J. A. SCHOTERMAN 1929 Utreclitschestr. 17 Tel. 145 per flesch f 1.35, per anker f53. Zoon steekt zijn vader Het Verboden Grondgebied DE EIERPRIJZEN TE HOOG? Ongelooflijke uitspraak UIT DE STAATSCOURANT W eekeind-weerkansen Cf FMH IfiN WIJNHANDEL Ol. GEVESTIGD 1878 TELEFOON 304 en 697 - POSTREKENING 28860 [WfTlM ™ENSIAND5 - BANKy<°B ^ITl—AMERSFOORT EN OMSTREKEN AMERSFOORT DEPOSITO'S DE SPOORWEGEN IN JUNI WAT ETEN WIJ MORGEN? HET MENU VOOR ZONDAG LEGANT CORSETTEN N.V.CoirpagnieLyonnaiss Utrecht, clieweg 10 door HAAGSE SLAGERIJ 2e BLAD PAG 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 OCTOBER 1936 Een krachtig protest van de vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven APELDOORN, 1 Oct. De vereeni ging van broederijen en pluimveefok bedrijven in Nederland verzond heden aan den minister van landbouw en vis- echerij het volgende telegram: „Vernemen uit gewoonlijk zeer goed ingelichte bron, dat uw advi seurs voor pluimveeaangelegenhe den de tegenwoordige eierprijzen te hoog vinden, mede tegenover de ex portmarkt, Hoewel wij deze uit spraak ongelooflijk vinden, wordt zij niettemin gedekt door het uit voerverbod voor eieren, waarvan het resultaat immers moet worden, dat de veilingen genoodzaakt zullen zijn, met haar eieren op de binnen- landsche markt te komen, waar door deze ontwricht zal worden en er inderdaad een scherpe daling in de eierprijzen zal plaats vinden. Wij zijn er van overtuigd, uit naam van alle pluimveehouders te spreken, wanneer wij tegen deze gedragslijn met groote kracht protesteeren. Werd 26 September 1935 op onze toon aangevende eiermarkt te Barneveld voor de witte eieren 3.904.10, voor de gemengde 44.35 en voor de bruine 4.20 4.25 gemaakt, zoo bedroegen deze prij zen 24 September j.l. resp. 4.404.45, 4.454.50 en 4.504.60. Deze hoogere prijzen worden echter volkomen te niet gedaan door de 6tijging der graanprij zen, welke tusschen beide genoemde data. dus nog vóór het treffen der mo netaire maatregelen, plaats vonden. Zoo waren de prijzen loco Rotterdam/Am sterdam in September 1935 voor de tar we per 100 K G. 4.75, 21 September j.l 6.55 mais per 2000 K.G. liep op van 55.75 tot 84.50 en gerst van 64.50 tot 8950, derhalve een stijging van resp. 1.80, 28.75 en 25. De druk op de pluimveehouderij is vergeleken bij 1935 dan ook niet verminderd, door de thans toege paste maatregelen zelfs vermeer derd, terwijl de verdere daling van de eierprijzen de meest noodlottige gevolgen zal hebben, daar de kilo- gramprijzen voor het op te ruimen pluimvee, ondanks de sedert Sep tember 1935 gestegen graanprijzen, op de hiervoren genoemde data on veranderd zijn gebleven en wel voor de lichte rassen 25 cent, voor de middelzware rassen 26 cent per K.G. levend gewicht, zoodat bij een in meer of mindere mate toegepaste li quidatie van den pluimveestapel, hetgeen het onmiddellijk gevolg van den beoogden lageren eierprijs zal zijn, de verliezen \oor de pluimvee houders ontstellend groot zullen worden. Doen dan ook een ernstig beroep op Uwe Excellentie den werkelijken toe stand voor de pluimveehouderij scherp Huiselijke twist eindigt in een bloedbad DIDAM, 1 October. Bij de familie D., is vanmiddag een hevige twist ont staan tussohen vader en zoon toen de eerste den laatsten over diens gedrag onderhield. De zoon werd toen zoo kwaad, dat hij een brood mes nam en daarmede zijn vader een 6teek in den rug toebracht. Een schoonzoon van