Het vorstelijk bezoek aan den Helder.. De groote najaarsveemarkt te Alkmaar werd Woensdag gehouden. Menschen en koeien, gezien vanaf de hoogsten omloop van den Waagtoien De gezant van Zuid-Afrika, dr. H. D. van Broekhuizen, opende Woensdag te Delft de Zuid-Afrikaansche tentoon stelling, welke door het Nederlandsch Jongeren Verbond georganiseerd wordt. Te Rotterdam had Woensdag de begrafenis plaats van het stof felijk overschot der slachtoffers P. Mahn en C Verweijs, die bij de ontploffingsramp aan boord van de .Petrakis Nomikos. om het leven kwamen er admiraalssloep begaf de Koninklijke Familie zich naar de reede •an den Helder, na aankomst van den kruiser .De Ruyter", aan boord waarvan Zij Woensdag een vaartocht op de Noordzee maakte De Hubertus-jaarmarkt te Gulpen mocht zich ook dit jaar weer In groote belangstelling verheugen. - Ook de biggenafdeeling was ver- tegenwoordigd Een geleerde van internationale repu tatie, dr F. H. Fischer, is Woensdag ter gelegenheid van zijn zestigsten ver jaardag in de Amsterdamsche Univer siteit gehuldigd Het stoffelijk overschot van den kringcommandant der Schiedam- sche brandweer, den heer C. Nieuwenhuijse. een der slachtoffers van de ontploffingsramp aan boord van de .Petrakis Nomikos", is Woensdag te Schiedam ter aarde besteld. De rouwstoet Bij de aankomst te den Helder na afloop van den vaartocht op de Noordzee aan boord van den kruiser „De Ruyter", inspecteerde de Koninklijke Familie Woensdag het corps adelborsten In de dalflanken van het Zuidelijk Geuldal bij Epen ligt onder een dunne hellingbedekking het Carboon of Steenkool- gebergte, dat in de Heimansgroeve over een lengte van 150 meter is blootgelegd. Een foto van dit interessen'. natuurreservaat De licht-wacht- post hoog bo ven de straten van Berlijn, van waar de ver lichting der stad bij avond ge regeld wordt Met behulp van een drijvenden bok is men Woensdag aangevangen met het lichten van den tusschen de pieren van IJmuiden gezonken logger Sch. 68

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8