m HEERE'STAXI BEDRIJF Gratis dag: Maandag 21 September Amersfoort HOF 12 TEL. 1418 HEERE'S TAXI BEDRIJF Kinderfeesten in het Soesterkwartier GLASBLAZEN IN „SIERKUNST" Het Leusderkwartier viert feest Gedurende September stelde ruim 1200 K.M. GRATIS ter beschik king van zijn clientele. DE KUNST IN NOOD R.K. Harmonieorkest „Wilskracht" H. W. VAN DEN BRINK, Woestijgerweg 145 Jeugdig inbreker staat terecht t P. NIEROP Monopolieheffingen op granen 2e BLAD PAG. 1 A.^SSFOORTECH DAGBLAD DONDERDAG 1 OCTOBER 1936 Ruim 1500 kinderen brengen een prettigen middag door in den speeltuin Een goede organisatie Gistermiddag zijn ter gelegenheid van de fcestweek in het Soester kwartier, op het voormalige Sopla- tcrrein groote kinderfeesten gehou den. Wanneer men met het aange kondigde „groote" bedoeld had. dat er vele kinderen zouden deelnemen, dan heeft men een vooruitzienden blik gehad. Want niet minder dan ruim 1500 kinderen hebben aan deze spelen deelgenomen. En reeds dit feit alleen moet, zoowel ,voor het bestuur der winkelieisvereeni- ging, als voor het bestuur van de orga- niseerende speeltuinverecniging „Het Soesterkwartier", met haar trouwen staf van helpers, een groote voldoening geweest zijn. Maar er was meer dat rcaeu tot tevredenheid gaf. Er was naast een goede organisatie, een vlotte afwer king en men kon zien, dat hier men sdien aan het werk waren, die het klappen van de zweep terdege kennen. Hoe had men anders in een dergelijk tijdsbestek en met een aantal van 1500 kinderen het vastgestelde programma af kunnen werken? Verder waren er vele nuttige prijsjes, een tractatie door een bekende plaatselijke firma in sui kerwerken en last, but not least waren er do verheugde en tevreden kinderen zelf. Het was een leuk gezicht, voor den aanvang, het groote aantal kinderen op den heuvel te zien zitten, allen netjes „gesorteerd naar leeftijd' en voorzien van een groepsbord waarop dit stond vermeld. En ook de wedstrijden waren het aanzien ten volle waard en meer malen konden de vele belangstellenden meest ouders naar hartelust lachen. Hummels van zes jaar liepen hun sprintje met een ernst en fana tisme la Osendarp, ouderen deden hoogspringen, mastklimmen, zakloo- pcn, eierloopen, enz. enz. In menigen strijd viel de beslissing eerst na over- kampen. Kortom het was een heerlijke middag voor do jeugd en het was dc heer W. Willing, die de tolk van de kinderen was, door het bestuur der speeltuinvereeniging „Het Soesterkwar tier" dank te brengen voor het vele werk dat zij verzet had en het geduld dat. vaak getoond werd. En spontaan driewerf hoera besloot deze dankbetui ging. De Prijswinnaars Hier laten wij nog de uitslagen van de eerste drie prijswinnaars in elke groep volgen: Meisjes 6 jaar: 30 Meter hardloopen: 1. G. Verhoef; 2 A. Lansink; 3. R. van Bekkum. Meisjes 7 jaar eierloopen: 1. D. La- .valje; 2 J. Wolfswinkel; 3. I. van Loon. Meisjes 8 jaar touwtjespringen: 1. W. van Boeyen; 2. H. van Goor; 3. W. v. d. Berk. Meisj'es 9 jaar haltertrappen; 1 N. v. d. Brink; 2. C. Witte; 3. C. Schulte. Meisjes 10 jaar zakloopcn: 1. T. De- daas; 2. K. van Piggclcn; 3. H. Schuur man. Meisjes 11 jaar haltertrappen: 1. T. Langeraar; 2. G. Stomphorst; 3. C. Hartsuiker. Meisjes 12 jaar hoogspringen: 1. R. Hendriks; 2. T. van Eikelenburg; 3 G. Van Olde. Meisjes 13 j'aar 60 meter hardloopen: 1 S. v. d. Berg; 2 J. Bijkerk; 3 A. v. Soelen. Meisjes 14 j'aar bahverpen: 1 