1700 Vereen, voor Paedagogiek I van daal: Noodlanding bij de Bilt Verkoopiegeo P/F. A. VAN DAAL Tel. no., LOGGEN'S PoffertjesenWafeien AANBESTEDINGEN Wiener Sangerknaben H. v. d. KNOOP f Uw gulden heeft meerwaarde 2Coi kaakje van dc wenk Wijnhandel „De Moor" MOOR Oude Genever HOF-TARIA HOF 28 TEL. 2252 DAT KAN ALLEEN BROKKEN SPECULAAS het neusje van de zalm KRAAL Gemeenteraad van Hoevelaken KAMERJASSEN HUISJASJES C. DE JAGER 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 STADSNIEUWS Prof. R. Casimir en W. Th. de Boer voerden het woord tijdens de oprichtingsvergade ring van de afdeeling Amersfoort in de aula van het Gymnasium Gisteravond werd in de Aula van het Johan van Oldenbarnevelt Gymnasium een vergadering ge houden ter stichting van een afdee ling Amersfoort en Omstreken van de Vereeniging voor Paedagogiek. De voorzitter van het Comité van (Voorbereiding ter oprichting van de plaatselijke afdeeling van bovenge noemde vereeniging, de heer L. W. van Loon, Inspecteur van het Lager Onder wijs alhier, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aan wezigen, waarbij hij zich in het bijzon der richtte tot de sprekers van dezen avond: professor R. Casimir en den heer W. Th. de Boer, algemeen secre taris der vereeniging, alsmede den heer R. van Gaasbeek, Inspecteur van hel L. O. te Baarn. Spreker gaat in het kort na, op wel ke gronden de stichting van een afdee ling van de Vereeniging voor Paedago giek hier van nut is en geeft het woord aan den heer W. Th. de Boer om een nadere uiteenzetting te geven van karakter, doel en werkwijze der veree niging. Karakterdoel en werk wijze De heer de Boer memoreert aanvan kelijk het ontstaan van de vereeniging, nu ongeveer tachtig jaar geleden, in Utrecht, in den vorm van de z.g. kost- schoolhoudersvereeniging. Hoewel het karakter van eertijds veel verschilt met het huidige, wat na te gaan is aan de hand van de jaarverslagen, is toch, de jaren door, de groote veel zijdigheid van de vereeniging gebleken. Op aller lei gebied, problemen en vraagstukken van welken aard ook, is zij werkzaam. Toen indertijd in Amersfoort reorga nisatie van het Huishoudelijk Regle ment plaats vond en het Hoofdbestuur gevormd werd uit vertegenwoordigers van de afdeélingen, had dit tot gevolg? dat het aantal afdeelingen zich uit breidde. Amersfoort staat momenteel op het punt de dertiende afdeeling te worden. Men gaat uit van het idee, één groote vereeniging voor paedagogiek te vormen, waarin theorie en praktijk hand in hand gaan met als uiteindelijk doel: de opvoeding van het Ned. Volk. Spreker licht vervolgens de werkwij ze van de vereeniging toe. Zij is daar bij als het ware positief neutraal, alle problemen en vraagstukken worden door haar, voor zoover dit mogelijk is, opgelost. Zij staat open voor allen, ook Voor hervormers. Daaruit concludeere men niet, dat zij Uitsluitend uit menschen bestaat, die slechts een hervorming van -opvoeding en onderwijs willen: men treft integen deel in de vereeniging voor- en tegen standers daarvan aan. Spreker gaat de voordcelen van lid maatschap van de te stichten afdeeling na; ook zou het Hoofdbestuur overwe gen volgend jaar bij Amersfoort een groot congres te houden. Nadat spreker de gelegenheid open gesteld had vragen te stellen over zijn inleiding, belichtte hij, op verzoek, met nadruk de absolute neutraliteit van de vereeniging. De aanwezigen gaven hierna, door vrijwel allen op te staan, hun wensch te kennen, de plaatselijke afdeeling van de Vereeniging voor Paedagogiek te stichten. Het voorloopig comité van voorberei ding werd op voorstel van de vergade ring omgezet in een definitief afdee- lingsbestuur. Het bestaat uit de heeren: L. W. van Loon, inspecteur L. O., voor zitter; de heeren H. O. B. Blijdenstijn, directeur