BILBAO IN BRAND LAATSTE BERICHTEN DADENVAN TERREUR Geen wereld expositie Overdracht van mandaten Doodvonnissen in Spanje Dankwoord van de Prinses De bankkrach te Amsterdam? TEN GUNSTE VAN ONVOLDANE NATIES" Toestand te Sjanghai weer normaal GESMOKKELDE WAPENS BRITSCH VLIEGTUIG VERMIST DE WAPENSMOKKELARIJ IN BELGIE Belegering van Oviedo GESLOTEN INCIDENT Sociale conflicten in Frankrijk Madame Jolliot-Curie afgetreden BLOEDIGE STRIJD IN PALESTINA Een bombardement van een ongekende hevigheid DOOD GEEISCHT van gijzelaars Uitval der verdedigers van het Alcazar Op Dinsdag a.s. voor de beide radiozenders Na de devaluatie van den franc te Enkhuizen f 1000 in plaats van f 100 WA 7 ETEN WIJ MORGEN'i HET MENU VOOR MAANDAG Fa. M R.N. OOSTERVEEN Afd. Wijnen en Gedistilleerd Plannen in gevaar Ie BLAD PAG, 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1936 WERELDGEBEUREN De Engelsche Arbeu derspartij in beginsel geen tegenstandster TE dezer plaatse is wel eens eerder genoteerd, dat talrijke Engelsche conservatieven zich tot dusver met man en macht hebben verzet tegen de overdracht van mandaatsgebied aan Duitschland, een der „onbevredigde mo gendheden", om van den afstand van koloniën maai' niet te spreken. Een standpunt, dat hiervan aanmer kelijk afwijkt, wordt ingenomen door de Brilsche Labour Party, die thans eveneens haar houding heeft bepaald ten aanzien van de koloniale aangele genheid. Wel-is-waar huldigt ook de Engelsche arbeiderspartij over het al gemeen de zienswijze, dat geen Britsche koloniën aan andere staten ten ge schenke behooren te worden gegeven, maar daar staat tegenover, dat de Ar beiderspartij en in dezen trekt zij derhalve één lijn met de regeering- Baldwin wel een verschil maakt tus- echen koloniën en mandaatsgebiedon. Onder bepaaldo omstandigheden is zij er niet tegen, dat een mandaatsover dracht plaats vindt. In een desbetref fende verklaring heeft zij de opmerking gemaakt, dat wanneer mocht worden voorgesteld mandaatsgebied over te dragen aan een der onbevredigde mo gendheden (die dan in dit opzicht te genover den Volkenbond verantwoor ding zouden moeten afleggen), of wan neer aan de hand mocht, worden ge daan op overeenkomstige wijze man daatsgebied over te dragen als onder deel van een algemeene conventie, waarbij de ontwapening, de collectieve veiligheid en de terugkeer der onbevre digde mogendheden naar een werkelij ken Volkenbond zouden zijn inbegre pen, en wanneer de toestemming zou zijn verkregen van de bevolking der betreffende mandaatgebieden, zooicts in elk geval een punt van ernstige over weging zou moeten uitmaken. Overigens geeft de Britsche Arbei derspartij boven een overdracht van mandaten de voorkeur aan een uitbrei ding van het mandaatssysteem in dezer voege, dat alle gebieden van het tropi sche Afrika veranderd dienen te wor den in mandaten, waarmee een hervor ming van het systeem en wol ten behoeve van een groot er internationa- liteit gepaard zou moeten gaan. En geland zou tot deze hervorming, wat zijn Afrikaansche koloniën betreft, zelfs dan moeten overgaan, wanneer an dere mogendheden nog niet de bereid heid aan den dag mochten leggen met bun koloniale bezit hetzelfde te doen. Men ziet dus, dat de op een na groot ste partij van Engeland die, naar men te Berlijn beseft, te eeniger tijd zeer wel weer regeeringspartij kan wor den ten aanzien van de koloniale aangelegenheid een standpunt inneemt, dat voor Duitschland stellig eenige perspectieven opent. Gelijk wij noteerden, voelt ook de En gelsche Arbeiderspartij er niet voor Britsche koloniën af te staan. Ter moti veering van dit standpunt heeft zij la ten uitkomen, dat „koloniën geen groote economische waarde hebben", een nog al curieuse opvatting, naar aanleiding waarvan reeds van Duitsche zijde de opmerking is gemaakt, dat Engeland