den getroffene heeft getracht dezen op de fiets naar het ziekenhuis te vervoeren, doch on derweg was de man door bloedverlies zoodanig uitgeput, dat men hem in h^t tolhuis binnenbracht, waar men in al lerijl dr. Bunselman waarschuwde, die den gewonde voorloopig verbond. Later is hij naar het ziekenhuis over gebracht, waar operatief werd ingegre pen. De zoon is gearresteerd en zal voor den rechtercommissaris te Arnhem voorgeleid worden. Onderscheidingen Bij Kon. Besluit is benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau, ir. P. M. Montijn. te 's-Gravenhage. direc teur van de N.V. gemengd bedrijf Haag- sche Tramweg Maatschappij. Bij Kon. Besluit van 23 September 1936 is bij bevordering verleend de eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: J. Brink, rijksveldwachter-brigadier-majoor te Amsterdam. Bij Kon. Besluit van 29 September 1936 is verleend de eeremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: A. Faber, godsdienstonder wijzer bij de Nederduitsch Hervormde Gemeente te Steenwijk. Bij Kon. Besluit van IS September is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verboden eere-medaille in zil ver aan A. Welmers, bouwkundig op zichter in dienst van Graaf Schimmel- penninck van Nijenhuis te Diepenheim; in brons aan W. van Steenderen, ar beider in dienst van Takken's brand- stoffenhandel N.V. te Utrecht. Rechterlijke wacht Door de arrondissementsrechtbank te Haarlem is ter vervulling van de vaca ture van rechter in haar college opge maakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: *r. H. J. Fenverda. rechter-plaatsver- vanger in de arrondissementsrechtbank te Haarlem. Mr. F. Tabingh Suermondt, substi tuut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Amsterdam. Mr. L. Vliegenthart, substituut-griffier hij de arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage, Mr. J. J. Plugge, substituut-griffier bij de arrondisscments-rechtbank te Rotterdam is met het lot afgevallen te- Wij behouden rustig weer „Later is herstel van het mooie weer niet uitgesloten", hebben wij verleden week aan het slot van onze beschou wing gezegd, en menige lezer zal bij het regenachtige weer, dat volgde, deze voorspelling in twijfel hebben ge trok ken. Het is echter toch zoo uitgeko men. Er heeft zich een nieuwe toestand van rustig weer ontwikkeld, al is daar bij dc zon den meesten tijd achter wol ken schuil gegaan. Ziehier, wat er met den algemeencn weerstoestand gebeurd is. Sedert Zondag ontwikkelde zich een krachtig gebied van hoogen druk van uit het Noordwesten over het grootste gedeelte van West-Europa, terwijl dc depressie, welke ons zooveel regenweei had gebracht, in Oostelijke richting wegtrok. Aanvankelijk bleef een vrij sterke Noordelijke wind waaien, die de temperatuur tot abnormale laagte de^J dalen, maar toen wij buiten den invloed van dien kouden luchtstroom geraak ten, kwam de temperatuur weer ongc veer op normale hoogte en werd liet weep tegelijk windstil. Het scheen in het eerst, alsof dit nieuwe gebied van hoogen druk zich onder den druk van een diepe storm- depressie over den Atlantischen Oceaan naar het Oosten zou terugtrekken. Hiervan zou het gevolg zijn, dat de wind naar Z. zou loopen en het weei regenachtig, misschien wel stormaentig zou worden. De laatste weerberichten doen zien. dat het gebied van hoogen druk toch stand zal houden en dat de genoemde depressie ver uit de buurt zal