MASSA 1929 per flesch f 1.35, per anker f53.- Filmrel in Driebergen JOH. BOTTINGA ORANJE BITTER JA. SCH ORANJE BOOTZ St. EMILION GEVESTIGD 1878 „Zomerzotheid" f 3.- per liter ƒ4.25 per flesch SLIJTERIJ HAVIK 41 TEL. 292 SPRINGCONCOURS TE UTRECHT Ca V R/fïï Tf\ UT WIJNHANDEL A.A.V. ONBETWIST DE STERKSTE FEUILLETON HAAGSE SLAGERIJ 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 Het hoofdkwartier thans verplaatst naar Zeist HET is den laatsten tijd wel ecnigszins gedaan niet de rust in liet dorp Driebergen—Rijscnburg. De „film" is er het onderwerp der gesprekken, melkboeren en bakkers knechten verspreiden de laatste nieuwtjes over de „Zomerzotheid". Auto's van eigenaardige afmetingen en vormen rijden langs de straten en vervoeren de medespelenden, die met hun bruin-geschminkte fel be schilderde gezichten reeds den bij naam Abessyniërs hebben gekre gen. De vrachtauto's met camera's en geluidsapparaten denderen af en De dorpsjeugd heeft zich niet onbe tuigd gelaten cn verzamelde zich iede- ren dag in dichte drommen voor het productiehuisje aan den Arnhemschen bovenweg. De vreemdsoortige auto's werden dan aan alle kanten belegerd en de claxons geprobeerd. Tenslotte werd de aandrang te groot en bestond er gevaar, dat het materiaal beschadigd zou worden. Vriendelijke vermaningen en vaderlijke grapjes hadden geen suc ces, zoodat het op een gegeven oogen- blik noodig werd om een van de knaapjes met zachten aandrang van een auto af te trekken. De vader van den kleinen vandaal was het niet ge heel eens met de wijze waarop dit ge schiedde en trachtte liet meeningsver- schil met vuistslagen uit te leggen. On middellijk stoven van alle kanten de toeschouwers aan, belust op een „rel". De politie, die inmiddels ter plaatse was verschenen, loste de moeilijkheden waardig en kalm op. Maar de jeugd zon op wraak, de naam „kindermoordenaars" gaf uiting aan dc verbitterde gevoelens. De avond brak aan, dat het huisje ge heel verlaten was, uit het duister doem den sluipende gestalten op. Vreemd soortige projectielen werden door de openstaande ramen naar binnen ge gooid. Vegetarische producten in min of meerderen staat van ontbinding ver spreidden zich in het gezelschap van levende kikvorschen en verschillende specimina straatvuil over dc vloeren. Tevreden trok de jeugd zich terug, de „kindermoordenaars" zouden de gevol gen van hun wandaden ondervinden. Hot resultaat van dit bombardement was, dat de productieleider Jhr. Berg het kamp verplaatste naar het meer ge civiliseerde Groot Hotel Figi te Zeist. Eén van dc foyers werd hier ingericht als „cantine" voor het gezelschap. Pia no, gramophoon en verschillende gezel schapsspelen zorgen voor dc afleiding op regenachtige dagen. Het is een vroolijk stelletje menschen, het „tableau de la troupe" van deze film. Geen spoor van nerveuze span ning of het zenuwsloopende leven ach ter de schermen. In alle vriendschap en vreugde verkeeren spelers en opname staf met elkaar. Hoe juist is het gezien van den re gisseur Han van Meerten, om op deze wijze den grondslag te leggen voor een ongekunstelde vertolking van de di verse rollen Wars van alle theatrale effecten en bestudeerde gebaren gaat hij dan ook bij de opnamen volgens zijn eigen methoden te werk en weet zoo doende de eenvoudige natuurlijke sfeer tc treffen, die één van do voornaamste eigenschappen