De nieuwe Gouverneur-Generaal op reis naar de Oost. T De fourageering der Spaansche troepen ge durende den burgeroorlog vormt een der be langrijkste vraagstukken van de Intendance. Hierboven de uitdeeling der rantsoenen water. In lange rij wachten de soldaten hun beurt af Z. Exc. prof. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van Onderwijs, heeft Vrijdag te Born in tegenwoordigheid van vele autoriteiten de Oranje Nassau-schoJen voor het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart officieel geopend De nieuwe Gouverneur Generaal van Ned Indië, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Sla- chouwer op de commando-brug van de .Johan van Oldenbarnevelt" in gezelschap van kapitein M. F. Morzer Bruyns, tijdens de reis naar de Oost Het zomerseizoen te Scheveningen loopt ten einde. Op de boulevard is er nu weer plaats voor de Scheveningsche visschersvrouwen De gemeente Amsterdam maakt reclame voor de gemeente abonnementen van zes voorstellingen, welke in het komend seizoen in den Stadsschouwburg gegeven zullen worden De reis van Lloyd George naar Duitsch- land. De Engelsche staatsman bij aan komst te München De Poolsche generaal Rydz Smigly woonde Donderdag te Nancy een troepenrevue bij. De hooge gast slaat het voorbijtrekken der Fransche legerafdeelingen gade Een welkome verfrissching. Richman en Merrill, die na hun oceaanvlucht van Ame rika naar Engeland wegens benzinegebrek te Llanga- dock in Wales een nood landing moesten doen, ont vangen bij hun behouden aankomst een verfrisschen- den dronk van gastvrije omwonenden De laatste gevechten voor de inname van Irun door de nationalisten. Spaansche regeeringssoldaien ondernemen een aanval Aan id ..n e Johan van Oldenbarnevelt kort de nieuwe Gouverneur-Generaal van Ned. Indiè ihr mr A W L Tjarda van btaikenöorgh btachouwer, zich tijdens de reis naai de Ow.. ijd met een spelletje dek-tennis met zijn twee dochtertjes

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8