daar ook niet zoo'n groote waarde be hoeft te hechten aan het onverminderd bezit van zijn reusachtig koloniale rijk. Aan den anderen kant moet de Labour Party echter evenzeer toegeven, dat het gebrek aan koloniaal bezit in zooverre „werkelijk schadelijk" is, dat door de koloniale mogendheden economische verschillen tegenover do niet-koloniale mogendheden worden gemaakt. De La bour Party nu wil haar best doen om aan deze verschillen een einde te ma ken. In dit opzicht gaat zij zelfs verder dan de regeering. Immers: zij wil niet alleen een einde maken aan de over eenkomst van Ottawa, maar evenzeer elke andere preferentieele behandeling binnen het kader van het empire op heffen. In plaats daarvan wil zij het aanzijn geven aan een internationale overeenkomst, die allen staten gelijke lijk de gelegenheid biedt de grondstof fen te betrekken, die zij noodig hebben. f Tokio somt tien gevallen op van antUJapansche hande» lingen gepleegd door Chineezen Do Japansche regeering heeft een lijst van tien anti-Japansche daden van terreur gepubliceerd, welke sedert November van het vorig jaar in China zijn gepleegd. 9 November '35 werd de Japansche marine-officier Nakayama te Sjanghai .vermoord. 11 November '35 werd de Japansche consulaire politieman Tsoenoda te Swatau vermoord. 10 Juli '35 werd de Japansche koop man Kayao te Sjanghai vermoord. 20 Augustus '36 werd een bomaan slag gepleegd op een Japansch officier t« Sjanghai. t-i Augustus '36 werden te Tsjengtoe vier Japansche reizigers door een bende Chineezen aangevallen; twee .werden gedood en twee gewond. 3 September '36 werd de Japansche drogist Nakano te Pakhoi vermoord. 1? September '36 werd de bomaan slag gepleegd op een Japanschen win kel te Swatau. 19 September '36 werd een Japansch consulair politieman, Josjida te Han- kau vermoord. 23 September '36 werd door Chinee zen geschoten op drie Japansche ma trozen te Sjanghai. Een werd gedood, de beide anderen werden gewond. In opdracht van- zijn regecring heeft de Japansche consul-generaal in China een protestnota overhandigd, waarin de aandacht van do Chineesche regecring gevestigd wordt op de incidenten van Hankau en Sjang hai, waarbij een Japansch poli tieman en een Japansch matroos wer den gedood. In de nota wordt, van Nanking de garantie gecischt, dat een herhaling van dergelijke gebeurtenis sen wordt voorkomen. Het D. N. B. meldt uit Sjanghai, dat in het door de Japanners bezette ge bied van Sjanghai de militaire posten zijn verminderd; zij bevinden zich nog slechts op de meest gewichtige punten. Ook het aantal patrouilles is vermin derd, evenals het indienst stellen van de reservisten in den buitendienst. Evenwel heeft de doeltreffendheid van de militaire bewaking hierdoor niet ge leden. De burgemeester van de stad heeft maatregelen genomen om de vreemdelingen, die op Chineesch ge bied wonen, te beschermen. Stefani noemt den toestand te Sjang hai weer normaal. Aan boord van den kruiser Izoemo is het stoffelijk over schot van het slachtoffer van het inci dent over boord gezet met de gebruike lijke eerbewijzen. Alleen werden geen saluutschoten gelost, teneinde de be volking niet te verontrusten. De schuld van de drie gearresteerde Chineezen is nog niet bewezen. Japan betracht qematiqdheld. De Japansche minister van buiten landsche zaken heeft den Britschen ambassadeur te Tokio verzekerd, dat Japan niet voornemens is overhaaste maatregelen te nemen in verband met de gebeurtenissen te Sjanghai. De Japansche minister van builen- landsche zaken, Arita, heeft den Chi- neeschen ambassadeur ontvangen en deelde hem mede, dat de Japansche regeering gaarne zou zien, dat Tsjang Kai Tsjek persoonlijk met. den Japan schen ambassadeur zou onderhandelen over het herstel van de goedo betrek kingen tusschcn beide landen. De Chi neesche ambassadeur beloofde deze Japansche wenschen aan zijn regee ring kenbaar te maken. Uit Sjanghai wordt vernomen, dat de Chineesche hestellingen in Japan toe- nèfnen, niettegenstaande do incidenten welke hebben plaats gehad. Opnieuw enkele arrestaties in België ANTWERPEN. 