Rechtschen rukken op in Spanje Duel tusschen Onnes en Koning LAATSTE BERICHTEN Tegen roode actie 3,25 ROOSEVELT WINNAAR CONFERENTIE TE WEENEN „EXTRA" Humaniseering van den Katoenpolitiek in Mexico Kroongetuige voor het hof Zij zouden twee Russische vliegtuigen omlaag hebben geschoten TALRIJKE DOODEN OP 'T SLAGVELD 'S OUDE GENEVER UTRECHTSCHESTRAAT 17 per kruik TEL. 145 Moordenaarsbende in Transvaal EEN „GASPROOF" ZIEKENHUIS Repu blikeinsche nederlaag duikbootoorlog Italiaansche opdracht in Engeland "Geen ontmoeting op geheime plaatsen" ïc BLAD PAG. X AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 De eenheid te Madrid schijnt te zijn versterkt Regeeringstroepen zeer actief SALAMANCA, '4 Nov. (Ha, yas). In een officieel comma ïiiqué, dat het hoofdkwartier der nationalisten hedenochtend heeft gepubliceerd, word o.a. medege* deeld, dat na de bezetting van de 'dorpen Villa Viciosa de Odon en Mostoles de rechtschen oprukken in de richting van Alcorcon. Bij den aanval der regeerings* ïroepen in Asturië, eergisteren, Verloren zij 170 dooden ten ZuU den van Escampledo. Twee Rus, Sische vliegtuigen werden omlaag geschoten en de bestuurders ge. Vangen genomen. Radio=Coruna deelt mede, dat <5e regeeringstroepen bij het ver* laten van Mostoles en Villa Vis 'ciosa talrijke dooden achterlieten, terwijl velen krijgsgevangen wer* den gemaakt. Ook vielen vier 'tanks in handen der rechtschen. In dezen sector zouden 1600 Russen aan de zijde der regee* ringstroepen hebben gestreden. Radio=Coruna wijst er verder op, dat Madrid heeft medegedeeld, dat generaal Varela gevangen zou zijn genomen door de regeerings, troepen. In een officieel communiqué van do Spaansche regeering wordt, medege deeld, dat in het gebied van Gredos de artillerie van de regeering de recht schen terug heeft gedreven. Aan het front in Aragon is in het Zuera-geberg- te een convooi der nationalisten over vallen; 15 man werden gedood. Aan het Sierrafront vielen drie colonnes natio nalisten de stellingen van de regeerings troepen ten Zuid-Westen van Madrid aan. De regeeringstroepen herstelden zonder groote verliezen eenigszins hun posities De correspondent van Havas deelt verder mede, dat de opmarsch der re geeringstroepen bij Madrid energiek wordt voortgezet. De wijziging in de regeering versterkt de eenheid en is een belofte voor de toekomst. De cor respondent heeft een bezoek gebracht aan het front. De regeeringstroepen hebben een tegenaanval gedaan op Paria, Brada en Pinto. Zij rukten aan twee zijden op en de nationalisten moesten Yaldemoro verlaten. Het dorp Pinto schijnt geheel geïsoleerd. In het midden van dit front hebben de regee ringstroepen stellingen bezet, welke het dorp Paria beheerschen. De operaties zullen heden worden voortgezet. Verder wordt medegedeeld, dat alle bouwvakarbeiders werken aan loopgra ven en stellingen >n de omgeving van do hoofdstad. Door La Coruna wordt medegedeeld, dat pamfletten boven Madrid zijn uit geworpen, waarin der bevolking kond werd gedaan, dat niets to vreezen is bij het binnenrukken van de troepen tc Madrid. Slechts de leiders van het verzot zul len ernstig worden gestraft. Een vlieger, een buitenlander, die uit Madrid is aangekomen, heeft verklaard, dat de kazernes en de openbare gebou wen in de hoofdstad veelal door bom men zijn getroffen. Zwitserland overweegt een reeks maatregelen tegen het communisme BERN, 4 Nov. (Havas). De bonds raad heeft besloten het parlement, dat in December bijeenkomt, een wetsont werp ter bescherming van de openbare orde en veiligheid voor te leggen. Dit ontwerp zal strafbepalingen en admini stratieve beschikkingen bevatten. In afwachting van de uitspraak van het parlement heeft de raad echter reeds thans ecnigc maatregelen getroffen, die ten doel hebben onmiddellijk de com munistische actie in Zwitserland te on derdrukken. Ook voor het deelnemen van buitenlandsche