NIEUW SPAANSCH MINISTERIE ddoiÉ Largo Caballero kabinets formateur Beursoverzichi Solovlucht over den Oceaan Lloyd George bij Hitier N1ET-INMENGING BLIJFT PROBLEEM Britsche stap te Berlijn en Lissabon OCEAANVLIEGERS HEBBEN PECH WIJ LUISTEREN NAAR: Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 „Action Framjaise" brengt bes richten over Fransche was penleveranties aan de rcgeeringstrocpen MADRID, 4 Sept. (Reuter* A.N.P.) De socialistenleis der Largo Caballero is bes noemd tot kabinetsformateur en heeft een nieuw ministerie gevormd. De nieuwe regeering is als volgt sa mengesteld: Premier en minister van oorlog Lar go Caballero (socialist: minister van buitenl. zaken Tulio Al varez Delvayo (socialist): minister van marine en luchtvaart Indalecio Prieto (socialist): minister van binnenlandsche zaken Angel Galarza (socialist); minister van financiën dr. .Tuan Ne- grin (socialist); minister van onderwijs Jesus Her nandez (communist); minister van industrie en handel 'Anastasio de Gracia (socialist); minister van openbare werken Aguir- re (haskisch nationalist): minister van justitie Mariano Ruiz Funez (linksch republikein); minister van landbouw Luis Uribe (communist); minister van verkeerswezen (Bernar do Ciner de Los Rios (republ. unie); minister van arbeid Jnan Thomas y Pierra (linksch Catalaan) Giral, de afgetreden premier is in het nieuwe kabinet opgenomen als minis ter zonder portefeuille. Fransche wapenleveranties PARIJS, 4 Sept. (D.NB.-A.N.P). De ..Action Francaise" deelt mede, dat munitie-transporten van Cerbère over Fransch gebied naar Irun ziin geleid. De Fransche spoorwegen hebben dit vervoer toegestaan op nadrukkelijk be vel van de Fransche regeering. De schriftelijke bevelen hiertoe waren steeds onderleekend door den minister van financiën. Vincent Auriol. Donder dag j.l. heeft de minister van financiën opdracht gegeven twee batterijen ge schut van 7 5 c.M. met 3600 schot mu nitie voor elk stuk als ijlgoed naar Irun te zenden. Ook is niet juist, dat de Fransche spoorwegen het traject van Pau naar Spanje hebben gesloten, doch de Fransche regecring heeft hiertoe op dracht gegeven, nadat het hieraan grenzende Spaansche gehied door de opstandelingen was bezet. De communistische partij te Parijs publiceert een schrijven van Maurice Thorez gericht tot de leiding van de S.F.I.O., waarin namens de communis tische partij wordt voorgesteld, dat een gemengde delegatie van beide partijen naar Léon Blum gaat om hem te ver zoeken de blokkade tegen Spanje op te heffen. De Italiaansche vliegtuigen De Spaansche zaakgelastigde te Lon den heeft Vrijdagmiddag in opdracht van zijn regeering de aandacht geves tigd van de Britsche regeering op het feit, dat le Vigo 24 Italiaansche vlieg tuigen waren ontscheept. De Britsche regeering had van onafhankelijke zijde bericht ontvangen, dat deze vlieguigen werden ontscheept. Het schip kwam 23 Augustus aan en op dien datum kon digde de Italiaansche regeering het besluit af geen wapenen aan Spanje te leveren. Het schip was dus voor dien datum uit Italië vertrokken. Britsche stap In officieele kringen te Londen wordt meegedeeld, dat de vertegen woordigers van de Britsche regee ring te Berlijn en Lissabon, na over leg van de Britsche regeering met de Fransche. opdracht hebben ont vangen om de Duitsche en Portu- geesche regeering. nadere inlichtin gen te verstrekken over de coördi natie-commissie tot toepassing van de non-interventic. Deze commissie heeft alleen ten doel de maatregelen tot