Rijks-kweekschool en J. H. Krudde, hoofd der Amersf. Schoolver- eeniging, secretarissen; de heer W. Puister, oud-Insp. L.O., penningmeester. Professor R. Casimir hield vervol gens een rede over de vraag: „Wat mogen wij van de paedagogiek ver wachten?" Spreker splitst zijn onder werp in groote omlijning over twee ge deelten, eensdeels waarvoor men te hoe den heeft bij paedagogiek, anderdeels, .wat het einddoel is. Wat het eerste betreft, mag men de grenzen van de paedadogie niet te eng maken en ook niet te ruim nemen; in beide gevallen schaadt men de ontwik kelingsmogelijkheden van het kind. Een belangrijke vraag is nu eenmaal of het individueele, dat ieder mensch ken merkt, ook het irrationeele is. Wel be gint men hoe langer hoe meer als het ware door te dringen in het begrijpen van den aard der menschen, maar toch blijft er altijd een kern van persoon lijkheid bestaan, die een duister punt vormt voor een mcdemensch. De inwer king van mensch op mensch blijft nu eenmaal moeilijk; in hoeverre men haar kan onderzoeken, hangt af van het beeld, dat men zich van een mensch weet te vormen. Is hier dus sprake van begrenzing, ditzelfde geldt ook voor de opvoeding van het kind; de algemeene paedagogie kan daarvoor regelen op stellen, zij blijven echter beperkt door grenzen. Een derde geval van begrenzing is dan nog deze, dat men wel weet hoé het moet, maar dat men niet de kracht heeft het zoo te doen. In het kort gezegd, staat vast, dat waar de opvoeding beperkt is, de op yoedkunde nog in sterker mate beperkt is. Spreker wil. na een diepgaande be schouwing, de taak van de paedagogie noemen: het gëwetene verruimen tot het gebied van wat we weten willen. Prof. Casimir wees in het tweede ge deelte van zijn rede op het einddoel van de opvoeding, dat in zeer hooge mate dagogisch doen. Ontelbaar zijn de op voedingsidealen, die men zich stellen kan. Met dat ideaal nu komt men in de praktijk en moet men het concreti seeren voor elk kind en eiken leeftijd. Uit. deze concretiseering vloeien orde ningen, zoowel in het horizontale als verticale vlak, voort. De constitueeren- de doeleinden in het horizontale vlak werken didactisch; in het verticale vlak brengen zij een rangorde van waarden met zich, welke zich b.v. uit in school organisaties. Spreker wijdt hierover verder uit en wijst er tevens in dit ver band oj, dat, wat de hervorming ook wil, elke maatschappij een schat van ervaring heeft, die behouden rnoet blij ven. Spreker betoogt verder, dat de con- stitvieerende paedagogie overgaat realiseerende paedagogie en dat uit dezen derden vorm tenslotte de leer van het milieu voortvloeit, welke van zoo bijzonder groote waarde voor het kind is. Tot besluit van zijn rede, brengt spre ker onder aller aandacht, hoe gestadig de vooruitgang van de kennis onder de menschen is. Voor de paedagogie is de taak weggelegd kennis te verwerven, deze mede te deelen aan andere men schen en ook weer uit te bouwen. Ver heugend is, dat dit alles kan geschie den in de vrije uiting van het woord. De voorzitter bracht prof. Casimir hartelijk dank voor zijn diepgaand be toog, waarna de vergadering gesloten werd. Van de 31 aanwezigen hebben zich 26 opgegeven voor lidmaatschap. RIJWIELHANDELAREN PROTESTEEREN Gisteravond is in Amsvorde een motie aangenomen In Amsvorde hield dc afdeeling Amersfoort van den Bond van Rijwiel handelaren een protestvergadering on der voorzitterschap van den heer H. v. d. Pol, die het woord gaf aan den heer Wels, lid van het hoofdbestuur. Spreker begon met te wijzen op het uittreden van den bond uit de Centrale. Om een behoorlijken kijk te krijgen op de zaak. moet spr. eerst even terug gaan tot de oprichting van het Centraal Bureau voor den rijwielhandel. Dat ge schiedde om