uitmaakt van het boek van Cissy van Marxveldt. De lotgevallen van den „jonkheer" met zijn vrienden van „Zonnewende" en de charmante bewoonsters van een na burige villa spelen zich voornamelijk af in het uitgestrekte natuurpark van het landgoed „Bornia" van Jhr. Mr. Dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel te Drieber genRijsenburg. De bloeiende golvende heidevelden vormen het prachtige natuurlijke décor van de dwaasheden, die de onbezorgde jeugd uithaalt in zomerschen over moed. Het draaiboek voert verder naar vele plekjes in den omtrek van Zeist, het landelijke dorpje Austerlitz met do typische boerenbevolking, dc Loos- drechtscho plassen met hun romantisch watersport leven, de ruime terrassen van het buiten „Heidestein", zoodat de film indirect ook propaganda maakt voor het natuurschoon van de Sticht- sche lustwarande. Het wachten is nu op het mooie weer, want anders zou, volgens het zeggen van regisseur van Meerten, deze „Zo merzotheid" wel eens kunnen ontaarden in een „Winterwaanzin". H. WETHOUDERSBENOEMING TE UTRECHT In de gistermiddag gehouden ge meenteraadsvergadering van Utrecht is als wethouder ter voorziening in dc vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. J. Reijnders, gekozen de heer II. Ploeg (S.-D.). „Pit" ontvangt rijles van den „jonker»chauffeur", Leo den Hartog De elastische zeer lichte Supinatorsteun ln uw schoenen. Voetonderzoek op het May-voetspiegelapparaat ar at ls LANGESTRAAT 28 TEL. 59 Te Utrecht werd gisteren een spring concours gehouden, dat uitgeschreven was door de Vereeniging tot het hon den van Nat. Vee- en Paardentcntoon- stellingen. Er waren 11 hindernissen te nemen. De grootste hoogte was 1.40 M. Voor den besten ruiter was een zilveren me daille uitgeloofd, die beschikbaar ge steld was door jhr. mr. dr. L. H. W. Bosch Ridder van Rosenthal, Commis saris der Koningin van de provincie Utrecht. In 1934 was de heer J. v. d. Eijnde uit Arnhem winnaar van den beker, terwijl mej. Emmetz uit Den Haag in 1935 beslag legde op den beker. Precies 30 paarden waren ingeschre ven. D. H. Pasman was met 6 paarden vertegenwoordigd. Luit. Groter, die zulke fraaie succes sen te Berlijn en Aken wist to behalen, alsmede luitenant Tonnet starten even eens. Luit. Greter, die als eerste het par cours aflegde met 0 fouten, in den tijd van 1 min. 5 sec., werd een lierinne ringsmedaille uitgereikt. Luitenant Tonnet boekte ook met Ankas een groot succes, hij maakte 0 fouten, doch zijn tijd was 3 seconden langer. Luit. Ruys de Perez op Kestrello evenaarde luit. Greter, door het par cours in 1 min. 5 sec. en met 0 fouten af te leggen. Nadat luit. Buys de Perez zoo'n gun stig resultaat had behaald en do heer K. Hensen op Picolo Amore eveneens 0 fouten had en een tijd van 1 min. 6 sec., nam de spanning belangrijk toe. Alhoewel er door een tweetal ruiters, n.l. de heeren Rosne en K. Hensen op O. K. II geen fouten werden gemaakt, waren de tijden minder gunstig, zoodat na een 15-tal ruiters luit. Greter en Ruys de Percz nog dc leiding hadden. Daar mej. van Stockum op Maritza bij één der hindernissen kwam te val len, werd haar foutentotaal met 10 ver hoogd, hetgeen een betreurenswaardige tegenvaller was; haar tijd was evenwel bizonder snel. Na een schitterend parcours wist de heer D. H. Pasman met Formi dable zonder fouten en met den prachtigen tijd van 1 min. 1 sec. te eindigen. Hierdoor plaatste hij zich eerste voor luit Ruijs de Perez en Greter. De eindresultaten van het springcon cours luidden: 1. en winnaar van den zilveren wis selbeker D. H. Pasman met Formidable 0 fouten en 1 min. 1 sec. 2. en 3. Luitenant Ruijs dc Perez met Utrechtschestr. 