non-interventie te coördineeren en zich bezig te houden met de kwesties, welke hiermede sa menhangen Men meent dat men te Berlijn en Lissabon vreesde, dat de macht van deze commissie zich reeds zou uitbreiden. Van officieuse zijde te Berlijn wordt vernomen, dat enkele punten thans zijn opgehelderd. Toch is nog geen toestem ming tot deelnemen gegeven, doch men verwacht deze morgen of overmorgen. Vermoedelijk /.al Duitschland worden vertegenwoordigd door prins Bismark, den Duitschen zaakgelastigde te Lon den. De Italiaansche regeering, aldus wordt uit Rome gemeld, zal slechts een vertegenwoordiger voor de non- interventiecommissie, die te Lon den bijeen moet komen, benoemen, wanneer Frankrijk geantwoord zal hebben op de reserves van Duitsch land en Portugal, waarbij Italië zich geheel aansluit. De strijd in het Zuiden Na een strijd van 40 dagen is de toe stand in het zuiden als volgt, aldus mg kit Reuter öit Sevilla: Het hoofdkwartier van de opstande lingen bevindt zich tc Sevilla, terwijl drie kolonnes oprukken met bijzondere opdrachten, nl. ten eerste een verbin ding tot stand te brengen met de troe pen van generaal Mola, in het Noor den; ten tweede zch zoo spoedig moge lijk meester te maken van Madrid ten einde hier officieel een nieuwe regee ring uit tc roepen, welke opdracht wordt uitgevoerd door de kolonne van kolonel Vague, die op het oogenhlik hij Toledo opereert en ten derde volgens de ofJicic°le uitdrukking „Andalusic te zuiveren van de rood on". Dit is de op dracht van de kolonnes. welke bij Ma laga. Jaen en Grenada werken. Dc inkomsten van de rcchtschen be- taan uit vrijwillige giften in geld en sieraden, alsmede enkele belastingen, welke zijn opgelegd aan grondbezitters, bankiers en kooplieden. De rcchtschen beschikken over voldoende levensmid delen. In Sevilla kan men alles koopen COM PAN VS, president der provin cie Catalonië bezichtigt een nieuwe munitiefabriek wat men wil, de prijs van het levens onderhoud is niet gestegen. Dit. wordt ook streng gecontroleerd en elke onge rechtvaardigde prijs verhooging wordt streng gestraft met boete of ge\angenis. PARIJS, 4 Sept. (Reuter). De mi nister van buitenlandsche zaken publi ceert een communiqué van den ■volgen den inhoud: Sedert verscheidene dagen versprei den zekere buitenlandsche bladen ge ruchten volgens welke in Frankrijk da den zouden worden geduld, welke niet .n overeenstemming zijn met de begin selen der niet-inmenging in Spaansche zaken. Zoo zijn berichten verschenen, volgens welke in de nabijheid van de Spaansche grens van Fransch gebied gebruikt zou zijn gemaakt voor militai re operaties, o.m. voor het opstellen van mitrailleurs en het zenden van vliegtuigen, eveneens het formecren van gewapende (roepen. Deze berich ten. evenals andere beweringen over het zenden van wapenen zijn van iede- ren grond ontbloot. Het beste bewijs voor dc goede trouw der regeering is, dat zij juifet vraagt alle maatregelen 7.00 spoedig mogelijk door de betrokken regecring te doen nemen voor de con troleering van de uitvoering der aan gegane verplichtingen. Hel meest opmerkelijke voor de beurssiluatie blijft dc ontwikkeling san het Aroerikaansche bedrijfsleven. Daaronder trekken voor het oogen- blik de spoorwegen Het meeste de aandacht. Men weet dat de Ameri- kaansche tarieven zich juist den laat" sten tijd vrijwillig in sterke mate heb ben aangepast. Het heeft ze tenslotte geen schade gedaan Afgezien van toevallige tegenslagen, voortspruiten de uit de enorme oogstschade, of, ge lijk