4000 „d' Arnhemsche Poort" LUYCX NA DE T.T.-RACE Het gras voor de voeten weggemaaid De doortocht van H.M. de Koningin Wethouders - pensioen ORANJE BOOTZ f 4.25 per flesch ORANJE BITTER f 3.- per liter E. J. WERNER - Arnh. Poortwal 50-52 R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" Wielrijdster aangereden INKOMSTENBELASTING WAARSCHUWING Officieele K.N.G.V. wandeltocht Weerverwachting 7 uur 37 min. STOFFEN- en MODEHUIS NIEUW KOUSEN 2c BEAD PAG. t AMERSFOORTSCH DAGBEAD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1936 KJ, die zlcb met Ingang van 1 Octo- her als kwartaal-abonné op het Amets toortsch Dagblad abonneeaon, znllen do tot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen. DIRECTIE A. D KANTONGERECHT Een wielrijder, die de „rechte" L weg was kwijt geraakt Voor het kantongerecht verscheen gisteren een automonteur uit Utrecht, die op den dag der T.T.-races de maxi mum snelheid had overschreden en den veldwachter, die hem daarvoor had willen aanhouden „niet begrepen had" en dus was doorgereden. Als oorzaak van dit misverstand gaf hii op. dat men op dezen dag zooveel agenten „met hun armen zag zwaaien"; op den duur raakte men daar aan ge woon en werd zooiets niet meer opge merkt. De verbalisant had echter heel dui delijk den arm opgeheven, zoodat een vergissing bijna uitgesloten was, bo vendien had verdachte zoo roekeloos gemanoeuvreerd, dat hij zichzelf ter nauwernood in veiligheid had kunnen brengen. Hierop ontspon zich een twistgesprek tusschen gedaagde en verbalisant, waaruit bleek, dat gedaagde zich het geval nog terdege kon herinneren, zoo- dat de ambtenaar van het O.M., mr. Zijlstra, concludeerde, dat die „vergis sing" verdachte nevenverschijnselen vertoonde, welke alles behalve op een 'door T.T.-emotie's beneveld brein we ren. Voor beide vergrijpen requireerde mr. Zijlstra een geldboete van 15.— subs. 6 dagen. De kantonrechter, mr. Muller Massis, reduceerde dit tot twee geldboeten van 12.—. Een wielrijder voor het 'gerecht Hierna had zich een wielrijder te Verantwoorden, omdat hij op een avond aan was getroffen, terwijl hij op zijn fiets over den weg slingerde en boven dien vergeten had zijn licht aan te tioen. Dat hij den „rechten" weg was kwijt geraakt kwam doordat hij lichte lijk onder den invloed verkeerde. Maar 'dat gebeurde anders nooit, vertelde hij. Hij was al geruimen tijd zonder werk en dan heeft men voor zooiets trou- yrens geen geld meer. „Dat schijnt voor sommige personen beelemaal geen beletsel te zijn," aldus mrt Muller Massis. iVoor beide vergrijpen werd hij ver- rrdeeld tot een geldboete, resp. van 12.en van 1.De eisch luidde: 15.— en 6.—. Ingewikkeldheden De Keer v. 9. P. had op 23 Juli op 8en Nieuwen weg te Soest gereden, met een paar latten onder den arm. Op een gegeven moment waren die Voorwerpen naar links gezwenkt, waar- Hoor een wielrijder, die hem juist wil- 'de passeeren een onverwachte wending had moeten maken, met het gevolg, 'dat hij aangereden werd door een mo torrijwiel. De bestuurder van het mo torrijwiel en de gedupeerde wielrijder hadden nu beiden een eisch tot scha devergoeding ingesteld. Er bleken ech ter nogal wat ingewikkeldheden te be staan. met het oog op protesten van V. d. P. en metingen, die nog verricht moesten worden, zoodat de zaak werd Uitgesteld tot over 8 dagen. Zij liet er geen gras 'over groeien Juffrouw T. had de beschikking over êen eigen grasveld, waarvan de profij ten niemand anders dan haar ten goe de behoefden te komen. Op zekeren 'dag was iemand gekomen met het ken nelijk doel haar dit gras voor de voe ten weg te maaien, om daar zijn ko nijntjes op te tracteeren. Een wettelijk ongeoorloofde handeling dus. maar een treffend staaltje van dierenliefde te- yens! De gedupeerde Juffrouw had zich echter aan een dergelijke