HOCKEY OP ZIJN FRAAIST KARSTEN EN HUGHAN IN DE FINALE W ereldkampioenschappen op den weg Amsvorde oefent COURSES TE DUINDIGT Nederland speelde een verdiénstelijke partij tegen Britsch-Indië Verdedigend spel kan een kans geven DE BESLISSENDE WENDING A. D. A. VESTIGT DRIE NIEUWE RECORDS DAMESRIT VAN DE K.N.M.V. WEDSTRIJDEN OP DE VEKABAAN De schorsing van Jesse Owens DE REGEN ALS SPELBREKER Middelkamp wordt derde VOETBAL UITSLAGEN K.N.V.B. q 5—2 UIT DEN U.P.V.B. 2c BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DE derde landenwedstrijd NederlandBritsch-Indië giste ren te Amsterdam gespeeld, is in een 81 zege der Olympische kampioenen geëindigd, een overwinning, die nog grooter geweest zou zijn, indien keeper de Looper niet op zoo'n prachtige wijze zijn doel verdedigd had. Men weet, Britsch- Indië heeft voor de derde achtereenvolgende maal het Olym pisch kampioenschap behaald, ditmaal met de score 401, cijfers, die voor zich zelf spreken. Daarna zijn de kampioenen op tournee gegaan, in Duitsch- land en de scores werden onmiddellijk lager. Zelfs viel er een gelijk spel te noteeren, maar de Britsch-Indiërs spannen zich nu eenmaal in vriendschappelijke wedstrijden niet zoo bij zonder in, maar in officieele landenwedstrijden staan de zaken anders, dat hebben onze landgenooten gisteren kunnen bemerken. TEGEN een dergelijk positiespel is jeen enkele Europeesche ploeg op gewassen, tegen deze techniek moet men het afleggen en daarbij de- monstreeren deze spelers een snelheid en een soepel beheerschen van het lichaa-m, dde wijzen op hoog opgevoer de athletische getraindheid. De ongeveer 8.000 toeschouwers spaarden hun tevredenheidsbetuigin gen niet voor de vele fraaie momenten .waarvan men in het Stadion heeft kunnen genieten. Eenzaam staan deze epelers op den top van de hockey- kunst tussohen hun peil en dat der bes te Europeesche landen als Engeland, Duitschland en Nederland ligt een ivoorloopig nog niet te overbruggen kloof. Spelers als Dhyan Chand, Roos Singh, Tapsell, zijn phenomenon, de anderen- zijn op zijn minst uitblinkers. Tegen dit spel kan men uitsluitend .verdedigend met kans op een succesje optreden. Dat deden de Oranjehemden aanvan kelijk en zekor niet zonder resultaat. Het Britsch-Indische spel liep Öood op een verdedigingsmuur, de snelheid ging er uit, het samenspel te kort, kans tot schieten, was cr ■weinig. Maar toen men in het Hol- landsche kamp deze tactiek liet varen, nam de strijd dadelijk een beslissende wending. De wedstrijd Na het spelen der volksliederen Irtelden de beide elftallen onder leiding van de heeren A. P. Liscaljet (Neder land) en Gupta (Britsch-Indie) zich als Volgt op: Nederland. J. de Looper. De Waal, Westerkamp. H. de Looper, v. d. Haar, van Lierop. Schnitger, y. d. Berg, de Roos, Gunning. Sparenberg. Fernandes. Shabban Roop Singh, Dhyan Chand, Jafar, Galibardy, Cullen, Nimal. Hussein, Tapsell. Allen. Britsch-Indië. De Britsch-Indiërs waren dadelijk iterk in den aanval, doch het spel werd te kort gehouden om tegen onze ""Verdediging 6ucces te hebben. De Waal en zijn mannen stonden tenslotte niet ■ivoor de eerste maal tegen deze tegen standers in het veld. De eerste Hol landsche aanval kwam eerst na vijf '.'minuten spelen uit een algemeen op- brengen, doch deze bracht van den Berg c.s. geen succes. Aan den ande- H ren kant werden onze verdediging en middenlinie, welke laatste uit den aard der zaak zich meer op haai* ver- 'J, 'dedigende taak had ingesteld, nog ge- Jol iteund door