blijven Misschien zal een geringe barometer- daling door den invloed van het in de verte voorbij trekken van die depres sie hier niet uitblijven, maar men zal zich over een geringe daling, d.w z van enkele milimeters niet ongerust behoeven te maken. Het gebied van hoogen druk zal dus wel stand houden. Het gevolg hiervan zal zijn, dat wij het rustige weer zul len houden, dat het bij afwisseling be wolkt of hetrokken zal zijn, maar dal nu en dan, misschien aan het einde der week zelfs den geheelen dag de zon zal schijnen, dat het niet zal regenen en dat dc temperatuur ongeveer nor maal zal blijven, hij helder weer echter des nachts zal dalen met veel kans op lichte nachtvorst. Wij behouden dus voorloopig het rus tige herfstweer. (Nadruk verboden). maatregelen af te wenden, daar het hier de levensbelangen van ettelijke duizenden menschen met smalle beur- Oimiu iuui uc piuiui i <-<.iivuuv.i ij uv,k uuiw-iiuin in het oog te houden en de noodlottige zen betreft. gen een van bovengenoemde candidaten Door het gerechtshof te Amsterdam is ter vervulling van de vacature van raadsheer in zijn college opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aan beveling: Mr. dr. H. H. Bos, rechter in de ar- rondissements-rechtbank te Amsterdam mr. H. J. Hiilsmann, rechter in de ar- rondissemcnts-rechtbank te Amsterdam, mr. W. A. Vos, rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Zwolle. Pluimveeteelt Bij Kon. Besluit van 21 September 1936 is te rekenen van 17 Juli 1936 aan ir. J. S. Keyser te Zwolle op zijn ver zoek eervol ontslag, verleend als ad- junct-rijkspluimveeteeltconsulent. Rekenkamer Bij Kon. Besluit van 29 September 1936 is met ingang van 1 October 1936 aan den hoofdcommies bij de algemcene rekenkamer, Ch V. A. Aarsse, de titu laire rang van referendaris verleend. Bij Kon. Besluit van 26 September 1936 is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau W. Krahe. direc teur van de N.V. Chemische fabriek voorheen dr. A. Haagen te Roermond. Directe belastingen Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der directe belastingen, enz. J E. van Timmeren verplaatst van het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Velp naar het kantoor der invoerrechten en ac cijnzen te Schiedam. DIRECTIE: A. H MARTENS Wordt de toestand mins der ongunstig? Met een bedrag van 7.720.99S.2S blij- ven de def. ontvangsten over Juni rond 6 ton onder die van dezelfde maand in 1935 (vorige jaar 7 ton) Ditmaal komt het grootste deel van dat nadeelig verschil voor rekening van het reizigersvervoer, waarbij we even wel direct moeten zeggen, dat hiervoor, (althans voor een deel) een grondige re den is. In 1935 viel Pinksteren n.l. ge heel in Juni. terwijl dit jaar Mei en Juni ieder een dag van Pinksteren kre gen, zoodat een groot deel der Pinkster- ontvangsten dit jaar ten bate van Mei kwam. De rest kwam, bij uitzondering, grootendeels ten laste van het Pistver \oer en diversen, n.l. ruim 180.000. terwijl de ontvangsten uit het goederen vervoer ditmaal een bizonder goed fi guur maken. Zij bleven n.l. slechts f 11.000 onder die van Juni 1935 (vorige jaar ruim één milliocn), hetgeen in ja ren niet voorkwam. Het totaal vanaf Januari was 45.906.327 64, zoodat het eerste halfjaar sluit mot een def. na deelig verschil van 3.349.199.37 tegen rond 6 millioen in 1935 ten opzichte van 1934. Onze indruk is dat de toe stand langzamerhand minder ongunstig