ethische over peinzing niet overgegeven en talrijke bezwaren geopperd. De dierenvriend was toen vreeselijk gaan lachen en had gezegd: „maak je Piet zoo dik!" Deze en andere opmerkingen hadden WAT IS DE NIEUWSTE HEEREN- MODE? Daar willen wij U juist mee op de Ihoogte brengen. Voor het a.s. najaar brengen wij een keurcollectie Heeren •Ulsters in warme Engelse Winter stoffen, moderne desöins. Een mooie ruime 2 rij-jas, brede schouders, 4 flinke opgestikte zakken met ceintuur rondom of alléén in de rug naar keuze, een echt sportief model (heden geëta leerd). Ook gaan nog steeds de blauwe, zwar te en dr. grijze diagonaal jassen. Iets ge tailleerd, met rechte rug. Hierin heb ben wij een uitgebreide sortering in het goedkope maar ook in het hetere genre, let vooral op onze bewerking ■Werkelijk iet6 bijzonders. Deze week exposeren wij 8n onze etalages de nieuwste modellen. Bekijkt U deze eens met aandacht, vindt U ?r niets in naar Uw gading komt U dan 'eens even binnen kijken. We hebben maar 2 etalages en kunnen U daarin maar heel weinig van onze enorme voorraad laten zien. Alvorens U elders wilt gaan kopen, komt U eerst eens kijken in het Kledingmagazijn „De Adelaar", Langestraat 40. Adv. haar zoo gramstorig gemaakt, dat zij zijn aanbod voor schadeloosstelling van de hand had gewezen en zonder er ver der veel gras over te laten groeien de zaak voor het gerecht had gebracht. Nu was er alweer verschil van mee ning. daar de een beweerde er met twee handenvol gras van door te zijn gegaan, terwijl dc andere partij be weerde. dat er een kruiwagen vol van het (gras)-tapijt was verdwenen en ook ditmaal kon de dierenvriend zijn lach spieren niet in bedwang houden. De ambtenaar van het O.M. bedierf toen dc grap een beetje door 4.boe te te eischcn, waarop de kantonrechter zoo humaan was dit, terug te brengen op 3.subs. 1 dag. Eigendom ontkend Nog steeds blijft het haken en oogen bij de uitvoering der crisismaatregelen, in dit. geval bij die voor de varkens teelt. Een controleur der Landbouwcrisis- wet trof in een schuur te Barnevcld 12 varkens aan. waarvan er één tijdens liet bezoek werd weggehaald, vermoe delijk om geslacht te worden. Het com plex behoort aan een der twee vleesch- grossiers. die thans terecht stonden, als vermoedelijke eigenaars der var kens. geverbaliseerd omdat ze niet wa ren aangesloen bij dc Cenrale. Zij wil den daarvoor niet teekenen, omdat zij zich dan zouden verbinden ook voor alle maatregelen, die de Centrale in de toekomst zou nemen. Zonder dit lid maatschap is het in voorraad hebben van varkens echter verboden. Winkelwoonhuis met kleine slachte rij waren verhuurd, waarbij het recht van medegebruik dezer schuur was in begrepen. Deze huurder verklaarde met de 12 varkens niets uitstaande te hebben. De varkens waren afkomstig van Sch. De betrokken twee firmanten der B.V.H.. Barncveldsche vleeschhandel, ontkenden het eigendom der levende varkens. Zij kochten tegen vooraf over eengekomen prijs het goedgekeurde vleesch na slachting. De Barncveldsche hulpkeurmeester getuigde, dat voor deze grossierderij de aanvraag voor keuren en slachten nooit inkwam van de leverende boeren, maar steeds namens dc B.V.H. of op naam van een der firmanten. Volgende week wordt Sch. gehoord, van wie de varkens afkomstig zijn. Seconde van onachfs zaamheid is oorzaak enz. Een Utrechtsche kapper reed Zondag 28 Juni met zijn dochter op de duo onder Baarn nabij het spoorviaduct!. Plotseling steekt een wielrijder den weg over; aanrijding was onvermijde lijk. De wielrijder zou onder het af slaan achterwaarts hebben gekeken, mogelijk in gesprek met zijn achterrij- dende echtgcnoote. Verd. bleef beden afwezig. Hij is zelve bij het ongeluk leclijk te pas gekomen, beenbreuk op twee plaatsen. Ook de jonge dame van de motorduo liep