Koning Voetbal doet zijn intrede H.V.C. „kraakt" Zeist A.P.W.C. begint slecht A.M.H.C. op den hockeydag ïif/dF wMify EERSTE DAG BRENGT VOOR AMERSFOORT SUCCES Onsamenhangend geheel der Zeistploeg EERSTE ZEGE DER AMERSF. BOYS Een sensationeel begin QUICK-CULEMBORG The Reds winnen met 2 - 0 clulbs deden GROOTE SPANNING BIJ WOERDEN-SOPLA Verbetering rondom het Amersf. Boys veld A.M.H.C. II verliest met 7-0 AMERSFOORT KLOPT EXCELSIOR II Uit de R.K. Sport wereld 2e BLAD FACi. I AMERSFOORT SCH ÜAGBLAD MAANuAG 21 StFltMBtR 1936 A.P.VV.C. is de eenige derde klasser die verloor Voor onze Amersfoortsche voet balverenigingen zijn gisteren ook de competitiewedstrijden begon nen. Met uitzondering van A.P. W.C. hebben zij alle gewonnen, zoodat bij de clubs de beste stem ming heerscht. In 3D, de afdeeling, waarin onze derde klassers zijn ondergebracht, was reeds de vorige week de wedstrijd Hol landBaarn gespeeld, welke door Baarn met 25 gewonnen werd. H.V.C. kraakte Zeist door met 110 te winnen. H.V.C. speelde doelbewust, terwijl Zeist een erg zwakken indruk maakte. De Amersf. Boys omzeilden een ge vaarlijke klip door te Hilversum met 13 van Donar te winnen. Voorwaar fraaie prestatie. De wedstrijd Laren- Elinckwijk bracht een 12 zege voor de bezoekers, welke uitslag van veel be lang kan zijn voor de komende weken. Z.N.C. blijft op eigen terrein een moei lijk te ovenvinnen tegenstander. Dit on dervond gisteren A P.W.C. Een schrale troost is, dat nog vele andere clubs hier punten zullen moeten afstaan. De vierde klas clubs spelen dit sei zoen in afdeeling H. Sopla zag haar uit stapje naar Woerden beloond, door met de oneven goal te winnen. Goed zoo, Sopla, dat is aanpakken. Quick opende het seizoen met een 2—0 overwinning op Culemborg, hetgeen eveneens hoop vol stemt voor de toekomst. P.V.C. schijnt weer sterk te zijn. met 40 werd van Soest gewonnen. Met spanning wacht men den komenden Zondag reeds weer af. waarbij onze plaatselijke clubs evenveel succes moge hebben. Een glorieuze inzet van de H.V.C.='ers met als resul» taat een 110 over. winning Welke derde klasser kan bogen op een dergelijk mooi speelveld, hoorden wij een Zeist-supporter zeggen. Inder daad Birkhoven was deze eerste compe titiemiddag wonderlijk schoon. Het mooie najaarsweer bracht spelers en publiek in zomersche stemming. Voor den H.V.C.-aanhang ging dan ook alles naar wensch. Nadat de wedstrijd vijf en twintig minuten oud was en de wederzijdsche verkenningen ten einde waren, opende Appeldoorn de score met een strak schot. Zeist, dat meet eenige invallers speel de, beschikte over een hechte verdedi ging. Hoewel individueel sommige spelers in de half linie en voorhoede meermalen goed werk leverden, vormde de ploeg een onsamenhangend geheel en toonde de vele fouten, welke daar aan kleven. H.V.C. daarentegen speelde een zui ver combinatie-spel, waarbij alle linies onderling betrokken waren. Aanvanke lijk werd het centeren wat te ver doo- gevoerd en mede door het soliede ver dedigen hield Zeist stand. Maar de druk was te groot en nadat het eerste doelpunt daar was, kon H.V.C. de score geleidelijk op voeren, zoodat de stand met de rust reeds 50 was Behoudens enkele uitvallen van Zeist, was II.V.C. ook in de tweede helft aan houdend in de meerderheid. Men zal ons de weergave van eiken aanval be sparen. Langzaam maar zeker volg den de doelpunten elkaar op. De dub bele cijfers werden gepasseerd en het einde kwam met een klinkende 11—0 overwinning. De doelpunten werden respectieve lijk gemaakt door v. Needen (2); Emo (3); Appeldoorn (3); Groothuis (2) en Lijnsveld (1). H.V.C. heeft dus op w aardige wijze de competitie geopend. Hoewel de tegen stand gering was, hebben alle spelers zonder uitzondering aan de gestelde verwachtingen voldaan. Zeist 11—H.V.C. 11 II V.C. II deed voor het eerste team weinig of niets onder. In Zeist be- karnpte do reserveploeg het tweede team van Zeist en wist dezen wedstrijd met 10—2 te winnen. Alzoo een goede dag voor H.V.C., 21 doelpunten voor en slchts 2 tegen. Het effectvolle terrein was één der oorzaken, die goed voet? bal onmogelijk maakten ST. wandelsport nicolaasmarsch van z.u.t. In de maand December zal het be stuur van Z.U.T. voor haar leden een St. Nicolaasmarsch organiseeren. a.g.v. „excelsior" De Amersfoortsche Gymnastiekver. „Excelsior" zal met een dames- en hee- rcnploeg uitkomen in de komende handbalcompetitie van het K. N. G. V. district Utrecht. Beide teams zijn inge deeld in de eerste klasse. Amersfoortsche Boys heeft de com petitie met een overwinning ingezet, door een volkomen regelmatige 31 zege te behalen op het Hilversumsche Donar. Maar daar is dan ook wel on geveer alles mee gezegd, want do wed strijd was het aankijken nauwelijks waard. Weliswaar deden beide ploegen hun best zoo goed mogelijk voetbal te spe len, doch meestal bleef dit bij de poging en de oorzaak van het mislukken moet gezocht worden in het uiterst effectvol le terrein. Behoorlijk spel was hier ten eenenmale onmogelijk. Bovendien kwarn daar nog bij een krachtige wind, welke dwars over het veld stond. Al met al factoren, welke deze ontmoeting tot een zoutelooze vertooning stempelden. Toch hebben de Bovs-spelers allen hard ge werkt en wellicht dat bij een tweeden wedstrijd, wanneer op eigen terrein ge speeld wordt, het spel der blauw-witten beter tot haar recht zal komen. De wedstrijd Het begin was sensationeel, want reeds na drie minuten spelen opende de Donar-middenvoor, Van Dijk, uit een voorzet van den rechtsbuiten, de score, (10). De achterspelers der Boys dach ten dat de bal out was geweest, en in plaats van aan te vallen, appelleerden zij, met het gevolg dat de Donarspelers vrij spel hadden. Een tegenaanval van de Boys besloot Berghuizen met een hard schot, dat evenwel hoog over ging De Boys kwamen echter terug en nu met meer succes, want uit een pass van Belt bracht W. Kraak de partijen op gelijken voet (11). Beide ploegen bleken hevig overhoop te liggen met de oneffenheden in het terrein en men stond dikwijls versteld bij het om zeep brengen van de meest eenvoudige kansen door de respectie velijke voorwaartsen. Toen na ruim 20 minuten spelen de linkervleugel van de Boys een mooien aanval opzette, beland de de bal plotseling bij den vrijstaan- den Berghuizen, die geen moment aar zelde en de blauw-witten de leiding gaf, (12). Onze stadgenooten werden nu beslist sterker en forceerden eenige corners op het Donar-doel, waarvan de laatste ternauwernoood door den kee per gestopt werd. Zoowel in de voor- als in de achterhoede toonden de Boys zich de meerderen van de gast- heeren en een kwartier voor de rust drukte J. van Keeken deze meerderheid in een derde doel punt. uit. Opvallend was en dit bleef gedu rende het verdere verloop van den strijd zoo het goede steunen van den spil E. Poort, terwijl ook zijn openen naar de vleugels goed te noemen was De laatste minuten voor de rust viel er bij Donar eenige opleving te bemer ken, maar doelpunten bleven toch uit. Rust 3—1. Een gedetailleerd verslag van de tweede helft willen wij den lezer be sparen. Het zou een aaneenschakeling van mis-, over- en naast trappen wor den, voor