^«DUURZAAM Li Sport GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR De Erdalfabrieken naar onze stad E. J. WERNER De feestweek van het Leusderkwartier AANRIJDING TE OUD-LEUSDEN Aanrijding in de Langestraat Uit het politierapport RAADSVERGADERING E. M. JAARSMA HAARDEN en HAARDKACHELS G. TH. VAN BEKKUM dqsmjda U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 Zij, die zich met ingang van 1 Oclo ber als kwartaal-abonné op bet Amors loortscb Dagblad abonneeren, zullen de lot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen. DIRECTIE A D Onder belangstelling uit bree* den kring had Zaterdag de eerste steenlegging plaats Zaterdagmiddag had onder groote belangstelling de eerste steenlegging plaats voor den bouw van de Erdal fabrieken te dezer stede, op een terrein gelegen tusschen Nijver heidsstraat en Kleine Koppel (nabij de Sluisstraat). De ontvangst van belangstellenden had plaats op een met sparrengroen en vlaggen versierd podium We merkten bij deze plechtigheid o.a. op den burge meester onzer gemeente, mr. J. C. Graaf van Randwijck, de wethouders B. Noor dewier cn A. J. Spickerman, den ge meentesecretaris, den heer K. Kaan Jzn., den directeur van openbare wer ken, den heer C. Beltman, den stads architect C. B. v. d. Tak, den chef van bat grondbedrijf, den heer J. A. C. Spoel, den havenmeester, den heer J. Stam; de heeren A. H. Martens en H. A. de Smit van den Broeke namens de iVereeniging Nederlandsch Fabrikaat en vele andere belangstellenden. De directeur der Erdalfabrieken, de heer J. W o 1 b e r s heette de talrijke aanwezigen welkom op het terrein waar straks de nieuwe fabrieken en kantoren zouden verrijzen, welke een oppervlakte van 7000 M2. zullen hebben en naar de meest moderne op vattingen ontworpen zijn door den ar chitect F. A. Warners uit Amsterdam Spreker herinnerde er aan, dat de maatschappij 16 Juli 1915 werd opge richt, aanvankelijk in Hilversum heeft geproduceerd en vervolgens in Amster dam, waar de fabriek thans te klein is geworden en niet meer voldoet aan alle economische eischen. De nieuwe fabriek zal tweemaal zoo groot worden als de huidige in de hoofdstad des lands. Gemiddeld zijn thans 200 personen in dc verschillende afdeelingen werkzaam. Door rational' scering van het arbeidsproces, zal men in de toekomst meer economisch kun nen produceeren. Indien men bedenkt, dat volgens opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Graven- hage, in 1935 nog voor één millioen gulden aan poetsproducten uit het hui tenland werd ingevoerd, dan is het zaak te doen begrijpen, dat zulks gec Nederlandsch belang is en te zorgen, dat daarin verandering komt. Een woord van dank richt de hcc- Wolbers tot B. en W. voor de aange name samenwerking, waardoor het mogelijk is om dit werk in snel tem' te doen uitvoeren. Het groote fabriekscomplex zal uit een volledige staal-beton-steen-glas-con- structie bestaan, terwijl de meest mo derne machines in gebruik zullen wor den genomen; men zal over een eigen emballagefabriek dc beschikking k gen, evenals over een laboratorium voor contrólc op de grondstoffen. Aan nieuwe preparaten zal regelmatig worden pr werkt. De N.V. Tana-Maatschapnij een dochteronderneming belast zich met de schoenonderhoudsmiddelen. t«rv-; de N.V. Cosmetische fabriek ..Prodenta" speciaal cosmetische producten zal ver vaardigen. Een woord van lof mag aldus de heer Wolbers hier niet onthouder worden aan den heer F. A. Wim" architect, die er in slaagde om in ko~ ten tijd een ontwerp te maken, dat zoo wel architectonisch als technisch alge hcelc voldoening schonk. Tn dit dank woord werd ook de heer H. G. L. Fóks uit Hengelo betrokken, die er voor zal zorgen, dat dc nieuwe fabriek in .Tam arit 1937 gereed zal zijn. De burgemeester voert