Duitschlands deceptie JOH. BOTTINGA BLACK CAP Na nederlagen tegen Ieren en Schotland ie I TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR J. A. SCHOTERMAN Zn. Nederland wordt gevreesd Vetwormpjes PUROL doet ze verdwijnen PIANOHANDEL Fa. R. VAN OEN BURG Dat zere varken WIJ LUISTEREN NAAR; Waar zijn de Post vliegers? OLD SCOTCH WHISKYp. fl. f3.75 UTRECHTSCHESTR. 17 Ao 187S Tel. 14S Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 VOETBAL Goede techniek, maar een tekort aan tactiek veroor» zaakt twee nederlagen \Y7 IE eenigszins op de hoogte is is van het intense medeleven van het Duitsche volk met de trip van zijn „National elf" naar Schot land en Ierland, zal kunnen begrij pen, welk een enorme deceptie de beide nederlagen met fcsp. 2—0 en 52 bij onze Oosterburen veroor zaakt heeft. Wij achten het, ook al in verband met den interlandwed strijd van het Nederlandsch elftal tegen Duitschland over enkele maanden, van belang op deze kwes- tie wat dieper in te gaan. In de Duitsche pers is groote ophef gemankt voor de ongetwijfeld zeer be langwekkende reis van de nationale ploeg naar Glasgow en Dublin. Ellen lange voorbeschouwingen over de kan sen der touristen zijn gehouden. Groote foto's en spelmomenten uit trainings kampen verschenen in de dagbladen, alsmede snapshots van de voetballers en officials, toen de reis eenmaal be gonnen was. Men kan zich dus inden ken, dat het doen en laten van de Duit sche favorieten nauwlettend gevolgd werd. Den laatsfen tijd waren op inter nationaal gebied onmiskenbaar groote triomfen gevierd. Niet twee of drie Jakob, de Duitsche keeper, die uitste kend werk verrichtte in de wedstrijden tegen Schotland en Ierland. „Landerspicle" werden door het derde Rijk gewonnen, maar het waren er wel 12 of meer. Het voetbal-tournooi op de Olympi schc Spelen leverde een ontgoocheling op. Noorwegen deed vriend en vijand van zich spreken door Duitschland met 20 uit te schakelen. „Omstandig heden" zoo spraken de Duitschers, maar voor den oplettenden toeschou wer bleek wel dat Noorwegen in groot- schen vorm was en een peil bereikte, niet alleen in die cene match, maar ook tegen Tlalië dat men in de ver ste verte niet had voorzien. Een over- whining voor de Noren dus, die volko men verdiend was. Maar goed men had zichzelf wijs gemaakt, dat het hier een „off day" gold. Naar Glasgow Liefst 600 supporters vergezelden de uitverkorenen per boot naur Glasgow en Dublin. Na de 30 nederlaag in den winter van het vorig jaar tegen Enge land in „Highburg" geleden, was een leder benieuwd naar het resultaat tegen de Schotten, momenteel gevrees de tegenstanders der Engelschen. Er leefde hoop in de Duitsche „voetbal harten". Men stelde vertrouwen in de ploeg. Een uitvoerig relaas van wat er zich In Ibrox-Park, het „home" van de be faamde Glasgow Rangers afspeelde 7.ou geen nut hebben, daarom zij vermeld dat Schotland de overwinning behaal de met 20. Maar geenszins mag onvermeld blij ven, dat de Duitschers met eere zijn ten onder gegaan. Zij hebben de Schotten hun beste spel afgedwongen om de zege te be halen. Tot de rust werd niet gedoel punt, daarna scoorde Deualy ietwat gelukkig om kort voor het einde de zege te ronsolideeren met een prach tige goal. Wat de oorzaak is van de Duitsche nederlaag? Dat is gauw verteld, liet was natuurlijk het vermaledijde systeem dat don Duitschers parten speeld. Van het begin tot het einde bleef men volharden in do W-formatie en ook toen het geraden was di' systeem te laten varen en gezamenlijk alles op den aanval te zetten, bleef mori in rleze speelwijze volharden De critiek der Seholsrhe bladen over de Duitschers. was zeer gunstig. 