Nieuwe regeling van de pacht Beleediging van Eindstemming op 10 November Behandeling ten einde 'T GING NOG NET! VEILIGHEIDSWEEK KEA.C PRINS BERNHARD TE DEN BOSCH bevriend staatshoofd Beleediging van een dominee KNOEIERIJ BIJ LOSSING VAN BANANEN UIT DE STAATSCOURANT WAT ETEN WIJ MORGEN? HET MENU VOOR ZONDAG 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 TWEEDE KAMER Tweede lezing van het wetsontwerp noods zakelijk Vergadering van 29 October, geopend 1.15 uur. Voorzitter is Prof. Mr. P. J. M. Aalberse. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. Do minister van Justitie, do heor Van S c h a i k, heeft bezwaar tegen het amendement-Hiemstra op art. 36 waardoor de pachter in alle gevallen nietigverklaring van do vordering tot opzegging der pacht zou kunnen eischen, dus ook als de pachter niet ernstig in zijn belangen zou worden ge schaad. Het artikel (dat handelt over de houding van den rechter bij opzeg ging van pacht door den verpachter) 7.011 aan waarde verliezen hij aanneming van een der amendementen. Er zou een stuk rechtszekerheid verdwijnen. Spr. acht het niet billijk dat in alle gevallen de pachter zou moeten wijken voor de kinderen van den verpachter. Het minst bezwaar heeft spr. tegen het amende ment-Truyen, mits eenigszins gewijzigd. De heer Hiemstra (soc. dem.) ver dedigt zijn amendement nader. De heer Hiemstra wijzigt zijn amen dement door te bepalen dat niet ver vallen in het artikel de woorden „indien hij (do pachter) door de opzegging ern stig in zijn belangen zou worden ge schaad" doch dat het wordt „indien hij door de opzegging in zijn belangen zou worden geschaad." het woordje „ern stig" vervalt dan dus alleen in het ar tikel. Do heer Truy'en (R.K.) wijzigt zijn amendement waardoor de pachter geen vernietiging der opzegging kan eischen als de verpachter, mits geen rechtsper soon zijnde, of diens verwanten in de rechte neerdalende lijn het gepachte willen gebruiken en daartoe in de pacht overeenkomst een voorbehoud is ge maakt De wijziging omdat de toevoe ging van de woorden „en de pacht ten minste vijf jaren geduurd heeft." De heer Ebols (Vrijz.-Dem.) acht de argumenten van den minister tegen spr.'s amendement niet juist Na rle wij ziging van het amendement-Truyen trekt spr. zijn amendement echter in. De heer Louw es (Lib.) trekt zijn amendement in. Minister van Schaik wijst er nog op. dat de Pachlkamcr alle gevallen kan onderzoeken, ook of er serieuse be doeling is, de boerderij zelf to gebrui ken. Het amendement-Truyen wordt aan genomen bij zitten en opstaan. Het amendement-Hiemstra wordt op gelijke wijze verworpen. De heer Truyen (R.K.) verdedigt een amendement op art. 37 om den pach ter (wiens vordering tot nietigverkla ring, van de opzegging der pacht is af gewezen als bovenbedoeld) geen aan spraak op schadevergoeding te geven als hij zijn verplichtingen niet behoor lijk is nagekomen. De minister neemt het over. Hot aldus gewijzigde artikel wordt z.h.st. aangenomen. De heer van den Heuvel (A.R.) beeft een amendement op art. 39 om het duidelijker te maken dat de pacht na tien jaar in elk geval kan eindigen. Vol gens den voorgestelden tekst zou het 12 jaar zijn in de practijk. De heer Vervooren (Plattel.) wil In een amendement den tienjarigen ter mijn veranderen in een zesjarigen, wat meer overeenkomstig is met de gebrui ken in vele deelen des lands, in ver band met de vruchtwisseling. Minister van Schaik zegt, dat de bedoeling is, den pachter tien jaar vol komen met rust te la'on tt«t .nmnrdp ment-van den Heir lijk tot acht jaar te rijke verslechtering werp zou beteekeno ment-Vervoorn is on. de regeering. De heeren van den Heuvel en Vervoorn trekken hun amendemen ten in. Bij art. 47 zet de heer Weitkamp (C.H.) uiteen, hoe moeilijk in vele ge vallen de taak van de pachtkamers zal zijn, met name wat betreft een redelijk bestaan van den pachter, cn die moei lijkheden