onze binenspelers Schnit- gcr en de Roos. We noteerden in die periode goede schoten van de Britsch Indische buitenspelers Fernandes en Shabban, die rakelings naast vlogen. Na 11 minuten werd de eerste straf- Corner op het. Hollandsche doel geno men, doch door „sticks" ging deze kans voor do gasten teloor. Dc Oranje hemden wisten zich hierna wat van den voortdurenden druk te bevrijden. Onze voorhoede, waarin het binnentrio den toon aangaf en meer gesteund door de middenlinie, dan in de eerste periode, zette enkele zeer snelle aan vallen op. doch in of nabij de slagcir kel bleken de aanvallen te onzuiver in afwerking te zijn om tegen deze tegen standers succes te hebben. De Britsch- Indische keeper kreeg dan ook niets te doen... althans in de eerste helft. Maar het feit, dat onze middenlinie haar verdedigende houding gedeeltelijk liet varen, had tot gevolg, dat de Britsch-Indiërs nu meer vrijheid ver kregen om hun spel te ontwikkelen. Zij vonden nu niet 6teeds een muur van Oranjehemden tegenover zich waar geen doorkomen aan was. Beslist Hadden onze landgenooten beter in hun verdedigingstactiek met pogingen tot het doen van snelle uitvallen kun nen volharden, dan had de score onge twijfeld lager gebleven. De voornaam ste taak van het Nederlandsch elftal ware geweest een zoo eervol mogelijk resultaat te behalen. De strijd zou ze ker eenzijdiger zijn geworden, hetgeen nu en vooral in de tweede helft niet het geval is geweest, maar men dient niet te vergeten, dat het hier een offi- cieelen landemvedstrijd betrof, dat dit resultaat meetelde ook en vooral ten aanzien van onze positie in de Euro peesche hockeywereld. Eerst na 24 minuten kwam het eer ste Britsch-Indische doelpunt van Ja far en tengevolge van de gewijzigd' tactiek der Nederlanders volgden de doelpunten elkaar nu snel op. Dhyan Chand noteerde 20 en nadat keeper de Looper die op een prachtigen wedstrijd kan terugzien verscheide ne schoten uit zijn doel had gehouden, bracht Fernandes den stand op 30 en toen kort na elkaar Roop Singh en Dhyan Chand (van de begin bully af) magnifieke goals hadden geproduceerd kon men gaan rusten met een 5-^0 stand voor Britsch-Indië. Tweede helft In de tweede helft wist de Looper enkele schoten schitterend te ver werken, en toen kwam het tegen- punt, het eerste en eenige der ont moeting, het tweede dat in de wed- strij d enre eks N e derl an dBrits ch- Indië door onze landgenooten ge scoord is. Na een vrijen slag belandde de bal bij van den Berg, die met een goed gericht schot scoorde, 51. Aangemoedigd door dit succesje zet ten de Oranjehemden een aantal aan vallen op en vooral door de enorme geestdrift, waarmede nu gespeeld wordt, was gedurende een kleine pe- iodo van een veldmeerderheid der Britsch-Indiërs niot6 te bespeuren. Toen Tapsell, de rechtsback, op on navolgbare wijze een aanval der onzen onderbroken had, passeerdo hij naar den linksbuiten Fernandes, doze liep in een rush naar het Hollandsche doel, gaf binnen den slagcirkel aan Dhyan Cand over, die met een tikje den bal achter de Looper deponeerde, 6—1. Een phenomenaal staaltje van tech niek en 6nelheid dezer drie spelers, waar geen Hollander aan te pas kwam. In het laatste gedeelte der ontmoeting voegden Shabban en Dhyan Chand nog twee doelpunten aan het totaal toe, waarmede de eindstand dus 81 werd. Nabeschouwing Onze landgenooten hebben zonder uitzondering een verdienstelijke partij tegen deze tegenstanders gespeeld. Ver dediging en middenlinie stonden voor een zeer