het woord De burgemeester wilde allereerst een gelukwensch uitspreken voor dat, wat tot stand is gebracht. Bij het eerste con tact heeft de heer Spoel u, mii' Wolbers, „in brand gezét" en het ge meentebestuur heeft getracht „dien brand gaande te houden." Bij die onderhandelingen bleek de heer Wolbers een scherp zakenman te zijn en toen is het gemeentcho^tu" ook geweest; maar de strijd was en bleef „sportief." En wij gunnen u al dus spreker gaarne het troudrn éére metaal, als wij dan het zilveren maar hebben Laten wij, Amersfoorters, allen dit bedrijf steunen. Het vermindert, de werkeloosheid en het is dus óók een 6tadsbelang Vervolgens sprak nog de heer P N zette, accountant der Erdalfabrieken, die in dezen eerstén steen een Sluitsteen van een periode van noesten arbeid zag, doch ook een monument voor dc familie, waarbij hij ook mevrouw Wol bers, die aanwezig was, in de huldè betrok. De heer F. A. Warners verklaar de, dat de opdracht hem eerst „duize lig" had gemaakt. Maar toen hij de plannen zag in bet licht van de bc- drijfspolitiek des heeren Wolbers. toen kon diens gedachtegang gevolgd wor den Maar het heeft lang geduurd. Hij bracht dank voor het in hem cc stelde vertrouwen en richtte zich ook tot mevrouw Wolbers. die een blijvend aandenken in ontvangst mocht neme" Namens het personeel sprak de héér K. A. v. d. Water zijn beste won^v- voor de toekomst uit, terwijl dc heer Langereis dit uit naam der familie deed. Na voorlezing van de oorkonde en een korte toes-Aiak van zoon tot, vader werd de eerste steen gelegd door den oudsten zoon van den directeur, genaamd Kees Wol bers. De heer Wolbers Sr. bracht den ver schillenden sprekers dank voor hun hartelijke woorden en de overige aan wezigen voor hunne belangstelling. Daarop begaf het gezelschap zich naar een geïmproviseerd „restaurant", waar de champagne werd geserveerd. IN DE BROUWERIJ GEBOTTELD I TL LD MSfMMUL 1/3 L. PILSNER 14 cent Vi L. PILSNER 22 cent Agentschap voor Amersfoort en Omstreken Telefoon 242. Een wielercriterium? De samenstelling van het eerescomité In ons blad van Zaterdag 12 Septem ber schreven wij reeds over de plannen van de Winkeliersvereniging „Leus derkwartier" om tijdens dc feestweek "•en wielercriterium te houden. Behou dens toestemming van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, /.al dit criterium Zaterdagmiddag a.s., vermoedelijk om drie uur. verreden worden. Vele renners uit het geheele land hebben zich reeds laten inschrij ven, terwijl nog met diverse cracks on derhandeld wordt. De wedstrijd wordt in 12 ronden verreden over een totaal afstand van 60 K.M. De start heeft plaats op het Borneoplein en de route luidt: Borneoplein, Hugo de Groot laan, links af Utrechtscheweg, Laan 1914, Leusderweg, Borneo plein. De finish zal op den Leus derweg bij de Timorstraat zijn. Het Eere comité samengesteld Voor de a.s. feestweek van het Leus derkwartier is een Eere-comité gevormd, waarin zitting genomen wordt door: •gemeester mr. J. C. Graaf van Rand wijck, commandant 4e Divisie, gene- nal-majoor J. J. G. baron van Voorst, it Voorst; den voorzitter van de Ka mer van Koophandel, den heer J. H. van Lonkhuijzen, den secretaris K. v. K. dr. Joh. H. Scheurer, den directeur Mid- denstandsbank, den heer A. H. Markus, den heer J. A. C. Spoél, den voorzitter afd. Kleinbedrijf K. v. K. den heer Anth. de Ruiter uit Veenendaal cn den heerG. ,an Tellingen, lid gemeenteraad; den ieer G. Goorhuis, commissaris van po litie; den heer L. A. A. van Hamersveld, voorzitter T.A.M.; mr. D. J. W. Muller Massis, kantonrechter en den heer Ant. 