dimdA fi De Gemeenteraad bijeen j?. SchaisAman %n. EEN AANSPORING TOT DE HUISVROUW Voorstel inzake herziening der verordening regelende de pensionneering an wet houders en van weduwen en weezen aangenomen De voorzitter memoreert de vorstelijke verloving RADIO £w $iuv£A£ qmcfó Jtojfsdwijn per flesch 0.65 II per anker f 25»- Wji&dit&dtsiiJMtai 17 Jsd. 145 De feestweek in het Soesterkwartier BLOEMSCHIKKEN EN -BINDEN Men passé Colijrt 's raadgevingen strikt toe Doet daarom geen overmatige inkoopen TENTOONSTELLING VAN BLOEMEN EN FRUIT Mij. tot Nut van 't algemeen 'T NUT VERGADERT Je BLAD PAG. I AMEESFCOrrSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1936 STADSNIEUWS Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 23 September, des avonds 7 uur. r| Voorzitter: de burgemeester Afwezig de beer Ruitenberg. De voorzitter: Als ik deze verga dering open, is bet met bijzondere blijd schap, daar de eerste officieele modedec- ling een tijding behelst, die wij al drie weken kenden, n.l. de plechtige kennis* geving van de verloving van onze Prin ses met Prins Eernhard. Ik behoef niel in uw herinnering terug te roepen de blijde blijdschap in geheel ons land en dok te Amersfoort, die door deze heug lijke gebeurtenis is gewekt. Natuurlijk hebben wij een hartelijke gelukvvensch gezonden aan het jonge paar. Wij heb- ben daarop een schriftelijk antwoord gekregen, dat in onze archieven blijft gedeponeerd. Maar veel meer zal tot u gesproken hebben liet woord, dat u dooi de radio hebt gehoord, dat woord van hartelijken dank van onze Prinses, die zoo zeer getroffen was door de groote deelneming van het Nederlandsche volk. Deze deelneming geldt tevens den Prins, die door zijn aanstaande zoo ïnenschclijk werd aangekondigd met Bernhard. Dat wij van Bernhard mogen spreken, daar zijn wij dankbaar voor. Dat de Prins dadelijk den echt Hol- landschen volksgeest heeft aangevoeld, dat konden wij vanmiddag hooren toen hij zich tot de burgerij wendde en vroeg dat men geen notitie van hem zou ne men, maar hem ongestoord als ieder ander aan het werk zou laten gaan. Dergelijke woorden slaan diep in bij het Nederlandsche volk. Wij zien in de Vorstelijke personen, die wij hoog ver eeren, gaarne den mensch. Verheugd zijn wij ook voor onze Koningin, die zulke moeilijke dagen heeft gehad. Wij zagen Haar op de foto's en hoorden Haar door de radio als een gelukkig mensch. Ten slotte mogen we ons ver heugen in een land te leven, waar zulke toestanden mogelijk zijn. Deze woorden werden staande aange hoord, terwijl aan het slot eenigc leden riepen: Leve de Prinses. Agenda 1. Ingekomen zijn o.a. de volgende «tukken en medcdeelingen. Verschillende hesluiten van Ged. Sta ten tot goedkeuring van raadsbesluiten. Verzoek d.d. 5 September 1936 van het bestuur der R. K. Jongens U.L.O.-school, uitgaande van de R. K. Kerkbesturen van den H. Franciscus Xaverius en O. L. Vr. Hemelvaart om medewerking te verleenen voor de aanschaffing van meubelen en leermiddelen ten bedrage van 1500. Burgemeester en Wethouders om ad vies. Verzoek d.d. 10 September 1936 van de Verecniging tot bevordering van Chr. Nat. Schoolonderwijs om de noodige gel den beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van schoolmeubelcn en leer- en hulpmiddelen voor de school voor het centraal 7e en 8e leerjaar. Burgemeester en Wethouders om ad vies. Schrijven van B. en W. d.d. 29 Augus tus 1936, afd. Ill no. 2778, waarbij wordt aangeboden de begrooting 1937. Schrijven van B. en W. d.d. li Sep tember 1936, waarbij wordt aangeboden een overzicht