KENNISGEVING FEEST IN HET MEUBELEN EN TAPIJTEN GRATIS BEWAREN VOOR LATERE LEVERING Arie van Vliet naar Australië Nederland naar Londen? „SOESTERKW ARTIER" Tegen prijsopdrijving Wij verkopen onze enorme voorraden door tegen de OUDE LAGE PRIJZEN Jongelui welke gaan trouwen hebben een uitstekende gelegenheid hunne spaarpenningen VEILIG TE STELLEN, daar wij alle gekochte goederen Waar de meeste grondstoffen in onze branche uit het buitenland komen, zijn uiteraard PRIJSSTIJGI NGEN in de naaste toekomst voor de hand liggend. OUDE GRACHT 34-36 WCNin6ini<l(HTirfC= maliesingel 20 De stemming im onze stad Wat zegt toch een horoscoop P. NIEROP UIT DEN G.U.K.B. 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 29 SEPTEMBER 1936 Zij, die zich met ingang van 1 Octo ber als kwartaal abonné op het Amers- foortsch Dagblad abonneeren, zullen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen. DIRECTIE A D. Zeer groote publieke belang* stelling voor de wieier* wedstrijden Enthousiaste rondgang Een duizendkoppig publiek was gis termiddag aanwezig in de Dollard- straat om sprintraces te zien verrijden tusschen de jeugdige ridders der bak en transportfietsen, welke anders op zulke vredige wijze de bestellingen in onze stad bezorgen Talrijke vooraanstaande firma's hadden hun personeel doen inschrijven en het rennerskamp met bijna honderd bak- en transportfietsen bood een fan- tastischen aanblik, zoodat spoedig de photografen hun camera's erop richtten. Steven Veger- onze populaire echte wielrenner liet steeds in series van drie starten, waarbij zich menige felle strijd ontwikkelde tusschen de energiek kam pende jongemannen, die luid aange moedigd door hun aanhang hun laat- sto krachten gaven. Voor de bakfietsen was de belang stelling nog grooter dan voor de trans portfietsen, daar de driewielers meer wedstrijdspanning brachten en nog nooit verreden waren. De spanning voor de halve- en eind- races bereikte haar hoogtepunt en de beide winnaars hadden een langdurige ovatie in ontvangst te nemen. Het bestuur zette de jongelui 's avonds in een open landauer achter de muziek van „Wilskracht" welke op den vooravond der feestweek een mu- zikalen ondgang door het Soester- kwartier maakte. Een zeer enthousiast publeik maakte den rondgang mede, zoodat deze over ging in een huldiging van elk der be stuursleden, die juichend op de schou ders werden rondgedragen, telkens als de muziek voor een hunner zaken halt hield. Wel een bewijs dat de bevolking van het Soesterk war tier de eerste beschei den verrichtingen van de jonge winke liersvereniging op prijs stelt en haar krachtig steunt om het feest te doen slagen. Do muzikale rondgang toonde tevens dat dc meeste winkels inderdaad hun heste beentje hebben voorgezet. Fraaie etalagckunst en origineele versieringen wisselen elkaar af terwijl menig unieke [Verlichting sterk dc aandacht trok. Inmiddels raakte de jeugd in feest stemming en omstuwd door honderden hossenden ging de stoet door dc talrij ke straten. Vanavond is er weer een muzikale rondgang terwijl in het nieuwe club gebouw der speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier een aanvang wordt gemaakt met het populair balspel „Al le Negen", waarvoor reeds meer dan 80 duizend bonnen in omloop zijn. Hieronder laten wij het verloop der Wedstrijden voor de bak- en transport fietsen volgen, waarvan hedenavond in het clubgebouw de prijsuitreiking plaats yindt. Bakfietsen. Kwart-finale: T. Mosterd, v. Kroon, v. Iiagebcuk, Floor, Schuring, ter Loo, v. d. Geest, Buitenhuis, v. Eschoten, Post. Wijntjes, de Wekker v. Norden, Lambert, v. Buuren, Brouwer. Halve finale: Mosterd, v. d. Loo, Buitenhuis, Post, Lambert, Brouwer. Finale: 1 1. T. Mosterd, bakkerij Smulhuis. 