zoover er althans nog getrapt werd, want het effectvolle terrein liet den bal meermalen de meest vreemde capriolen maken. In het midden van de tweede helft bracht een omzetting bij Donar iets meer tegenstand, welke ech ter spoedig weer verslapte en zonder noemenswaardige inspanning konden de gasten hun voorsprong behouden, ook al slaagden zij er niet in dezen te ver- grooten. Einde 31 voor de Boys. beenen den achterstand te ver kleinen 23. Heel Z.N.C. ging verdedigen om te trachten haar voorsprong, welke beden kelijk was ingeloopen, te behouden, te meer daar vrij kort daarna Veenendaal aan Snijders een haast te niet te missen kans gaf. Evenwel miste Snijders jam merlijk, zoodat de gelijkmaker achter wege bleef. Vlak voor het einde een plotselinge doorbraak van Z.N.C. Een weifeling van de Winter en vóórdat Gouw wist wat er gebeurde, was de rechtsbuiten van Z.N C. voor hem en met een zacht boogbal letje was het 42. Kort daarop floot de scheidsrechter, die zeer correct leid de, het einde en had A.P.W.C. de eerste twee punten in Zeist moeten laten. Toch zal het A.P.W.C.-team, vooral door het meespelen van Vcrhoeff, voor wien De Winter inviel, nog wel menig success in dit seizoen boeken. HOCKEY Een ontmoeting waarin de één het spel en de ander de doelpunten had De paarsgelen lijden een on? verdiende nederlaag (24) tegen Z.N.C. Op onfortuinlijke wijze heeft A.P.W.C. het nieuwe competitieseizoen ingezet door in Zeist te verliezen. Na het groot ste gedeelte van den wedstrijd in de meerderheid geweest te zijn, heeft zij de punten toch nog aan Z.N.C. moeten laten. Vooral na de rust, welke met een 21 voorsprong inging voor de gast- heeren, dien Z.N.C. in de eerste minuut van de 2e helft vergrootte tot 3—1, heb ben onze stadgenooten voortdurend het doel der Zeistenaren belegerd. De Win ter speelde na de rust linksback en deed daar heel nuttig werk. Veenendaal bracht wat meer stuwkracht in de voor hoede, waardoor de defensie der gast- heeren het zwaar te verantwoorden kreeg. De lange passes, door Veenen daal aan v. Empelen gespeeld, werden heel goed voor het doel gebracht, maar het A.P.W.C.-binnentrio hield het spel daar te kort, zoodat er telkens een been opdook om doelpunten te voorkomen. Had de voorhoede het spel in deze pe riode meer open gegooid, succes was dus niet uitgehleven, al waren de A.P. W.C.-ers met schieten niet gelukkig. Toch wist Mossing met een vleugelschot door een haag van De inzet van het seiaoen is voor Quick wel zeer gunstig geweest. In den regel begint zij met een nederlaag, doch uitzonderingen bevestigen nog ai- tijd den regel. Hiervan werd het op bezoek zijnde Culemborg het slachtof fer. Ook wij hadden gehoopt op een overwinning, maar niet verwacht, te meer daar Culemborg physiek veel sterker is dan onze stadgenooten. Voor al de linksbinnen der thuisclub, die het spel heel goed „aanvoelt", was hier door zeer sterk gehandicapt, waardoor deze plaats onvoldoende was bezet. Schuttevaer heeft zeker weer een hal ve Marathon afgelegd, doch was er niet geheel in, wat ongetwijfeld van groote invloed is geweest op het vertoonde spel. Trouwens nog enkele Quick-spelers, zooals Boeghcim en v. d. Biezenbos is deze speler geen kanthalf? kun nen veel beter. Alleen de Quick-achter- hoede. met als uitblinker de aanvoerder, vormde het beste deel van den ploeg, waarbij wij trouwens de Jong ook moe ten voegen. Culemborg heeft echter hiervan geen partij getrokken, alhoe wel zij meer dan drie-kwart van den strijd in de meerderheid is geweest, In het begin teekende deze meerderheid zich reeds af, waarin