7ij wer den alom geprezen om hun voortrel'e lijke techniek, In liet hiizonder bet achtertrio had een wedstrijd van zijn leven gespeeld Ook de Duitsche bladen stonden ei vol van: ..dat Duitschland toch zoo goed gespeeld had." Onze vraag is echter: Ts voeJbal nog niet steeds het spel om de doelpunten0 Zijn het niet de goals, die uiteindelijk beslissen: wie ten onder gaat met nog zooveel eer en nog zoo weinig doelpun ten, dan wagen wij het toch op te tner ken, dat wij liever een werkelijke over winning boeken dan een eervolle' nederlaag. Beide verdedigingen hebben zwakke perioden in deze titanenkamp gekend, Schotland wist ervan gebruik te maken Duitschland niet, wie verdiende dus de zege: de Schotten! De gasten demonstreerden een zoo schematisch spel, dat het verrassende element ten eene male zoek was. Daar door is de hatelijke nul dus snel vei- klaard. In de voorhoede speelde men zoo doorzichtig, dat men tegen de ge routineerde Schotsche backs kansloos bleef. In Dublin In Dublin was het van hetzelfde laken een pak. De uitslag werd liefst 52 in het voordeel der leien De D'id- sche aanhang werd hier v\el h^el eig teleurgesteld door de verrichting van haar favorieten. Zeven speicis, die ook in Glasgow van de partij waren, ston den ook nu weer opgesteld, maar het geheel was nog maar een schaduw van wat het tweo dagen tevoren had ge presteerd. Zoo was dus net resultaat van de tour: twee nederlagen. Uit deze nederlagen valt voor onze Oranje-mannen nog wat tc leeren. De critiek ook in de Engelsche bladen is den Duilschers gunstig en in ver band met den wedstrijd van oris natio nale elftal op 31 Januari van het vol gend jaar in Dusseldorf is het dus ge raden een geduchte voorbereiding I treffen zooals wij dit trouwens in de laatste jaren steeds doen om de in dertijd in hot Amsterdamsche Stadion met 23 geleden nederlaag *e revan cheeren. Dat was toen do match .vaarin het veelbesproken „off-sirle" doelpunt de balans in het voordeel der Duitschers deed overslaan. Tn tegenstelling met de Duitsche ploe; beschikken wij over 11 spel eis, die niet de voorkeur geven aan een bepaald systeem; spelers die zich kunnen .aan passen eneen voorhoede aio doel punten kan maken. Aanvankelijk was de wedstrijd tegen Duitschland vastgesteld op 6 December, doch men heeft van deze datum afgc zien en het treffen op un.j Januari ge steld, hetgeen onz.e Oosterburen niet onwelkom was. Zij hebben een zwaai programma voor den boeg en zijn wel degelijk van de ernst van do ontmoe ting tegen onze jongens doordrongen. Wij willen daarom dit artikeltje be sluiten met de aanhaling van een stukje, dat in „Fussball Woche" stond. Het luidt als volgt: „Wir brauchen gegen Holland eine frische National-manschaft, denn die Hollander sind einer der starksten Gegner, die os für Dcutsch- lands Auswahlelf überhaupt gibt, so begrüssen wir die Verlegung des Düsseldorfer L&nderspioles". Wij worden dus meegeteld! huidonzuiverheden, pukkels en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth en Drogisten. Arnhemschestraat. BECHSTEIN - GROTRIAN STEIN- WEG - BLUTHNER IBACH PIANO'S. Vraagt Catalogi en condities aan. ifuIp.VOVïLlu}\}OGLMl De elastische zeer lichte Supinatorsteun in uw schoenen. Voetonderzoelc op het May-voetspiejjelapparaat aratis LANGESTRAAT 28 TEL. 59 DIEN Donderdagmiddag, om drie uur was mevrouw Burrows een der gelukkigste jonggetrouwde vrouwtjes van Europa. Zij aanbad Freddy. En Freddy dat wist zij zeker, lot drie minuten voor drieen aanbad haar. Zij dacht aan Freddy. Behalve haar aanhad Fredd.v ook tong met zure saus, maar niet op een manier, om haar jalocrsch te maken. De visch was tegen