Riool- en regenwater naar hooger niveau DE F.A.M. EN Sport Kijkje in de twee pompstations Nachttreinen hebben vertraging Van lampion en DE MICA ACTIE 't Is uitkijken Heeren!! Ksd kmkjc van wf&k len Volksconcert U.S.O. 2e BLAD PAG. I AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 OCTOBER 1936 STADSNIEUWS Voortaan worden onze grach» ten en beken van stadss vuil bevrijd Eenvoudig maar knap werk Ongeveer een half jaar geledon heeft men voor het schoolgebouw van de meisjesschool aan den Bisschopsweg kunnen zien, dat men daar al goruimen tijd bezig was met het tot stand bren gen van een ondergrondsche pompinstallatie In Mei was men daarmede klaar en wat er toen te zien was, mocht geen naam hebben, al thans voor het oog. Zij, die nu voorbij het plantsoentje ter plaatse komon, zul len zeker niet kunnen vermoeden, dat onder de ijzeren platen een ingenieuze pompinstallatie, ondergebracht in «keu rige kelders, verborgen is. Hetzelfde is gebeurd, maar van zeer recenten datum bij den brug aan den Hciligenbergerweg, recht tegenover ca fé „Het Boompje". Alleen was hier het uiteindelijk resultaat, dat in plaats van het oude, afgebroken huisje, een frisch gebouwtje verrezen is. Onder dit go bouwtje bevindt zich echter insgelijks een pompinstallatie, voor hctzeflde doel aangebracht als die aan den Bisschops weg, zij het dan dat de capaciteit van laatstgenoemde aanmerkelijk hooger is. Aan beide pompstations is behoefte. Vroeger toch bestond de toestand, dat het rioolwater etc. erecht kwam in de Luntersche en Barneveldsche beek. Dat de hoedanigheid van het beekwater dat door de stadsgrachten verder ver voerd wordt, daar niet beter op werd, is begrijpelijk. Nu is de toestand geheel anders ge- Worden. Ingrijpende verbetering Al het regenwater en rioolwater van het Vermeerslraatkwarticr, Bisschops weg, Arnhemscheweg, Westelijke Sin gelgracht, Heiligenbergerbcek en een ge deel te van den Woestijgerweg over de spoorbaan, wordt gevoerd naar het pompstation aan den Bisschopsweg. Het grove vuil wordt tegengehouden op een grof rooster, terwijl het water door stroomt en in een kelder terecht komt Begrijpelijk is, dat het rooster regelma tig schoon gemaakt wordt, om verstop pingen of stagnatie te voorkomen. Een .fuaal in de pompkelder moet het water omhooggeperst worden op hooger ni veau. Door de welwillendheid van den 'directeur van openbare werken en den hoofdopzichter waren wij gisteren in staat eens een kijkje te nemen in deze pompkelder. Qogcnschijnlijk is het hcele „bedrijf" eenvoudig, stabiel staan er de motoren en rust kenmerkt hier slechts groote prestaties. Maar zeker kan men er van zijn, dat aan dien eenvoud en rust heel veel berekeningen en moeilijkheden zijn Voorafgegaan! Welnu, treden we niet in finesses en nemen wij slechts het voornaamste naar buiten toe waar, dan zien wij, een maal afgedaald in de pompkelder twee verticale buizen. In deze buizen bevin den zich vlotters, die omhoog gaan, wanneer het water stijgt. Is het weer normaal en beleven wij geen stort buien, dan zullen deze vlotters geleide lijk en ternauwernood waarneembaai omhoog gaan. Met de vlotters, die men niet kan zien, correspondceren in het verticale vlak met tegengestelde rich ting een tweetal nokken, waarmede men kan nagaan of de toevoer van wa ter al of niet groot is. Op een gegeven moment is de vlottei zoover omboog