Groot ruiterfeest op komst Nijkerk's weeshuis bestaat 300 jaar Steur in Tomatensaus Reünie van oud- weezen Kinderboekje j' DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Een honderd jarige De eind wedstrijden van het Quick-tournooi DE BRAUW SLAAT BOON Scherens wint grooten sprintprijs van Europa Belangrijke vee tentoonstelling Gedenkplaat onthuld HET MENU VOOR MAANDAG Fa. M R.N. OOSTERVEEN per blik f 0.25 - 0.45 HEVIGE AUTOBOTSING TE BAARN 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 Drie plaatselijke clubs strijden om den zilveren Quicks wisselbeker Wie wint den zilveren Quick-wissel- beker? Men zal ons, gezien het geringe succes van onze vorige kansberekening, niet kwalijk nemen, als wij er nu maar :„een beetje omheen draaien". Men kan ■wel zeggen, dat AP.W.C. wat meer op vallende prestaties heeft geleverd dan ■Amersf. Boys, maar goed beschouwd mag men de overwinning van Quick 'op Baarn evenmin onderschatten. Zoo zitten dus drie Amersfoortschc clubs in de finale met als vierde club het Amsterdamschc V.V.A. Erg fraai is liet spel tot dusver niet geweest, maar dit is feitelijk een nor maal verschijnsel. Veronderstel dat de ploegen nu al in topvorm waren, dat zou toch al te dwaas zijn. De ploegen spelen dikwijls* voor het eerst na den zomer, met proef-opstellingen en too- nen soms nog niet den vurigen wil om te winnen, die competitiewedstrijden pleegt 1c kenmerken. Dit zal echter morgen wel belangrijk beter gaan. Im mers nu gaat het er om. Quick krijgt het tegen A. P. W. C. lang niet gemakkelijk. De paarsgelen hebben een frisch 6pelletje laten zien, da» er inderdaad wezen mocht. Van Quick, hoewel zij won, kunnen wij dit niet, zeggen. Doch niettemin zal zij haar beste krachten geven om tegen A. P. W. C. dat o. i. een goede kans maakt om het tournooi to winnen een zoo goed mogelijk figuur te slaan. |Dc Aimersf. Boys moeten het opne men tegen V.V.A. Hoewel de Amster dam mers geen bijzonder sterken in druk op ons hebben gemaakt, verwach ten wij, dat zij, nu zij een kans hebben om den eindstrijd te bereiken, wel sterker voor den dag zullen komen. Ook de blauw-witten zullen natuurlijk hun maatregelen treffen, zoodat dit wel eens een spannende kamp kan worden. Tenslotte spelen* hierna de verliezen de ploegen om den derden en vierden prijs, waarna de eindstrijd tusschen de winnende ploegen resp. om den eersten en tweeden prijs dit tweedaagsche tournooi afsluit. Het programma Het programma voor morgen luidt: 12—1 a. A. P. W. C.—Quick (J W. Repelius). 1.152.15 b. Amer-sf. BoysV.V.A. (A. I-i. Scheerder). 34 Verliezer a—Verliezer b (J. Schellekes). 4.15—5.15 Winnaar a—Winnaar b (Rijk de Vries). Dit programma wordt nog aangevuld met, een wedstrijd tusschen Quick II— .Victoria II (Hilversum). TENN/Ó set. af en toe in moeilijkheden brengen, doch toen was de achterstand te groot en bovendien had Harsten toen nog weinig van zijn vastheid ingeboet. Met den stand 53 verspeelde Kars- sten twee match-points, doch karakte ristiek voor dezen wedstrijd eindigde de partij in een return tegen het net van Leembruggen. In het dames enkelspel had mej. Rol- lin Couquerque weinig moeite met mej. Melohers, die. zij met 61, 61 sloeg. Mej. Terwindt sloeg mej. L. Heyink met 64, 64, terwijl mej. Kcrckhoff mj. Mechel uitschakelde door van haai" met 7—5, 7—5 te winnen. In het gemengd dubbelspel werden alle kwart finales gespeeld. Zooals te ••wachten was plaatsten zich de vol gende dubbels in den halven eindstrijd: Mej. Rollin Couquerque en Harsten, mej. Kcrckhoff en Hugh an, mej. Knot tenbelt en van Swol en mej. Terwindt en Knottenbelt. In het heeren dubbelspel wonnen, eveneens naar verwachting, van Swol en Hughan Aan Kctjen en mr. Brou wers met 6—3. 