2. Post, bakkerij Post. 1 Transportfietsen: Kwart finale: Schoonderbeek, Kap penberg, Verwev, Schuring, J. C. Hof land, Dondcrwinkel, Staalduinen, Kerk hof, Leycnhorst. Halve finale: Leycnhorst, Schoonder beekVerweij. Finale: 1 Verweij, 2 Leycnhorst, bak kerij Smulhuis), 3 Schoonderbeek. KAMER VAN KOOPHANDEL De nieuwe aanwinsten va nde biblio theek van de kamer van koophandel en fabrieken voor de Geldersche Vallei zijn: Verdien met uw winkel, door Dr. Wil liam G. Fern, uitg. N.V. Maandblad Succes, Den Haag. De kunst van het spreken in het openbaar, door Dr. W. G. Fern, uitg. Handelswetcnschappelijke bibliotheek, Leiden. De Makelaardij hier te lande, door Mr. J. de Jongh, uitg. Handelsweten- schapp. Bibliotheek, Leiden. Wat vliegt daar?? door E. Smits, uitg. W. Versluis N.V. A'dam. Personeelsselectie en psychotechniek door Dr. R. A. Biegcl, uitg., Handelsw. Bibliotheek, Leiden. De Spoorwegtekorten, door Drs. A. M. Groot (Overdruk Economist jaargang 1936 aflevering 4). De regeering Colijn en haar groote doelstelling, door Drs. J. de Groot en Drs. J M. de Groot, uitg. N.V. Drukke rij Albani, Den Haag. Verschuiving van koopkracht, door J. C. Kiclstra, Uitg. De Erven F. Bohn N.V. Haarlem. Onze Handelspolitiek, door Ir. A. Plate, uitg. De Erven F. Bohn. N.V. Haarlem. De wet tot het verbindend en onver bindend verklaren van ondernemers- overeenkomsten, toegelicht door het ver bond van Nederlandsche Werkgevers, Den Haag. Maanschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek 31 jaargang Afleve ring 5. PROCES-VERBAAL Tegen enkele kappers alhier is door de politie proces-verhaal opgemaakt we gens overtreding der winkelsluitings wet Schrijven van de Kamer van Koophandel aan de orgas nisaties in dit gewest Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei is aan de commercieele organisaties in het gewest der Kamer het volgende schrijven gericht: U heeft evenals wij allen kennis ge nomen van de hesluiten der Regeering t a. v. dc monetaire politiek voor ons land in deze hachelijke tijden. De Mi nisterpresident, Z. Exc. Dr. II. Colijn, heeft Maandagmorgen een beroep ge daan op het Nederlandsche volk en niet het minst op het neringdoende doel daarvan, om niet door een onrede lijke houding, oa. bij de prijsbepaling der goederen, een andere kant uit te trekken dan de Regeering doet en zoo doende het geheel te ontwrichten. Hoewel aangenomen mag worden, dat onze Nederlandsche handel en industrie ook in het opvolgen van dit ministe rieel advies zich Vaderlandsch zal bc- toonen, moet wij het helaas niet uit gesloten achten, dat cr zullen zijn, die in de gebeurtenissen van den dag aan leiding zullen vinden tot niet gemoti veerde verhoogingen van prijzen hun ner waren. U zult het met ons eens zijn, dat zul- ken niet alleen het algemeen belang schaden, maar ook de reputatie van het bedrijfsleven bekladden. Wij doen daarom op Uw cfrganisatic oen dringend beroep, om in dezpn zin U te wenden tot, al uw leden cn andere personen en zaken, tot wie U het wen- schelijk acht, Uw woord te spreken. Op zoo kort mogelijkcn termijn