HOE ZAL HET GAAN LAATSTE BERICHTEN met de kosten van ons levensonderhoud De nieuwe verkeersregels prima verkoopster Bij Klein op den Hof Naast lof ook critiek ALLERZIELEN Vroom Dreesmann kraakhelder wasscherij „tullekensmolen" Uitgaven voor voeding vrijwel post voor post tegen verhooging veilig gesteld W AAKZAAM van da P^izen tenen. Overzicht van het huis houdelijk budget Het reglement „onleesbaar" Elke prijsverhooging nog geen prijsopdrijving INTREKKING VAN contingenteeringen Accountantsonderzoek tegen prijsopdrijving Advertentiën Prima regenjassen vanaf 3.90 Costumes vanaf 6.90 Manchester broeken vanaf 1.50 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN AMERSFOORT ONTSMETTINGSDIENST Bestrijding Wandgedierte is uw wasch, indien behandeld door beekbergen telefoon 256 Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 6 OCTOBER 1936 S-GRAVENHAGE, 6 October. Verschillende landen, wier ruilmiddel in de laatste jaren gedcprecieerd is, evenals thans de gulden, zagen zich de voordeelen van deze waardeering binnen betrekkelijk korten tijd voor een belangrijk deel ontgaan door ongewcnschte prijsstijging in het binnenland. In verband hierme de heeft het A.N.P. aan een terzake deskundige inlichtingen en gegevens verzocht, met betrekking tot het toekomstig prijsver loop in ons land, speciaal ten aanzien van de kosten van het le vensonderhoud. Hoewel de toestand nog te weinig geconsolideerd is om met eenige kans van slagen het toekomstige prijsverloop te kunnen schetsen, zal toch wel moeten worden aangenomen, dat op ver schillend terrein eenige prijsstijging zal optreden, vooral met be trekking tot artikelen, welke als zoodanig of als grondstoffen geïmporteerd worden. Anderzijds kan, met inachtneming van de maatregelen, welke de regeering terstond na het loslaten van den gouden standaard heeft genomen, worden verwacht, dat de kosten van het levens onderhoud niet belangrijk door wijzigingen in het prijspeil zullen worden getroffen. "DXp^TTTr'RTNrU' TQ binnenlandsche prijspeil voor ge- I J I iXVAi. v VT AO noemde artikelen. Vermindering "I IT A A TT TI A ill dicr restituties houdt dus stijprina Voor een verhooaing van de prijzen van het r u n d v 1 e e s c h bestaat geen JJe ontwikkeling van het prijs# aanleiding, althans niet, zoolang nog peil kan in volle gerustheid Reen vee ,er markt komt, dat voor een belangrijk deel met het duurder gewor- worden tegemoet gezien den buitenlandsch voeder is gemest. Er werken thans maatregelen tenein de de prijzen van de varkens, welke nog steeds op een te laag peil stonden, te verhoogen. Er worden n.l. geregeld DE pegrondheid van de verwachting dat de kosten van het levenson derhoud niet belangrijk zullen stijgen, kan blijken uit een vergelijking van de samenstelling der uitgaven voor levensonderhoud met dc middelen, welke tot handhaving van het binnen landsche prijspeil ten dienste staan. Uit de voortreffelijke cijfers van het Bureau voor Statistiek der gemeente Amsterdam kan een duidelijk beeld worden verkregen van de onderlinge verhouding der verschillende uitgaaf posten van het arbeidersbudget. In Juni 1036 werden ter dekking van de kosten van onderstaande levensbe hoeften door een gemiddeld arbeiders gezin de aangegeven percentages van het budget besteed: Brood, beschuit, koek, gebak, 6,06 Grutterswaren 0.63 Kruidenierswaren 2,67 Suiker 2,10 Melk 3,64 Kaas 0,72 Eieren 0,85 Vlecsch 4.34 Visch 0,69 Vetten 5.43 Aardappelen 1J9 Groenten 2,61 Fruit 2,48 Dranken 0,60 Maaltijden, buitenshuis bereid, 1,20 Totaal voeding 36.39 Kleeding Schoeisel Huishuur Gas Electriciteit Brandstof 5.