De begrafenis der slachtoffers van de „Pourquoi Pas". Mef volle zeilen. Bij de Zondag te Londen gehouden demonstraties kwam het wederom tot botsingen tusschen com munisten en fascisten. De politie arresteert een al te heftigen betooger In de Oude Kerk te Amsterdam Is Maandag een gedenksteen onthuld ter nagedachtenis aan den Dietschen prozaschrijver, dichter en schilder, Karei van Mander - De vijf nog in Parijs overgebleven .aapjes" hebben dezer dagen in het Bois de Boulogne .gedefileerd" voor een menigte, die geamuseerd toezag en ideaal jongensoord. Te Wanneperveen (O.) bestaat de beplanting lang» den openbare weg uit pereboomen, waarvan de pluk thans begonnen is Een felle brand brak Maandag uit in een boerderij te Rijen, waardoor da schuren met den geheelen oogstvoorraad verloren gingen. Tijdens het blusschings* werk De begrafenis der slacht- offers van het Fransche expeditieschip .Pourquoi Pas". De rouwstoet op weg door de straten van Saint Malo In tegenwoordigheid van den Rijksregeerder Horthy. graaf Ciano, bondskanselier Schuschnigg en andera autoriteiten heeft in de koepelhal van het Hongaarsche Parlement te Budapest de rouwplechtigheid voor wijlen minister-president Gömbös plaats gehad Pellenaers maakt toilet tijdens oc neutralisatie in den Parijschen zes daagsche welke door hem en Schön gewonnen is De nieuwe motor- logger Sch. 72 .Prins Bernhard" is Maan dag uitgevaren voor het maken van een proeftocht. Onder groote belangstelling verlaat de logger de Scheveningsche haven Hel Duitsche opleidingsschip „Horst Wessel" bij het verlaten der haven van Kiel voor zijn eerste reis na de officieele indienststelling

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8