'Tofkamp, voorzitter V.V.V. Dit Eere-comité zal hedenavond in Café d'Oranjeboom worden geïnhal eerd. KOVACS LAJOS VOLTOOIÏNGS- TOURNEE Evenals het vorige jaar gaat de band van Kovacs Lajos van de A.V.R O. we derom een tournee door ons land ma ken in \erband met de \oltooiing van de studiogebouwen te Hilversum. Op 9 en 10 October zal de band in onze stad concerteeren. De concerten worden gegeven in Ami- citia. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" De collecte ten bate van de t.b.c-be strijding, georganiseerd door de ver peniging „Draagt elkanders lasten" op Zaterdag j.l., beeft globaal opgebracht 395. THANS OOK „VADERDAG"! Naar wij vernemen worden op ini tïatief van den Ned. Bond van Sigaren- Winkelièrsvercenigingen pogingen in het werk gpsteld om de gedarhte „Va derdag" algemeen ingang te doen vin den. De bêdoeling is om dezen dag steeds te doen houden op den eersten Zaterdag van October; dit jaar zal het dus Zater dag 3 October zijn. KAASMARKT AMERSFOORT Aangevoerd werden 38 wagens, teza men wegende 9500 K.G. Prijzen van .f 18 tot 21.50 per 50 K.G. Handel matig. De duospassagier met een her» senschudding naar „De Lich» tenberg" vervoerd Op den beluchten driesprong Doo- denweg, Leusderweg en Doornsche weg vond gisteren een botsing plaats tus schen een auto uit Amsterdam, be stuurd door den beer W. en een mo torfiets. De motorrijder de heer v. d. W., alhier, kwam met den schrik vrij, de duo-passagier, de 13-jarige J. B., werd van den motor geslingerd en be liep daarbij vrij ernstige verwondingen benevens een hersenschudding. Hij werd naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" vervoerd. De autobestuurder verklaartT dat de motorrijder de richting niet heeft aan gegeven. Hij meende hierdoor, dat de motorrijder rechts in plaats van links zo uafstaan. Ooggetuigen verklaren ech ter, dat de motorrijder de richting wel degelijk met den arm aangaf. De Leusdensche marechaussee stelt een onderzoek in. Een bijzonder voorbeeld van „ongevallenverzekering" Zaterdagmiddag vond in de Lange straat, op den hoek van de Varkens- markt een aanrijding plaats tusschen een trailer en een wiclrijdster. Het ongeluk werd veroorzaakt door dat de bestuurder van den trailer tij dens het inhalen van de wielrijdster niet genoeg naar links week. De juffrouw, die het incident bijtijds bemerkte, liet zich op het trottoir val len, waardoor persoonlijke ongelukken niet voorkwam. De achterwielen van den vrachtauto reden echter over de fiets, waardoor deze geheel werd ver nield. De bestuurder, die van het on geval niet had bemerkt, is doorgere den. Vanzelfsprekend trok het incident veel belangstelling. Even later passeerde ook de eigenaar van den trailer. Toen deze het ongeluk vernam en bemerkte, dat hij aldus per soonlijk er bij betrokken was. maakte hij een royaal gebaar en verzekerde baar op staande voet van een nieuwen fiets. Een inwoner van Zeist is door de po litie gearresteerd wegens verduistering van een motorrijwiel ten nadeele van een motorhandelaar in Utrecht, hier ter stede gepleegd. Proces-verbaal Een vleeschhanrlelaar, dié vlcesch ver voerde in zoodanigen toestand, dat het niet tegen stof beschermd was, is gever baliseerd. Straatschenderij Een tiéntal jeugdige boefjes is wegens straatschenderij door de politie onder handen genomen. BESTUURDERSBOND AMERSFOORT VAN DE NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE Ter gelegenheid van het le lustrum van den Bestuurdersbond Amersfoort van de Nederlandsche Vakcentrale zal op Zaterdag 3 October a.s. in „De Valk" een Jubileum-feestavond worden gehou den. Medewerking aan dezen feestavond verleent de eigen tooneelvereeniging welke zal opvoeren „Polly Perkins", een spel van list en liefde in drie bedrijven vrij naar Douglas Murray door Gerard Nielen. Deze avond wordt besloten met een bal onder leiding van den heer Ben Polak. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag 29 September a.s., des avonds om ze\en uur, in openbare vergadering bijeen komen. De agenda bevat de hiernavolgende punten. 1. ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Loting voor de verdeeling van den Raad in twee aldeelingen. 3. Benoeming van twee leden van het Bestuur van de Nutsspaarbank we gens periodieke aftreding. 4. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders om aan het bestuur der schoolvereeniging Pallas Athene tijde lijk lokalen van het schoolgebouw aan de Lange Beekstraat in gebruik te geven. 5. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders om een crcdiet te verlee- nen voor het aanbrengen van enkele veranderingen in het gebouw van dc Meisjes-U.L.O.-school. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de on bewoonbaarverklaring van het perceel Coninckstraat no. 3. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot gewijzigde vaststelling van de Verordening op dc keuring van waren. i. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van de ver ordening op de gemeentelijke woning beu rs. 9. Rapport van de commissie adhoc voor herziening der verordening rege lende de pensionneering der Wethou ders en van hunne weduwe en wceze,n. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de be- prooting van het huurverlagingsfonds 1934. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van dc ge- mecntebcgrooting. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het z.g Rosarium en den Parallelweg van den staat der Nederlanden en de H.IJ.S.M. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van den staat der Nederlanden van een perceel riet- grond en water gelegen aan de Oost zijde van den Eemmond groot pl.m. 12.6410 H.A. voor een koopsom van f 1469.10. 14. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders tot wijziging van de tee kening betreffende de overname van grond aan de St. Agathastraat. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur aan B. van Bronkhorst van het perceel Kleine Spui no. 2S. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuring aan J. van Ruitenbeek van een complex weiland aan den Hooglandscheweg te Hoog land. 17. Ontheffing schoolgeld Gymna sium. Handelsavondschool dienst 1935- 1936. 18. Ontheffingen hondenbelasting dienst 1936. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 18 Septem ber 1936, aan G. van Beek en zijne rechverkrijgenden voorwaardelijk ver gunning is verleend tot het uitbreiden van een bakkerij en het daarin plaat sen van een electromotor van 1 P.K. tot het aandrijven van een deegmachine in het perceel alhier gelegen aan den Woestijgerwcg 139. Amersfoort, 19 Sept. 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VAN RANDWIJCK. De Secretaris, K. KAAN Jzn. AMERSF. KUNSTKRING De Amersfoortsche Kunstkring heeft voor zijn leden op a.s. Vrijdag een ex cursie georganiseerd naar de tentoon stelling van werk van Jeroen Bosch en zijn tijdgenooten in het Museum Boy mans te Rotterdam Als inleiding tot deze excursie geeft Dr. J. Niewcg morgenavond om 8 uur in de Aula van het Gymnasium een kort overzicht van het karakter van het tentoongestelde aan de hand van lichtbeelden. Deze lezing is ook toegan kelijk voor hen, die niet aan de excur sie deelnemen. ZORG VOOR ONVOLWAARDIGE ARBEIDSKRACHTEN Men meldt ons: De vereeniging Z.V.O.A. verkreeg dc Koninklijke goedkeuring op haar sta tuten. Het ledental is inmiddels gestegen tot een getal van drie honderd. Mocht het gemeentelijk subsidie over 1937 worden verkregen, dan zal de op richting ecner werkplaats te dezer ste de vrijwel verzekerd zijn en kan de opening nog in het begin van dat jaar worden verwacht. Voor inlichtingen omtrent de tewerk stelling van onvolwaardige arbeids krachten wende men zich tot den secre taris, Utrechtscheweg 