van de inkomstenbelasting 1926/1927 tot en met 1935/1936. Balansen, verlies- en winstrekening en verslagen van Woningbouwverenigin gen over 1935. Kennisgeving. Adres d.d. 29 September 1936 van het Mica-comité 1936, houdende verzoek om ontheffing van de verbodsbepalingen der winkelsluitingswet van 12 tot en met 16 en 19 tot en met 23 Oct. e.k. Ter afdoening aan B. en W. Schrijven d.d. 28 September 1936, no. 426, van het Ambtenarengerecht, waar bij wordt toegezonden een klaagschrift van dr. P. S. Brcuning. Door voorzitter ingevolge art. 26, 2e lid der Ambtenarenwet 1929 afgedaan. De heer Van Gent (V.B.) zou het op prijs stellen de ingekomen stukken voortaan te krijgen bij de agenda. Zoo als het nu wordt voorgelezen is hel niet te volgen. De voorzitter: We zullen het over wegen. De heer Kroon (S.D.) heeft het ver slag over kindervoeding en -kleeding op de Leeszaal aangetroffen. Hij zou gaarne willen, dat dit nog ecnigen tijd ter lezing blijft. De voorzitter zegt dit toe. Hij ge looft, dat het nu nog niet op de lijst der Ingekomen stukken staat. 2. Loting voor de verdeel in g van den Raad in twee afdee- 1 i n g e n. Ie Afdeeling: Van Galen I.ast, Luvcx, Meijer. Van Waterloo, Craaff, Kroon, Van Nieuwenhuizen, mevr. Brussen Hemminga, Fremouw, Ruitenberg, v. d. Linden. Voorzitter: Mr. Stadig. 2c Afd.: Beaufort, Noordman, Huslage, Smit, mej. Van Hamersveld, Smeitink. Bakker, Van Gent, Benninga, Polder, Van Tellingen. Voorzitter- Noordewier 3. Benoeming van twee leden van het bestuur van de Nutsspaarbank wegens periodieke aftreding. Herbenoemd worden de heeren Van Ernst en Klaassen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan het bestuur der school verecniging Pallas Athene tijdelijk loka len van het. schoolgebouw aan de Langi Beekstraat in gebruik te geven. Aangenomen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen voor het aanbrengen van enkele veran deringen in het gebouw van de Meisjes- U.L.O.-school. Aangenomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opheffing van de onbewoon baarverklaring van het perceel Coninck- straat no. 3. Aangenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot gewijzigde vaststelling van de Verordening op de keuring van Wa ren. Aangenomen. S. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot intrekking van de verorde ning op de gemeentelijke woningheurs. Aangenomen. W ethouderspensioen 9. Rapport van de commissie adhoc voor herziening der verordening rege lende de pensionneering der Wethou ders en van hunne weduwe en weezen. De heer Waterloo (K.D.P.) herin nert er aan, dat een der plaatselijke bladen schreef, dat thans aantasting der gemeentelijke autonomie schering en inslag is. Inderdaad is dat zoo, maar toch zal spr. er voor stemmen, daar het een poging is cumulatie te voorkomen. Beter was het echter geweest als Den Haag de hand in eigen boezem had ge stoken, want de toestanden op cumu- laticgebied zijn daar nog schromelijk. Ieder moet in staat zijn het wethouder schap waar te nemen en met het oog daarop is de wachtgeldregeling onvol doende. Ook het weduwen- en weezen- pensioen, eerst ingaande als de wethou der 65 jaar zou zijn of zou zijn gewor den, is hoogst onvoldoende. Dit moet on der de oogen worden gezien en een in validiteitspensioen is zeer wel te recht vaardigen. De lieer Fremouw (S.D.) sluit zich aan bij den heer Waterloo. Hij acht het pensioen uitermate slecht en ook het weduwen- en weezenpensioen is onvol doende. De wachtgeldregeling voldoet ook niet. Van rechtspositie der wethou ders kan