wordt. EXTRA-UITKEERING AAN ARM- LASTIGEN TE AMSTERDAM AMSTERDAM, 1 October. Nu de regeering aan het gemeentebestuur heeft doen weten, dat de extra-uitkee- ring van 2.50, welke ten laste van het Rijk is verstrekt aan alle ondersteunde werkloozen, voor de armlastigen met voor rekening van het Rijk kan worden genomen, hebben B. en W. besloten, de volgende week aan de van gemeentewe ge ondersteunde armlastigen een gift ten laste van de gemeentekas uit te keeren. De uitkeering aan gezinnen zal be dragen bij een ondersteuning van 4 en minder 1.. boven 4 tot en met 7 1.50, boven 7 tot en met 10 2, boven 10 2.50, terwijl de uitkeering aan alleenstaanden maximaal 1.50 zal zijn. KIPPENDIEF GEARRESTEERD SCHAYK, 1 Oct. In den afgeloopen nacht is alhier de Ossche arbeider P. B. gearresteerd, die op heeterdaad werd betrapt bij het stelen van kippen in de boerderij van den landbouwer V. De ge arresteerde heeft een volledige bekente nis afgelegd en tevens meegedeeld, zich aan verschillende diefstallen, die in den laatsten tijd in de omgeving van Schavk zijn gepleegd, te hebben schuldig ge maakt. B. is destijds drie maal gearres teerd, verdacht van medeplichtigheid aan den roofmoord op de weduwe H. te Hoensbrock. OMREKENINGSKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel ZO rich Kopenhagen Oslo Stockholm New York Praag Medegpd door de Rotterd. Bankvereen Off. Niet Off. 1 Oct. 2 Oct. 9.05 9.15% 0.72.25 0.74.75 9.10 8.75 31-25 31.11 42.25 43.00 40.40 40.60 45.50 45.60 46.70 46.60 I .823/ 1.85% 7.75 7.75 VOOR DE KOFFIETAFEL Uitgesneden bokking. VOOR DE MIDDAGTAFEL Irish Stew. Grutjes m karnemelk met stroop-saus. Bereiding hoofdgerecht: 1 K.G. schapen- of lanisvleesch in plakjes snijden cn laag om laag in een vuurvasten schotel leggen met 12 ge schilde en in plakjes gesneden aardap pelen, 4 gesneden uien, wat gesneden wortelen en wat gehakte peterselie. Leg onder in de schotel eerst de uien, dan aardappelen en dan vleesch. Zorg dat de bovenste laag weer uit aardappelen bestaat. Strooi tusschen elke laag wat zout en op de vleeschlaag ook wat pe per. Giet op het geheel, zóóveel kokend water, dat alles juist onder staat. Plaats den schotel met een deksel er op in den oven en laat het gerecht daar in 2 uur stoven. VOOR DE KOFFIETAFEL Gevulde tomaten. Bereiding: Snijd van 4 tomaten het bovenste kapje en hol ze voor de grootste helft uit. Maak 100 gram gehakt geurig aan met wat oud brood, wat peper, zout, noot, wat gefruite ui en fijngehakte peterselie. Vul hiermede de tomaten. Smelt in een vuurvasten schotel een paar eetlepels boter, schik hierin de tomaten en bestrooi ze met paneermeel; wrijf de uitgehaalde tomatenpurie door een zeef en leg dit bij de boter op den bodem; zet den schotel ca. 1 uur in den oven en bedruip de tomaten af en toe. VOOR DE MIDDAGTAFEL Niersoep. Wiener schnitzel. Gemengde groentesla. Aardappelpuree. Charlotte Russc. Bereiding vleeschgerecht: Bereiding: Ons and iwo way strstoh Ideaal vcor slanke en zware figuren Grand Théètxe. Vanaf Vrijdag 2 October, vertooning van de film „Allotria." Voorstellingen: Zondag vanaf 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. Andere avonden vanaf 8.15 uur één voor stelling. Woensdag een Zaterdag matinée, 2Vi uur. City-Theater. Vanaf Vrijdag 2 October, vertooning van de film „Sanders of the River." Zondag doorloopend vanaf 1.45 uur (laatste voorstelling 8.30 uur n.m.) Zaterdag 2.30. 