Vreemdelingen verkeer in nieuwe banen Taak van ons hotelwezen BOLSJEWISME Brandstichters veroordeeld DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA ia Kinderhoekje Pleidooi voor meer samen werking EN JODENDOM MOTORRIJDER DOOR TREIN GEGREPEN Jonge Nederlander op weg naar Indië yiismwQ uiiqjcwm ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 Inleiding van Mr. P. J. Mijksea naar op den tienden bonds» dag van „Horecaf" GRONINGEN, 24 Sept. Vandaag wordt te Groningen de tiende bondsdag van de vereeniging Horecaf gehouden. Nadat de morgenuren besteed waren voor een vergadering van den algemee nen bestuursraad 111 het Concerthuis aan de Poelestraat opende des middags om half drie de Bondsvoorzitter, de heer Th. N. van Stigt uit Utrecht den bondsdag. Na deze openingsrede hield de heer Jan Schilthuis, directeur van de Cen trale Vereeniging voor den Gedistil leerdhandel een inleiding over de or deningsgedachte in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Een korte pauze volg de, waarop de heer L. Neher, directeui van den gemeentelijken telefoondienst ie 's-Gravcnhage het telefoongebruik in het hotel besprak. Mr. P. J. Mijkscnaar, gemeentelijk commissaris voor het vreemdelingen verkeer tet Amsterdam hield als laatste spreker een causerie over „het vreem delingenverkccr in nieuwe banen". Spr. ging vooreerst na, hoe het toe ristenverkeer zich in een vrij korte spanne tijds tot een belangrijke indus trie heeft ontwikkeld. Vóór 1911 was het vreemdelingenverkeer uitgesproken een luxebedrijf, reisde een zeer klein per centage van de bevolking, een uiteraard min of meer sélect publiek. Na 1918 verandert dit alles snel. Di verse oorzaken werken daartoe mede Sociale, cultureele, politieke, maar voor al economische oorzaken, ontwrichte va- lutaverhoudingen, na omwentelingen op staatkundig en sociaal gebied. Na de demobilisatie der soldaten volgt in vele landen een mobilisatie voor een vreed zamer doel: het toerisme. Zoowel in Amerika als Europa werkt dan een krachtige tendens tot aemocra- tisecring van het reiswezen, dat daar door ongekende afmetingen aanneemt en typische structuurveranderingen gaat vertoonen. De snelle groei van het toerisme heeft tot direct gevolg, dat in die landen, wier betalingsbalans een ongunstig ka rakter vertoont, aanstonds meer en meer aandacht wordt geschonken aan de economische zijde van dit verschijn sel. In toenemende mate gaan de regee ringen van diverse landen in den toe rist iemand zien, die „exporteert naar liet binnenland". Do economische crisis sinds 1929, die vooral de zoo conjunc tuur-gevoelige industrie van het toeris me aantastte, was oorzaak, dat tallooze landen met nog meer energie, met tal looze faciliteiten het toeristenverkeer trachtten aan te moedigen. Het devies werd: groote massa's tegen lage prij zen. Deze collectiviseering, deze populari seering heeft niet nagelaten zijn in vloed op het geheele toeristenwezen, speciaal het hotelbedrijf uit te oefenen. Hoe welkom de beter gesitueerde toe rist ook moge zijn, het aantal hunner wordt percentsgewijze steeds kleiner. Taak voor hef Neder landsche hotelwezen Met deze structuurverandering, welke naar spr.'s meening nog geenszins vol ledig is doorgewerkt, zal ook het Neder- landsche hotelwezen zich in de toekomst voortdurend moeten bezighouden. Mr. Mijksenaar ziet de ontwikkeling zóó: ecnerzijds het selecte hotel, ander zijds het massahotel. De tusschengroep zal op den duur procentsgewijs sterk afnemen. Zooals n u reeds een doordringen van de scheiding café-cafétaria valt waar te nemen, zoo ziet spr. in de toekomst een principieele schei dingslijn opkomen tusschen het ho tel en wat hij bij analogie zou wil len noemen de „hoteleria", waarbij hij dan onder het laatste verstaat een modern ingerichte, hygiënischo op massabezoek ingerichte logeer- gelegenheid, waarin