sprekers aan poli tieke vergaderingen zijn regels opge steld. Het departement van justitie en politic zal te beslissen hebben, of aan een buitenlandsch spreker vergund kan worden het woord te voeren op een der gelijke vergadering. De vergunning zal geweigerd worden, indien de vrees be staat, dat d ebinnenlandsche of buiten landsche veiligheid van Zwitserland, de onafhankelijkheid of de neutraliteit, de betrekkingen met andere staten in ge vaar worden gebracht, of dat men zich zal mengen in de binnenlandsche aan gelegenheden van Zwitserland. Ingevoerde bladen of ander propagan damateriaal van anti-religieuzen, anti- militaristischen, communistischen of anarchistischcn. aard zullen in beslag worden genomen, evenals in Zwitserland gedrukte of uitgegeven geschriften, die de binnen- of buitenlandsche veiligheid, de openbare rust of de orde in gevaar zouden brengen. Iedere activiteit van de Zwitsersche afdeeling der „roode hulp" is verboden. Cursussen in communisti sche tactiek en propaganda kunnen niet plaats hebben. De autoriteiten moeten communistische vergaderingen verbie den, indien er reden is aan te nemen, dat die bijeenkomsten de orde zullen verstoren of de veiligheid van het land in gevaar brengen. Een poging om de positie der Kleine Entente te ondermijnen? LONDEN', i Nov. (A.N.P.) De Itali- aanscho minister van buitenlanclsclie za ken, graaf Ciano, zal zich Zondag naar Wecncn begeven, liet voornaamste doel van zijn reis is den Oostenrijkschen bondskanselier, dr. Schuschnigg, en den Hongaarschen minister van buitenland sche zaken, Kanija, to ontmoeten. Deze conferentie wordt, naar de Daily Telegraph meldt, van bnzonder belang geacht. Hef is niet uitgesloten, dal do Duitsche ambassadeur te Weenen, on Papen, haar als waarnemer zal bijwo nen. Er is tevens sprake van, dat -Toego- Slavic en Tsjecho-Slowakiie zullen wor den uitgenoodigd toe te treden tot de ac- coorden, welke op 23 Maart te Rome tusschen Italic. Oostenrijk en Hongarije zijn onderteekend. Dit zou een aanzien- Kleine Entente, waartoe de beide eerst genoemde landen behooren, met Roeme nie als derde partij. Het bezoek van den Hongaarschen rijksbestuurder Horthy aan Mussolini is eveneens een toeken van vermeerderde diplomatieke bedrijvigheid. Hij wordt omstreeks bet midden dezer maand in Italië verwacht. Er gaan geruchten, dat de duce zal trachten als bemiddelaar op tc treden Hongarije en Joego-Slavië voor de rege ling hunner geschillen over de behande ling der Ilongaarsclic minderheden in Jocgo-Slavië. WERELDGEBEUREN JOHANNESBURG. 4 November. (Reu ter). Een onbekende roovers- en moordenaarsbende verspreidt schrik in Transvaal. Te Brakpan zijn twee te goeder naam en faam bekend staande Grieken ver moord; de lnkcn werden met petro leum overgoten en verbrand Een der slachtoffers moet nog hebben geleefd, toen hij in brand werd gestoken. Eveneens werd een eenzame winkel te Sandspruit overvallen. Twee man non en een vrouw, allen blanken, wer den in koelen bloede neergeschoten waarna de bandieten met een aanzien lijke som golds ontkwamen,* In verhand met deze kwestie zijn twee mannen en een vrouw gearres teerd Londen krijgt een nieuw hospi» taal. dat meer dan acht mil» lioen gulden kost Te Londen zal een ziekenhuis worden gebouwd, waar de patiënt,n beveiligd zullen zijn legen gifgassen. Een overdekte, ruim zeven meter breede weg. zal toegang ge\cn lot de verschillende afdecelingen. Bij lucht aanvallen zullen aan beide uiteinden dubbele deuren worden aangebracht, waardoor de weg in een luehtsluis wordt veranderd. Hierin zullen do slachtoffers van luchtaanvallen gerei nigd kunnen worden van de gassen, waarmede zii besmet zun, alvorens in het ziekenhuis te worden opgenomen. Het dak van bet ziekenhuis zal spe ciaal versterkt zijn, terwijl de vensters worden voorzien van onsplinlerhaar "las. Op vele afdeelineen zullen lurbt- vervcrschings-installatiès