gegaan en de correspon deerende nok in gelijke mate omlaag; dat laatstgenoemde contact maakt en de tnotor automatisch in werking treedt. I De pomp zuigt het vuile water via I een buis omhoog, waarna dit door I een persleiding naar den Bisschops- I weg geperst wordt. Het niveauver- i schil aan het pompstation bedraagt ongeveer 6 Meter. De weg voert dan verder via Juliana- plein, Lange .en Korte Bergstraat naar de plaats van zuivering aan de Eem. Deze zuivering is echter nog denkbeel dig, maar binnenkort hoopt men zoover te zijn; momenteel komt het vuile water nog rechtstreeksch in de Eem. Is het water omhoog geperst, dan kan het niet meer terug door de werking van een klep. Het water onder de vlotter is dus verdwenen, de vlotter zakt, de nok gaat omhoog en daarmede is het contact automatisch uitgeschakeld. Eenvoudig, maar knap werk! Over het algemeen is de werking bi normaal weer zoodanig, dat tegenover 3 kwartier vol loopen één kwartier door persen staat. Vermelden wij nog, dat de beide motoren per uur 325 M3 water ver werken. Het andere pompstation Het pompstation aan den Heiligcnbcr gerweg werkt op precies dezelfde wijze met een vrijwel gelijk niveauverschil, alleen verwerken de beide motoren hier slechts 100 M3 water per uur. Aangesloten aan dit station, dat pas een week functionneert. zijn de Heiligen bergenveg, de kazernes, de wasschcrijen en van ouds de kattekampen. Het vuile water gaat vandaar via Zuidsingcl naai de Eem. In beide pompstations heeft men de reeds bovengenoemde nokken zoodanig ingesteld, dat in normalen toestand slechts één motor heeft te werken Neemt de watertoevoer echter toe bij stortbuien eet. dan schakelt de andere iets hooger gestelde nok automatisch ook de andere motor in. Mocht echter de toevoer te groot wor den voor beide motoren, dan heeft men nog de beschikking over een noodafvoer. De beide pompstations regelen dus de waterafvoer voor terreinen, die laag ge legen zijn. Voor het Bergkwartier, Soesterkwartier etc. heeft men deze in stallaties niet noodig, daar het water hier langs den natuurlijken weg afge voerd wordt. Onze stad kan zich met het bezit van deze pompstations gelukkig prijzen, want voortaan zullen onze beken van het stadsvuil verschoond blijven. Ook het water van de wasscherijen komt nu niet meer in de beek. Men zou werkelijk, zooals wij in der aanvang reeds schreven, niet kunnen vermoeden, dat zich voor veler oog ver borgen, twee ingenieuze installaties on der den grond bevinden, die ons van veel kwaad bevrijden- Jeugdherberg- en Trekkers- feest in Soest Op Zaterdag 3 October a.s. zal te Soest het verregende Trekkersfeest van 13 Juni 1.1. herhaald worden. Van 79 uur trekken een flink aantal Jeugdher berg bezoekers met fakkels cn lam- pionvcrlichting door het dorp. Op ver schillende punten worden weer volks dansen gehouden cn gezongen. Evenals de vorige keer zal er geld ingezameld worden voor verbetering van de Jeugd herberg inventaris. Des avonds van 9lO'/i uur wordt een Trekkersprogramma opgevoerd. Dit bestaat uit: muziek, zang van trekkers-, gezamenlijke volksdansen, massa zang, passiedans, kampvuur, declamatie. Ds. van Schaick is weer als spreker uitge- noodigd. Bij goed weer wordt bovenstaand pro gramma op het terrein van de Jeugd herberg aan de Bosstraat 16 uitgevoerd. Bij slecht weer gaat de fakkeltocht en avondprogramma op het terrein