BLACK CAP CHAMPAGNE noctonsc0 Cognac Vieux XXX „EXTRA per kruik f3.25 REEKS VAN ONGELUKKEN J. ASchoterman Zn SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER OLD SCOTCH WHISKY P. fl. f 3 75 J. A. SCHOTERMAN Zn. UTRECHTSCHESTR. 17 - Ao 1878 - Tel. 145 Geen loonsverlaging bij de Spoorwegen PARLEMENTAIR 1. A. SCHOTERMAN 6 Zn. WEEKSTAAT DER NED. BANK 2 2e BLAD PAG. 2. AMERSFCOHTSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 UTRECHTSCHESTRAA T17 TELEFOON 145 GEVAAR DER GLADDE WEGEN Bij een auto»ongeluk te Am» hem wordt o.a. Ds. Brou# wer uit Oegstgeest ern» stig gewond Nabij de grens tussclien Arnhem en Ede, is Dinsdagmiddag in een bocht van den Amsterdamschen weg ter hoogte van den Wolfhezerweg een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij ds. Brouwer, uit Oegstgeest, zijn beide dochters en een dienstbode ernstige verwondingen hebben opgeloopen. Tengevolge van het zeer wisselvallige weer had zich ter plaatse van het on geluk ijzelvorming op den weg voorge daan, hetgeen de oorzaak werd. dat de auto. waarmede het genoemde gezel schap uit de richting Ede kwam rijden, slipte en in volle vaart tegen een boom sloeg. Van de kleine personenauto, die door een der dames bestuurd werd bleef vrijwel niets meer heel. Tot op grooten afstand vond men splinters van de ver nielde ruiten. Ds. Brouwer bekwam een rechterbeenbreuk, benevens snijwonden van glasscherven. Zijn beide dochters en do dienstbode werden eveneens door glasscherven ernstig gekwetst. Een ge neesheer van het gemeenteziekenhuis in Arnhem verleende de eerste hulp, waar na de slachtoffers naar genoemd zieken huis konden worden vervoerd. Hun toe stand was gisteravond redelijk wel. Autobus bij het rem men geslipt NAAKDEN. 26 Dec. Op het kruis punt BrediuswegRijksweg heeft op den Eersten Kerstdag tegen half drie een ongeval plaats gehad, dat de omstandigheden in aanmerking geno men toch nog vrij goed is afgeloo- pen. Een'autobus uit Amsterdam reed op den Rijksweg toen van den Bredius weg een personenauto, bestuurd door den heer K. uit Bussum naderde. Laatstgenoemde auto had. daar zij van rechts kwam. natuurlijk den voorrang. De chauffeur van de autobus meende aanvankelijk dat de personenauto haar vaart temperde en reed door. Geluk kigerwijze kon de bestuurder van de personenauto nog juist voor de bus langs, doordat de chauffeur van de bus plotseling krachtig remde, waar door de waecn slipte en naar den lin kerkant van den weg gloed, waar zij een naai van het fietspad omver reed en vervolgens in een tuin tot stilstand kwam. Het in de autobus gezeten gezel schap. dat op weg was naar het Sana torium Hoog-Laren. om daar een zang uitvoering te geven, werd door elkaar geworpen, doch liep over het algemeen geen ernstige verwondingen op. Met een andere autobus heeft men de reis moeten voortzetten, aangezien het voor stuk van de bus door de botsing tegen het tuinmuurtje ontwricht was. Do auto van den heer K.. die de bus nog heel even geraakt had. was even eens beschadigd.' De marechaussee maakte van een en ander proces-verbaal op. Auto over den kop geslagen op den aft sluitdijk Op den afsluitdijk is Dinsdagavond paar de Tel. meldt een personenauto, waarin zich vijf menschen bevonden, door de gladheid van den weg geslipt en over den kop geslagen. In den auto bevonden zich de heer en mevrouw Schillern n\et hun dochtertje, wonende aan do Ruysdaelkade te Amsterdam, alsmede het echtpaar Denseman uit de Jan Evertsenstraat. De auto kwam uit de richting Amsterdam en bevond zicb reeds halverwege den afsluitdijk toen de bestuurder, de heer Schillern, door de gladheid van het