MET MAN EN MUIS VERGAAN ZAAK-ONNES AAN DE ORDE ITALIAANSCHE MACHINE OP SCHIPHOL EEN ONJUIST BERICHT HET KLOPPEN OP DE MUUR Het wrak dat voor IJmuiden lag, is gebleken dat van den logger Sch. 179 te zijn De Savoia Marchetti gedemonstreerd UIT DE STAATSCOURANT JACHTPARTIJ OP HET LOO INSCHRIJVING VAN ZWARE AUTO'S 2c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 Verdachte Onnes herhaalt zijn verklaringen, inder* tijd voor de recht* bank afgelegd (Vervolg van ons vorig nummer). Pres.: U hebt voor Onnes een juweel beleend in Den Haag. Waarvoor was dat noodig? Verd.: Onnes had geld noodig. Ik kreeg er 1000 voor en Onnes gaf me ƒ200 Nadat de president verd. nog eenige vragen heeft gesteld merkt hij op: U begrijpt, dat uw verklaringen van het grootste belang zijn in de zaak tegen Onnes. Met u valt of staat die zaak en wij moeten uw geloofwaardigheid be- oordeelen Verd. (kalm): Dat is heel vriendelijk van u (vrooliikheid). Het getuigenverhoor wordt voortgezet met eenige assuradeuren. Zij leggen slechts korte verklaringen af. Bij de be handeling van de zaak tegen Onnes zullen zij uitvoeriger worden gehoord. Getuige W., de tusschenpersoon tot wien Koning zich voor de uitvoering van „de verhuizing" heeft gewend, ver klaart gebruik te willen maken van zijn verschooningsrecht. Hij wenschl zich niet aan een nieuwe strafvervol ging bloot te stellen. Pres.: Dat kunt u bij elke vraag af zonderlijk beoordeelen. Hiermede gaat getuige accoord. De verhuizing Hij vertelt dan, dat Koning hem heeft opgedragen het een en ander weg te halen uit het kasteel. Hij had direct den indruk gekregen, dat de kasteel heer hiertoe opdracht had gegeven. Aanvankelijk had hij gedaan, alsof hij zelf voor de verhuizing zou zorgen. Ko ning had hem de schetskaart, een mes en een champagnehaak gegeven. Pres.: Dat was toch vreemd. De ver huizers hebben terecht gezegd geen mes noodig te hebben gehad, noch een hank. Getuige: Ja. maar ik kreeg dat mes van K. en K. heeft 't maar doorge geven. Pres.: Hoeveel zou u krijgen? Eerst 1500 en later, wanneer de ver. zekering had uitbetaald 12.000. Dit zou dan verdeeld worden tusschen verd., mijzelf en BI. (de leverancier van de verhuizers). In de Roode Leeuw had hij 1000 van Koning ontvarfgen, de helft had hij aan B. gegeven Pres.: Is er ook gezegd, wat er met de goederen moest gebeuren? Getuige: Ja, ik zou zoo was aan vankelijk afgesproken een reisje maken en ik zou de buit clan over boord gooien. Later is 't bij Mees G. te recht gekomen. Pres.: En is u niet verweten, dat de verhuizers een vitrine hadden vergeten leeg te halen en stonden er in de re- chcrchelijst niet 7 inplaats van 5 schil derijen als vermist opgegeven? Daar is tusschen jullie toch ook over gespro ken? Getuige geeft dit toe. Koning zei: Die twee andere schilde rijen heeft die schavuit (hij bedoelde Onnes) zeker verbrand. De „jongens" besloten Onnes een boete van 20000 op te leggen. Pres.: Toen poogde u Onnes dus te chanteeren. Getuige W.: Geen sprake van. Pres.: Die briefjes zijn bij u gevonden. Getuige: Dat waren alleen maar aan maningen. Onnes betaalde immers niet. Ook verdachto is van mecning dat deze brieven geen chantagcbrievcn kun nen worden genoemd. Getuige geeft dan een relaas van zijn bezoek aan het kasteel Nijenrode, waar hij een gesprek met den kasteelbewo ner heeft gehad. Nadien heeft hij nog eenige malen gepoogd. Onnes te spre ken te krijgen. Dan is getuige BI. aan de beurt om voor het hekje te komen. Mij heeft in dertijd van W. opdracht gekregen te zorgen voor „verhuizers". Van de eer ste f 1500.— die betaald zijn heeft deze getuige f 500.