zullen het grootst zijn ta.v. groote pachtersgezinnen. Minister van Schaik heeft bij de algemeene beschouwingen reeds het be grip „redelijk bestaan" omschreven. De pachtkamers zullen zooveel mogelijk ob jectieve normen moeten aannemen, en geen subjectieve. Ilier moet veel aan de practijk worden overgelaten. Bij art. 53 (er is hooger beroep aan de uitspraken van pachtkamers op het ge rechtshof te Arnhem) slelt de heer Boon (Lib.) een amendement voor. om ook cassatie van de arresten der pacht- kamer van het gerechtshof mogelijk te maken. De minister moet er bezwaar tegen maken, nog een derde instantie in het leven te roepen, die zou slecht6 aanlei ding geven tot langdurige procedures en tot verzwaring der kosten. Nu er niet vijf gerechtshoven voor hooger heroep zijn aangewezen doch het hooger be roep is gecentraliseerd bij één gerechts hof, ziet spr geen aanleiding voor het amendement. Het amendement-Boon werd bij zitten en opstaan verworpen. Op art. 55 heeft de heer van den Heuvel (A.R.) een amendement om do bevoegdheid tot het geven van advie zen in pachtzaken en het ontwerpen van model-pachtovereenkomsten van de pachtkamers over te brengen naar er kende pachtbureaux. De heer L o u w e s (Lib.) wil aan de pachtkamers ook als taak geven het bij den aanvang der pacht, van den toestand van het goed, indien pachter of verpachter of beiden dit ver zoeken. Minister van Schaik heeft be zwaar tegen het amendement-v. d. Heuvel. Omtrent de pachtbureaux be staat weinig zekerheid en daarom zijn er practische bezwaren tegen dat amen rlement, al kan spr., zich de denkbeel den van den heer v. d. Heuvel omtrent de ontwikkeling van den gang van za ken voorstellen. Nu de wet pas zal gaan werken, heeft spr. nog bezwaar. Wat de heer Louwes wil, acht. spr. ook niet voor uitvoering thans vatbaar. Partijen moeten het zelf eens worden, en wie zou de kosten moe ten betalen? Na ccnig verder debat wordt het amendement-van den Heuvel aangeno men met 50 tegen 34 stommen. Het amendemcnt-Louwes wordt inge trokken. Bij ark 59 (de erkening van pachtbu reaux regelend) betoogt de heer Bak ker (C E) dat hier aan de regeering te groote macht wordt gegeven. De heer Loerakker (R.K.) wenscht dat er in de pachtbureaux ook landar beiders worden opgenomen. De minister verklaart dat we ook hier den ontwikkelingsgang der practijk zullen moeten afwachten. De bureaux zullen zoo veelzijdig mogelijk moeten worden samengesteld, ook om te voor komen dat ze verschillende kanten uit gaan. Bij art. 60 heeft, do heer Louwes (Lib.) een amendement bedoelende de bevoegdheden der pachtbureaux nog uit te breiden, en ze b.v. mede aanvang en einde der pacht te laten regelen. Im mers, zo zijn vertrouwensinstanties van belanghebbenden. De Minister acht het opdragen van een rechtsprekende taak aan de pachtbureaux ontijdig. Het amendement wordt ingetrokken. De heer Vervoorn (Plattel.) be pleit in een amendement op art. 71, alle pachtcontractcn vrij van zegel to doen zijn. De verpachter heeft al zoo veel kwade kansen dat het niet billijk is. van hem in alle gevallen nog zegel recht en soms zelfs vrij hooge boete te vorderen. Tiet amendement worrdt echter niet voldoende ondersteund en komt dus niet verder in behandeling. Do Voorzitter deelt mede dat een tweede lezing van het wetsontwerp noodzakelijk zal zijn en dat daarom de eindstomming zal worden gehouden Dinsdag 10 November a.s. De vergadering wordt te 5.25 uur verdaagd tot heden 1 uur. Maar er kwam toch een ongeluk van EMMEN, 29 October. Bij den onbe waakten overweg op den Sterrenkamp is vanavond een ongeluk voorgevallen, waarbij de bakker G. D. uit Emmererf- scheidenveen ernstig werd gewond. Toen de trein uit de richting Zwolle, welke om 17.18 uur te Emmcn aankomt, den overweg naderde, kwam D. met zijn motorbakfiets van de Angelsloër dijk. Hij heeft blijkbaar gedacht vóór den trein te kunnen passeeren, hetgeen hem