niet meer gesproken worden. Voor tal van menschen wordt het onmo gelijk de functie van wethouder op zich te nemen. Ook de democratie komt in de knel omdat de vrije keuze niet meer gewaarborgd is. Spr. zal niet tegenstemmen om het goede in de regeling niet in gevaar te brengen. Maar hij zal voorstemmen on der protest; men moet zeer bekwame menschen kunnen kiezen met vrije keuze. De Voorzitter wil zich daarbij aan sluiten en het betreuren dat de pen sioenregeling zoo wordt. De salarieering is veel te laag en zijn indruk is altijd geweest dat bij pensionneering pas de vruchten werden geplukt. De heer van Galen Last (C.H.) als voorzitter der commissie zegt het even eens te betreuren dat de zaak zoo moest VAKKUNDIGE BEDIENING B S C w - Jï A N v. PERSEIJNSTRAAT 19 Tel. 423 worden opgezet. De commissie heeft nog getracht dadelijk ingaand pensioen te krijgen voor weduwen- en weczen, maar dat is niet mogelijk gebleken. Als com pcnsatic is toen premicvrij pensioen ge nomen. Ilct voorstel wordt aangenomen. Dc Voorzitter dankt .lc commissie en den secretaris voor het verrichte werk 10 Voorstel van burgemeester en Wethouders tot wijziging van de bc- £™oting van het huurverlagingsfonds Dc heer v. d Linden (R.-K.) vraagt of de mogelijkheid bestaat dat de huur- verlaging voor woningen in gemeente- bezit. cn der woningbouwvcrcenigingen doorgaat. De Voorzitter zegt dat dit in overweging is. Het voorstel wordt aangenomen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wel houders tot wijziging van dc ge- meentebegrooting. Aangenomen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het z.g Rosarium cn den Parallelweg van den staat der Nederlanden en dc H.IJ.S.M. De heer van Gent (V.-Bwijst cr op, dat er ook een weg bij is en vraagt of daarin rioleering moet worden ge legd. Wethouder Noord e wier (S.-D.) zegt, dat consequenties niet behoeven te worden aanvaard. Met dezen aankoop bestaat een ze kere bedoeling cn dan is het misschien mogelijk, dat rioleering moet worden aangebracht, maar consequenties hij dezen aankoop zijn er niet. Het voorstel wordt aangenomen. 13. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders tot aankoop van den staat der Nederlanden van een perceel riet- grond en water gelegen aan de Oost zijde van den Eemmond groot pl.m. 12.6410 H.A. voor een koopsom van 1469.40. Aangenomen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de tce- kening betreffende de overname van grond aan de St. Agathastraat. Aangenomen. 15. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders tot verhuur aan B. van Bronkhorst van het perceel Kleine Spui no. 28. Aangenomen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot \erhuring aan J. van Ruitenbeek van een complex weiland aan den Hooglandschewcg te Hoogland. Aangenomen. 20. Advies van Burgemeester cn Wethouders naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der O. L. Vrou westichting om gelden te mogen ont vangen voor een nieuw schoolbord enz. voor de R K. Meisjesschool voor U.L.O. Muurhuizen. Aangenomen. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening regelende de ingebruikgeving van gemeentelokaliteiten. Aangenomen. 