de middenvoor een groot aandeel had. Immers deze speler was door zijn handigheid met het leder en het passcercn een doorloopend gevaar, vooral toen van Yken weife lend begon. Een critiek moment ont stond, toen Kortbeek uit zijn doel was en de leider van den aanval der gasten op het leege doel afging. Op het pschy- chologische moment trapte R. Leen- knegt echter corner. Het schieten bleek echter het zwakste punt der Culem- borgers te zijn. Veel gevaarlijks kreeg de Quick-doelman niet te verrichten. Ook de hoekschoppen resulteerden niet in doelpunten. Bij Quick stelde P. Leen- knegt zich uitstekend op, doch onder vond weinig steun van zijn binnenspe- lers, terwijl de weinige goede aanval len een vroegtijdig slot hadden door buitenspel staan. Bijna kreeg Quick een doelpunt cadeau, toen de links half op eigen doel trapte, doch de bal ging rakelings langs den buitenkant van den staander naast. Inmiddels was het tempo, waarmede begonnen was, al wat geluwd. 20 minuten voor de rust loste Leeflang een ver boogschot, dat den in druk verwekte, dat het over zou gaan. Het verdween echter onder de lat door in het net, 1-0. Forsch en gevaarlijk kwam Culem borg nu opzetten, waarbij Kortbeek zijn talenten nu kon toonen. Met de rust leidde de thuisclub, geheel overdiend, met 1—0. Een krachtig en kort offensief van Quick was de ouverture van de tweede helft, welke inderdaad een succes voor Quick opleverde. Na een cornerbal kwam het leder bij P. Leenknegt, die met een laag, verraderlijk schot de score op 20 bracht. Culemborg nam het offensief van de thuisclub weer over, waarbij naast pech ook slecht schieten oorzaak was, dat de hatelijke nul bleef. Inderdaad, de goede sciioten der voorwaartsen had den beter lot verdiend dan „net naast" of tegen de staanders. Wel waren de enkele uitvallen van Quick niet van gevaar ontbloot, doch doelpunten ble ven achterwege, ook toen 6 minuten voor het einde. Verkerk wegens een onparlementaire uitdrukking tegen den leider het veld moest verlaten. Zoo kreeg Quick meer dan zij ver diende Scheidsrechter Vader leidde correct. H.V.C.—Zeist 11—0 DonarAmersf. Boys 13 Z.N.C.—A.P.W.C. 4-2 QuickCulemborg 20 WoerdenSopla 45 De Amersfoorters nemen de punten door een 45 overs winning mee naar huis Nauwelijks is de competitie begon nen, of wij zitten weer in die echte sfeer van spanning en medeleven, waar bij duidelijk uitkomt, dat alle beker-, schild en andere ontmoetingen surro gaat zijn, vergeleken bij de competitie wedstrijden. Zoo ook bij den strijd tusschen Woer den en Sopla. Fel. doch sportief is er door deze twee vrijwel gelijkwaardige ploegen om de punten gestreden. De uitslag 4d wijst reeds voldoende uit dat het verloop uiterst spannend is ge weest. Binnen vijf minuten na den aftrap weet R. Blok reeds uit een corner te scoren (10). In zeer snel tempo gaat het nu van doel tot doel en Woerden heeft wederom succes als H. Blok op een door van Mouwerik ver naar voren gespeelden bal doorloopt en via van Zoghei opnieuw het Sopla-net laat tril len. (2—0). De attagues van Sopla zijn zeer ge vaarlijk, ook al doordat de samenwer king in de achterhoede der thuisclub ontbreekt, IJzendoorn gelukt het uit een kluwen van spelers tegen te scoren. De thuisclub reageert hier terstond op, gevaarlijk vallen de zwartjes aan, en als besluit van een mooien door rechts opgezettcn aanval scoort H. Riet veld no. 3. Het spel blijft aantrekkelijk en snel, vooral Sopla's actieve linker- leugcl bezorgt de Woerden-defensie handen vol werk. Eerst is het Hassink die met een laag 6chot den achterstand verkleint, terwijl