door samenwerking te komen tot gezonde toestanden in het bedrijf, o.a. door vestigingseischen. ge bouwd op de praktijk. Vanaf de oprich ting van het Centraal Bureau is geble ken, dat de groothandel niet inzag, dat een gezonde samenwerking ook hun be lang was. Zij braken af. wat de bond trachtte op te bouwen. De basis voor de samenwerking was de lijst van erkende rijwielhandelaren. Aan anderen zou niet worden geleverd. Doch dat ge schiedde wel en niet-erkende rijwiel handelaren kregen ook hun bestellingen uitgevoerd. Daardoor kregen de erkende handelaren unfaire concurrentie en daarom trad de Bond uit het Centraal Bureau. Organisatorisch had de groot handel moet entreden uit het Centraal Bureau, doch die deed dat niet. Nu wordt dat Bureau uitsluitend door den groothandel geleid. In het nieuwe bureau werd met de wenschen van den B.R.N. geen rekening gehouden. De bond ging gecombineerd in knopen: doch dat wilde de groot handel niet. Spr. ontwikkelde daarna de bezwaren tegen het nieuw vastgestelde algemeene. reglement en hij waarschuwde er ern stig tegen, om zich bij dat reglement neer te leggen. Als daartegen niet een algemeen verzet komt, worden de rij wielhandelaren geknecht door den groothandel. Het best kan men zich ver zetten in organisatorisch verband. Reeds in 1934 heeft het bestuur van den B.R.N. gewaarschuwd. Daarna sprak de heer Frederiks uit Zaandam, voorzitter van den B.R.N., die de waarschuwingen van den heer Wels onderstreepte. Spr. toonde enkele be langrijke leemten aan in het nieuwe reglement betreffende mcrk-artikelen, het leveren aan overheidsbedrijven, het cadeaustelsel enz. Spr. wijst verder op den gecombineer- den inkoop door den B.R.N., welke reeds in meerdere afdeelingen gunstige resultaten gaf. Naast concurrentiearti kelen, brengt de B.R.N. merkartikelen, zoodat ieder daarmede kan con- curreeren. Tenslotte werd de volgende motie aangenomen met algemeene stem men. De vergadering van Rijwielhande laren uitgeschreven door den B.R. H.N. te Amersfoort op Donderdag 2,9 October 1936 in Amsvorde ge hoord de besprekingen, protesteert tegen het feit, dat de C.B.R. is over gegaan tot de afkondiging van een Algemeen Reglement, dat niet de goedkeuring wegdraagt van de meerderheid in den Nederlandschen Rijwielhandel, besluit deze motie ter kennis te brengen van de regeering en verder van alle belanghebbenden en gaat over tot de orde van den dag. Nadat nog eenige onderlinge bespre kingen waren gehouden, werd de druk bezochte vergadering gesloten. GARNIZOEN Kapitein J. W. F. Bakhuis van 18e R.l. is met ingang van 1 November a.s. oj aangesteld als majoor bij den Staf van datgéne bepaalt, dat wij willen en pae- de Vile Infanteriebrigade te Harderwijk. DRONKEN ACHTER HET STUUR De uitspraak tegen den auto» mobilist luidde 100 boete en 9 maanden ontzegging Tijdens de Kantongerechtszitting gis- teren waren Mr. Muller Masis en mr. Zijlstra aanwezig als kantonrechter en ambtenaar O.M. De oude en nieuwe wei 1 November wordt de novelle der Motor- en Rijwielwet van kracht. Een paar der heden behandelde gevallen stelden het verschil van oude en nieuwe regeling in het licht. Een auto uit Apeldoorn reed de rich ting naar Amersfoort over den rijksweg, een Groninger auto kwam uit den weg van Garderen. Deze naderde van rechts en daarom stond de Apeldoorncr schul dig met 3 boete als gevolg, maar daar door tevens aansprakelijk voor de paar honderd gulden toegebrachte schade. Bij de nieuwe wet zouden de rollen zijn omgekeerd. Het uitzicht is daar door eenige hoo rnen zeer slecht. Het gemeentebestuur van Barneveld zou reeds meermalen bij den Rijkswaterstaat op het verwijderen dezer boomen hebben aangedrongen. De chauffeur van een Arnhemsche vrachtauto op weg naar de Utrechtsche markt