26, 75, 64. Een spannende en zeer langdurige partij was die van Heynen en van der Graaf legen mr. Sigmond en mr. Ma- rinkel le. Dc laatsten verloren twee sets doch herleefden in de derde, die zij wonnen met 62. In dc vierde set zet ten Heynen en van der Graaf er alles op om hun veroverden voorsprong in een overwinning om te zetten. Niet minder dan drie match-points kregen zij. De derde, een smash, waarmede van der Graaf een fraai einde aan de partij had kunnen maken, werd door dezen speler volkomen gemist. De re actie bleef niet uit, dc set ging voor hen verloren. De vijfde set leverde nog feilen strijd op, doch na den stand 4-4 wonnen Marinkellc en Sigmond de bei de volgende games, en daarmede de match, met de cijfers 79, 6S, 6—2, 75, 64. WIELRENNEN De Utrechtsche speler met Hughan, Karsten en Van Eek in de halve finale Op den vierden dag van de nationa le tenniskampioenschappen op de „Fes- tina"-banen in het Vondelpark te Am sterdam ontbrak het niet aan spannen de partijen. Hetgeen dan ook tot resul taat had, dat een talrijk publiek on danks het. gure najaarsweer tot het ein de der wedstrijden bleef kijken In het heeren-enkelspel won na een uiterst, feilen en wisse 1 valligen strijd de Brauw van Boon. liet was aan het begin van den strijd tusschen deze bei de jonge spelers, die ieder een ge plaatst speler hadden verdrongen, moei lijk te zeggen, wie zich als winnaar zou manifesteeren, vooral toen de Brauw zeer slap begon. Diens forehand was allerminst gevaarlijk voor den goed op dreef zijn-den Boon, die met een zeer ge\arieerd spel met 6—2 de eerste set .won. In de tweede set. had de Brauw zijn vorm te pakken. Zijn forehand schoot telkenmale zeer gevaarlijk uit, terwijl Boon's verdedigingstactiek niet het ge- V/en&chte effect had. i Steeds bleef de Brauw een game voor !n deze set, en dit was Boon noodlot tig toen hij met een 109 achterstand door zeer matig serveeren deze game verloor. ■Boon herstelde zich even in de der de set. kwam met 4—2 voor, dan ech ter vond de Brauw zijn vorm geheel terug en was onweerstaanbaar. Vier games achtereen in snel tempo ge maakt, brachten hem de derde set. Na het rusten had de Brauw weer als ge woonlijk. eenigen tijd noodig om in te spelen. Bij den stand 40 liet hij de eet, tactisch zeer juist, loopen. In de final-set gaf hij dan ook zijn volle kracht vooral toen Boon, die met 10 voorstond, een game door zeer slap spel cadeau gaf. De score werd 51. Even leefde Boon nog op, 53, doch de volgende game was beslissend (63). Hughan won, zooals te verwachten was, met sprekende cijfers van Heynan 61, 63, 64. Theo van Eok, die op het oogenblik wel buitengewoon op dreef is, sloeg mr. Brouwers, die dank zij het uitvallen van Timmer zoover is doorgedrongen, Diet 9—7, 7—o, 6—2. In een. mede tengevolge van dc voch- tige haan. tamelijk traag gespeelde par- tij, sloeg Karsten. die zeer goed op slag was, Leembruggen met 6—0, 6—2, 64. Natuurlijk leidde de spcl-tactiek van v beide tegenstanders niet tot een vlot ten vinnigen strijd. Karsten sno,ed alle ballen met een buitengewone vaardigheid, was zeer vast, nam weinig risico en vormde voor den bedachtzamen Leembruggen een onoplosbaar probleem. De vastheid van Karsten duurde niet. een set, niet twee, doch den goheelen wedstrijd. Wel kon Leembruggen door korte drives naar het middenveld Karsten in de laatste PijnenburgSlaats tweede in den koppelomnium* wedstrijd KEULEN, 4 Sept. Voor 7000 toe schouwers werd gisteravond te Keulen de internationale wielerwedstrijden ver reden. „Poeske" Scherens, do vijfvoudige wereldkampioen der prof-sprinters, won den grooten sprintprijs van Europa dooi den Duitschen kampioen Merl^n& ge decideerd te slaan. S Scherens behaalde 18 pnt., de Diwt- scher 12. Verder kreeg Engel (Duitsch- land) 14 pnt.. Richter (Duitschland) 1^ pnt., Falck Hansen (Denemarken) 13 pnt., Michard (Frankrijk) 7 pnt. De koppelomnium wedstrijd werd ge wonnen door de Duitschcrs Hürtgen en