niet door. In de plaats daarvan komt dan een trekkersavond in de groote zaal van Hotel Eemland, waarvan de aanvang 8 uur is. MARKTBERICHT 2 October Appelen f 10—f 18; peren f 8—f 16 per H.L Hoendereieren f 4.60f 5.20; eenden eieren f 3f 3.50 per 100 stuks; grasbo- ter f 1.70 per K.G. Kippen f 0.35— f 0.90; hanen i 0 40— f 0.75; jongehanen f 0.30- -0.60; tamme konijnen 0.300.90, wilde konijnen f 0.400.55; oude tamme eenden f 0.300.45; tamme duiven f 0.200.30 per paar. Biggen f 812 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 40 H.L. appelen: 10 H.L. peren; 110.000 stuks hoendereieren; 1200 stuks eendeneieren; 15 k.g. grasboter. LAMPIONOPTOCHT IN HET LEUSDERKWARTIER De lampionoptocht, die gisteravond in het J.eusderkwartier geen doorgang vond, heeft hedenavond plaats. Extra treinen moesten tenge* volge van het spoorweg* ongeval te Bcrkum ingelascht worden Het ongeluk op den onbewaakten overweg te Bcrkum bij Zwolle heeft groote moeilijkheden in den dienst der spoorwegen tot gevalg gehad. Ook te Amersfoort had men hier mede te kampen. Extra treinen moesten worden inge lascht. Zoo arriveerde de gewone trein uit Groningen, welke hier om 22.06 ver wacht werd, eerst te 0 uur 3, dus met twee uur vertraging. De reizigers wer den per extra trein naar Amsterdam vervoerd. Volgens de normale dienstregeling wordt te Amersfoort in den van Enscho de komenden trein overgestapt, doch aangezien de vertraging ook te Zwolle merkbaar was geweest, kon er van ge wone aansluiting in het begin van den avond geen sprake zijn. Mede met het oog hierop vertrok ook uit Zwolle een extra-trein, welke hier om 22.33 aan kwam en om 22.39 naar Utrecht vertrok. Wat de nachtposttreinen betreft, deze hadden ook met vertraging te kampen, doch daar vanaf half elf enkel spoor is te gebruiken van en naar de noordelijke richting des lands, zullen deze nacht- posttreinen waarschijnlijk slechts met ruim een half uur vertraging binnen komen. Vanuit Utrecht zijn ook reizigers per extra gelegenheden naar Den Haag en Rotterdam vervoerd, omdat de aanslui ting op de gewone diensttreinen niet kon plaats vinden. Men hope dat hedenmorgen bij de ochtendtreinen wel geen vertraging zou plaats vinden, daar men er op rekent, dat de verbinding met het noorden dan weer geheel hersteld zal zijn. De posterijen ondervonden hier even eens cenige vertraging, maar niet van dien aard, dat van stagnatie sprake kon zijn. ROODE KRUIS COLLECTE 3 OCTOBER Morgen zal ten behoeve van het Roo- de Kruis te dezer stede een collecte worden gehouden en zullen dames en heeren zich aan uwe woning vervoegen, om u om een bijdrage te vragen. Mogen wij deze geldinzameling met warmte bij de Amersfoortsche burgerij aanbevelen, opdat een flink bedrag dat instituut te goede komt. Laten wij beseffen, dat voor het doen funclionneeren van den Eerste Hulp dienst, van den bloedtransfusiedienst cn van den zuursiofdicnst veel geld noodig is cn dat liet te betreuren zou zijn. inden deze diensten in plaats van utigebreid, ingekrompen zouden moe ten worden, omdat het benoodigdc geld niet werd opgebracht. Daarom geve een ieder wat hij missen kan. cHt personeel van het Roode Kruis, dat geheel belangeloos zijn diensten ver richt en ook u zoo noodig hulp zal ver- leenen, zal u erkentelijk zijn voor uw bijdrage. STICHTING ZIEKENHUISVERPLE- GING" Overzicht September Verzekerden op 