6 en 830 uur nam. Andere dagen avondvoorstelling 8.10 uur. Woensdag vanaf 2.30 uur matinée Cinema Amlcltia. Vanaf Zondag 4 October vertooning van de film „De meisjesjaren van een koningin." Voorstellingen: Zondag 2.30. 5.00 en 8.10 uur n.m. Maandag en Dinsdag 8.10 uur n.m. Museum Fléhfte. VVestsingeL (Uitgezonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging. Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare leeszaal met Jeugdlees zaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-R. Leeszaal, Nieuwst raat 24. 29 Sept. en volgende dagen. „Sier kunst." Expositie en demonstratie kunstglasblazen. 2 Oct. „De Valk." Vergadering Chr. Dem. Unie. Spreker de heer H. van Houten, lid der Tweede Ka mer over: „Wat de C.D.U. is en wil". 8 uur n.m. 2 Oct. Amicitia. Feestavond 20- jarig bestaan der Ver. v. Vrijz. Gods- dienstigen voor militairen en mili taire tehuizen. 8 uur n.m. 3 October. De Valk. Jubileum feestavond Bestuurdersbond Amers foort van de Nederlan<jlsche Vak centrale (eerste lustrum), VA uur n.m. 6 October. Foyer Amicitia. Lezing voor de Vereeniging van Huisvrou wen door den heer H. van Dijken, Groningen, over: „Warenkennis." VA uur n.m. 7 October. „Amicitia." H. Hcyer- man's „Allerzielen" met Esthlr de Boer van Rijk. 8 uur n.m. 8 October. „Grand Théatre." Con- certvereeniging. Mahler's „das Lied von der Ende." 8 uur n.m. 9 en 10 October. Amicitia. Con cert van het Kovacs Lajos-ensemble. 1025 October, Stichting „De Poth" Amersf. Kunstkring: Ten toonstelling schilderijen van W. Degouve de Nuncques. 12 October. „Princess Room." Rede van mr. G. F. J. de Jongh voor de Ned. Ver. v. Staatsburgeressen en gelijk Staatsburgerschap over de in vloed v.h. milieu op het kind. S uur n.m. ZEIST 6 Oct. „Figi". „Comediespelen" door het Rotterdamsch Hofstadtooneel. 8 uur n.m. BAARN 26 Sept. IS October. Baarnsch Lyceum. Expositie van et6en en litho's van M. A. J Bauer. (Dage lijks 104 uur: Zondags P/24 u.) FEUILLETON 6) Simon en Valeria Petrovna hoorden Alec Wollf spelen, wat een aardig in termezzo was Er was ook een man die slecht zong, wat vergeleken bij het gp niale dat voorafgegaan was. een zeer banalen indruk maakte. Hierna dronk mevrouw Karkoff twee groote glazen van een zeer extreem mengsel, dat voornamelijk uit room scheen te be staan Ze deed dit met het genoegen van een ondeugend kind. Simon at eenige zware lever sandwiches, en zij dronk er Benedictine bij. omdat zij ze te droog vond en te slecht voor den zoeten, schuimenden Kaukasisschen wijn waaraan ze gewoon was Maar de wijze waarop ze dronk flatteerde haar niet. Ze keek met half gesloten oogen de volle zaal rond en lachte schouder ophalend Tenslotte drong Simon er op aan. dat hi| haar woning wilde zien. ..Waarom niet? Nirolai Alexis zal woedend zijn. maar wat doet het er toe? Hij is dronken, laten we gaan!" Met een gracieus gebaar sloeg ze •haar sjaal om en de aanwezigen lie ten haar passeeren toen ze naar de deur schreed, den smal geschouderdeu Simon volgend Zij waren beiden zicht Daar vermoeid, en terwijl de altijd be zorgde Miriam zei. dat het een gewel dige partij was geweest, bereikten zij de deur „Laat Mr. Arons auto voorkomen „Ja mijnheer De portier knikte ..Een ooeenblik mijnheer." Hij floot en wenkte en even later bleef een groott zilvergrijze Rolls voor den ingang staan; Simon had niet tevergeefs op geheld Door een overeenkomst met een luxewagen waarvoor hij royaal betaal