worden aan gebracht. De bouwkosten van dit nieuwe zieken huis. dat den naam Westminster ITns. pit.il zal dragen, zullen Röfl.OOO pond sterling (meer dan 8 millioen gulden) beloopcn. Het Amerikaansche volk beschouwt den te: genwoordigen presb dent als een bevorde raar der welvaart GELIJK men reeds heeft kunnen le zen en door de nadere tele grammen wordt dc eerste indruk bevestigd is het Roosevelt, den tc- genwoordigen president der Vereenigde Staten, bij den verkiezingsstrijd gemak kelijk gelukt zijn republikeinschen te genstander, Landon, uit het zadel te lichten, hetgeen beteekent, dat de de mocratische staatspresident opnieuw vier jaren lang leiding zal geven aan 's lands zaken. De telegrammen reppen alle van het opzienbarend succes, dat. Roosevelt heeft behaald. Wel waren zijn herkie zingskansen reeds bij voorbaat gunstig, maar hier en daar word niettemin re kening gehouden met de zij het vrij gering geachte mogelijkheid, dat hij het onderspit zou delven Tot den omvang van Roosevelt's zege heeft tevens bijgedragen de omstandig heid, dat met betrekking tot de verkie zingen, dio tegelijkertijd voor hot Re presentantenhuis en den Senaat wor den gehouden, de democraten ook suc cessen van beteekenis hebben behaald, zoodat. volksvcrtgcnwoordiging en re- ecering van een democratischcn geest zijn doortrokken. De resultaten der verkiezingen heb ben dcrhahc aangetoond, dat de groote meerderheid van het Amerikaansche publiek haar vertrouwen heeft geschon ken aan Roosevelt, al werd deze tot het laatste oogenblik scherp onder vuur genomen door de oppositiegroepen, niet alleen door de communisten' en socia listen, die als niet te duchten vijanden konden worden beschouwd, maar te vens door de „grand old party": de ro- publikeinsche partij. Tot het laatste toe o.a. in het act her-duel, dat aan den vooravond der verkiezingen tusschen beide tegenstan ders werd gevoerd heeft Landon, de candidaat der laatstgenoemde politieke groepeering, gewezen op dc „eeuwige principes", die Amerika groot gemaakt hebben (vrijheidsliefde, zin \oor gerech tigheid en tolerantie), maar Landon's betoog heeft, naar de feiten hebben uit gewezen, niet. voldoende tot de verbeel ding van bet publiek gesproken Eerder schonk men geloöf aan wat Roosevelt bij herhaling te berde bracht: voortdurend heeft hij in optimistische uiteenzettingen laten uitkomen, dat zich in Amerika op zeer duidelijke wijze een toenemende welvaart begint af te toe- kenen, een welvaart, die mogelijk werd gemaakt, sinds er in 1932 een einde kwam aan Hoover's depressie-regime De prosperity, aldus do strekking van dc talrijke verklaringen, die Roosevelt aflegde, is teruggekeerd! Bovendien, zoo voegde hij hieraan toe, zal het Ame rika nog meer voor den wind gaan, wanneer het sociale en economische ex periment van de New Deal wordt voort gezet. Wat bij Roosevelt's beschouwingen vooral dc aandacht heeft getrokken, is het feit dat hij. dien de tegenstanders meermalen hebben aangeduid als een dictator, meermalen zijn ongeschokte vertrouwen in de democratie heeft uit gesproken, dezelfde democratie, waar zoo\ele Europcosche en buiten Europee- schc staten zich van hebben afgewend. In uitgebreide Britsche kringen is de herkiezing van Roosevelt met groote voldoening ontvangen: hot is onloochcn baar. dat de figuur van Roosevelt en zijn economische politiek, evenals zijn als dynamisch aangeduide persoonlijk heid. in Groot-Brittannië vele aanhan gers tellen. Het is dan ook zeer wel mo gelijk. dat er waarheid schuilt in een recente uitspraak, volgens welke bij de verkiezingen, die gisteren in Ame rika werden gehouden, de beslisscn- Alcoholgebrulkende autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheidelijk, want vei ligheid eischt nuchter- heidl - Bezint, voor gij begint Bij snelverkeer geenalcoho de factor niet werd gevormd door de programma's, waarvoor de