Steffens met 23 pnt., terwijl het Neder- landsche koppel de tweede plaats be zette met 16 pnt. voor de Duitschers Kilian-Vopel met 15 pnt. en Oszmella- Buysse met 14 pnt. Utrecht, dat van oudsher een cen trum van paardenfokkerij en -lief hebberij geweest is, heeft nog altijd op het gebied van veetentoonstellin gen en paarden-eiportfeesten een goeden naam. Daartoe dragen in niet geringe mate do tentoonstellin gen en wedstrijden bij, die jaarlijks in den Septembermaand, vanwege de Vereeniging tot het houden van Nationale Vee- en Paardententoon- stellingen te Utrecht worden ge houden. Dit jaar zullen deze vallen op 9 en 10 September a s. Domineerde vorig jaar het rund, dit keer zal dat het ge val zijn met. het paard, tengevolge van het groote ruiterfeest ter viering van het iÖ-jarig bestaan der Kon. Ned. Fe deratie voor Landelijke Rijvereenigin- gen. Zooals reeds met een enkel woord vermeld is, zal den avond tevoren ecu nationale ruiteravond worden gehou den, die een intiem karakter draagt, terwijl dien dag ook oen hippische ten toonstelling te bezichtigen zal zijn. De kranslegging bij het standbeeld van graaf Jan van Nassau zal 'sWoens- morgens 9 September om 9 uur plaats hebben. Intusschen zijn dan op het Suiker- terrein aan den Leidsohevveg de wed strijden om het kampioenschap van Nederland reeds aangevangen. De rui ters, die daarin uitkomen, zijn uitge zocht bij de provinciale kampioen schappen, die ook tot 't. jubileum-pro gramma behoorden, letterlijk alle goe de krachten der Federatie zullen pre sent zijn. 's Middags om half twee vangt dan het programma van de eigenlijke Ruit- terdag aan en het bijzondere van dat programma is, dat het van het begin tot het einde geschikt is voor... lec- ken. Men behoeft dus te Utrecht om te kunnen genieten geen paardenkenner te zijn. Dit ligt dan ook geheel in de lijn der landelijke ruitersportbeweging, die de paardensport wil populari6eeren. Het Woensdagmiddagprogramima wordt ingezet met een massa-voltige, waar aan een tiental rijvereenigingen deelne men en, die onder leiding staat van den heer de Munnik; voorts heeft, een groote galop-excercitie plaats, die ge leid wordt door den heer Flutsoh en die wordt uitgevoerd door 64 ruiters. Historisch Ruiterspel Groote bekoring zal ook uitgaan van het. historische rijschool nummer. Dc federatie zal de op 4 Maart 1705 op be vel van de heeren Staten van Utrecht gestichte,, „Ridderlijke Rijdacademic" doSn> 'herteven. De bij dc opening der school uitgevoerde „cavalcade of rid derlijke Paarde-praai" zal ook voor het hedendaagsche publiek veel bekoring hebben. De academie had destijds een Europeesohe vermaardheid en er werd aan de school ook les gegeven in dan sen, wis- en aardrijkskunde. De opening zal zoo natuurgetrouw mogelijk wor den weergegeven. Er zal bovendien een quadrille worden gereden door acht van de beste clressuurrijders. Er wordt alleen op werkpaarden gereden. De lei ding berust bij den heer Jansen van Galen. Onderscheiding voor den heer C. C. Callenbach, penning» meester der stichting Nijkerk is in feeststemming. Het weeshuis, een van de oudste instellin gen in den lande, herdacht nl. Donder dag 3 September zijn 300-jarig bestaan. Het college van regenten, dat meen de dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en besloten had om een herdenkingsdag te organiseeren, waarbij alle in Nederland wonende oud- weezen met hun echtgenooten zouden worden uitgenoodigd, heeft door dit besluit de weezen en oud-weezen een dag bezorgd, welke zij nimmer verge ten zullen. Het is voor hen een ware feestdag geworden. Vele ingezetenen hadden als blijk van medeleven de Nederlandsche drio- kleur uitgestoken, uat aan het stadje een feesteïijken aanblik gaf. Des morgens vond in het mooi met groen en bloemen versierde Nutsge- bouw de officioele ontvangst van wee zen