N. Rook- huizen; 2 N. v. Ede; 3 L. Hazewinkel. Jongens 7 jaar 30 M. hoepelen: 1 P. Slootweg; 2 A. de Jong; 3 J. v. d. Kaav. Jongens 8 jaar blokjesrapen: 1 B. Monteban; 2 A. Seuntjes; 3 K. Hart suiker. Jongens 0 jaar zakloopen: 1 S. Mul der; 2 K. v. d. Linden; 3 K. Meerbeek. Jongens 10 jaar hoogspringen: 1 K. .Welgrave; 2 A. van Plateringen; 3 H. y. d. Ham. Jongens 11 j'aar 60 M. hardloopen: 1 Frielink; 2 Rikken; 3 Baumeister. Jongens 12 jaar boegsprietloopen: 1 B. Jutte; 2 K. Meerbeek; 3 T. Dieters. Jongens 13 jaar hindernisbaan: 1 Kuyer; 2 Kenting; 3 Koppen. Jongens 14 jaar mastklimmen: 1 J. Seuntjes, 2 H. Balk; 3 Sirant, In de avonduren vermeldde het pro gramma een muzikalen rondgang door de muziekvereeniging „Excelsior". Door een nalatigheid op de zetterij is een gedeelte van ons verslag gisteravond over de ontvangst van het Eere-Comité In het clubgebouw niet geplaatst. Van af deze plaats willen wij er daarom nog op wijzen, dat het balspel „Alle Ne gen" in dc volle belangstelling van de aanwezigen stond en een ieder zich „ge waagd" heeft aan dit interessante ge- luksspcl. Een hoogst belangwekkende demonstratie van den heer W. van Gellecum De bedrijfsmechanisatie van deze en de vorige eeuw heeft er toe geleid, dat dc meeste takken van nijverheid of huisvlijt werden geëgaliseerd tot min of meer karakterlooze scricproducten. Het cenheidsmeubel. de aschbak in- vier-verschillende-maten en de beruchte kop en schotel met bloemetjes zijn daar cenige symptomen van. Wij zullen geen critische beschouwin gen over voor- en nadeelen der unifor- misatie ten beste geven, doch het moet ons van het hart, dat wij ons verheugd gevoelden hier iets te ontdekken, dat nu eens niet uit den schoot der groot industrie geboren bleek. Door alle tijden heen zij werd reeds lang voor Christus uitgeoefend heeft de kunsiglasblazerij haar karakter van handwerk behouden. Ander materiaal dan een glazen staaf of buis, een steek vlam en een hoogst enkele maal een vijltje of een tang, gebruikt de glasbla zer niet. Hierdoor spreekt de eigen aan leg van den kunstenaar in zijn werk, waardoor dit iets persoonlijks, iets le vends krijgt. Wij achten het dan ook verheugend, dat liet kunstglasblazen, eertijds alleen in het buitenland beoefend, o. a. in Frankrijk, Italië, Duitschland en Tsjecho-Slowakije, de laatste jaren ook in Nederland ingang vindt. Onze landgenoot W. van Gellecum geeft dezer dagen van deze kunstnijver heid een demonstratie in de toonzaal van „Sierkunst", waar tevens zclf-ver- vaardigde modellen worden geëxpo seerd. De heer van Gellecum, die als instrumentmaker zijn loopbaan begon, bleek een waar kunstenaar in zijn vak. Er waren een verzameling buitenge- oon elegante, en smaakvol ontworpen huishoudelijke artikelen, zooals bonbon schalen, thee-complets en bitterstellen, benevens fraaie figuren, waaronder vooral de draadfiguren van jazz-musici en athlcten, naar ontwerpen van Pieter van Gelder opvallen door goede compo sitie. De heer van Gellecum demonstreer de ons hoe hij een glazen schaal ver vaardigde. Een lange, glazen buis met een smal einde en een langwerpige ver breeding aan het andere einde wordt boven een glasvlam gehouden. Terwijl de rechter hand de vlam regelt, draait de buis in de linker hand rond, regel matig heen en terug, teneinde een ge lijkmatige verwarming te krijgen. Het gedeelte, dat in aanraking komt met de zeer hooge temperatuur wordt