wegdek plotseling de macht over zijn stuur verloor. De wagen sloeg over den kop en werd ernstig beschadigd. De heeren Schil lern en Denseman wisten uit den auto te komen; zij waren niet gewond. Ook het meisje bleek er met den schrik te zijn afgekomen. Mevrouw Schillern en mevrouw Denseman hadden vrij ernsti ge wonden aan het hoofd. In een particulieren auto werden hel de gewonden naar dr. De Groot te Hv- polytnshoef gebracht en daar verbon den. De slachtoffers zouden later in den avond naar Amsterdam worden ver- Autobestuurder bij botsing zwaar gewond Op den rijksweg HaarlemAmster dam is Dinsdagavond een ernstige aan rijding ontstaan tusschen twee auto's waarbij de 3i-jarige mr. D. v. d. W. van den Vogelenzangscheweg te Aer- denhout, ernstig werd gewond, zoodat hij in bewusteloozen toestand naar het Diaconessenhuis te Haarlem moest wor den vervoerd. Volgens de verklaringen van den heer H. D. uit Hoorn, den bestuurder van den anderen auto, zou het ongeluk als volgt zijn geschied: D. kwam uit de richting Haarlem en remde toen hij bij den overweg van de Haariemmermeerspoorlijn was geko men; door de gladheid van den weg slipte hij echter. Uit de tegenoverge stelde richting naderde met vrij groote snelheid een klein model auto, bestuurd door mr. v. d. W., die vermoedelijk, om dat hij plotseling een wagen scheef op den weg zag staan, naar links uit haalde. De afstand om de manoeuvre met succes te volbrengen was evenwel te klein en een hevige botsing was het gevolg. De voorkant van den kleinen auto werd vrijwel geheel in elkaar ge drukt, doch ook de andere wagen was zoo zwaar beschadigd, dat de heer D. met zijn passagier de reis naar Hoorn por taxi moesten vervolgens. Botsing tusschen tram en autobus VENHUIZEN. 25 December. He denmoreen ongeveer acht uur heeft bij den onbewaakten overweg te Venhui zen een botsing plaats gehad tusschen een autobus van den dienst Enkhui zen—Hoorn en de tram, die de ver binding onderhoudt tusschen Hoorn en Bovenkarspel. De chauffeur bemerkte de tram te laat en hoewel hij onmid dellijk krachtig remde, kwam de bus, als gevolg van de gladheid van den weg. eerst op de rails tot stilstand. Ook de trambestuurder remde krach tig. doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De zware autobus werd in de flank gegrepen en tien h twaalf meter langs de spoorbaan geduwd. De inzittenden van de autobus kwamen er goed af. Slechts één der passagiers werd licht aan het hoofd gewond. Na dat de auto door een tractor van de Nederlandsche Spoorwegen was weg gesleept kon de tram de reis voort zetten. Het uitzicht is op het punt. waar de hotsing plaats had. zeer slecht, doch over enkele dagen zal het gevaar voor goed geweken zijn. want per 1 Januari wordt de tramlijn opgebroken en de dienst gestaakt Groote verkeersstag natie te Groningen De plotseling ingevallen dooi, gepaard gaande met een fijnen motregen, heeft Dinsdagavond omstreeks 7 uur alle straten in en vooral om Groningen in een ijsvlakte veranderd. Het verkeer om Groningen was totaal stilgelegd. Op alle punten van de stad, die langs Hoendiep, Boterdiep, Win- schoterdiep en Frieschen Straatweg voerden, was een agentgeposteerd om de automobilisten te waarschuwen, dat het verkeer levensgevaarlijk en verder rij den dus onmogelijk was. Op last van den burgemeester was het verkeer voor auto's en autobussen naar en van Groningen, langs het Sloterdiep, tot nader order gestaakt. Om 7 uur was een bestelauto van de firma Jamin tusschen Bedurn en Onder- dendam, vlak bij de spoorbrug, van den weg gegleden en in liet Boterdiep ge raakt.. De chauffeur wist zich te redden. Aan het Winschoterdiep. tusschen Groningen en Winschoten lagen of ston den volgens mededecling van de po litie minstens 200 auto's dwars over den weg of tegen hoornen. Ook op de overige buitenwegen hcerschte een ware chaos door de vele auto's die niet ver der konden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE AMSTERDAM, 25 Dec. Hedenmor gen is het K.LM.