nog voor rust IJzen doorn gelijk maakt (3—3), o.i. werd dit derde Amersfoortsche doelpunt in zui ere buitenspel-positie gescoord. In de tweede helft is het home-team iets minder actief. De gasten echter blijven het snelle tempo handhaven Hassink geeft nu al gauw zijn team de leiding (34), doch bij een nu volgen den Woerden-aanval schiet Burggraaf hard in, de van v. Zoghei terugsprin gende bal komt bij B. Blok terecht en opnieuw is de stand gelijk (4—4). Als er nog circa 20 min. te spelen zijn verlaat Deurhof, de thuisclubrechtshalf, het speelveld; K. Engels neemt zijn plaats in. Meerdere veranderingen in het homet-eam aangebracht, voor zoo' ver dit de voorhoede betreft, bleken ook al geen verbeteringen Sopla heeft nu geruimen tijd het beste van het spel. terwijl de thuisclub weliswaar ook hard werkt, doch hierbij geen greintje geluk heeft. Een mooi doelpunt 10 minuten voor tijd door van Keken gescoord, bracht de gasten tenslotte de zege (45) een uitslag waarmee Sopla tevreden kan zijn. Het eerste team speelt gelijk tegen Be Fair, doch ver» licst met doelschoten nemen WIELRENNEN magna wint prijs der naties PARIJS, 20 Sept. (A.N.P.) Wereld- kampioen Antonin Magne won heden den traditoneelen wegwedstrijd om den vrijs der naties, welke over 140 K.M. iep. Magne, die als laatsje gestart was, won met 2 minuten voorsprong en reed met een uurgemiddelde van ruim 37 K.M. Men heeft o.a. vaste banken aangebracht, plaats bie? dende aan plm. 400 personen Voor dat de eerste thuiswedstrijd in de competitie van de Amersf. Boys ge speeld wordt, hebben de blauw-witten Jthun home" aan de Gasthuislaan flink onderhanden genomen om de talrijke bezoekers, welke ongetwijfeld zullen ko men bij de komende plaatselijke ont moetingen, allen in de gelegenheid te stellen de wedstrijden goed te volgen. In de eerste plaats heeft men natuur lijk liet speelveld grondig herzien. De kale plekken met nieuwe graszoden in gelegd en het overtollige gras gemaaid Aan de rechterzijde van het speelveld heeft men over do geheele lengte twee rijen vaste banken geplaatst, terwijl men achter het doel, dat grenst aan de stadskant, een staantribune van zand heeft gemaakt. De zitplaatsen bieden plaats voor 400 personen. Ook de af rastering om liet veld is wederom gere pareerd, terwijl de frissche witte kleu ren der paaltjes alsmede het groen dei- banken het bijzonder goed doen. Doch hierbij heeft men het niet gelaten. Werd voorheen aan de Gasthuislaan-zijde het schouwspel van den wedstrijd voor de „gratis-toeschouwers" ontnomen door zeildoek-bespanning, nu heeft men dit ondervangen door een latwerk aan te brengen, dat absoluut niet misstaat. De toegangshekken heeft men in afwijking met de groene kleur van de latten, in blauvv-vvitte kleuren gehouden, zoodat reeds van verre bet terrein van de Amersf. Boys zichtbaar is. Door deze verbetering zijn de blauw-witten weer een stap verder gekomen om van hun veld, een ideaal speelveld te maken. Dat zij hierin volledig mogen slagen! Rest ons nog te releveeren, dat dit alles door de leden tot stand is ge komen. Begunstigd door het laatste fraaie zomerweer, had gisteren voor het eerst in dit seizoen de jaarlijksche reünie plaats van de Gooische en Utrechtsche hockey-enthousiasten, waarbij zich even eens nog Amsterdam I had gevoegd. Er waren vele oude bekenden en er wer den weer vele handen gedrukt. Ook onze stadgenooten, de A.M.H.C., hadden met twee ploegen voor dezen hockeydag ingeschreven. Om één uur bond A.M.H.C. I den wedstrijd aan te gen den overgangsklasser Be Fair I. Door een onaangenaam