215. GOED AFGELOOPEN Een aanrijding in de Lange straat Vanochtend omstreeks acht uur had in de Langestraat een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door een sergeant-vliegenier, en een trailer. Eerstgenoemde auto, die in de richting Varkensmarkt reed, raakte met het lin kervoorwiel het linkerachterwiel der trailer. Door den schok vloog de auto van den vliegenier ecnige meters verder tegen het trottoir op en reed daarbij een fietsende loodgieter aan, die onder de auto kwam, met de fiets samen werd voortgeschoven en er wonder goed af kwam. De vliegenier gaf toe onvoldoende naar rechts te zijn uitgeweken en daar door de botsing veroorzaakt te hebben. Zijn auto moest worden weggesleept. CAROUSSEL-VEREENIGING De heer J. Alma, kolonel Kon. Mare- ehaussée b.d. en sccr. der afd. Ruiter- tourisme van den A.N.W.B., zal Vrijdag a.s. voor de Amersf. Carousselvereeni- ging in Amicitia een causerie met film- vertooning houden. WA 7 ETEN WIJ MORGEN 'i VOOR DE KOFFIETAFEL Kalfshersens. Bereiding: Ontdoe de kalfshersens voorzichtig van de vliezen, zet ze op met koud water, breng ze aan den kook en giet ze af. Laat ze goed uitlekken, snijd ze in gelijke stukjes, haal deze door met wat water los geklopt eiwit en daarna door paneermeel en bak ze in warme boter gaar en bruin c.a. 30 minuten. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gehakt. Bloemkool met kaassaus. Aardappelen. Citroensneedjes. VOOR LIEVE VROUWENSTRAAT 14 vlak bij de Langestraat. HERINNERINGSBORD De N.V. Kon. Dclftsch-Aardcwerkfa- briek „De Porceleyne Fles" heeft een blauw Delftsch bord ontworpen als her innering aan de verloving van Prinses Juliana. Voor Amersfoort is de firma J. W. van Achterbergh vertegenwoordigster van deze fabriek. HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijvingen. N.V. tot oprichting en beheer van dou che en Kuipbadinr., Ede, Dir. C. v. Tyen Best.lid: Mr. W. de Vries, Dr. N. H. Ar- kema; Comm.; J. J. Bchaar, J. Hoekstra, D. Ramondt, H. G. v. d. Waals. Smincofa i.o., Doorn, Dir. H. C. M. Smits. Fabr. v. Machines petroleum vergas sers enz., Sparrenlaan 38, D. Th. Tours. Doma N.V. i.o. Verkoop van machines petroleumvergassers enz.. Doorn, Spar renlaan 38, Dir. H. C. M. Smits, Adj. Dtr. D W.Sissingh. Van Dijkhuizen en Jansen, chemische fabriek, Ermclo, Stationstraat A.a. 52, Venn. S. J. E. Janssen Schottel, W. Dijk huizen. Electr. Mctaalw. fabr. IT. C. Kluvers, K. Nachtegaalstraat 8. E.- H. C. Kluvers. II. Broekhuis, garage, Barneveld, Nii- kerkerweg 56, Eig.: II. Broekhuis. A. J. de Heus, bakkerij, Barneveld, J. v. Sehaffelstraat 45, Eig.: A. J. de Heus. Parfumerie Import „Farina", Drie bergen-B., de Wetsteinlaan Pfisterlaan 8, F.ig.: H. R. Voorn, Proc.h.: M. Ph. P. Tieman. Wijzigingen enz. P. A. Endendijk, schoenhandel. Soest, B. Grothestiaat 14, uittr eig.; P. A. En dendijk, intr. eig.: J. Endendijk. Fa. George de Haan, heerenmodeart., Soest, v. Weedestraat 44, uittr. eig. C. J. de Haan-Passe, uittr. gevolm.: C. de Haan, intr. eig.: J. M. Iloppenbrouwcr. N.V. Ncd. Vilt Mij., Arnh.weg 4749, uittr. Comm.: M. v. Dijk, intr. Comm.: S. van Dijk. A. Bakkenes, rijwielhandel, Soest, Kerkstraat 51, uittr. Eig.: A. Bakkenes, intr. eig.: H. Grift. Stoomwasscherij „De Vcluwe", Putten, uittr.eig.: W. Snapper, intr.eig.: H. Snapper-JI. Snapper v. d. Beek. „Oliestook" Apparaten, Doorn, Sparrenlaan 38, opgeheven. J. de Vries, brandstoffenhEde, Kleefschclaan 4, uittr.Eig.: J. de Vries, intr.Eig.: H. de Voet. Fa. B. D. de Vries. Bennekom, Dorp straat 12, uittr.Eig.: S. de Vries, intr. Eig.: D. Evgenraam. NED. ZIONISTENBOND Bestuurswijziging. In de gisteravond gehouden ledenver gadering van de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Zionistenbond werd in de