ook inderdaad gelukte, hoewel hij rakelings voor do locomotief den over weg overging. Ilij moet van de omstan digheid, dat hij op het nippertje aan de botsing ontkwam zoo geschrokken zijn, dat hij van zijn motor viel en bewuste loos op straat bleef liggen. De motor fiets sloeg door een tuinhek tegen de pui van een nabijstaande woning en kwam daar tot stilstand. Dr. van Zanten, die spoedig ter plaat se was, constateerde, dat D. zware in wendige kneuzingen en een nierbloe ding had gekregen. Hij werd bij nabij wonenden binnengedragen en mag niet verder vervoerd worden. De trein is doorgereden. BEGROOTINGSDEBATTEN VGRAVENHAGE. De Tweede Kamer heeft besloten, den spreektijd bij de al gemcene beschouwingen, over de rijks- begrooting voor 1937 te bepalen als volgt: De R.K. fractie op ten hoogste 1 uur en 45 minuten. De Soc.-Dem. fractie op ten hoogste 1 uur cn 45 min. De Anti-Rev. fractie op ten hoogste 1 uur cn 15 min. De Chr.-I-Iist. fractie op ten hoogste 1 uur en 15 min. De Vrijheidsbond-fractie op ten hoog ste 1 uur en 5 min. Do Vrijz.-Dem. op ten hoogste 1 uur cn 5 minuten. De Staatk.-Geref. partij op ten hoogste 40 minuten. De Comm. Partij op ten hoogste 40 minuten. De Nat. Boeren-, Tuinders- en Mid denstandspartij, de Herv.-Geref. Staats partij, do Chr. Dem. Unie, het Verbond voor Nat. Herstel, de Rev.-Soc. Arbei derspartij, de Kath.-Dem. Partij en de heer Duys ieder op ten hoogste 30 min. Deze tijden zijn bij de replieken resp. ten hoogste 50, 50, 35, 35, 25, 25, 15, 15 minuten en voor de eenlingen ten hoog ste 10 minuten. DE VERHOOGDE THEEPRIJZEN In aansluiting op het bericht inzake de goedkeuring van regeeringswege der verhoogde theeprijzen, kan nog wor den gemeld, dat het hier betreft de reeds plaats gehad hebbende verhooging van 10 ct. per pond. De detailprijzen zullen dus niet weder verhoogd worden. Hij bestuurt zelf een pantser» wagen nabij de IJzeren Man VHERTOGENBOSCH. 29 October. Heden heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan 's-Hertogenbosch, ter be zichtiging van het cscadron pantser wagens aldaar. In gezelschap van zijn secretaris. Jhr. W. Röell bereikte de Prins circa half elf per auto de grens der gemeente. Te Hintham werd de hooge bezoeker opgewacht door den commandant van het cscadron pant serwagens. ritmeester II. Wilbrennink, die hem begroette. Daarna werd door do stad naar de Isabella-kazerno gere den. 's-IIERTOGENBOSCH. Omtrent het bezoek van Prins Bernhard wordt nog gemeld: Op de markt heeft bijna een ongeval plaats gehad, doordat een vrachtauto plotseling tusschen den stoet raakte, waardoor jhr. Röell, die do auto van den Prins bestuurde, een zwenking moest maken, teneinde een aanrijding te voorkomen. Op het kazemeterrein werd Prins Bernhard begroet door den garnizoens commandant luit.-kolonel baron II. F. M. van Voorst tot Voorst en werden aan hem voorgesteld majoor E. P. R Haan, en den kapitein H. C. Kloppen burg, adjudant van den garnizoens commandant. Na de begroeting werd de Prins ge leid naar het achter het hoofdgebouw gelfgen excercitic-terrein, waar het es- cadron pantserwagens in volledige uit rusting stond opgesteld. Nadat het cs cadron den Prins was gepresenteerd, inspecteerde hij het. Vervolgens gaf de Prins den wensch to kennen, ook het inwendige van de pantserwagens te mogen aanschouwen. Dit werd hem toegestaan, en na zich in een overall gestoken te hebben, bezichtigde de Prins onder leiding van ritmeester Wilbrennink een in de excercitieloods geplaatsten wagen. Vervolgens nam de Prins in een der pantserwagens plaats en reed hij met een colonne naar de Vugh- terheide, waar demonstraties wer den gegeven. Op de Boulevard van den IJzeren Man heeft de Prins zelf een pantserwagen bestuurd en diverse onderdeden bediend. Op de heide werden demonstraties gegeven in het leggen van rupsbanden om de wielen, het nemen van slooten en het vuren uit mitrailleuses