I AUTODIENSTEN Stadsnieuws Feest-appèl in „Leusderdorp" „cP Arnhemsche Poort" „Leert goed doen" viert haar jubileum De Feestweek in het Soesterkwartier OFFICIEELE„KNIP'! Muziek en Paardentram van AMERSFOORT e e van AMSTERDAM e e HOUTZAAGER HEINEMAN MOTORBOOTDIENSTEN 3X PER WEEK Afscheid van W. Jansen Het wederzijds huwelijksbedrog dist Iwskjs van ds wssk len V oordrachtmiddag Louise Kooiman ORANJE BOOTZ f 4.25 per flesc'" ORANJE BITTER f3.— per liter E. J. WERNER - Arnh. Poortwal 50-52 Siyterü Tel. 242 Wijnhandel 2e BLAD PAG. I AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 Zij, dia zicb met ingang van 1 Octo* ber als kwartaal-abonné op het Amei&> foortsch Dagblad abonneeren, zullen do tot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen, DIRECTIE A D. Ter gelegenheid van dezen dag werd een telegram aan H.K.H. Prinses Juliana gestuurd De Vereeniging, wier doel is kinde ren vroeg te leeren iets voor anderen te doen, en dit tracht te bereiken door 't maken van handwerken, welke wor den verloot en voor welk geld zwakke kinderen naar buiten worden gestuurd, vierde op $Aj»tember haar 25-jarig jubileum. Op Huizê Loet hom te Leusden kwa men bestuursleden en oud-bestuursle den in een buitengewone vergadering tezamen; de presidente hield een toe spraak waarin de oprichting en de le vensloop der vereeniging gedurende dien tijd geschetst werd. Het eerste jaar werd voor f 25 aan loten verkocht, waarvoor één meisje naar Zandvoort gestuurd werd uit Leusden. Thans telt de vereeniging li afdeelingen met een totaal van 1220 werkende leden, er werden 63S7 loten verkocht en 38 kin deren naar buiten gestuurd. Deze cij fers geven wel het beste beeld van de ontwikkeling van den aanvankelijk een- voudigen opzet. Dat het werk zich langzamerhand in veler belangstelling mocht verheugen, bewijst niet alleen de toename van het aantal leden en af deelingen, maar vooral uit het volgen de aardige feit: jaren geleden ontving de vereeniging een gift, get eekend: de Vriendschapsbond, den Haag. Hiervoor werd bedankt met een officieel schrij ven, waarvan de aanhef luidde: Wel edele heer. Groot was de verrassing toen later bleek dat de gift afkomstig was van een vriendinnen-schoolklasse Van H.K.H. Prinses Juliana. Het bestuur heeft gemeend, dit voor val te moeten herdenken door op dezen dag een telegram te stkifen aan H.K.H. met gelukwenschen voor Haar engagement. De vergadering die druk bezocht was, werd besloten met een geanimeer de lunch en 's middags vond een zeer geslaagd feest plaats voor de kinderle de omgeving. Het programma der feestelijkheden Wij ontvingen het goed verzorgde programma van de feestelijkheden in het Soesterkwartier, georganiseerd door de Winkcliersvereeniging van gelijk- luidenden naam. Een voorwoord wordt geschreven door de heeren J. H. van Lonkhuijzen, voorzitter Kamer van Koophandel; L. A. A. van Hamersveld, voorzitter F.A. M.; G. Joh. van Munster, voorzitter Winkeliersvereeniging „Het Soester kwartier"; A. Mosterd, secretaris; A. H. Martens, directeur Middenstandsbank en door den lieer W. Willing Jr. als technisch adviseur. Zooals wij in ons blad van gisteren hebben bericht, heeft de officieele ope ning Dinsdagmiddag a.s. plaats. De feestelijkheden vangen echter reeds Maandagmiddag om vier aan met wie lerwedstrijden voor... bak- en trans portfietsen (in de Dollardstraat). Iets nieuws voor onze stad! Des avonds zal de R.M. Muziekveree- niging „Wilskracht" een muzikalen rondgang maken, terwijl andere mu- ziekverecnigingen dit op andere avon den zullen doen. Na de officieele opening op Dinsdag middag wordt des avonds in het Club gebouw der Speeltuinvereeniging „Het Soesterkwartier" het balspel „Alle Ne gen" gespeeld. Woensdagmiddag zijn er groote kin derfeesten, voorafgegaan door een mu zikale verrassing. Wij noemen slechts turfrapen, zakloopcn, eierloopen, boeg- gprietloopen enz. Donderdagavond volgt dan een