26 Sept. (A.N.P.) In verband met de ontdekking van een partij gesmokkelde wapens op het s.s. Raymond is te Oostende het socialis tische lid van den provincialen raad voor West-Vlaanderen en lid van den gemeenteraad. Majoor, aangehouden en naar de gevangenis van Brugge over gebracht. Voorts is te Oostende aangehouden het gemeenteraadslid Blonde, secreta ris van den transportarbeidersbond. I-Iij is eveneens naar de gevangenis van Brugge overgebracht. LONDEN. 26 Sept. (Reuter). Het ter hulpverleening uitgevaren schip Dungeness is heden teruggekeerd, zon der een spoor te hebben gevonden van het sedert gisteren vermiste verkeers vliegtuig der Imperial Airways Boadi- coa, dat sdert zijn vertrek van Croydon naar Parijs verdwenen is. Volgens nog niet bevestigde berich ten zou de kapiteit van een stoomschip gisteravond nabij Hastings wrakstuk ken van een vliegtuig in het Kanaal hebben waargenomen. Het toestel wordt als verloren beschouwd. Thans weer 20.000 granaat* hulzen ontdekt BRUSSEL, 26 Sept. (Reuter). In ver band met de geheime fabricage van en smokkelhandel in wapenen worden nog voortdurend huiszoekingen gehou den. In een voorstad van Brussel zijn 20.000 granaathulzen ontdekt. De rechter van instructie van het parket Brugge heeft zes personen, die betrokken zijn bij de kwestie van de Raymond in hechtenis gehouden. Onder de arrestanten bevinden zich twee so cialistische gemeenteraadsleden. Het leven van telkens meer personen wordt be* dreigd ALBACETE, 26 Sept. (Reuter). Een rechtbank heeft acht mannen, die be schuldigd werden van deelneming aan den militairen opstand, ter dood ver oordeeld. Naar Reuter uit Valencia seint, heeft do volksrechtbank 20 officieren van het tiende regiment infanterie, die in opstand poogden te komen, ter dood veroordeeld. Naar Reuter verder uit Barcelona meldt, heeft het aan boord van de Uru guay zitting houdende gerechtshof vier luitenants ter dood veroordeeld. Het zijn drie luitenants der infanterie uit Badajoz en één der cavalerie uit Mon- tesa. Het Spaanschc ministerie van oorlog deelt mede: De rcgeeringsgctrouvve troepen, die Oviedo belegeren bevinden zich op een afstand van twee kilometer voor de stad. Op het front in Aragon is het ge vecht in de huurt van Sietabo gister avond geëindigd met een overwinning der regeeringstroepen. De opstandelin gen verloren 20 dooden en veel oorlogs materiaal. Van de zijde der opstandelingen wordt per radio medegedeeld, dat aan het front van Toledo de regeeringstroe pen een honderdtal dooden en 115 ge weren hebben verloren. In den sector Cordova bedroeg het aantal dooden 40 en werden 1700 gevangenen gemaakt. Complot tot be vrijs ding van politieke ges vangenen Te Madrid heeft men, volgens Reu ter, een samenzwering ontdekt, door bewakers der openbare veiligheid ge smeed, tot bevordering van de vrijla ting van politieke gevangenen, die in het vroegere college van San Anton zijn opgesloten. Deze beweging zou moeten uitbreken, zoodra de opstande lingen voor de stad Madrid zouden zijn aangekomen. Een der gedetineerden, die de samenzwering leidde, alsmede een sergeant en vier bewakers dor openbare veiligheid, werden gearres teerd. Zuster van Queipo de Llano gearresteerd Ledan der volksfront-militie hebben in een huis te Madrid do zuster van generaal Queipo de Llano, den opstan delingenleider, gearresteerd. Bij haar arrestatie verzocht zij den leden der militie haar fc dooden zonder haar fe doen lijden. De arrestante werd naar de vrouwen-gevangenis overgebracht. San Jurjo door sabos fage verongelukt? Het blad