elke overbodige luxe verdwenen is, en het hoofddoel, het verschaffen van een uitstekend nachtverblijf voorop is gesteld. Uit ervaring is spr. bekend, hoe meer en meer bij hen, die de toeristen coJlec- tiviseeren, een vraag rijst naar modern- zakelijke, goedkoope logeergelegenhe den. Steeds meer wordt do jaarlijksche va- cantie tot een sociale aangelegenheid, waarover geen verschil van meening meer bestaat. Deze democratiseering de ze collectiviseering heeft nog andere consequenties, namelijk de volgende: Opvoering van het tempo, waarin ge reisd wordt. Men wenscht zoo veel mo gelijk te zien in zoo kort mogelijke pe riode. Het internationale verschijnsel van een verkorting van de gemiddelde verblijfsduur, is reeds statistisch on weerlegbaar vastgesteld. Dit verschijn sel zal niet af, maar toenemen. Daarnaast treedt een sterke tendens tot rationaliseering op De doorsnee-toe rist wil niet meer voor verrassingen staan. Hij wenscht vooraf te weten, waaraan hij financieel toe is. Ten slotte wees spr. op tegenwerken de factoren, oa. de „contingenteering" van reizigers, zooals men die b.v. voor ons land thans door Duitschland ziet toegepast, voorts op het verschijnsel, dat het toerisme in sommige landen onderwerp wordt van handelspolitiek, waardoor het reiswezen soms sterk wordt geschaad. Het land, dat zonder de krachtige materieele en morecle steun van de overheid het strijdperk van de in ternationale toeristenacquisitie bin nentreedt, zal nimmer redelijke re sultaten behalen, aldus mr. Mijkse naar. Wat ons land noodig heeft is een krachtige, landelijke centrale, be hoorlijk van financien voorzien, nauw in contact met het vreemde- lingenbedrijfsleven en met onze bui- tenlandsche handelsvertegenwoordi- gingen, statistisch goed voorgelicht. Nederland dient vóór alles tourist- mindPd te worden. Straks zal de schrij ver Fernandez Flores na een bezoek aan ons Holland niet meer moeten kun nen schrijven: „Dit is een land voor kleine kinderen en oude menschen". Meer „service" is noodig Vele bedrijven van overheid en parti culier zullen veel scherper aandacht moeten gaan wijden aan het begrip „Service". Dat door betere service, óók het binnenlandsch verkeer nog sterk kan worden gestimuleerd, staat voor spr. vast. Het rapport-Krayenhoff is er nu, maar wanneer zal daaraan, zij het misschien in gewijzigden vorm uit voering worden gegeven? Het vraagstuk is acuut. Met de leidende figuren uit het Ne- derlandsche hotel- en restaurantwezen, wachten tallooze overig geïnteresseer den op een snel en afdoend ingrijpen, liever vandaag, dan morgen. Wederkeerigheid moge het richtsnoer in het internationale toeristenverkeer dienen te zijn, zij moet evenzeer wor den nagestreeft in het interlocale ver keer. Samenwerking tusschen toeristen centra is een eerste vereischte, elke on gezonde concurrentie of naijver schaadt alle partijen. Wat de stedelijke of gewestelijke pro paganda betreft, de groote gemeenten zullen over krachtiger, beter gehuisves te en uitgeruste centrales dienen te be schikken. In onze groote steden zal men in de toekomst dienen te beschikken over een uitstekend geoutilleerd bureau, geves tigd op een in het oog vallende plaats. Wat Amsterdam reeds doet Bedriegen de teekenen niet, dan zal de hoofdstad in deze spoedig het voor beeld geven. Amsterdam treft krachtige voorbereidingen om zoo mogelijk met ingang van 1937 te beschikken over een verkeerscentrale, die aan de eischen van onzen tijd zal voldoen. Daarrij is o.a. gedacht aan den bouw van een pa viljoen in het centrum van de stad, waarin een centrale gevestigd zal wor den, tot stand gekomen door samenwer king van de stedelijke overheid. De ka mer van koophandel en fabrieken en het particulier initiatief. Vóór het cen traal station zal voorts een filiaalin richting worden gevestigd, welke de eerste