30 September 13051 Verzekerden op 1 September 12950 Vooruitang 101 verzekerden. Gedurende de maand September wer den 46 patiënten opgenomen, n.l. in de ziekenhuizen te Amersfoort 43, Amster dam 1, Arnhem 1 en Italië 1. De Soesterweg bij avond en winkel week in liet „kwartier". Drommen feestvierders trekken voor bij, vreugde rumoert cn vibreert al om, muziek dendert, dreunt, speelt en juicht over de straten, penetrante geur van oliebollen brengt een huiselijk cn oer-Hollandsche aroma temidden van het caleidoscopisch aspect der avondlij ke tooneeltjes Kijk omhoog. Vroolijk versiersel van veelkleurige vlaggetjes trekt grillige lij nen tegen het duister van den hemel. Een gepavoiseerd firmament vanavond, dat doet denken aan een ouderwetsch zeeschip in vlaggentooi en tegelijkertijd gedachten wekt aan knusse boulevards, aan Montmartre. Het Soesterkwartier is bohémien van avond! Kijk om u heen. Lichtreclames schie ten naar voren verkondigen den lof van een bepaald soort schoenen, van een prima glas bier en van de alom beken de Hollandsche kaas. Jeugd improvi seert schroomvallig een onbekommerd dansje op de inspireerende tonen van een machtige en zeer hoorbare luidsnre- ker die zoo maar. midden op straat, zijn muziek brengt. De ouderdom danst ook. Ernstig, bezadigd en volgens aloud re cept. Nou ja. zij dansen wel geen fox-trot, geen blues of geen rumba, maar het is dan toch een frissche en vroolijke horlepiep, die volgens beproefd recept en met niet minder virtuositeit wordt ten beste gegeven. Jaspanden zwaaien er bij rond, een bolhoedje en een degelijk da meshoedje golven op en neer als een brulboei on woedende baren. Klassiek dansen ziet u hier! Maar kom, laten wij onze aandacht even schenken aan de verwachtingsvolle schare kijkers, die met spanning in de oogen en spanning in het hart gegroe peerd staat langs het trottoir. Straks passeert de lichtstoet, de lampionop tocht! !Daar heeft immers iedereen be langstelling voor! Maar de stoet laat op zich wachten en het geduld wordt op zwaren proef gesteld. Doch „men" heeft den tijd van avond, „men" viert feest en maalt niet om prozaische beslommeringen om alledaagsche kommernissen, om geduld dat op den proef gesteld wordt. Men hééft geduld vanavond en men wacht, rookt eens een extra sigaret, lonkt eens ondernemend naar de andere kunne of knabbelt (heel pro zaïsch alweer!) aan een warmgebakken, geurige riekende, winkelfeestweek-olie bol. Totdal eindelijk de stoet verschijnt. De muziek van het korps huzaren zorgt voor de vroolijke noot. Edoch de jeugd, die in de voorste linie als pionier het groote feit aankondigd, zorgt ook voor de vroolijke noot en doet dit luid, spontaan en melodieus, op de ongezochte, struische tonen van het nimmer stervend „Sarie Marijs". Na muziek komt het rijtuig, waarin het organisatie-comité van het Soester kwartier haar „eererondje" maakt. Hier na volgt de eigenlijke stoet. Kinderen met fleurige, veelkleurige lampions, verhitte gezichten, kloppende harten en vol blij genoegen oni de deel name aan deze grootsche gebeurtenis, dragen hun lichtbol met een soort hei lige toewijding voor zich uit. Ook moe ders loopen er bij. Vanzelfsprekend En zij genieten weinig minder dan hun kroost. Voor verdere opluistering zorgen ook de versierde vehikels, de kinderwagens, de driewielers en de voertuigen naar eigen ontwerp; auto's met