lam pion-optocht met medewerking van het Vrijwillige Muziekkorps des huzaren. Ook Vrijdags en Zaterdags is er een varieerend programma, terwijl des avonds om half elf een vuurwerk als slot der feestweek zal worden geboden. Men ziet het: er zal ook in het Soes terkwartier op ruime schaal amuse ment te vinden zijn, bedoeld om de aan dacht op de zaken in deze drukke stadswijk te vestigen. BEDRIJFSLEVEN Vogel, en Zaadhandel P. Tonnis Nu de tijd weer daar is om echt zellig te winkelen, zal zeker menigeen de nieuwe attractie, welke de Arnhem- schestraat biedt, op prijs stellen. De vogel- en zaadhandel, van den heer P. Tonnis, Arnhemschestraat 2, brengt eenige bezienswaardige étalages, zooals een volière met tientallen verschillen de vogels. Voorts een groote sorteering op het gebied van voedersoorten voor allerlei huisdieren. De frontétalage, waarin een aap ieders aandacht trekt, mocht zich aanstonds in de belangstel ling van de jeugd verheugen. EXAMEN Te Utrecht slaagde voor het examen leeraar lakschrijven en plakkaatschil- genoot, de heer J. J. Berends Jr. GARNIZOEN Majoor II. G A. Reimers, hoofdin structeur van het 6e regiment infante rie te Breda, wordt 5 October voor drie weken gedetacheerd hij den staf der IVe divisie te Amersfoort tot het vol gen van een cursus in hoogere troepen leiding. De deelnemers aan den j.l. Woensdag gehouden 8e Dis triclsdag van de Kamer van Koophandel en FabrieKen voor de Geldersche Vallei gefotografeerd vour het. Hotel „Huis ten Halte" te Soestertierg. Foto Stichtsche Fotopers Joop Wynand - Driebergen. Reeds gisteravond was er een enorme menschcnmassa op bezoek in „Licht» stad" Er heeft zich de laatste dagen in Amersfoort-Zuid heel wat „achter de gordijntjes afgespeeld Zoo vaak als wij den Leusderweg passeerden om ons van huis naar kantoor of van kantoor naar huis te begeven, zoo vaak ook zagen wij met een „doordringend" oog de ijve rige handen in de weer om er daar achter de gordijntjes iets moois en aantrekkelijks van te maken. En vooral Woensdagavond was men al gemeen tót nog vrij laat ijverig be zig „de laatste hand" te leggen aan de étalage, die straks het winkelen de of feestvierende publiek zou moe ten trekken. Gisterochtend en zelfs gistermiddag tot half drie waren „de laatste handen" nóg in touw Maar om drie uur viel het start schot en dus ook het laatste étalage- scherm. We hebben toen een kijkje ge nomen, we hebben eens voor ons zelve vastgesteld of al die ijverige handen in dat feestelijke stadskwartier er ook in geslaagd waren iets aardigs te bren gen. Natuurlijk .geldt hier het: goed, beter, best. Tenslotte hangt het succes niet alleen af van den smaak van den etaleur, maar evenzeer van het artikel en de beschikbare étalageruimte. Maar dat men totaal genomen iets goeds heeft weten te bereiken, dat zullen on getwijfeld de duizenden met ons instem men, die in de komende dagen hun schreden naar Leusderweg en omgeving richten. Een aardige attractie is in dit verband de foto-wedstrijd: Wie ben ik? En waar sta ik? Elke deelnemende win kelier heeft het portret van een collega in zijn étalage en het publiek mag nu aan de oplossing dezer „Wie ben ik"- puzzle knabbelen Noemen wij de étalages goed verzorgd en attractief, dit geldt eveneens voor de gevelversiering, die sommige zaken heb ben aangebracht en die het vooral in de onduren met verlichting aardig doet. Maar evenzeer geldt het voor de straat- feestkleedij, waarvan wij u reeds een en ander in een vorige editie hebben be richt. En gisteravond waande men zich werkelijk in „la petite Ville Lumière". Maar laten wij u nu eerst iets vertel len over de Officieele opening die gistermiddag om drie uur in de groote zaal van café d'Oranjeboom plaats had. Althans: de toespraken tót die opening, want deze zelf geschiedde op het Julianaplein, begin Leusderweg. In die zaal dan hadden zich eere comité (bericht van verhindering zon den baron Van