woordig niet zoo duur zij kon best een tong bekostigen van haar beschei den hu ishoudfondsen. Zij was ccn soort onbepaalde jumper aan het breien. Wat het eigenlijk wor den zou, kon ze niet weten voor het af was. Van tijd tot tijd keek zc naar de gloeiende staven van den gashaard. Zij ging binnenkort van huis een weekje bij haar moeder logceren maar Fred- dy kon wegens zijn positie niet mee. Ze vond liet afschuwelijk, voor een heele week weg van Freddy, maar ze moest weer eens een keertje naar haar moeder. Bij een van die droonicrige blikken in de richting van den gashaard ontdekte zij plotseling een dichtgevouwen brief, die op do haardplaat lag. Zij ging er heen. Het schrift was onverzorgd, en haar onbekend. Verbaasd de wenkbrau wen fronsend raapte zij het blad op. Er stond geen adres boven, en de vrouwen hand, die het beschreven had, schreef klaarblijkelijk niet dikwijls. „Lieveling," las zij. „Ik ben gezond, en hoop van jou hetzelfde. Is 't niet heer lijk, dat het zure varken gauw weggaat? Dan kuncn wc mekaar een beetje vaker spreken Mevrouw Burrows hief met een nik het hoofd op. Een seconde werd alles haar zwart voor de oogen, en toen rood. Wie kon dien brief verloren hebben? Er was niemand in huis, aan wicn hij geadresseerd kon zijn. dan Freddy en Bet tv, de meid. En zij ging zelf een week weg. Zij las tot liet einde, trillend van woede en smart Het waren verder niets dan lieve woordjes, en geschreven met die leelijke ongevormde ronde vrou wenhand. Dc onderteekening luidde „Schatje". Toen was liet mevrouw Burrows, alsof de bodem uit do wereld was gevallen. Dus was liet toch waar, al wat je las in die afschuwelijke moderne romans, die jo uit de leesbibliotheek kreeg voor acht cent per week! Alle mannen waren hetzelfde. Terwijl ze pas drie maanden getrouwd waren, cn terwijl hij nog pre cies zoo lief deed als in 't begin, gaf Freddy zich af niet wie weet hoe'n af schuwelijk vrouwspersoon. En zij was nogal van plan geweest, hem vandaag tong to eten te geven Zij zou hem tongen! Na vijf minuten geschreid te hebben kwam er oen vonk in haar roodgehuilde oogen; zij sprong op, alsof zij door een wesp gestoken was, en snelde naar haar bureautje. Daar schreef zij vlug een brief aan Freddy. Die begon: „Verrader, ik heb alles ontdekt. Als je \anavond thuis komt, zul je riic niet meer vinden. Ik ga onmiddellijk terug naar mijn moeder, dan heb je overvloed van tijd, om je schatje tc spreken. Ik wil nooit meer iets van je hooren." Zij schreef nog heel wat meer. Jonge vrouwen, die zich verongelijkt voelen, kunnen bijna even vlug en vloeiend schrijven als spreken. Zij was voor zuur varken uitgemaakt door dat afgrijselijke mensch, dat Freddv verstrikt had. Dat vooral mankte haar woedend. Mevrouw Burrows was juist klaar met ccn prachtstuk van een schriftelijke strafrede, toen er geklopt werd. Snol he li eerschte zij zich. Teeenover het per soneel moot men zich altijd heheer- sclicn, ook al bestaat liet personeel maar uit een stuks. Dc stille, beleefde Bettv verscheen. „Mevrouw, een heer om u tc spreken." „Wat voor lieer?" ..De gasfitter, die vanmorgen den haard heeft gerepareerd.". „Zeg maar. dat ik hem onmogelijk ontvangen kan." „Hij zegt, dat hef erg belangrijk is, mevrouw." Zij aarzelde. Misschien had de man zich herinnerd, dat hij iets verkeerd ge maakt had en dan kon er wel ccn ZATERDAG 31 October HILVERSUM I, 1875 M. K.RO. 8 00 8-15: WU beginnen den dag 8.15— 9-15: Morgenconcert 10-0010-30: Muziek- uitzending voor fabrieken 10 3011 30: Gramofoonmuziek 11-3012-00: Gods dienstig halfuurtje 12.0112.15: Politie berichten 12 151-00: Het Orkest o-l-v. Marinus van 't Woud 