voor de Pennsylvania Rr. uit de geweldige overstroomingen in het voorjaar, is de vooruitgang tc alge meen om niet symptomatisch te kun nen zijn. Zelfs voor de New-\ork Central, die een |aar geleden ondanks haar eerbiedwaardigen staat van dienst onder den druk harer vaste lasten dreigde tc zullen bezwijken en diep in het krijt kwam bij dc Refico, wordt nu door Wallstreet voor het ge- heele jaar 1936 een winst van circa 2.per gewoon aandeel, dus na aftrek der vaste lasten verwacht. Voor Southern Pacific en Pennsylva nia Rr. is die calculatie circa 8 3. per share. Atchison Topcka 4. per share. Zelfs de Chicago Milwau kee St. Paul behaalde over Juli een netto bedrijfswinst (dus voor aftrek der vaste lasten) van bijna 1 000.000 legen een verlies van ruim zooveel over Juli 1935 Dit had dan weer een gunstigen weerslag op de 5 pet. zgn. Goudbonds. wel te onderscheiden van de Adjustmentbonds Bijzondere kooplust ontwikkelde Wallstreet voor het prima gereputeer de aandeel Pennsylvania Rr., die vo rig jaar 1. div gaven, maar waar van over 1936 zeker wel 1mag worden verwacht. Pref. aand. Kansas City Southern handhaafden zichfgoed. Ook werden gunstige cijfers en be schouwingen overgekabeld nopens de Great Nothern en de Northern Paci fic. twee aandeelen, waarvoor de laatste maanden juist te Amsterdam nogal de noodige belangstelling had bestaan De zoogenaamde preferente aand. Great Northern zijn in wezen (sinds 1898) gewone aandeelen. Van belang is voorts, dat beide maatschap pijen samen de Chicago Burlington Quincy Rr controleeren. welke laat ste steeds een goede dividend-betaal- ster is geweest en op haar beurt weer dc Colorado Southern controleert Verder vermelden wij. dat de Great Northern na de recente omzetting van 100 millioen dollar 7 pet obliga ties in 4 pet. dito rond 3 mill, 's jaars bespaart, te rekenen vanaf 1 Juli 1936 De Great Northern en Northern Pacific verdienden in 1935 resp 2 87 en 3 0.17 per share Een ander hier minder bekend aandeel, Lousvillc Nashville, die over 1936 nu al 3 4V2 dividend uitkeerde, steeg scherp, echter bij slechts geringe omzetten, ook te New-York, waar het aandeel zeer goed is geclasseerd Van de „se- condgrade" spoorwegobligaties ver melden wij voorts eenige vraag voor de ook te Amsterdam genoteerde 5 pet. first refunding Mortgage Gold Bonds per 1978 der Missouri Pacific, waarvoor men onder hel destijds voorgestelde reorganisatie-plan 25 pet. m 4 pet. eerste hyp. obl cn 75 pet. in 5 pel convert, inkomstobliga ties zou verkrijgen. De ontvangsten van de Missouri Pacific ontwikkelen zich ook gunstig, maar tegen het re organisatieplan is oppositie gerezen, zoodat- de uitvoering daarvan minst genomen nog onzeker mag worden geacht. Men moet nu alleen maar hopen, dat de spoorwegen uit de overwon nen narigheden hebben geleerd om extra winsten te gebruiken voor af lossing van hun wel wat overmatige obligatieschuldcn. In zekeren zin zijn ook staalaandce- len zulke toprisico's gebleken, daar ze als bijzonder kapitaalintensieve be drijven bij onvoldoende bezetting, al ras geld als water verliezen. Eenige weken geleden hebben wij .me.t_uil_- voerig cijfermateriaal de merites van aand. U.S. Steel en Bethlehem Steel uiteengezet en hebben daaraan thans niets toe te voegen. Opvallend is de nieuwe obligatielcening 3% pet. rente groot 50.000.000 der Bethle hem Steel, waarvan ruim -13 voor ex pansie wordt gebruikt. Met dat geld zal het bedrijf zeker wel meer dan 33/4 pet. verdienen, als de opzet ge lukt. Uit Europeesche