-49 1,29 19,81 1,48 2.29 1,76 Wasch-en schoonmaakartikelen 1.22 Woninginrichting, huisraad 3,61 Ziekte- en begrafenisgelden, verzekeringen 6,03 Vereenigingen, dagbladen, tijd schriften 4,62 Rooken 2,01 Ontspanning 3,61 Verkeersmiddelen 2,29 Godsdienst, liefdadigheid, steun 1,95 Studiegelden en leermiddelen 1,35 Lichamelijke verzorging 0,88 Berekende voeding inwonenden en gasten 0,69 Dienstbode, werkster e.a. hulp 0,35 Diversen 2,89 Voedingsmiddelen Naast de bijzondere maatregelen, welke tegen prijsopdrijving zijn ge troffen, staan de regeering nog andere middelen ten dienste, om stijging van de kosten van het levensonderhoud te keeren. De prijzen van vrijwel alle voedings middelen worden van overheidswege door de verschillende landbouwcrisis- maatregelen beïnvloed. De overheid heeft het derhalve in de hand door wij ziging van heffingen en toeslagen stij ging van de prijzen dier artikelen te remmen. Reeds is bekend gemaakt, dat ten aanzien van tarwe zoodanige maat regelen zijn getroffen, dat zekerheid bestaat, dat de bloemprijs en dus de prijs van het brood nie beïn vloed wordt door de monetaire maatregelen. De heffing op dc voor naamste zetmelen zal evenveel wor den verlaagd als de wereldmarkt prijs gestegen is. Hetzelfde geldt ten aanzien van de crisisheffing op suiker. De prijs van de consumptie- m el k zal niet stijgen. De restituties bij uitvoer van kaas en van eieren zijn verlaagd. Deze resti tuties beoogden verhooging van het zware varkens uit de markt genomen, om de prijzen te stimuleeren. Zoo noo- dig kan hiermede ieder oogenblik wor den opgehouden. Een onredelijke stij ging van dc prijzen van het varkens- vlecsch behoeft derhalve niet te worden gevreesd. In de nieuwe monetaire situatie is geen aanleiding te zien tot verhooging van do visch prij zen. tylet terugwerkende kracht van Maan dag 28 September af is de heffing op boter verlaagd van 0.85 op 0.75 per kg. De toeslag bij export van aardap- pelen is vervallen, zoodat de aardap pelprijs ongeveer op hetzelfde peil blijft als voor het in werking treden der mo netaire maatregelen. Wanneer rekening wordt gehouden met do groote hoeveelheden groen- t e n, die in den laatsten tijd ziin „door gedraaid" kan met reden worden ver wacht, dat geen verhooging van de prij zen der groenten zal optreden. Wellicht zal de te vernietigen hoeveelheid klei ner worden. Uit bovenstaande opsomming blijkt, dat de uitgaven voor voeding vrijwel post voor post tegen verhooging zijn veilig gesteld. Hef overige budget Wat het overige budget betreft, ziin in de eerste plaats maatregelen te ver wachten, welke stijging van den belang rijken post huren zullen tegengaan. Do prijzen van gas en electrici teit worden grootendeels door gemeen te- of provinciale besturen bepaald, op wier medewerking tot het voorkomen van prijsstijging uiteraard kan worden gerekend. Van do zijde van den brandstof- fenhandel is voorts bekend ge maakt, dat de brandstoffen tegen nor male winterprijzen zullen worden ver kocht. De overige posten van het budget zijn grootendeels van het hinneniandsch prijspeil in zijn gehpel afhankelijk, zoo dus de, reeds besproken kosten niet van heteekenis verhoogd zullen worden, behoeven ook deze uitgaven geen stij ging te vertoonen. Tets anders is de toestand wellicht hij de kosten van k 1 e e d i n e en schoeisel, waarvan de grondstofen voor een belangrijk deel van buitenlandsche herkomst zijn. Doch zelfs voor deze artikelen is de maximaal te venvachten nriisstiiging niet hooger to stellen dan notr niet een procent van het geheele budget. De toekomstige ontwikkeling van bet bïnnenlandsrhe prijspeil, waarop het waakzame oog der regeering bij voort during gericht is, lean dus in volle ge rustheid worden fegemoetgezicn. Enkele opmerkingen van den A.N.W.B. ZOOALS wij in ons eerste over zicht van de wijzigingen in onze verkeerswetgeving reeds hebben ver meld is het dan ook eindelijk in ons land gekomen tot een logischer re geling van het recht van voorrang bij kruisingen. Dat wij nu tenslotte ons scharen in