-vIiegtuig de „Oever zwaluw" om 9.24 uur van Schiphol naar Indié vertrokken. Gezagvoerder Tepas. 2de bestuurder von Weyrolhor. werkt. Delteuzo. radio- tel. Dik. Drie passagiers maken de reis mede. resp. bestemd voor Rome, Singapore en Allahabad. In Marseille komen er nog twee pas sagiers hij voor Allahabad. Er Is 6V K.G. betalende goederen. 302.870 K.G. brief post en 38.800 K.G. pakketpost aan boord 99 99 Sole Importen: GEVAARLIJKE BRAND TE AMSTERDAM Twee brandwachts onwel ge» worden. Vrouw des hui» zes met moeite gered Moeilijk blusschingswerk AMSTERDAM. 26 December. Een brand, die was uitgebroken op de bel etage van perceel Prinsengracht 1037, bij de Reguliersgracht, heeft op den laten avond van den Eersten Kerstdag zijn bestrijders vele moeilijkheden be zorgd en hooge eischen gesteld aan hun uithoudingsvermogen. Het was tegen half twaalf, toen de heer en mevrouw Opperman, de bewo ners van het perceel een groot ouderwetsch grachtenhuis met lange gRngen. lichtruiten en trapjes thuis kwamen en kort daarna verscheen ook de dienstbode. Laatstgenoemde, een Oosten.ijksch meisje, ontdekte den brand, die ontstaan was in een tot kantoor ingericht vertrek aan het ein de der gang. het eerst en maakte alarm Mevrouw Opperman had zich naar bo ven begeven en de heer des huizes, die nog beneden was. wilde, toen hij tot zijn grooten schrik bemerkte wat er gaande was, ook naar boven gaan om telefonisch de brandweer te waar schuwen. Bij het trappenhuis stuitte hij echter op zulk een hevigen. dikken rook. dat de weg naar boven hem was afgesneden. Hij liep daarop, teneinde de brandweer toch zoo spoedig moge lijk te waarschuwen, het huis uit, doch liet de buitendeur achter zich open. De trek, die hierdoor ontstond, was voldoende om de vlammen van het kantoor uit in de gang te doen slaan. Toen de eerste brandweervoertuigen van de hoofdwacht Honthorststraat ter plaatse waren, zag de situatie er min of meer dreigend uit. te meer daar mevrouw Opperman voor het raam van de eerste verdieping stond en luidkeels om hulp riep. Intusschen waren twee redladders in het kozijn van de eerste verdieping gehaakt; de brandwachts Rotgangs en Van Rossem begaven zich daarover naar boven en slaagden er onder groo te inspanning in ook brandmeester De Jóng verleende daarbij nog assis tentie de eenigszins gebrekkig zijn de vrouw door het raam op den red- ladder te krijgen en zoo met haar vei lig de straat te bereiken. Hier viel zij van de doorstane emotie flauw; zij werd bij huren binnengebracht, waar zij met doktershulp weer spoedig op haar verhaal kwam. Tijdens het blusschen geraakten de brandwachts Peterssen en Ladru door de enorme hitte, waarin zij hun werk moesten doen. onwel, zoodat zij naar buiten gebracht moesten worden. Bei den werden naar het Binnengasthuis vervoerd, vanwaar Ladru spoedig naar de kazerne kon terugkeeren. De toe stand van Peterssen was echter van dien aard. dat hij opgenomen moest worden. Hii zal het gasthuis waar schijnlijk ovèr eenige dagen mogen verlaten. Het vuur. dat door zijn geweldige hitte, en rookontwikkeling, geleeen heid had gehad, zich over de bel étage te verspreiden, werd met drie stralen krachtig aangetast en toen duurde het geen kwartier meer, of het gaf zich gewonnen. Behalve het kantoor ziin op dit ge deelte een magazijn en voorvertrek uitgebrand: de gang was zwaar ge blakerd. evenals die op de eerste étage; zoomede het trappenhuis. GEPANTSERDE AUTO onder kogelregen Douaneambtenaar onder auto geworpen en zwaar gewond ANTWERPEN, 24 December. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht stond 'n groep douane-ambtenaren op post aan de grens bij Moerboke-Waes, toen zij een groote gepantserde vrachtauto, met vee geladen, de Nederlandsche grens hoorden naderen. Zij gaven het sein tot sloppen, waaraan de chauffeur van den wagen geen gevolg gaf. In allerijl wer den daarop versperringen over den weg geworpen, terwijl een ware regen van kogels uit revolvers en karabijnen op de pantserauto neerkwam, zonder dat dit echter eonig resultaat opleverde. De smokkel-auto was spoedig uit het ge zicht verdwenen. Op hetzelfde oogenblak naderde een leege pantserauto uit de richting Meer- heke-dorp. Ook de chauffeur van dezen wagen weigerde te stoppen en reed in volle vaart door. De brigadier der douane. Alfijn, die niet tijdig opzij kon springen, werd door de auto gegrepen en een eindweegs meegenomen in de richting van de grens. Vóór de grens bereikt werd. wierpen de inzittenden van den wagen den ambtenaar in een langs den weg loopende sloot, waar de man ernstig gewond bleef liggen, tot hij door zijn kameraden gevonden werd. Het parket van Gent is van het go- beurde op de hoogte gebracht. Een on derzoek ter plaatse wordt ingesteld. DRONKEN MAN AANGEREDEN ZOETERWOUDE. 25 December. - Dinsdagavond is een dronken schip per, afkomstig uit Geertruidenberg en liggende met zijn schip in den Rijn alhier, terwijl hij onverwachts den Rijksstraatweg te Zoeterwoude over stak. aangereden door een liikauto. ko mende uit Friesland, richting Den Haag. Hii bekwam een diepe wonde aan ziin hoofd en is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar terstond operatief werd ingegrepen. De toestand van den man is zeer zorgwek kend. Hii kon nog niet door de politie wor den gehoord. Mededeeling van Minister van Waterstaat aan Personeelraad Dienstvoorwaarden in 1936 niet gewijzigd Naar het Hbld. verneemt heeft de minister van Waterstaat den Perso- neelsraad der Nederlandsche Spoorwe gen medegedeeld, dat het reglement Dienstvoorwaarden in 1936 geen wijzi gingen zal ondergaan. Dit beteekent, dat er in het komende jaar geen loons verlaging voor het personeel te wach ten is. Men zal zich herinneren, dat wijlen minister Kalff bij een der vele onder handelingen over deze quaestie bereid was de loonen in twee jaar niet aan te tasten, mits de toen door hem voorge stelde verlaging zou worden aangeno men. De Personeelsraad kon zich in dat tijdstip niet in zijn geheel met de voorstellen vereenigen, waarna de mi nister zich ontslagen achtte van de ge dane toezegging. Weliswaar gaf hij in de Kamer nog een zwakke garantie, maar een zoo krasse belofte als waartoe hij aanvankelijk bereid was, kreeg men niet meer te hooren. De thans door zijn opvolger verstrekte zekerheid zal bij velen, die reeds tegen Januari of an ders in den loop van 1936, verlaging van inkomsten vreesden, groote vol doening wekken. OVERZICHT De nieuwe warenwet goedgekeurd DEN HAAG, 24 Dec. '35. Den dag voor Kerstmis is de senaat een poosje bijeen geweest om een reeks wetsont werpen af te handelen. De meeste wa ren „nihilisten", d.z. wetsvoorstellen, waaromtrent in het verslag der Kamer niets wordt opgemerkt en welke daar om onder den hamer plegen door te gaan. De nieuwe warenwet, een bezuini gingsmaatregel, zooals men weet, is na een kort debat goedgekeurd. De heer