service zal geven. De stad Amsterdam ging daar naast reeds over tot de stichting van een gemeentelijk jeugd verblijf, waarin jonge bezoekers van de hoofdstad, die noch van een hotel noch van een jeugdherberg ge bruik kunnen maken, tegen iaag tarief kunnen overnachten. In 4 maanden tijds overnachten totaal 1400 jongelui afkomstig uit diverse gemeenten van ons land en uit het buitenland in dit hotel. Het personeel van het Amsterdam- sche centraal station, van den eenvou- digen arbeider tot den hoogsten amb tenaar, zal in den loop van deze winter onderricht worden over het belang van het toerisme en de enorme waarde van service, als propaganda voor Je spoor wegen, en het vreemdelingenverkeer. Met een enkel woord herinnerde spr. aan de mogelijkheid tot het houden van een groote internationale tentoonstelling in het jaar 1910, een belang dat verre boven dat van de stad uitgaat. Onafgebroken wijdt het gemeentebe stuur zijn aandacht aan deze hoogst be langrijke zaak. Inmiddels zal een functioneering tot 100 procent ook van de Amster- damsche centrale niet mogelijk zijn, zoolang de nationale propaganda over de grenzen niet volgens verbe terde richtlijnen plaats vindt. Er is geen enkele reden waarvoor wij Nederlanders, die op zoo menig gebied 'n uitstekende reputatie hebben, geen eer ste klasse vreemdelingenindustrie zou den kunnen opbouwen. Een bloeiend toeristisch verkeer zal ons zeker niet als een geschenk in de schoot worden geworpen, er zal om moe ten worden gevochten, hardnekkig, on der het ad\ies „nihil volentihus ar- duum". oude man verdronken HAARLEM, 24 Sept. Uit de Raam- singel is gisteren het lijk opgehaald van den 82-jarigen P. V. wonende in de Slachthuisstraat. De oude man was gistermiddag gaan wandelen, zooals hij eiken middag deed Daar hij slecht van gezicht was. vermoedt men, dat hij ver dwaald en te water geraakt is. Het stof felijk overschot is naar het St, Elisa- beth-gasthuis overgebracht. Opperrabijnen doen een beroep op het werelds geweten 's-GRAVENHAGE, 21 Sept. De op perrabbijnen van erschil lende gemeen ten in de wereld publiceeren een ver klaring op den vooravond van den Grooten Verzoendag, waarin zij stelling nemen tegen uitingen aangaande het Jodendom op het jongste Nazi-Congres te Neurenberg. De Chief-Rabbi of the British Empire (dr. J. H. Hertz) heeft tot den Opper rabbijn van Den Haag het verzoek ge richt om zich bii dit protest aan te slui ten. Deze voldoet daaraan in de vol gende bewoordingen: De Duitsche machthebbers leidden op het jongste congres te Neurenberg een campagne van fanatieke onteering in tegen de geheele Jodcnheid over de we reld. Zij pogen het Jodendom de moeder der godsdiensten te vereen zelvigen met bolsjewisme, een stelsel, dat getoond heeft elke religie omver te werpen. Zij willen zeventien millioen Joden, verspreid over de vier hoeken iler aarde, strafbaar stellen voor de da den van een handvol menschen in Rus land, die zich volkomen hebben losge maakt van de Jodenheid en van hun voorvaderlijk geloof. De beschuldiging van de Duitsche machthebbers, dat „98 procent, van de leiders van de sovjet-en-boeren-repu- blieken Joden zijn" is onwaar. Van de presidenten der verschillende sovjet republieken en de volkscommissarissen zijn op een totaal van negentien slechts twee van Joodsche afkomst. Zij lanceeren verder ongegronde be weringen omtrent de verantwoordelijk heid der Jodenheid voor het afgrijselij ke bloedbad aan beide kanten in het tragische conflict in Spanje. Deze fantastische en uit de lucht ge grepen beschuldiging is klaarblijkelijk bedoeld om overal de hartstochten van de groote massa op te zwcepen tegen den Jood. Israel is dikwijls vertrapt en was vaak hulpeloos, maar het verloor nooit de hoop en het vertrouwen, uit het ge loof voortgesproten. „Geen wapen, dat tegen u wordt ge smeed, zal slagen" luidt