oogen bezien is financiering door middel van obliga tieschuld voor een industrieel bedrijf natuurlijk geen bijzonder solide op zet. Maar door soliditeit hebben de Yankees nu eenmaal nooit uitgemunt. Men kan zich den Amerikaan nu eenmaal kwalijk voorstellen in rustige rust of stijve deftigheid en het heeft ook geen zin om ze aan zulk een maatstaf te meten. Na het zu Tode betriibt van 1932/3 is men „over there" nu wel wis en drie in een pe riode van himmelhoch jauchzcnd aan geland en Wallstreet moet zich alleen maar nu cn dan aan den invloed der Europeesche akeligheden onttrekken om uit den band te springen, hetgeen in de afgeloopen verslagperiode dan ook eenige dagen prompt gebeurde, gelijk gezegd ditmaal inzonderheid voor spoorweg- en staalaandeelen. Koperwaarden leiden een ietwat ver geten bestaan, totdat ook zij weer voor het voetlicht treden. Flauw waren gewone cn preferente aandeelen Cities Service die plotse ling met onverklaarbaar slechte kwar- taalcfers voor den dag zijn gekomen. Zelfs gewone aandeelen Canadian Pa cific gaven wat teekenen van leven. Het leeuwendeel van den handel te Amsterdam ging uit naar shares. Wat de locale markt aangaat, viel het ons op, dat een onverwachte prijsverbete ring van rubber op Russische aankoo- pen zoo weinig invloed had op aan deelen Amsterdam Rubber. Men kan hier dag aan dag aanbod van bepaal de zijde opmerken, dat waarschijnlijk niets van doen heeft met de intrinsie ke positie der maatschappij. Als die „spuit" gelijk dat ter beurze heet, is verdwenen, kan een stijging kwalijk uitblijven. Voor handel of mutatie in suiker- aandeelen was geen aanleiding. Su- matratabaksaandeelen betaalden eem- gen tol aan slapte in -zaken. In Uni lever sleepte zich om en nabij 115 pet een naargeestig handeltje voort, kwalijk in overeenstemming met den omvang van het kapitaal. In Philips gloeilampen ontwikkelde zich na eeni ge flauwe dagen wat meer vraag. Zeer vast waren voorts de Preferente en gewone aand. Chem. Fabrieken, die resp. tot 65 pet. (incl. 24 pet achter stallig dividend) en 22% konden op komen. Het Amsterd. Effectenblad wist te berichten, dat de resultaten ever 1935/6 niet veel zullen afwijken van die over 1934'5 toen de exploi tatie-rekening 115 mill, winst toonde, tcrv/ijl 148 voor afschrijvingen noodig waren. De binnenlandsche afzet on dervindt steun van de contingentce- ring Misschien ook is het einde van den kalistrijd van voordeel geweest. Aand. Ned. Mij. v. Havenwerken wis- 'en zich iets te herstellen. Aand. Thomsons Havenbedrijf profiteerden \an de sterk verbeterde cijfers nopens het Rotlerdamsche havenverkeer. Op de beleggingsmarkt deed zich niets nieuws voor. Fransche schuld eerder iets beter, hetgeen noodig was. (Nadruk verboden) Dame uit Londensche society onderweg van Engeland naar Amerika LONDEN, 4 Sept. (Reuter). Te 18 50 uur is mevrouw Beryl Mark ham van het vliegveld Abingdon vertrokken voor een solo-vlucht over den Oceaan met bestemming New York. Zij is een jonge vrouw uit de Londensche society en moe der van een jongetje van 7 jaar. Indien zij in haar voornemen slaagt, is zij de eerste vrouw, die erin slaagt alleen van Engeland naar Amerika te vliegen. BERCHTESGADEN, 4 Sept. (Reu ter). Lloyd George heeft heden een vrij langdurig onderhoud gehad met den Duitschen ambassadeur te Londen, von Ribbentrop. De Brit sche staatsman werd daarna in te genwoordigheid van zijn zoon en von Ribbentrop door Hitier ontvan gen. COUGHLIN EN DE R.K. KERK NEW YORK, 4 Sept. (Stefani). De