beide hoofd- candidaten opkwamen, maar door den invloed, die er uitging van de persoon lijkheden der beide tegenstanders. Zelfs /it. die van Roosevelt's politiek niet ge diend zijn, geven toe. dat hij een mees terlijk. inventief en actief, speler is op het klavier der volksconscientie, die bovendien in de gelukkige omstandig hcid verkeert, dat het Amerika inder daad, al is er nog een hcirlegcr van werkloozcn. tijdens zijn regime hoe langer hoo meer voor den wind is go- gaan. Terwijl de herkiezing van Roosevelt in de eerste plaats van binncnlandsch- politicke beteekenis is. zijn er ook be oordcelaars van den toestand, die als hun zienswijze te kennen geven, dat de ocrlang te houden intcr-Amerikaan- schc conferentie te Buenos Aires in een vorig Wereldgebeuren is daarop reeds de aandacht gevestigd misschien het uitgangspunt zal vor men van een groot Amcrikaansch of fensief ten faveure van den wereld vrede. Nu het aantal democratieën in Euro pa zienderoogen vermindert en overal dictaturen verrijzen, terwijl een bewa peningswedloop daarvan het begelei dend verschijnsel is. achten vele En- eclschcn de democratische overwinning in Amerika van des te grooter betee kenis. Einde dezer week zal een desbetreffend protocol worden onderteckcnd LONDEN, 4 Nov. (A.N.P.) Tegen het einde dezer week zal op hot depar tement van buitenlandsche zaken een protocol worden onderteekend, dat een aanhangsel vormt van het vlootver- drag van Londen en dat ten doel heeft den duikbootoorlag tc liumanisecren. De ondertcekening zal een formeel karakter dragen en er zal geen plech tigheid plaats vinden. liet protocol bepaalt, dat, behoudens geval van een hardnekkige weige ring om te stoppen, duikbooicn geen koopvaardijschip tot zinken mogen brengen of de zeewaardigheid er van in gevaar brencen. Zander eerst de ge legenheid te hebben gegeven om de passagiers, bemanning en scheepspa pieren in veiligheid te brengen. Red- lingbootcn worderj in dit verband niet als een veilige plaats beschouwd, tenzij dc weersomstandigheden en de nabij heid van land de veiligheid van de passagiers en de bemanning waar borgen. Het protocol zal onderteekend wor den door Groot-Brittannië. mede na mens de dominions en Britsch-Tndie, en verder door de Vereenigde Staten. Ja pan. Italië en Frankrijk. Tévens wordt uit Londen gemeld, dat de F.ngelseh-Ruitsche ylootbesprc- kingen zijn hervat met liet doel een oplossing te vinden voor de moeilijk heden. die voortvloeien uit de Duitsche bezwaren tegen het Engelsch-Russische on I we rp-vl oot a r coord Engelsche belangen in het gedrang MEXICO-STAD, I Nov. (A N P.) Naar gemeld wordt, zal de Engelsche gezant te Mexico-stad, John Murray, bij de re geering aandringen op een schadeloos stelling in haar geld voor de Engelsche belanghebbenden,die getroffen zijn floor dc actie der regeering, om de ge- heelc katoenproductie des lands in han den te nemen. Dit beteekent, dat elk eventueel voor stel van de Mexxlcaansche régeering. om den Engelschen katocnbclangheb- benden in den vorrri van landhouwobli- gaties tc betalen, niet zal worden aan genomen In de katoenbelangen van Midden-Mexico is een bedrag van 1 7."»0.000 pond sterling aan Britsch ka pitaal gestoken. SHEFFIELD, 4 Nov. (A.N.P.) De English Steel Corporation ontving van Italië opdracht tot het leveren van ge smeed stalen ketels, bestemd voor het hydrogeneeren onder hoogen druk. Voor het uitvoeren van deze order, die ccn waarde van 100 000 pond ster ling vertegenwoordigt, zazl meer dan een jaar noodig zijn Italië heeft deze ketels noodig voor zijn petroleumproductie. Algemeen acht men deze opdracht de grootste van Italië, in Engeland, sedert het opheffen der sancties. RINNENL/IND De camouflage van de ge» voerde briefwisseling ter sprake gebracht AMSTERDAM, 4 Nov. Vanmorgen zette het gerechtshof, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles, do behandeling