dient de Regeering een wetsontwerp in, waar in voorzien wordt in de mogelijkheid om aan prijsexcessen kort en krachtig paal cn perk te stellen. Door organisaties als de Uwe kan door een woord op tijd cn te pas onge twijfeld veelszins \oorkomen worden, dat excessen in Uw kring plaats vin den. Nuchterheid gebiedt ons en U, reke ning te houden met het feit, dat die ex cessen er toch zullen zijn. En daarom een dringend verzoek, me de namens den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart: indien U eenig exces (ondubbelzinnig blijkend of slechts naar uw sterk ver moeden) blijkt, wil dit dan onver wijld, met zoo nauwkeurig mogelijke gegeven, opgeven (hetzij aan ons, hetzij aan Departement Handel, Nijverheid en Scheepvaart, directie Iland. cn Nijv., Bezuidcnhout 30, den Haag. Namens het Best. der Kamer: JOH. II. v. LONK HU IJZEN, Voorzitter. JOH. II. SCHEURER, Secretaris HUIS- EN GRONDEIGENAREN Gisteravond had in de bestuurskamer van Amicitia een vergadering plaats van de Vercenigde Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers. Om kwart over acht opende dc Voor zitter dc vergadering en heette allen hartelijk welkom. Daarna werden dc statuten cn huishoudelijk reglement be handeld welke op een enkele uitzonde ring en wijziging na, heiden werden goedgekeurd. Vervolgens trad het voorloopig Be stuur af cn ging men over tot het kic zen van een definitief bestuur. Alle leden van het voorloopig bestuur werden herkozen, met als voorzitter den heer M. Germans. Het bestuur werd uit gebreid met twee leden, zoodat het thans uit 7 personen bestaat Na rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. VADERLIJKE WOORDEN Gisterochtend bleek opnieuw weer, Dat het vaderlijke woord, In een uur van spanning gaarne Wordt gespróken cn gehóórd. Bleek opnieuw, dat dc Regeering Altijd nog dc kunst verstaat Om de bakens te verzetten. Als 't getij verloopcn gaat Bleek opnieuw ook weer hoe zorgvol Men ons vaderland regeert, Iloe men slechts schoorvoetend prijsgaf, Wat zoo waakzaam werd beheerd. De Minister-President sprak Woorden in een vader-trant, Ongeschokt vertrouwen schenkend Aan het wat onthutste land „Doen alsof cr niets gebeurd is", 'tWas ons tot kalmecrend woord, Dat ook na de radio-rede Door het oor nog werd gehoord. Noodgedwongen kwam een zwenking In 't beproefd Rcgcer-beleid, 'tls het einde van een scherpen, Lang-gcvocrden muntval-strijd. En wij mogen concludeeren, Dat 't „Rcgceringsschip-Colijn", Ook al „raakte het den koers kwijt". Tóch „v o 1 w a a r d i g" blijkt te zijn! PHILIA. (Nadruk Terboden). ..■tjr.lNDlrij-»-. nachtegaalstraat 2-6-8 bemuurde wered 14 utrecht Hoewel voor velen de laatste dagen de gulden het gesprek van den dag is geweest, is ons uit uitgebreide informa ties, voor wat instanties in onze stad betreft, gebleken, dat de van regeerings- wege overwogen maatregelen met kalm te afgewacht worden. Er is geencrlei sprake van een onrustige stemming, een gelukkig verschijnsel, dat geheel in overeenstemming is met de woorden van minister Colijn. Wat betreft de P. T.T. dienst hier: op Zondag en Maanrlag jl. bleef de drukte voor het postkantoor normaal, terwijl voor de telegraaf dienst de drukte grooter was dan normaal. Al leen de telefoondienst was abnormaal te noemen en uit veiligheids oogpunt werd dan ook besloten Maandagmorgen het personeel te versterken. Ook wat de spaarbanken aangaat, kon men ons slechts