Otten (v.d.) betoogde, dat de concentra tie van diensten aan de deugdelijkheid van het onderzoek geen nadeel mag toe brengen. Minister Slingenberg gaf ge ruststellende verzekeringen, noemde het gerucht, als zou het aantal keurings diensten van één-en-twintig tot acht worden verminderd, onjuist, maar kon anderzijds nog niet beloven, dat in be paalde plaatsen de keuringsdienst zou worden gehandhaafd. Het wetsontwerp heeft, zooals men weet, eerst een onderdeel uitgemaakt van de algemeene bezuinigingswet, is later als afzonderlijk wetsvoorstel inge diend en heeft daarna nog verschillen de veranderingen ondergaan. De heer De Zeeuw (s.d.) plaagde den minister met de opmerking, dat het gebeurde leert, dat het gemakkelijker is, bezuini gingen voor te nemen dan uit te voeren. Maar minister Slingenberg kaatste den bal terug, door erop te wijzen, dat de heer De Zeeuw (wethouder van Rotter dam) zelf ook de medewerking van an dere instanties noodig heeft om bezui nigingen tot stand te kunnen brengen. Men kan dan wenschen van zulke in stanties, of zij nu gemeenteraad of Tweede Kamer heeten. niet negceren. Tn tusschen wenschte Z.Exc. den heer De Zeeuw bij diens bezuinigingen een goed succes! Beschouwde de heer Otten dc veran deringen, welke het wetsontwerp heeft ondergaan, als verbeteringen, jhr. De Gijselaar (c.h.) gaf over deze wijzigin gen zijn spijt te kennen cn vreesde, dat de bezuiniging er te veel door in het ge drang zou komen. Minister Slingenberg vertelde, dat ten gevolge van het wetsontwerp 's Rijks schatkist aan keuringsdiensten vier ion minder gaat ultkeeren en dat de verso bering van de diensten, welke blijven, een ton zal uitsparen. De Kamer heeft bet wetsontwerp zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Ook aan deze zijde van het Binnenhof werkt men hard en snel. tegenwoordig. Na de openbaro vergadering is men nog weer in afdeelingsonderzoek gegaan. F.n vervolgens zijn de senatoren Kerstmis gaan vieren. Maar aanstaanden Maan dag komen zij alweer bijeen. INBRAAK IN HET STATION TE BLERIK BLERIK, 25 December. In den nacht van Dinsdag op Woensdag tus schen één en drie uur hebben indrin gers getracht, de brandkast te forcee- ren van het slation Blerik. hetgeen echter niet is gelukt. Men heeft zich toegang tot de wacht kamer verschaft door het indrukken van een ruit. vervolgens is een ruit van het opschuifbare loket vernield en daarna de grendel verwijderd. De inbrekers zijn vermoedelijk in hun werk eestoord door het afloopen van een wekker van een ambtenaar van de Nederlandsche Spoorwegen, die bo ven het station woont, en zich naar de Kerst-Mis wilde hegeven. Behoudens enkele guldens en vracht hriefzegols wordt er niets vermist. Het slot van de brandkast was zoodanig geforceerd, dat de dienstdoende amb-: tenaar het hedenmorgen niet open kon krilffen. Van de daders geen spoor. Sec. S demi «Sec. per fl. f 2.40 bij 6 fl. f 2.15 PPr fl. UTRECHTSCHESTRAAT 17 Verbetering der positie met ruim elf millioen Vergelijkt men de laagste stand van den goudvoorraad van de Nederland sche Bank, welke op 30 September j.l. werd bereikt, met dien op den laatst afgesloten weekstaat, dan blijkt, dat de ze met rond 101 millioen is verbeterd cn thans weer 637 millioen beloopt. Zooals wij reeds eerder schreven viel een groote en plotselinge versterking na de geweldige aderlating in de laatste dagen van Juli en de eerste weken van September niet te verwachten, afgezien nog van het feit dat dergelijke spontane aanwassen nauwelijks wenschelijk moe ten worden geacht. Een meer geleide lijke ontwikkeling is in dezen veel ver kieselijker en biedt