reclame en de tradionèele mannen-met-stelten. die van tijd tot tijd hun slagzinnen doen opklin ken. Dan is de stoet voorbij getrokken, zijn de vroolijke lichtjes verdwenen, het go galm der ieugd verstorven en ebt de menschenmenigte af. Langzaam ver dwijnt het publiek van de feesteliike straten en het voorheen zoo woelige stadsbeeld komt tol rust. Op de hoek van de straat houdt nog een eenzame groep jongelui een na praatje en rookt een laatste sigaret. En daar staat ook dat eenzame jochie met zijn mooien pet. zijn mooie dasje en zijn mooie lefzakdoekje, en eet zijn laatste, zijn elfde oliebol De heer J. Boode geeft in „Concordia" een uiteen, zetting van de te voeren actie De Middenstand toone zich eensgezind Gisteravond heeft dc Federatie van Amersfoortsche Middens!ands- vereenigingen in „Concordia" een druk bezochte bijeenkomst gehouden, waarbij dc monetaire toestand ter sprake kwam, alsmede een uiteenzet ting en bespreking van de M.I.C.A, gehouden werd. Do voorzitter van de F.A.M., de lieer L. A. A. van Hamcrsveld, heette de aan wezige dames en hoeren welkom, waar na hij de vraag stelde of het noodig is nerveus tc zijn, nu dc devaluatie een feit geworden is. Spreker gelooft dat niet cn maant aan kalm tc blijven, waardoor een paniekstemming voorkomen wordt. In dc eerste plaats mogen dc prijzen niet abnormaal opgedreven worden, zooals dat wel in andere landen gebeurt, want daardoor worden andcro monschcn ge dupeerd. De prijzen moeten zich echter successievelijk aanpassen aan liet niou- we niveau. Do F.A.M. wil een beroep doen op de organisaties om zich tot het hoofdbestuur te wenden, wanneer zich moeilijkheden voordoen. Het publick mag niet kunnen zeggen, dat de midden, standers, om kleine winsten te maken, misbruik gaan maken van de situatie. Dc middenstand moet haar plaats in de maatschappij waardig blijven. Mochten de prijzen echter noodgedwongen stijgen, doordat de leveranciers ook daartoe ge dwongen zijn, dan moeten wij ons, aldus spreker, tot het publiek rechtstreeks wen. den door middel van de pers. In ieder ge val moeten de prijzen verantwoord en rechtvaardig zijn. We kunnen, aldus spreker, het beleid van de regeering vol gen, welke rustig tc werk gaat. Hierna stapte de voorzitter tot het an dere punt van den avond, de M.I.C.A.-ac tie, over en deed onder krachtige woor den een beroep op allen, om deze actie tot een groot succes te maken. De mid denstanders moeten niet „dood" blijven, maar eensgezind samenwerken om te toonen wat men kan, besloot spreker. Vervolgens kreeg de heer J. Boode, secretaris van de Chr Middenstandsvcr- eeniging, gelegenheid een uiteenzetting van dc M.I.C.A.-actie tc geven. De M.I.C.A.'-actie De heer J. Boode ging aanvankelijk na, wat de middenstand kan en dient te zijn voor de maatschappij. Het bezit van een gezonden middenstand mag niet on. dcrschat worden en men meene niet, dat andere distributiebedrijven beter zijn. Slechts in één punt leek het, dat dc mid denstand iets achter geraakt was, n.l. in liet suggestief spreken tot het publiek, waardoor een ieder meer op de hoogto zou komen van de waarde van den mid denstand. Dc nationale Mica weerlegt dat zij behelst een enorme reclame, waar door bereikt wordt, dat liet publick bij de middenstanders gaat koopen. De Mica zal gehouden worden, vervolgt 6prekcr. van 10 tot 24 October; hieraan deelnemen is slechts