ernstige verwonding op. De vader liet de doktersrekening rusten, maar vroeg 19.50 vergoeding voor motorschade. Deze werden hem toegekend. De straf voor den onacht- zamen Amsterdamschcn motorrijder bleef beperkt bij 3.gezien het vele dat nog te betalen valt. BEDRIJFSLEVEN Opening Menblleerings- inrichting J. W. Coenen. Blijkens een advertentie in dit blad, zal de heer J. W. Coenen in het perceel Lcusderweg 88 morgenmiddag een meu- bileerings-inrichting openen. UIT HET POLITIERAPPORT Een motorrijder, die met zijn voer tuig het trottoir onveilig maakte, werd geverbaliseerd. Naar wij vernemen zal H.M. de Koningin hedenmid* dag omstreeks drie uur per auto uit Den Haag naar het Loo vertrekken. Hare Ma* jesteit zal dus ongeveer te vijf uur onze gemeente pas* seeren. In verband met dc nieuwe bestrating van den Utrechtscheweg zullen de ko ninklijke auto's rijden over de D. Fockemalaan, Barchman Wuytierslaan, Snouckaertlaan, Utrechtschestraat, Var kensmark t enz. Herziening der pensioenrege* ling voor wethouders en nabestaanden De Commissie voor de herziening der verordening, regelende de pcnsionnce- ring der wethouders en van hun wedu wen en weezen, biedt een nieuwe ver ordening aan, aan de toelichting waar van we het volgende ontleenen. Voor de Gemeentewet een bepal.ing be vatte omtrent dit onderwerp, was er in deze gemeente een pensionneeringsver- ordening voor de wethouders en hun weduwen en weezen. De eei-ste kwam tot stand 8 Nov. 1921, terwijl 22 Juni 1926 een nieuwe verordening werd vast gesteld, waarbij de pensioenrechten zoo wel voor de wethouders als voor hun na te laten betrekkingen werd uitge breid. Het maximum pensioen van dc wethouders steeg van 1250 tot 1667 per jaar en dat voor dc weduwen en weezen van 833 tot 1113 's jaars. De verordeningen van '26 zou slechts van toepassing zijn voor hen, die na de in werkingtreding daarvan voor het eerst in functie traden en voor de toen in dienst zijndo wethouders alleen, als zij door betaling van een inkoopsom zich do rechten der nieuwe verordening ver zekerden. Art. 101 der gemeentewet (zooals het luidde voor de laatste wijziging) open de enkel de mogelijkheid om, onder goedkeuring van God. Staten, pensioen te verlecnen aan de gewezen wethou ders en aan hun weduwen en weezen volgens door den Raad te stellen rege len. Voorts was er een bepaling aan toe gevoegd, welke betrekking had op het beperken van cumulatie bij het weder aanvaarden van het wethouderschap. In dat geval werd het pensioen als wet houder gedurende den tijd van het nieuwe wethouderschap geschorst Met het oog hierop werd de verorde ning van 22 Juni '26 alsnog ter goed keuring aangeboden, en werd deze 12 Juni '34 door Ged. Staten goedgekeurd. Bij dc wet van 9 Jan. '36 werd art. 101 der gemeentewet gewijzigd. Ook dit gewijzigde artikel voert geen verplich ting tot pensionneering in, maar beval ecnige regels omtrent duur, bedrag, in gang van wachtgeld en pensioen* cu mulatie enz., welke in acht genomen moeten worden indien een regeling omtrent het verleenen van pensioen of van wachtgeld aan gewezen wethou ders en hun weduwen en wcezen wordt ingevoerd, terwijl bestaande verorde ningen vóór 1 October '36 moeten wor den herzien, als deze hoogere aanspra ken bevatten dan het nieuwe artikel 101. Voor degenen evenwel, die op 1 April '36 in het genot zijn van pensioen en voor hen, die op 13 Juni '35 het wet houderschap reeds bekleedde en voor wie de bekleeding van dat ambt daar na niet werkelijk is onderbroken, blijft de ongewijzigde verordening van kracht. Wel is het hij deze wet moge lijk gemaakt om de bestaande verorde- Slijterij Tel. 242 Wijnhandel Een ledenvergadering behan* delt de te voeren actie voor de Kamer* verkiezing Dc Kiesvereeniging der R.