1.00115: Gramo foonmuziek 1152-00: De Melodisten 2.002.30: Halfuurtje voor de rüpere jeugd 2 30-3-00: De Melodisten 3 00-4-00: Kinderuurtje 4.054 30- Gramofoonmu ziek 4 30-5-15: Dc Melodisten 5-15 5.30: Gramofoonmuziek 5 305.45: Eape- rantonicu'.vs 6-45 615: Dc Kro-Nachtc- gaaltjes 6-156 20: Gramofoonmuziek 6.20—6-4-5: Journalistiek weekoverzicht 6-45—7 00: Gramofoonmuziek 7-007.15: Politieberichten 7 157-35: Voor- en na zorg in de geestelijke volksgezondheid 7-358 00 Aclucele aetherflitsen 8-00 8-10: Nieuwsberichten cn medcdeelingen 8.108.30: Lichtbakens 8-309 00: Slui ting van de Octobermaand 9 00-9-30: Het Orkest o 1-v Marinus van 't Woud 9-309 45: Een abonné geniet voor twee 9 4,ï10-00: Het Orkest o.l-v- Marinus van 't Woud 10 0010 10: Inleiding tot de Esperantocursus 10-10- 10 30: Het Or kest o I v- Marinus van 't Woud 10-30 —10 35: Nieuwsberichten 10.8510 50: Uit de wereld van de film 10 5012 00: Op de vleugelen van den nacht. HILVERSUM II. 3015 M. V A R A. 8-01: Gramofoonmuziek V.P R O. 10 00: Morgenwijding V-A R A. 10-15: Uitzen ding voor de Arbeiders in de Continu-bedry- ven 12 01: Populaire gramofoonplaatjes 2.01: Jazz-programma 2 80: De Vcilig- heidsweek der K-N A-C- 2.45: Ramblers Dans-Orkest 3-15: Schaken voor begin ners 3-55: Rotterdamsch Philharmonisch Orkest olv Eduard Flipse 4.30: Espe- ranto-uitzending 4.50: Rotterdamsch Phil harmonisch orkest 5-40: Letterkundig overzicht 6-01: Cor Steyn, orgel 6.30: Uit de roode jeugdbeweging 7-00: Platen der maand 7-30: Groning&che uitzending 8 00: Herhaling van S.O S.-bcrichten 8-03: Nieuwsberichten cn Varia 8.15: Ramblers Dans-orkest 8-50: A. de Vries 9-00: Cabaret in 4 kwartieren 10 00: Nieuwsberichten 1005: Populaire Mu- zick-Vragenbus 11.00: W'y vragen Uw aandacht voor1105: Gramofoon muziek. BRUSSEL (VI.) 12.50 Concert door het Salon-orkest- 1.50 Orgelspel. 6-00 Piano-recital. BRUSSEL (Fr.) 12.50 Concert door het Omroeporkest. 1-30 Concert door het Omroepsalonorkcst 3.20 Concert door het orkest E Loiseau. 5.35 Concert door het Trio Pro Musica. 6.35 Concert door het Omroepkwarttt. 8.20 Concert door het Omroeporkest. DEUTSCHLANDSENDER (R-) 1120 Concert uit Saarbrücken. 6,20 Populair concert door het Omrocp- Amusementsorkest. 10-20 Dansmuziek. DROITWICII (Eng.) 10.35 Morgenwijding. 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 3.55 Concert door do Karl Caylus Players 4.50 Concert. 5.35 Hot BBC-Dansorkest- 8.35 Concert door BBC-orkest. 2* O .ts '5 s g O 28.10 24.10 Amsterdam 29.10 Marseille 28.10 24.10 Rome 28.10 Athene 29.10 25.10 Rhodos Cairo Gaza 26.10 Bagdad 27.10 Basra Diask 27.10 Karachi Jodpoer 26.10 Allahabad Calcutta 28.10 Akvab Rangoon 25.10 Bangkok Alorslar 24.10 Medan 20.10 Singapore 24.10 Batavia Hoeveel dagen zyn ze onderweg? 6 2 29.10 28.10 28.10 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam en Batavia Zaterdag 31 October. ontploffing komen. „Enfin," zei ze, „laat hem dan maar even binnenkomen." En toen schuilelde de heer Will Bar ton de kamer binnen, een tamelijk nieu we pet tusschen zijn handen verknij- pend. „Neemt u mij niet kwalijk, dat ik u lastig val, mevrouw," zei do heer Bar ton, „maar heb ik hier vanmorgen mis schien iets laten liggen, toen ik liet gas heb nagekeken?" „Ik geloof het niet Hebt u wat ver loren?" „Ja, mevrouw, ik geloof een brief. Ik kan licrn niet meer vinden misschien, is hij uit mijn zak gevallen, toen ik mijn zakdoek er uit haalde. Voor liet jonge mevrouwtje Burrows scheen de zon weer, en zongen de vogels. En tegelijkertijd drong er iets, dat op zelfverwijt leek, haar hartje binnen. Hoe had zij ook maar ccn oogenblik aan haar Fred kunnen twijfelen! Maar