mogelijk voor degenen, die aan. gesloten zijn bij de middenstandsorgani saties. De lieer Boode zet vervolgens uit een wat de bedoeling is van dc micaa- tjes; er zal een ruilbeurs zijn in Concor dia, terwijl verder zeer waardevolle lan delijke en plaatselijke prijzen beschik baar gesteld zullen worden. Voorts zal er o.m. een étalagewedstrijd gehouden wor den; een randwedstrijd; een plaatselijke Mica-krant zal verschijnen; een luchtat tractie wordt gevormd door het uitwer pen van parachutes met een label uit een vliegtuig, bestuurd door den lieer Rein tjes; verder muzikale rondgangen en een kinderfeest. Spreker besluit met een opwekking tot allen, om mede te werken deze Mica-actie tot een succes te maken en zich eensge zind ware middenstanders te toonen. Hierna ging de vergadering over tot een gedaclitenwisseling en voorberei ding van dc Mica. Vermelden wij nog, dal het effect van deze bijeenkomst verhoogd werd door do vele Mica-doeken, waarmede de zaal ver sierd was. STADSGEBEUREN Gistermiddag omstreeks 1 uur reed een 17-jarige jongen op den Arnhemsche weg met zijn fiets tegen liet achterwiel van een voor hem rijdende wielrijder, tengevolge waarvan hij kwam te vallen. Hij bleef eenigen tijd bewusteloos liggen. Een geneesheer adviseerde den knaap, die een wond onder liet linker oog be komen had, naar de ouderlijke woning te Leusden over te brengen. Op den Hoogeweg, ter hoogte van het Pompstation, kwamen gistermiddag twee luxe auto's met elkaar in botsing doordat een der wagens bij het stoppen van voorgangers naar links uitweek en daarbij op den rijbaan van een andere auto uit tegengestelde richting kwam Proces-verhaal werd opgemaakt tegen één der automobilisten, die met onvol doende handrem reed. Processen-verbaal werden opgemaakt tegen venters en wegens overtreding van het parkeerverbod, terwijl evenecn* de traditioneele aangifte van rijwiel diefstal in het politie rapport acte de présence gaf. NUTSSPAARBANK Ingelegd in 6.666 posten f 521 216.36 Terugbetaald in 6.464 posten f 524 955.59 Meer terugbetaald dan ingelegd f 3.715.23 Aantal nieuwe boekjes 165: Aantal afbetaalde boekjes 137. Gespaard in busjes f 2,716.07. Mot aantal inleggers bedroeg op 30 September 1936 18.799 met een tegoed van f 6.109.427.42. (In het aantal nieuwe boekjes zijn be grepen 23 z.g. babyboekjes, waarop de Spaarbank een eerste inleg plaatste van I L-). Chr. Gereformeerde kerk Ds. Ramakers van Kampen spreekt over: „Het eeuwig evangelie en dc nood van onzen tijd" Gisteravond had in de Chr. Geref. kerk aan de W. van Mechclenstraat een bijeenkomst plaats, uitgaande van de e\ angelisatievcrceniging. Nadat do bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze was geopend, ving ds. Ra makers zijn redo aan, welke handelde over:, „Het eeuwig Evangelie en de nood van onzen tijd". Ten grondslag aan zijn rede legde spreker Openbaringen 14 6 on 7, waar in gesproken wordt van het eeuwige evangelie, dat een Engel, vliegende in het midden des hemels, verkondigt met groote stem. Spreker brengt dit woord in verband met den nood van onzen tijd. Onze tijd is in grooten nood, en dc nood is, dat de mcnsch God niet meer kent en zoekt. De religionso afval is bezig zich te voltrekken. Bijbel, kerk en sacramenten zijn onbekende groot heden geworden in onze dagen. Het is een boodschap direct van God. dio bet Evangelie bestemd