betere waarborgen voor duurzaamheid. Zoo heeft de Bank in de afgeloopen balansweek haar goud voorraad andermaal met circa 5 mil lioen weten op te voeren, waartegen over geen vermeerdering staat van de totaal opeischbare verplichtingen, zoo dat het dekkingspercentage uiteindelijk ook weer een verbetering heeft onder gaan. Opvallend is de post „saldi van het Rijk," welke voor het eerst na eeni ge maanden een saldo aangeeft tw. 5.400.000. Voegt men daarbij dat. de Schatkist tevens het saldo op haar voor schot bij de Nederlandsche Bank tot een bedrag van 6.200.000 heeft afgelost, dan volgt daar dus uit, dat het Rijk in de afgeloopen week haar positie met niet minder dan 11.600.000 heeft kun nen verbeteren. Daar de storting op de laatste schatkistpapier-inschrijving nog niet heeft plaats gevonden kan hierin geen verklaring worden gevonden voor de geldruimte bij de schatkist Men zal dan ook wel niet ver van de waarheid af zijn, wanneer men veronderstelt dat de Schatkist zich reeds bij voorbaat, door onderhandsche uitgifte van schat kistpapier, heeft willen verzekeren te gen het gat, dat in haar financierings plan is geslagen als gevolg van het feit dat de toewijzing op de jongste schat- kisit-emissie niet onbelangrijk bleef be neden het door het Rijk gevraagde be drag ad 65 millioen. Het voor het Rijk niet bijzonder gunstige resultaat dezer emissie hoefde niet zoo zeer te verwon deren. De reden hiervan is de zelfde als dien wij reeds aangaven voor het uit blijven van een verdere daling op de markt voor particulier disconto t.w. de weinige geneigdheid der banken om zich nog vóór het nieuwe jaar voor disconto-materiaal te interesseeren. Op de buitcnlandsche wisselmarkt vielen in de afgeloopen week geen schokkende gebeurtenissen plaats; de wisselkoersen vertoonden weinig veran dering. Een groote factor in (Jezen blijft natuurlijk de onzekerheid op het gebied van de internationale politiek. Wat ons land betreft valt er op het. oogenblik, werkelijk een sprankje hoop te consta-' teeren als gevolg van de opmerkelijk belangrijke resultaten welke onze han delsdelegatie in de Vereenigde Staten heeft weten te bereiken. Want zooveel is toch wel zeker, dat alles wat kan leiden tot een meer onbelemmerde uitwisseling van goederen en dienen een veel bete ren waarborg vormt voor een herstel, dan allerhande kunstmatige ingrepen als daar b.v. zijn de scherpe dischimina- tie's bij het toekennen van handelsvoor- deelen van de onderscheidene landen. Het feit dat het jongste handelsverdrag tusschen de V.S. en ons land op meest- begunstigingsbasis is afgesloten mag immers wel tot op zekere hoogte worden aangemerkt als een bewijs dat in de V. S. de opvattingen ten aanzien van wijs handelspolitiek zich grondig aan het wijzigen zijn. Dat wij van onze zijde natuurlijk ook concessies hebben moe ten doen spreekt van zelf, maar het be hoeft toch wel geen betoog dat de voor- deelen, welke een klein land als bet on ze in totaal kan putten uit tariefsver lagingen door een land met een inwo nertal als de Vereenigde Staten veel grooter zijn dan die welke dit land in ons land kan behalen. Ook de voordee- len welke Tndië deelachtig zijn gewor den zijn werkelijk niet te onderschat ten. Voegt men daarbij het eveneens voor ons land niet ongunstige resultaat onzer handelingen met Duitschland. als neerrrelegd in het zoo juist afgesloten handelsverdrag, dan moet men eonelu- deeren, dat Nederland ter versterking van zijn bandels- en dus zijn botaünes- halansnositie ongetwijfeld een stap in de goede richting is geraakt. VESTIGINGSEISCHEN 's-GRAVENHAGE. 