17. Ontheffing schoolgeld Gymna- «5 v. O Ontvangst van het Eerescomité in het clubgebouw der Speeltuinvereeniging Als onderdeel van de feestweek van de winkeliersvereeniging „Het Soester kwartier", had gistermiddag dc ont vangst plaats van het Eere-comité in het nieuwe clubgebouw van de Speel tuinvereeniging aan de Zonnebloem- straat. De voorzitter van dc winkeliersver eeniging, de heer C. Joh. va n M u n- ster, heette de aanwezigen welkom en sprak er zijn dank over uit, dat vrijwel alle leden van het Eere-comité aanwe zig waren. In het kort ging hij het doel van de feestweek na, die tot nu toe een groot succes gebleken is, hoewel zij met bescheiden middelen op touw gezet is. Uit alles blijkt, dat de winkeliers ge daan hebben wat zij konden. Hoeveel men bereikt heeft, bewijst het feit, dat van de 180 winkeliers in het Soester kwartier zich 150 bij de verecniging aangesloten hebben. Spreker wil vooral dank brengen aan den burgemeester voor zijn spontane medewerking en betuigt verder aan een ieder, die medegewerkt heeft, zijn er kentelijkheid. Hierna kreeg de heer W. Willing Jr., technisch adviseur, het woord, om een uiteenzetting van het feestprogramma te geven. Burgemeester Mr. J. C. Graaf van Randwijck constateerde vervolgens met vreugde, dat ook in deze stadswijk flink leven waar te nemen is, hoewel hij de aanwezigheid van een dergelijk groot aantal winkels ontstellend acht. Spreker hoopt, dat gelijk de stemming los is, ook een ieder los van beurs moge zijn. De tweede avond der feestweek is een volkomen succes geworden. Een groot publick bezichtigde de winkels, terwijl de muzikale rondgang der Ar- heidersmuziekvereeniging H. J. Hege raat enorme belangstelling trok. Het mcerendeel der deelnemende winkeliers is bijzonder tevreden over de groote winkelverkoop. In het clubgebouw der speeltuinver eeniging was de drukte wel het grootst. Hier verdrong men zich om kennis te maken met het balspel „Alle Negen". Het bestuur had de handen vol, daar aan zes tafels geworpen werd en steeds nieuwe spelers zich meldden. Hedenmiddag vonden de kinderspe len plaats, waaraan liefst 1500 kinde ren deelnamen. Tot slot van de bijeenkomst werd door de aanwezigen met Lensink's touring car een rondrit langs de deelnemende zaken in het Soesterkwartier gemaakt, waarbij men een indruk kreeg van de wijze, waarop een ieder aan de festivi teiten medewerking verleent. Parkeercnde auto's op rijwielpaden... pratende voetgangers en fietsers op den rijweg... op die manier móeten er im mersongelukken gebeu ren. Wat zoudt u hier van denken: IEDER OP ZIJN EIGEN WEGI sium, Handelsavondschool dienst 1935 1936. 18. Ontheffingen hondenbelasting dienst 1936. De punten 17 en IS worden aangeno uien. 19. Advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van het adres van het bestuur der R.K. Jon gensschool aan de Schimmelpenninck kade, houdende verzoek om medewer king voor de aanschaffing van nieuwe methodes voor Ned. taal enz. Aangenomen. 22. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders tot het in exploitatie ge- ven van de Koppelpoort aan B. van Bronkhorst. Aangenomen. 23. Reclames straat- en rioolbelasting. Aangenomen. Rondvraag De heer Polder (S -Dvraagt of B. cn W. al stappen hebben gedaan in zake dc huurverlaging. 't Is van belang dat niet alleen de Raad, maar ook de burgerij zoo spoedig mogelijk wordt in gelicht. Wethouder Noordewier (S.-D.) zegt, dat B. en W., toen dc verminder de huurbijslag een feit werd, oogcnbltk kol ij k den dienst opdracht in die rich ting heeft gegeven. Een rapport is in gekomen en hij hoopt dit Vrijdag te behandelen. B. en W. zijn dus diligent en hij hoopt dat de onderhandelingen met den minister tot een gunstig resul taat zullen leiden. Daarna wordt de vergadering geslo ten. Uitreiking van diploma's aan cursisten in artistiek bloembindcn Gisteravond vond in het Veilingge bouw aan de Nijverheidsstraat de uit reiking der diploma's plaats