Voorst tot Voorst, dr. Scheurer en de heer Dc Ruiter), bestuur en feestcommissie van de Winkeliers vereeniging „Het Leusderkwartier" ver- eenigd. Voorzitter H a n h a r t sprak het begroetingswoord, speciaal tot de leden van het eere-comité. Men heeft gedu rende de laatste dagen veel werk gehad en men meent aldus spreker ge deeltelijk geslaagd te zijn. Nog niet ge heel, want door technische bezwaren konden de fonteinen op het Borneo- plein nog niet in werking worden ge steld. Dit onderdeel zou waarschijnlijk spoedig in orde zijn. Van het Leusderkwartier gaat een goede roep uit. Wij hopen, dat straks ook van deze feestweek te kunnen zeg gen, zoo mogelijk nog meer dan vorig jaar. Wat men hier kan laten zien, is de vrucht van goede samenwerking, van groote vlijt. Spreker verzoekt tenslotte den burgemeeser, mr. J. C. graaf van Randwijck, straks de Licht-, Feest- en Winkelweek te willen openen door het doorknippen van het. reeds traditioneele lint. Met enkele vriendelijke woorden uit onze. burgemeester dan zijn beste wen- sc.hen voor het welslagen dezer feeste lijkheden. Nadat gezamenlijk de thee was gébruikt, begaf het gezelschap voorafgegaan door de muziek van 5 R. I., zich naar den toegangspoort bij het Julianaplein. Op dit korte traject had zich reeds zeer veel pu bliek verzameld. Op een kussen van fluweel in de stadskleuren werd het hoofd onzer gemeente een schaar aangeboden door een jong meisje en toen werd de laatste versperring verbroken, die ons nog scheidde van dit zaken- feest-dorado. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de gereedstaande paardentram en daarmee werd een rondrit door het be- vlagde „Leusderdorp" gemaakt. Alweer ging de muziek voorop, alweer sloot zich een enorme stoet belangstellenden aan. Dc politie onder leiding van adj.-inspccleur D. Hoek zorgde er voor, dat deze rondgang een keurig en vlot verloop had. Het was een geslaagd begin van een feestweek, waarvoor de verwachtingen hoog gespannen zijn. In de avonduren Ook gisteravond was het gezellig in het „Leusderdorp". De tram had het drukker dan in de jaren, toen Kamp Station v.v. gereden werd en zij belde daarover haar vreugde in onbeperkte mate uit. Er was muziek van het ge zelschap „Excelsior" onder leiding van directeur A. Bikkers. Vroolijk klonk dit geluid temidden van de zeker duizen den, die een kijkje waren komen nemen. Men was van den Hof vertrokken met deze muziekvereeniging en we hebben 7 UUR 9 UUR TELEF. 28 1 UUR 12 UUR 4 UUR 7 UUR de laatste weken al tè veel festiviteiten gehad om te veronderstellen, dat men zich de stemming niet kan voorstellen. Puik! Ook dit. jaar is Borneoplein het „keer punt". Men houdt daar echter eerst „halt" om te genieten van den ook nu weer feeërieken aanblik, verkregen door kleurenbelichting der fonteinen. En over dat alles straalt dan de rose gloed van het Olympische vuur op den ach tergrond. Er is stemming in het Leus derkwartier, er is muziek, er is open lucht-bioscoop. En waar tenslotte alles om draait: er is voel publiek op den been. Dit laat ste mogen we zien als een verdiende hulde aan bestuur en commissie dezer stadswijk-zakenvereeniging, die ook wij gaarne op deze plaats ons compliment maken voor de grootschcppsclie orga nisatie van de Winkelweek met een attractie-programma, dat gezien worden mag en gezien worden zèl! Het wielercriterium vindt doorgang Tn verband met het uitblijven van de goedkeuring door den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, bleef het programma-nummer „Wielercrite- rium" op a.s. Zaterdagmiddag nog steeds een „onzeker" sportevenement. Wij kunnen thans echter mededeelen, dat. de goedkeuring is afgekomen en dat het Wielercriterium Zaterdag door gang vinden zal. Auto's vertrekken voortaan TOONEEL 3 x DAAGS STIPT OP TIJD Vele woorden van sympa* thie en dankbaarheid Gisteravond heeft in Amsvorde de heer W. Jansen, secretaris van A.A.V. en lid van de