17, Tel. 145 Kcstrille 0 fouten en 1 min. 5 sec. en luit. Greter met Karina 0 fouten 1 min. 5 sec. 4. K. Hensen met Picolo Amore, 0 fou ten 1 min. 6 sec. 5. N. Uijtendaal met His Majesty, 0 fouten 1 min. 8 sec. 6. Luitenant V. A. Ie Fèvre de Mon- tigny met Fürstenruf o fouten 1 min. 9 sec. 7. K. Hensen mot OD. K. II, 0 fouten 1 min. 11 sec.; Het eerste, derde en tweede team behalen resp. den eersten, tweeden en derden prijs Het tempo opgevoerd HET groote succes, dat de A.B. v. L.O. het vorige jaar boekte met de Plantsoenestafette, is zeer zeker één der drijfkrachten geweest om dezen loop, welke door onze prach tige plantsoenen ging, nogmaals te herhalen. Zonder twijfel zal deze es tafette 1000, 800, 400, 300, 200, en 100 Meter wol een vaste plaats in de reeks van sportgebeurtenissen in onze stad blijven behouden. Immers ook de tweede loop is weer een groote succes geworden. In de eerste plaats wel door het feit, dat het aantal deelnemende vereenigingen in verhouding met de eerste maal zich in opwaartschc lijn bewoog, maar mede ook, door dat de publieke belangstelling grooter was dan het vorige jaar. Van zelfsprekend concentreerde zich de meeste belangstelling bij de start en finish. De politie onder leiding van den inspecteur A. C. van Gorkum had voor een doelmatige afzetting op het Autopark zorg gedragen zoodat de loo- pers bij de start geen overlast hadden van de vele^kijklustigen. Het eerst ver trokken de *1000 Meter loopers. Slechts één deelnemende vereeniging, A.M.H. C., kwam niet op, zoodat 11 loopers van verschil lende vereenigingen, hetzij athletick- of voetbalvereenigingen, op gesteld stonden om op het startschot, dat Luitenant van do Bosch zou lossen, weg te stuiven en het grootste stuk van de 2800 Meter lange koers af te „knabbelen". De laatste commando's van den starter klinken en dan snel den „de mannen van den langen adem" weg. Direct schoot de 1000 Meter looper van den N.A.S.B. naar voren, behield even de leiding, doch moest deze spoe dig afstaan aan den A.A.V.-er van Ascli, die tevens Welie meetrok van de derde ploeg van A.A.V. De overige loo pei's bleven vrijwel bij elkaar, doch ge noemd tweetal maakte den afstand steeds grooter, terwijl van Asch, naar mate het wisselpunt meer in zicht kwam, enkele metei's op Welie in liep om als eerste het estafette stokje aan zijn clubgenoot over te reiken. Welie wisselde daarna, waarna kort daarop de overige loopers hun taak aan de 800 loopers overdroegen. De roode lan taarn droeg ditmaal St. Hubcrtus Bührmann, "die de 800 Meter voor zijn rekening nam vergrootte de voorsprong van A.A.V. I nog meer, zoodat, wan neer incidenten achterwege bleven, de A.A.V. ploeg als eerste zou eindigen, temeer daar de afstanden van 300, 200 en 100 Meter geloopen werden door uit stekende loopers. Inderdaad gelukte het A.A.V. haar genomen voorsprong te behouden. Met een fraaio eindspurt werkte W. Kortland zich door de finish. Voor een verrassing zorgde de derde ploeg van A.A.V. door voor d® tweede ploeg, de tweede plaats te bezet ten. Toch