aan de leerlingen van den cursus in bloem schikken en -binden, welke gehouden werd onder auspiciën van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Het Veilinggebouw, waar de door de leerlingen vervaardigde werkstukken waren ten toon gesteld, bood een feeste- 1 ijken aanblik. Tegen een fond van jonge populieren waren de ruikers, kransen en fantasiestukken tusschen dofgroene dennentakken op smaakvolle wijze gerangschikt. Een aardig idee van een der cursis ten was om tusschen de vele fraaie bloemen een groot portret van Prinses Juliana en Prins Bernhard aan te brengen, natuurlijk in een weelderige omlijsting van tal van bloemen. Wij kregen dan ook den indruk, dat de heer F. Pul. leeraar aan dezen cursus, in den korten tijd van onderwijs een suc ces heeft behaald, waarvoor hem alle lof toekomt. Tc ongeveer 8 uur 15 sprak de lieer P. van Straalen, voorzitter van de af deeling Amersfoort der Maatschappij voor Tuinbouw- cn Plantkunde, een kort welkomstwoord, waarbij hij o.a. den heer G. Bos, die als vertegenwoor diger van den tuinbouw-consulent ver schenen was, en de heeren A. Noor- danus cn S. G. Kortbeek als leden van de Commissie van Toezicht noemde. Het artistieke bloembinden, zegt spre ker, hangt voornamelijk af van den kunstenaarsaanleg. Het is zijn wensch dat in de toekomst moge blijken dat ook onder deze cursisten een kunste naar schuilt. In zijn rede spreekt de heer van Straalen zijn bijzonderen dank uit jegens den leider van den cursus, den heer G. Bos, benevens dc leden van de commissie van toezicht. Hij dankt ook dc overige vertegenwoordigers van publieke lichamen en de belangstellen den voor hun aanwezigheid. Het is spieker een genoegen te mogen meedee- lcn, dat van regceringswege goedkeu rend is beschikt over een aanvraag om subsidie. Hierna wordt overgegaan tot de uitreiking der diploma's, waarbij de heer van Straalen een toepasselijk woord spreekt. Na afloop hiervan dankte de heer F. Pul den heer van Straalen voor diens bereidwillige medewerking en richtte zich daarna tot zijn leerlingen, die hij aanraadde om te trachten zooveel mo gelijk in de practijk te blijven. Tevens dankte hij hen voor de prettige samen- en medewerking in de lessen. Vervolgens werden nog gelukwen- schen namens de commissie van toe zicht uitgesproken, waarna de heer A. Vclthuizen namens de cursisten sprak. Spreker deelde mede, dat door de leer lingen besloten was den heer Pul als herinnering een foto, tijdens dezen avond genomen, aan te bieden. Hierna sprak wederom de heer Pul eenige woorden van dank. waarna de samenkomst was geëindigd. Wij kunnen nog meedeelen, dat de geëxposeerde werkstukken overge bracht zullen worden naar de fruit- en bloemententoonstelling, welke vandaag en morgen in „Het Boompje" wordt ge houden. MOTORONGEVAL BIJ LEUSDEN Conform den olsch ver oordeeld De hulp-sluisknecht uit Amsterdam, die twee weken geleden voor cfe Utrechtsche rechtbank terecht stond wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel het motorongeval bij Leusden cn tegen wien 40 subs. 20 dagen hechtenis geëischt werd, is gisteren conform den eisch veroordeeld. GARNIZOEN Bij Kon. besluit van 25 September is op het daartoe door hen gedaan verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, ter zake van langdurigen dienst, aan den luitenant-kolonel A. G. C. Gaillard, commandant van het 18e regiment infanterie en aan den luite nant-kolonel N. Gerlach. commandant van het 16e regiment infanterie. 