zware taak, en vrijwel voort durend heeft men zich hiervan op pui ke wijze gekweten. In de voorhoede was het binnentrio het sterkste deel, Gunning kwam er in de tweede helft pas goed in, Spa renberg viel niet op. De Britsch-Indiërs waren stuk voor stuk meesters in het spel, zoowel in technisch als in tactisoh opzicht, en daarbij was hun individueelc snelheid zoo groot, dat we gaarne eens een 100 meter sprint van deze spelers zouden aanschouwen: we zijn benieuwd naar hun tijden. ATHLETIEK Osendarp verbetert Ned. record 300 M. AMSTERDAM, 6 September. Op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam werden lieden tot besluit van het seizoen door het district Noord-Holland van de K. N. A. U. na tionale wedstrijden voor dames en heeren en' juniores georganiseerd, waaraan voor wat de 10 K.M. hard- loopen en snelwandelen betreft, het kampioenschap van Nederland ver bonden was. Voor de A. D. A. is het een bijzon der goede dag geweest want deze kranige damesvereeniging is er in ge slaagd niet minder dan drie nieuwe Nederlandsche estafette-records op haar naam te brengen. Het waren de 10 x 100 meter voor verecnigingsploc- gen en de relay-race die zonder dat. de A. D. A. -dames er hard voor behoef den te strijden op resp. 2 min. 09.7 sec., 50.1 sec. en 56.3 see. gebracht. Bij de heeren was het Tinus Osen darp die een zeer oud record op zijn naam wist te brengen n.l. dat van dc 300 meter, dat sedert 1926 op naam staat van Broos. In een zeer mooie race met Mieghout van A. A. C. bracht Osendarp dit record op zijn naam met een tijd van 33.9 sec. Het oude record bedroeg 35,1 sec. In deze race is we derom bewezen dat Osendarp een su blieme looper is en het was een pracht gezicht toen hij eenmaal los zijnde door de bocht ging en op de laatste honderd meters een pracht spurt in zette. Wat 'de overige nummers betreft hierover kunnen wij kort zijn. VOETBAL Amsvorde speelde in Zeist tegen Z.N. C. een oefenwedstrijd, welke onze stad- genooten met 51 verloren. Met de rust was de stand 31. In de ze periode hield Amsvorde het spel 4e kort, zoodat de verdedigers steeds kon den ingrijpen. Na de rust had Amsvor de een tijdje het beste van het spel, doch tot tastbaar resultaat, kwam het niet. Een vrije schop werd naast ge schoten, terwijl do middenvoor, alleen voor den Z.N.C.-doelman staande, faal de. MOTORSPOR1 Mevrouw LeeuwVan Reenen te Utrecht eerste op Zündapp DEN HAAG, 6 Sept. Heden organiseer de K. N. M. V. voor de vijfde maal een damesrit, waarvoor wederom groote belangstelling bestopd. In totaal startten 25 deelneemsters van Noordwijk aan Zee. De route had een lengte van ruim 100 K.M. De uitslag luidde: 1 Mevr. J. Leeuw—Van Reenen te Utrecht op Zündapp. 2 Mej. N. v. d. Kroon te Amsterdam op Ariel. 3. Mevrouw N. de GraafVan Zan ten te Amsterdam, op Ariel. 4 Mej. Drijver te Rotterdam op D. K. W. WIELRENNEN De koppelwedstrijd over 60 K.M. moest worden afgebroken AMSTERDAM, 6 September. Van middag zijn op de Vekabaan wieier wedstrijden gehouden, die door den regen een ontijdig einde vonden, zoo dat de koppehvedstrijd voor ama teurs over 60 K.M. moest worden afge broken na 31 ronden. Deze wedstrijd zal bij gunstig weer Maandagavond worden overgereden Het resultaat van de race over -40 K.M. voor nieuwelingen was: 1 Cornwal. 2 Wenting. 3 Van Iepe ren. Op 1 ronde 1 Loskamp. 