-K. Staats partij had gisteravond in de Spaarbank BreestraatLangegracht een ledenver gadering ter bespreking van punten voor het Bijzondere Programma van Actie voor de Kamerverkiezing. De heer J. van den Heuvel, tweede voorzitter, leidde de vergadering. Mr. Kooien, de eerste voorzitter, kon niet aan wezig zijn. Namens de vereeniging zal een felici- tatieschrijven worden gezonden. In de vacature van het Kringbestuur werd door de vergadering geen candidaat gesteld. De heer Stokman uit Wijk bij Duur stede had zich uit het Kringbestuur te ruggetrokken en is thans overleden. Door een tweetal leden werden pun ten aangegeven om aan het Kringbestuur te worden voorgelegd in de hoop dat het wordt overgenomen in bovengenoemd programma. Ie. Bij de herziening der pensioenen tevens te herzien, maar in den zin van een verhooging, de militaire pensioenen van voor 1922 en er de regeling aan te geven, die vanaf dat jaar heeft gegol den. Tevens zal gewezen worden op de wijze, waarop deze militairen dat pen sioen moeten behalen. Ook hier zal giro dit bezwaar ondervangen. 2e. Krachtige doorvoering van het geen volgens het Programma der R.-K. Staatspartij, hoofdstuk Beginselen II, be hoort tot de primaire taak van den Staat n.l. beveiliging der staatsorde zelve. Daarom eenerzijds afdoende maatrege len tegen de bedreiging der huidige staatsorde door het extremisme zoowel van rechts als van links, en anderzijds meer krachtige maatregelen tot bescher ming en versterking der godsdienstige en zedelijke grondslagen van ons volksbe staan. Deze wensch werd ingediend door pas toor Hoovman, na in een pakkende toe spraak te hebben uiteengezet boe dc Ka tholieken het gevoel van veiligheid van Staat en Godsdienst kwijt raken, nu aan de ondermijners daarvan vrij spel wordt gelaten. 3e. Het voorstel van het bestuur om aan te dringen op een versnelden gang om te komen tot een wettelijke regeling der werkloozenkas. Thans is alles aan den Minister overgelaten. Deze drie punten werden door de ver gadering overgenomen en worden naar het Kringbestuur van Utrecht II opge zonden. WINKELSLUITING Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat zij ont heffing van de bepalingen der Winkel sluitingswet verleend hebben aan het be stuur van de Amersfoortsche Gemengde Zangvereeniging „Mendelssohn" en heb ben toegestaan dat tijdens den bazaar op 24 en 25 September 1936 van 8—11 uur n.m. en op 26 September 1936 van 1012 uur n.m. verkocht wordt, mits dc bevelen van de Politie onmiddellijk worden op gevolgd. Amersfoort, 11 September 1936. Burgemeester en Wethouders voor noemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzm V, RANDWIJCK. ning, in verband met de tijdsomstandig heden, te wijzigen. Voor de wethouders, die op 13 Juni '35 nog niet in functie waren, zullen andere normen moeten gelden, aange zien aan de bestaande verordening be duidend hoogere aanspraken worden ontleend. Het nieuwe artikel 101 der ge meentewet geeft aan, dat deze wethou ders eerst pensioen kunnen genieten op 65-jarigen leeftijd. Gebroken wordt dus met het stelsel van dadelijk ingaand pensioen na het aftreden, tenzij de wethouders op het tijdstip van aftre ding 65 jaar zijn. Het nu toe te kennen pensioen krijgt daardoor het karakter van uitgesteld pensioen. Tusschen het tijdstip van aftreden en den 65-jarigen leeftijd kan evenwel een wachtgeld worden toegekend, gedurende een tijd vak, gelijk aan den diensttijd als wet houder tot een maximum van 3 jaar. Over het eerste jaar was het hoogstens 75 gedurende het tweede jaar hoog stens 50 en over het derde jaar hoog stens 25 bedragen der laatstelijk ge noten wedde. Bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd tijdens de wachtgeld periode vervalt het wachtgeld en gaat het ou derdomspensioen in. Dit pensioen mag niet hooger zijn dan de helft der laat stelijk genoten wedde. Het