en oud-weezen plaats. Ruim hon derd oud-weezen met hun echtgenooten hadden aan de uitnoodiging gevolg ge geven. De voorzitter van het college van ro genten, de heer J. van Elfrinkhof, heet te alle aanwezigen, doch speciaal de oud-weeaen, hartelijk welkom en dank te al diegenen, die in eenigerlei con tact met de instelling stonden voor al les. wat zij in den loop der jaren deden. Speciaal werd dank gebracht aan de weesvader en -moeder, den heer en me vrouw Van Voorthuysen en aan ds Van ïxlelle, thans woonachtig te Utrecht, clie ruim 40 jaren met de gees telijke verzorging van de weeskinderen was belast. Een der andere regenten, dc he' Beernink, vertelde daarna een en an der uit de geschiedenis van. het wees huis. De Woensdagmiddag wordt besloten met een groote jubileumparade der Kon. Federatie, geleid door den secre taris, den heer Slob. Een indrukwekkend schouwspel zal het zijn, 250 ruiters en amazones te gelijk in den ring te zien defileeren. De tentoonstelling De tweede dag, 10 September, de dag van de jaarlijksche nationale vee- en paardententoonstclling, annex een na tionaal concours-hippique, dat als het groote sluitstuk van het paardensport seizoen een groote naam verwierf, zal niet minder belangrijk zijn. Ondanks de concurrentie die de na tionale tentoonstelling van Utrecht dit jaar uit met belangrijke collecties gere gistreerd vee, uit verschillende deelen van 't land, tellende in totaal een 270 deelnemers. Nu de roodbonten ook zijn toegelaten, heeft vooral de IJselstreek de gelegen heid aangepakt en zal o.a. de Kring van Fokvereenigingen voor Deventer en Omstreken brengen eerste klas fok- mdteriaal, o.a. stieren, welke vorig jaar op de groote N.R.S. fokveetentoonstel- ling te Utrecht werden bekroond. Zeer zware gespierdo koeien van buitenge woon type zijn mede onder de inzendin gen begrepen. Dc Vee- en Paardententoonstelling zal aan runderen, paarden, schapen en varkens niet minder dan 1200 dieren bijeenbrengen op de veemarktterreinen En het concours-hippique van den mid dag zal een 130 paarden in den con- coursring doen zien. Een dor groote attractie-nummers is het kampioenschap van de warm bloedhengsten, waarvoor de stad Utrecht een z.g. gouden zweep (ver vaardigd door C. J. Begeer Utrecht) besohikbaar stelde, hiermee een oude traditie van het uitloven van een schoone stadsprijs in het be lang der paardenfokkerij, in eer herstellende. Twaalf der boste hengsten zullen op 9 en 10 Sept. aan vier verricht ingsproe- ven worden onderworpen. Op 9 Sept. zullen ze uitkomen onder bet zadel en voor den boerenwagen en op 10 Sept. aan dc hand en voor de concours-wa gen. De bedoeling is het dier te laten zien in alle diensten, waarvoor het paard gebruikt wordt. Er bestaat voor dit nummer, waarvan de leiding berust bij den Bond van Ned. Warmhloedfokver- eenigingen een groote belangstelling. Verder zal dc fine fleur der concours- paarden zich hier laten bewonderen, met verscheidene nieuwe sterren in de haan. En het nationale springconcours heeft niet. alleen een groote deelname, maar de beste heer- en officierruiters zullen kampen in een wedstrijd met het zwaarste parcours, wat tot heden te Utrecht is gereden. De prijzen De aanleiding tot de stiohting van een weeshuisinstelling was, dat door het heerschen van de pest in 1936 in Nijkerk talrijke kinderen onverzorgd achterbleven. Het echtpaar Wouter van Hennekc- lerSchouten, begaan met de ontzet tende nooden om zich heen, besloot tot een daad over te gaan. Het schonk een som van ƒ4000, welk voorbeeld door anderen gevolgd werd. Aan gezinsver pleging voor de weezen werd 'aanvan kelijk de voorkeur gegeven. In do eer ste helft van de 19de eeuw werd eerst het eigenlijke weeshuis betrokken. Tenslotte herinnerde spr. eraan, dat de oudste in leven zijnde o ltd-weezen den 80-jarigen leeftijd hebben over