wilde bij herhaling een kleine personenauto passceren, bestuurd door een 19 jarigen schilder uit Renswoude. Wanneer hij dan gelijk was, gaf de schilder meer gas. liep wat vooruit om dan weer te vertragen. Dit alles ging gepaard met hatelijk gelach. Gas. geven als een ander wil passeeren, is strafbaar vanaf Zondag a.s. Thans is dit nog niet het geval. Zoo liep de schilder vrij. maar de Arnhemmer moest gestraft worden. Wel een 50 M. had hij naast den andere gereden door een bocht heen. waar men niet passeeren mag. Hierdoor was een tegenkomende auto tegen een boom ge drongen en bad een wielrijder in gevaar verkeerd. De houding van dc tegenpartij liet de straf blijven bij f 6.— Luchthartigheid heeft ook haar schaduwzijde Bij het onderhavige geval hield de Ambtenaar reeds eenige rekening met de nieuwe wet, waar beschonkenheid achter het stuur niet meer als overtre ding maar als misdrijf wordt be schouwd. Een automobilist keerde 's nachts uit Utrecht terug naar Amersfoort, een zig- zagrijdende auto! Een tweede auto met drie adspirant-vliegers van Soesterberg durfde eerst niet inhalen. Bij Huis ter Heide gelukte liet, maar toen bleef dc andere als een klit er achter hangen, zoodat men geen gevolg durfde geven aan het reeds met den richtingwijzer aangegeven plan om linksaf te slaan naar het Vliegkamp. In plaats van af slaan gaat men stilstaan rechts van den weg. Plof! daar zit de andere op hen. Een kolom kon worden volgeschreven over wat nu volgde. Slotsom voor dien nacht was, dat verd. vijf minuten na het opbergen in het celleke sliep als een roos! Gisteren liep het over de graad van dronkenschap. Dc agent sprak van „bijna kennelijke staat". Een der getui gende adspirant-vliegers meende, dat verd. nog wel een auto had kunnen sturen en nummer twee sprak van mogelijke schrik. Onze verd. had echter zelf roet in het eten gegooid, door den morgen na zijn eelnaclit. al te luchthartig te doen, toen hij bij zijn verbalisant een kop thee ge bruikte. Ziezoo, dat had hij nu ook eens mee gemaakt. Ja. hij was dik in de olie ge weest. Hoeveel bolsjes hij gebruikt had, wist hij niet te zeggen. Nog in de olie d.w.z. hij deed oliedom met zijn bravoure! Zijn verdediger mr. de Boer wees dat rijden bovenop de eerste auto aan. als een teeken dat zijn cliënt de hersens toen nog goed bij elkaar had. Hij had de richtingwijzer naar links zien uit staan. bad daarom rechts aangehouden en was op de andere auto geloopen door de schuld des heeren vliegers, die niet waren afgeslagen. Het O.M. bad met het oog op het strenge in deze van de nieuwe wet een maand hechtenis als eisch gesteld en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Het vonnis, werd f 100 boete plus negen maanden ontzegging. Nog tal van autozaken werden behan deld, die wc echter maar laten rusten. Heden vonden twee aanbestedingen plaats. De directeur van Openbare Werken besteedde rioleeringswerk aan in het Industriekwartier. Van de der tig inschrijvers was laagste voor de massa: II. Groen, alhier, met 28.162, en hoogste de N.V. de Toevoer te Breu- kelcn met 48.400. Het bestuur van ziekenhuis „de Lich tenberg" besteedde het bouwen onder architect G. v. Hoogevest aan. van een gebouwtje op het terrein voor rouw kamer met diverse vertrekken. Hier waren 11 inschrijvers, waarvan de laagste: D. Ringenaldus te Doorn, met 6440 en hoogste E. de Bruin te Hoog land met 7871. ZORG VOOR ONVOLWAARDIGE ARBEIDSKRACHTEN Het bestuur van Z.V.O.A. bericht ons: De commissie van Beheer van bet Postzegel fonds 1935 van de Ned. Vereen. Arbeid voor Onvolwaardigen, te Amster dam, heeft een gift van 250 gulden toe gezegd voor inrichtingskosten van een werkplaats te Amersfoort. Een mooie gift, waardoor de mogelijk heid van oprichting in de naaste toe komst belangrijk wordt vergroot. AMERSFOORT 4 November. Hooge weg 178. Verkoo- ping boerderij-inventaris, have en vee. 10 uur v.m. EEMNES 3 Nov. Café 't Zwaantje ad. Wakke- rendijk. Verkooping boerenhofstede „Het Hof". 