had zij nog een achterstand van plm. 15 seconden op de eerste ploeg, welke in den fraaicn tijd van 7 min. 14 sec. het parcours liep. Dit is 26 6ec. sneller dan het vorige jaar! Trouwens alle ploegen boekten ccn be teren tijd. Zelfs C.J.V.V., dat nu als vijfde eindigde, bleef beneden haar tijd van 1935. Onze conclusie is dus, dat het tempo heel wat sneller was dan dc eerste maal. Het derde team van A.A.V. zorg de er voor, dat het een éclatante over winning werd, want zij bezette de der de plaats. Voorwaar een mooi svicces! Het was na de 1000 Meter te zien, dat Excelsior geen groote rol zou 6pelen. Toch bood de ploeg van Reinders hard- nckkigen tegenstand, zoodat zij uitein delijk nog de vierde plaats innam. Na afloop reikte de heer P. Kort land. voorzitter van de regelingscom- missic van den A. B. v. L. O., de prij zen aan do captains der ploegen uit. Hij bracht in de eerste plaats dank aan loopers cn vereenigingen. Uit het groote aantal deelnemende vereenigingen blijkt, dat de plantsoen-estafette inge burgerd is. Er is evenwel bij het eerste wisselpunt een groote fout gemaakt. Zeven ploegen hebben te vroeg gewis seld, zoodat deze vereenigingen niet aan de geldende bepalingen hebben vol daan. Dc straf, welke hierop staat, is diskvvalificeeren. Wij hebben, aldus den heer Kortland, dit niet gedaan, om dat deze estafette nog te jong is en de deelnemers zich door dezen maatregel zullen laten afschrikken. Het volgend jaar zal onherroepelijk diskwalificatie volgen. De uitslag luidt: 1 A. A. V. I, 7 min. 14 sec., met de loopers J. v. Asch, W. Bührmann, J Tigeclaven, G. Nieuborg, H. Driessen en W. Kortland. 2 A.A.V. III 7 min. 29% sec. 3 A.A.V. II 7 min. 32% sec. 4 Excelsior I 7 min. 36% sec. 5 C. J. V. V. 7 min. 42 sec. 6 R. H. B. S. 7 Quick. 8 A. A. V. IV. 9 N. A. S. B. 10. Excelsior II. 11 St. Hubertus, KINDEREN DOOR ONDERWIJZER BESMET KAMPEN, 10 Sept. Bij de te Zwolle plaats hebbende keuring van onderwij zend personeel, ingevolge de verleden jaar aangenomen wet, welke het keu ren van onderwijzend personeel op be smettelijke ziekten voorschrijft, bleek een der onderwijzers van een bijzonder school Ie Kampen lijdend te zijn aan open tuberculose aan de ademhalings organen. Zulks was voor de medici aan leiding om ook de kinderen uit de klas sen van den betrokken onderwijzer aan een onderzoek te onderwerpen. 18 van de 32 kinderen reageerden positief op de hun gegeven injectie, zoodat een Röntgenologisch onderzoek noodig werd geacht. Dit laatste onderzoek heeft uit gewezen, dat geen der kinderen van de besmetting nadeelige gevolgen heeft on dervonden. Den onderwijzer is een jaar ziekteverlof verleend. DRAISltlA-vAN-VALKENBURQ'S-: C A A LEVERT Grand Théêtre. Vanaf Vrijdag 11 Sept. vertooning van de film „De kleinste rebel". Voorstellingen: Zondag vanaf 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. Andere avon den vanaf 8.15 uur één voorstelling. Iedere middag matinée vanaf 2.30 uur. City-Theater. Vanaf Vrijdag 11 Sept. vertooning van de film „Bul- doe Drummond overwint". Zondag doorloopend vanaf 1.45 uur (laatste voorstelling 8.30 uur n.m.) Zaterdag 2.30, 6 en 8.30 uur nam. Andere dagen avondvoorstelling 8.10 uur. Woensdag vanaf 2.30 uur matinee. Cinema Amicitia, Vanaf Zondag 13 Sept. vertooning van de film „De verzwegen zonde". Voorstellingen: Zondag 2.30, 5.00 en 8.10 uur n.m. Maandag en Dinsdag 8.10 uur n.m. Museum Fléhite. Westsingel. (Uitgezonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging. Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare leeszaal met Jeugdlees zaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nleuwstraat 24. 11 Sept. Kamergebouw. Vergade ring van de Kamer van Koophan del. 3 uur n.m. 11 September. Restaurant Prin cess. Propaganda-vergadering Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers. 8% uur n.m. 12 September. Amicitia. Concert door Leger des Heils-Muziek-Korps the Regent Hall band". 3 uur nam. 13 Sept. Openluchtthéater „Birkho- ven". Landdag van de Kath. Dem. Par tij. 2 uur n.m. 14 September. Soc. Concordia. Simultaan-scance Bob Springer voor de Amersfoortsche Damvereeniging. 8 uur n.m. 14 Sept. Volksgebouw. Lezing van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling. 7.30 uur. n.m. 16 Sept. St. Jorlskerk. Unie-avond van de ver. „Een school met den Bijber. 8 uur n.m. 21 Sept. „Monopole" Lezing van Dr. G. Brouwer over „Het bevorderen van de Heemschutgedachte onder de jeugd" 8 uur n.m. 21 23 September. Amicitia. Ex positie van linnen etc. van de firma van Dissel uit Eindhoven. 24 September. Foyer Amicitia. Vergadering van dc afd. Amersfoort van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, 2.30 uur nam. 24 Sept. Grand théatre. Gezelschap Jan Musch in „Het Wederzijdkch Hu< welijksbedrog." 27 September. Soc. Concordia. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lezing Mr. M. L. Kan, Amsterdam, over: „De huidige politieke omstan digheden in Palestina." 8 uur n.m. 2 Oct. Amicitia. Feestavond 20-jarig bestaan der Ver. v. Vrijz. Godsdienst!' gen voor militairen en militaire tehub zen. 8 uur n.m. UTRECHT 14 Sept. Tivoli. Tweede volksconcert van het U. S. O. 8.15 n.m. GEORGE Door GOODCHILD Geautoriseerde vertaling van H. OVERAKKER 36) Den geheelen nacht bleef hij wakke'' om te luisteren naar een of ander ge luid, hetwelk Monroe's aanwezigheid zou kunnen verraden, maar alles bleef stil als het graf Het was al ver over middernacht, toen hij voor enkele uren in een onnrustigen slaap viel, om te gen den morgen weer wakker te schrik ken en het probleem opnieuw te be peinzen. Tenslotte besloot hij de beslis sing van Tresa te accepteeren. Het was een uur later, toen Arm strong zijn opwachting kwam maken Carson keek op en zag hem bij den in gang staande gladde, donkere, si nistere figuur, die langzamerhand een nachtmerrie voor hem geworden was Hij voelde een onweerstaanbaar ver langen in zich opkomen om los te bre ken en een einde te maken aan dit marchandeeren, maar zijn gezond ver stand behield de overhand. „Ik kom Uw antwoord halen," zeide Armstrong. „U verlangt, dat ik de belofte zal af leggen om terug te gaan en U voortaan alleen zal laten?" „Ja, indien ik bewijs, dat hetgeen ik gezegd heb, waar is." „Ik ga daarmede accoordmaar onder één voorwaarde. Gisterenavond was Monroe bij mij. Ik heb hem in mijn haast om U te volgen achtergelaten. Het ia vreemd, data ik sedert dien niets meer van hem gehoord heb. Indien hem iets overkomen is, dan zult U na der van mij hooren." „U denkt geloof ik, dat ik een be roepsmoordenaar ben," merkte Arm strong sarcastisch op. „Ik had er geen Idee van, dat er nog een andere blanke man in do buurt was U moet dat van mij aannemen." „Ik vind het