— gekregen voor de „jon gens". Tenslotte hoort het hof een der ver huizers. Hij vertelt zijn verhaal zooals voor de rechtbank: „Wc hebben alleen onze opdracht uitgevoerd, cr moest bet een en ander worden weggehaald. Na den inbraak hebben we ieder f 100.— gehad, later, toen er na het terugbe zorgen f 10.000 door de verzekering was uitbetaald. Het getuigenverhoor tegen Ko ning is hiermede ten einde. Ver dachte komt nog eens terug op de z.g. poging tot chantage. Hij komt met een novum: „Van den verhuizer M. heb ik lang na de rechtbankzitting ge hoord, dat een van de „verhuizers" in den bewusten nacht de trap is opgeloopen naar de kamers van Onnes. Uit die kamers klonk toen een geklop. Dat beteckende natuur lijk aldus verd. ,pas op, je bent op den verkeerden weg". Pres.: Dat nieuwtje zullen we nog nader met getuige M. bespreken, De zitting wordt geschorst. Na de pauze slaat verdachte M. On nes terecht. Hij verklaart than9 in Duitschland te wonen. De advocaat- generaal heeft 19 getuigen doen dag vaarden, de verdediging 9. Verdachte blijft bij zijn verklaring, zooals bij die heeft afgelegd voor de rechtbank, ,,Ik heb alles naar waarheid verteld, ik ben volkomen onschuldig" zegt ver dachte. Het Hof begint weer met het verhoor van inspecteur Posthuma. Bij zijn ar- klaard absoluut van niets te weten. Pas later heeft hij verteld, dat de inbraak door Koning was geënsceneerd en deze 'hem had willen chanteeren. President: „Dus verdachte, u blijft er bij, dat ook de twee schilderijen van u zijn gestolen behalve de vijf schilder stukken, die eigenlijk aan Goudstikker toebehoorden. Inspecteur Posthuma verklaart dan, dat verd. hem gezegd had, dat hij onge veer zes ton aan kunstvoorwerpen be zat-; hij had echter behoefte aan liquide middelen. Nog vele vragen stelt de president dezen getuigen: over de bij den detec tive Johanknegt gevonden twee minia turen, de huiszoeking bij Koning, de dreigbriefjes bij W. gevonden, het op treden van „Lange Willem", enz. Veel nieuws levert dit verhoor niet op; het is een herhaling van de verkla ringen, die voor de rechtbank zijn afge legd. De president laat zich dan door verd. uitleggen waar de schilderijen in het kasteel hingen en hoe groot ze waren. De gestolen stukken waren 'ieine schil derijen. President: „Kunt u begrijpen, waar om de verhuizers steeds spraken over „den negerjongen". Verdachte heeft er een verklaring voor: „Ik heb Koning indertijd mijn verzameling laten zien. Koning zal ont houden hebben, dat het een klein stuk van Frans Hals was; zeer kostbaar. President: „Maar de mulat is van Hals. en niet de negerjongen Verdachte: „Juist. Met „negerjongen" bedoelden ze waarschijnlijk ..de mulat." Uitvoerig bespreekt de president dan met de assuradeuren de quaestie van de verzekering, het rapport, het onder zoek van de verzeker.ngsniaatschappij, de uitbetaling een dading van 72.000.de terugbezorging enz. Getuige was er van overtuigd ge weest, dat inderdaad oen inbraak had plaats gehad, temeer daar hij later het goed in het bezit van derden aantrof. Even wordt do gang van de verhoo- ren onderbroken. Getuige M. (een der verhuizers) is verschenen. Vanmorgen was hij ziek. Hij mag op een stoel voor het Hof gaan zitten. Eerst wordt hij* ge« hoord als getuige tegen Cnnes, daarna tegen Koning. Ook "doze getuige heeft geen nieuws. Pres.: „Ik vind het vreemd, dat jullie alles konden onthouden. Die mslructies, die van Koning afkoms'ig waren, waren via Witbraad en Mees Gen itsen bij jul lie gekomen. Hoe wisten jullie b.v. -at er precies moest worden meegenomen?'' Een duidelijk anuvoord kan hij op deze vraag niet geven. Getuige praat er wat omheen en omroept zich op het sterke geheugen en het groote bevat tingsvermogon van het trio. Pres.: „En waarom hadden jullie bij je „werk" handschoenen aan? Verhui zers hoeven toch geen handschoenen te dragen." Getuige: „Voor de kou." Pres.: „Kom nu... Was 't niet om geen vingerafdrukken achter te laten?" Getuige: „Misschien macht der ge woonte, edelachtbare". De president vraagt «f het waar is, dat hij na de behandeling van de zaak door de rechtbank aan Koning verteld heeft, dat een hunner (de verhuizer Gr.) toen zij het kasteel binnengeko men waren een verkeerde trap opge gaan was, die naar het slaapvertrek van Onnes leidde en dat deze toen door kloppen op den muur gewaarschuwd had, dat zé daar niet zijn moesten. Getuige: „Ik herinner me wel zoo iets... Gr. was verkeerd geloopen en toen hoorde ik een soort Oeklop." De president geeft er zijn bevreem ding over te kennen, dat de getuige noch tegen den rechter-comrnissaris, noch bij zijn verhoor voor de rechtbank over dit geluid heeft gesproken. Pres.: „Nou, edelachtbare, nou moet u me niet in de maling nemen." Pres.: „Ik vraag het, omdat die ver klaring van je zoo heelemaal nieuw is." Verd. Onnes kan dat gebons niet ver klaren, misschien hebben ze zelf ge stommeld. De zaak Onnes wordt voor een oogen- Hct bekende fort St. Pieter te bezichtiging veranderd. Meer Maastricht is door werkloozen in ontspanningsoord en monument ter dan 66000 kubieke meter grond werd daartoe verplaatst. Het bouw werk, omgeven door een autoweg. blik geschorst om dezen verhuizer ook te hooren tegen Koning. Hij herhaalt zijn verklaringen en de behandeling van de zaak Koning wordt dan voor onbepaalden tijd geschorst In de zaak tegen Onnes hoort het Hof vervolgens den vertegenwoordiger van assuradeuren, den heer Top. De uitbetaling was volgens hem voor al geschied op grond van het rapport van den deskundige van der Dussen. Assuradeuren hadden 72.000 als dading betaald, nadat een 'deel van het goed door den detective Johanknegt was teruggebracht. Pres. (tot verd.): „Toen Koning bij u kwam en zooals u zegt u vertelde, dat hij do inbraak had laten plegen. Hebt u tegenover de verzekering gezwe gen." Verd.: Geeft dit toe, hij was bang ge weest voor chicanes van de verzeke ring. Nadat nog eenige vertegenwoordigers van de verzekering zijn gehoord, wordt de zitting geschorst tot Woensdagoch tend 10 uur. DE KWESTIE DER AUTOBUS DIENSTEN 's-GRAVENHAGE, 3 Nov. De recht bank wees heden in hooger beroep von nis in de zaak van den garagehouder N. S., die door den kantonrechter we gens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen is veroor deeld tot een boete van 50,subs. 20 dagen. De rechtbank vernietigde dit vonnis en sprak den verdachte vrij. Eveneens deed do rechtbank uit spraak in de zaak van de bestuursle den der Friesch-Hollandsche reisver- eeniging, S. de V.; M. W. en D. de J„ dio door den Haagschen kantonrech ter zijn veroordeeld, ieder tot een boete van 50,subs. 20 dagen wegens het in strijd met de wet op de openbare vervoermiddelen vervoeren van passa giers binnen de gemeente 's-Gravenha- ge op de route LeeuwardenDen Haag DelftRotterdam. De rechtbank vernietigde ook dit vonnis van den kantonrechter en sprak de verdachten vrij. ONGELUK IN EEN LABORATORIUM AMSTERDAM, 3 November. in het laboratorium voor organische scheikuri- de op de Nieuwe Prinsengracht 130 is vanmiddag een kolf met vloeistof ge broken. Een student, de heer S. kreeg de vloeistof in het gelaat, waardoor hij verwondingen opliep van zeer ernstigen aard. Hij is ter verpleging in het OL. Vrouwe Gasthuis opgenomen. IJMUIDEN, 3 November. Het wrak van de Sch. 179 is gevonden. Het laatste sprankje hoop, dat de Scheveningsche logger misschien toch nog heel laat zou terugkeeren, is gc» doofd, en dc pijnigende onzekerheid heeft nu voor de droeve werkelijkheid plaats gemaakt. In den loop van den morgen gaven de golven een zeemans, lijk terug. Het was van een der mannen der Sch. 179. 