komt der Commissie gewenscht voor, dat de maximum rechten omtrent wachtgeld en pensioen, welke dc wet aangeeft, in de nieuwe verordening worden opgenomen. De pensioenrechten der hier bedoelde wethouders worden reeds aanmerkelijk beperkt, waarom het aanbeveling verdient de mogelijk heden van het nieuwe art. 101 volledig in te voeren. Derhalve wordt voorge steld hun, na hun aftreden, een wacht geld toe te kennen en ouderdomspensi oen op 65 jarigen leeftijd, tot de toelaat baar gestelde maxima. De wet laat er zich niet over uit, vol gens welken maatstaf het pensioen moet worden berekend. Onder de ver ordening van 1921 werd het maximum verkregen na 4 jaar en volgens dc ver ordening 1926 na 10 jaar; zulks met toe kenning aan pensioen van Viso deel der wedde voor elke maand diensttijd. De Commissie is van meening, dat, nu het maximum pensioen van vj tot Yz der wedde is teruggebracht, dit in een" kor ter tijdvak dan 10 jaar moet wojden verkregen, waarom een termijn van 8 jaar moet worden bepaald. Per jaar wordt dus toegekend Vie der wedde en per maand Vm. De verordening 1926 eischt een mini mum diensttijd van 4 jaar om voor pensioneering in aanmerking te komen en van 1 jaar in de bijzondere omstan digheden als bedoeld in art. 2. De wet stelt ter deze geen grenzen, waarom voorgesteld wordt de regeling van 1926 te handhaven. Voor het weduwenpensioen is bepaald dat dit niet meer mag bedragen dan de helft van hetgeen de wethouder aan pensioen genoot of zou genoten hebben tot een maximum van 1400.— 's jaars. Het weduwe-pensioen in deze gemeente kan in de huidige omstandigheden niet hooger zijn dan de helft van 1125 of 563. Het weduwe- en weezenpensioen mag niet meer bedragen dan het dubbele van het weduwenpensioen, tot een maximum van 2100. Voorgesteld wordt het maximum van 1125 bij de tegen woordige wedde te handhaven. Hierbij zal nog moeten worden aangegeven, welk bedrag aan pensioen wordt ver leend aan halve en aan volle weezen Billijk wordt geacht, dat dit per kind resp. /5 en 2/s van het wethouderspen- sioen bedraagt, met inachtneming van het wettelijk gestelde maximum. Het weezenpensioen dient te verval len bij het bereiken van den 21-jarigen leeftijd. Toekenning van pensioen aan pleegkinderen wordt niet gewenscht ge acht. Het meest voor de hand liggend zou zijn het weduwen- en weezenpensioen onmiddellijk toe te kennen na het over lijden van den wethouder. Hiertegen verzet zich echter het stelsel der pen sionneering, zooals dit thans in de wet staat uitgedrukt. Immers vangen de pensioenrechten voor de wethouders eerst aan bij het bereiken van den 65- jarigen leeftijd. Vóór dien ontbreken die rechten geheel en bestaat er geen enkel aanspraak op wachtgeld. Dit brengt mede, dat dan voor de na te laten be trekkingen van den belanghebbende de pensioenrechten ook eerst aanvangen met het tijdstip, waarop de wethouder of gewezen wethouder 65 jaar wordt of zou zijn geworden. inTJ?aï? bedraagt de pensioenpremie 10 ,0. Nu het pensioen het karakter van uitgesteld pensioen krijgt acht de com missie 41/2 voldoende. De Commissie meent, dat zooveel mo gelijk verkregen rechten moeten worden ontzien, waarom niet wordt voorge steld dc reeds toegekende pensioenen te verminderen en de aanspraken voor de toekomstige gepensionneerden te ver lagen. Eenige overgangsbepalingen acht de Commissie gewenscht om de cumulatie- beperkende bepalingen, welke de wet van 9 Jan. '36 bevat, ook te laten gelden voor de pensioenen, welke op grond der verordening van 22 Juni '26 worden ge noten of zullen worden toegekend. Onvoorzichtige handelwijze van een motorrijder leidt tot een verkeers* ongeval In de Bloemendaalschestraat vond gisteravond om zeven uur een aanrij ding plaats, waarvan een wielrijdster het. slachtoffer werd. Uit dc Bloemendaalsche