en 4 cm. kanonnen. De Prins legde voor al les wat hem werd getoond groote be langstelling aan den dag. Alvorens naar de kazerne werd teruggekeerd, werd nog een bezoek gebracht aan de in aanbouw zijnde garage, waarin de pantserwagens zullen worden onderge bracht. Na terugkomst in de kazerne werd Prins Bernhard ontvangen in de officierscantine. Te ruim een uur was het bezoek be ëindigd en begaf Prins Bernhard zich naar het paleis van den Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. B. M. van Rvckcvorssel, waar hij do lunch ge bruikte. In den loop van den middag is de Prins naar Eindhoven vertrokken, waar hij morgen de Philips-fabrieken zal be zichtigen. Enkhui» -.echt AMSTERDAM, 29 Oct. De 30-jarige vischhandelaar H. W. E. uit Enkhuizen stond vandaag in hooger beroep voor het gerechtshof terecht, verdacht van eenvoudige beleediging. Do politierech ter had den man, die ds. Bik uit Enk huizen zou hebben uitgescholden, ver oordeeld tot 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis Het is reeds een oude quaestie tus schen een drietal Enkhuizer vischven- ters en ds. Bik, aldaar, die thans het gerechtshof bezig houdt. In den zomer van het vorige jaar re den de drie kooplieden met een vracht auto van Enkhuizen naar Amsterdam om paling aan de markt te brengen. Zij hadden haast, doch voor hen uit reed de auto van ds. Bik. Volgens de vischventers had de dominee geen ge legenheid tot passeeren gegeven. De wegen in Waterland zijn maar smal en zoodoende was de vrachtauto gedwon gen langzamer te rijden dan de bedoe ling van de kooplui was. Tenslotte stonden beide auto's op de pont en hier ontstond een twistgesprek tusschen de venters en den dominee, bij welke gele genheid cle predikant zou rijn uitge scholden door II. E. en J. V. De derde inzittende had onder eede verklaard, dat er niet gescholden was door de verdachten. De vischvcnter E. houdt thans voor het gerechtshof zijn onschuld vol: „Ik heb geen kwaad woord gezegd." v Volgens ds. Bik. die als getuige werd gehoord, had verdachte uitgescholden: „U bent een mooio dominee, u bent een smeerlap". De burgemeester van Enkhuizen, de heer J C. Haspels, die bij den dominee in de auto had gezeten, bevestigde deze verklaring Getuige was van meening, dat ds. Bik niet kon laten passeeren; zo wilden steeds voorbijrijden in de bochten. De vischventer V., die naast verd. in de cabine had gezeten cn die ook we gens beleqdiging terecht moet staan, ontkent te hebben gescholden, hij heeft slechts met een stuk in de couranten gedreigd. Ook heeft hij niet gehoord, dat verd. schold. Inderdaad is er later in het plaatselijk orgaan een stuk ver schenen. Hierdoor voelde ds. Bik zich in eer en goeden naam aangetast en in een civiel proces tegen E. had hij een schadevergoeding van 100 gevor derd. Daarbij werden de beide andere visch- venters vervolgd wegens meineed, doch vrijgesproken. De derde vischventer, de W., die de auto bestuurde, verklaarde thans, dat niet verd. doch hij gescholden heeft. De procureur-generaal mr. Versteeg requircerde bevestiging van het vonnis 15 of 10 dagen hechtenis). Vervolgens stond de vischVénler J. V. terecht wegens beleediging van den dominee. Ilij zou o.a. het woord „vui lak" hebben gebruikt. Ook hij ontken de, hij had alleen maar gedreigd met een artikel in de courant. De procureur- generaal requireerde ook in dit geval bevestiging van het vonnis. De verdediger van de vischvcnters, mr. Cox, bepleitte vrijspraak. Arrest 12 November. DEKLAST VERLOREN IJMUIDEN, 29 October. Te IJmuiden is hedenochtend binnengekomen het Russische s.s. Kolhoznik van Archangel op weg naar Amsterdam. Het schip heeft tijdens het stormweer op zee een gedeelte van de deklading, bestaande uit hout, verloren. Het is naar Amsterdam opgestoomd. LIJK AANGESPOELD NOORDWIJK. 