zij was zoo opgetogen, dat zij den gasfitter wel had kunnen zoenen. „Was die brief geschreven aan „Lie veling?" en onderleckend „Schatje"?" vroeg zij. „Precies, mevrouw. Dat soort brieven laat ik niet graag rondzwerven, ziet u, Je kunt nooit weten, mevrouw u kon de mevrouw van mijn meisje wel ken nen, cn dan liet u den brief misschien aan haar lezen. Ik zal u vertellen, boa 't in mekaar zit, mevrouw. Mijn meisje dient, en ik zie haar maar een avond per week, want haar mevrouw wil geen vrijers in de keuken hebben. En nu gaat haar mevrouw gauw op reis „Ja, ik begrijp het wel," viel mevrouw Burrows hem verheugd in de rede. „En fin, u moot maar denken, dat dc mevrouwen verantwoording hebben, voor haar personeel. Ik laat het meisje ook geen vrienden ontvangen, zonder speciale permissie. Hier hebt u 't ver lorene." Met een zucht van verlichting stak dc gasfitter liet dichtgevouwen papier in zijn zak. „Dank u vriendelijk, mevrouw. Doet de haard liet nu goed, mevrouw?" „Ja, dank u." Zij had geen zin 0111 langer met hem te praten, en maakte zoo gauw mogelijk een einde aan liet bezoek. Toen zij alleen was, stelde zij zich op een bespot telijke manier aan zij gooide liet ge deeltelijk voltooide kleedingstuk tegen liet plafond, en voerde grillige dansen uit. Toen kwam de bezinning weer over haar; door den mist van dolle blijdschap liecn kruipend. Die afschuwelijke brief aan Freddv. Nu ze er om dacht, moest ze hem dade lijk vernietigen. Als zo 't eens vergat! Zij strekte hem uit naar de vlammen van den gashaard, en trok hem toen opeens met een gilletje terug. Hoe kon dat? 1-Iet kon 7,00; in de On stuimigheid van haar vreugde had zij den heer Will Barton den brief gegeien, die aan Freddy geadresseerd was, en den brief, dien hij terug was komen vragen, had zij behouden. Nu was zij in de macht van den heer Barton. Hij kon haar geld afpersen! Hij kon haar het halve speldengeld afdwin gen, tot zij 't niet meer uithield, en Freddv schreiend de waarheid moest lie- kennen. „Chantage door een gasfitter" zij zag het bericht al in de kranten staan. Gruwel der gruwelen o, wat een middag! Het ern of ander instinct dreef haar nrnr het raam 1 p snellon. Daar zag zij don gasfitter aan don overknrU van de straat in gesnrek rnef pon andoron man, dio hem klaar blijkeljik had staande gehouden. Voor de derde m-anl dien middag ondërgin0' mevrouw Burrows een krachtige ge- moe dsbeweefn 7.ij >-ohde naar de deur en cohfoon" do om Betsy. „Betsv! Bofc.v» Gauw loon direct dien gasfitter achterna bond ie schort maar voor! 7.r"r. dat lui direct terug mdot komon Tk moot hpm nog even l%«hbcn. T nof bom vnornl p lof o>*"a,'\n TT:: staaf vlak am don overkant. O ia "Rotsv. nis ïo tooh huif on bent. lioal dan maf oen maar eon mooie fn^g bh" Swiff niet lichter dan een half pond. Maar gauw gauw!" Tn doodsangst hleof y\\ voor 't raam staan kiiken naar de twee met plknar m-afendo mannen, en zij zag P.ptsv. niet banr sct'ovf voor. snel de straat over steken. Toen kwam de heer Will Bar- 31. Het was niet gemakkelijk gewet si om aan een haai te komen maar eindelijk was Toontje geslaagd bij den direc leur van den dierentuin, die er zooveel geld voor kreeg dat hij er nog een dierentuin bij kon koopen Na de geschiedenis met de haai vertoonde Toontje zich meer in den dierentuin. Na een paar dagen kwam hij aan met de boodschap, dat hij wel een leeuw wilde koopen. 