Politica publiceert verkla ringen van een Portugees, die in het geheim naar Spanje is gekomen, vol gens welke het vliegtuigongeluk, waar bij generaal San Jurjo om het leven is gekomen, te wijten is aan sabotage aan den motor van het vliegtuig, waarmede hij naar Spanje reisde. De kwestie van den Duit. «chen kruiser Leipzig geregeld GENEVE, 26 Sept. (Reuter). Do Vol- konbondsraad heeft op voorstel van Eden een resolutie aangenomen, waar bij dc Poolsche regeering dank gezegd wordt voor hetgeen zij gedaan heeft om een regeling tot stand tc brengen van het incident, dat in Juni te Dan zig heeft plaats gehad ter gelegenheid van het bezoek van den Duitschcn kruiser Leipzig. De raad bevestigde haar vertrouwen in Lester, den hoogen commissaris van den Volkenbond to Danzig. De raad hoopt vurig, dat door de betrokken re geeringen alle maatregelen genomen zullen worden om een herhaling van een incident van dezen aard tc voor komen en besluit hot incident als ge sloten tc beschouwen. Naar aanleiding van het rapport van de financieele commissie heeft dc raad besloten om met ingang van 1 Novem ber dc functie van Volkenbondsgedelc- geerde in Oostenrijk en van raadsver- tegenvvoordiger bij de Nationale Bank van Oostenrijk op te heffen, overeen komstig het verzoek van dc regeering tc Wcenen. PARIJS, 21 Sept. (D.N.B.). Do sta king der Parijsche binnenschippers, die gisterochtend is begonnen, breidt zich thans ook tot de provincie uit. Het collectieve contract, dat een ein de maakt aan het textielconflict, waar bij 4000 arbeiders uit de Vogezen be* trokken waren, is gisterochtend gotee- kend. To Rijssel is gisteren eveneens een collectieve overeenkomst in de textiel industrie onderteekend. PARIJS, 26 Sopt. (Reuier). De onder staatssecretaris voor wetenschappelijke onderzoekingen, mevrouw Irène Jolliot Curie, is afgetreden. Zij wordt opge volgd door professor Perrin. Deze werd geboren in 1870 en behaalde in 1926 den Nobelprijs. Hij is een specialist in de atoom-wetenschap en heeft o.a. samen gewerkt met Curie bij diens onderzoe kingen naar het radium. Do bekende Fransche geleerde Jolliot is met zijn echtgenoote, de gisteren af getreden Fransche onderstaatssecreta ris, te Moskou aangekomen. De beide Jolliot's zijn door de Academie van Wetenschappen der Sovjet-Unie uitgc- noodigd naar Rusland te komen. Zij zullen de Mendelejcf-lczing, welke 29 dezer zal worden gehouden ter herden king van dezen grooten Russischen ge leerde, bijwonen. Daarna zullen zij deel nemen aan het werk van de natuur kundigen van deze Academie. JERUZALEM, 26 Sept. (Reuter). -- In gevechten in het laatste etmaal zijn een Britsch soldaat en 19 Arabieren ge dood en twee Britsche officieren en een veertigtal Arabieren gewond. Talrijke slachtoffers onder de puinhoopen? BILBAO 26 Sept. (Havas). De speciale correspondent van Havas meldt: Het Noorderstation staat in brand. Men weet nog niet hoe veel gebouwen verwoest wer» den, doch het is zeker dat noch Irun, noch San Sebas» tian ooit zoo hevig gebom» bardeerd werden. Het bom* bardement heeft sterken in» druk gemaakt en een deel der bevolking eischt openlijk den dood van zekere gijzelaars. Men vraagt zich af, in hoe» verre de Baskiscbe nationa» listische autoriteiten in staat zullen zijn de orde te hand» haven en of de extremistische elementen niet tot represail» lemaatregelcn zullen over» gaan. Er werden reddings» ploegen gevormd, die de puin* hoopen van verschillende hui» zen doorzoeken, waaronder personen bedolven zouden kunnen zijn. Alle brandspui» ten zijn in actie om het vuur te bedwingen. Radio-Tetoean heeft gisteravond me- degedeeld, dat de verdedigers van het Alcazar een krachtigen uitval hebben gedaan waarbij de belegeraars werden teruggedreven en een hoeveelheid mate riaal werd buitgemaakt. De colonne on der bevel van