Binnenpoort naderde een tweewielig motorrijtuig, waarvan de bestuurder aan een pas- seerende auto geen voorrang wilde ge ven. Het gevolg hiervan was, dat de bumper van de auto in aanraking kwam met het voorwiel van de motorfiets, waardoor de bestuurder de macht over zijn stuur kwijt raakte en het motor rijwiel uit de richting schoot. Door deze onverwachte manoeuvre ontstond een aanrijding met een wielrijdster, waardoor deze kwam te vallen. Zij ver kreeg een kniewond, terwijl haar klee ding, evenals haar fiets, werden be schadigd. Zij werd met een auto naar haar woning vervoerd. Tegen den motorrijder is door de po litie proces-verbaal opgemaakt Een geringe stijging tot 1931 is overgegaan in een constante daling Evenals vorige jaren hebben B. en W. den raad aangeboden een overzicht van de belastbare inkomens, zonder kinder aftrek, zooals deze voorkomen op dc kohieren der Rijksinkomstenbelasting de zer gemeente. Over 1926/27 waren er 8157 aangeslage nen met een belastbaar inkomen van 19.753.779, of per inwoner 549. Over 1927/2S waren er 8433 aangeslage- nen niet een belastbaar inkomen van 20.913.124, of per inwoner 571. Over 1928/29 waren er 8492 aangeslage ncn met een belastbaar inkomen van 21.504.747, of per inwoner 578. Over 1929/30 waren er 8820 aangeslage- ncn met een belastbaar inkomen van 22.680.321, of per inwoner 602. Over 1930/31 waren er 9473 aangeslage nen met een belastbaar inkomen van 23.982.429, of per inwoner 022. Over 1931/32 waren er 9455 aangeslage nen met een belastbaar inkomen van 23.891.842, of per inwoner 602. Over 1932/33 waren er 9715 aangeslage nen met een belastbaar inkomen van 23.718.981, of per inwoner 574. Over 1933/34 waren er 9634 aangeslage- nen met een belastbaar inkomen van 22.386.075, of per inwoner 523. Over 1934/35 waren er 9581 aangeslagc- nen met een belastbaar inkomen van 21.765.1S1, of per inwoner 491. Over 1935/36 waren er 91S1 aongeslage- nen met een belastbaar Inkomen van 20.627.338 of per inwoner 455. De Hoofdcommissaris van politie in Amsterdam geeft in overweging niet in relatie te treden met personen, die een positie als filiaalhouder in een bak kerij aanbieden en van dc gegadigden dan een waarborgsom verlangen, alvo rens inlichtingen aan zijn hoofdbureau te hebben ingewonnen. BURGERLIJKE STAND 17 September 1936 GEBOREN: Egbertus Cornelis, zoon van Cornelis Johannes van der Logt en Johanna Hendrica Vos. Wilhelmina Johanna Sophia, dochter van Jean Guillaume Hendrik Messink en Evordina Joanna Winterink. OVERLEDEN: Andries Hermanus Koe ne, 50 jaar, echtgenoot van Maria Ham mer. Dirk van Drie, 74 jaar, echtgenoot van Geertruida Rijswijk. ONDERTROUWD: Cornelis Marie An- tonius de Jong en Grada Christina Id- zenga. Tammo Jacob Bezemer en Adriana Danielle Bolten. Willem Frederik van den Berg en Ger- dina van der Laan. Leonardus Johannes Greeij en Alcida Wilhelmina ter Maten. Philippus Schimmel en Hendrika van de Bunt. Gerardus Snijders en Alieda van der Kuilen. Engelhart Rikken en Maria Katharina Wagener. Gerrit Jan Post en Johanna Carolina Smit. Eduard Albertus Hanson en Boudina Maria Merz. Heinz Hollaender en Berta Levy Suhl. GEHUWD: Willem de Goede en Marga- retha Antonia Meijer. MARKTBERICHT 18 September Appelen 712, peren 814 per H.L. Hoendereieren 4—4.70, Eendeneieren ƒ33.50 per 100 «tuks, Grasboter ƒ1.70 per K.G. Kippen 4090 ct., hanen 4575 ct., jonge hanen 4080 ct., tamme ko nijnen 40125 ct., oude tamme eenden 2045 ct. per stuk, tamme duiven 15— 25 cent per paar. Magere varkens 1415, zeugen drachtige ƒ5075, biggen 8—12, zeu gen guste 3550 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 40 H.L. appelen, 10 H.L. peren, 110.000 stuks hoendereieren, 1300 eendeneieren, 15 Kg. grasboter, 4 magere varkens, 2 zeu gen drachtige^ 185 biggen, 2 zeugen guste. GEVONDEN