29 October. In den afgeloopen nacht is op het strand 10 KM. ten Noorden van Noord wijk, het lijk aangespoeld van een man, waar schijnlijk van jeugdigen leeftijd. Het lijk verkeerde echter in een dusdani- gen staat van ontbinding, dat liet uit gesloten moet worden geacht, dat men hier met een slachtoffer van de jongste stormen te doen heeft. Vanmiddag is het lijk voorloopig te Noord wijk be graven. Hoofdredacteur van Het Volk veroordeeld AMSTERDAM, 29 October. De vijf de kamer der arrondissementsrecht bank heeft vandaag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den hoofdredac teur van liet Volk, den heer J. F. A., die terecht heeft gestaan wegens een voudige beleediging van het hoofd van den bevrienden staat Duitschland en verdachte veroordeeld tot een geld boete van 150 subs. 15 dagen hechte nis. De officier van justitie had 250 subs. 25 dagen gevorderd. Het betrof hier een plaat, die in Het Volk van 15 Februari j.l. verschenen was en waarop Hitler was afgebeeld bij de begrafenis van den in Zwitserland ver moorden agent der nationaal-socialis- ten Gustloff, plechtig verklarend te midden van zijn S.A.-trocpen: „Wij brave nazi's hebben nog nimmer een politiek tegenstander vermoord Op do prent zag men voor den redenaar de grafzerken van Ralhenau, Ertzber- gor en Rhöm. Door het O.M. werd een vervolging ingesteld wegens „opzettelijke beleedi ging, het hoofd van den Duitschen staat aangedaan door met opzet, om de eer of goeden naam van den rijks president aan te randen, hem af te beelden in zwerende houding, staande voor een troep geüniformeerde S.A.- of S.S.-mannen met misdadige, althans uiterst ongunstige gelaatstrekken, zijn de aan gelaat cn houding van den rijkspresident een bij uitstek onbe trouwbare expressie gegeven." PRIJSVERHOOGING VAN FRUIT Het Tweede Kamerlid de heer Vos heeft aan den minister van landbouw en visscherij de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat de prijs van verschillende fruitsoorten der mate gestegen ie, dat het voor een grooI deel der burgerij uitermate moeilijk is geworden, zich een voldoende hoeveel heid van dit belangrijke volksvoedsei aan to schaffen? Is de minister niet van oordcel, dat de hooge lasten, die op het van uit het buitenland ingevoerde fruit drukken, voor een groot gedeelte de schuld dra gen van bovengenoemden misstand? Is de minister bereid, teneinde, ver betering van het genoemde euvel te ver krijgen, te overwegen de monopoliehef- fing op fruit in te trekken? Weegknechts omgekocht om overwicht te geven ROTTERDAM, 29 October. De rechtbank heelt hedenmiddag vonnis gewezen in do zaken tegen een aantal grossiers in bananen, die zich 15 dezer to verantwoorden hebben gehad in ver band met plaats gehad hebbende knoeierijen bij de lossing van bananen. In den loop van 1934 hebben ver scheidene grossiers fooien gegeven aan controleurs, die belast waren met de weging van do bananen en welke we gers vele malen belangrijk overwicht hebben gegeven of het gewicht van trossen bananen niet in de weeg-con- tróle-boekjes hebben vermeld, waar door nadeel voor de Bananas Sales Company is ontstaan. De rechtbank veroordeelde heden den 44-jarigen fruithandelaar te Schiedam, wegens heling, tot een maand gevan genisstraf voorwaardelijk cn 25 boe te, subs. 10 dagen hechtenis. Verder werden de 49-jari'ge E. H-, fruithandelaar te Schevcningen en de 50-jarige M. II., bouwondernemer te den Ilaag, beiden wegens hetzelfde de lict, ieder tot twee maanden gevange nisstraf, voorwaardelijk en bovendien 50 subs. 20 dagen hechtenis veroor deeld. Tenslotte werd do 37-jarige fruithan delaar te Hoorn, eveneens wegens ge noemd vergrijp, tot 200 subs. 40 da gen hechtenis veroordeeld. De rechtbank heeft het vonnis, waar bij de 35-jarige koopman G. van D. te Dordrecht, wegens dit delict hij vor- stek op 24 December van het vorige jaar is veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf echter voorwaardelijk met drie jaar proeftijd cn, onvoorwaar delijk. 