Yague is 8 K.M. in de richting van Toledo opgerukt, nadat den regeeringstroepen uit Madrid een nederlaag was toegebracht. Te Teneriffe heeft men per radio het bericht ontvangen, dat een groot aan tal belegerden uit het Alcazar van een hevig noodweer heeft gebruik gemaakt om het Alcazar te verlaten, zich in de stad van groote voorraden levensmid delen meester le maken en daarna het Alcazar weer te bereiken, zonder door den vijand gemoeid te zijn. Uit La Corunha wordt per radio na der officieel medegedeeld, dat de troe pen van Franco hun opmarsch naar Toledo voortzetten en nog slechts vijf kilometer van de stad verwijderd zou den zijn. Aan het front van Guipuzcoa werden verschillende gevechten gele verd, voornamelijk in de omgeving van Eibar en Mondragon, dat gisteren in den vooravond in handen der opstan delingen is gevallen. Azana vraagt onderdak in de Argentijnsche am bassade De Spaansche staatspresident Azana en andere hooge Spaansche autoriteiten hebben, naar te Buenos Aires wordt me degedeeld, bescherming en onderdak gevraagd in de Argentijnsche ambassa de te Madrid. Het Argentijnsche minis terie van buitenlandsche zaken heeft dit bericht bevestigd. BINNENLAND 's»GRAVENHAGE, 26 Sept. Het ligt in het voornemen, van de Prinses, Dinsdag 29 dezer des namiddags tc 12.45 uur voor de radio een kort woord te spreken ten einde dank te betuigen voor dc vele blijken van belangstelling, bij haar verloving met Prins Bernhard. Dit dankwoord zal over beide zenders en naar Indic worden uitgezonden. De reactie op de Amsterdam» sche wisselmarkt AMSTERDAM, 26 Sept. Zooals te verwachten was, deed de devaluatie van den Franschcn franc hedenmor» gen op de Amsterdamsche wisselmarkt haar invloed ge» voelen en bleek het op de vrije markt zeer moeilijk tot vaststelling van koersen te komen. Te half elf hedenmorgen werden voor het Engelsche pond sterling een koers van 7.44M7.45V1 cn voor den Amerikaanschen dollar een koers van 1.48!4'i genoemd. Voor de overige valuta kon» den nog geen noteeringen worden genoemd. Levensverzekeringmaatschaps pijen voor onbeteekenende bedragen daarbij betrokken Naar aanleiding van het bericht over de débdcle van Lakcman's Bank te Enk huizen, en een aantal levensverzeke ringmaatschappijen, welke daarbij be trokken waren, zijn wij in staat dc daar door gewekte voorstelling tot juister proporties terug te brengen. De Eerste Ncderlandsche Levensver zekering Maatschappij le Den Haag deelt ons mede, dat dc vordering van haar concern in totaal nog geen twee duizend gulden bedraagt. De Nationale Levensverzekerings Bank te Rotterdam is, naar wij vernemen, bij de affaire be trokken voor een bedrag van 13.91. verzekering te Amsterdam en de Le vensverzekering Mij. te Arnhem hebben niet anders dan leeningen verschaft op polissen, welke de bank van Lakeman en Zonen onder zich had, welke lccnin- gen, zooals van zelf spreekt, door de waarde van de polis worden gedekt. Een zoet winstje, dat duur betaald wordt TEGELEN, 26 Sept. Bij het wisse len van geld ten kantore van de Coöpe ratieve Verbruikscoöperatie ontving mevrouw G. dezer dagen een bankbil jet van 1000, terwijl zij slechts op 100 recht had. Zij gaf het biljet echter niet terug. Toen men bij dé coöperatie de vergissing bemerkte, heeft men de vrouw verhoord, die echter ontkende het biljet van ƒ1000 te hebben ontvan gen. Om dit te beuijzen toonde zij een biljet van 100, dat zij bij de coöpera tie gekregen zou hebben. Bij nader onderzoek is gebleken, dat dit biljet nooit bij de vereeniging is ge weest en toen bekende de vrouw het biljet van meerdere waarde te hebben ontvangen. Zij wilde echter niet zeg gen, wat zij er mee gedaan had. Bij huiszoeking echter heeft haar man aan de poliiip bekend het biljet achter een schilderij te hebben verborgen, waar het inderdaad werd