zacht en vervormbaar, zoodat, wanneer men er in blaast, op deze plaats zich een bol vormt. Door trekken, draaien, drukken en een fijngevoelige verwarmingstech niek ontstaan nu de gewenschte vor men. Met een opvallend gemak tooverde de heer v. Gellecum uit een massief staafje en gracieus naaktt en met de zelfde verbluffende kundigheid vormde hij zijn andere modellen. Een enkele beweging boven de steekvlam en een gloeiende, glazen bol valt open tot een sierlijke kelk; een speelsch manuaal van de linkerhand en een andere kleur nuance verschijntDeze man is een toovcnaar! Dc heer H. Daudey, manager, gaf ons eenige staaltjes van de hardheid RADIO VAKKUNDIGE BEDIENING B. SCHOOLEMAN i. PERSEIJNSTRAAT 19 Tel. 423 van het glazen materiaal, welke die van het fabrieksproduct verre overtreft. Wanneer echter een kleine breuk mocht ontstaan, is het meestal mogelijk deze te repareeren, aldus de heer Daudey. En dit tegen weinig kosten, liet hij er op volgen. Sladgenooten, die belang stellen in deze inreressante demonstratie, kunnen wij een bezoek aan „Sierkunst" ten zeerste aanbevelen. De kinderballonnenoptocht gistermiddag had een prettig verloop De kind^roptocht, die gistermiddag in het feestvierende Leusderkwartier ge houden werd, is een aardig succes ge worden. Niet zoozeer door het feit, dat de jeugd in zoo grooten getale gehoor gegeven had aan de uitnoodiging om een optocht te formeeren. als wel door den vroolijken indruk, dier! de stoet maakte, waarvan velen zich kostelijk uitgedost hadden, terwijl hoven aller hoofden de ballonnetjes van de fa. Niemeyer uit Groningen hun onge dwongen spel met den wind speelden. Heel de juichende, onrustige kinder massa, geëscorteerd door leiders, die met kwistige hand ballonnetjes uit deelden aan hen, die nog niet voorzien waren of van wie de „windbelletjes" reeds in den eersten strijd gesneuveld waren, trok door de straten van het Leusderkwartier, toegewuifd en nage roepen door de ouders, voor zoover de ze thuis gebleven waren en de door tocht maar afgewacht hadden. Geluk kig hield het weer zich goed, al dreig de het een oogenhlik bij de start te gaan regenen en zoo kon het versierde kwartier overal de optocht, voorafge gaan door tromgeroffel, gade slaan. Tenslotte zorgde de fa. H. de Jager alhier voor versnaperingen, zoodat de kinderoptocht in allerlei opzichten een succes geworden is en een ware feest stemming, vooral onder de jeugd, hcerschte, terwijl de organisatoren niqt tevredenheid op dezen middag kunnen terug zien. De met voorbehoud aangekondigde huldiging door de burgerij van de naar Berlijn afgevaardigde Amersfoortsche deelnemers aan de Olympische Spelen, heeft gisteravond niet plaats gehad. POLITIENIEUWS Processen verbaal werden opgemaakt wegens overtreding van het parkeerver bod en wegens fietsen op ihet trottoir. BURGERLIJKE STAND 30 September Geboren: Jacoba Johanna. dochter van Josephus Joacim Eduardus Leliaert en Dirkje Josina Bouw; Johanna Jaco ba, dochter van Elisia-s Huijssoon en Aaltje van Meerveld; Hermina, dochter van Evert van Duinkerken en Heintje van de Pol; Willempje, dochter van Gijs van Ginkel en Aaltje Mastenbroek; Francina Hendrika, dochter van Hen drik van der Voort en Maartjc Kuijt. Gehuwd: Philippus Schimmel en Hendrika van de Bunt; Engelhart Rik ken en Maria Kalharina Wagener; Gerardus Snijders en Alicda van dei- Kuilen. GRAND THÉ&TRE De deelnemers aan de prijsvraag met