voort van de strafzaak tegen M. Onnes van Nijenrode. Gisteren heeft het hol een aantal getuigen a charge gehoord, doch het verboor van den kroongetuige Koning, die Onnes beschuldigt den ge- fingeerden inbraak op touw te hebben gezet, werd vastgesteld op hedenoch tend. De belangstelling is nog grooter dan gisteren. Eerst stelde do president enkele vra gen: „Kunt u verklaren, verdachte Onnes, waarom u steeds samenkom sten had met Koning op zulke vreemde plaatsen. Verdachte: U zult hebben opgemerkt, dat die bijeenkomsten plaats hadden na de chantage. Maar u bleef toch steeds goede vrien den met den man, die u wilde chantee- rcn. Verd.: Ja. op beleefde wijze wilde ik hem aan zijn verstand brengen, dat ik niet op zijn chantagepogingen in wilde gaan. Thuis wilde ik hem echter niet meer ontvangen. Van „geheime plaat sen" is echter geen sprake. Een tweede vraag stelt dc president dan: „U hebt Koning een juweel gegeven om te beleenen, nietwaar?" Verdachte geeft.dit toe. liet sieraad was eigendom van verd.'s vrouw, doch werd nooit door haar gedragen. Dan wordt getuige Koning voorgeroe pen. De kroongetuige, die verd. zoo zwaar beschuldigt. Getuige heeft er bezwaar tegen den eed af te leggen. „Waarom?", vraagt de president. Verdachte heeft een wonderlijke reden: „Ik heb altijd de waarheid gezegd, misschien is 't beter nu te gaan liegen. Ik ben door de verde digers op de grofste wijze bcleo- digd Na eenig heen en weer praten legt hij den eed af. Pres.: Is het waar wat u steeds hebt gezegd, dat Onnes u heeft verzocht bij hem in te breken. Getuige: Ja, zoo is het en niet an ders. Verdachte beschrijft dan wat er bij zijn eerste bezoek op het kasteel is gebeurd. Er word over inbraak gespro ken en toen had Onnes gezegd: „Ik wou, dat ze maar inbraken, als je wat mee wilt nomen, stop je zakken maar \ol. In den loop van het gesprek had Onnes zijn voorstel duidelijker om lijnd. „Hij smeekte me tenslotte hem op die wijze te helpen aan 50 a 60.000". Onnes had een uitvoerig plan voor getuige ontworpen: ,,'t Is alles heel een voudig", had hij gezegd, „ik zet alles klaar, en je wandelt er heel kalm mee weg in do richting Utrecht". Hij wees me den weg langs het kanaal. Maar zegt Koning dat heb ik nooit gewild. Zelfs dacht ik er niet over. Pres.: Was er toen al sprake van een belooning? Getuige: Onnes wilde uit me halen wat er te halen was om me dan "rijs te geven aan dc hyena's. Koning zet zijn verhaal voort: „Toen ik iemand gevonden had, die 't wel wilde opknappen, bood Onnes 5000 aan, maar dat was Witbraad te weinig." „U begrijpt", had Onnes tegen getuige gezegd, „er moeten ook een paar stuk ken van Goudstikker bij zijn. Dat zijn nogal kostbare doeken, maar anders loopt 't in 't oog." Tenslotte was er afgesproken, dat 8000 zou worden betaald door verd. Pres.: Maar wat kreeg u? Getuige: Ik wilde Onnes helpen en Witbraad. die zat ook in dc knel. Pres.. Witbraad zegt. dat er 12.000 zou worden betaald, direct zou 1300 worden gegeven. „Laten wc ons nu eens even bij de afspraak bepalen", merkt de president op. Verdachte, wat. zegt u er van? Verdachte geeft toe, dat er bij het be zoek van Koning gesproken is over de verzekering. „Je mag wel oppassen voor dieven had Koning opgemerkt. „Ik zei toen aldus verd. „dat ik daar niet zoo ere bang \oor was. omdat het kasteel steeds goed gesloten was cn bovendien was ik voor verkoopprijz.cn verzekerd. Pres.: Een inbraak zou dus voordeel op kunnen leveren. Terugkomende op de verklaringen van Koning, merkt verd. op, dat bij nooit gezegd kan hebben: „Steek maar in je zak wat je wilt'De verzekering zou dan immers niet uitbetalen. Koning heeft ook verklaard, dat Onnes tegen hem zei: „Je moet dan de miniaturen uit de lijstjes nemen. Ook dat is onmogelijk, zegt vr- dachte, want de miniaturen hadden geen losse lijsten. Pres. (tot verd.): Is door u wel ver teld, dat u een gebroken beeldje