32. „Zou ie wat doen," vroeg Toontje een beetje angstig toen de directeur den leeuw had losgelaten. „Als je hem niet plaagt, hoef je niet bang te zijn", antwoordde de direc teur. Je moet rekenen het is een oud beestje en hij weet mot menschcn om te gaan." 99 99 Sole Importers: ton terugslenleren, en Betsv ging een paar huizen verder een deur binnen, om de tong te koopen. Mevrouw Burrows slaakte een zucht van verlichting, die ccn spinneweb op vijftig meter afstam verstoord zou hebben Zij begreep, dat de lieer Barton geen tijd gehad kon heb ben, om den brief te lezen en zij werd zich bewust, dat zij ook dien man licht vaardig verdacht had. Snel ging zij hem binnenlaten. „Ik merk net, dat ik mij vergist heb," zei ze. „Ik heb u den verkeerden brief gegeven. 1-Iier is de uwe mag ik den anderen, astublicft?" Dc ruil werd volbracht, en vlak daar op kwam Betsv terug met de tong. Zij liet Betsy den heer Will Barton uitlaten, cn ging weer voor hel raam staan, half lachend en half schreiend. Toen er een minuut voorbij was, kwam er een vreemde gedachte in haar op. Zij had den lieer Barton niet zien weggaan. Dat was eigenaardig. Zij ging naar de deur en deed die open. Aan het einde van de. gang hoorde zii gefluister en het onmiskenbaar geluid van een kus. Somber maakte zij haar gevolgtrek kingen. en zij vroeg zich af of de Arbeidsbeurs haar een nieuwe Betsv zou kunnen bezorgen, die gegarandeerd liet noodige resneet in arlit zou nemen, als zij over haar mevrouw snrak of schreef „Dus hen ik toch het zure varken!" dacht het knappe mevrouwtje. DRAISItlA-vAN-VALKENBURQ C A .i LEVER! OOST-1NDÏF DE POST VAN DE DJALAK BANDOENG, 29 Oct. (Anetn). De Djalak is uit Medan vertrokken met medeneming aan totale post uit Ned- Tndië: 184 kilogram post voor en via Nederland. 32 kilogram post voor tus- schengelegen landen en 4.9 kilogram pakket post. INTENDANT GOUVERNEUR. GENERAAL BATAVIA. 29 Oct. (Aneta). Met in gang van 2 November a zal als waar nemend intendant van den gouverneur generaal optreden de kapitein der in tendance T. E. J. de Bie. Kapitein Van den Hoogenband zal dan zijn bestemming te Malang vol gen. SMOKKELARIJ IN VERDOOVENDE MIDDELEN BATAVIA, 29 Oct. (Aneta). De po litie hier ter stede, nam een groote -"Zacht van smaak -prus 70ct hoeveelheid heroine in beslag. Op en kele plaatsen vonden arrestaties plaats van verschillende personen, die onder verdenking staan deel uit te maken van dezen smokkelhandel. Een uitge breid onderzoek terzake is gaande. BAKKERS VEROORDEELD SEMARANG, 29 Oct. (Aneta). Een tweetal bakkers liicr ter stede had zich te verantwoorden terzake van het feit clat zij brood feil verkoop aanbo den waarvan hot gewicht beneden het tO"gestane lag. Zij hoorden zich ver- oordcelen tot ieder tien gulden boete. Buitenlandsch Weeroverzicht Medegedeeld door het K. N. M. I. te Do Bilt. De- depressie bij IJsland trok Noord» Oostwaarts. Verder in het Westen na derde een volgende. De hooge drukking beeft zich verder over het vasteland uitgebreid en herstelde zich in het Zuid- vesten op den Oceaan. In Zuid-Frank rijk en Zuid-Duitschland heeft de hel de ro nacht de temperatuur hier en daar tot. onder het vriespunt doen dalen. Het is daar windstil en op vele plaat sen mistig, maar in de bovenlucht helder en droog De Britsche eilanden kwamen ver der onder invloed van de depressie; bij meest matige Zuid-Wester winden is de lucht bedekt en hier cn daar valt mot regen. Aan dc Noor sche kust waait één Zuid-Westerstorm met regenbuiene; ook Zweden heeft bij minder wind op vele plaatsen regen en in het Noorden sneeuw. In Oost-Duitschland waait nog een matige Noordcr'wind onder invloed van een aftrekkende secundaire, die in Weenen 60 ruM. regen bracht en nu nog daar en in Polen regen brengt. Voorloopig is vast weer met een ma tigen Zuid-Westerwind en af en to# eenige regen te wachten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2