VOORWERPEN Tijdvak 418 September Reservewiel vrachtauto, zweep, div. portemonnaie's, wandelstok, damesrij wiel, hond, broche, gebedenboekje, étui bel. merk, deken, vulpen, diverse rijw. bel. merken, vulpotlood, diverse sleu tels, hond. zadeldek, ceintuur, medail le, beenpijpen, hoedje, padvindersriem, polshorloge, 1 p. br. dames schoenen, schilmesje, oranjewimpel, regenjas, 1 p. dameshandschoenen, vulpen, kinder mutsje, damesspeld, 1 p. heeren hand schoenen, parapluie, mantel, fietspomp, dameshorloge, cano, 2 vlaggen, pan toffel, rijw., oorbelletje, regenjas, vul pen, damestasch, ceintuur, kinder schoentje, jongensregenjas. Inlichtingen aan het hoofdbureau van politie. Dagelijks van 9—12 uur v.m. en van 24 uur nam. Per tele foon worden geen inlichtingen ver strekt. éérst naar LINKS, dan naar RECHTS altkijken vóór a oversteekt, en..., even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) <Ksd liosikjsi van ck wosik Groote sorteering reclame koekjes 25 ct. p. half p Het is Standaard kwaliteit Bakkerij „De Standaard" Gebr. Spijker Soesterweg 71-73-75 Tel. 995 Op Zondag 4 October a.s. georganiseerd door de A.G.V. „Excelsior" Als onderdeel van den Bondswandel- dag K.N.G.V. wordt Zondag 4 October a.s. in dc omstreken van Amersfoort een officieele K.N.G.V. wandeltocht gehou den, waarvan de organisatie is opgedra gen aan de Amersfoortsche Gymnastiek Vereeniging „Excelsior". Deze tocht, groot 30 K.M. voor personen boven 16 jaar en 15 K.M. voor personen beneden 16 jaar, zal gaan door dc fraaie omstre ken van onze stad, welke, wij hooren bet zoo dikwijls, een bezichtiging ten volle waard zijn. Gezien de animo, welke er den laatsten tijd bestaat voor onze mooie wandelsport, twijfelen wij niet, of vele wandelaars zul len aan dezen, zoo bij uitstek gescliiktcn „Herfsttocht" deelnemen. Excelsior, wel ke reeds zoo menigmaal dc organisatie van atletiekwedstrijden van de K.N.G.V. kreeg opgedragen, zal onder leiding van haar directeur den heer J. J. v. d. Linde, door haar medewerking zeer zeker voor een vlot. verloop zorg dragen. Behalve de aangesloten vereenigingen, kunnen ook deelnemen vereenigingen, clubs cn particulieren, die geen lid van het K.N.G.V. zijn. Om echter in erkend clubverband te kunnen rnarchecren, moot men met. minstens 10 personen plus lei der (ster) zijn. In verband met het wan del-reglement van het K.N.G.V. marcheert een peloton marschwaardige personen van minstens 6 menschen, kenbaar aan een blauwwitte armband, om kwart vóór elf af met een tempo van 6Y2 K.M. per uur. Dit peloton mag niet gepasseerd worden. Er is geen verplichte rust. Elke deelnemer (ster), die het par cours binnen den vastgesteklen tijd van èVz uur volbrengt, ontvangt een prach tige K.N.G.V.-hcrineringsmedaille. Bo vendien wordt voor iedere groep een groepsprijs aangeboden. Rest ons nog te relcveeren, dat de start om 11 uur plaats heeft vanaf „De Valk" en dat de E.H.B.O. tijdens de marsch aan wezig zal zijn om eventueel hulp te ver leenen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar het „Keitje" in ons blad van gisteren. Pianohandel Fa. R. van den Burg Arnhemsche straat. Wij verhuren piano's vana! f 5. per maand met recht van aan koop. Vraagt Catalogi aan. DIT BLAD HEEFT EEN D AG ELIJK- SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN AANGESLOTEN BI] HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE TOURNOOIVELD 4 - DEN HAAG Verwachting: Zwakke tot matige Zuid-Oost. tot Z.-West. wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verande ring in temperatuur. Hoogste barometerstand 775.9 te Me mel. Laagste barometerstand 748.3 te Jan Mayen. LANGESTRAAT 49. TeL 190 MATZIJDE 90 cl.. 55 ct. Fllmzilda 65 ct.. 95 ct. Gegarandeerd sterk, moderne kleuren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5