technische commissie der A.B. v. L.O., onder groote belangstel ling afscheid genomen van z'n Amers- foortsche sportvrienden. De heer G. Nieuborg, voorzitter van de „feestcommissie", sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en richtte zich in het bijzonder tot den scheidenden secretaris, zijn echtgenoote en ouders, alsmede tot dc vertegen woordigers van A.B. v. L.O. en U.P.A.B. Namens den Amersfoortschen Bond van Lichamelijke Opvoeding werd het woord gevoerd door den heer W. C. Oosterman. Bij het hooren van de plannen, aldus spreker, om den heer Jansen bij z'n vertrek op bescheiden wijze te huldigen heb ik oogenblikke- lijk tegenwoordig willen zijn. En dit niet alleen namens den A.B.L.O., maar ook om persoonlijke redenen. Jansen trad niet altijd op den voorgrond, maar wat hij deed was tot in de kleinste bij zonderheden verzorgd. Spreker wil slechts herinneren aan de organisatie van de Plantsoenesiafctte en het lei derschap van de grens- en handbal competitie. Maar bovendien is Jansen altijd een trouw en vooral een belang loos medewerker in den Bond ge weest. Daarom wil spr. Jansen open lijk huldigen voor hetgeen hij voor den Bond in het bijzonder en voor de Amersfoortsche lichamelijke op voeding in het algemeen, gedaan heeft. Spreker biedt dan den heer Jansen als herinnering aan z'n werk en tijd in Amersfoort doorgebracht, een vul pen aan. Ofschoon onze secretaris niet van openbare hulde houdt, zijn er toch om standigheden, dat dit moet gebeuren aldus de heer J. Schmidt, voorzitter van A.A.V. Dit is een belangrijke avond, niet alleen voor A.A.V., maar voor ge heel sportlievend Amersfoort. Hetgeen de heer Jansen hiervoor gedaan heeft is niet onder woorden te brengen en spreker wil daarom kort zijn. Alvorens te eindigen wil hij evenwel ook mevr. Jansen in deze huldiging betrekken, want vele beseffen niet dat „moeder do vrouw" zich voor de sport van haar echtgenoot, meermalen iets ontzeggen moet. Spreker biedt vervolgens een tweetal cadeaux aan. Hierna heeft de heer Jansen allen en speciaal dc woordvoerders bedankt voor dc vele hartelijke woorden tot hem gericht en de ontvangen geschen ken. GARNIZOEN Op Dinsdag 13 October 1936 zal de zil veren medaille voor 24 jaren trouwen dienst worden uitgereikt aan den ser geant J- VV. te Roller, van het 18e reg. infanterie. NEDERL. PROTESTANTENBOND Lezing ds. Golterman uitgesteld De lezing van ds. Golterman over: „De geestelijke crisis onzer dagen", die 15 October a.s. voor den Nederlandschcn Protestantenbond zou worden gehou den, is tot nader te bepalen datum uit gesteld. BURGEflfclJKE STAND 2i September 1936 GEBOREN: Wilhelmina, dochter van Johan de Graaf en Anna van Veén- schoten. Aartje, dochter van Jan Geurtsen en Aaltje van Zoeren. Hendrikus Cornelis, zoon van Geerrit Blokhuis en Sijbrigje Rinia Sicperda. Albartus, zoon van Albert van Gin- kel en Rijntje Cornelia Kamphorst. Rika Roeloffina, dochter van Hen drikus van Rees en Aaltje van Kom mer. ONDERTROUWD: Hendrirus Johan nes Bonsel en Jansje Vos. Jan Menger en Huberta Johanna Ver kuil. Hendrik Blankestijn en Leentje Tommei. Wouterus Klee en Evertje Grada van Ekelen. Frcderik van Heek en Johanna Ca- tharina Michiela van Marle. Joseph Marie Franciscus Antonius van Dijk en Christina Gesina Wolf. GEHUWD: Cornelis Abram Schonen berg en Jacoba Antonia Wissing. Herbert Wilhelmus Runia en Wilhel mina Tonia Feddema. Eerste opvoering voor den kunstkring „Het Schouws spel" Onze tooneeldirecteuren hebben meest al een driedeelige functie. Ze doen den ken aan Jan uit het Wederzijds Huwe lijksbedrog, als hij tot Lodewijk zegt: „Hoe, hou je geen lakkei? geen pagie. eekretaris, geen kok noch kamerling? en ook geen trezorier?" Waar zijn ze, gek?" vraagt Lodewijk en Jan zegt: „Wol hier: want al die mpten zijn in mijn persoon te vinden." Zoo is het ook met die andere Jan, Jan Musch, die nu weer tooneeldirecteur is, mot een eigen