betrekking tot de film „Allotria" in Grand Théatre verwijzen wij omtrent uitslag cn termijn van inlevering naai' do advertentie in dit blad. Het „Amersf. Kunstenaars Gil* de" organiseert een fonds voor behoeftige Gilde? broeders Het „Amersfoortsch Kunstenaars Gilde", vereeniging tot bevordering en bescherming der sc-hoone kunsten in onze stad, is er toe overgegaan een aan tal reproducties naar kunstwerken van ingezetenen in omloop te brengen. De ze reproducties zijn samengevat in een tweetal mapjes, elk bevattend 10 stuks en zullen bij daartoe in aanmerking komende ingezetenen aan huis worden bezorgd, waarna hen door een der Gil- debroeders, voorzien van een door het Bestuur geteekende legitimatiekaart een bezoek zal worden gebracht om nadere uitleg te geven, in de hoop, dat de ontvanger der mapje6, ter steuning van het goede doel, deze zal behouden tegen den gesteldcn prijs. Alle reproducties zijn gedrukt in briefkaart-formaat, terwijl de naam van den schilder en de titel vermeld zijn. Zoowel de zeer verzorgde uitvoering als de gelukkige keuze van onderwerp maken deze uitgave voor den liefhebber tot een dankbaar bezit. Ter verduidelijking diene, dat de be doeling van deze mapjes is de op brengst er van, onder aftrek der ge maakte onkosten ten goede te doen komen aan een fonds, dat de vereeni ging zich voorstelt op te richten ter leniging van de nooden van sommige Gildebroedens. Met dit doel voor oogen kunnen wij niet anders dan dit plan warm aanbe- yelen. FILMVERTOONING IN „EBEN HAËZER" Voor oud-patiënten van „Zonnegloren" De gewestelijke afdeeling van oud patiënten van Zonnegloren te Soest or ganiseerde gisteren in „Eben Haëzer" in de Muurhuizen een filmavond, waarvan de baten bestemd waren voor het werk van het bovengenoemde sanatorium. Ds. C. J. v. d. Berg, alhier, sprak het openingswoord. Spreker wijst op den christelijken arbeid van barmhartig heid, welke aan zooveel lijders wordt betoond. Jezus zei tot zijn discipelen: „genees de kranken". Hiertoe is phy- sieke genezing niet genoeg, doch de ware medicijn is het Evangelie van Jezus Christus ter genezing der zonden. Ook van uit dit standpunt dient het werk van het verplegend personeel van „Zonnegloren" te worden beschouwd. In zijn rede dankt spreker ook mevrouw Soer, die de door wijlen haar echtgenoot opgenomen film „AmsterdamBan doeng" welwillend voor dezen avond be schikbaar stelde. „Moge de christelijke barmhartigheid door dezen avond ge voed worden, dat zou haar grootste dank zijn," besluit spreker zijn rede. Hierna werd overgegaan tot vertoo ning der film, opgenomen door wijlen den K.L.M.-vlieger Soer, waarin episo den van zijn vluchten naar Bandoeng waren opgenomen. Tijdens de pauze werd het woord ge voerd door de directrice van „Zonneglo ren" mevrouw von Stein-Kallenfels, ter wijl het slotwoord werd uitgesproken door ds. M. Gerritsen. Mede dank zij de muzikale medewerking van het salonorkest, onder leiding van den heer H. v. d. Vijzel, hadden de niet zeer tal rijke aanwezigen een genoegelijkert avond WINTERTIJD KACHELTIJD Indien U niet er naar verlangt Om „brand" te moeten melden (Waaro\er menig kwade buur Iets leelijks reeds vertelde En niet graag in het middelpunt Van Jan Publiek wilt leven (Al hebt U om dien Jan Publiek Geen sikkepit te geven En niet gedwongen w enscht te zijn Om uit Uw huis te vluchten (En als het kalf verdronken is, Te klagen en te zuchten En niet Uw