radiopriester Coughlin heeft epn onder houd gehad met den bisschop van De troit, mgr. Gallagher en den Apostoli- schen nuntius, Cicognani, die van Va ticaanstad is teruggekeerd. Gallagher beperkte zich in dit onderhoud er toe te verklaren, dat de critiek van het blad Osservatore Romano 6lechts be trekking had gehad op het woord „Leu genaar", dat Coughlin tegen Roosevelt had gebruikt. Het Vaticaan bemoeit zich overigens niet met de verkiezings polemieken. Tenslotte hebben zij Vrijdags middag Croydon via Bristol bereikt LONDEN, i Sept. (Beuter). De Oceaan vliegers Richman en Merrill hebben hun vertrek uit Llandilo naar Croydon met het oog op het slechte weer eerst eenigen tijd moeten uitstel len. Vervolgens zijn zij heden opgeste gen en op het vliegveld van Bristol ge land, om daar brandstof in* te nemen. Zij vertrokken vandaar zoo spoedig mo gelijk naar Croydon, waar zij om drie uur des midags zijn geland. De aviatcurs zullen te Londen blij ven, wachtend op goed weer voor den terugtocht. Vermoedelijk zullen zij niet voor de volgende week vertrekken. AUTO VAN MEXICAANSCHEN GEZANT VERONGELUKT PISTOIA, 4 Sept. (Stefani-A.N.P.) Bij Pistoia heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In de auto hadden plaats genomen de gezant van Mexico bij het Quirinaal en zes anderen. Allen wer den gewond. Zes hunner werden naar Pescia over gebracht, terwijl de zevende, die er zeer ernstig aan toe is, naar het ziekenhuis te Florence werd vervoerd. ZONDAG HILVERSUM 1 1875 m. V.A.R.A 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tinga: „Dwergboomen in pot". 10.31 „Twee eeuwen Engelsche kunst". 10.50 Samuel Brill, cello, en Margot Broeders, harp. 11.15 A. Pleysier: „Spanje in de smelt kroes'I. 11.30 Orviiropia o.l.v. Jan v. d. Horst. A.V.R.O. 12 00—12.45 nam. Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 1.001.30 nam. Kovacs Lajos en zijn Orkest. I.301.50 nam. „De Tentoonstelling van Aziatische kunst in het Stedelijk Museum te Amsterdam", causerie door Mr. H. K. Westendorp. 2.003.00 nam. Boekenhalfuur. Dr. P II. Ritler Jr. bespreekt „Dc IJzeren Wil' door Ellen Glasgow. 2.303.00 nam. Muziekconcours ter gelegenheid van de WV-Week te Rot terdam. 3.001.30 nam. Uit het Kurhaus te Scheveningen: Het Residentie-orkest o.l v. Ignaz Neumark. 4.40—4.45 nam. Nationale tenniskam pioenschappen. V.A.R.A. 5.05 nam. Het V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Willem Lohoff. 5.30 nam. Nabeschouwing over de Wereldkampioenschappen wielrennen te Bern. V.P.R.O 6.00 nam. „Stiefmoeder aarde" van Theun de Vries. 6.45 nam. Kerkdienst uit de Ned. Hen Kerk te Heerenveen. Voorganger: Ds. D. T. Los. A.V.R.O 8.15—9.15 nam. Symphonieconcert te Scheveningen. 9.159.30 nam. Radiojournaal. 9.30—11 00 nam. In vroolijke wedijver strijden: het Omroeporkest, Henk Viskil, tenor, het Kovacs Lajos-orkest met de xylofoon-liammonists Armand en Caro- lus. II.10—12.00 Het AVRO-Dansorkest on der leiding van Hans Mossel. HILVERSUM 11 3013 m. K.R.O 8.30—9.30 Morgenwijding. N.C.R.V 9.309 50 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te 's Grav enhage. Voorganger: Prof. Dr. Joh. de Groot. K.R.O. 12.15 nam. Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Ma rinus van 't Woud. 1.00—1.20 nam Boeken en schrijvers door P. Oomes. 1.203,00 nam. Het K.R O.-Orkest o.l.v Marinus van 't. Woud. 3.304.00 nam Dc K.R.O.-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.005.00 nam. Ziekenlof uit Bloemen- daal. N.C.R.V 5.00 nam Kerkdienst uit de Ger. Kerk aan de Tidemanstraat te Rotterdam- Delfshaven. oorganger: Ds. H. Knoop. K.R.O. 7.50S.10 nam. „Heer, maak dat ik hoore", door W. J. A. de Voort. 