25.boete subs. 10 dagen hechtenis,* bekrachtigd, maar alleen voomvaardelijke gevangenisstraf opge legd. Staatsloterij Bij K B. van 27 October 1936 is aan T. Sanders, directeur der Staatsloterij te 's-Gravcnhagc, eervol ontslag ver leend als zoodanig op den dag waarop hij zijn functie als lid van de Alge meene Rekenkamer heeft aanvaard en onder dankbetuiging voor de in ge noemde betrekking aan den lande be wezen diensten. Onderscheidingen Bij K.B. van 5 October 1936 is toege kend de aan de orde van Oranje Nas sau verbonden eere-medaille, in brons, aan: mejuffrouw M. de Ruiter, dienst bode bij den heer W. A. Bos te Slie- drecht. DE PERKOETOET NAAR INDIfi AMSTERDAM, 29 October. Zater dag 31 October a.s. zal het K.L.M.-vlieg tuig de Perkoctoet van Amsterdam naar Batavia vertrekken. Do bemanning van dit vliegtuig be staat uit de hecren W. C. van Veenen- daal (gezagvoerder), H. J. Schollmeyer (2de bestuurder), R. Smit (werktuig kundige) en P. Pronk (radiotclegrafist). De post voor dit toestel moet uiter lijk Vrijdagavond te Amsterdam zijn. NEDERLANDSCH CLEARING- INSTITUUT 's-GRAVENHAGE, 29 October. Het Nederlandsch Clearinginstituut maakt bekend, dat, voor zoover Nederland- sche debiteuren hunne in Reichsmnrk luidende verplichtingen, welke den 28sten dan wel den 29sten September lot vervaldag hadden, nog niet moch- Voor de koffietafel Uitgesneden lunchtong. Voor de middagtafel Kalfslappen. Andijvie. Aardappelen. Sagoschoeltje. Bereiding: 1 L. melk, 100 gr. Siam-sago, 2 d.L. water, 100 gr. suiker, 25 gr. boter, 1 ei, citroenschilletje, wat zout. Weck de sago een uurtje in het wa ter. Doo vervolgens allo ingrediënten in ccn vuurvasten schotel, zet deze in een niet te heetcn oven, laat de sago gaar worden cn met ccn bruin vliesjc bedek ken (1 uur). Gebakken lever met brood. Bereiding: Snijd van warme gekookte lever vier kante plakjes en van oud wittebrood eveneens een gelijk aantal sneedjes, ca. 1 c.M. dik. Bak het brood in boter goud-bruin cn houd het warm. Snijd wat doorregen rookspek in dunne plakjes cn bak deze, tot ze doorschijnend zijn. Wrijf de afsnijdsels van de lever fijn. Vermeng dit met wat zout, peper, wat geraspte ui, gehakte peterselie en be- schuitkruim. Bevochtig dit mengsel met wat bouillon en verwarm het onder voortdurend roeren. Log op ieder sneed- je een plakje lever, en leg hierop een plakje spek. Schik dc broodjes op een warmen schotel cn leg het levcrkruira er om heen. Voor de middagtafel Bruine ragoutsoep. Blinde vinken. Postelein Aardappelen. Zwampudding. B c r e i d i n g: 100 gr. bloem, 100 gr. boter, 75 gr. poe dersuiker, 2 d.L. melk, 4 eieren, V* stok je vanille. Zeof de bloem in een pan, roer er 50 gram boter, de poedersuiker en voor zichtig dc lauwe melk door. Verwarm dc massa onder voortdu rend roeren op een matig vuur, tot ze heel dik cn glad is. Laat ze bekoelen. Voeg er vervolgens één voor één dc eierdooiers er aan toe. de rest van dc boter cn de uitgcscliraapte vanille. Klop de massa gedurende 10 minuten flink met een houten lepel en roer er dan luchtig eerst de helft cn daarna de rest van het zeer stijfgeklopte eiwit doorheen. Smeer een puddingvorm in met wat boter cn bestrooi hom met wat fijn pa neermeel. Kook dc pudding in een vorm 1!/j uur au Bain Marie. Dien den pudding op met Marasquin- saus. ten hebben voldaan, stortingen daarte gen tot den koers van den 26sten Sep tember slechts kunnen worden aan vaard, indien deze alsnog onverwijld plaats vinden. Ter voorkoming van misverstand wordt de aandacht er op gevestigd, dat de Deutsche Vcrrcchnungskasse, zooals sinds den aanvang der clearing met Duitschland gebruikelijk, bij uitbeta ling van alle stortingen hier te lande, rlus ook bij uitbetaling van vorenbe doelde sloriingen, de gestorte guldens- bedragen omrekent tot den officieelen koers van den dag van uitbetaling te Berlijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 7