mededeelcn, dat alles een vol komen normaal verloop heeft. De handel in en om de stad gaat eveneens als tevoren, van hamsteren op eenigerlei gebied werd niets vernomen. Wel is de omzet in verschillende klee ding. en stoffenmagazijnen gisteren vrij belangrijk toegenomen, althans veel hoo ger dan normaal op door-de-weeksche dagen verwacht kon worden. FRUIT- EN GROENTENVEILING Witte druiven 1920 ct.; druiven 8— 12 ct.; tomaten 10—27 ct.; notarisappel 9—12 ct.; goudreinet 1517 ct.; Nou veau Porteau 1012 ct.; Bismarck 10 13 ct.; Herzogin Elsa 1116 ct.; Duran- deau 13—14 ct.; zoete reinet 10—12 ct.; Transp. dc Cronccl 1220 ct.; zoete kroon 11—12 ct.; Oranje reinet li17 ct.; sterappel 20—21 ct.; Oldewalder 9— 12 ct.; Graham Jubilé 1315 ct.; Wil liam Duchess 1320 ct.; Conference 17 21 ct.; maagdeperen 1112 ct.; Beurré Lebrun 15—16 ct.; Beurré de Mérode 1516 ct.; meloenen 1217 ct.: snijboo- nen 2329 ct.; spercieboonen 719 ct.; pronkers 58 ct.; postelein 7S ct.; spi nazie 511 ct.; uien 1520 ct.; bieten 1222 ct.; wortelen 35 ct.; prei 5—10 ct.; sla 613 ct.andijvie 512 ct.; kom kommers 132S ct.; roode kool 2010 ct.; witte kool 1431 ct.: gele kool 25 45 ct.; bloemkool 47 ct.; groene kool 1020 ct.; selderij 58 ct.; peterselie 6—10 ct. DE JEUGD IN DE PAARDENTRAM Het bestuur van de winkeliersvereni ging „Het Leusderkwartier" biedt dezer dagen aan de leerlingen van dc Katho lieke en Christelijke fröbelscholen, als mede de fröbelschool aan de Bccken- steinschelaan een rondrit aan met de paardentram door het Leusderkwartier. Een aanbod dat door de jeugd dank baar aanvaard zal wordenl Amersfoort's kinderkoor in „De Valk" Een samenzijn o.l.v. Jacob Hamel, ■waarvoor veel belangstelling bestond Gistermiddag heeft Amersfoort's kin derkoor onder leiding van Jacob Hamel weer eens in „De Valk" van zich doen hooren. Omstreeks half vijf was de groote zaal vrijwel geheel gevuld met kinderen, deels het koor zelf, grooten- deels jeugdig auditorium met ouders. Aan een dergelijke onrustige, door het minste of geringste afgeleide schare van kindoen leiding te geven, is moeilijk, maar Jacob Hamel is er de rechte man op de juiste plaats voor, die weet, wat hij doen moet, om een en ander tijdig te voorkomen en orde te scheppen. Een tik met het dirigeerstokje, een vriende lijke blik in de zaal, gevolgd door het bekende „beste meisjes en jongens en alle aandacht is getrokken. Vanaf dat oogenblik is en blijft hij de leider, laat het jonge koortje helder en voluit ten gehoore brengen, wat het tevoren ingestudeerd en gerepeteerd heeft Urenlang zou hij zoo hebben kunnen doorgaan, want uitgebreid is het zang repertoire van zijn discipelen, maar dat was eigenlijk de bedoeling van dezen middag niet. Ook de kleinen, die niet tot het koor behoorden en uitgenoodigd wa ren, moesten zich doen hooren. Het verzoek sloeg in, het koor zweeg en wat eerst auditorium was, mocht toen zin gen. Begrijpelijk dat dit niet al te best ging, maar al spoedig bracht Jacob Ha mel allen op het rechte pad en kon men in de zaal van prettig en vroolijk gezon gen liedjes genieten. Een verrassing was daarna in petto gehouden nl. het op het podium roepen van jeugdige debulantjcs. Een ieder heeft hen wel eens voor de radio gehoord, maar veel cn veel aardiger is het, dat „optreden", dat zoo geheel door den leef tijd beïnvloed wordt, te zien! Een heel klein m'ciskc, zichtbaar on der den indruk van het