gezelschap en die naast zakelijke zorgen niet alleen de eerste speler van zijn eigen gezelschap is, maar ook de regisseur. Het publiek weet niet, wat er aan va6t zit, aan zoo'n directeurschap in een land als Holland. Het gaat naar den schouwburg en vindt het heel gewoon als de zaak op rolletjes loopt. Maar de directeur heeft allereerst zijn idealen tc paren aan zijn zakelijke belangen. Hij heeft de zorg voor zijn gezelschap, allemaal menschen die op gezette tijden hun hand ophouden om hun gage te ontvangen. Hij mag niet te veel risico loopen bij de keuze van zijn stukken; zoekt hij het te hoog, dan oogst hij artistieke lof maar speelt hij voor leego zalen. Zoekt hij het te laag, dan heeft hij weliswaar kans op een ruimer beurs, maar knaagt hem tevens het zelfverwijt dat hij zljii kunst ver kracht. Als Jan Musch dus het seizoen be gint met Langcndïjk uit de kaniferkist te halen, dan is dat, gezien de Hol- landsche lauwheid voor looneel in het algemeen en voor ons klassiek natio naal tooneel in het bijzonder, een ar tistieke daad. Te meer nog, wanneer men het doet met een gezelschap, dat op dit gebied weinig geschoold is en dan resultaten bereikt als de eerste uitvoe ring gisteravond voor den Kunstkring „Het Schouwspel" in het Grand Theatre liet zien. Want het heeft zijn bezwaren thans nog Landcndijk te spelen, omdat zijn tooneel-figuren te zeer zichzelf ge lijk blijven en te eenzijdig worden be licht. Dit is geen verwijt op zichzelf, Langendijk had geen andere bedoeling, maar de twintigste ecuwsche toeschou wer is anders gewoon, meer psycholo gie op het tooneel, een diepere karak terontleding en daardoor meer inhoud. Dit was het gevaar bij een heropvoe ring, dat alleen te ontgaan was door een levendig tooneelbeeld, dat de aan dacht af zou leiden van wat wij als een leegte zouden voelen. Musch heeft dit als regisseur goed aangevoeld en hij heeft een over het geheel levendige voorstalling uitgebracht. Tal van scènes deden het uitstekend, we denken aan de scène van Klaar en haar Han6, de afgewezen minnaar, aan de scène van Klaar en Charlotte met de schuld- eischers (vrij naar Molière, zooals veel in dit stuk) en aan de prachtige scène met Pourlaron, den gefingeerden juwe lier. liet was Emilo van Sluwe, die van dit kleine rolletje een juweeltje maak te. dat zeker het opendoekje verdiende dat door zijn spel opgewekt werd. Als regisseur heeft Musch dit alles prachtig doorvoeld en er zijn acteurs van weten te doordringen, zoodat de vertooning stijl kreeg en levendigheid en in al het beweeg op de planken de hand van den regisseur tot uiting kwam. Meer moeilijkheid haarde het zeggen van den tekst. Over het geheel ontbreekt hier aan de acteurs de ge schooldheid. Musch zelf staat het is begrijpelijk boven zijn tekst en hij kan er mee doen wat hij wil. Hij kent alle effecten en speelt ze uit als een goede bridger zijn troeven Adolphe Hamburger als Lodewijk voldeed ook wat het zeggen betreft, hij voldeed bo vendien aan dc eischen van berooiden adel, maar in alles toch adel, die men aan z'n rol mocht stellen. Mary Musch Smithuyscn geeft een prettige warme toon aan de rol van Charlotte. Maar duidelijk spreken deed zij niet, zoodat veel van haar rol voor ons verloren ging. Klaar, de meid, hadden wij gaar ne ronder, Hollandscher gezien en voor al hadden wij deze rol van Jeanne van Rijn meer op hetzelfde komische plan willen zien als die van Jan, den ver- loopen soldaat. Musch gaf nu in deze rol nogal eens een tevcél gelukkig niet aan het slot waartegenover het te weinig van Jeanne van Rijn contrac teerde. Jaap van der Pol was naar ver- cischte de grappige waard met zijn stopwoorden. Het was een zeer verzorgde vertoo ning. ook wat de décors betrof een aardig Oud-Hollandsch pleintje met een poortje en een bijzonder fraaie kamer, goed gemeubeld en als geheel stemmig van toon. waarin de verzorgde costu mes vooral het hijzonder mooie