De mosselenvangst op het eiland Thoien. Belgische en Luxemburgsche leiders van het toeristenwezen, die de reismogelijkheden naar Nederland onderzoeken, waren Woensdag te den Haag de gast van den A.N.W.B - V.l.nr.P. Duchaine (België), Edo Bergsma (voorz. van den A.N.W.B), J. R. Snouck Henkemans (namens het Haagsche gemeentebestuur) en Andre Wolff (Luxemburg) Het groote viaduct te Overschie In den rijksweg Rotterdam den Haag wordt Zaterdag zonder otficieele plechtigheid voor het snelverkeer open gesteld De bedrijvigheid op het eiland Tholen in verband met de mosselenvangst is thans groot. De gevangen mosselen worden eerst .gezaaid", n.l. In een bepaald water geworpen, om na enkele dagen weder te worden opgehaald (boven); onder: een delicatesse Prof. dr. B. J. O. Schrieke te den Haag. die voorgesteld is voor de benoeming tot buitengewoon hoogleeraar in de Koloniale Volkenkunde aan de Amster- damsche universiteit Een felle brand verwoestte de groote houtloodsen nabij Old Kent Road te Londen. Het blusschingswerk De bemanning der vliegbooten .Aeolus" en .Zephir", die gedurende de laatste maanden verschillende trans-atlantische vluchten ondernamen, werden bij hun terugkeer te Berlijn officieel ontvangen Te Rotterdam is Woensdag de geboortedag herdacht van Erasmus, bij welke gelegenheid een drietal schoolkinderen bloemen legden aan den voeé van het standbeeld op de Groote Markt Woensdag maakte minister jhr. ir. van Lidthde Jeude een proefvlucht mee met de nieuwe Douglas DC 3, de Ibis. Verschillende autoriteiten, onder wie de heer Pies- man, namen even eens aan den tocht deel Prins Bernhard (x) bracht Woensdag een bezoek aan de Rotterdamsche haven en aan de verschillende groote industriebedrijven in de Maasstad Jhr. dr. Ch. H de Stuers. wetenschap pelijk assistent bij het Rijksmuseum te Amsterdam, is benoemd tot conser vator aan dit museum Een kostelijke lading. De mosselen vangst op Tholen. Voor de verzending worden de mosselen verpakt en ge wogen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8