5 De Blauw. De tijd van den winnaar was 57 min. 35.2 sec. De recordpoging over 5 K.M. van Bosland is niet doorgegaan, omdat er teveel wind stond. ATHLETIEK WIELRENNEN De A. A. U. heeft clen athleet voor één jaar geschorst NEW YORK, 7 Sept. 24 uur na den terugkeer van de Amcrikaansche olym pische ploeg heeft de Amateur Athletic Union Aan de Vereenigde Staten zich reeds op een bijeenkomst bezig gehou den met de kwestie Owens. Naar be kend werd Owens geschors-t, omdat hij weigerde met de Amerikaansche ploeg mee naar Stockholm te gaan. Avery Brundage, die in verband inet d'e schorsing van Eleanor Holrn-jarrett van verscheidene kanten aangevallen is, m die ook verantwoordelijk mag worden genoemd1 voor de schorsing van Owens, hield in voormelde bijeenkomst een rede, waarin hij zijn genomen maat regelen verdedigde. De A.A.U. heeft daarop Jesse Owens voor een jaar ge schorst met de uitdrukkelijke bepaling, dat Owens ook dan geschorst blijft, in dien hij zijn plannen om beroepsartist te worden, eventueel nog opgeeft. Bij de nationale tenniskam* pioenschappen te Amsters dam winnen mej. Rok lin Couquerque en mej. Terwindt AMSTERDAM, 7 September. Ondanks eenige fiksche regenbuien tengevolge waarvan het spel enke le malen onderbroken moest wor den, hadden de partijen Zaterdag middag een vlot verloop, mede dank zij de uitstekende wedstrijdleiding, die ervoor gezorgd had, dat het programma op de laatste dagen van de nationale tenniskampioen schappen op „Festina" niet over laden was. Het eerst werden de enkelspelen Hughan—de Brauw en Karstenvan Eek gespeeld. Jhr. R. de Brauw gaf den D.D.V.-er buitengewoon goed partij, al verkeerde diens overwinning geen oogenblik in gevaar. De eerste set won Hughan overtui gend. Als gewoonlijk had de Brauw weer eenigen tiid noodig om in te spe len, hetgeen hem de eerste set kostte, In de tweede set was hij beter op dreef, zijn fore hand scheerde buiten gewoon gevaarlijk in de hoeken en vele malen moest Ilughan toegeven den bal niet meer te kunnen halen. Dezn brillante momenten werden echter af gewisseld door oogcnblikken van vol komen falen, hetgeen in een partij te gen Hughan natuurlijk fataal werd. Wanneer de Brauw wat vaster geweest was, wanneer hij zijn sla gen meer onder controle hail ge had, dan was wellicht de overwin ning van Hughan dubieuser ge weest. Nu won steeds de veel vas tere en veel meer geroutineerde Hughan, die wel een enkele maal werd gepasseerd, doch ook zijn kansen beter wist te benutten. Toch leek het er even op of de Brauw de tweede set zou gaan winnen. Hij stond met 54 voor, toen won Hughan echter zijn service-game evenals de beide volgende. In de derde set liep de score snel op tot 50 voor Hughan, toen dc Brauw weer eenige zeer goede momenten kreeg. Game voor game won hij, doch toen het 54 was geworden, begreep Ilughan het gevaar, spande zich nog iets meer in en won zijn service-game op love. Van Eek tegen Karsten gaf meer strijd te zien, al was de partij minder aantrekkelijk voor de toeschouwers. Karsten speelde vanmiddag wel iets minder voorzichtig en overwogen dan gisteren, maar felle aanvallen kunnen we nu eenmaal niet van hem verwach ten. Van Eek leek er iets uit te zijn, vaak gingen zijn ballen iets te ver of te veel op zij, hetgeen hem punt op punt kostte. Ook vond hij niet altijd de juiste touch. Toen hij dan ook dc eerste sets met 64, 61 verloren had, meenden wij dat het met drie sets wel afgeloopen zou zijn. Maar toen kreeg Karsten een van zijn bekende inzinkingen. Zijn drop-shots faalden en zijn spel begon vrij onzuiver te worden. Van Eek zag hier zijn kans en won'de derde set met 62. Het was in de vierde set nog lan geri