de reeks van Euro- peesche landen, die het beginsel „voorrang aan den hoofdweg" huldi gen, beschouwen wij, aldus do Koninklijke Nederlandsche Toeris tenbond A.N.W.B. ongetwijfeld als de belangrijkste verbetering. Hierbij verhelen wij ons echter niet, dat het in de practijk als een tekortko ming zal worden gevoeld, indien op een kruispunt van twee der nieuwe voor rangswegen het oude beginsel echts gaat voor" zonder meer gehandhaafd wordt; hier kan men in navolging van het Franschc voorschrift heter aan één der voorrangswegen zijn bijzon der karakter ontnemen, opdat althans het verkeer op den anderen weg onge hinderd verder kan rijden. Het verkeer op de nu voor het moderne snelverkeer ingerichte Rijkswegen b.v., en in het bij zonder op de speciale autowegen, waar in helaas nog tal van kruisingen a ni veau voorkomen, behoort toch zeker voorrang te hebben boven alle krui sende verkeer, al rijdt dit zelf ook op voorrangswegen. Ook is het jammer dat men geen voor rangsregeling voor bepaalde categorieën wegkruisingen of wegontmoetingen heeft getroffen. Wij denken hier vooral aan dc T-splitsing, waar het verkeer op den „langen poot" van de T voorrang zou moeten verleenen, zoowel aan het van links als aan het \an rechts ko mende verkeer op den doorgaanden weg, ook als deze niet uitdrukkelijk als voor- rangsweg is aangeduid. Een dergelijke regeling bestaat in België en deze is daarbij wat de bebouwde kommen be treft dan nog uitgebreid tot verschillen de andere soorten kruisingen. Zoo heeft b.v. daar het verkeer op een weg met gescheiden rijbanen den voorrang hoven een bruisenden weg met enkele rijbaan, het verkeer op een weg met een tramlijn boven dat op een tramloozen weg. Zon der de Belgische regeling, welke weer teveel in details vervalt, als ideaal te beschouwen, is het toch zeker dat zij be langrijke voordeelen biedt. In de be bouwde kommen vooral wordt daardoor een logische eenvoudige voorrnngsregc- ling verkregen, terwijl in het Nederland sche svsteem tal van horden nnodig zul len ziin. die de aandacht van den chauf feur van het verkeer on de wegen af leiden en een bron zullen kunnen vor men van ongelukken. De verlichtingsvoorschriften Tn het bijzonder is af te keuren de nieuwe dim-bepaling, die in de practijk onuitvoerbaar is. Men moet, aldus het voorschrift, voor een tegenligger zijn verblindend licht dempen, zoodra die be stuurder zich bevindt in de gerichte lichtbundels of m.a.w. op een rechten weg theoretisch op oneindigen afstand! Deze maatregel sluit, al heel weinig con sequent aan bij de richtlijnen voor don modernen wegenbouw om zooveel moge lijk rechtlijnige wegvakken aan to leg gen waarvan er dan ook langzamerhand al heel wat in ons land aanwezig zijn. Eenerzijds worden groote bedragen be steed om een veilig en snel autoverkeer mogelijk te maken, anderzijds maakt de nieuwe bepaling het weer onmogelijk bij donker van deze verbeteringen te profi teered Integendeel beteckcnt het nieu we voorschrift een bepaalden teruggang vergeleken bij de tot nu toe geldende gebruiken. Ieder die veel bij avond rijdt zal toegeven dat het dimmen, zoodra men op werkelijk hinderlijken afstand van elkaar gekomen is, vrijwel alce- meen gebruikelijk was. De enkeling, die, meestal uit vergeetachtigheid, zijn kop- lichtcn bij nadering van een tegenligger aanhield, dimde als regel direct wan neer hij door een geknipper van dezen tegenligger daarop opmerkzaam ge maakt werd. Wat dit betreft hadden wij zeker beter de oude regeling kunnen houden, met een vergrooting van den wettel ijken voorgeschreven dim-afstand van 100 M. tot op b.v. 250 M. Ook de regeling van de te verlichten afstanden vóór de auto doet min of meer vreemd aan. Nog steeds houdt men vast aan het oude voorschrift dat tot een snelheid van 40 K.M. per uur, deze af stand 25 M. moet