naam en Uw adres In kranten wenscht te lezen (Omdat op „onvoorzichtigheid" Bij 't stoken wordt gewezen Begrijpt vooral dan het belang Van: schoorsteen laten vegen; Hoe dikwijls liet men dit reeds niet Als „ongewichtig" wegen?! Een schoorsteenbrand kan het begin Van gróóter onheil wezen, Men heeft dat óók in proza, reeds Zoo dikwijls kunnen lezen Een kamer, blauw van walm en rook, Is 't eerste, veege teeken: Daar zijn de schoorsteen en de pijp Beslist niet nagekeken! En daarom raad ik U hier aan Nog vóór de kachel-stoken: Controle!ófU loopt de kans Een kwade pijp terooken! Contróle is en blijft een eisch Voor alle stook-systemen; Bij winter-aanvang is zij één Der „brandende" problemen! En daarom raad ik ieder aan Nog vóór het kachel-stoken: Geeft acht, dat straks ook letter l#ij k De schoorsteen thuis kan rooken! PHILIA. (Nadruk verboden). Op Zondag 11 October a.s. een muziekfeest in de Markthal De R.K. Muziekvereeniging „Wils kracht" organiseert op Zondag 11 Oct. a.s. eén muziekfeest in de Markthal. Vooraf begint om 12 uur op het O.L. Vrouwekerkhof een marsch wedstrijd, waaraan acht vereenigingen meedoen, nl. uit Hoogland, Zuilen, Montfoort, Soesterberg, Zeist, Bunnik, Odijk en Utrecht. Wilskracht zelf loopt buiten mededinging mede. De route daarbij is: Lieve Vrouw est raat, Lange6traat, We verssingel, Bloemendal. Havik, Nieuwe Weg, Westsingel, Achter Davidshof, Plantsoen West, Utrechtschestraat, Var- kensmarkt, Langestraat, Krankeleden- 6traat, Breestraat. Om half twee begint het concert; hieraan nemen deel de vereenigingen uit Achterveld, Hoogland, Zuilen, Mont foort, Soesterberg, Houten, Bunnik, Odijk, Zeist, Amersfoort (Wilskracht) en Utrecht. Om 6 uur vindt een Lof plaats in de R.-K. kerk aan het Zand; predikatie door kapelaan J. v. d. Tempel, bonds- adviseur. In de avonduren wordt een revue ver toond in de markthal. VEREENIGING VOOR MILITAIRE HUIZEN Feestavond Lfl.v. het 20-Jarifl bestaan Gaarne vestigen wij nog eens de aan dacht op den feestavond, die a.s. Vrij dag in Amicitia gehouden zal worden en waarover de advertentie in dit blad nadere inlichtingen verschaft. Waar onze stad het voorrecht heeft één der door de Vereeniging beheerde Alge- meene Militaire Tehuizen te bezitten, dat reeds sedert IS jaren practisch werk heeft verricht en duizenden van dienst plichtige landgenooten een gezellig en prettig tehuis heeft geboden, daar ver wachten wij, dat velen zich zullen op maken om het feest der Vereeniging te herdenken, bovenal, daar hetgeen ge boden wordt op hoog peil staat en zoo wel de naam van onzen stadgenoot prof. Vening Meinesz als van het Amersfoort's Mannenkoor een uitne- menden avond waarborgen. FEESTWEEK SOESTERKWARTIER De Lampionoptocht De Lampionoptocht welke hedenavond in het Soesterkwartier gehouden zal worden, mag zich in een groote belang stelling verheugen. Honderden kinde ren zullen zich achter de muziek der Huzaren aansluiten, terwijl menige fraaie groep geformeerd is. Mcj. Willy Willing en de heeren P. van Straalen en J. Veenvliet zijn aan gezocht om als jury te fungeeren. Het balspel „Alle Negen" overtreft de verwachtingen. Ook gisteravond ver drong men zich aan de zes tafels om te mogen werpen. De winkeliers deel den reeds meer dan 100.000 bons aan het publiek uit; hetgeen wijst op een extra drukken win kei verkoop. Zaterdagmiddag zullen onder leiding der Pedaalridde-.'S sprintwedstrijden voor plaatselijke renners gehouden wor den in de Dollardstraat. Voorts wordt er gestart voor de eerste Amersfoort sche Tandemrace voor dames- en hee ren amateurs. Voor nadere bijzonderhe den leze men de advertentie in dit num mer. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teren 252 wagens aangevoerd Amersfoort, I October 1936 L.S. In verband niet de ontbinding der Firma B. v. d. Watei H. W. van den Brink Zn., Leusderweg 22-24 le Amersfoort, zij het mij veroorloofd onder Uwe aandacht te brengen, dat vanaf heden het leveren van antieke- zoowel als moderne meubelen, vloerbedekkingen en stoflages alle voorkomende reparaties, verhuizingen door geheel Europa, enz. enz. door mij op de bekende solide en prompte wijzï tegen matige vergoeding zullen worden uitgevoerd. Mijne meer dan veertig-jarige reputatie te Amersfoort moge U, evenals voorheen in gegrondvest vertrouwen doen besluiten, mij Uw opdrachten te verleenen. Beleefd aanbevelend. (tusschen Everard Meysterweg en Lorent :straat) KANTONGERECHT Wegens het dragen van een wapenstok bij het plegen van een inbraak Het motorongeluk op den Leusderweg Voor het Kantongerecht alhier kwam hedenmorgen de zaak in behandeling tegen een jongeman, den 19 jarigen B., die hier indertijd verschillende inbra ken gepleegd heeft. De jongeman, die zich momenteel in hechtenis bevindt te U recht en geenszins eten indruk wekte, dat hij zoover van het rechte pad afge dwaald is, had zich te verantwoorden voor het dragen van een wapenstok. De kantonrechter vroeg waarom hij 's nachts met een wapenstok onder de gemeente Soest liep. De knaap antwoordde, dat het wa pen diende om een ruit in te slaan, daar hij wilde inbreken. Hij wist echter niet, dat hij dc wapenstok, die van zijn vader was, niet mocht dragen. Het O. M., waargenomen door Mr. Zijlstra, eischte f 15 subs. 6 dagen, waarna de kantonrechter, Mr. Muller Massis, den knaap veroordeelde tot f 10 subs. 4 dagen hechtenis. Dronkenschap Tegen een ingezetene, die zich onder invloed van sterken drank per fiets over straat „voortbewogen had, werd geëischt f 20 subs. 8 dagen. Verdachte vond het wel een beetje erg, welke meening de kantonrechter volkomen deelde, alleen in ander opzicht! De uitspraak luidde I 12 subs. 6 dagen. Hef motorongeluk op den Leusderweg Op 24 Juli j.l. had op den Leusder weg Ier hoogte van de Timorstraat een aanrijding plaats tusschen de stadsbus en een motor. De stadsbus kwam uit dc Timorstraat en reed den Leusder weg op om stadwaarts te gaan; de mo tor reed in de richting Oud-Leusden. De chauffeur verklaarde den motor rijder reeds van verre gezien te hebben, toen hij den draai naar links nam. Hij trachtte nog een aanrijding te voorko men, maar de motor had een te groote snelheid om nog achter langs de bus de Timorstraat in te rijden. De motorrijder, die als verdachte terecht stond, ver klaarde zich niet meer te herinneren, wanneer hij de stadsbus zag. Een ge tuige, die bij het. ongeval was geweest, zeide, dat hij, toen hij de motor zag passeeren, de opmerking gemaakt had: „Wat rijdt die motor beestachtig hard". Een oogenhlik daarna vond reeds het ongeluk plaats, waarbij de motor ge heel vernield werd en de bestuurder ernstig gewond werd, van welke ver wondingen hij nog niet geheel her steld is. Het. O. M. achtte verdachte volkomen schuldig wegens te snel rijden en geen voorrang verleenen, in verband met het feit, dat hij reeds twee maanden in