8 uur n.m. BAARN 11 November. Kasteel van Antwerpen a.d. Laanstraat. Verkooping van een woonhuis a.d. Nic. Beetslaan 30. 8 uur n.m. HOEVELAKEN 3 November. Rijksstraatweg A 11. Ver kooping boerderij-inventaris 10 uur v.m. SOEST 26 November. Hotel „De Gouden Ploeg." Verkooping van tien huizen. 8 uur n.m. Uitvoering had plaats voor een geheel gevulde markthal De leerlingen van het eerniaals ge- heeten Convict van de Hofburgerkapel hebben hier weer gezongen en ge speeld. Ze hebben hun grooten voor ganger Franz Schubert eer aangedaan, al is het niet in die mate als de groep van vorig jaar, die thans een rondreis maakt in Polen. Ze vonden een volle Markthal. Alle 900 stoelen waren be zet en het applaus wees er op hoe er genoten werd. Deze groep van 20 knapen staat on der leiding van Viktor Gomboz, die bij de leiding ook afwijkt van Imme, den director van het vorige jaar. Hij zoekt bij de Latijnsche geestelijke liederen meermalen uitdrukking door het afzonderlijk plaatsen der lettergre pen en een onverwachte klemtoon op een enkele. De techniek van het zingen heeft ook hier weer een goede hoogte bereikt; de ontwikkeling van de kopstem is bui tengewoon. Het steeds op toon blijven wijst op verzorgde ademhaling. De geestelijke liederen vormden, evenmin als vorig jaar, het glanspunt van den avond. Vooral wat de wijze van uitvoering betreft behoeven daarvoor vele jongens kerkkoren hier te lande niet uit den weg te gaan. Wél was het dit twintigtal knapen niet gemakkelijk gemaakt. Vooral het Credo uit de Mis van Franz Burkhart vorderde veel. Gaarne zouden we die Mis in haar geheel hooren, maar dan gezet voor gemengd koor. Het Crucifixus-gedeelte was indrukwekkend. En daarin deed zich de reine glanzende sopraanstem als solist kennen, die naar we mecnen in het Zangspel de Sophiepartij zong. Die glans lag vorig jaar over een aan tal stemmen, welke toen het zangspel deed geven als gezongen door Prima donna's. ,Der hausliche Krieg" van Schubert dat gisteren werd gespeeld, stelde niet zulke zware zangeischen. Buiten de reeds genoemde glansstem van Sophie kwam hier bijzonder de zang van Poldi tot haar recht, gesecundeerd door die van Peperl. Het geheel werd uitstekend naar vo ren gebracht, met de Komische Al te als zeer goed spel. In deze zangspelen lijken de Wiener Knaben vooral op te gaan, zeker ter wille van het publiek. Ze hebben het hierin tot groote hoogte gebracht. Van de daarna volgende z.g. Volkslie deren vormde „F.r ist V' een mooi slot, best gezongen. Een lastig nummer van tegen elkaar hangende tonen. Als toe gift kwam „An der blauen Donau". Al kon de hoogte van het vorige jaar niet worden bereikt, toch was het een mooie avond. H. MARKTBERICHT 30 October Appelen 1016, peren 912 per H.L.; hoendereieren 6—6.50, eenden eieren 3.504 per 100 stuks; grasboter 1.65 per K.G.; kippen 0.450.90, ha nen 0.500.75, jonge lianen 0.40 0.60, tamme konijnen 0.602, wilde konijnen 0.40—0.70, hazen 0.90—1.25, fazanten f 0.701.10 per stuk: tamme duiven 0.150.25 per paar; biggen 8 —12 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 8 H.L. appelen, 6 H.L. peren, 80.000 stuks hoen dereieren, 1700 stuks eendeneieren, 15 K.G. grasboter, 180 biggen. BEDRIJFSLEVEN Opening Rijwielhandel Morgenmiddag heeft de opening plaats van Rijwielhandel „De Sport", Oude Soesterweg 154. Aan deze zaak heeft de heer Reyerse tevens een eerste klasse reparatie-inrichting verbonden. Wij verwijzen voor bijzonderheden naar de advertentie in dit blad. Ds. K. J. VAN DEN BERG Ds. K. J. van den Berg, op wien een beroep naar