's Middags voer de loodsboot uit. Vier Scheveningsche visschers gingen mee om te zien of er nu klaarheid gebracht kon worden in het mysterie, dat de wateren tot nu toe her» bergden, het wrak voor IJmuiden. Nabij het wrak stapten zij van de loodsboot over in een jol. in gezelschap van den commissaris van het loodswezen te IJmuiden, den heer R. Dobbenga en een broer van den schip» per van de Sch. 179, en roeiden naar het wrak. Hier vond men een stuk van een krib, welke was geteekend met het cijfer 187. Dit was het oude merk van de Sch. 179, dat nog op verschil» lende onderdeelen van het vaartuig voorkwam. Het wrak vóór IJmuiden is hiermede voldoende geidentifi» ceerd. Ter waarschuwing van de scheepvaart zal het loodswezen een lichtboei bij het wrak van de Sch. 179 leggen. De Sch. 68 IJMUIDEN, 3 Nov. De duiker Sper ling, die gedoken heeft naar het wrak van de „Sch. 68" heeft geconstateerd, dat do logger met het achterschip in den bodem van de haven is weggezakt. Het schip staat met den voorsleven omhoog, zoodat het mogelijk wordt ge acht, zonder wegzuiging van grond, een tros onder het schip aan te brengen. Zoo spoedig mogelijk vermoedelijk, AMSTERDAM, 3 Nov. Vanmid dag is in de bo venzaal van het restaurant op Schiphol een ge zelschap bijeen gekomen van in- dustrieelen en deskundigen op het gebied der Ne- derlandsche lucht vaart. Dit gezel schap was, door bemiddeling van de K.L.M., uitge- noodigd door den attaché voor lucht vaart aan het Ita- liaansche gezant schap te Brussel, Kolonel Bcltramo. Deze heeft oude relaties met de Nederlandsche luchtvaart. In 1919 was hij namelijk Het nieuwste verkeersvliegtuig der Italiaansche industrie, dc Savoia Marchetti S. 84, is op Schiphol aangekomen voor het geven van demonstraties. 'cider van de Italiaansche équipe op de E.L.T.A. De bedoeling van de uitnoodiging was in luchtvaartkringen hier te lande belangstelling te wekken voor het twec- motorigc burgerlijke „Savoia Marchet- fi"-vliegtuig van het type S. 8i, waar van een specimen daags te voren op Schiphol was gearriveerd. Behalve de Tlaliaansche gezant te 's-Gravenhage, ZExc. F. M. Faliani en de Italiaansche consul to Amsterdam restatie had Onnes aanvankelijk ver- den heer Tarduini was de bloem van onze luchtvaartkringen aanwezig. De K.L.M. was vertegenwoordigd door haar president-commissaris den heer Wurf- bain en haar directeuren Plesman cn Guillonard. Voorts zagen wij den heer van der Heide, inspecteur van den luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat cn de heeren Dr. Ir. v. d. Maas en Ir. Wynia van den Rijksstu diedienst voor do Luchtvaart. De com mandant. van de jachtvliegtuigafdee- ling, gestationneerd op Schiphol, ma joor van Weerden Poelman, toonde eveneens zijn belangstelling. De Neder landsche vliegtuigindustrie was verte genwoordigd door de heeren van Tijen, Seekatz en Beling, directeuren der Fok kerfabrieken, voorts door den heer van de Velde, directeur van „Aviolanda" en door den heer Slot, directeur van de Koninklijke Maatschappij „de Schelde". De heer Beltramo gaf een korte uit eenzetting van de eigenschappen van het vliegtuig, waarna de heer Plesman nis gastheer eenige vriendelijke woor den aan het adres der Italianen richtte. Dit product der Italiaansche vlieg tuigindustrie wekt bij den leek op het eerste gezicht sterke herinneringen op aan de zoo bekende stroomlijnen van de Douglas, doch vertoont, bij nadere beschouwing groote verschillen. In te genstelling tot de Douglas is dit toestel volgens dc gemengde bouwwijze gedeel telijk met hout geconstrueerd. De romp is smaller, en bevat twee rijen van ne gen zitplaatsen. De lengte van kop tot staart bedraagt 19,96 M. en de spanwijdte der vleugels 2L25 M. Het vliegtuig