tijd dubieus of Karsten's inzinking zoo lang zou duren, dat zijn voorsprong te niet gedaan zou worden. Het werd ■14, doch toen werd Karsten allengs heter, terwijl juist nu van Eek vast beid begon te missen. Dit. gaf den door slag, met 75 won Karsten de vierde set en daarmede de partij. Buchwalder en Magne wereld* kampioen bij de amateurs en professionals BERN, 6 September. De twee groote wegwedstrijden om de we reldkampioenschappen zijn ten ein de. De kamp tusschen amateurs was bij lange na niet zoo interessant als die tusschen de beroepsmenschen. Bij de amateurs heeft Gommans na bandendefect moeten opgeven en Schulte was uitgeput twee ronden voor het einde. De strijd hij de ama teurs over 20 ronden, of 145 K.M. werd een dubbele Zwitsersche zege, daar Buchwalder won en Weber als tweede eindigde. Bij de professionals won Antonin Magne, twee keeren winnaar van de Tour de France. Deze Franschman was in grooten vorm en heeft zijn tegenstan ders, die in de sprint de andere plaatsen bevochten wel zes minuten achter zich gelaten. Pellenaars heeft op de helft van den wedstrijd opgegeven, na banden- pech. En van der Ruit had het onge luk, dat Grundahl bij het voedsel ne men in de achttiende ronde zijn fiets onklaar maakte. Middelkamp en Albert van Schendel reden schitterend, doch konden op het einde Magne niet bena deren. Van de 53 ingeschreven professionals kwamen er 39 aan den start. Er werd een half uur te laat vertrokken, omdat het huldigen van Buchwalder door de Zwitsers tot deze vertraging aanleiding geeft. Tal van malen moeten de profes sionals naar den start worden gecom mandeerd. Het begin van den strijd is niet zeer fortuinlijk voor Mersch, die kort na den aanvang reeds een ongelukkigen val doet, waarbij hij dergelijke verwondin gen bekomt, dat hij moet opgeven. Na drie ronden vormt zich een kleine kop groep, doch deze kan zich niet handha ven. Aanvankelijk blijven alle Hollanders in het groote peleton zitten, maar na vijf ronden vormt zich een kopgroep van zes renners, waarin Albert van Schendel zit, Umbenhauer, Grundahl, Magne, Olmo en Amberg. Die groep neemt een voorsprong van 1% minuut op een tweede groep van vijf renners, waarin na veel moeite zijn gekomen van der Ruit en Middelkamp. Korten tijd rijdt Pellenaars alleen, doch hij slaagt er niet in de tweede groep te be reiken. De strijd tusschen de eerste en tweede groep is zeer groot. Na negen ronden blijkt Olmo uit de eerst© groep te zijn weggevallen. Hij heeft bandenpech ge kregen. De dubbelspelen Op het middenveld kon men later van twee prachtige, uiterst sneï ge speelde heeren dubbelspelen genieten* De Brauw en Boon streden tegen Tim mer en Teschmacher, Mr. Sigmond en Mr. Marinkelle tegen Hughan en van Swol. Dc Brauw en Boon, die elkaar in het enkelspel zoo fel bestreden hadden, vormden in het dubbelspel een prach tige, snelle combinatie die weliswaar gedoemd was tegen Timmer-Tesch- macher te verliezen, doch tijdens het spel geenszins blijk gaf de zwakkere te zijn. Zooals de Brauw tegen Hughan met zijn snelle fore-hand succes had, zoo werd nu ook de combinatie Tim mer en Teschmacher dikwijls door dien vegenden slag doorbroken. Maar thans ontbrak ook hier de noodige vastheid en routine, wat durf en goede kijk niet konden vervangen. Zoo ver loren de twee B.'s van de twee T's in een wedstrijd van drie sets 62, 63, -4. Ook Mr. Sigmoud en Mr. Marinkelle wisten vooruit wat hen te wachten stond tegen van Swol en Hughan. Van Swol, die een ietsj'e onvast was, die