24 Dec. Naar wij vernemen heeft een ontwerp van wet. houdende regelen betreffende het vestigen van inrichtingen waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitge oefend. het departement van handel, nijverheid cn scheepvaart verlaten. Waar zijn de Post vliegers? Koeveel dagen zijn ze onderweg? a 2 6 2 6 3C _S3 ca S r-J ai CU CD Kievit 25.12 21.12 25.12 21.12 26.12 22.12 24.12 25.12 26.12 Amsterdam Marseille Rome Athene Mersamatrul' Cairo Basra Bagdad Boeshir Djask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Bangkok Alorstar Singapore Medan Batavia ca bfi 3= Sa -J 26.12 25.12 24.12 23.11 26.12 22.12 25.12 2U2 25.12 21.12 FAILLISSEMENTEN De Arrondissements-Rechtbank te Utrecht heeft failliet verklaard: De N.V. Bouw-, Handel en Exploita tie Maatschappij „Salambo" te Utrecht, gevestigd aan de Amsterdamsche straat weg 315bis a. R.c. mr. F. J. Dorhout Mees, Utrecht; cur. mr. R. van Woelde- ren, Utrecht. Geëindigd Geëindigd is het faillissement van C. Reppel, grossier in sanitair, etc. Utrecht, cur. mr. J. Brink, Utrecht, door het ver bindend worden der eenige uitdeelings- lijst met eene uitkeering van 3.711 H. N. Kip,gewoond hebbende te Baarn, thans wonende te Scheveningen gern. 's-Gravenhage; cur. mr. J. C. M. Tondu, vroeg te Baarn, thans te Am sterdam; door het verbindend worrlea der eenige uitdeelingslijst met eene uit- keering van nihil De C.V. Electrotechnisch Bureau v.h, M. Schipper en den beheerenden ven noot P. Goossen, beiden te Utrecht; cu« rator mr. W. J. G. Vermeulen, Utrecht, door hef verbindend worden der eeni ge uitdeelingslijst met eene uitkeering van nihil MOTORSCHOENER BIJ PETTEN GESTRAND PETTEN, 25 Dcc. Op Eersten Kerst dag, des morgens tusschen acht en ne gen uur is de motorschoener „Constant" van de N.V. Scheepvaart Maatschappij „Wopo" te Dordrecht, nabij K.M.-paal 18 ongeveer ter hoogte van Petten, op het Strand geloopen. Het schip, dat 199 ton meet, was met hout geladen en op weg naar Groningen. Dadelijk na de stranding zijn de red- dinghoot van Petten en de sleepboot „Utrecht" van de firma Wijsmuller te Den Helder ter assistentie uitgevaren, doch dc vijf opvarenden wenschten van de aangeboden hulp geen gebruik te maken, omdat men wilde trachten hij hoog water op eigen kracht vlot te ko men. Hierin is men inderdaad geslaagd, echter eerst nadat de deklast over boord was geworpen. Omstreeks drie uur in den middag heeft het vaartuig de reis kunnen voortzetten. Bij het overboord gooien van de dek last is een der vletten vol water geloo pen. De vijf zich daarop bevindende personen wisten zich te redden, door op een ander vlet te springen. De stranding is waarschijnlijk een ge volg van de mist. DE KWAK NAAR INDIE AMSTERDAM. 26 Dec. A.s. Zater- dagmorgen, 28 December zal het K.L.M.- vliegtuig de Kwak van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning beslaat uit de heeren G. M. H. Frijns feezagvnorder). A. D. Snitslnnr f2de bestuurder), P. Blok (werktuigkundige) en S. van der Molen (radiofelegrafist). Dn post voor het toestel moet uiterlijk Vrijdagavond te Amsterdam zijn. KASTEKORT ONTDEKT BERGEN OP ZOOM, 24 Dec. Naar wij vernemen heeft de directeur van het postkantoor te Bergen op Zoom hij den kantoorhouder te Nieuw Borgviiet, den heer J. V. een aanzienlijk kastekort ont dekt. Hangende het onderzoek is de post ambtenaar geschorst pn door een ande ren vervangen. Nader vernemen wij nog, dat de heer V., die reeds sedert 35 jaren de post van kantoorhouder be kleedde, het bedrag aangezuiverd heeft. per flesch f3.75 Wijnhandel tr straat 11 Gevestigd 1878 Telefoon Ui

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6