8.20900 nam. De K.R.O.-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. 9.2010.30 nam. Het K R.O. Svmpho- nie-orkest (U.S.O.) o.l.v. Henri van Goudoever. Schubert-programma. 10.4011.00 nam. Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. 11.0011.30 nam. Lezing in het Espe ranto. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 11.25 Concert door het orkest van Scala-Ciné-Schouvvburg te Antwerpen o.l.v. André Felleman. I.302.20 nam. Concert o.l.v. Walter Féron. 3.50 nam. Kamermuziek. 4.35 nam. Populair concert o.l.v. Karei Walpot. 5.35 nam. Concert door het José Schnyders-orkest. 8.20 nam. Populair concert o.l.v. Paul Gason. II.35—12.20 Concert o.l.v. Walter Fé ron. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 10.25 Concert o.l.v. André Felleman. 12.25 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Féron. 4.20 nam. Muzikale reis in het verle den. 8.20 nam. José Schnyders en zijn or kest. 10.30 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Féron. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 9.20 „Sontagmorgen ohne Sorgen". 10.50 „Oherschlcsicher Wald", gedich ten van Eugen Kaboth. Spreker Leo Delsan. 11.05 Hans Hennig Osterloh bespeelt het bioscooporgel. 11.50 „Deutches Volksliederspiel". 12.20 nam. „Gleichklang im Herzen Gleichklang im Schrift". 1.30 nam. „Allerhand vom Oberland". 2.20 nam. „Kinder am Mikrofon". 3.20 nam. „Rund urn den Petersberg". 5.50 nam. Uitzending voor Duitschers in liet. buitenland. 6.20 nam. „Melodie und Rhythmus". Dansmuziek door het Ilja Livschakoff- orkest. 8.20 nam. und sag der Welt ade". Gevarieerd programma, samenge steld door Erich Fortner, ter herdenking van den sterfdag van Ferdinand Rai mund. 10.40 nam. Concert. 12.201.15 Dansmuziek door het Ilja Livschakoff-orkest. DROITWICH 1500 M. 12.50 nam. Troise met zijn Mandoliers en Don Carlos, tenor. 1.20 nam. „The Erith British Legion Band" o.l.v. J. W. Simpson. 2.05 nam. Het B.B.C. „Northern" Or kest o.l.v. T. H. Morrison. 3.05 nam Ilel Bernard Crook Kwintet 3.35 nam. John Reiinders met zijn Or kest. 5.30 nam. Het Gnnke Trio. 7.05 nam. Het B.B.C. Orkest (Afd. C) o.l.v. Joseph Lewis. 9.20 nam. Mantovani met zijn Tipica Orkest. 9.50 nam. Het B.B.C. Theater Orkest o.l.v. Harold Lowe. GRA MOFOON MUZIEK 1 v e r s u m I 9.3010.30, 12.45— 1.50—2.00 en 6.30—6.45. 1 v e r s u m II 2.00'2.20, 3.00 9.00—9.20. 9.50—10.00 en 10.35—10.45 ussel VI. 6.55, 7.3t^ 8.209.20, en 10.20—11.20. ussel Fr. 6.55, 7.20 en 8.20 Hi 1.00, Mi 3.30, Br 12.20 Br 9.20. Dr oitwich 12.35 en 5.35. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Holland- senders om 8 00 en voorts Hilver sum I om 11.00 en Hilversum II om 10.30 uur. MAANDAG HILVERSUM 1 1875 m. A.V.R.O. 9.0010.00 Ochtendconcert door Jetty Cantor en haar ensemble. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3011.00 Jetty Cantor en haar en semble vervolgt. 11.0012.00 Tsjaikofski-concert. 12.00"2.00 nam. Lunchconcert door het „Cantabile-Orkest" onder leiding van Eugène Beeckman. 2.002.20 nam. Voordracht door Rie Bever, „'s Keizers nieuwe kleeren". 2.20—4.00 nam. Gevarieerd program ma. 4.004.30 nam. Pianorecital door Clarée van MaasdijkSimon. 4.305.30 nam. Disco-causerie door Max Tak 5.307.00 nam. Kovacs Lajos en zijn orkest. .007.45 nam. Het AVRO-Dansorkest onder leiding van Hans Mossel. 7.458.00 nam. De XXXVste Neder- landschc Jaarbeurs door W. Graadt van Roggen. 