teruggevonden. De man en de vrouw zijn door de politie aangehouden en zullen morgen naar Loermond worden overgebracht om door den officier van justitie te worden verhoord. PRINS BERNHARD IN ENSCHEDE 's-GRAVENHAGE, 26 September. Prins Bernhard is hedenochtend per auto uit het Loo naar Énschede vertrok ken, in gezelschap van zijn secretaris, jhr. ir. Röell. De Prins bracht een bezoek aan de fa- VOOR DE KOFFIETAFEL Uitgesneden gerookte ossentong. VOOR DE MIDDAGTAFEL Ossenstaartsoep. Ossenhaas a lu jardinière. Aardappelballctjes. Gevulde sinaasappolen. Bereiding aardappclballetjcs: Kook ca. VA pond aardappelen op de gewone wijze gaar en stamp ze fijn. Klop 2 eieren los met 50 gr. gesmolten boter, doe hierin de fijngemaakte aardappe len, wat peper en noot en maak er een stevig mengsel van. Vorm hiervan klei ne ronde balletjes, paneer ze als cro- quetjes cn hak ze in heet frituurvet knappend bruin. Geer ze zoo heet mo gelijk. Bereiding nagerecht: Snijd 8 sinaas appelen dwars middendoor en pers ze uit. Verwijder het vruchtvleesch en zeef het sap. Voeg er het sap van 2 citroe nen bij. Verwarm het vocht. Doe er 100 gr. basterdsuiker bij en 1 kopje rijn wijn cn ten slotte 15 blaadjes geweekte on opgeloste gelatine (waarvan enkele rood). Laat dc massa onder af en toe roeren stijf worden cn vul Hiermede de halve sinaasappels. Gameer ze met go- confijto vruchtjes. VOOR DE KOFFIETAFEL Gevulde tomaten. Bereiding: 2 tomaten, 100 gr. kaas, 1 hardgekookt ei, 1 theelepeltje aroma, 1 takje soldery, 1 klein uitje. Rasp de kaas, wrijf hot ei-geel fijn, snipper het eiwit cn hot uitje. Hak de seldery zeer fijn. Meng alles met de oma goed door elkaar. Halveer de to maten. Hol ze goed uit en vul ze met het mengsel. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken spek. Bruine boonen. Aardappelen, Appelmoes. Karncmelksche pap. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 Sherry Luna Palido Fino Oloroso Manzanilla Amontillado p. a I 1.20 I 1.35 1 1-60 11.«0 I I SO I 2.25 brick Iiietersbleck van do Fa. van Hcek aldaar, om zich van den Rans van zaken in liet textielbedrijf op de hooRte te stollen. Regeering kent aan de ge» vormde commissie geen subsidie toe AMSTERDAM. 26 Sept. - Nadat de commissie, welke de mogelijkheden van het houden van een tentoonstelling van groot formaat te Amsterdam in een der eerstvolgende jaren heeft onderzocht, reeds vóór eenigen tijd de mededccling van de regeering had ontvangen, dat geen toestemming kon worden gegeven voor een geldloterij en toen in aanslui ting daarop aan de regeering had ge vraagd een rijksbijdrage van voldoen den omvang te mogen verkrijgen, word thans van de zijde der regeering aan de commissie bericht, dat. daar de re geering meent geen vrijheid tc kun nen vinden om een volgend kabinet to binden aan een belangrijke financieele toezegging als die, welke door de com missie was aangevraagd, zij niet heeft kunnen besluiten tot het verleenen van een subsidie. Door de commissie worden deze be slissingen levendig betreurd. Immers gelijk de ervaring, bij soortgelijke ten toonstellingen in het buitenland opge daan. leert, is de financiering van een dergelijke tentoonstelling niet mogelijk zonder dat een zeker bedrag a fonds perdu beschikbaar wordt gesteld. Ge bruikelijk daarvoor is het middel van een geldloterij, waardoor het Staats budget niet of niet al te zeer behoeft te worden belast, terwijl door de pro paganda. die van een dergelijke loterij gedurende eenige jaren uitgaat, een tentoonstelling kan worden tot een waarlijk nationale zaak. Onder deze omstandigheden moet, naar wij vernemen, ernstig rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat de commis* sie haar pogingen om tot verwe» zenlijking van de plannen te kor men, zal moeten staken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3