de ..Waar gaan we heen?" vroeg Si mon „Naar Berkeley," antwoordde zii vlug „kom. stap in." Simon eaf den chauffeur intructis? en deed wat hpm was gevraagd In snelle vaart gingen zij de hellingen van West End af Vlug en levendig sprak zij ovpt de partij en over de menschen die zij zoo juist hadden ve** laten De auto was reeds in Rarke-" street en Simon had nog geen kans uehnd. datgene te vragen wat hij we ten wilde TT ij zei vlug: ..Wat denk ie van een klpine lunch in den loon van dezp week?" Zij haalde aarzelend haar schouders op onder haar hermelijnen mantel ..Mijn beste vriend, dat zon heerliik zijn maar het is onmogelijk Morgen heb ik zeer veH te doen. daar ik over rpnv/rpn notr r»n<slanrl tpructra De auto re«d over Grosvennr Squa- re en over Carlos P'aro Simoon he dacht zich een nogpnblik en zei erns tig: Ren ie deze week voor de hnrh bP7Ct?" Zij trok haar hoofd iets terug en lachte narplend. „Dwaas die ie bent ik ga toch naar Moskou je bent niet wijs." Simon schudde het hoofd. „Hm, zog eens, ben je voor de luch van aan staanden Woensdag bezet?" De auto reed door het Oostelijke ge deelte van Berkeley Square en bereik te Berkeley Street. Zij drukte zijn hand „Onnoozele jongen, natuurlijk 'k heb je toch gezegd dat ik naar Moskou ga?" „In orde." zei Simon beslist .Je zult ine aanstaanden Donderdag tegen de lunch ontmoeten in Hotel Metropole in Moskou." De auto stopte voor den ingang van het hotel, en de portier opende de deur. „Ie schertst, is het heusch?" vroeg zij met haar melodieuze, heesche stem terwijl zij voorover boog om hem aan te kijken. „Ik meen het," antwoordde Simon ernstig. Ze lachte verheugd en streek met een liefkozend gebaar over zijn wang HOOFDSTUK IV. Sigaren en pistolen voor twee man. •Op den zevenden Februari om twaalf uur precies stond een zeer koude en zeer kleine gestalte schijnbaar in be wondering verzonken voor de 11y n ka boulevard in Moskou Het was Mr Aron in gewone Londeusche kleeding Een donter blauwe overjas zat strak om zijn smalle borst, zwarte schoenen handschoenen, wandelstok en een slap pe hoed voltooiden het geheel Op de een of andere wijze had mr Aron, trots al zijn correctheid in zaken en rijkdom, nagelaten zich tegen de ge strengheid van epn Russischen winter te beschermen. De koude wind sneed door zijn dunne gekeede jas, zijn voe ten waren doornat van het sneeuwslik der straten en de schittering der sneeuw begon reeds zijn oogen te ver blinden, die toch al niet zoo sterk wa ren. Het was een buitengewone verlich ting voor hem toon hij een keurige, krijgshaftige gedaante door de straal zag komen. Hij was gemakkelijk te on derscheiden van de vele moujiks en kruisers, hij herkende den hertog di rect maar wat was zijn anders zf»o knap voorkomen veranderd! De Reieh leau was gekleed als een Russisch aris locraat van voor de Revolutie of ais een hooge autoriteit van het Sovjet be wind Hij droog een grijze, getailleerde ias. glimmende zwarte Hessian laai- zen. op zijn hoofd een zwierige muts en eer. groote papcnkapels. Toen de menigte onwillekeurig ruim baan voor hem maakte, keek hij scherp rond, en hoewel hij Simon direct in het -»o* kreeg, nam hij oogenschiinlijk geen no titie van hm. Hij wenddp zich tot een kleinen man naast hem. die een kale jas en een puntige muts droeg, wat een uniform verheelden moest Zii staken samen de boulevard over Simon wist dat de kaal gekleede man een gids was en in zijn nabijheid