bedragen, en daarbo ven dus tot elke snelheid 100 M. Hier mist men geheel het verband tus- schen den te verlichten afstand en den remweg. En wat te zeggen over de bepaling waarin verblindende verlichting verbo den is binnen de bebouwde kom, waar deze „door kunstlicht verlicht is". Hier zou zeker een nadere definitie op haar plaats zijn. Ook de nieuwe lamp, die men moet voeren indien de auto links van den weg stilstaat (welke lantaarn naar vo ren rood en naar achteren wit licht moet geven) vormt geen gelukkige op lossing van het parkeervraagstuk bij donker. Vergissingen of defecten zijn hier niet uitgesloten en in dergelijke ge vallen kan de lamp meer kwaad stich ten, dan er nut van te verwachten is tijdens het stilstaan. We kunnen in verschillende opzichten tevreden zijn over de nieuwe verkeers- voorschriften, al zijn ovr de nieuwe ver- keersvoorschriften, al zijn tal van wen- schen nog niet ingewilligd en al zullen verschillende nieuwe nieuwe ingevoerde voorschriften eerder de vlotheid en vei ligheid van het verkeer nadcclig be- invloeden dan bevorderen. Alles en alles tezamen zijn wij toch weer een eindje gevorderd op den lan gen en uiterst moeilijken weg naar vei lig verkeer. Op één punt zijn wij daarvan echter belaas verder verwijderd dan ooit: het is o.i. welhaast als uitgesloten te be schouwen dat de gewone weggebruiker (voor wien de bepalingen toch gemaakt zijn het gewijzigde Motor- en Rijwiel- reglement nog kan begrijpen. Alleen er varen deskundigen die volkomen thuis zijn in deze materie, zullen na veel stu die kunnen vatten, wat hier en daar bedoeld is. Het nieuwe Motor- en Rij wielreglement is dan ook in één woord gezegd: „onleesbaar". Mededeeling der drie Mid# denstandsbonden aan het publiek Nadat in de afgcloopen dagen de hoofdbesturen van de drie Nederland sche middenstandsbonden zich tot hun leden hebben gewend om medewerking bij het tegengaan van prijsopdrijving, achten de hoofdbesturen het, in verband met den ingetreden toestand, gewenscht thans eenige nadere mededcelingcn tot het publiek te richten. Het. is in do afgcloopen dagen wel eens voorgekomen, dat het publiek te recht, maar ook veelal ten onrechte, bo- zwaar heeft gemaakt tegen prijsverhoo- gingen, welke in de winkels hebben plaats gehad. Er is voor dc Middenstandsbonden uiteraard geen enkele aanleiding om het publick te vragen, verder niet meer toe te zien op eventueclo prijsopdrijving. Wel echter is er alle aanleiding om dui delijk te maken, dat niet elke prijsver hooging prijsopdrijving mag worden ge noemd en vervolgens, dat het uitermate gewenscht is, dat het publiek, omdat do goede naam van den winkelier dikwijls op het spel staat, met onderscheid oor deelt. Immers, niet elke prijsveerhooging is prijsopdrijving, aldus het ons toegezon den communiqué. Door de waarde daling van den gulden is elke import duurder geworden, hetgeen betcekent, dat de goederen, welke geheel of ten deele uit het buitenland komen, hier te lande in meer of mindere mate in prijs zullen moeten worden verhoogd. De winkelier zal daarmede rekening hebben te houden, ook met betrekking tor zijn aanwezigen voorraad. Zou hij den bestaanden voorraad opruimen tegen de voor hem geldende prijzen, dan komt het in de meeste gevallen hierop neer. dat hij niet voldoende geld ontvangt, om straks tegen de hoogere prijzen een zelfden normalen voorraad aan te koopen. Wil de winkelier verzekerd zijn van den gercgelden voortgang van zijn zaak, dan meet hij reeds nu rekening gaan houden met den hoogcr geworden in koopprijs, ook wanneer deze eerst straks zijn invloed doet gelden. Een tweede moeilijkheid is deze, dat de prijszetting van den winkelier bijna steeds afhankelijk is van de prijszet ting van grossier of fabrikant. De win kelier timmert echter mét zijn prijzen aan den weg. De prijzen van