke aan de winkelpui waren bevestigd, kon men in veiligheid stellen. Het vuur, dat op de bovenverdieping zijn oorsprong vond, had zich uitgebreid tot de andere ka mers en winkel, alsmede de bakkerij waarin nog maar kort geleden een nieuwe oven geplaatst was. Onnoodig te zeggen, dat alle doelen van het huis veel waterschade kregen. Nog enkele bijzonderheden De brandweer, welke zoo prachtig werk deed, stond onder commando van den heer W. van Haselen P.Hzn., ter wijl de politie onder leiding van den hoofdinspecteur D. P. van Rooyen voor een goede afzetting zorgde. Op het- ter rein van den brand waren aanwezig de commissaris van politie, de heer G. Goorhuis, en de heer E. E. van Rhijn, directeur der Gemeentebedrijven. In totaal werd met 9 stralen water gegeven, waarvan 3 op de motorspuit. Omtrent de oorzaak tast men volko men in het duister. De heer Cohen was verzekerd tegen brand- en bedrijfsschade, terwijl het pand eveneens onder de verzekering viel. Des morgens kwamen vele nieuwsgie rigen een kijkje nemen. W.Meursing Korthals Altest In den ouderdom van 41 jaar overleden Woensdagmiddag is hier op 41-jari- gen leeftijd overleden de heer W. Meur- sing Korthals Altes. Zijn ongesteldheid, die zich vorige week slechts als een lichte griepaan- doening liet aanzien, verergerde Maan dag in die mate, dat overbrenging naar „De Lichtenberg" gewenscht werd, al waar de heer Meursing Korthals Altes tengevolge van hersenvliesontsteking overleden is. De overledene, die ongehuwd was, is eenige jaren mede-directeur geweest vaft de Nederlandsche Silo-, Elevator en Graanfactor Maatschappij te Am sterdam. Eveneens was hij eenigen tijd mededirecteur van Meursing Biscuitfa brieken N.V. alhier. De laatste jaren was hij president commissaris van de Phoenix Brouwerij te dezer stede. Zeer veel heeft hij zich gedurende zijn leven bewogen op het gebied van de sport, in hoofdzaak ten nis. Deed hij zich indertijd in deze tak van sport kennen als een sterk speler en tevens een zuiver sportsman, in la tere jaren plaatste hij zich veelal op den voorgrond door het mede-organi- seeren van nationale en internationale tenniswedstrijden. Ook voor de Amersfoortsclie Lawn- tennis vereeniging A.L.T.A. is hij veel vuldig uitgekomen, waar hij een gaar ne geziene clubgenoot was. Naast zijn lidmaatschap van Alta, was hij lid van de tennisvereeniging D.D.V. te Amster dam en bondsscheidsrechter van den N.L.T.B. De begrafenis zal Zaterdagmiddag op „Rusthof" plaats hebben. VOOR BIJ IJsvreugde, die maar van korten duur was Groot is de teleurstelling Dinsdag ge weest voor hen, die gemeend hadden met de beide Kerstdagen nog eens hun hart te kunnen ophalen aan de schaats sport. En toch liet alles zich zoo mooi aanzien; immers, de wind was uit het Westen naar het Zuid-Oosten gedraaid, wat niet anders dan gunstig genoemd mocht worden. Nog hooren wij velen zeggen: „Als die wind maar naar het Oosten draait, dan zul je eens zien!" Maar al te zeer is deze wensch in ver vulling gegaan, met als resultaat, dat de blauwe lucht schuil ging achter een grauw wolkendek, waaruit in den loop van den middag reeds de eerste regen druppels naar beneden kwamen. Toch is er toen nog druk van de ijs- pret geprofiteerd door degenen, die daartoe do gelegenheid hadden, waar onder hoofdzakelijk de jeugd viel. Aangenaam was het verblijf wel niet bepaald op de baan van de Amers- foortsche IJsvereeniging aan de Ru bensstraat. Heen had men