'S-GRAVENHAGE, 30 Sept. Het hoofdbestuur der Neder landsche verecniging van Huisvrouwen meent goed te doen, zich langs dezen weg tot de Nederlandsche huisvrouwen in het alge meen cn tot dc leden der verecniging in het bijzonder te richten, om haar, in verband met dc tijdsomstandigheden tot het trach ten van de noodige kalmte aan te sporen. Minister Colijn heeft het zoo uitdrukkelijk gezegd, dat het van groot belang is, dc gewone levenswijze niet te veranderen, geen overmatige inkoopen te doen of te hamsteren. Plotselinge groote vermeerdering van vraag lokt prijsopdrijving uit en doet daar door de levenskosten stijgen. Dit moet steeds cn thans in het bij zonder worden vermeden. Geeft daarom gehoor aan de raad gevingen van den voorzitter van den ministerraad en voorziet in de behoeften van uw huishouden op de wijze, die gij gewoon zijt geweest te volgen. Gij helpt daardoor maatschappelijke ont wrichting te voorkomen en maakt het mogelijk, dat het econo misch leven zich verder zonder hinderlijke schokken ontwikke len kan. Het hoofdbestuur vertrouwt, dat elke huisvrouw zich van haar plicht bewust zal zijn. Een fraaie expositie van de vereeniging van ouddeer» lingen van tuinbouw» cursussen De vereeniging van oud-leerlingen van Tuinbouw-cürsussen organiseert vandaag cn morgen in „Het Boompje", aan den Heiligcnbergerweg, een bloe men- cn fruittentoonstelling. Het tentoongestelde getuigt van veel goeden smaak en maakt dan ook bij het binnentreden reeds dadelijk een vroolijken cn fleurigen indruk. Wij za gen werkstukken van verschillenden aard, zooals bruidswerk, grafwerk, fan tasie- en tafelstukken. Ónder de fanta siestukken verdient zeer zeker dc aan dacht het fraai met bloemen omlijste portret van het Verloofde Paar, dat, evenals verschillende andere geëxpo seerde bloemstukken, vervaardigd is op de laatste lessen van den dczci dage geëindigde bloembind-rursus. Buiten de zaal is onder de hoornen een model-sladstuin aangelegd. Iïet ge heel is van dien aard, dat menige ama teur-tuinier hier rijke inspiratie kan verkrijgen, zoodat alleen dit reeds een gang naar ..Het Boompje" ten volle waard is. Rest ons nog te vertellen, dat in de zaal een prachtige groep fruit is opge bouwd. Dc prima kwaliteit van het Holland- sche fruit wordt hier geëvenaard door de buitengewoon geslaagde wijze, waar op men bier een en ander gerangschikt heeft! Wij vernamen, dat de fruit- stand is opgebouwd door den heer P. van Straalen Jr., terwijl de heer P. van Wijk te Achterveld voor de opstelling der bloemstukken zorg droeg. Wij kunnen onze stadgenooten een gang naar deze fraaie expositie ten zeers'rt aanbevelen! INLEVERING VAN RIJKS GOEDEREN In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van Amersfoort de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1936 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijksgoe deren met uitzondering van schoe nen cn haarkam in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goede ren niet reeds eerder heeft plaats ge had. Tot de hierbedoclde personen behoo- ren: a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1921, met uitzondering van hen, die de eerste oefening niet een an dere lichting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1921 de eerste oefening hebben beëin digd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zooveel deze gemeente betreft, plaats hebben te Amersfoort op de overdekte binnen plaats der Hendrikkazerne (Infanterie- kazerne a/d. Leusderweg) voor wat be treft Meine Meinesz, geb. te Gaaster- land, op 8 Juni 1900. der lichting 1920 behoorende tot het 16e Reg. Infanterie op Maandag 12 October 1936, des v.m. 10.45 uur. BURGERLIJKE STAND 29 September GEBOREN Hendrik, zoon van Hendrik te Kulve en Elisabeth Koenen. OVERLEDEN: Johanna Willemijna Wiggenraad. 