de belofte van den profeet Jesaia. Israel's ondoordring baar pantser tegen de nazi-beschuldi ging is vertrouwen in den God der ge rechtigheid. Hij alleen kan de boosaar dige plannen verijdelen, hij alleen kan de harten van hen. die door haat ver blind zijn, reinigen en hun oogen ope nen voor het heilige karakter van de rechtvaardigheid en van de broeder schap tusschen de menschenkinderen Op een onbewaakten overweg onder Zwollerkerspel ZWOLLE, 24 Sept. Op den onbe waakten overweg te Zalné, gemeente Zwollerkerspel, is vanmiddag omstreeks vijf uur de motorrijder, de heer Biersma uit Dalfsen, toen hij naar zijn woon plaats terugkeerde door den trein, wel ke even tevoren uit Zwolle in de rich ting Coevordcn was" vertrokken, aange reden. De motor werd ongeveer een twintig meter meegesleurd, terwijl de heer B. over den afstand van tien me ter werd weggeslingerd. Ernstig ge wond bleef hij langs de rails liggen. Hij is naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar bleek, dat hij beide becnen en een arm had gebroken en voorts hoofdwonden en inwendige kneu zingen had opgeloopen. Hoewel de oor zaak van het ongeval nog niet is vast gesteld, vermoedt men, dat de motor rijder niet voldoende heeft opgelet, of er een trein naderde, daar het uitzicht ter plaatse zeer goed is. Het motorrij wiel werd geheel vernield. De trein had ongeveer 15 minuten vertraging. de christen-democraat Onder goedkeuring van het hoofdbe stuur der Christelijk-Democratische Unie is opgericht de persvereeniging: „De christen-democraat". Haar doel is de uitgave van het weekblad „De Chris ten-Democraat" en andere geschriften ter verbreiding van de chr. dem begin selen. Het eerste no. van dit weekblad zal 2 Januari a.s. verschijnen. Het be stuur der persvereeniging bestaat voor- loopig u4t vijf leden van het hoofdbe stuur der C.D.U., de heeren H. van Hou ten van Groningen en J Joh. Eilander van Almelo zijn als voorloopig voorzit ter en secretaris-penningmeester aange wezen. Als eindredacteur van de „Chris ten-Democraat" is benoemd de heer R. van de Brug te Gouda. De benoeming van de overige leden der redactie is spoedig te wachten. het bezoek van de koningin aan schiedam •s-GRAVENHAGE, 24 September. In verband met het bezoek, dat H. M. de Koningin, vergezeld van de Prinses en Prins Bernhard op 9 October a.s. aan Rotterdam zal brengen, zal het jonge paar Hare Majesteit niet ver gezellen bij haar bezoek aan den krui ser De Ruyter op Zaterdag 3 October. twee arbeiderswoningen in de asch gelegd BROEKHUIZEN, 24 Sept. Heden morgen omstreeks negen uur is in het plaatsje Stokt, gemeente Broekhuizen, nabij Venlo, brand uitgebroken in een tweetal arbeiderswoningen. Beide wo- nineng brandden geheel uit. Er kon niets behouden blijven. Eenig klein vee en wat geld ging mede verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Varzekering dekt de schade. Eindhoven en omgeving onveilig gemaakt 's-IIERTOGENBOSCH. 24 Sept. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 27-jarigen gedetineerden landbouwer G. P. van der L. uit Eindhoven, tegen wien de officier van justitie twaalf jaar ge vangenisstraf heeft geeischt, omdat hij in den nacht van 29 op 30 Mei 1936 te Eindhoven brand heeft gesticht in een schuur aan den Aalsterweg te Eindho ven van den heer T. Smit van Oyen. Van der L. wordt er van verdacht nog andere branden in Eindhoven en om geving te hebben gesticht. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. Voorts heeft de rechtbank vonnis ge wezen in de zaak tegen den 19-jarigen gedetineerden leerling-kok P. A. II B. uit Eindhoven, die op 4 Juni 1936 te Eindhoven brand heeft gesticht in een vertrek van het warenhuis van de He- ma. De rechtbank heeft hem veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. De zaak tegen den 30-jarigen gedeti neerden behanger M. H. M. van der L., die op 1 Juni te Eindhoven brand heeft gesticht in zijn woning aan het Roos- terplein, heeft de rechtbank terug ge wezen naar den rechter-commissari6. om een onderzoek in te stellen naar zijn geestvermogens. Te voet. op de fiets en per boot legt hij plm. 2000 K.M. af Een 25-jarige werklooze bankbedien de, de heer P. Kruisman, is den 23sten Mei op de fiets naar Parijs vertrokken, op weg naar Batavia, in dc hoop ergens werk te zullen vinden. Van de lichtstad ging hij te voet via München, Wecnen, Boedapest, Belgrado, naar Varna aan de Zwarte Zee. In Varna ontmoette hij een Hongaarsch student en de beide jongelui besloten om samen de reis voort te zetten. Zij koch ten een roeiboot, die zij met mast en zeil optuigden, en den eersten Augus tus ondernamen zij het waagstuk om de Zwarte Zee, de Zee van Marmora, dc Dardanellen en de Middellandsche Zee over te steken. Veilig bereikten zij het eiland Cyprus. Het plan is op deze wijze de reis ver der te maken, als de boot tegen den langen tocht bestand is. Anders wordt het weer: wandelen! Laten we hopen zegt het Hbkl. dat onze landgenoot in dubbele betee- kenis het doel van zijn avontuurlijken en gevaarlijken tocht zal hereiken. 271. Dat hielp inderdaad. Piet wist niet hoe gauw hij het bed uit zou springen, want hij dacht, dat er weer iets vreese- lijks gebeurde. Het bad had in elk geval geholpen. Piet droog de zijn tranen en zijn natte bol met het laken af en vroeg: Wat moet ik nu beginnen? 272. Ja, kijk eens, van fimopnamen, waarvoor we naar dit eiland zijn gekomen komt natuurlijk niets meer. Maar zoodra de anderen, die gewond zijn, hersteld zijn, gaan we zoo gauw mogelijk naar Amerika terug. Ga dan met ons mee en zie, dat je vandaar weer naar huis komt. In Amerika is alles mogelijk, dus dat zal wel lukken. Trek zoolang maar een broek en een jasje van mij aan. ZATERDAG HILVERSUM I 1S75 nu 10.00 Morgenwijding. V.P.R.O V.A.n.A 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 2.00 nam. Van het witte doek. Film kwartiertje door M. Siuyser. 2.15 nam. Melody Circle, o.l.v. Daaf Wins. 2.40 nam. „De laatste brief van groote figuren". 3.00 nam. Melody Circle, o.l.v. Daaf Wins. 3.10 nam. Esperanto-uitzending. 4.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst met medewerking van Bert van Dongen. 5.05 nam. Platen der maand. 5.40 nam. Letterkundig overzicht 6.01 nam. Cor Steyn bespeelt het orgel van het City-Theater te Amsterdam. 6.30 nam. Het VARA-orkest o.l.v. Wil lem Lohoff. 7.00 nam. Luigi Fort zingt met or kestbegeleiding. 7.15 nam. Het VARA-orkest o.l.v. Wil lem Lohoff. 7.45 nam. Eva Busch zingt met piano begeleiding van Cor Steyn. 8.15 nam. Groot zangconcours, uitge schreven door de VARA. 9.15 nam. VARA-Maandrevue. 9.45 nam. Wij vragen uw aandacht voor 9.50 nam. Louis Davids zingt. 10.05 nam. Populaire muziek-vragen- bus. Muzieknummers op verzoek door het VARA-groot-orkest o.l.v. Hugo de Groot. HILVERSUM 11 3OU m. KRO 8.00 Wij beginnen den dag... 8.15 Morgenconcert. 10.00 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.30 nam. De KRO-melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.00 nam. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 3.Ó0 nam. Kinderuurtje. 4.00 nam. Het KRO-orkest o.l.v. Ma- rinus van 't Woud. 5 45 nam. „Het Zingende Kamp". De Katholieke Verkenners Zangin structie. 6.20 nam. Journalistiek Weekover zicht door Paul de Waart. 6.50 nam. Inleiding tot den a.s. Espe- rantocursus. 7.15 nam. Medische sportkeuring. 7.35 nam. Actueele Aetherflitsen. 8.10 nam. Lichtbakens door Henri de Greeve Pr. 8.30 nam. Omroep-Oproep door 8.35 nam. Bij 't scheiden van den zo mer. Laatste bont om-en-om van dit seizoen. „Een lach en een traan". 9.00 nam. Uit de wereld van de film door A. van Domburg. 10.35 nam. De KRO-Meeuwen. 11.15 nam. Op de vleugelen van den nacht. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 12.50 nam. Concert door het Salon orkest o.l.v. W. Feron. 1.30 nam. Concert door het Omroep kleinorkest. 2.23 nam. Kamermuziek door het Trio „Ebbecke". 3.35 nam. Concert door Max Alexvs en zijn orkest, 4.20 nam. Gramofoonmuziek. 5.20 nam. Concert door het Omroep- kleinorkest. 6.20 nam. Concert door het Omroep Salonorkest o.l v. W. Feron. 8.20 nam. Concert door het Omroepor kest o.l.v. P. Gason. Opera-muziek. 9.20 nam. Weensche muziek door het Omroeporkest o.l.v. P. Gason. 10.30 nam. Het Omroepdansorkest o.l.v. Stan Brenders. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programme 12.50 nam. Concert door het Omroep- kleinorkest. 1.20 nam. Concert door het Omroep- salonorkest o.l.v. W. Feron. 2.25 nam. Concert door het Max Alexvs-orkest. 6.35 nam. Concert door het Omroep- kleinorkest. S.20 nam. Feest van Wallonië, m.m.v. het Omroep-Symphonie-orkest o.l.v. J. Jongen. 10.30 nam.12.00 Waalsch cabaret o.l.v. M. Esser. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 12.20 nam. Het Landes-Symphonie-or- kest Saarpalts o.l.v. E. Schmeiszer. 2.05 nam. Gevarieerd concert. 3.30 nam. Ruf der Jugcnd. 3.35 na.m Und mógen die Spieszer auch schelten door Fall Miesmeyer. 4.05 nam. Eigen Heim Eigen land. 6.20 nam. Volksliederen door I. Loren- zén (alt). 7.20 nam. Concert door het Omroep- klein-orkest o.l.v. F. Marszalek. 8.05 nam. Was sagt Ihr dazu, gesprek ken uit onzen tijd. 8.30 nam. Der Deutschland zu Besuch, gevarieerd programma uit Stettin, ge varieerd programma m.m.v. de solisten, het koor en het orkest van het Sted. Theater te Stettin o.l.v. A. Nehring. Medewerkenden \an de Deutschland- sender: Leonore Bader (voordracht), W. Stech (piano), K. Engel (xylofoon), Ilja Livschakoff's orkest, O. Jahn (verbin dende tekst), H. Goedecke (spreker). Leiding: K. Richert en W. Stech. 10.50 nam. Piano-recital door Hans Erich Riebensahm. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel door Horace Finch. 11.50 Kamermuziek door het Shad- wick Strijkkwartet. 1.20 nam. Het Commodore Grand-or- kest o.l.v. Harry Davidson. 2.50 nam. Het J. H. Squire Celeste Octet. 3.35 nam. Ilet Coventry Hippodrome- orke.st o.l.v. W. Pet hers. 4.35 nam. Het BBC-Schotsche orkest o l.v. Guy Warrack. 5.35 nam. Billy Thornburn en zijn or kest. 7.05 nam. Het BBC-Theater-orkest o.l.v. Harold Lowe. 10.50 nam. Het BBC-orkest o.l.v. Cla rence Raybould m.m.v. Heddlc Nash (tenor). 12.0012.20 Midnight Music, door Henry Hall's „Music Makers". GRAMOFOONMUZIEK Hilversum I. 8 00—10.00; 12.00— 1.45; 8.4.5—9.45; 11.00-12.00. Hilversum II. 10.30—11.30; 12.15 -12.30; 1.00—1.10; 2.30—3.00 4.45-5.00; 6,15-6.50. Brussel VI. 6.55, 7.20, 8.20—9.20, 12.20 en 10.2011.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en S.20— 9.20. D r o i t w i c h 12.35 en 5.35. RAOTOKRANT Nieuwsberichten geven beide Holland- sche zenders om 8.00 en voorts Hilver sum I om 10.00 en Hilversum II om 10.30 uur. oranjeplaat Bii A. Voorhoeve v.h. J. M. Bredée's Litgeversemij. N.V. te Rotterdam is een wandplaat in vijfkleurendruk versche nen rnet het portret van Prinses Juliana en Prins Bernhard en het versje, waar mede D. Hans zijn radiorede op 8 Sept. eindigde: Oranje Boven; blijft de kreet, In nood en dood en lief en leed; Geen and're ga daarboven Dan waar wij God meê loven. Bij de N. V. Boekhandel W teii Have te Amsterdam zijn in verband met de verloving onzer Prinses een tweetal goed verzorgde uitga\en verschenen, tot stand gebracht door 'net calügntfisch atelier Nellv^ten Ha\e te Aronterdam. Het zijn een wandspreuk op Oranje bloesem-achtergrond en eer: herinne- ringskaart mei vlaggen, wapens en por tret der verloofden, in zaa kleurendruk. De tekst op rijm dezer uitgaven wvrd verzorgd door den dichter Clinge Doo renboa.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 10