Engeische manoeuvres afgelast. De burgeroorlog in Spanje. De Inname van Irun. Bij hun terugtocht uit Irun, vluchtend voor de nationalisten, hebben de Spaansche regeerlngstroepen 4e stalen brug nabij de stad opgeblazen, teneinde den opmarsch der opstandelingen te vertragen Wat er van Irun Is overgebleven. De door de nationalisten op de Spaansche egeenngstroepen veroverde stad, onmiddelijk na de inname. Van de meeste gebouwen is niet meer dan een puinhoop over Het echtpaar J. van Nimwegen en H. van Velzen, wonende te Soest herdacht Zaterdag onder groote belangstelling den dag, waarop het vóór 50 jaren in het huwelijk trad De Engelsche militaire manoeuvres in Sussex werden afgebroken in verband met den toestand in Palestina. Te Aldershot wordt alles gereed gemaakt voor een eventueele reis naar Palestina Halfweg den Afsluitdijk is de oude zandplaat, de zgn. .Oude Zeug" een groote op slagplaats gebouwd voor het hooi en stroo, dat uit de Wieringermeer wordt aange voerd. Deze overdekte opslag plaats, die 113 M. lang en 26 M. breed is, is een der grootsten op dit gebied in ons land .e t» aditioneele najaars-paardenmarkt te Eist in de Betuwe is Maandag gehouden - Een overzicht van de aangevoerde exemplaren De inname van Irun door de Spaansche nationalistische troepen. - De nationalistische vlag wordt door de soldaten in de veroverde stad geheschen .Onder moeders paraplu Een snapshot van de traditioneele najaars* paardenmarkt, welke Maandag te Eist in de Betuwe gehouden werd Rlchman en Merrill, de twee Ameri- kaansche oceaanvliegers, bij hun aan komst op Le Bourget, van welk vlieg veld zij zullen starten voor hun retour vlucht Tengevolge van den storm werd Maandag het water in het Bui ten IJ buiten desluizen gestuwd, waardoor booten en vischfuiken grootendeels droog kwamen te liggen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8