onmid dellijk door de verzekering kreeg ver goed? Verdachte: Dat ls wel mogelijk*. Pres.: En van die schetsteekening. is daar niets van waar? Verd.: Geen woord: Koning zelf heeft alle gelegenheid gehad om de situatie goed op te nomen. Pres.: Kon hij ook de grendels van het raam zien, waardoor do inbrekers zijn binnengekomen. „Ongetwijfeld, hij heeft alles uit eigen waarneming" meent verd. Koning speelt dan cenigen tijd de rol van verxolgingsamblenaar. „Ik zou wel eens willen weten is het begin van iedere opmerking uit den mond van de7.en kroongetuige, die geen gelegen heid voorbij laat gaan om te pogen \erdachte to bezwaren. Verdachte antwoordt weinig op de insinuaties. In den loop van het vorhoor van Ko ning stelt de verdediger mr. Muller Massis eenige vragen over de schctstee- kening: „Getuige Koning, hebt u die teekening misschien zelf gemaakt." Koning windt zich hevig op en roept uit: „Daar beginnen dc verdachtmakin gen weer, zoo direct krijg ik weer te hooren, dat ik honden levend uit el kaar trek." Mr. Muller Massis (schouderopha lend): Ik kom er later nog wel op te rug. We zullen op het oogenblik den droom van Koning maar laton rusten. Dan wordt de correspondentie tus schen Koning en Onnes ter sprake ge bracht: „U zult ons duidelijk moeten maken, dat dit briefje b v. (de president leest hot voor) camouflage is. Getuige: Dat is voor u niet duidelijk president, maar voor Onnes wel. Pres.: 't Is mij nog niet duidelijk, verre van Koning geeft uitleg: Ik wilde met dat briefje zeggen, dat ik last had en dat er vlug geld moest komen. Pres.: Dat kan niemand er uit- opma ken. Met gaat alleen over schilderijen- beleen ing en ii schrijft erbij, dat u even tueel bereid bent nog eens naar Nijen rode tc komen. Getuige Koning: Ik was voorzichtig, de brieven mochten eens in verkeerde handen komen. President: Dan is het veiliger hcele- maal niet te schrijven. Koning houdt vol, dat deze corres pondentie (na de inbraak) camouflage is. Hij durfde niets over de inbraak zwart op wit te zetten. Er werd z.g. over schilderijenbeleening gecorrespon deerd. Inderdaad betrof bet het resul taat van de inbraak. Uitvoerig vertelt Koning dan hoe, waar en wanneer Onnes hem het geld overhandigde voor Witbraad. Pres.: Waarom gaf u W. dat geld zoo geheimzinnig in het toilet van de Roo de Leeuw? II hebt zooveel besprekin gen met Witbraad gehad en als dan een deel van het geld los komt, doet u hvper-gehcimzinnig. Koning: „Voorzichtigheid ls de moe der van dc porccleinkast (De zitting duurt voort). VOOR REPARATIES AAN UW STOFZUIGER VERWARMINGS APPARATEN B. SCHOOLEMAN v. PERSEIJNSTRAAT 19. T«L 423. Buitenlandsch Weeroverzicht Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. De depressies zijn iets in diepte afge nomen, maar blijven zich nog van West naar Oost of Noordoost bewegen. Ook bij Valcntia vertoont zich weer een daling. De hoogedriikking trok zich verder uit het Zuidwesten terug en neemt toe in Zuidoost en Oost. De Brit sche eilanden hebben opklarend weer met matige Westelijke wind en weinig regen. Aan de Noorsche kust valt n<- regen cn sneeuw, dc wind is tot krach tig afgenomen. Zweden heeft opkla rend weer met sneeuwval, zoodat de vorst in enkele plaatsen tot. streng is toegenomen. In Duitschland valt over een groot gebied motregen, in het Z"i- den kwam lichte vorst voor. Frankrijk heeft weer grootendeels windstilte met betrokken lucht en mist in het Zuidoos ten, de temperatuur is er gestegen. Voorloopig is vrij zacht weer te ver wachten. afgewisseld door lichte ro^ buien, waarschijnlijk zal de wind mor gen wat toenemen. OMREKENINGSKOERSEN Off. Niet Off. 3 Nov. 4 Nov. Londen 9 0514 9.04% Berlijn 0.74.85 U.74 50 81 27 81 24 Pariis 8 6114 0 xo x' 7Mch 49.57 V; 42.54 40.55 40.50 Oslo 45 60 45 55 Stockholm 46,80 46.76 Vpxv York 1>534 1.85 Milaan 9.821/Ê 6.59 C.58 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3