den kouden, vochtigen Zuid-Ooster pal tegen, terug ging het bijkans te hard. Ook was er niet die gezellige stemming, zooals in vorige jaren; zelfs de gramophoonmu- ziek vermocht niet hiertoe mede te werken. Wat het laatste betreft, hoor den wij, dat de jeugd de voorkeur gaf aan het oude, gezellige draaiorgel van weleer. Een oordeel, dat niet direct te verwachten was en door ouderen wel licht gedeeld wordt, maar men ver- gete niet, dat de krachtige wind veel afbreuk deed aan de sterkte van het geluid. Aangezien het bestuur besloten had de baan ook 's avonds open te stel len, kwamen er tegen half acht nog heel wat liefhebbers. Maar de pret was er toen al af, daar het inmiddels flink geregend had en het ijs al zijn goede eigenschappen verloren had, om die te vervormen tot borstplaat. Het lied was uit, de dooi deed voor goed haar in trede. En zoo zagen velen alle hoop op schaatsenrijden in water oplossen.... BURGERLIJKE STAND 24 December GEBOREN: Pieter, zoon van Johan nes Clasinus Mulders en Wilhelmina Graaff; Gerarda Meinouwtje, dochter van Pieter Balk en Geerjanna van Ke ken. OVERLEDEN: Joan Wilhelm Put man Cramer, 91 jaar, echtgenoot van Ida Jacoba Wilhelmina Joanna Soe- ters; Helmich Reudink, 63 jaar, echt genoot van Jacoba van der Heijden. GEHUWD: Dirk van Beek en Anto- nia Fontijn. TELEFOON 304 en 697 POSTREKENING 28860 AMERSFOORT EN OMSTREKEN DIRECTIE: A. H. MARTENS Ds. A. v. d. Heide spreekt in het City Theater Gistermorgen had in het City Thea ter een kerstbijeenkomst plaats van de afdeeling Amersfoort der S.D.A.P. DG zaal was met dennegroen en roode doe ken versierd, terwijl een groote kerst boom ontstoken was. In zijn welkomstwoord deelde de voorzitter, de heer A. van Wijngaarden, mede, dat de democratische socialisten op kerstmis plegen bijeen te komen om te overdenken wat het afgeloopen jaar heeft gebracht en wat het komende jaar eventueel brengen zal. De huidige crisis, die er eene in permanentie dreigt te worden, woedt in volle fel heid voort. Het leger der werkloozen groeit aan. Vervolgens wees de heer Van Wijn gaarden op den oorlog in het verre Zuiden, waar op dit Kerstfeest het „Vrede op aarde" tot een aanfluiting wordt gemaakt. Het oorlogsgevaar is niet van de lucht en spr. verweet het fascisme, dat het steeds nieuwe oorlo gen voorbereidt. Tenslotte concludeerde hij, dat het Kerstfeest 1935 niet onder dé prettigste omstandigheden wordt ge vierd. Rede van Ds. A. v. d. Heide De kerstrede werd uitgesproken door het Tweede Kamerlid, Ds. A. v. d. Heide. Deze ving zijn rede aan met er op te wijzen, dat we leven in een ban ge wereld. Er woedt oorlog tusschcn Italië en Abessinië. Zij wordt gevoerd op de meest gruwelijke wijze en men bedient zich van de meest moderne oorlogswerktuigen, die door de weten schap zijn uitgevonden. Vele gruwelen vinden plaats en hospitalen met zieken worden niet ontzien. Spr. wees op het vredesplan Laval-Hoare, dat het on recht zelf beteekende, doch alleen was ingediend om te voorkomen, dat uit het Italiaansch-Abessijnsch conflict een Europeesch conflict zou voortkomen. We leven tevens in een beklemmende wereld, aldus vervolgde spr. De verar ming van alle klassen gaat verder. 