beschikt over twee Gnome en Rhone K. li motoren, waarmee het, volgens dc opgave der fa- oriek, een practisch plafond bereikt van 5.200 M. en een maximum snelheid van 313 K.M. per uur op een hoogte van 1 050 M. in 3 minuten 51 sonden stijgt het vliegtuig naar de 1000 meter. Leeg bedraagt zijn gewicht 7.200 K.G., terwijl 3-iOO K.G. aan nuttige lading kan wor pen vervoerd. Het vlougeloppervlak is 93.15 M2 groot. De Italiaansche bemanning, een equippe van „Aviolinee", bestaande uit <tö heeren Algarotti, Bianchi en Sacco, had zeer veel vragen te beantwoorden, welke hun door de belangstellende Ne derlanders bij een grondige bezichtiging van het vliegtuig werden gesteld. Of de „Savoia Marchetti" S. 81 ooit een rol zal spelen in de Nederlandsche burgerlijke luchtvaart, is een open vraag. I)e belangstelling, welke de K.L.M. voor dit type toonde, was nog volkomen los van eenig perspectief. indien het weer dit toelaat, reeds mor gen zal met behulp van twee drij vende bokken de logger worden gelicht, waarna het schip, als het niet lek is, leeggepompt zal worden. Doordat zich veel netwerk, afkomstig van de vleet, rondoni het wrak be vindt, was het werk van Sperling niet alleen moeilijk, maar ook gevaarlijk, daar het niet uitgesloten was, dat de duiker in het net verward raakte. Bij Koninklijk Besluit van 31.October 1936, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. J. H. Snijders, burgemeester-secretaris der gemeente Dussen. Bij K. B. van 13 October 1936, is toe gekend de zilveren eere-medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau aan H. Tak, adjunct-commies der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Groningen. Bij K. B. van 30 October 1936, is ver leend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud aan: rnr. P. Rijnders, rijksklcrk eerste klasse-chef de bureau, ter griffie van het kantongerecht te Amsterdam. Bij K. B. van 28 October 1936 is toege kend de aan de Orde van Oranje-Nas sau verbonden eere-medaille, in zilver, aan mejuffrouw A. Luten, voorheen vroedvrouw te Overschie. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is benoomd tot berichtgever van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, dr. T. Bijleveld, te Ermclo. Bij K. B. van 31 October 1936, zijn tij delijk benoemd aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Appingedam: tot leera- res mejuffrouw S. M. Braak en tot leeraar dr. D. G. van der Vat, beiden wonende te Groningen. AFLEVERING BIGGEN 's-GRAVENHAGE, 3 Nov. Naar men ons mededeelt is een regeling getrof fen, dat biggen van 1030 kg. tot 16 November a.s. ongemerkt mogen wor den afgeleverd om te worden geslacht. Na dien datum zullen alle biggen bin nen genoemde gewichtsgrenzen, die niet van een merk zijn voorzien, moeten zijn opgeruimd, aangezien daarna tegen overtredingen zal worden opgetreden. Ook Prins Bernhard nam eraan deel APELDOORN, 3 Nov. Z.H. Prins Bernhard heeft hedenmorgen in gezel schap van een tiental binnen- en bui- tenlandschc gasten deelgenomen aan een jachtpartij in de wildrijke omge ving van Gortel, 10 K.M. ten Noord- Westen van Apeldoorn. Met een vijftal jachtwagens werd na afloop van de jacht naar het jachthuis te Gortel gereden waar door het gezel schap te een uur de lunch gebruikt werd. Te 10 minuten over half een ar riveerden H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana per auto van het Loo het jachthuis. Bij het betreden van den ingang werd door trompetters op jacht hoorns een welkomst-fanfare geblazen. Over de suikerb-etrekkingen tusschen Java en Japan 's-GRAVENHAGE, 3 November. Een bericht uit het Japansche finan- cieele dagblad „Chu Gai Shogyo" als zou tusschen do Japansche Vereeniging van Suikerindustrieelen cn de N.I.V.A.S. overeenstemming