groote oogenblik zingt fijntjes een haar vertrouwd liedje, nauwelijks hoorbaar, tenslotte geheel ondergaand in een klaterend applaus van haar makkertjes. Verheugd hippelt zij met haar beloo ning naar haar plaats, een kleine knaap stelt zich hij de niano, maar ook voor hem bcteckcnt dit moment te veel. Zoo gaat het door, de een doet het steeds weer iets heter dan de ander, maar hoe het ook zij, stemming en vroolijkheid is er in de zaal. Kortom, een uur van intense vreugde en spanning voor de jeugd, een samen- NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Do volgende adressen werden telefo nisch aangesloten: 2239 Brink, W. v. d., Aannemers, Leusderwcg 185. 224-4 Cappellcn, P. van, Oliehandel en Pakhuis, Zuidsingcl, geopend van 8—12 v.m. 2206 Coencn, Fa. J. W., Meubelmake rij, Stoffecrdcrij, Behangerij, Woningin richting, Leusderwcg 88. 2238 Doornbos, D. E., Civiel landme ter, Scheltemalaan 10. 2237 Eek, Familie van, Utrechtsche- weg- 115. 52 Gend en Loos N.V., Expeditieon derneming v. station. 2243 Jong, Petrus de, Paulus Potter straat 39. 2240 „Mooi Westland", aardappelen- groenten- pn fruithandel, Rontgenstr. 2. 2236 „Montessori Lyceum", Schutter- hoef. 2229 Rost van TonningenGordon Hassclbach, Mevr. M. S„ Mauritslaan 6. 2235 Smit H., Sigarenwinkelier, Pun- tenb.laan 20b. 2231 Wielick, W. J. St. Radboudstr. 34. 1435 Zwiers, W. F. Kleedingmakerij, School v. coupeurs en coupeuses, Kon. Wilhelminastr. 46. Garderen 21 Fliert, A. v. d., Bouwwerk Oud Milligen. Hamers veld 8 Hengel, R. v. d., Hamersv.straat- weg F 55. Hoogland 16 Verbeek, W., arts, D 126. Putten (Gld.) 114 Heering, Mej. A. C., Arnh. Kar- weg „De Zonnebloem" Voorthuizen 88 Wal, W. v. d., Brandstoffenhande- laar, Baron v. Nagelstr. 43. Woudenberg. 12 Tacts v. Amerongen v. Wouden berg, Bar. „Laag Kanje". 78 Wolswinkel, C. J., Kweekerijen, Champignoncultures, Stationsweg 501. DE CANTINES DER INFANTERIE IN EIGEN BEHEER Op 1 November a.s. zullen de can- lines der infanterie in eigen beheer worden genomen. Fabrikanten, gros siers en winkeliers, die met ingang van dezen datum in aanmerking wen- schcn te komen voor leveranties van eet- en drinkwaren, rookartikelen enz., verwijzen wij naar de betreffende ad vertentie in ons blad van heden. zijn, dat volkomen aan zijn doel beant woordde en menig kind er toe gebracht heeft, om voortaan ook deel uit te ma ken van Amersfoort's kinderkoor. Voor den astroloog is dc eenheid van al het geschapene een feit Onder toezicht en verantwoording van het Nederlandsch Astrologisch Genootschap hield gisteravond in een der zalen van „Sierkunst" de heer Th. J. J. Ram een lezing over astrologie, getiteld „Wat zegt een horoscoop". Te 8 uur 15 opende de heer W. II. Meursing, voorzitter van de afdeeling Amersfoort van het genootschap de samenkomst, waarna hij het woord aan den heer Ram gaf. Rede van den heer Ram Een van de grondstellingen in de Astrologie is: niets kan in een cosmos geboren worden als een levend organis me, wanneer het niet beantwoordt aan den „toestand", die op dat oogenblik in liet grootere „stelsel" hecrscht. Hieruit volgt, dat men zekere gege vens heeft omtrent iets of iemand, die geboren is, wanneer men den toestand kent van het grootere geheel, d. i. van het zonnestelsel, waarvan de aarde een deel uitmaakt. De weg van de aarde wordt genoemd dc Zodiac of de Dierenriem en deze be paalt de omstandigheden van waaruit we