te vaak een double-fault sloeg, doch die ook wel onhoudbaar kon serveeren, of een smash geven, welke een gat in de baan dreigde te maken. En Hughan was de dubbelspeler als altijd. Be weeglijk, snel, steeds op zijn plaats, steeds reddend optredend, Marinkelle en Sigmond maakten het hun niet ge makkelijk. Zooals zij gisteren tegen Hevnen en van der Graaf gewonnen hadden, zoo verdedigden zij zich thans tot- het uiterste. Zondagmiddag werden de wedstrij den voortgezet. De uitslagen luidden: Dames-enkelspel: Mej. G. Terwindt slaat mej. M. Rol- lin Couquerque 3—6, 75, 75. Heeren-enkelspel. Hughan slaat Karsten 63, 64, 9—7. Heeren dubbelspel: Timmer en Teschmacher slaan Hughan cn van Swol 61 06, 6—2. 11—9. Gemengd dubbelspel: Mej. Terwindt en Knottenbelt slaan mej. Rollin Couquerque en Karsten 6—3, 64. Op de tweede groep, waarin nog steeds van der Ruit en Middelkamp zit ten, volgt het peleton op IK minuut en daarin zit'achterin Pellenaars, die af stapt en bandenpech blijkt te hebben. De kopgroep bestaat nu uit negen ren ners, waarvan drie Hollanders, t.w. Al- bert van Schendel, van der Ruit cn Middelkamp. Met Pellenaars, op wie men zoo zeer gehoopt had, gaat het niet zoo host. IIij heeft eenige ronden lang gewerkt om naar voren to komen, doch de kopgroep is te snel en hij zoowel als Jean Aerts komen er niet meer aan te pas. Behalve de drie Nederlanders zitten nog in de kopgroep Umbenhauer, Dan- neels, Grundahl, Deloor, Magno en Am* berg. Op de helft van den wedstrijd besluit Pellenaars af tc stappen, zoo is de eer ste professional van Nederland uit den strijd. Als er vier uur zijn afgelegd heeft van der Ruit den strijd gestaakt. Met nog vijf ronden tc rijden acht van Schendel het noodzakelijk, het pe loton los te laten cn hij begint een ach tervolging van Grundahl en Magne. Het tempo daalt dan iets. In de 25ste rende wordt slechts een gemiddelde gemaakt van ruim 34 K.M. Maar van Schendel is in de volgende ronde reeds afgezakt en Bartali achter volgt Magne en Grundahl dan allecn- IIij slaagt er evenwel niet in beiden t© benaderen. Dan komt de verrassing met nog slechts twee ronden te rijden. Mag ne raakt los van Grundahl en nog geen minuut later krijgt Grundahl een in zinking en dc Franschman gaat dan al leen aan den kop. Ilij krijgt een voor sprong van drie minuten op hot peleton en in de laatste ronden verhoogt hij zijn voorsprong nog aanzienlijk. Magne was niet meer te bereiken cn won in den tijd van 5 uur 53 min. 32 sec., d.w.z* met een gemiddelde uursnelhcid van 37.065 K.M. In de achtervolgende groep werd de beslissing om de plaatsen beslist in da sprint, waarbij Middelkamp derde werd en van Schendel achtste. De resultaten der wereldkampioen schappen op den weg waren; Amateurs 145 K M.: 1. Bifthwaldcr (Zwitserland)' tifd S uur 58 min. 1 sec., gem. uursnelhela 36,7 K.M. 2. Weber (Zwitserland) 3 uur 58 min» 12 sec. op 80 meter. 3. Favali (Italië) 3 uur 58 min. 48 sec. op 150 meter. Gestart 42 renners, 26 van hen aan de finish. Opgegeven o.a. de Nederlan ders Schulte en Gommans. Professionals 220 K.M.: 1. Magne (Frankrijk) tijd 5 uur 55 min. 32 sec., gein. uursnelheid 37,06 KAL 2. Bini (Italië) 6 uur 2 min. 53 sec. 3. Middelkamp (Nederland) zelf den tijd. 8. Albert van SohendeL Van der Ruit en Pellenaars Hebhett opgegeven. Van de 39 renners, die vertrokken zijn slechts 10 gearriveerd. PAARDENSPORT 5/ictoria, eigenaar H. van der Pol, wint het kampioen* schap Gladiatoren 's-GRAYENHAGE, 6 Sept. De uitsla gen van do heden op Duinzicht ge houden luiden: Vijfde aanmoedigingsprijs: 1 „Zeeroover", eig. J. H. v. d. Pol (2500 M.) 1 min. 37% sec. 2 „Xsia", eig. Th. L. v. d. Sande (2540) M.), 1 min. 35,7 sec. Kohinorprijs: 1 „Elsa", eig. The Balfour Farm, 1 min. 54% sec. met drie lengten. 