Delft gedaan was, heeft, naar wij vernomen, voor dit beroep bedankt. Te dezer stede is op 72-jarigcn leeftijd overleden de heer H. v. d. Knoop. De overledene, van oorsprong Zuid-Hollan der, werd aanvankelijk opgeleid voor het onderwijs om zich mettertijd geheel op tuinbouwgebied toe te leggen. Na eenige jaren woonachtig te zijn geweest in Schërpenzeel ging hij zich voorgoed hier vestigen in huize „Het Zwarte Bergje" aan den Lcusdcrweg, dat nu reeds langen tijd verdwenen is. De laat ste jaren woonde de lieer v. d. Knoop aan dc Pietcr Bothlaan. Met zijn over lijden treft het tuinbouwleven in onze stad een gevoelig verlies. Sedert de op richting van de Tuinbouwverceniging hier in 1912 was de heer v. d. Knoop bestuurslid, waarna hij bij het overlij den van den heer Tromp van Holst voorzitter van deze vereeniging werd, welke functie hij tot nu toe bekleedde. Verder was hij bestuurslid van de V.P. N.-instellingen. Over het algemeen was hij een warm voorstander van het tuin bouwleven in Amersfoort en heeft hij ook zeer veel gedaan voor het tuinbouw- onderwijs. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot heeft Maandag a.s. plaats op de begraafplaats Oud-Lcusdcn. indien U bij ons Uw kleeding koopt. Wij hebben nog geen enkel artikel in prijs verhoogd. Onze jassen munten uit door prima pasvorm, degelijke bewerking, zoodat ze hun goede Snit behouden, bijzondere moderne stoffen en prijzen zóó laag, dat U bij on6 altijd slaagt al i6 Uw beurs nog zoo klein. Ook in Gabardine jassen. Heerenjek kers, Lecren jassen, Mode-artikelen hebben wij een groote sorteering. Vraagt onze reclame Winterjas 16.90. Komt U zonder eenige verplichting eens kijken. KLEEDINGMAGAZIJN „DE ADELAAR" LANGESTRAAT 40. TeL 224). (Adv.). KORFBALVEREENIGING AMERSFOORT Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan zal de Koifbalverccniging „Amers foort" op Zaterdag 7 November in de kleine zaal van „De Valk" een receptie houden. TENTOONSTELLING IN „SIERKUNST" In toonzaal „Sierkunst" wordt van 31 October t.m. 13 November een tentoon stelling gehouden van aquarellen, tcckc- ningen en grafische kunst, door den oud-Amersfoorter D. Harting en van litho's door Jan Wittenberg. Do tentoon stelling wordt morgenmiddag geopend. NAAR RUSLAND VERTROKKEN Het sociaal-democratisch gemeente raadslid, de heer H. G. Iluslagc, is gis terenavond voor korten tijd naar Rus land vertrokken. De lieer Huslage zal zich rechtstreeks naar Moscou hegeven en vervolgens eenige provincies van Rusland bezoe ken. Voor de behandeling van de ge- meentebegrooting hoopt de heer Husla ge weer in Amersfoort terug te zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Mia Hennie, dochter van Henricus Onwczen en Maria van Ginkel Iluibartus, zoon van Johannes Adria- nus ven Keulen en Antonia van den Berg. Overleden: Wilhelmina Amelia Smits, 69 jaar, ongehuwd. Johanna Hollekamp, 38 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: Jan Loggers en Louise Gijsbertha van der Schroeff; Martinus N'ijhoff en Lena Barcndina Johanna Bohm; Jan Evert van den Broek en Anna Maria Breed; Johannes Gutman en Elsieu Hcnsen; Gerard Franciscus ter Horst en Hendrika Maria de Graaf. Fijn gekruide Amandel Speculaas 25 ct. p. V2.p cn Roombot erSpeculaas40ct.p.V>p Het is Standaard kwaliteit Bakkerij „De Standaard" Gebr. Spijker Soesterweg 7J-73-7'5 Tel. 995 Langestraat 8 Tel. 129 Slechts f 3.25 per Liter Tevreden klanten roemen onze heerlijke bolegde broodjes en smakelijke hapjes. LAAGSTE PRIJZEN. Onze heerlijke van 60 ct. voor 30 ct. per pond mits afgehaald in den winkel KAPELWEG 58 - TEL. 690 Heeft U bij reeds gezien? HOEVELAKEN, 30 Oct. Gisteren was de Raad dezer Gemeente in open- baie vergadering hijeen. Voorzitter Jhr. P. A. van Eijs„ Secretaris