van Charlotte het uitstekend deden. Na eenige aanvankelijke onwennig heid, was het publiek er spoedig in. Het was merkbaar dat de vele grappen ook wel eens grollen van Langen dijk gewaardeerd werden en dat dit blijspel vol wederzijds bedrog er na ruim tweehonderd jaar bij het publiek nog heel goed in wil. V. Heerlijke gekruide Amandel Speculaas 25ct.p. Vi p Het is Standaard kwaliteit Bakkerij „De Standaard" Gebr. Spijker Socsterweg 71-73-75 Tel. 99. MARKTBERICHT 25 September Appelen 7—12, peren 8—14 per H.L.; Hoendereieren 4.505.20, een deneieren 33.50 pér 100 stuks; gras- boter 170 per Kg. kippen 0.40—0.80, hanen 0.10—0.60, jonge hanen 0.30 0.60, tamme konijnen 0.701.25, oude tamme eenden 0.200 30 per stuk; tamme duiven 0 200.25 per paar; biggen 812 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer; 40 H.L. appelen, 10 H.L. peren 110.000 stuks hoendereieren, 1200 stuks eendeneieren, 15 Kg. grasboter, 110 biggen. ACHTERVOLGINGSRACE 't Is een vreemd soort achtervolging, Zonder fiets of stadion, F,n het gekst van het geval is: Niemand, die een prijsje won! 't Is een soort van achtervolging Met -bijzonder veel publiek, Ilier en daar zijn er wat bloemen, Ilier en daar klinkt er muziek. Het publiek zit niet op banken, Maar staat zóó maar aan de straat. Lezers hebt U al begrepen, Waar m'n liedeko op slaat? Dat we erg verlangend waren Naar het pas verloofde Paar, Dat is toch volkomen logisch En begrijpelijk, niet waar? Doch we moeten óók begrijpen, Dat het nü weer anders moet, Ook al blijven wij „van binnen" Dragers van 't: Wien Neêrlai.ds Bloed". Maar wij hebben vóst te leggen In 't spontaan Oranje-brein, Dat de Prirv en zijn Verloofde Oók nog verloofden zijn! PIIILIA. (Nadruk verboden). AMERSFOORT 29 Sept. „Concordia", Langestraat 113. Verkooping van een woonhuis. 8 uur n.m. BAARN 24 Sept. (bij opbod) en 1 Oct (bij af slag) Hotel „de la Promenade", Amalia- laan 1. Veiling van een villa en een per ceel grond. 8 uur n.m. 14 Oct. „Het Kasteel van Antwerpen". Verkooping van een huis. 8 uur n.m. EEMNES 30 September. Hot koffiehuis van mej. wed. G. van Dalen. Verkooping van een koffiehuis. 11 uur v.m. SOEST 1 Oct. „De gouden Ploeg." Verkooping van twee nieuwgebouwde woonhuizen. Gistermiddag gehouden in den foyer van „Amicitia" voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen De Vereeniging van Huisvrouwen hield gistermiddag in den foyer van Amicitia haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. De presidente, mevr SchuitemakerKuiper, heette met eeni- ke hartelijke woorden den aanwezigen weh|\om, waarbij zij zich zeer verheugd toofide over de groote belangstelling. De bekende voordrachtskunstenares mejuffrouw Louise Kooiman, had een Vlaamsch programma gekozen en las eenige fragmenten uit het bock van Felix Timmermans, Boerenpsalm. Haar sublieme voordracht hield de aandacht van de luisteraars van het begin tot het einde geboeid. Zooals zij ons voorlas uit het leven van den Vlaamschen boer. niet zijn onversaagde werklust en roe rend kinderlijk godsvertrouwen schonk zij ons de overtuiging een waarachtig talent Ie hebben. Ilaar welluidende stern heeft een warme, levendige in tonatie, waardoor zij de kunst verstaat de figuren voor ons tot werkelijkheid te maken. De keuze van dit Vlaamsche programma kunnen wij dan ook vau harte toejuichen. Want ook „De Bruids vaart van Nele" (een moderne Tijl Uilenspiegel-fantasie), waarvan de 6chrijver onbekend wen6cht te blijven had een zeer dankbaar gehoor. Van welk een groote tecderhcid en welk een lieflijke poëzie werd het liefdesspel van Tijl en Nele, de blijde zorgelooze ker misklanten. Deze mooie middag is een goeden inzet van het nieuwe seizoen van de Huisvrouwenverceniging. Iedere automobilist kan a dadelijk vertallen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodlg hebben om met die vaart te stoppen I

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5