160.000' jonge werkloozen kloppen aan de deur en vragen arbeid, doch hen wordt niet opengedaan. Maar naast een bange en beklemmende wereld, leven we ook in bezeten wereld. Spr. ci teerde het pas verschenen boek van prof. Huizinga „In de schaduwen van morgen", waarin de aard en het ka rakter op zoo'n schrille wijze wordt ge schilderd en het gevaar niet denkbeel dig wordt .geacht, dat de samenleving in den nacht van het barbarisme zal wegzinken. Maar wat het ergste is, de bezetene gelooft dat hij gezond is. In dit verband wees hij op Duitsch- land, waar de rassenhaat wordt aan gekweekt. Koper, nikkel en staal zijn belangrijker geworden dan voedsel. Ook het Italiaansche volk is door deze be zetenheid aangetast en in ons land is men bezig om die bezetenheid over te planten. Spr. wees zijn gehoor er op den ernst van den huidigen toestand niet te onderschatten. Tegenover die bezetenheid stellen wij het democra tisch socialisme. Eerbied voor de men- schelijke persoonlijkheid is het diepste beginsel van de democratie. Ds. v. d. Heide stelde de vraag: „Zou er plaats zijn voor Christus in deze be zeten wereld?" De kerstgedachten zul len echter ook in deze duisternis wor den beleden en wij zullen de mensch- heid voeren uit de duisternis naar het licht. Het licht zal de duisternis over winnen. God is sterker dan de duivel, de waarheid is sterker dan de leugen, de gerechtigheid is sterker dan de on gerechtigheid en de liefde is sterker dan de haat. Spreker eindigde zijn rede met er op te wijzen dat we geloof moeten toonen in de S.D.A.P. Ook onder de moeilijk ste omstandigheden moeten we dit ge loof niet verliezen. Deze bijeenkomst werd opgeluisterd door de medewerking van „De Stem des Volks" (zang), mevr. Dina Lenstra- Smit (solozang) en. een strijkje onder leiding van den heer J. Rector. In zijn slotwoord zcide de heer Van Wijngaarden, dat met deze kerstbijeen komst het werk van de partijafdeeling voor het jaar 1935 is afgesloten. Voor het jaar 1936 doemen reeds nieuwe vraagstukken op. Er moet iets gebeu ren zeide spr. In dit verband wees de heer Van Wijngaarden op het Plan van den Arbeid en hij wekte de aanwe zigen op om ook in het komende jaar hun beste krachten voor de propaganda van dit Plan te geven. MAANSVERDUISTERING VAN 8 JANUARI De verduistering vangt in ons land ruim kwart voor vijf 's middags aan Daar 8 Januari 1936 een totale maans verduistering plaats heeft, lijkt het ons niet. overbodig, dit natuurverschijnsel, dat zelden voorkomt eerstvolgende verduistering pas '7 November 1938 nader te bespreken. De Aarde werpt achter zich twee schaduwen in de wereldruimte, n.l. de kernschaduw en de halfsclidduw. Spre ken we nu over de Aardschaduw, dan bedoelen we steeds de kernschaduw, want de lichtvermindering van de maan in de halfschaduw is zoo gering, dat we daaiwan niets kunnen zien. De kernschaduw, zoo schrijft J. C. Alders in „Natuur en Mensch", welke de maan verduistert, is de kegel, welke door de gemeenschappelijke uitwendi ge raaklijnen van Zon en Aarde be schreven wordt. Op 8 Januari doet zich nu het geval voor, dat de Volle maan in de kern schaduw van de Aarde komt, immers, de zon moet recht tegenover de maan staan, wil de maan door de Aardscha duw gaan en dan is de maan juist vol. Deze intrede in de kernschaduw is zeer goed te zien, vooral in een tooneel- kijker. Hoe verder de maan in de kegel komt, hoe donkerker zij wordt. Het deel in de kernschaduw wordt niet onzichtbaar, maar is groen met rood achtige randen. Immers, ons oog kijkt in het donker zeer scherp en als de maan minder verlicht is, past ons oog zich aan die mindere lichthoeveelheid aan. Het roodachtige licht ontstaat door breking en