misverstand ontbrak bij A.M.II.C. aanvoerder H. v. d, Goot op het appèl, waarvoor H. Frima inviel. De wedstrijd werd op een slecht veld gespeeld, hetgeen voor A.M.H.C. echter geen bezwaar bleek, daar men dit op Birkhoven ook gewend is. Onze stadgenooten hebben hun huid zoo duur mogelijk verkocht en nadat zij aanvan kelijk eenige aanvallen op de Be Fair- veste hadden ondernomen, kregen zij het zwaar te verantwoorden. De achter hoede, bestaande uit J. v. Daal, H. An kersmit en Wolters stond echter als de bekende rots in de branding en meer malen kwam hen hierbij de paal nog te hulp. De eerste helft verstreek punt loos en ook na de hervatting slaagden de roodwit ten er in aan den zvvaren druk weerstand te bieden, zoodat het einde kwam met dubbel blanken stand. Bij het nemen van doelschoten door de vijf voorhoedespelers, wist Be Fair er vier tegen A.M.H.C. drie te benutten. Wanneer wij bedenken, dat Be Fair zich later door een overwin ning op S.C.H.C. I tot de laatste vier vóór Amsterdam wist te klas seeren, dan kan A.M.H.C. in dit gelijke spel een alleszins eervol resultaat zien. In ieder geval is er dit jaar een veel beter figuur geslagen dan vorig jaar het geval was. Anders ging het met A.M.H.C. II. Na de eerste ronde vrijgeloot te hebben, zagen deze roodwit-reserves zich in de tweede ronde tegen S.C.H.C. I geplaatst. De Stichtsche vatte deze ontmoeting te licht op en vermoedelijk lag hier het begin van den nederlaag, welke de rood- blauwen in de derde ronde legen Be Fair leden. Hoe het zij, tegen A.M.H.C. II werd lauw gespeeld en het duurde vrij lang eer B. van Epen de score voor S.C.H.C. opende. Voor de rust volgden nog twee doel punten, zoodat A.M.H.C. II de tweede helft met een 30 achterstand begon. Na de hervatting zorgden van Epen, J. Havinga en J. v. Donselaar er voor dat de einduitslag tenslotte. 70 in het voordeel van de Stichtsche werd. Hoewel dus geen der A.M.H.C.-teams hun eersten wedstrijd overleefde, mag vooral het eerste elftal over het resul taat niet ontevreden zijn, want onge twijfeld houdt dit gedeeltelijke succes een belofte in voor de naderende com petitie Naar wij vernemen zal de A.M.H.C.- aanvoerder H. v. d. Goot dit seizoen niet meer de kleuren van de roodwitten verdedigen. bal uit de mand rollen. Maar ook Zwaaf deed zijn best en maakte na 25 min. spelen 1—0. 5 minuten latsr stond hij weer geheel vrij onder den paal en het was 2—0. De aanval van Bearda vlotte in het begin niet zoo erg. Bergsma wist zich aardig vrij to spe len, maar hij kreeg niet genoeg to doen. Met ongewijzigden stand brak dan ook de rust aan. Na de thee, die wel de dorst der Blauw-Witten had gelescht, maar de doelpuntenhonger scheen aangewak kerd te hebben, gelukte het Bergsma met een betrekkelijk ver schot 30 to maken. Amersfoort verslapte toen en het gevolg was, dat Excelsior het eerste tegenpunt behaalde (31). Het vak, dat nu ging aanvallen wilde niet voor z'n voorgangers onderdoen en het werd door twee goede doelpunten van Toen al spoedig 5—1. In de beginopstelling werd nu weer verder gespeeld. Het mocht den Excelsioraanval gelukken een aardig tegenpunt te maken, 52, maar toen was Amersfoort weer aan de beurt en Hartog maakte er 62 van. Het werd 72 door aanvoerder Bearda en Excelsior maakte nog 73. Kort hierna kwam het einde. Amersfoort kan op een goeden wed strijd terugzien. Bepaalde uitblinkers waren er niet. Alle speler(sters) speel den uitstekend. Rest ons nog te melden, dat de heer Joh. H. Koppert rustig en goed floot. De stand is: Samos 2 Vogel Amersfoort Ba erne S. K. V. Excelsior 2 Zwaluwen 