schreden. Het zijn de 87-jarige Rijkje van de Pol te Amersfoort, de 81-jarige Jacoba Vuurmans te Amsterdam en d3 81-jarige Jannetje Wassink le Utrecht. Zij konden dezen dag echter niet bij wonen. Verschillende sprekers voerden daar- i nog het woord, o.m. een der oud- weezen, de weesvader, de vroegere godsdienstleei'aar, ds. Van Melle uit Utrecht en de loco-burgemeester van Nijkerk, de heer Meiling, op wie 19 aangename taak rustte mede te dee len, dat het H. M. de Koningin behaagd had een der regenten, en wel den vol* ijverigen penningmeester, den heer C. C. Callenbach Sr., die dezen post reeds eenige tientallen van jaren vervulde, le benoemen tot ridder in de 0ranje-Na6- sau orde. Nadat koffie met gebak was gebruikt werd een wandeling naar het weeshuis gemaakt, waar de onthulling plaats vond van een gedenkplaat, aangebo den door de oud-weezen. Van de gelegenheid om de regenten en regentessen te feliciteeren werd een zeer druk gebruik gemaakt, terwijl tal van autoriteiten van hun belangstel ling blijk gaven. Na de koffietafel maakten de wee zen, oud-weezen, regenten en regentes sen éen .autotocht over de Veluwe. Des avonds v.ereenigde men zich aan een gemeenschappelijk diner. Een kin derkoor en enkele muziekcorpsen brachten serenades. Het met groen en bloemen versierde weeshuis, dat in de avonduren met schijnwerpers was ver licht, bood een sprookjesachtigen aan blik, Er zijn niet minder dan 38 eereprij- zeri en 15 zilveren wisselbekers beschik baar gesteld. H.M. de Koningin schonk een medaille voor het groot karn pioen schap (individueel), er is een zilveren medaille van den minister van defen sie, een verguld zilveren van den mi nister van landbouw, een zilveren wis selbeker van de Ned. Krach tvoederfa- briek „De Adelaar" voor de tweede af- deeling van het concours n.l. fokmer- riën type landbouwtuigpaard. Horecaf schonk oen zilveren wisselbeker voor tweespannen landbouwtuigpaarden en het Prov. Bestuur een groote gouden rnedalle voor het kampioenschap beste eigen gefokte melkkoe van Utrechtsch fokker. Vermelden wij tenslotte nog, dat tegen de veehal op over dc luifel heen een torentribune werd gebouwd, die plaats biedt aan 1000 personen, zoodat het aantal zitplaatsen thans pl.m. 3500 be draagt, terwijl er nog 3000 staanplaat sen zijn. Utrecht zal dus wederom eenige da gen staan in het teeken van veeten toonstelling en ruitersport. Moge de wensch van de verccnigin- gen in vervulling gaan, dat heel Utrecht zal weten, dat er ruiters naar de stad gekomen zijn. 237. Nadat ze de bruikbaarste en noodigste dingen in tas- schon gepakt hadden, namen ze elk een pak op hun schouder en begonnen hun tocht naar onbekende oorden. Eerst de be stuurder, toen Piet en de vliegenier als achterhoede. Warm, zei de eerste. Honger, mopperde Piet. Dorst, klaagde nummer drie. De heer N. Hornsveld te Baarn hoopt 18 September de eeuw vol te maken BAARN „De laatste loodjes wegen het zwaarst" zei ons de heer H. Horns veld, do man van de Cactus dahlia, toen wij begin Augustus bij hem op zijn bekende kweekerij „Burbankia" waren; met deze woorden doelende op het feit dat zijn vader, die bij hem in woont, 18 September a.s. de 100 jaar hoopt vol te boeken. Inderdaad leek liet er voor eenige weken geleden op dat de oude heer N. Hornsveld, hoewel niet bedlegerig, zijn lOOsten verjaardag niet meer vieren zou. Maar gelukkig, er is sindsdien weer verbetering ingetreden en keerde VOOR DE KOFFIETAFEL Gemengde sla. Bereiding: Hak wat overgebleven groenten, aardappelen en vleeschres- ten door elkaar, doe er 1 fijn gehakt hardgekookt ei door. verder wat ge snipperde uitjes en augurkjes. Maak het mengsel aan met wat olie, azijn, zout en peper naar smaak. VOOR DE MIDDAGTAFEL Runderlappen. Prinsesseboontjes. Aardappelen. Chocoladepudding met vanillesaus. Bereiding: Breng */t L. melk aan den