heeft voor alle vol ken. Het is een internationale bood schap, die geen grenzen van mensche- lijkc afpalingen kent. Vervolgens wijst spreker op de open baring van het moderne heidendom, waarvan verschil lende verschijnselen ons met vrees vervullen. Het commu nisme wil de wereld voor zich op- eischen en predikt den godloozen staat. Ook in ons eigen vaderland doet men hieraan mede, cn is er do boodschap van het evangelie, die gebracht moet worden, teneinde den mensch te redden uit zijn nood. Wij moeten wederom ge boren worden, dc teekenen der tijden zijn ernstig, maar toch komen wij door den nood der tijdon heen tot de eeuwige overwinning van het kruis van Chris tus. Ds. Ramakers spoort aan met nieu wen ijver voort te gaan dit eeuwig evangelie te brengen aan allen die dit van noode hebben. Het „Soesterkwartier'' De uitslag van den lampionoptocht De lampionoptocht, welke gisteravond in het Soesterkwartier gehouden werd, is een groot succes geworden. De jury, welke bestond uit mcj. Willy Willing cn de heeren P. v. Straalen en J. Veenvliet, had dan ook geen gemak' kelijke taak. De uitslag luidt als volgt: punten 1. Post 26 2. Dolman 21 3. v. Dalen 28 4. Robinson 27 5. Fremouw 25 6. v. Boeyen 17 7. 20 8. Vijfling 24 9. 17 10. 12. Nijman 23 13. Optimus 21 Loopfiets (v. Hoeyen) 25 punten. Paraplue (v. d. Pol) 24 punten. Groepje (3) B. v. Wageningen 18 p. Groepje (5) Tini Vink 20 punten. Groepje (6) Wolfswinkel 22 punten Voor verdere bijzonderheden venvij zen wij naar liet betreffende verslag van dezen avond in ons blad van heden. GARNIZOEN Ritmeester C. F. Pahud de Mortan- ges, van het le halfregiment huzaren alhier, is overgeplaatst bij het 4e half regiment van het wapen te Deventer en bestemd tot ritmeester voor speciale diensten. Eerste-luitenant C. Tonnet, van het Se regiment veld-artillerie te Ede, zal tijdelijk belast worden met de functie van leeraar aan de rijschool te dezer stede, wegens ziekte van ritmeester I. L. D. baron Sirtema van Grovestins, leeraar aan die school. Eerste-luitenant J. W. D. Meihuizen, van het 5e regiment veldartillerie al hier, is overgeplaatst bij de le school- compagnie van het regiment kustartil- lerie in Den Helder. De tweede ploeg niet-voorgeoefenden van de lichting 1936, bestemd voor de officiers- of de onderofficiers-opleiding bij de infanterie, bohoorende tot het le, 5e, 7e, 8, 9c, 11e, 12e, 16e, 18e, 19e, 20c en 21e regiment infanterie, zal 5 Octo ber bij de 2e compagnie van de school voor reserve-officieren van de infante rie te Kampen voor eerste oefening on der de wapenen komen. Er zijn immers zooveel factoren die van belang zijn, bij het koopen van Heeren- en Jongenskleeding, kwaliteit der stoffen, de binnenbewerking, de blijvende pasvorm, inderdaad 't is uitkijken Heeren! Wanneer U al deze goede eigen schappen in Uwe Winterjassen ver eonigd wilt zien tegen zeer lagen ■prijs, komt U dan eens bij ons kijken. Wij brengen al een keurige jas voor 9.75 Een moderne Ulster, chique desein 13.50. 16.90. 19.75 tot f 37.50 Blauwe en Zwarte diagonaal jassen 12 90 tot 39— Gabardine jassen in blauw en gekleurd f 11 90 tot 27-50 Warme fiets jekkers f 5.90 tot 26 50 Leren jassen, prima leer f 17 50 tot f 24 90 Jongens jassen en jekker* 1.95 tot f 19 50 Wii handhaven onze lnee nrüzen. Kleedlngmagazljn „DE ADELAAR" Langestraat 40. Telef. 