67 jaar. weduwe van Aart van Egdom. GEHUWD: Gerrit Jan Post en Johanna Carolina Smit. EXAMENS Voor het doctoraal examen genees kunde slaagde te Utrecht onze oud- stadgpno:t J. J. Pieterse Jr. EXAMENS Voor het doctoraal examen genees kunde slaagde te Utrecht onze oud- stadgenoot J. J. Pieterse Jr. Pianohandel Fa. R. van den Burg Arnhemsche straat. Wij verhuren piano's vanaf f 5. per maand met recht van aan koop. Vraagt Catalogi aan. Hoe het winterprogramma is samengesteld Het winterprogramma \an de plaat selijke afdeeling der Mij. tot Nut van 't algemeen luidt als volgt: 1. Openingsavond V. U. (in de Re- monstra iitsche kerk), 15 October. 2. Mej. L. Kooiman, Voordrachtskun stenares, 22 October. 3 Jan. P. Strijbos, Film „Pandion do Vischarend", 19 November. 4. Nieuw Schouwtooneel, „De Vreem deling", 12 December. 5. Kindermiddag, 16 December. 6. Otto van Tussenbroek, „Hoe schil ders zichzelf zien", 18 Februari. 7. Een cursus naar keuze der V. U. Gisteravond heeft de afdeeling Amers foort van de Mij. tot Nut van 't Alge meen in het gebouw van de Theosofi sche Vereeniging een vergadering ge houden, onder voorzitterschap van Dr. R. Miedema. Na voorlezing van de notulen en goed keuring daarvan, bracht de penning meester, dc heer E. Kruithof, verslag uit. Dc bcgrooting 19361937 sloot met een eindcijfer van ƒ4225.61. Nadat dc begrooting puntsgewijze be handeld was, werd zij onder dank aan den penningmeester goedgekeurd. De agenda vermeldde verder verkie zing van twee bestuursleden van de Xutshulpbank. De periodiek aftredende heeren G. van Wij land en G. J. Noord man werden bij acclamatie herkozen. Nadat nog een commissie aangewezen was tot nazien van de rekening en men van de rondvraag geen gebruik maak te, werd de vergadering gesloten. UIT HET POLITIERAPPORT Gisteravond omstreeks half negen stond een auto aan de Vlasakkers in brand, vermoedelijk wegens kortsluiting Het brandje is gebluscht met behulp van de minimax, waarna dc auto ter reparatie weggebracht is. Tegen verschillende personen, die aan het venten waren, zonder daartoe ver gunning te hebben, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Verder werd weer het oude liedje gezongen, n.l. over treding van parkeerverbod en rijwiel- voorschrift. Ook hier volgden proces sen-verbaal. ONTVANGDAGEN PAUSHUIZE Mevrouw Bosch van Rosenthal—Pauw van Wieldrecht hoopt, aanvangende 8 October a.s., wekelijks Donderdags des namiddags van VA uur af te ontvan gen. PERSONAUA Bij K. B. is aan dr. J. C. A. Havinga, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de Rijks II.B.S. alhier. BEGIN VAN BRAND AAN DEN WESTSINGEL Omstreeks 12 uur hedenmiddag ont stond een binnenbrandje aan de ach terzijde van het pand van de firma J. W. van Achtcrbergh aan den Westsin gel. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse en bluschten het vuur vrij wel onmiddellijk met drie Sieli hand- brandbluschapparaten. De rook die zich sterk ontwikkelde, richtte schade aan in de kevken en een der belendene woonvertrekken. De oor zaak van den brand is dat men in de keuken bezig was met braden, waarbij de vlam in de vetplan geslagen is. VOORSTELLING VAN HET „VRIJE TOONEEL" GAAT NIET DOOR Wegens ongesteldheid van me. Kap- tein vindt de voorstelling van het „Vr .e Tooneel" ""hedenavond in den schouw burg Amicitia geen doorgang

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5