verstrooiing van zonlicht door onze dampkring. Uit berekening blijkt, dat de afstand van middelpunt Aarde tot snijpunt i'aaklijnen 216 aardstralen is en waar de maan 60 aardstralen van ons afstaat, kan zij geheel in de aardschaduw, m.a.w. volkomen verduisterd worden, daar de maan maar 0.3 aardstraal dia meter heeft. Voor Nederland begint de verduiste ring om 16 nur 48 min., begin totali teit 18 uur 18 min., eind der totaliteit 18 uur 41 min. en einde der verduiste ring om 20 uur 11 minuten. NIEUWJAARSRECEPTIE PAUSHUIZE De Commissaris der Koningin en mevrouw Bosch van Rosenthal—Pauw van Wieldrecht zijn voornemens te ontvangen op Vrijdagavond den 3den Januari a.s. na 9 uur. De middagreceptie op Paushuize zal op Donderdag 2 Januari a.s. niet wor den gehouden. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra dio-centrale, behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations 10.2012.20 Hamburg. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.206.20 Droitwich. 6.206.50 Diversen. 7.8.Gram. Uitz. A.R.C. 8.059.50 Droitwich. 9.5012.Boedapest. MARKTBERICHT 27 December Appelen 8 20, Peren 8 a 10, per H.L. Heneieren ƒ3 a ƒ4, Hoendereieren 4.20 a 5.20, Eendeneieren 3 a 3.25, per 100 stuks, Hooiboter 1.80 per K.G. Kippen 0.47 a 0.75, Hanen 0.75 a 1, tamme konijnen 1.25 2 Wilde konijnen 0.35 0.60 per stuk, Tamme duiven 0.15 a 0.25 per paar Zeugen drachtige 45 50. Biggen 9 a 14 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 30 H.L. aardappelen, 10 H.L. peren. 150.000 stuks hoendereieren, 1400 stuks een deneieren, 20 K.G. hooiboter. 4 drach tige zeugen, 155 biggen. KALENDERS Bij de Uitgeverij Contact te Amster dam verscheen de Jo Spier-Kalender voor 1936. Het is een écht Hollaudsche kalender in 12 bladen, fraai in kleur gedrukt door Enschedé in Haarlem. Holland leeft er in, in ijspret en car- navalsvrcugd en in een prachtig blad van kermis in een oud stadje, midden in het Hollandsche polderland, bladen vol leven, beweging en kleur. Maar ook in de rust van een sluisje, een duiven- plat boven de dakenzee van Amsterdam en van drogende vischnetten op Mar ken of het typisch Hollandsche zuur- en haringkarretje. Jo Spier op zijn best en een genoeglijke wandversiering, waar we een heel jaar plezier aan kun nen beleven, naast de practische waar de van de duidelijke maand kalender. Van den uitgever van het maand blad „Buitenleven" A. J. Herwig te Bussum, ontvingen we ter recensie de natuurkalender „Buitenleven". Op een in Zilver met zwart gehouden schild, is de kalendernaam en het jaar 1936 aangegeven. Het kalenderblok bevat 54 bladen elk voorzien van een prachtige foto en een ruime weekkalender met plaats voor tuinnotitïes. Ware juweel tjes van opnamen zijn hierbij. Een korte beschrijving van de foto vond ook nog een plaats op de voorkant. Achter op elk kalenderblok staat aangegeven wat er in de betreffende week is te doen voor het verzorgen van planten in huis en tuin. Een prachtkalender voor den natuur liefhebber en zelftuinier. AMERSFOORT 2 Januari. Concordia. Verkooping van 9 woningen, drie woonhuizen, winkel huis en een perceel grond. 8 uur n.m. BAARN 16 Januari, 't Kasteel van Antwerpen. Verkooping woonhuis Laanstraat 47. 8 uur n.m. REMONSTRANTSCHE GEMEENTE De Zondagochtenddienst in de Re- monstrantsche kerk alhier zal het ka rakter hebben van een wijdingsstonde. Medewerking verleenen mej. Rie Reijn- ders, zang (Huis ter Heide) en J. Ca- merling Helmolt, cello. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgeweester is verhinderd mor gen zijn gewone spreekuur te houden. Het koopen van een Costuum naar Maat is een zaak van belang. Immers men beoordeelt den man zoo gauw naar zijn kleeding. In onze stad is een speciaal adres voor Steeds meer heeren wenden zich tot de firma U heeft keuze uit talrijke stoffen Tientallen dessins. Onze coupeur is een ervaren vakman Wij houden rekening met Uw figuur. Kleine bijzonderheden worden met zorg behandeld. Wendt U vol vertrouwen tot de firma VARKENSMARKT 13-15 TELEFOON 582 De prijzen zullen U zeker meevallen. Grand Théater. Vanaf Vrijdag 27 December vertooning van de film: Episode". Zondags en Nieuwjaarsdag 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag matinée om 2.30 uur n.m. City Theater. Vanaf 27 t/m. 30 Decem ber vertooning van de film: „Patrouille wagen 99" en vanaf Dinsdag 31 Decem ber vertooning van de film „Nacht vlucht." Voorstellingen: Zaterdag 2.30. 6.15 en 8.30 uur n.m. Zondags en Nieuwjaarsdag doorloo pend van 1.45 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. Geen film vertoo ning. Museum Fléhite. Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Rihliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging. Regentesse laan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhnizen 9. R.-K. Leeszaal. Nieuwstraat 24. 13 t.m. 29 December. De Poth. Am Kunstkring. Tentoonstelling van Ja- pansche kunstvoorwerpen uit de col lectie van Meurs te A'dam. 28 December. De Valk. Oudejaars avondbal van A.D.V.E.N.D.O. 8 uur n.m. 28 December. Amicitia. Kindermiddag van 't Nut. Goochelkunst door prof. A. W. Davola. 2.30 uur n.m. 29 December. De Valk. Zanguitvoe ring van Bel Canto. 8 uur n.m. 29 December. Soc. Concordia. Joodsche Vereen. „Nut en Genoegen." Lezing door Dr. P. IJssel de Schepper uit 's-Graven- hage over: „Karaktervorming." 8 uur namiddags. 4 Januari. Markthal. Feestavond v. d Amersf. Bestuurdersbond ter herden king van het 35-jarig bestaan. 7.30 uur namiddags. 5 Januari Paviljoen Berghotel. Ned. Kamermuziek Ensemble. Zondagmid dagconcert. 7 Januari. Volksgebouw. Inst voor Arbeidersontwikkeling. De heer C J Vermgij over het onderwerp: „Vogel De la Pommeraye, Demi Sec f 2.90 De la Pommeraye, Demi f 3.50 OCCASION: Mercier Brut '19 f 2.50 per 2/2 tl. 99 TELEFOON 242 ACHTER AMICITIA. (Buiten verantwoordelijkheid van d® redactie). KOOPT NIET OP OUDEJAARSAVONDI Geachte Redactie, Er is nauwelijks één avond in het jaar, waarop het verlangen naar het einde van den arbeidstijd zoo groot zal zijn als op den Oudejaarsdag, zoo wel bij de winkeliers als bij de bedien den. Het meerendeel van ons volk brengt den oudejaarsavond naar goed oud-ne- deiiandsch gebruik gezellig in den fa miliekring door en een niet gering per centage woont dien avond de gods dienstoefeningen bij. Winkeliers en per soneel hebben daartoe echter geen of slechts ten deele gelegenheid, omdat de arbeid op dien avond te laat ein digt. Onderstaande organisaties pogen enkele jaren hierin verandering te krij gen en roepen daartoe de medewerking in zoowel van de winkeliers als van het koopend publiek, om tot de moge lijkheid te komen tot bijwoning van da Oudejaarsavond-godsdienstoefeningen en het doorbrengen van dien avond in den familiekring, namelijk door een vervroegd sluitingsuur der winkels op Oudejaarsavond op 7 uur. Het publiek wordt daarom dringend verzocht dien dag zijn inkoooen te doen vóór des avonds 7 uur. Wij vertrouwen op veler medewerking. Ned. R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden Ned. Ver. van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden sport verheffend voor lichaam en geest'* 8 uur n.m. 9 Januari. Grand Théatre. Kunst kring voor Allen. Opvoering van: „Laat Maupie maar loopen". door gezelschap Jan Musch. 