het ziekenhuis verpleegd moest worden en de verdere groote onkosten (ruim f 700) betalen moet, daar er geen sprake is van verzekering, eischte het slechts f 15 subs. 6 dagen. De Kantonrechter overwoog eveneens een en ander en veroordeelde den mo torrijder tot f 5 subs. 2 dagen. Tegen een chauffeur uit Hilversum, die op de Lanestraat gereden had met onvoldoende remmen en dientengevolge een meisje aangereden had, werd f 25 sub 10 dagen geëischt. Gelukkig voor verdachte was, dat de aanrijding geen ernstiger gevolgen had, dan een geha vende jurk, welke schade hij reetfs be taald had. De uitspraak luidde f 12 subs. 6 dagen hechtenis. „Het Leusderkwartier" Hedenavond zal ter gelegenheid van de winkelweek in het Leusderkwartier een groote lampionoptocht worden ge houden, welke om 7 uur van het Bor- neoplein vertrekt. Behalve een lam pion ontvangt ieder kind een aardige verrassing. Zaterdag a.s. wordt op het terrein van „Amsvorde" een ringrijderij gehou den, aanvangende 9.30 uur precies, met tweewielige wagens, bespannen met 1 paard. Bovendien zal er een harddra verij met landbouw paarden gehouden worden, terwijl '6 middags een groot ruiterfeest op het programma staat. Medewerking hieraan wordt verleend door verschillende ruitervereenigingen uit den omtrek en eventueel door par ticulieren. Aanvang 1.30 uur n.m. Daarna officieele sluiting der Licht- week in café „d'Oranjeboom". Leusder weg 43, om pl.m. 11 uur 's avonds. •iAwct*t«*At «o.vj nu/ Het Landelijk Comité van Actie inzake graanrechten zendt een telegram aan den minister Het Landelijk Comité van Actie te- gen den nadeeligen invloed der graan rechten op dc pluimveehouderij heeft zich, nadat het op Dinsdag 29 Septem ber kennis kreeg van de alarmeerende berichten, dat de graanprijzen in ver band met. cle nieuwe monetaire politiek ongeveer mei lA van do prijzen van Zaterdag 26 September gestegen waren; dat dc export van eieren met ingang van 29 September stop gezet was, zoo dat er van dc restitutieregeling door het verleenen van een toeslag bij export niets meer terecht kon komen; en dat bovendien door bepaalde kringen in den landbouw bij de regeering aange drongen zou worden de graanrechten in dc gewijzigde monetaire politiek te handhaven, met het onderstaande'tele gram tot den Minister van Landbouw en Visscherij gewend. Excellentie, met groote ongerustheid namen wij kennis van het krantenbe richt, dat zekere kringen van den land bouw de monopolieheffingen op granen in de nieuwe monetaire politiek willen behouden. Dit zou, nu de restitutie bij export stop gezet is. cn nu de mais- en gerstprijzen sinds het verlaten van den gouden standaard met 19 resp. 25 per 1000 Kg. gestegen zijn, een noodtoestand voor dc pluimveehouderij beteekenen. Derhalve verzoeken wij Uwe Excellentie met grooten aandrang de pluimveehouders voor deze al tè zware lasten te behoeden. w.g. Het Dagelijksoh Comité uit het Landelijk Comité T. KNOTTENBELT. Ph. v. d. LAND. J. WOLFSWINKEL. DEMONSTRATIE LEERBEWERKING UITGESTELD De aangekondigde demonstratie leer- bewerking in „Sierkunst" is wegens ziekte uitgesteld lot 15 October a.s. OMREKENINGSKOERSEN Off. Niet Off. 30 Sepi 1 Oot. Londen 8.90 9.05 Berlijn 0.70.00 0.72.25 Parijs 9.10 30.50 31.25 41.50 42 25 Kopenhagen 40.00 40.40 Oslo 45.25 45.50 Stockholm 46 25 46.70 Npw Vork i so v; 1.82% Milaan 14 50 Praag 7 75 7.75 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5