grossier en fabrikant zijn voor het publiek on zichtbaar. Prijsstijging merkt het publiek alleen in den winkel. Het Is geneigd, daar tegen onmiddellijk te protcsteercn, want het weet niet, dat dc winkelier prac- tisch tot die prijsverhooging is gedwon gen, omdat zijn inkoopprijzen zijn ver hoogd. Dc besturen van do drie Nederland sche Middenstandsbonden verzoeken het publiek, met een en ander rekening te willen houden. Gevallen waarin kennelijk van prijs o p d r Ij v i n g sprake is, brenge men onmiddellijk aan bij dc bevoegde autoriteiten. Bij het beoordeolen van prijsverhoogingen ga men rustig en met onderscheid te werk, aldus zegt bet communiqué ten s1ot'r opdat niet direct een blaam wordt ge worpen op den winkelier. Achteraf zou dan na onderzoek blijken, dat ten on rechte een klacht is ingediend, maar de schade, welke dc winkelier als ge volg van de ongegronde klacht onder vond, is daarmede niet goedgemaakt. In verband met de getrof» fen monetaire maat» regelen 's-GRAVENHAGE, 6 Octoiber. Naar w-ij vernemen, zullen dezer dagen wor den ingetrokken de contingenteeringen van zoolleder, tuig- en zaalleder, drijf riemen en technisch leder. In verband met de getroffen monetaire maatregelen kan de opheffing van eenige andere contingcntoeringsmaatregelen spoedig verwacht worden. Tevens zal do toe passing van do contingcnteeringsmaat- regelen in -het algemeen soepeler wor den, teneinde prijsopdrijving van de ge- contingenteerde goederen te voorkomen. Ten aanzien van do aanhangige contin- genteeringsaanvragen zal de regeering voorloopig een afwachtende houding aannemen. VG RAVEN HAG E, 6 Oct. Uit klachten van den detailhandel is gebleken, dat verschillende indus- trieclc ondernemingen, groothan delaren en importeurs, zonder voor afgaand overleg met het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart tot verhooging van den prijs van hun artikelen zijn over gegaan. Dit heeft don Minister aanleiding gegeven terstond bij vele bedrijven een accountantsonderzoek tc doen instellen, ten einde te laten nagaan, of daarbij niet in strijd met de wet van 30 September 1936, houdende tijdelijke maatregelen tot het tegen gaan van prijsopdrijving, is ge handeld. GEMEENTE ONTVANGER VAN HINDELOOPEN IN ARREST Do gemeente-ontvanger van Hinde- loopen (Friesland), iemand van 24 jaar was sinds .begin Juni voortvluchtig. Toen hij nl. tegen dien tijd geduren de een week met verlof was gegaan en daarna niet was teruggekeerd, kreeg men argwaan. De burgemeester deed oen onderzoek instellen, waarbij bleek, dat de gemeentekas leeg was. Later is gebleken, dat hei Vermiste bedrag tiisschcn dc f 5000 en de f 6000 liep. Voorts kwam aan den dag, dat se dert de laatste kasverificatie in Mei, eenige posten niet meer waren geboekt en dat do gemeente-ontvanger, die bij zijn superieuren zeer goed stond aan geschreven, uit do gemeentekas zijn particuliere schulden had betaald. Er zijn toen pogingen in het werk gesteld om den man op tc sporen. Men vermoedde, dat hij zich in Frankrijk ophield, welk vermoeden werd beves tigd, door het bericht, dat hij in Nice was gesignaleerd. Daar de Nederland sche justitie aan Frankrijk zijn uitleve ring had gevraagd, is de man naar het Hbld. meldt dezer dagen daai gearresteerd. Ilij zal naar Nederland worden terug geleid. MISHANDELING VAN DE BURGEMEESTER Gistermiddag bevond do burgcmecs ter van Waddinxvecn, mr. R. A. Troost zich in een kapperswinkel te Wnddinx veen. Terwijl de burgemeester gcscho ren werd, kwam, zoo meldt men ons een man binnen geloopen die mr Troost met een hard voorwerp op het hoofd heeft geslagen. De burgemeester gerankte bewusteloos en is, toen hij bij kennis was gekomen, per auto naar zijn woning vervoerd. Do man, zekere v. d. T».. die dn mis handeling heeft gepleegd, is later aan gehouden. Vandaag zou hij naar het huis van bewaring te Rotterdam wor den overgebracht. GEEN VERHOOGIN GVAN DEN ZOUTPRIJS 1s-GRAVENHAGE, 6 October. liet be stuur der zout-conyentio heeft telegra fisch aan den Minister van Handel. Nij verheid en Scheepvaart medegedeeld dat bij dc gewijzigde monetaire politiek de prijzen voor consumptie/out voor loopig niet zullen worden verhoogd en over oen lange poriode zullen worden gehandhaafd, tenzij loonen. grond- en hulpstoffen belangrijk in prijs mochten stijgen. Van dit besluit zijn gelijktijdig do afnemers dor zout-conventie in ken nis gesteld. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Het hoogedrnkgebied, waarvan do kern voor de Noorschc kust is gelegen, bleef vrijwel stalionnair. Alleen wordt het thans aan zijn Noord- en Noordoost zijde aangetast door een daalgebied, dal Zuid- of Zuidoostwaarts schijnt to be wegen. In Noord-Noorwcgen viel ondei invloed hiervan reeds matige neerslag hij stijging van temperatuur. In Mid- dcn-Scnndinaviö komt nog malige vorst voor. Dc Oostzeedepressic vulde een weinig op. Zij vertoont aan haar ach terzijde nog krachtige Noorden winden, die over het vasteland polaire koude aanvoeren. Ten onzent daalde de tem peratuur boven 3000 meter weer 6 gra den. Op 4000 meter wordt een record- kóudo aangetroffen van minus 22H graad (vorig record minus 21.6 op 14 October 1925). Tengevolge van de nachtelijke uitstraling daalden in Oost- Nederland en Midden-Duitschland do temperaturen aan den grond onder het vriespunt. In Oost-Duitschlnnd kwam onder den invloed van de depressie nog zware neerslag voor. De Oceaan- depressie heeft weinig meer te beteeko- nen. Over de Britsche eilanden is het weer nog iftistig mot voor den ÜJd van het jaar vrij lage temperaturen. Ook in Noord- en Midden-Frankrijk blijft het koud. Tn Zuid-Frankrijk zijn onder in vloed van de depressie over de Golf van Biscaye, Spanje en do Golfe du Lion de temperaturen gestegen. De drnkvordecling ten onzent wijst op een tijdelijk naar Noord krimpenden wind mof iets toenemende bewolking. De ncerslagkansen zijn klein. In do temperatuur komt weinig verandering. OMREKENINGSKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel 7n rich Kopenhagen Oslo Stockholm New York Praag Off. Niet Off. 5 Oct. 6 Oct. 9.39 9.80 0.7G.75 0.76.25 8.92% 8.90 32.25 31.90 44.25 43.75 42.00 42.00 47.25 47.40 49.45 48.65 1.90% 1.89% Medeged. door de Rotterd. Bankvereen. Getrouwd: C. M. A. DE JONG en G. C. ID ZENG A, die mede namens weder- zijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervon den. Amersfoort, 6 October 1936. Morgenavond (Woensdag) SOC. „AMICITIA" Eén enkele voorstelling kan niet herhaald worden Met ESTHER DE BOER- v. RIJK. en WILLEM VAN DER VEER in de hoofdrollen »- Kilometertellers vcor lichte motoren f 14.75. Duo's f 4.50. Horloges f 5.Handschoe nen vanaf f 1.50. Zie de étalage. HUIB HOLSTEIJN. vragen voor hare afdeelingen Glas-, Porcelein- en Aardewerk een Uitsluitend zij die met deze branche volkomen bekend zijn, gelieven schriftelijk te solliciteeren. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan do afdeeling Personeel. FA. LIEVE CO., (M. WAPENAAR) VLAARDIN- GEN, KORTEDIJK 18 Telefoon 108 Postbus 55 „NO CURE, NO PAY" enkel betalen wanneer 't helpt vereischt kennis, ervaring, eerlijkheid, tact van optreden en vertrouwen. Voor INSPECTIE hebben wij speciale krachten, die uitsluitend inspecteeren en hun volle aan dacht aan dit werk kunnen besteden. Voor ZUIVEREN hebben wij goed geschooldo krachten. Al ons personeel heeft opdracht ont vangen huurders en verhuurders op meest eer lijke en reëelo wijze te behandelen. Belangstellenden, die wandgedierte zelf willen bestrijden, verstrekken wij gratis demonstratie en inlichtingen over ons ontsmettingemiddel. vraagt prijscouia'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3