2 Vin Pur, eig. Marseille. Negende heerrijdersprijs: 1 „Weidlooper", eig. J. de Vlieger (2560) M.) 1 min. 32% sec. 2 „Dreamer's Star", eig. G. J. v. d. Elshout. (2600 M.) 1.33% sec. Lucetteprijs: 1 „Aura V", eig. J. de Vlieger (2020 M.) 1 min. 33% sec. 2 „Silver Queen", eig. P. y. d. Goot (2040 M.) 1 min. 32% sec.) Kolomeaprijs: 1 „Franc Luron", eig. Luit. M. P van Son, 2 min. 17 secr. met 1% lengte 2 „Galahardia", eig. W. Jochems. Lotusprijs: 1 „Xantippe", eig. J. Spaans (2020 M.), 1.32,7 sec. 2 „Voici", eig. J. L. v. d. Knoop (2040 M.), 1 min. 31,8 sec. Kampioenschap der gladiatoren: 1 „Victoria", eig. H. v. d. Pol, (3300 M.), 1 min. 30,1 sec.). 2 „Fanfare", eig. Ph. Knijnenburg (3340 M.), 1 min. 29,2 sec.). 3 „Ulpia H." eig. M. France (3300 M 4 Determination", eig. J. de Vlie ger (3349 M. Voetbal HET ZILVEREN BAL-TOURNOOI De resultaten van het Zilveren Bal- lournooi te Rotterdam zijn: Be QuickA.D.O. 02 D.F.C.—V.O.C. 5—2 Willem IILonga 11' Spara—Heracles 3—1 D.F.C.—A.D.O. 0—1 SpartaWillem II 30 Willem II wint na strafschoppen. HET A.R.O.L.-TOURNOOI De uitslagen van het A.R.O.L.-tour- nooi zijn: BI a uw-WifeA.F.C. 4—0 Z.A.C.—Zeeburgia 0—0 (Z.A.C. wint met strafschoppen). Blauw-WitZ.A.C. 4—0 BlauwAVit winnaar van het fournooi. AFDEELING III Tweede klasse B Zutphania—A.Z.C. M Derde klasse A GalfoNij verdal Derde klasse B W.S.V.Apeldoorn Vriendschappelijk P. E.C.V eendanri DoetinchemRigter&bleek S-HÖ G.V.A.V.Enschedesche Boys Vierde klasse E Koningin Wiljielmina— Eibergsohe Boys i-* De U.P.V.B. competitie is gisteren aangevangen, de jaarlijksohe strijd om de punten is dus weer begonnen. Voet bal neemt dus voor eenige maanden weer de belangrijkste plaats in. Gisteren draaide alleen de eerste klasse, de indeeling van do overige klassen is zelfs nu nog niet bekend. Er is onder uitstekende weersomstandig heden gevoetbald al deden de gladde velden wel wat afbreuk aan het spel. De verrassing van den dag mag wel worden genoemd de 32 overwinning welke J.S.V. te Jutphaas op het bezoe kende Soesterberg heeft weten te beha len. Dat is een prachtprestatie van J.S.V., doch voor de Soesterbergers, die vorig seizoen, toch even sterk als Vce- nendaal en Stichtsche Boys waren, een tegenvaller, twee kostbare punten zijn verloren. Volharding bracht het op eigen veld legen Driebergen niet tot eenig succes, een 03 overwinning voor de gasten was het resultaat van dezen te for- schen wedstrijd. De Raven hebben aan onze verwachtingen voldaan door Sper wer met een 32 nederlaag naar Vree land terug te zenden. De overwinning heeft wel aan 'n zijden draad gehangen pas in de laatste minuten kwam de winnende goal voor de gast heeren. Esvac te Soest en D.W.S.V. de nieu we Utrechtsche eerste klasser speelden een aardig partijtje dat in een 2—2 ge lijk spel eindigde. Aan spanning heeft het in Soest niet ontbroken. De nieuwe spelregel, als het nemen van den doelschop en aanvallen doel- verdediger gaf hier en daar aanleiding tot een misverstand, de spelers waren niet met de juist© toepassing bekend. De volledige uitslagen zijn: Esvac—D.W.S.V. V.V.O.G.—St. Boys De RavenSperwer JSV.S oe st er berg .Volharding—Driebergen 2-2 uttg. 3—2 3-2 0—3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 7