worden beïnvloed. Op deze beïnvloe ding reageert ieder wezen naar zijn aard. De Zodiac is verdeeld in 12 teckens, welke onderdeden, opeenvolgende pha- sen zijn. Elke ontwikkeling vindt plaats in een veld van ervaring, dat deze 12 phasen kent. Ze vormen een onverbre kelijk geheel, zijn dus niet tc scheiden, alleen maar tc onderscheiden. Aldus verdeelt dc Astrologie den hemelsfeer boven elke plaats van waarneming in 12 deelen en op deze wijze ontstaan in een horoscoop de z.g. huizen, welke dus principieel, voor een individu op den buitenkant der aarde, hetzelfde be- teekenen als de Zodiac voor dc aarde als geheel. Dit. feit maakt het mogelijk langs den weg van analogie een exact-weten- schappelijke methode op te bouwen, welke langs proefondervindelijken weg kan worden uitgebreid tot in détails. Naast deze Wet van Twaalf, die de wet is voor de objectiviteit, is er nog een tweede wet, n.l. de Wet va n Zeven, welke de wet is voor het sub ject, dat zich in die objectiviteit be weegt. Zoodra in een omgeving een subject begint tc functionnceren treedt deze laatste wet op. Rekening houdend met deze beide wetten is dc astrologische methodiek in staat zoowel statisch als dynamisch te werken. M.a.w., zij kan opzoeken, wat op een gegeven oogenblik aanwezig is, maar ook het verdere verloop schetsen. En dit met een exacte werkwijze. Terwijl voor dc meeste menschen de eenheid der mcnschheid reeds een ab surd idee is, is voor den astroloog de eenheid van al het geschapene een vol dongen feit. Hierdoor ziet hij de relati viteit der dingen in, ook die van eigen studie en komt zoo tot een vrij groote mate van objectiviteit. Welke eischen mag men stellen aan een goede horoscoopuitlegging, vraagt spreker nu. Do voornaamste eisch is deze: de horoscoop moet niet blijven bij algemeenheden, doch komen tot een persoonlijke synthese, die op geen an der mensch past. Verder moeten in de verklaring dc moeilijkheden niet wor den „verdrongen" en uitsluitend dingen gezegd, die men graag hoort. Steeds dient echter aangegeven, langs welke wegen de conflicten het best kunnen worden gesublimeerd. Na deze theoretische uiteenzetting gaf de heer Ram nog een practische uiteen zetting van een horoscoop, waarna zijn antwoord op de vraag „wat zegt een horoscoop" luidde: voor den heginner niets, voor den ingewijde meer cn steeds meer, naarmate men er uitgebreider studie van maakt. Met deze woorden verklaarde spreker zijn rede voor geëindigd en werd 5 min. gepauzeerd, waarna door de aanwezi gen vragen konden worden gesteld, welke later op den avond werden beant woord. DUIVENSPORT Pro Patrla De uitslag van de wedvlucht, gehou den op Letramom, afstand 255 K.M., luidt als volgt: De duiven konden door het slechte weer Zaterdag niet gelost worden, en werden dientengevolge Maandag 28 Sep tember om 9J4 uur gelost met sterke N.O. wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 3.34.40 uur. Aankomst laatste prijswinnende duif 4.49.57. De aangewezen 10 ct. werd gewonnen door Gebrs. ïepenhurg met No. 6, idem 5 ct. door Th. Ederveen met No. 3. De verdere uitslag luidt als volgt- W. Chr. Ruitenberg 1. Th Ederveen 2, 3 en 8. Middelhoven 4. W. van Wijngen 5, 9. Gebrs. Iepenbnrg 6 en 7. D. Hubregtse 10. H. Malestein 11. De uitslag van het kampioenschap na- vlucht luidt als volgt: Duif: I. Gebr3. v. d. Klashorst met st. 3.33 41376 met 86 p. 2. Th. Ederveen met st. 3.33 B 9090, met 71 p. 3. W. Chr. Ruitenberg met Hd. 35, 192.000, met 57 p. 4 D. Hubregtse met st. 3 35 L. 4591, met 55 p. 5. W. van Wijngen met Hd. 35, 191945 met 51 p. Ilok: 1 W. van Wijngen met 167 punten. 