erg moeilijk iets van U aan te nemen." „Wat zou ik eraan hebben Dr. Mon roe leed te doen? Wanneer ik hem ook gevangen genomen zou hebben, dan zou ik U dat heusch wel vertellen. Neen, ik verzeker U, dat hij hier niet geweest Is" Carson accepteerde deze verklaring, omdat deze hem wel redelijk toescheen „Ik stem met Uw voorstel in," zeide hij. „Tresa zal beslissen, wat mij te doen staat." „Goed. Ik zal haar bij U brengen." Hij ging hoen en liet Carson in een intense spanning achter Hij ging de tent voorbij, welke Carson den vorigen avond gezien had en kwam spoedig oan een andere opening in de rots, waar voor oen Maleier zat, die zich onledig hield met op een betelnoot te kauwen Hij stuurde den man weg en kwam dichter bij de opening. „Tresa!" Binnen weerklonk een zachte kreet en eenige oogenblikken later verscheen zij bij den ingang en keek hom met vochtige oogen aan. „Ik wou je even spreken." „Ga weg," riep zij uit. „Ik voel, dat ik je haat-" „Het is noodzakelijk." „Noodzakelijk! Na alles, wat ik voor je gedaan heb! Wat zal het einde van dit alles zijn? Waarom hob je mij mijn eigen weg niet laten gaan en vergeten, dat ikik je ooit gekend heb?" „Denk je, dat je dat zou kunnen ver geten?" „Ik zou het getracht hebben." „In ieder geval doet dit thans niet terzake. Er is iets belangrijks gebeurd. Daar kwam ik over spreken. Gisteren avond heeft iemand mij ontdekt „Murcheson!" „Neen, niet Murcheson. Iemand, die op dit oogenblik nog gevaarlijker Is dan Murcheson. Iemand, dien jij zeer goed kent." Haar lippen beefden en het bloed steeg haar naar het hoofd. Armstrong zag het en op zijn gelaat was duidelijk de haat zichtbaar, welken hij den man toedroeg, die haar zoo in opwinding kon brengen. „Waswas het Carson?" fluister de zij zacht „Ja, Serang vond hem bezig ons te begluren en viel hem aan. Hij werd niet zoo heel erg gewond, maar we heb ben hem nu en hij is hier in het kamp.' „Hier?" „Ja Het schijnt, dat Dr. Monroe zijn argwaan opgewekt heeft. Hij heeft den indruk, dat ik je hier tegen je wil houd." „Dat is toch ook zoo. Ik zou liever doodgegaan zijn dan met je mede te gaan. Wat is er nu eigenlijk? Wat hob je hem verteld?" „Dat je zoo vrij bent als een vogeltje in de lucht en dat hij zijn tijd vermorst Ik wil, dat jij dit bevestigt, anders wordt hij ons te lastig." „En dan?" „Dan zal hij naar zijn werk terug gaan en zich niet verder mot onze za ken bemoeien." Zijn bedoeling was haar duidelijk genoeg, maar zij voelde er niets voor om zijn plan tc steunen. Na een oogen blik nagedacht te hebben en toen zij het schurkachtige ervan in z'n geheel overzag, kwam haar geheelo ziel erte gen in opstand. „Ik doe het niet," riep zij uit. „Ik kan niet verder tegen hem liegenhem misleiden. Hij is mij achterna gekomen om mij weg te halen en ik wil met hem medegaan. Ik wil gaan." „Dat zal niet gebeuren. Indien je wei gert te doen, wat ik je zeg, dan vrees ik, dat dit het einde van meneer Car son beteekent." De openlijke bedreiging deed haar verstomd staan. Zij deinsde van hem te rug als van een vergiftige slang. „Jou bruut! Je bedoelt, dat je het zou durven wagen „Ik bedoel, dat wanneer jij je aan zijn genade overlevert, er dan een ge vecht zal ontstaanhij is zoo'n ge ëxalteerde idioot Sedert hij ontwapend is. kan deze kwestie maar op één ma aier opgelost worden. Verlang jij die oplossing?" Zij kon