zijn bereikt tusschen Japan en Ned. Indie, wordt in bevoeg de kringen hier te lande ten stelig- s t e t e g e n g e sproken. De heer E. J. van Goor, voorzitter van den raad van 'toezicht van de N.I.V.A.S. en directeur van het verkoopkantoor, verklaarde dat er tusschen de N.I.V.A.S. cn de Japansche Vereeniging van Sui kerindustrieelen geen onderhandelin gen worden gevoerd cn dat een derge lijke overeenkomst een doorkruising zou beteekenen van de onderhandelin gen over een nieuw Nederlandsch-Ja- pansch handelsverdrag, die tusschen de Japansche en de Nedcrlandsch-Indische regeering gevoerd worden. Ook Mr. W. G. F. Jongejan, voorzit ter van de B.E.N.I.S.O. verklaarde, dat een overeenkomst als door het Japan sche blad genoemd hoogst onwaarschijn lijk moet worden geacht. In regeerings- kringen was men de zelfde meening toegedaan. Het is niet onwaarschijnlijk, dat een dergelijk bericht in de Japansche pers verschijnt hij wijze van proefballon, in verband met de wenschen, die men in bepaalde Japansche suikerkringen koes tert. Nadere mededeelingen van den A. N. W. B. 's-GRAVENHAGE, 3 November. De A.N.W.B. verzoekt de volgende rectifica tie van zijn bericht, zooals dat in het avondblad van 30 October j.l. werd op genomen, te willen vermelden. Bij nadere informatie aan het bureau voor inschrijving van zware motorrijtui gen is gebleken, dat ingevolge de met ingang van 1 November j.l. van kracht geworden nieuwe bepalingen, de vroe ger voorgeschreven oranje-wit-blauwe platen aan voor- en achterzijde van in geschreven motorrijtuigen en aanhang wagens niet meer ingevoerd behoeven te worden. Het is dus gewenscht deze oud-model platen, welke ten aanzien van het rij den belangrijke restricties voorgeschre ven, van de voertuigen te doen verwij deren. Dc inschrijvingsbewijzen van het oude model, waarvan de geldigheidsduur nog niet is verstreken, blijven tot nader or der van kracht. Men behoeft dus voor nog geldig zijnde oud-model inschrij vingsbewijzen niet direct een nieuw- model bewijs nan to vragen. De in de oud-model bewijzen vermel de wieldrukkon en maximum snelheden zijn echter niet meer van kracht, aan gezien deze maxima nu in het regle ment worden opgesomd en voor ieder gelijk zijn geworden. In afwijking verder van hetgeen in ons vorig bericht vermeld werd zij medegedeeld, dat slechts voor die bewij zen van inschrijving, waarvan de gel digheidsduur op 1 November 19.36 af- iien, herinschrijving volgens de nieuwe voorschriften moet worden aangevraagd en verkregen. Alle voertuigen welke breeder zijn dan 2.10 M. moeten zijn voorzien van de in de gewijzigde motor- en rijwiel- bpsehikking aangegeven ronde witte platen met rooden rand, in het midden voorzien van een zwarte B. Dit teeken gepft dus aan dat het betreffende voer tuig niet mag rijden op B-wegen. DE TOCHT VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE MET DE „DE RUYTER" IJMUIDEN, 3 Nov. De Koninklijke Familie, die zich morgen in IJmuiden zal inschepen aan boord van de „De Ruvter", wordt om 11.20 uur bij de Noordersluis verwacht. De kruiser zal in de Noordersluis liggen, alwaar de Koninklijke Familie aan boord zal gaan. Via het pontveer te Velsen zullen de auto's langs den Nieuwen Schulpweg over het terrein van de hoogovens naar de Noordersluis rijden. DREIGENDE STAKING ENSCHEDÉ, 3 November. De tex tielarbeidersorganisaties De Eendracht, St. Lamhertus en Unitas hebben aan de directie van de N.V. Textielfabriek L. van Heek en Zonen te Losser een ulti matum gesteld. Indien op 15 November a.s. gepn overeenstemming is bereikt omtrent de loonen van de arbeiders in de spinnerij, zullen deze arbeiders op dien datum het werk niet hervatten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6