C. H. F. Bartelsman Tegenwoordig alle leden, Na opening der vergadering door clen Voorzitter met voorlezing van het gebed, worden dc notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Dc Voorzitter deelt mede dat de lieer W. van den Hoek als raadslid kan wor den geïnstalleerd. Wethouder Ruiten beek leidt het nieuwe lid binnen, cn nadat de voorgeschreven formaliteiten zijn verricht, wenscht de Voorzitter den heer W. van den Hoek geluk met zijn benoeming cn heet hem van harte wel kom in het college van den Raad. De Voorzitter stelt vervolgens aan dc orde de benoeming van de leden dei- commissie van schoolverzuim, voor het tijdvak van 1 Jan. 1937—1 Jan. 1940. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden weder tot leden dier com missie benoemd de heeren Th. Hen driks, hoofd der O. L School; L. Ph. Michon, hoofd der Bijzondere School; J. Gerritsen, J. Versteeg, D. van de Vis, ouders van schoolgaande kinderen. Vervolgens wordt overgegaan tot de vaststelling van ecne Verordening rege lende de samenstelling cn werkking der commissie van werkverschaffing en steunverleening. De Voorzitter deelt mede dat, door het aftreden van wethouder van Manen, nieuwe aanwijzing der leden der commissie van werkverschaffing en steunverleening noodzakelijk is geworden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden, zonder hoofdelijke stem ming, tot leden dier commissie be noemd de heeren: W. van den Hoek, A. Loseman en T. Rozendaal. In behandeling komt het voorstel van B. cn W. tot herbenoeming voor 1937 als werkvrouw gemeentehuis, A. van den Veer, op een jaarwedde van 125. werkvrouw O. L. school, E Boitler-Beit- ler, oo een jaarwedde van 100. Dc heer Loseman is van meening. dat er andere menschen zijn, die het gold beier zouden kunnen gebruiken dan mej. Beitler. De Voorzitter geeft dit toe, doch ont kent dat dit een reden is om niet tot herbenoeming over te gaan, temeer daar mej. Beitler baar werk tot volle tevre denheid verricht. GROOTE SORTEERING LANGESTRAAT 19 Het voorstel van B. en W. wordt hier op z.h.s. aangenomen. Gomcentebcgrooting 1937 De Voorzitter brengt ter tafel de vast stelling der beprooting voor het dienst jaar 1937. Hij geeft een kleine toelichting op de begrooting, die ditmaal niet zonder be- lastingvërhooging sluitend is gekregen. Dc heer van Zuilichejn merkt op, dat de commissie de bcgrooting goed heeft nagezien en dat ze tot geen opmerking aanleiding meer geeft. De bcgrooting wordt hierop zh.s. vastgesteld, zooals zij door B. en W. is opgemaakt. Zij bedraagt zoowrl in inkomsten als in uitgaaf 35.325,82, waarvan een post van 1470.64 voor onvoorziene uitgaven. De Voorzitter brengt dank aan den secretaris voor zijn veel omvattende be- grootingsarbeid. Hierna sluiting. Gistermorgen hegft de bestuurder van het militair vliegtuig no. 600, een C V jager-verkenner, een schit terend geslaagde noodlanding moe ten maken op een weiland nabij Beerschoten in de gemeente de Bilt. Het toestel, dat bemand was met den bestuurder, den sergeant-vlieger van Aarts en met den leerling-waar nemer van Huizen, was omstreeks kwart voor elf opgestegen met het doel luchtfoto's te gaan maken van Werk spoor in Utrecht. Reeds had het toestel eenige malen boven Soesterberg gecir keld en had een hoogte van 850 M. be reikt, toen het wegvloog in de richting Utrecht. Plotseling stopte de schroef, vermoe delijk wegens het breken van de krukas en moest dc piloot noodgedwongen dalen, waartoe hij bovengenoemd wei land uitkoos, welke noodlanding zeer goed slaagde. Geen der inzittenden had eenig letsel bekomen en ook het toe stel was niet verder beschadigd dan reeds het geval was. De machine zal waarschijnlijk ter plaatse gedemonteerd moeten worden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5