2. Th. Ederveen met 165 punten. 3. E. Middelhoven met 121 punten. 4. W. Chr. Ruitenberg met 105 p. 5. Gebrs. v. d. Klashorst met 96 p. LANGUIBAAt «O - 1 CHRISTELIJKE ORANJE- VEREENIGING „ORANJE NASSAU" De onlangs opgerichte christelijke Oranjc-veieeniging te Amersfoort hield haar eerste ledenvergadering, waar o.m. een bestuur werd gekozen en een Huishoudelijk Reglement is vastgesteld. In het bestuur hebben thans zitting de heeren J. Huizinga, (oud-burgcmces- tcr van Terneuzen) voorzitter; II. van Driel, P. Los, J. dc Winter, G. F. C. EEveraars en W. II. II. Marie. EEen ze vende bestuurslid zal nog worden geko zen, cn ook de functies zullen nog on derling verdeeld worden. Het secretariaaat wordt thans waar- genorn endoor den heer W. II. II. rio, Heiligenbergerweg 15. De verccniging beeft zich aangesloten zoowel bij dx Bond als bij den Kring Utrecht van Christelijke Oranje-vcr- cenigingen (Beschermheer: Jhr. Mr. Dr. L. II. N. Bosch Ridder van Rosenthal, Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht). DE F.A.M. VERGADERT Donderdagavond half 9 heeft er een vergadering plaats in Concordia van alle leden der drie Middenstandsvereen. waar o.a. mededcelingen gedaan zullen worden inzako dc monetaire situatie op heden. Verder zal door een lid van het MICA- comité een uiteenzetting gegeven wor den over de a.s. MIC.A-actic hier in do stad met alles wat daaromtrent beslo ten is. Wc vernemen dat gezien do be langrijkheid door het F. A.M.-bestuur ook de dames der leden zijn uitgenoo digd. BURGERLIJKE STAND 28 September GEBOREN: Francina Bernhardina. dochter van Reinirus Hendrik us van Esveld en Margaretha Maria de Klein. Brandina, dochter van Cornells Ja cobus Berg en Brandina Montauban. OVERLEDEN Catharina Maria Heinz 50 jaar, echtgenoote van Hendrik El- schot. In October het vertrek, op 8 December aankomst te Sydney Naar wij vernemen, ontving de Woerdonsche wereldkampioen wiel rennen, Arie van Vliet, Maandag definitief bericht inzake een tour nee door Australië. De onderhan delingen over een dergelijke tour naar de andere zijde der wereld blijken dus met succes te zijn be kroond. Het vertrek is vastgesteld op 19 October a.s., waarna Arie van Vliet op 8 December te Sydney zal aankomen. VOETBAL De kans op een uitnoodiging te* gen Engeland te komen spe* len is zeer groot Op 5 October a.s. zal de F.A. de finitief een beslissing nemen welk land dit seizoen uitgenoodigd zal worden een wedstrijd te Londen te gen Engeland te spelen. Wij verne men uit betrouwbare bron, dat Ne derland een zeer goede kans maakt de vereerende invitatie te ontvangen. Behalve Nederland staan ook Tsjecho-Slowakije en Hongarije op de lijst. Niettemin schijnt Neder land het meest van deze drie lan den voor een wedstrijd in aanmer king te komen. KORFBAL Do uitslagen Eerste klasse A Hilversum: Zwaluwen 2Altius 35 Eerste klasse B Utrecht: Vogel 2—Amersfoort 2 afg. Utrecht: Samos 3BDe Tovere afg. Tweede klasse A Zeist: Tovers 2—S.K.V. 2 uitgest. Tweede klasse B Hilversum: Excelsior 4Baerne 2 16 Maartensdijk: De Bading 2 Olympia 3 47 Tweede klasse C Leersum—H.D.S. 2Soesterkw. 3—13 Zaterdagafd Utrecht: Samos 4—Bilthoven 3 0—10

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5