stond juist nog zoon gids. die aanbood hem de historie van de Tlvinka boulevard te vertellen „Laten we gaan", antwoord de hij den man snel. ..ik hen koud." en vluc liep hij naar de plek waar hij met den.hertog 7011 s*rnrn komen. Toen de Reiehleau hijna aan den hoek van de hou leva rd was gekomen keek hij plotseling om en srheen Si mon voor het eprst te ontdekken. Hij wenkte hem „Hallo, beste kerel, wat doe jij hier in Moskou?" Simon toonde eenzelfde verbazing toen zij elkaar de hand schudden. „Ik ben hier met vacantie. Ik wil iets zien van den geweldigen vooruitgang, dien men hier zegt gemaakt te hebben." „Maar dat is inderdaad waar," beves tigde de hertog instemmend „Ieder welopgevoed mensch behoort zich op de hoogte te stellen van den ontzag lijken vooruitgang die in naam der 1 io gemaakt f' ;,'d het h'-i tengewoon interessant Heb ie het Mo- i ii'ion en e Michelson Fabrieken al gezien? Hm.' Simon schudde het hoofd. „Ben van nacht pas aangekomen." „O. waar logeer je?" „In Metropole Hotel" „Werkelijk? Maar dat is uitstekend ik ben daar ookDe Reiehleau gaf Simon een arm en liep met hem vv der Hun beide gidsen, die geïnte resseerd hadden geluisterd, liepen ach ter hen „Ben ie alleen?' „Ja. een vriend van mij die mee z- u komen, liet me op tiet laatste oogenblik in den steek Hij kon het niet hei- cen. de arme kerel, heeft ineens zijn vader verloren." „Goeie genade. In ieder geval mop- ten wij samen toch iets zien van dez.e prachtige stad" De hertog sprak luid en was ervan verzekerd dat de gidsen geen woord van de conversatie misten .Vele historische hezienswaardlghedAt /im infp-nc-oni p»-» de mu sea! 11 Wat e^n collecties hebben d'e iri-ki-egon1 Prachtige f li neen die vroe ger iii de huizen der irfsto. rn ie verza mei I warpn" „Vanmorgen zae ik het Kremlin.* fantaseerde Simon. „Dit bezoek heeft me zeer teleurgesteld. Ik bedoel, het 011de gedeelte Lenin's graftobe is de moeit van het zien zeker waard Vir.d je het ook geen machtigen aanblik met al die kostbare edelmetalen? Komende uit alle deelen van Rusland?" „Maar kerel, wat zie je er toch koud uit." „Dat ben ik ook," zei Simon huive rend, e inderdaad, zijn tot 1 al bleek gezicht was nagenoeg blauw. „Wat een kleeding ook! riep de her tog uit, terwijl hij Simon opnam. „Je moet je in pels kleeden, wanneer je van plan bent hier eenigen tijd te blij ven, anders wordt je nog ziek." „Ik verblijf hier ongeveer veertien dagen," verklaarde Simon wanhopig. „Dan moet je het zeker doen," zei de hertog. „Wij zullen meteen naar de handelsmagazijnen op hèt Roode Plein gaan." 'Hij draaide zich om en sprak in vloeiend Russisch tegen de gidsen 7.ij knikten cn keken Simon met sym pathie aan Zij volgden hen langzaam ..Het zal je niet zooveel kosten." con cludeerde de Reiehleau, „wanmener we goede kwaliteit kooopen, is het best mogelijk dat je de pelsen weer ver knopen kunt, voor je teruggaat. Hel gemak dat je ervan hebt, is het ver schil zeker waard (Wordt vervolgd). Frisch weer prikkelt de eetlust. Alleen goede worst houdt de eetlust gaande. Zoo'n hartig plakje Smecrworst op de boterham, dat door z'n voedzame sa menstelling boter kan vervangen, doet Uw kind vragen naar meer. Met onze Weekreclame bent U tevens voordeelig klaar. 1 ons Smeerlevenvorst 0.16, 1 ons gpkookte worst 0.15, nu samen voor 25 ct. in de Fa. E. J. VAN OMMEN Arnh.straat 19 Tal. 81

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6