kook, doe er 4 eetlepels custard, 5 ect- lcpers suiker en 3 eetlepels cacao, met een paar eetlepels melk tot een papje uitgeroerd, bij. en laat de pudding ca, 5 minuten onder flink roeren doorko ken; doe ze in een omgespoelde vorm. Breng A L. melk aan den kook, bind ze met 1 eetlepel custard en 2 eetlepels suiker (aangemengd tot een papje) en pakje vanille-suiker tot een gladde saus; roer er af en toe in onder het afkoelen om vel vorming le voorkomen. LANGESTRAAT 42 TEL. 77 238. Toen liepen ze een hcelen tijd zwijgend verder, daalden in een ravijn af en volgden een smal pad. Opeens, bij een bocht, zagen ze een onverwacht schouwspel. Het dal bleek uit te loopen op een langzaam hellende vlakte, heel in de diepte lag een meer en aan den oever van dat meer zagen ze een uitgebreid tentendorp. De heer Hornsveld, dio te Soest ge boren werd, is eerst op latercn leeftijd naar Baarn gekomen. Eerst is hij een kwart eeuw tuinbaas geweest te Soest op het buiten „Rustoord", later trad hij in gelijke functie in dienst bij wijlen de heer Dr. IC W. v. Gorkom, alhier, waar hij eveneens gedurende 25 jaar heeft mogen arbeiden en van welke familie hij nog altijd pensioen geniet. Sedert dien, thans ook al weer bijna 25 jaar, woont de lieer Hornsveld bij zijn zoon in, evenwel beeft hij in dezen laatsten 25 jaar niet op zijn lauweren gerust maar wist hij ook op „Burban kia" schoffel en hark te hanteeren. Dat de liefde voor zijn vak nog niet is gebluscht bleek wel duidelijk toen hij voor eenige jaren terug nog door kruising een verbeterde spercieboon wist te kweeken. Op zijn ouden dag mag de heer Hornsveld zich nog in een breede fami liekring verheugen; van zijn acht kin deren zijn er nog vijf in leven, waar van zijn zoon Henk, de „Dahlia koning" met zijn 73 jaren, de oudste is. Klein kinderen heeft de 100-jarige er 45 en van de achterkleinkinderen kon hij bij benadering geen getal noemen! Wij verwachten dat 18 September voor de familie I-Iornsveld een drukken dag zal worden. Op gewone verjaar dagen is het in den huize Hornsveld normaal als er een 80 bezoekers komen, hoeveel meer zullen het er dan wel dit maal zijn! De familie zal dan ook maatregelen nemen dat het bezoek in geregelde banen wordt geleid en de oude heer zich niet te veel zal vermoeien. N. Hornsveld de oude vitaliteit weer, zoodat vol hoop de datum van 18 September tegemoet gezi enwordt. Deze verjaardag is voor den oude heer dubbel belangrijk, nu ter gelegenheid van het bereiken van dit eeuwfeest zijn dochter uit de Transvaal, speciaal naar Holland komt om dit feest mede te helpen vieren. BAARN, 4 Sept. Omstreeks zes uur heeft vanavond alhier een ernstige autobotsing plaats gehad op den hoek van den Arasterdamsclien straatweg en de van Heemstralaan. Een auto met vier personen, komende uit de richting Amersfoort en bestuurd door den heer G. G. uit Enschede, verliet plotseling de file van voertuigen, omdat een voor hem rijdende auto remde. Door deze manoeuvre kwam de wagen in botsing met een tegenligger, bestuurd door dr. J. H. E. uit Amsterdam. De botsing kwam zoo hevig aan, dat beide auto's vrijwel geheel in elkaar werden gedrukt. Van de In zittenden uit de Enschedesche auto werd de bestuurder, de heer G. G. ernstig gewond. Hij kreeg een scheur in het achterhoofd en een hersenschudding. Zijn vrouw be kwam minder ernstige verwondin gen. De beide andere personen, de schoonouders van den heer G. G., bekwamen builen en schrammen. Van de Amsterdamsche auto, waarin gezeten waren dr. J. H. E„ mr. A. H. P. en de heer W. V. C. bekwam de heer C. lichte hoofdwonden en wonden aan de knie. Beide andere personen kwa men met den schrik vrij. De heer G. G. en diens vrouw zijn naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. De auto's zijn in beslag genomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 7