5-0 2—1 7—4 1—1 O-l 3—7 0-4 De Tover S' Amersf oor t II 61 Het 2e twaalftal, dat met een 4-tal invallers moest spelen, kon het tegen de Tovers niet bolwerken. Met rust stond het 20. Het werd 50, waarna Joop Ellenbroek de eer redde. Het ein de kwam met 61. KORFBAL De blauwswitten lieten zich ditmaal van hun beste zijde zien Het is Amersfoort gelukt Excelsior met groote cijfers te verslaan. De Blauw-Witten lieten zich van hun beste zijde zien en het werd een en thousiaste en vol vuur gespeelde wed strijd, ondanks de zomersche tempera tuur. Werd legen Samos lusteloos en on tactisch gespeeld, thans was het precies het tegenovergestelde. De aanval com bineerde, dat het een lieve lust was, het middenvak speelde snel door en onderschepte ook meerdere malen en de verdediging was al even safe. Het was een prettige en sportieve wed strijd; Amersfoort heeft zich volkomen gegeven en de uitslag is dan ook zeker niet geflatteerd. Het 12-tal onderging nog een kleine wijziging daar mej. Duin voor mej. de Haan inviel. De opstelling was thans: Aanval: dames E. van Tijn en F. Duin en de heeren Zwaaf en Hartog. Midden: dames C. de Jongh en S. Zwaaf en de heeren P. Toen en J. van Dolron. Verdediging: dames C. Bottenburg en A. Sirag en de heeren A. Bearda en J. Bergsma. De wedstrijd Direct na den uitworp kreeg de Amersfoorl-aanval goede kansen. Har tog paste zich prachtig aan en had zeker eenige doelpunten kunnen ma ken, indien hij niet zoo veel pech had gehad. Meerdere malen zagen we den Voor den eersten competitiedag van den I. C. V. B. was een vrij uitgebreid programma vastgesteld. In het Westen werd op dezen dag di rect de wedstrijd gespeeld tusschen de twee elftallen, die in de vorige compe titie elkaar geen streep toegaven voor de eerste plaats, wc bedoelen Volendam en Wilskracht, welke clubs elkaar thans ontmoetten op het Volendam terrein, waar de gastheeren wonnen met 31. V. V. Y. verloor op eigen terrein met 14 van E. M. M. hetgeen ons van de IJsselsteiners tegenvalt. De Meer, dat in de vorige competitie ternauwernood de degradatie ontsprong, zette het sei zoen goed in door met 3—2 van S. D. O. te winnen. Het Zuilcnsche H. M. S. had dezen dag vrijaf. In de tweede klasse eindigde de ont moeting tusschen het Utrechtsche Zwa luwen Vooruit en L. V. V. uit Laren, twee elftallen die het vorig seizoen het sterkst waren, in een gelijkspel 33. Het Culembórsche Fortitudo zette het seizoen in met een flinke 50 overwin ning op Olympia. Voor de overige wedstrijden verwij zen we naar onderstaande uitslagen: Zuid I. Eerste klasse LauraSittardsche Boys R. K. V. V. L.Valkenburg Kerkrade—R. K. N. A. C. Zuid II Brabantia—Wilhelmina Best VooruitSchijndel Dongen—Kol ping Oosten AltiorQuick Treffers—S. D. O. U. C. 's-HeerenbergLob. Boys West I Volendam—Wilskracht De MeerS. D. O. V. V. Y.—E. M. M. West II ExcelsiorLeonidas SpartaanSantpoort S. J. C—G. D. A. Graaf Willem—H. B. C. D. H. L.—Onze Gezellen Tweede klasse Westen Zwaluwen Vooruit—L. Olympia—Fortitudo M. S. V.—V. v. y. 2 Ce IerBI au w-Zwart V. V. P.Donk AeolusSpartaan OliveoWilhelmus 3—5 3—1 1-0 1—2 2—1 3—2 5—5 4—1 2S 3—1 3-2 1-4 5—2 4—2 4—2 1—3 2-3 V. V. 3—3 0-5 2—2 4—1 2-6 4—1 0-2 zabala wint te helsing- fors Op een circuit van 1500 meter werd heden een wedstrijd over 25 K.M. geloo- pen. De bekende Argentijnsche athleet Zabala won dezen wedstrijd in den tijd van 1 uur 22 min. 50,7 sec. T-weede werd de Fin Tamila, in 1 uur 23 min. 55,3 sec., voor zijn landgenoot Tarkiainen met een tijd van 1 uur 24 min. 5D.2 sec.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6