8.15 uur n.m. 10 Januari. Toonzaal Sierkunst. Soefi- Beweging. Concert Musharoff Khan. 8 uur n.m. 11 Januari. De Valk. Feestavond I.O. G.T. 8 uur n.m. 17 Januari. Toonzaal Sierkunst. Soefi- Beweging. Openbare lezing door den heer L. Hoyaclc. Onderwerp: „De bet ee kenis v. h. Voorzienigheidsbegrip voor onzen tijd." 8 uur n.m. UTRECHT 25 t/m. 29 December. Tivoli. Henrietta Davids Revue „Lachen is troef." 8 uur n.m. 27 December. Stadsschouwburg. Opera Italiana. Cavalleria Rusticana. 8 uur TE HILVERSUM Subsidie werd ingetrokken, met als gevolg: sluiting HILVERSUM. Dinsdagavond j.l. Is met eenig ceremonieel van de zijde der G.Z.V. „De Otter" de Hilversumsche Overdekte Bad en Zweminrichting aan de Badhuislaan gesloten. De ongunstige tijdsomstandigheden hebben het Ge meentebestuur gedwongen de subsidie, die dit bad genoot, in te trekken en waar het de Directie niet mogelijk was de inrichting zonder dat rendabel te ma ken, is men Dinsdaga'vond tot sluiting overgegaan. Reeds eerder schreven we over de plannen tot stichting van een nieuwe moderne inrichting, doch dit neemt in- tusschen niet vveg, dat een groote foren sen stad als Hilversum momenteel zon der badhuis, is. We hopen, en ongetwij feld velen met ons, dat het streven van het comité ter verkrijging van een nieuwe Zweminrichting spoedig succes moge hebben, daar het in den tegen- woordigen tijd vrijwel ondenkbaar is, dat een stad met circa 70.000 inwoners het zonder Zweminrichting zou moeten stellen. De G.Z.V. „De Otter", die gedurende ruim 14 jaar deze inrichting als haar „home" gebruikt heeft, en die toevallig op Dinsdag haar clubavond hield, meen de dezen laatsten clubavond aan de Badhuislaan niet zonder meer te moe ten laten verloopen. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer Ottervanger, sprak de heer Du Haart woorden van afscheid tot de Directie en het personeel. Hij dankte de Directie voor den steun, welke de Otler steeds van haar heeft mogen on dervonden en dankte ook Badmeester van Lingen, diens vrouw en kinderen voor de hulp, die waar mogelijk immer bereidwillig gegeven was. Over de plannen Van de Oter, zal het officieele orgaan Otteria van Januari nauwkeurige inlichtingen geven. Spre ker vestigde nog de aandacht op de jaarvergadering en de jaarlijksche fuif in Februari, waarna men overging tot de te water bestelling van don genoeg lijken Otteravond. Eenige dragers voorafgegaan door een aanspreker en allen „hooggedopt" droe gen de Otteravond op een baar rond het bassin en nadat de aanspreker een hu moristische lijkrede had afgestoken, ging onder luid gejuich het „lijk" het water in. Aanspreker en dragers volg den en binnen enkele oogenblikken spartelde de gcheele Otterfamilie in het water. Tot slot werd nog een genoeglijke wa ter-rugby wedstrijd gespeeld, waarbij wel voldoende tot uiting kwam, dat de leden van de G.Z.V. „De Otter". ge tuige althans de vrooliikheid deze te water bestelling niet al te zwaar opna men, en met vertrouwen de toekomst tegemoet zien.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5