9.0011.00 narn. Concert door het Om roeporkest onder leiding van Albert van Raai te, met medewerking van Annie Woud en de Zangvereeniging „De Zaan- kanters". HILVERSUM 11 3013 m. N.CJi.V. S.00—8.15 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Morgendienst o.l.v. Ds. J. A. Hoekzema. 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30—12.00 Kristlik Frysk Selskip. 12.30—2.00 nam. Middagconcert door het Stichtsch Salon-Orkest. 2.00—2.35 nam. Uitzending voor scho len. „Naar de Vesuvius". Spreker: S Stemerding. 2.453.15 nam. Wenken voor de keu ken. 4.O05.00 nam. Bijbellezing door Ds. L. Floor. 5.026.00 nam. Concert. K. Kueter, cello. Jac. Kueter-Zwager, piano. 6.006.35 nam. Engelsch Leger des Heils-Muziekkorps „The Regent Hall Band". Kapelmeester: H. W. Twitchin. 7.15—7.45 nam. „Calvinistisch Studen tenleven aan de Openbare Universitei ten". Causerie door Mr. E. P. Verkerk. 7.45—8.00 nam. „Een kwartiertje Ra dio-Reportage". 8.509.20 nam. Prof. Mr. V. H. Rut gers. „Het Koninkrijk Gods en het Staatsleven". 9.2010.45 nam. Concert door het Chr. Dameskoor „Excelsior" o.l.v. Dick Zijlslra. .9 M. programma Paiil Douliez. Walter Féron. door het Stan Walter Féron. door-het Stan BRUSSEL 321 Vlaamsch 12.51 nam. Concert o.l.v 1.30 nam. Concert o.l.v. 5.20 nam. Dansmuziek Brenders-orkest. 8.25 nam. Concert o.l.v. 9.20 nam. Dansmuziek Brenders-orkest. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.50 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Féron. I.30 nam. Het omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. 6.35 nam. Pianorecital. 6.55 nam. Zangrecital. 7.15 nam. Cellorecital door Albert Du cat. 8.20 nam. Braziliaansch volksmuziek- concert. 10.30—11.20 nam. Dansmuziek door Stan Brenders en zijn orkest. DEUTSCHLA NDSENDER 1571 M. 10.20—10.50 „Das hassliche junge Ent- lein", naar Andersen. 12.20 nam. Concert door het omroep orkest van Breslau o.l.v. Gerhard Ewald Rischka. 2.20 nam. „Allerlei von zwei bis drei!" 3.35 nam. Horst Hanns Sieber be speelt het bioscooporgel. 4.20 nam. Populair concert door het omroeporkest o.l.v. Otto Dobrindt. 7.10 nam. „Nachklang zur Rundfunk- ausstellung". 7.20 nam. „Und jefzt ist Feierabend!", Ilja Livschakoff speelt. 8.30 nam. „Die deutsche Schweiz im Lied". 8.50 nam. „Der Flug zum Niederwald", werk voor soli, koor en orkest. 10.40 nam. Concert. II.20—12.20 Populair concert door het «Saarbrücker-orkest o.l.v. Edmund Kas- per. DROITWICH 1500 M. 12.05 nam. Arnold Orgelist met zijn orkest. 12.50 nam. Het Stedelijk Orkest van Whitby o.l.v. Frank Gomez. 2.50 nam. Pianorecital. 4.20 nam. Het Teversal Collierv-orkest o.l.v. T. Parkes. 5.05 nam. Peggy Radmall, viooh en Peggy Grummitt, piano. 6.50 nam. Het B.B.C. dansorkest o.l.v, Henry Hall. 7.35 nam. Het Alfredo Campoli Trio. 8.20 nam. Het B.B.C. Revuekoor en het B.B.C. Variété orkest o.l.v. Charles Shadwell. 10.45 nam. Het B.R.C. Orkest (Afd. C) o.l.v. Warwick Braithwaite. 11.35 nam. Marius B. Winter en zijn dansorkest. GRA MOFOON MUZIEK Hilversum I 8.00—9.00, 10.15— 10 .10, 8.109.00 en 11.10—12.00. Hilversum II 12.15—12.30, 2.35— 2.45, 3.1o3.15, 6.357.00, 8.15—8.50 en 10.1511.30. Brussel VI. 6.55, 7.20, 8.20—9 20, 12.20 en 10.20—11.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en S.20— 9.20. Droitwich 12.35 en 5.35. RADTOKRANT Nieuwsberichten geven beide Holland- sche zenders om 8.00 en voorts Hilver sum I om 11.00 en Hilversum II om 10.05 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2