vacatures, ontstaan door het niet herkiesbaar zijn van de heeren H. van Raalte, voorzitter en A. Salomons, secretaris, voorzien door de verkiezing van den heer M. H. Cohen als voorzitter on mej. D. van Gilder als secretaresse. „DE VODDENRAPER VAN PARIJS" Door het gezelschap Jan Nooy zal a.s. Donderdagavond in „Amicitit" een op- voering van „De Voddenraper van Pa rijs" worden gegeven. Aanvankelijk stond voor dezen avond „Blonde Marie" op het programma. BURGERLIJKE STAND 19 September 1936. GEBOREN: Hendrijntje, dochter van Albertus van Voorst en Trijna Haver lach. Grand Théfltre. Vanaf Vrijdag 18 Sept. vertooning van de film „Slotaccoord." Voorstellingen: Zondag vanaf 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. Andere avonden vanaf 8.15 uur één voor stelling. Iedere middag matinée vanaf 2.30 uur. City-Theater. Vanaf Vrijdag 18 Sept. vertooning van de fims „De kleinste rebel" en „Hallo, hier Amerika." Zondag doorloopend vanaf 1.45 uur (laatste voorstelling 8.30 uur n.m.) Zaterdag 2 30. 6 en 830 uur nam. Andere dagen avondvoorstelling 8.10 uur. Woensdag vanaf 2.30 uur matinée. Cinema Amicitia. Vanaf Zon dag 20 Sept. vertooning van de films „Diamond Jim" en „Huwe- lijkszwendel." Voorstellingen: Zondag 2.30. 5.00 en 8.10 uur n.m. Maandag cn Dinsdag 8.10 uur n.m. Museum Fléhite. Westsingel. (Uitgezonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging Re genteseelaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdlees zaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9 R.-K. Leeszaal, Nleuwstraat 24 - 21 Sept. „Monopole" Lezing van Dr. G. Brouwer over „Het bevorderen van de Heemschutgedachte onder de jeugd" 8 uur n.m. 21 23 September. Amicitia. Ex positie van linnen etc. van de firma van Dissel uit Eindhoven. 23 Sept. Districtsdag van de K. v. K. in Huis ten Halve. 24 September. Foyer Amicitia. Vergadering van de afd. Amersfoort van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. 24 Sept. Amicitia. Gezelschap Jan Nooij met „De Voddenraper van Parijs." 8% uur. 24 Sept. Grand théAtre. Gezelschap Jan Musch in „Het Wederzijds Huwe lijksbedrog." 25 en 26 Sept. Hotel „Nationaal." Esperanto-tentoonstelling van de vereeniging L.E.E.N. 27 September. Soc. Concordia. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lezing Mr. M. L. Kan, Amsterdam, over: „Dc huidige politieke omstan digheden in Palestina." 8 uur n.m. 25 Sept.: Soc. Amicitia. Filmver- tooning met causerie door kol. J. Alma voor de Amersfoortsche Ca- roussel Vereeniging. 8 uur nam. 3 October: de Valk. Feestavond Bestuurdersbond Amersfoort van dc Nederlandsche Vakcentrale. 7 XA uur nam. 2 Oct. Amicitia. Feestavond 20-jarig bestaan der Ver. v. Vrijz. Godsdienst!- gen voor militairen en militaire tehui zen 8 uur n.m. 9 en 10 October. Amicitia. Con cert van het Kovacs Lajos-ensemble. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE GARMICH—PARTENKIRCHEN, 20 Sept. Gisteren is de vierde étappe van den internationalen zesdaagschcn motor wedstrijd verreden over een afstand van 467.5 K.M. Het traject leverde weinig moeilijkheden op. Onze landgenoot Jac. Schot is wegens een defect aan het stuur van zijn motor uitgevallen. Voorts tobt Fijma met een gebroken klepveer, zoodat hij zeer voorzichtig moet rijden. Het Nederlandsche a-team in den strijd om de zilveren vaas is nog steeds zonder strafpuntcn, evenals twee Engel- sche en twee Oostcnrijksche teams. Vrij van strafpunten zijn eveneens de indivi- (lueele rijders Persoon, Bakker, Schut en Roest. wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- f oortsch Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden w'u aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het vierde kwartaal 1936 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5