224. (Adv Heerlijke gekruide Amandel Speculaas 25 ct. p. p. Het ts Standaard kwaliteit Bakkerij „De Standaard" Gebr. Spijker Soesterweg 71-73-75 Tel. 995 BAARN 5 Oct. Vondel laan 53. Verkooping van diverse roerende goederen 10 uur vm. 8 Oct. Zandvoortweg 270, verkooping van een voorraad timmerhout cn diver se timmermans gereedschappen. 10 uur v.m. 14 Oct. „Het Kasteel van Antwerpen". Verkooping van een huis. 8 uur n.m. Het programma Het vierde Volksconcert van het Utrechtsch Stedelijk Orchest wordt ge geven Maandag 5 October a.s. des av. te 8.15 uur in Tivoli te Utrecht onder leiding von Henri van Goudoever. Het programma luidt als volgt: 1. Ouverture „Leonore" no. 2 op. 72a Ludwig van Beethoven 2. Symphonie XIII in b („Onvol tooide") Franz Schubert a. Allegro moderato. b. Andante con moto. Pauze 3. Concert voor viool en orkest in D. opus 77 Joh. Brahms a. Allegro non troppo b. Adagio. 3. Allegro giocoso, ma non troppo vivace. SCHAAKVEREEN. A.S.VJL IN EEN NIEUW HOME Do schaakverecniging A.S.V.A., oor spronkelijk opgericht in en bedoeld voor het Leusdcrkwarticr en omgeving, heeft door den toeloop van leden naar andere zaalgelegenheden moeten om zien. Was haar clublokaal voorheen in het clubhuis van de specltuinvereeniging aan de Marconistraat, thans is A.S.V.A. gehuisvest in een der zalen van de sociëteit „De Valk". BURGERLIJKE STAND 1 October GEBOREN: Helena Petronella, doch ter van Leonardus Johannes Timmer en Mart ha van 't Hof. Fredcrika Elisabeth, dochter van Pie- tcr Groenewoud en Maria Petronella Snijders. Marianne Holene. dochter van Hartog Marcus Herschel en Marianna Elisabeth Frank. Hilde Jantina, dochter van Jan Hen drik Eriks en Albertina Hillogonda Ta conis. Joliena Nellie, dochter van Arinoldus Dönszelmann en Neeltje Wielinga. OVERLEDEN: Adolphina Juliana Joanna de Wit, 68 jaar, ongehuwd. ONDERTROUWD: Hendrik Hovestad en Maria Cornelia Bottenburg. Jan Oosterhuis en Hendrika Wilhel- mina Johanna Blonk. Johannes Cornells David Marie de Wit cn Maria Wilhelmina Schol ten. Cornelis Maas Schoemaker en Johan na Aleijda Los. Hendrik Bikker en Adriana van Gin- kel GEHUWD: Cornelis Maria Antonius de Jong en Grada Christina Idzenga. BEKENDMAKINGEN B. en W. van Amersfoort maken be kend, dat aan het Stadhuis is aange plakt een publicatie inzake een verzoek van P. Chr. Schutte, om een verlof A in het perceel Stationsstraat 36a. B. en W. van Amersfoort maken be kend, dat aan het Stadhuis is aange plakt een publicatie inzake een verzoek van A. Noach. om een verlof B in het perceel Hof 28. HOCKEY COMPETITIEINDEELING VAN DE A.M.H.C. De A.M.H.V.-dames kunnen zich dit seizoen op een stevig programma voor bereiden. Niet alleen dat er drie Am- sterdamsche ploegen in haar afdeeling zitten, maar bovendien zijn deze ploe gen van flinke kracht. Ook zien we ei het gedegradeerde Laren en het gepro moveerde Schaerweyde, allen teams, die een narde strijd zullen voeren om de bovenste plaats. De ploegen zijn: A. M. H. C., Amsterdam III, T.H.C. (Amster dam), Oh Kav II (Amsterdam), Hilver sum III. Laren en Schaerweyde. Het derde heerenelftal is onderge bracht in 4e klasse G met Hilversum V, Kampong II. S.C.H.C. VI, Voordaan I, B.H.V. IV, Be Fair IV en Gooi II. Vooral de nieuwe clubs Kampong (onderdeel van de voetbalvereeniging) en Voordaan zullen hier wel van zich doen spreken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5