niet ontkennen, dat er waar heid school in deze harde logica en zij sidderde, toen zij tot de conclusie kwam. dat de ontknooping in haar han- den lag. „Indien ik mij leen voor deze «leze misleiding, zweer je mij dan dat ie hem zult toestaan zonder eenig let sel te vertrekken?" „Natuurlijk. Als hij eenmaal weet dat je er de voorkeur aan geeft bij mij te blijven, dan zal hij ophouden zich met ons te bemoeien." „En Murcheson?" „Dat is een gek en Carson is er niet zoo erg op gesteld om hem te helpen. Komaan, het is do gemakkelijkste en de beste manier, zoowel voor jou als voor mij. Je bent nu al zoo ver gegaan, dat ik niet begrijp, dat je hiervoor te rugdeinst." „Omdatomdat hij „Omdat je denkt, dat hij je liefheeft? Dat is allang afgeloopen. Hij laat zich alleen leiden door een soort van ridder lijkheid. Hij zou voor iedere vrouw het zelfde doen, wanneer hij zich verbeeld de, dat zij in gevaar was. Wanneer hu v/eet, dat er geen gevaar dreigt Een snik ontsnapte haar lippen cn zi; gaf hem te kennen op te houdon. want do meening, welke hij kenbaar gemaakt had, was dezelfde, die haar al maandenlang achtervolgd had. Dat was eigenlijk, wat zij zichzelf steeds voor gehouden had. Zij had geprobeerd die liefde tc dooden en nu scheen het haar toe, dat zij daarin volkomen geslaagd was Toch probeerde haar hart steeds een anderen kant uit te drijven, on danks de omstandigheden, welke zulks niei, zouden kunnen gedoogen. „Ikik zal doen, wat je wenscht," stamelde zij. TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK Murcheson komt in actie Carson zat te wachten op de komst var» Tresa. Daar de tijd al meer en meer verstreek, begon hij hoop te koe3 teren, dat zij niet zou komen, hetgeen zou beteekenen, dat zij niet van plan was do verzekeringen van Armstronc te bevestigen. Het was niet te verwach ten, dat Armstrong haar zou toestaan hem te zien, wanneer hij niet zake* was van zijn zaak. Tenslotte gebeurde toch het onver mijdelijke. Voetstappen weerklonken en plotseling trad Tresa binnen, vergezeld van Armstrong. Zij bleef een paar voet van hem af staan en keek hem zwijgend aan, ter wijl zieleangst uit haar oogen sprak. Hij wachtte, totdat zij het eerst zou spreken, maar zij scheen onmachtig om een aanvang te maken. Armstrong leunde tegen de rots aan en wachtte met spanning op de dingen welke ko men moesten. „Ikik veronderstel, dat ge wed hoe de zaken staan?" vroeg Carson met een zachte stem. „Ja, ik kwam om je te vragen Zij hield op en keerde zich om naar Armstrong. Zij scheen een aansporing noodig te hebben en hij gaf haar die door een voorwaartsche beweging van het hoofd. „Ik zou gaarne met juffrouw Dixon alleen willen spreken," sneuwde Car son. „Heel goed. Dat maakt voor mij geen verschil." Armstrong haalde zijn schouders op en ging heen. Dit weggaan maakte Tresa nog zenuwachtiger. Het ver- eischtte al haar wilskracht om de mas kerade door te zetten. „Wat heeft hij iou verteld?" vroeg Carson. „Dat jij ons volgde. Dat je dacht, dat hij mij met geweld weggevoerd had en dat je kwam om mij te redden." (Wordt vervolgd)- Vanaf heden weer verkrijgbaar cfflW eigen gemaakte GROVE GELDERSE ROOKWORST a 70 ct. p. p. Reclame van de week: 1 ons Schouder ham en 1 ons IHaagse leverworst voor 25 cent. ra. E. J. VAN OMMEN Arnh.straat 19 Tel. 89

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6